Daniła Miedwiediew

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Danila Medvedev
Ilustracja
Data i miejsce urodzenia 21 marca 1980
Petersburg, Rosja
Zawód, zajęcie futurolog
Narodowość  Rosja
Alma Mater The International Management Institute of St. Petersburg
Pracodawca KrioRus, Rosyjski Ruch Transhumanistyczny

Daniła Andriejewicz Miedwiediew, ros. Данила Медведев (ur. 21 marca 1980 w Leningradzie (obecnie Petersburg)) to rosyjski futurolog (specjalizujący się w nauce i przyszłości Rosji), polityk i członek rady koordynacji Rosyjskiego Ruchu Transhumanistycznego.

Jest też jednym z założycieli i dyrektorem generalnym KrioRus (od maja 2005), pierwszej firmy krionicznej poza Stanami Zjednoczonymi. Od sierpnia 2008 pracuje jako Chief Planning Officer i wiceprezes fundacji „Science for Life Extension” w Moskwie.

Życiorys[edytuj | edytuj kod]

Daniła Miedwiediew skończył International Management Institute of St. Petersburg (IMISP) w 2000. Tytuł jego pracy magisterskiej to „Methods of the account of conditions of financing at an estimation of investment projects”.

Był jednym z przedstawicieli transhumanizmu, który wygłosił prezentację „Influence of science on political situation in Russia. A view into the future” (Wpływ nauki na sytuację polityczną Rosji. Wgląd w przyszłość) zorganizowaną przez Liberalno-Demokratyczną Partię Rosji w rosyjskim parlamencie (Duma) 21 marca 2007.

Prace[edytuj | edytuj kod]

Przypisy[edytuj | edytuj kod]

Linki zewnętrzne[edytuj | edytuj kod]