Fox News Channel

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Skocz do: nawigacja, szukaj
Fox News Channel
Fox News Channel
Data startu 7 października 1996
Właściciel 21st Century Fox
Kraj nadawania  Stany Zjednoczone
Siedziba Nowy Jork
Strona internetowa
Kraje, w których telewizja Fox News jest dostępna
Newsroom telewizji Fox News
Studio D

Fox Newsamerykańska całodobowa stacja informacyjna należąca do spółki Fox Entertainment Group, która należy do koncernu 21st Century Fox (wcześniej News Corporation). Istnieje od 7 października 1996 roku. Począwszy od stycznia 2005 jest dostępna dla 85 milionów rodzin w USA. W czasach kiedy stacja ta powstawała mogło ją oglądać tylko 17 milionów osób. Jest najchętniej oglądaną stacją informacyjną w USA. Od początku swego istnienia prezentowała zupełnie inny styl dziennikarstwa aniżeli główny konkurent – CNN. Powstała parę miesięcy po uruchomieniu konkurencyjnej stacji MSNBC. Przygotowania do uruchomienia stacji rozpoczęły się, gdy magnat mediowy Rupert Murdoch zatrudnił byłego szefa NBC i republikanina Rogera Ailesa jako założyciela i pierwszego CEO.

Dostępność[edytuj]

W Polsce Fox News nie jest dostępna. Jest natomiast dostępna w wielu innych krajach co pokazuje mapka obok. Są to m.in.: Australia, Brazylia, Kanada, Nowa Zelandia, Wielka Brytania.

Krytyka[edytuj]

Krytycy i obserwatorzy kanału twierdzą, że Fox News Channel propaguje tradycyjne polityczne pozycje. Według jej przeciwników jest stacją stronniczą, wyraźnie popierającą Republikanów, a zwłaszcza prezydenta Busha; według nich jest też telewizyjnym tabloidem reprezentującym niski poziom dziennikarstwa. Stacja nie zgadza się z tymi zarzutami.

Zwolennicy tej stacji uważają, że w USA było zapotrzebowanie na taką stację. Według nich ludzie nie tylko chcą żyć samą polityką, ale także chcą dowiadywać się czegoś nowego o gwiazdach oraz poznawać coraz to nowe sensacje.

Linki zewnętrzne[edytuj]