Iwona Szymańska-Pavlović

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Skocz do: nawigacja, szukaj
Iwona Szymańska-Pavlović
Czarna Mamba
Ilustracja
Data i miejsce urodzenia 2 listopada 1962
Olsztyn, Polska
Zawód tancerka

Iwona Szymańska-Pavlović (ur. 2 listopada 1962 w Olsztynie) – polska tancerka, wielokrotna mistrzyni Polski w tańcu towarzyskim oraz sędzia w wielu międzynarodowych konkursach tanecznych.

Biografia[edytuj]

Jest wielokrotną mistrzynią Polski w tańcach latynoamerykańskich oraz wicemistrzynią w tańcach standardowych. Jest sędzią międzynarodowym, posiada uprawnienia sędziowskie dwóch tanecznych organizacji międzynarodowych: amatorskiej IDSF i zawodowej WD&DSC. Sędziuje wiele międzynarodowych turniejów tanecznych najwyższej rangi, m.in. mistrzostwa świata i Europy.

Jest trenerką wielu par tanecznych, a wśród swoich uczniów miała m.in. Przemysława Łowieckiego, Agustina Egurrolę i Joannę Szokalską.

W 2003 roku wystąpiła w programie Druga twarz w telewizji TVN. Od 2005 do 2012 (TVN) i ponownie od 2014 (Polsat) jest jednym z jurorów w polskiej edycji programu Dancing with the Stars. Taniec z gwiazdami, w którym otrzymała pseudonim „Czarna mamba”[1]. W 2009 roku prowadziła na antenie stacji TVN Warszawa, autorski program Rytmy Mamby[2]. W 2007 roku współpracowała przy produkcji 10-tomowej serii książek z płytami DVD/CD Akademia Tańca z Gwiazdami, w której uczyła kroków poszczególnych tańców[3]. Ze względu na małe zainteresowanie serią sprzedaż kolekcji zakończono na czwartej części.

Życie prywatne[edytuj]

Pierwszym mężem Iwony Szymańskiej był polski tancerz Arkadiusz Pavlović, z którym prowadziła Szkołę Mistrzów Tańca Pavlović w Olsztynie[4]. 25 września 2009 roku tancerka wyszła po raz drugi za mąż za biznesmena Wojciecha Oświęcimskiego. Ślub odbył się w Olsztynie.

Linki zewnętrzne[edytuj]

Przypisy