Piotr Gąsowski

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Skocz do: nawigacja, szukaj
Piotr Gąsowski
Ilustracja
Piotr Gąsowski (2014), foto: Paweł Matyka
Data i miejsce urodzenia 16 kwietnia 1964
Mielec
Zawód aktor, artysta kabaretowy, prezenter telewizyjny
Strona internetowa

Piotr Gąsowski (ur. 16 kwietnia 1964 w Mielcu) – polski aktor, artysta kabaretowy, prezenter telewizyjny.

Życiorys[edytuj]

Był członkiem artystycznej drużyny harcerskiej „Łejery” w Poznaniu. Maturę zdał w II LO w Poznaniu. W 1986 ukończył studia na PWST w Warszawie. Na scenie teatralnej zadebiutował w roku 1987. Następnie występował w teatrach: 6. piętro, Capitol, Komedia, Nowy, Projekt Warszawa, Kamienica.

Piotr Gąsowski i Natasza Urbańska jako gospodarze programu Taniec z gwiazdami, 2011

Popularność zyskał jako członek kabaretu „Tercet czyli Kwartet”, który brał udział w bardzo wielu produkcjach telewizyjnych; m.in. „Gala piosenki biesiadnej”, „Gala Międzynarodowa”, „W oparach absurdu”, „Podróże z żartem”, „Co nam w duszy gra”.

Aktor był prowadzącym wielu programów telewizyjnych, m.in. „KOT czyli Ktoś Ogromnie Tajemniczy”, „Joker”, „Bliźniaczki”, „Dubidu”, „Kalambury”, „Taniec z gwiazdami”, „Polski turniej wypieków”, „Twoja twarz brzmi znajomo”. Wiosną 2005 roku wystąpił w drugiej edycji programu „Taniec z gwiazdami”. W parze z Anną Głogowską zajął piąte miejsce. W 2009 roku był jednym z ekspertów w teleturnieju „Milionerzy”.

Piotr Gąsowski jest laureatem wielu nagród, m.in. 1. nagrody na Przeglądzie Piosenki Aktorskiej we Wrocławiu (wraz z Robertem Rozmusem), Nagrody Głównej za pierwszoplanową rolę męską w Bożyszczu Kobiet Neila Simona (Teatr „Capitol”) na Ogólnopolskim Festiwalu Komedii „Talia” 2011, wielokrotnie wraz z zespołem aktorskim otrzymywał „Niebieski melonik” na Festiwalu Humoru i Satyry w Gdańsku, za najlepszy serial komediowy Daleko od noszy. W 2002 roku otrzymał nagrodę „Prometeusz” za „Wybitne osiągnięcia w sztuce estradowej”.

1 marca 2017 została wydana autobiograficzna książka Gąsowskiego, pt. „Co mi w życiu nie wyszło?”.

Życie prywatne[edytuj]

Jego obecną partnerką życiową jest tancerka Anna Głogowska, z którą ma córkę Julię (ur. 3 czerwca 2007). Ze związku z Hanną Śleszyńską ma syna Jakuba (ur. 1995).

Filmografia[edytuj]

Polski dubbing[edytuj]

Dyskografia[edytuj]

Linki zewnętrzne[edytuj]