Kenny Loggins

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Skocz do: nawigacja, szukaj
Kenny Loggins
Ilustracja
Kenny Loggins, San Diego 2008
Imię i nazwisko Kenneth Clark Loggins
Data i miejsce urodzenia 7 stycznia 1948
Everett
Instrumenty wokalista
Gatunki rock, pop, country
Aktywność od 1966
Wytwórnie płytowe Columbia Records
Strona internetowa

Kenneth Clark Loggins (ur. 7 stycznia 1948 w Everett[1]) – amerykański piosenkarz, muzyk, kompozytor.

Urodził się w Everett w Waszyngtonie. We wczesnych latach 70. grał w zespole Gator Creek. Kontynuował karierę razem z Jimem Messiną, grając jako duet pod nazwą Loggins and Messina, co trwało do 1976 r. W 1977 r. wydał swój debiutancki, solowy album Celebrate Me Home, który zawierał przebój "I Believe In Love". Nightwatch – popularny album wydany w 1978 r. zawierał utwór "Whenever I Call You Friend", duet z Stevie Nicks. Kolejnym krążkiem był Keep The Fire z 1979 r. Hitem była tytułowa piosenka oraz "This Is It".

W następnej dekadzie Kenny nagrał wiele przebojów jako soundtracki filmowe. Zaczęło się od "I'm Alright" z Caddyshack. Dalej "Footloose" - tytułowa piosenka z filmu Footloose. Później "Meet Me Halfway" z Over The Top, "Danger Zone" i "Playin' With The Boys" z Top Gun.

Loggins uczestniczył również w nagraniu piosenki "We Are the World" wraz z USA for Africa.

W latach 90. wydał takie albumy, jak Leap Of Faith (1991) oraz Return To Pooh Corner (1993). Zajął się twórczością dla dzieci. Z Sherman Brothers napisał i nagrał piosenkę "Your Heart Will Lead You Home", znany utwór do filmu Tygrys i przyjaciele – części przygód Kubusia Puchatka, zaś w 2000 r. zrobił soundtrack do filmu My little pony - The rescue midnight castle - All of the pretty little ponies.

Dyskografia[edytuj]

Przypisy

Linki zewnętrzne[edytuj]