Michał Nogaś

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Michał Nogaś
Ilustracja
M. Nogaś, 2015
Data i miejsce urodzenia

1978
Radom

Zawód, zajęcie

dziennikarz

Michał Nogaś (ur. 1978 w Radomiu) – polski dziennikarz, w latach 2000–2016 związany z Programem III Polskiego Radia, a od 2020 z Radiem Nowy Świat.

Życiorys[edytuj | edytuj kod]

Wraz z Wojciechem Włodarczykiem przygotowuje cykliczny program „Tym żył świat”, będący prezentacją najważniejszych wydarzeń współczesnego świata, na podstawie radiowych zasobów archiwalnych.

W Trójce zajmował się kulturą. Był kierownikiem Redakcji Publicystyki. Współtworzył Radiowy Dom Kultury. W piątkowe poranki rozmawiał na antenie z Wojciechem Mannem o nowościach książkowych. Współpracuje z Tygodnikiem Powszechnym[1].

W październiku 2009 został – na dwuletnią kadencję – członkiem radiowej Grupy ds. Kultury EBU[2]. Jest pierwszym w historii dziennikarzem Polskiego Radia powołanym do tego grona. Wybrany został ponownie w roku 2011.

Odszedł z radiowej Trójki z końcem października 2016 roku[3]. Od listopada 2016 prowadzi cykle wideo o literaturze w serwisie internetowym Gazety Wyborczej[4]. Od 2020 jest dziennikarzem Radia Nowy Świat[5].

Autor książki Z niejednej półki, zbioru rozmów z pisarkami i pisarzami z całego świata (m.in.: Mario Vargas Llosa, Margaret Atwood, Olga Tokarczuk, Annie Proulx, Swiatłana Aleksijewicz, Dorota Masłowska, Wiesław Myśliwski; wyd. Agora 2020)[6].

Przypisy[edytuj | edytuj kod]

Linki zewnętrzne[edytuj | edytuj kod]