Przejdź do zawartości

Mocne uderzenie (film 1966)

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Mocne uderzenie
Gatunek

komedia

Rok produkcji

1966

Data premiery

26 marca 1967

Kraj produkcji

Polska

Język

polski

Czas trwania

87 min

Reżyseria

Jerzy Passendorfer

Scenariusz

Ludwik Starski

Główne role

Jerzy Turek
Magdalena Zawadzka
Irena Szczurowska

Muzyka

Andrzej Zieliński
Jerzy Milian

Zdjęcia

Kazimierz Konrad

Scenografia

Anatol Radzinowicz

Kostiumy

Zofia Wierchowicz

Montaż

Jadwiga Zajiček

Produkcja

Zespół Filmowy Kadr

Mocne uderzenie – polska komedia muzyczna z 1966 roku w reżyserii Jerzego Passendorfera.

Plenery: Warszawa, m.in. Stare Miasto i Sady Żoliborskie.

Fabuła

[edytuj | edytuj kod]

Właśnie ma się odbyć ślub Kuby i Majki. Rodzina i goście czekają przed Urzędem Stanu Cywilnego. Nagle zjawia się tam młoda dziewczyna o imieniu Lola, która wyzywa Kubę od bigamistów i policzkuje go. Policzkuje go również panna młoda, odwołuje ceremonię i odjeżdża. Niebawem okazuje się, że Lola pomyliła Kubę ze swoim chłopakiem, gitarzystą Johnnym Tomalą. Kuba rozpoczyna więc poszukiwania Tomali, ponieważ Majka nie wierzy w historię z sobowtórem. Jego przyjaciel - reżyser telewizyjny Lelewicz organizuje konkurs młodych talentów i namawia go do występu, gdzie ma wcielić się w poszukiwanego przez Lolę Tomalę. Mimo że Kuba nie ma żadnych predyspozycji muzycznych, odnosi sukces na estradzie, staje się idolem młodzieży i przekonuje narzeczoną, że ma sobowtóra. Majka nagle przestaje interesować się urzędnikiem, a jej uwagę coraz bardziej przykuwa osoba gitarzysty. Kuba wiedzie podwójne życie, gdyż nie może zdradzić dziewczynie, że Tomala i on to ta sama osoba. Ostatecznie zrywa z kapryśną Majką i żeni się z kochającą go szczerze Lolą.

Obsada aktorska

[edytuj | edytuj kod]

Muzyka

[edytuj | edytuj kod]

Komedia pomyłek w reżyserii Jerzego Passendorfera, utrzymana jest w rock 'n' rollowym rytmie. Oprawę muzyczną filmu Mocne uderzenie stanowią głównie utwory zespołów z ówczesnej czołówki polskiego bigbitu, tj. Skaldowie i Niebiesko-Czarni[1]: Nie chcę odejść, Jutro odnajdę ciebie, Każdemu wolno śpiewać, Mocne uderzenie, Nie pukaj do moich drzwi, Piosenka w kolorach, Barwy piosenki, Ach.

Przypisy

[edytuj | edytuj kod]
  1. Nina Karczmarewicz: Rusowicz, Skaldowie, Niebiesko-Czarni, czyli polski Bigbit. polskieradio.pl, 2013-03-22. [dostęp 2015-10-14]. (pol.).

Linki zewnętrzne

[edytuj | edytuj kod]