Prefontaine Classic 2012

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania

Prefontaine Classic 2012mityng lekkoatletyczny, który odbywał się 1 i 2 czerwca na stadionie Hayward Field w Eugene na zachodnim wybrzeżu Stanów Zjednoczonych. Zawody wchodziły w skład cyklu mityngów Diamentowej Ligi.

Rezultaty[edytuj | edytuj kod]

Mężczyźni[edytuj | edytuj kod]

Konkurencja: 1. miejsce Rezultat 2. miejsce Rezultat 3. miejsce Rezultat
Bieg na 100 m[1] Stany Zjednoczone Justin Gatlin 9,90 Jamajka Nickel Ashmeade 9,93 Stany Zjednoczone Trell Kimmons 10,04
Bieg na 200 m Stany Zjednoczone Wallace Spearmon 20,27 Holandia Churandy Martina 20,49 Jamajka Marvin Anderson 20,74
Bieg na 400 m Stany Zjednoczone LaShawn Merritt 44,91 Grenada Kirani James 44,97 Bahamy Chris Brown 45,24
Bieg na 800 m Sudan Abubaker Kaki 1:43,71 Etiopia Mohamed Aman 1:43,74 Stany Zjednoczone Nick Symmonds 1:44,32
Bieg na milę (Bowerman Mile) Kenia Asbel Kiprop 3:49,40 WL Etiopia Mekonnen Gebremedhin 3:50,17 Dżibuti Ayanleh Souleiman 3:50,21
Bieg na milę "B"[1] Kenia James Magut 3:54,16 Stany Zjednoczone Russell Brown 3:54,48 Etiopia Aman Wote 3:54,73
Bieg na 5000 m Wielka Brytania Mohamed Farah 12:56,98 Kenia Isiah Koech 12:57,63 Stany Zjednoczone Galen Rupp 12:58,90
Bieg na 110 m przez płotki Chińska Republika Ludowa Liu Xiang 12,87w Stany Zjednoczone Aries Merritt 12,96w Stany Zjednoczone Jason Richardson 13,11w
Trójskok Stany Zjednoczone Christian Taylor 17,62 WL Stany Zjednoczone Will Claye 17,48 Wielka Brytania Phillips Idowu 17,05
Pchnięcie kulą Stany Zjednoczone Reese Hoffa 21,81 WL Polska Tomasz Majewski 21,60 Kanada Dylan Armstrong 21,50
Rzut oszczepem Łotwa Vadims Vasiļevskis 84,65 Czechy Vítězslav Veselý 83,78 Nowa Zelandia Stuart Farquhar 82,23

Kobiety[edytuj | edytuj kod]

Konkurencja: 1. miejsce Rezultat 2. miejsce Rezultat 3. miejsce Rezultat
Bieg na 200 m Stany Zjednoczone Allyson Felix 22,23 Stany Zjednoczone Jeneba Tarmoh 22,61 Nigeria Blessing Okagbare 22,63
Bieg na 400 m Stany Zjednoczone Sanya Richards-Ross 49,39 WL Botswana Amantle Montsho 49,62 Jamajka Novlene Williams-Mills 49,78
Bieg na 3000 m[1] Maroko Mariem Alaoui Selsouli 8:34,47 WL Kenia Sally Kipyego 8:35,89 Stany Zjednoczone Liz Maloy 8:50,95
Bieg na 10 000 m[1] Etiopia Tirunesh Dibaba 30:24,39 WL Kenia Florence Kiplagat 30:24,85 Etiopia Belaynesh Algera 30:26,70
Bieg na 3000 m z przeszkodami Kenia Milcah Chemos Cheywa 9:13,69 WL Etiopia Sofia Assefa 9:15,45 Etiopia Hiwot Ayalew 9:15,84
Skok wzwyż Rosja Anna Cziczerowa 2,02 WL Rosja Swietłana Szkolina 2,00 Stany Zjednoczone Chaunté Lowe 1,97
Skok o tyczce Brazylia Fabiana Murer 4,63 Rosja Swietłana Fieofanowa 4,58 Stany Zjednoczone Lacy Janson
Niemcy Martina Strutz
4,38
Skok w dal Wielka Brytania Shara Proctor 6,84 Francja Éloyse Lesueur 6,83 Stany Zjednoczone Janay DeLoach 6,71
Rzut dyskiem Chorwacja Sandra Perković 66,92 Rosja Daria Piszczalnikowa 63,76 Polska Żaneta Glanc 62,84
Rzut młotem[1] Niemcy Betty Heidler 75,93 Polska Anita Włodarczyk 75,60 Rosja Tatiana Łysenko 74,95

Bieg na 10 000 m[edytuj | edytuj kod]

Bieg na 10 000 metrów mężczyzn był finałem kenijskich kwalifikacji na tym dystansie na igrzyska olimpijskie w Londynie.

Konkurencja: 1. miejsce Rezultat 2. miejsce Rezultat 3. miejsce Rezultat
Bieg na 10 000 m Kenia Wilson Kiprop 27:01,98 WL Kenia Moses Ndiema Masai 27:02,25 Kenia Bidan Muchiri Karoki 27:05,50

Rekordy[edytuj | edytuj kod]

Podczas mityngu ustanowiono 3 krajowe rekordy w kategorii seniorów:

Zawodnik Reprezentacja Konkurencja Rezultat
Barbara Parker  Wielka Brytania bieg na 3000 metrów z przeszkodami 9:24,24
Beverly Ramos  Portoryko bieg na 3000 metrów z przeszkodami 9:39,47
Jessica Cosby  Stany Zjednoczone rzut młotem 74,19

Przypisy[edytuj | edytuj kod]

  1. a b c d e Konkurencja niezaliczana do punktacji Diamentowej Ligi.

Bibliografia[edytuj | edytuj kod]

Linki zewnętrzne[edytuj | edytuj kod]