Shadowrun (gra komputerowa 2007)

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Shadowrun
Producent

FASA Interactive

Wydawca

Microsoft Game Studios

Silnik

Badger

Data wydania

USA: 29 maja 2007
EUR: 1 czerwca 2007

Gatunek

strzelanka pierwszoosobowa

Tryby gry

gra wieloosobowa

Kategorie wiekowe

ESRB: Mature
PEGI: 16+

Wymagania sprzętowe
Platforma

Windows Vista, Xbox 360

Shadowruncyberpunkowa gra first-person shooter stworzona przez Fasa Studios na platformy Windows Vista i Xbox 360. Gra jest luźno oparta na grze fabularnej Shadowrun, którą stworzyła FASA Corporation.

Historia[edytuj | edytuj kod]

W latach dziewięćdziesiątych stworzono trzy gry w uniwersum gry Shadowrun: na konsolę SNES, Sega Genesis i Mega CD (wydana wyłącznie w Japonii).

W styczniu 1999, Microsoft kupił FASA Interactive[1], zdobywając dzięki temu prawa do elektronicznej wersji Shadowrun. W listopadzie 2004 roku Microsoft zarejestrował nazwę tego tytułu jako markę [2].

Na targach w maju 2006 Microsoft oficjalnie ujawnił, że powstanie Shadowrun na platformy Vista i Xbox 360. [3].

Gra[edytuj | edytuj kod]

Shadowrun jest "strzelanką z pierwszej perspektywy", w którą można grać wyłącznie w trybie wieloosobowym. Gra czerpie luźne inspiracje z konwencji cyberpunk. Przypuszcza się, że gra ma miejsce w Brazylii w 2031 roku, czyli wcześniej niż zdarzenia, które ukształtowały uniwersum gry Shadowrun.

Fabuła gry pozwala na wybór strony konfliku: megakorporacji RNA Global, czy grupy oporu znanej jako The Lineage. Gracz może wybrać, która rasą chcą grać: człowiekiem, elfem, trollem lub krasnoludem. Każda rasa ma swoje wady i zalety.

Gracz ma możliwość nauki czarów, poznania technologii, oraz zdobycia broni pomiędzy kolejnymi rundami walki. Możliwa magia to m.in. teleportacja, wskrzeszanie, oraz możliwość rzucenia czaru, tworzącego drzewo życia, którym wolno będzie leczyć stojących w pobliżu graczy. Technologie, które można nabyć to wzmocnienie wzroku (umożliwiające graczowi patrzenie poprzez ściany), skrzydła łączące cechy szybowca i spadochronu, pozwalające na szybowanie na krótkich dystansach. Broń do wyboru: karabin snajperski, pistolet maszynowy, oraz broń służąca do walki na bliski dystans: japoński miecz, katana.

Linki zewnętrzne[edytuj | edytuj kod]