Shadowrun (gra komputerowa 2007)

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Shadowrun
Producent FASA Interactive
Wydawca Microsoft Game Studios
Silnik Badger
Data wydania USA: 29 maja 2007
EUR: 1 czerwca 2007
Gatunek strzelanka pierwszoosobowa
Tryby gry gra wieloosobowa
Kategorie wiekowe ESRB: Mature
PEGI: 16+
Wymagania sprzętowe
Platforma Windows Vista, Xbox 360

Shadowruncyberpunkowa gra first-person shooter stworzona przez FASA Studios na platformy Windows Vista i Xbox 360. Gra jest luźno oparta na grze fabularnej Shadowrun, którą stworzyła FASA Corporation.

Historia[edytuj | edytuj kod]

W latach dziewięćdziesiątych stworzono trzy gry w uniwersum gry Shadowrun: jedną na SNES, jedną na Sega Genesis, i jeszcze jedną na Mega CD (wydana wyłącznie w Japonii).

W styczniu 1999, Microsoft kupił FASA Interactive[1], zdobywając dzięki temu prawa do elektronicznej wersji Shadowrun. W listopadzie 2004 roku Microsoft zarejestrował tę nazwę tego tytułu jako markę [2].

Na targach w maju 2006 Microsoft oficjalnie ujawnił, że powstanie Shadowrun na platformy Vista i Xbox 360. [3].

Gra[edytuj | edytuj kod]

Shadowrun jest "strzelanką z pierwszej perspektywy", w którą można grać wyłącznie w trybie wieloosobowym. Gra czerpie luźne inspiracje z konwencji cyberpunk. Z tego, co ujawniono na oficjalnej stronie gry, oświadczeń dla prasy oraz obserwacji, wynika, że gra ma miejsce w Brazylii, w roku 2031, czyli wcześniej, niż zdarzenia, które ukształtowały uniwersum gry Shadowrun.

Gracz będzie mógł wybrać, po której stronie konfliktu będzie grać: megakorporacji RNA Global czy grupy oporu znanej jako The Lineage. Gracze będą mogli wybrać, która rasą chcą grać: człowiekiem, elfem, trollem lub krasnoludem. Każda rasa ma swoje wady i zalety (Ludzie mogą korzystać z Tech, elfy mogą regenerować zdrowie, Krasnoludy mogą wysysać Esencję).

Gracze nabywają czary, technologie, oraz broń pomiędzy kolejnymi rundami walki. Magia to m.in. teleportacja, wskrzeszanie, oraz możliwość rzucenia czaru, tworzącego drzewo życia, które wolno będzie leczyć graczy, którzy stoją w pobliżu. Technologie, które można nabyć to wzmocnienie wzroku (które umożliwi graczowi patrzenie poprzez ściany), i skrzydła, łączące cechy szybowca i spadochronu, które umożliwią szybowanie na krótkich dystansach. Bronie to karabin snajperski, pistolet maszynowy, oraz broń służąca do walki na bliski dystans: japoński miecz, Katana.

Linki zewnętrzne[edytuj | edytuj kod]