Thunderstrike Fight League

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Logo

Thunderstrike Fight League, TFLpolska organizacja promująca walki MMA[1]. Imprezy organizowane są głównie na terenach województwa lubelskiego, a założycielem federacji jest Jacek Sarna[2].

Zasady[edytuj | edytuj kod]

Pojedynki odbywają się w oktagonie o średnicy dziesięciu metrów, na dystansie trzech rund po pięć minut każda. Zawodnicy rywalizują między sobą – toczą walki na ogólnie przyjętych zasadach MMA. Nad przebiegiem zawodów czuwa licencjonowany sędzia ringowy, trzech arbitrów punktowych oraz wykwalifikowany cutman. Podczas każdej imprezy o zdrowie zawodników i uczestników wydarzenia dba sztab medyczny pogotowia ratunkowego oraz jednostka straży pożarnej. Na wszystkich imprezach za bezpieczeństwo widzów odpowiadają profesjonalnie przeszkolone służby porządkowe[3].

Historia[edytuj | edytuj kod]

Pierwsza gala TFL odbyła się 8 listopada 2013 roku w Lublinie. W walce wieczoru Izabela Badurek poddała duszeniem trójkątnym rękoma Weronikę Zygmunt w pierwszej rundzie. Ponadto w MOSiRskiej hali wystąpili tacy zawodnicy jak: Paweł Obrzut, Paweł Latało, Damian Biłas, Grzegorz Lipski, Michał Bartoszewicz czy Jakub Piesiewicz.

Na drugiej gali TFL w walce wieczoru spotkało się dwóch weteranów Michał Kita oraz DJ Linderman. Pojedynek zwyciężył Polak po świetnej walce, tym samym zrewanżował się Amerykanowi za porażkę z gali Fighters Arena 8: Night of Heavyweights. Tomasz Janiszewski poddał dźwignią na staw łokciowy w pierwszej rundzie zawodnika z Ukrainy, Sergieja Sokha.

Na gali TFL 3 Adam Maciejewski znokautował w głównym wydarzeniu Jewgienija Boldyrewa. Filip Wolański znokautował Karola Labe w pierwszej rundzie pojedynku.

Podczas gali TFL 6 / PLMMA 46 odbył się pierwszy historyczny pojedynek o pas mistrzowski w wadze lekkiej. Już w pierwszej rundzie Grzegorz Szulakowski zwyciężył pojedynek przez TKO z Łukaszem Bieńkiem. Na gali wystąpili także tacy zawodnicy jak: Hubert Szymajda, Cezary Kęsik, Sebastian Kotwica, Michał Oleksiejczuk czy wielu innych.

16 stycznia 2016 w walce wieczoru odbył się pierwszy pojedynek o pas mistrzowski w wadze półciężkiej, pomiędzy Michałem Oleksiejczukiem i Łukaszem Borowskim. Pojedynek efektownie w drugiej rundzie zwyciężył Oleksiejczuk, zdobywając tytuł mistrzowski. Podczas tej gali także nie zabrakło emocji w remisowej walce Jakuba Piesiewicza z Mikołajem Kałudą, czy szybkiego skończenia przed czasem Cezarego Kęsika, który zafundował techniczny nokaut Janowi Kwiatoniowi.

12 listopada 2016 odbyła się po raz kolejny gala w Lublinie. Michał Oleksiejczuk obronił swój pas przeciwko Łukaszowi Klingerowi, kończąc przeciwnika technicznym nokautem w pierwszej odsłonie walki. Podczas gali mogliśmy obejrzeć także rewanżowy pojedynek pomiędzy Jakubem Piesiewiczem oraz Mikołajem Kałudą. Tym razem panowie walczyli o pas mistrzowski wagi koguciej, który zdobył Jakub Piesiewicz, zasypując rywala ciosami w drugiej rundzie.

Na gali TFL 10 mistrz wagi półciężkiej Michał Oleksiejczuk oraz mistrz wagi koguciej Jakub Piesiewicz obronili swoje pasy, obaj zawodnicy skończyli swoje pojedynki przed czasem. Zapaśnik z Kraśnika Sebastian Kotwica znokautował wysokim kopnięciem na głowę Sławomira Szczepańskiego, oraz podczas gali toczyły się inne ciekawe boje, których łącznie było aż siedemnaście.

Podczas gali TFL 11: Slava Republic 2 w Kraśniku po raz pierwszy w historii wagi średniej wyłonił się mistrz, Cezary Kęsik zwyciężył przez TKO w drugiej rundzie z Mateuszem Ostrowskim. W ciekawy sposób mistrz dywizji półciężkiej, Michał Oleksiejczuk skończył ciosem na wątrobę Brazylijczyka - Charlesa Andrade w pierwszej rundzie. Sebastian Kotwica po dobrej walce wypunktował doświadczonego Brazylijczyka, Guilherme'a Cadena.

Na gali TFL 13: Noxy Night w walce wieczoru wyłonił się kolejny mistrz, tym razem kategorii lekkiej. Doświadczony Brazylijczyk Guilherma Cadena zwyciężył z Hubertą Szymajdą poprzez dyskwalifikację Polaka za nielegalny soccer kick, w związku z tym zdobył tytuł mistrzowski. W pojedynku kobiet powracająca do klatki TFL Izabela Badurek skończyła swoją rywalkę w trzeciej rundzie poprzez ciosy.

20 października 2018 roku podczas gali TFL 15: Noxy Night Hubert Szymajda w walce wieczoru zdobył tymczasowy pas mistrzowski wagi lekkiej, pokonując Roberta Maciejowskiego na przestrzeni trzech rund. Jakub Piesiewicz obronił swój tytuł w pojedynku z Mariuszem Joniakiem. Na karcie odbyło się łącznie 12 pojedynków w których wystąpili także m.in. Sławomir Kołtunowicz, Kamil Piegat, Kamil Dołgowski, Cezary Oleksiejczuk, Robert Hałota, Marcin Skrzek, Patryk Kaczmarczyk czy Robert Ruchała.

28 września 2019 w głównym wydarzeniu o pas wagi półśredniej Francuz Nassourdine Imawow poddał kimurą polskiego zawodnika - Mateusza Głucha, zdobywając tytuł mistrzowski. W efektowny sposób Jakuba Ozga poddał duszeniem zza pleców Tobiasza Lewandowskiego. Na gali nie zabrakło także 11 innych pojedynków[4].

Podczas świątecznej gali TFL 19: Christmas Time Cezary Kęsik w głównej walce wygrał przez TKO w pierwszej rundzie z Jussiem Halonenem oraz po raz drugi obronił swoje mistrzostwo w wadze średniej. Hubert Szymajda stracił mistrzowski pas na rzecz Jerrego Kvarnstroma, który poddał Polaka duszeniem Von Flue[5].

7 marca 2020 roku odbyła się 20 jubileuszowa gala TFL. W głównej walce wieczoru Mateusz Głuch pokonał jednogłośną decyzją sędziów Damiana Adamiuka. Co-Main Eventem wydarzenia był pojedynek Karola Kutyły z Arturem Krawczykiem, to starcie zwyciężył ten pierwszy, który znokautował przeciwnika latającym kolanem oraz ciosami kończącymi w parterze. Na gali w Radomiu odbyło się jeszcze 12 pozostałych walk[6].

30 października 2021 po ponad pięcio-letniej przerwie odbyła się druga gala w Garwolinie, jednak tym razem w Hali Stulecia. W walce wieczoru powracający po 4-latach przerwy Sebastian Kotwica pokonał doświadczonego rywala z Brazylii – Marcosa Schmitza, jednogłośną decyzją sędziowską. Co-Main Eventem wydarzenia było starcie byłego pretendenta do pasa mistrzowskiego TFL w wadze półśredniej – Mateusza Głucha z Pawłem Białasem. Walkę zwyciężył Białas, poddając Głucha duszeniem gilotynowym w drugiej rundzie. Mateusz Gola skończył ciosami w drugiej rundzie Tobiasza Lewandowskiego. Łukasz Osiak poddał dźwignią na staw łokciowy Bartłomieja Nowaka, również w drugiej odsłonie walki. Reszta pojedynków dotrwała do końcowych decyzji sędziowskiej[7].

28 października 2022 federacja Thunderstrike Fight League po raz pierwszy w historii zorganizowało galę we Włodawie[8]. Planowaną walką wieczoru gali TFL 25 miało być starcie pomiędzy aktualnym mistrzem kategorii średniej, Cezarym Kęsikiem oraz pretendentem do pasa Pawełem Białasem. Ostatecznie mistrz musiał wycofać się z tej walki z powodu kontuzji żeber, a nowym rywalem Białasa w pojedynku o pas tymczasowy kategorii średniej został doświadczony Mateusz Strzelczyk[9]. Walkę przez TKO w drugiej odsłonie zwyciężył Strzelczyk. W Co-Main Evencie nie obyło się także bez zmiany w zestawieniu. Pierwotnie mistrz TFL kategorii półśredniej Karol Skrzypek miał przystąpić do pierwszej obrony pasa, w konfrontacji z byłym mistrzem TFL kategorii lekkiej, Guilherme Cadeną, jednak Skrzypek podobnie jak Kęsik doznał urazu, który wykluczył go z walki. Nowym Co-Main Eventem był pojedynek Mateusza Głucha z Cadeną, który gwarantował wygranemu stoczenie następnej walki o pas[10]. Brazylijczyk zakończył pojedynek poddaniem już w pierwszej rundzie. Poza głównymi walkami wieczoru odbyło się 10 dodatkowych pojedynków[11].

30 października 2022 założyciel organizacji TFL – Jacek Sarna zapowiedział wprowadzanie systemu VAR (wideo weryfikację), które zastosowane będzie już oficjalnie od następnej gali TFL[12].

Kolejna, już 26. numerowana gala TFL odbyła się w garwolińskiej Hali Stulecia. W głównej walce wieczoru mistrz kategorii półśredniej Karol Skrzypek w końcu przystąpił do pierwszej obrony tytułu, gdzie zmierzył się w konfrontacji z Brazylijczykiem, Flávio Piną de Sousą. To starcie trwało pełen dystans, a zwycięstwo po trzech rundach jednogłośnie na punkty odnotował aktualny mistrz. W drugiej walce wieczoru spotkali się zawodnicy wagi ciężkiej, którzy dopiero zadebiutowali na tej gali w mieszanych sztukach walki m.in. przedstawiciel Garwolina, Łukasz Mikulski oraz wchodzący w zastępstwo na kilka dni przed tą galą, Paweł Marciniak. Walkę poddaniem w drugiej rundzie zwyciężył Mikulski. We wcześniejszych walkach z karty głównej zwycięstwa w pierwszych rundach odnieśli m.in. Guilherme Cadena (po poddaniu Mateusza Goli), Grzegorz Steć (po znokautowaniu technicznie Władysława Jaszuka) czy Baysangur Achmadow (po poddaniu Łukasza Osiaka). Podczas tej imprezy miała miejsce także walka Extra Fight w formule grapplerskiej na zasadach submission fightingu (EBI), w której wystartowali Jakub Piesiewicz oraz Kuba Witkowski. To starcie po dogrywce na punkty zwyciężył ten pierwszy[13].

29 lipca 2023 po raz pierwszy TFL zawitało do miasta Końskie i zorganizowało galę nr 27 w hali ZOSiR. W głównej walce mistrz dywizji półśredniej Karol Skrzypek znokautował w drugiej odsłonie reprezentanta Brazylii, Joela dos Santosa. Zaś w drugiej walce wieczoru Artur Krawczyk zmusił do poddania się już w pierwszej rundzie byłego mistrza TFL w wadze lekkiej, Jerry’ego Kvarnströma. W pozostałych pojedynkach triumfowali m.in Miłosz Kruk, Marcin Skarżycki, Kamil Turalski czy Filip Jarocki. Dodatkowo poza starciami w MMA odbyła się także walka w boksie oraz kick-boxingu. W szermierce na pięści Paweł Nowaczyński zwyciężył jednogłośnie na punkty z Krzysztofem Ogłozą, zaś w tej drugiej, kick-bokserskiej z zasadami K-1 Wojciech Kaźmieruk pokonał przez TKO w drugiej rundzie Mateusza Dzika[14]. Transmisja z tego wydarzenia była dostępna na oficjalnym kanale Youtube federacji TFL (kanał: TFL Thunderstrike Fight League)[15].

7 października 2023 organizacja po raz pierwszy w historii zorganizowała galę w Skarżysku-Kamiennej. W głównej walce wieczoru gali TFL 28 Kamil Giez zdobył pas mistrzowski w wadze koguciej po pokonaniu przez TKO w pierwszej rundzie Wenezuelczyka, Francisco Javiera Asprilla Martineza. Zaś w tzw. Co-Main Evencie (drugiej najważniejszej walce wieczoru) Miłosz Kruk także wygrał przez techniczny nokaut w tej samej odsłonie z byłym mistrzem Jerrym Kvarnströmem. Trumfy odnieśli także tacy zawodnicy jak m.in Konrad Rusiński, Sławomir Kołtunowicz, Oskar Rembak czy Kamil Mękal. Dodatkowo na tym wydarzeniu odbyły się dwa pojedynki kick-bokserskie na zasadach K-1, w których zwyciężali Kamil Duran z Mateuszem Dzikiem oraz Jakub Posłowski z Rafałem Krasuskim. Galę otworzył pojedynek bokserski Michała Kowalenko z Krzysztofem Ogłozą[16].

Po ponad 4 latach przerwy TFL powróciło do Kraśnika i 24 lutego 2024 federacja zorganizowała galę TFL 29, zatytułowaną I'm coming home. W walce wieczoru do pierwszej obrony tytułu przystąpił mistrz wagi koguciej Kamil Giez, który pokonał Brazylijczyka Dayvisona Silvę. W Co-Main Evencie po pas wagi piórkowej sięgnął Miłosz Kruk, zwyciężając nad niepokonanym Ukraińcem Dimitro Lastowetskjim. Po rocznej przerwie powrócił do klatki TFL były mistrz dywizji koguciej Jakub Piesiewicz, który pokonał w swoim drugim grapplingowym pojedynku weterana organizacji, Sebastiana Kotwicę[17].

Lista gal[edytuj | edytuj kod]

Nr Gala[18] Data Miejsce Transmisja
1 TFL 1: Zygmunt vs. Badurek 8 listopada 2013 Lublin, Hala MOSiR ?
2 TFL 2: Kita vs. Linderman 2 30 listopada 2013 Zabrze, Hala Pogoń ?
3 TFL 3: Maciejewski vs. Boldyrev 22 lutego 2014 Kraśnik, Hala im. Arkadiusza Gołasia ?
4 TFL 4: Łęczna vs. Reszta Polski 17 maja 2014 Łęczna, Hala Widowiskowo-Sportowa ?
5 TFL 5 / PLMMA 36: Extra 20 czerwca 2014 Lublin, Hala MOSiR ?
6 TFL 6 / PLMMA 46: Bieniek vs. Szulakowski 24 stycznia 2015 Lublin, Hala MOSiR ?
7 TFL 7 / PLMMA 55: Oleksiejczuk vs. Janiszewski 2 maja 2015 Kraśnik, Hala A. Gołasia ?
8 TFL 8 / AFC 7: Title Show 16 stycznia 2016 Lublin, Hala MOSiR ?
9 TFL 9: Next Episode 28 maja 2016 Garwolin, Hala CSiK ?
10 TFL 10: Oleksiejczuk vs. Klinger 12 listopada 2016 Lublin, Hala MOSiR ?
11 TFL 11: Slava Republic 2 1 kwietnia 2017 Kraśnik, Hala A. Gołasia Fightbox
12 TFL 12: Hydro Truck Night 18 listopada 2017 Radom, Hala MOSiR
13 TFL 13: Noxy Night 23 marca 2018 Lublin, Hala Globus
14 TFL 14: Akpol Night 16 czerwca 2018 Kraśnik, Hala im. Arkadiusza Gołasia
15 TFL 15: Noxy Night 20 października 2018 Lublin, Hala MOSiR
16 TFL 16: Radom vs. Reszta Świata 9 marca 2019 Radom, Hala MOSiR
17 TFL 17: Czas Prawdy 25 maja 2019 Pionki, Miejska Hala Sportowa
18 TFL 18: Road to Championship 28 września 2019 Kozienice, Hala Sportowa KCRIS
19 TFL 19: Christmas Time 21 grudnia 2019 Lublin, Hala Globus
20 TFL 20: Sky Tattoo Radom Night 7 marca 2020 Radom, Hala MOSiR Fight Box, TFL PPV
21 TFL 21: Kozienice 5 września 2020 Kozienice, Kozienickiego Centrum Rekreacji i Sportu TVP Sport
22 TFL 22: Lubelska Gala Sportów Walki 4 czerwca 2021 Lublin, Hala MOSiR
23 TFL 23: Garwolińska Gala Sportów Walki 30 października 2021 Garwolin, Hala Stulecia
24 TFL 24: Skrzypek vs. Głuch 25 lutego 2022 Lublin, Hala MOSiR
25 TFL 25: Strzelczyk vs. Białas 28 października 2022 Włodawa, Nowoczesne Centrum Sportowo-Rekreacyjne
26 TFL 26: Skrzypek vs. de Souza 25 lutego 2023 Garwolin, Hala Stulecia
27 TFL 27: Skrzypek vs. dos Santos 29 lipca 2023 Końskie, Hala ZOSiR Youtube – kanał: TFL Thunderstrike Fight League (za darmo)
28 TFL 28: Giez vs. Martinez 7 października 2023 Skarżysko-Kamienna, Hala MCSiR
29 TFL 29: I'm coming home 24 lutego 2024 Kraśnik, Hala sportowa ZP2
30 TFL 30: Droga do Valhalli 23 marca 2024 Kozienice, Kozienickiego Centrum Rekreacji i Sportu

Mistrzowie[edytuj | edytuj kod]

Aktualni mistrzowie[edytuj | edytuj kod]

Kategoria Waga Mistrz Od Obrony tytułu
Ciężka do 120,2 kg (265 lb)
Półciężka do 93 kg (205 lb) Wakat
Średnia do 83,9 kg (185 lb) Polska Cezary Kęsik 1 kwietnia 2017 3
Średnia (Tymczasowy) Polska Mateusz Strzelczyk 28 października 2022 0
Półśrednia do 77,1 kg (170 lb) Polska Karol Skrzypek 25 lutego 2022 2
Lekka do 70,3 kg (155 lb) Wakat
Piórkowa do 65,8 kg (145 lb) Polska Miłosz Kruk 24 lutego 2024 0
Kogucia do 61,2 kg (135 lb) Polska Kamil Giez 7 października 2023 1

Historia mistrzów[edytuj | edytuj kod]

Waga półciężka (do 93 kg)[edytuj | edytuj kod]

Nr Mistrz Od Do Obrony tytułu
1. Polska Michał Oleksiejczuk
(pokonał Łukasza Borowskiego)
16 stycznia 2016 (TFL 8) 14 października 2017
  • pokonał Łukasza Klingera 19 listopada 2016 (TFL 10)
  • pokonał Charlesa Andrade 1 kwietnia 2017 (TFL 11)
Wakat Oleksiejczuk podpisał kontakt z UFC[19].

Waga średnia (do 83,9 kg)[edytuj | edytuj kod]

Nr Mistrz Od Do Obrony tytułu
1. Polska Cezary Kęsik
(pokonał Mateusza Ostrowskiego)
1 kwietnia 2017 (TFL 11) aktualny
  • pokonał Mikhaila Bureshkina 9 marca 2019 (TFL 16)
  • pokonał Jussia Tuhmisa Halonena 21 grudnia 2019 (TFL 19)
  • pokonał Giorgia Lobzhanidza 7 marca 2020 (TFL 20)
Tymczasowy[20] Polska Mateusz Strzelczyk
(pokonał Pawła Białasa)
28 października 2022 (TFL 25) aktualny

Waga półśrednia (do 77,1 kg)[edytuj | edytuj kod]

Nr Mistrz Od Do Obrony tytułu
1. Francja Nassourdine Imawow
(pokonał Mateusza Głucha)
28 września 2019 (TFL 18) 19 września 2020
Wakat Imawow podpisał kontrakt z UFC[21].
2.[22] Polska Karol Skrzypek
(pokonał Mateusza Głucha)
25 lutego 2022 (TFL 24) aktualny

Waga lekka (do 70,3 kg)[edytuj | edytuj kod]

Nr Mistrz Od Do Obrony tytułu
1. Polska Grzegorz Szulakowski
(pokonał Łukasza Bieńka)
24 stycznia 2015 (TFL 6) 23 maja 2015
Wakat Szulakowski podpisał kontrakt z KSW[23].
2. Brazylia Guilherme Cadena
(pokonał Huberta Szymajdę)
23 marca 2018 (TFL 13) 2018 Cadena odrzucił dwie oferty proponowanych rywali na obronę tytułu, w związku z tym federacja odebrała mu status oraz pas mistrzowski[24].
Tymczasowy[25] Polska Hubert Szymajda
(pokonał Roberta Maciejowskiego)
20 października 2018 (TFL 15) 2019
3. Polska Hubert Szymajda 2019 21 grudnia 2019 (TFL 19) Szymajda stał się pełnoprawnym mistrzem[24].
4. Finlandia Jerry Kvarnström
(pokonał Huberta Szymajdę)
21 grudnia 2019 (TFL 19) 7 marca 2020 (TFL 20)
5. Polska Marcin Skrzek
(pokonał Jerrego Kvarnstroma)
7 marca 2020 (TFL 20) 2020
Wakat Skrzek podpisał kontrakt z Babilon MMA.

Waga piórkowa do 65,8 kg[edytuj | edytuj kod]

Nr Mistrz Od Do Obrony tytułu
1. Polska Miłosz Kruk
(pokonał Dimitro Lastowetskjia)
24 lutego 2024 (TFL 29) aktualny

Waga kogucia (do 61,2 kg)[edytuj | edytuj kod]

Nr Mistrz Od Do Obrony tytułu
1. Polska Jakub Piesiewicz
(pokonał Mikołaaj Kałuda)
12 listopada 2016 (TFL 10) N/A
Wakat N/A 7 października 2023 Piesiewicz zakończył karierę sportową[26].
2. Polska Kamil Giez
(pokonał Francisco Javiera Asprilla Martineza)
7 października 2023 (TFL 28) aktualny

Wyniki gal[edytuj | edytuj kod]

TFL 18: Road to Championship[edytuj | edytuj kod]

Zwycięstwo Imawowa przez poddanie w 1. rundzie
  • Walka kategorii półciężkiej: Polska Jakub Ozga – Polska Tobiasz Lewandowski
Zwycięstwo Ozgi przez poddanie w 1. rundzie
Zwycięstwo Krawczyka przez TKO w 1. rundzie
  • Walka kategorii półśredniej: Polska Grzegorz Sanecki – Białoruś Wadima Jakszuka
Zwycięstwo Saneckiego przez TKO w 2. rundzie
  • Walka kategorii lekkiej: Polska Marcin Zając – Polska Artur Krawczyk
Zwycięstwo Krawczyka przez niejednogłośną decyzję sędziów
  • Walka kategorii lekkiej: Polska Mateusz Makarowski – Ukraina Artur Bieriezowskij
Zwycięstwo Makarowskiego przez TKO w 2. rundzie
  • Walka w umownym limicie -80 kg: Polska Gerard Bąk – Polska Michał Tarabańka
Zwycięstwo Bąka przez jednogłośną decyzję sędziów
  • Walka kategorii półśredniej: Polska Hubert Strzelczyk – Polska Jacek Buczko
Zwycięstwo Strzelczyka przez jednogłośną decyzję sędziów
  • Walka w umownym limicie -56 kg: Polska Dorota Norek – Ukraina Ołena Szydłowska
Zwycięstwo Norek przez TKO w 2 rundzie
  • Walka kick-bokserska (K-1) w kategorii lekkiej: Polska Adrian Kutyła – Polska Kordian Skibiński
Zwycięstwo Kutyły przez jednogłośną decyzję sędziów
  • Walka semi-pro w kategorii lekkiej: Polska Brajan Jędryszczak – Polska Roger Irlik
Zwycięstwo Jędryszczaka przez jednogłośną decyzję sędziów
  • Walka semi-pro w umownym limicie -80 kg: Polska Adrian Krogulec – Polska Maciej Ziemski
Zwycięstwo Krogulca przez jednogłośną decyzję sędziów
  • Walka semi-pro w umownym limicie -68 kg: Polska Karol Żurowski – Polska Krzysztof Dobrzyński
Zwycięstwo Żurowskiego przez poddanie w 1 rundzie
[4]

TFL 19: Christmas Time[edytuj | edytuj kod]

Zwycięstwo Kęsika przez TKO (ciosy pięściami) w 1. rundzie
Zwycięstwo Kvarnstroma przez poddanie (duszenie barkiem z pozycji bocznej) w 2. rundzie
Zwycięstwo Krawczyka przez poddanie (duszenie zza pleców) w 2. rundzie
  • Walka w kategorii półciężkiej: Polska Jakub Ozga – Polska Arkadiusz Jędraczka
Zwycięstwo Ozgi przez TKO (ciosy pięściami) w 1. rundzie
  • Walka w kategorii półśredniej: Polska Damian Adamiuk – Polska Ireneusz Dachowski
Zwycięstwo Adamiuka przez TKO (ciosy pięściami) w 1. rundzie
  • Walka w kategorii lekkiej: Polska Marcin Skrzek – Polska Krzysztof Dobrzyński
Zwycięstwo Skrzeka przez jednogłośną decyzję sędziów
Zwycięstwo Hermógenes przez poddanie (duszenie zza pleców) w 2. rundzie
  • Walka semi-pro w umownym limicie 81 kg: Polska Konrad Rusiński – Polska Kacper Just
Zwycięstwo Rusińskiego przez poddanie (duszenie zza pleców) w 3. rundzie
Zwycięstwo Białasa przez TKO (ciosy pięściami) w 1. rundzie
  • Walka semi-pro w kategorii półciężkiej: Polska Hubert Rudnik – Polska Rafał Litwiniuk
Zwycięstwo Rudnika przez jednogłośną decyzję sędziów
Zwycięstwo Chaplinskay'ej przez TKO (wysokie kopnięcie na głowę) w 1. rundzie
  • Walka w kategorii koguciej: Polska Kamil Giez – Polska Maciej Pawlik
Zwycięstwo Gieza przez TKO (kolano i łokcie) w 3. rundzie
  • Walka w kategorii lekkiej: Polska Adrian Masierak – Polska Wiktor Jakubowski
Zwycięstwo Masieraka przez niejednogłośną decyzję sędziów
[5]

TFL 20: Sky Tattoo Radom Night[edytuj | edytuj kod]

Zwycięstwo Kęsika przez TKO w 2 rundzie
Zwycięstwo Skrzeka TKO w 3 rundzie
Zwycięstwo Berezowskiego przez jednogłośną decyzję sędziów
Zwycięstwo Głucha przez jednogłośną decyzję sędziów
  • Walka w kategorii lekkiej: Polska Artur Krawczyk – Ukraina Aleksandr Dobrodi
Zwycięstwo Krawczyka przez TKO w 2 rundzie
  • Walka w kategorii lekkiej: Polska Artur Szot – Polska Damian Zuba
Zwycięstwo Szota przez KO w 3 rundzie
  • Walka w umownym limicie 80 kg: Polska Damian Adamiuk – Polska Gerard Bąk
Zwycięstwo Adamiuka przez TKO w 2 rundzie
  • Walka w kategorii półśredniej: Polska Michał Pach – Ukraina Oleh Tykhonchuk
Zwycięstwo Pacha przez TKO w 2 rundzie
  • Walka w kategorii piórkowej: Polska Adrian Hamerski – Polska Roger Irlik
Zwycięstwo przez Hamerskiego jednogłośną decyzję sędziów
  • Walka semi-pro w kategorii średniej: Polska Hubert Rudnik – Polska Kacper Sochacki
Zwycięstwo Rudnika przez TKO w 1 rundzie
  • Walka semi-pro w kategorii ciężkiej: Polska Paweł Dziuba – Polska Marcin Łuczyński
Zwycięstwo Dziuby przez TKO w 1 rundzie
  • Walka semi-pro kobiet w kategorii muszej: Polska Adrianna KreftPolska Wiktoria Czyżewska
Zwycięstwo Kreft przez jednogłośną decyzję sędziów
  • Walka semi-pro w umownym limicie 72 kg: Polska Damian Mioduszewski – Polska Patryk Kobiałka
Zwycięstwo Mioduszewskiego przez TKO w 1 rundzie
[6]

TFL 21: Kozienice[edytuj | edytuj kod]

Zwycięstwo Głucha przez jednogłośną decyzję sędziów
  • Walka w kategorii piórkowej: Polska Karol Kutyła – Polska Artur Krawczyk
Zwycięstwo Kutyły przez KO (latające kolano i ciosy w parterze) w 2 rundzie
  • Walka w umownym limicie 81 kg: Polska Konrad Rusiński – Polska Piotr Mochocki
Zwycięstwo Rusińskiego przez poddanie (duszenie gilotynowe) w 1 rundzie
Zwycięstwo Furmanka przez poddanie (taktarov) w 1 rundzie
Zwycięstwo Berezowskiego przez TKO (ciosy w parterze) w 1 rundzie
  • Walka w kategorii półśredniej: Polska Michał Pach – Polska Dominik Owsiany
Zwycięstwo Pacha przez jednogłośną decyzję sędziów
  • Walka w kategorii lekkiej: Polska Brajan Jędryszczak – Polska Nikodem Archita
Zwycięstwo Jędryszczaka przez jednogłośną decyzję sędziów
  • Walka w umownym limicie 73 kg: Polska Damian Zuba – Ukraina Witalij Dżus
Zwycięstwo Zuby przez jednogłośną decyzję sędziów
  • Walka w umownym limicie 63 kg: Polska Kamil GiezPolska Kacper Anisiewicz
Remis jednogłośny
  • Walka semi-pro w kategorii półśredniej: Polska Damian Popiel – Polska Adrian Krogulec
Zwycięstwo Popla przez jednogłośną decyzję sędziów
  • Walka semi-pro w kategorii średniej: Polska Hubert Rudnik – Polska Tomasz Turek
Zwycięstwo Rudnika przez jednogłośną decyzję sędziów
  • Walka semi-pro w kategorii średniej: Polska Karol Chudzik – Polska Adrian Czyżuk
Zwycięstwo Chudzika przez jednogłośną decyzję sędziów
  • Walka semi-pro kobiet w kategorii muszej: Polska Wiktoria Czyżewska – Polska Magdalena Królikowska
Zwycięstwo Czyżewskiej przez TKO w 3 rundzie
  • Walka semi-pro w kategorii piórkowej: Polska Kacper Jochemczyk – Polska Michał Woźniak
Zwycięstwo Jochemczyka przez TKO w 2 rundzie
[27]

TFL 22: Lubelska Gala Sportów Walki[edytuj | edytuj kod]

  • Walka semi-pro kobiet w kategorii muszej: Polska Wiktoria Czyżewska – Polska Weronika Cisło
Zwycięstwo Czyżewskiej przez TKO (ciosy w parterze) w 2. rundzie
  • Walka semi-pro w kategorii półśredniej: Polska Ernest Dorosz – Polska Damian Popiel
Zwycięstwo Dorosza przez jednogłośną decyzję sędziów po 3. rundach
  • Walka kick-bokserska (K-1) w umownym limicie 72 kg: Polska Mateusz Wójtowicz – Polska Filip Szostak
Zwycięstwo Wójtowicza przez jednogłośną decyzję sędziów po 3. rundach
Zwycięstwo Szymajdy przez poddanie (duszenie zza pleców) w 1. rundzie
Zwycięstwo Baczyńskiej przez niejednogłośną decyzję sędziów po 3. rundach
  • Walka w kategorii piórkowej: Polska Adrian Hamerski – Polska Nikodem Archita
Zwycięstwo Hamerskiego przez KO (kolano) w 1. rundzie
  • Walka w kategorii koguciej: Polska Kamil Giez – Polska Kacper Anisiewicz
Zwycięstwo Gieza przez jednogłośną decyzję sędziów po 3. rundach
  • Walka kick-bokserska (K-1) w umownym limicie 86 kg o pas mistrzowski Zawodowego mistrza Polski PZKB: Polska Tomasz BorowiecPolska Przemysław Binieda
Zwycięstwo Borowca przez jednogłośną decyzję sędziów po 3. rundach
  • Walka semi-pro w kategorii lekkiej: Polska Cezary Kruszniewski – Polska Patryk Marzec
Zwycięstwo Kruszniewskiego przez TKO (uderzenia w parterze) w 1. rundzie
[28]

TFL 23: Garwolińska Gala Sportów Walki[edytuj | edytuj kod]

Zwycięstwo Kotwicy przez jednogłośną decyzję sędziów po 3. rundach
Zwycięstwo Biłasa przez poddanie (duszenie gilotynowe) w 2. rundzie
  • Walka w kategorii lekkiej: Polska Artur Krawczyk – Polska Konrad Furmanek
Zwycięstwo Furmanka przez jednogłośną decyzję sędziów po 3. rundach
  • Walka w kategorii piórkowej: Polska Szymon Biłas – Uzbekistan Farrukh Saydullaev
Zwycięstwo Biłasa przez jednogłośną decyzję sędziów po 3. rundach
  • Walka w kategorii lekkiej: Polska Łukasz Hryszkiewicz – Polska Kamil Hadała
Zwycięstwo Hadały przez jednogłośną decyzję sędziów po 3. rundach
  • Walka w kategorii średniej: Polska Mateusz Gola – Polska Tobiasz Lewandowski
Zwycięstwo Goli przez TKO (uderzenia w parterze) w 2. rundzie
  • Walka semi-pro w kategorii półśredniej: Polska Łukasz Osiak – Polska Bartłomiej Nowak
Zwycięstwo Nowaka przez poddanie (balacha) w 2. rundzie
  • Walka semi-pro w kategorii średniej: Polska Karol Chudzik – Polska Rafał Wysocki
Zwycięstwo Chudzika przez jednogłośną decyzję sędziów po 3. rundach
  • Walka semi-pro w kategorii piórkowej: Polska Jędrzej Koriat – Polska Dominik Przychodzki
Zwycięstwo Koriata przez niejednogłośną decyzję sędziów po 3. rundach
  • Walka w kategorii półśredniej: Polska Wiktor Więcek – Polska Patryk Szymański
Zwycięstwo Więcka przez jednogłośną decyzję sędziów po 3. rundach
[7]

TFL 24: Skrzypek vs. Głuch[edytuj | edytuj kod]

Zwycięstwo Skrzypka przez TKO w 2. rundzie
  • Walka w kategorii lekkiej: Polska Sławomir Kołtunowicz – Rosja Światosław Żymanow
Zwycięstwo Żymanowa przez poddanie w 2. rundzie
Zwycięstwo Białasa przez poddanie w 1. rundzie
  • Walka w umownym limicie -73 kg: Polska Artur Krawczyk – Polska Łukasz Bieniek
Zwycięstwo Krawczyka przez jednogłośną decyzję sędziów po 3. rundach
  • Walka w kategorii koguciej: Polska Kamil Giez – Polska Mikołaj Kałuda
Zwycięstwo Gieza przez poddanie w 3. rundzie
  • Walka w kategorii piórkowej: Polska Adrian Hamerski – Polska Filip Jarocki
Zwycięstwo Hamerskiego przez jednogłośną decyzję sędziów po 3. rundach
  • Walka kick-bokserska (K-1) w umownym limicie -71 kg: Polska Mateusz Wójtowicz – Polska Krzysztof Mariańczyk
Zwycięstwo Mariańczyka przez jednogłośną decyzję sędziów po 3. rundach
  • Walka semi-pro w kategorii lekkiej: Polska Wiktor Jakubowski – Polska Jakub Kwaśniewski
Zwycięstwo Jakubowskiego przez poddanie w 2. rundzie
  • Walka semi-pro w umownym limicie -67 kg: Polska Daniel Nowaczenko – Polska Miłosz Kruk
Zwycięstwo Kruka przez TKO w 3. rundzie
  • Walka semi-pro w umownym limicie -68 kg: Polska Paweł Rybski – Polska Roger Irlik
Zwycięstwo Irlika przez KO w 1. rundzie
[29]

TFL 25: Strzelczyk vs. Białas[edytuj | edytuj kod]

Zwycięstwo Strzelczyka przez TKO w 2 rundzie
Zwycięstwo Cadeny przez poddanie w 1 rundzie
  • Walka w umownym limicie -80 kg: Polska Damian Adamiuk – Polska Mateusz Gola
Zwycięstwo Goli przez TKO w 3 rundzie
Zwycięstwo Krawczyka przez TKO w 1 rundzie
  • Walka w kategorii koguciej: Polska Kamil GiezPolska Kamil Hadała
Zwycięstwo Gieza przez jednogłośną decyzję sędziów
  • Walka kobiet w umownym limicie 58,5 kg: Polska Wiktoria Czyżewska – Polska Wiktoria Domżalska
Zwycięstwo Czyżewskiej przez TKO w 1 rundzie
  • Walka semi-pro w kategorii piórkowej: Polska Miłosz Kruk – Polska Jakub Nowosad
Zwycięstwo Kruka przez poddaniew 1 rundzie
  • Walka semi-pro w kategorii półśredniej: Rosja Baysangur Achmadow – Polska Łukasz Osiak
Zwycięstwo Achmadowa przez jednogłośną decyzję sędziów
  • Walka semi-pro w umownym limicie -88 kg: Polska Dominik Sztaba – Polska Patryk Szwejkowski
Zwycięstwo Szwejkowskiego przez jednogłośną decyzję sędziów
  • Walka semi-pro w umownym limicie -100 kg: Polska Kamil Turalski – Polska Kamil Rejmak
Zwycięstwo Turalskiego przez niejednogłośną decyzję sędziów
  • Walka semi-pro w kategorii lekkiej: Polska Kacper Brygoła – Polska Paweł Rybski
Zwycięstwo Brygoły przez poddanie w 1 rundzie
  • Walka semi-pro w kategorii lekkiej: Polska Marcin Skarżycki – Polska Dominik Wydra
Zwycięstwo Wydry przez jednogłośną decyzję sędziów
[30]

Nagrody bonusowe[31]:

TFL 26: Skrzypek vs. de Souza[edytuj | edytuj kod]

Zwycięstwo Skrzypka przez jednogłośną decyzję sędziów
  • Walka w kategorii ciężkiej: Polska Łukasz Mikulski – Polska Paweł Marciniak
Zwycięstwo Mikulskiego przez poddanie w 2 rundzie
Zwycięstwo Cadeny przez poddanie w 1 rundzie
  • Walka w umownym limicie -80 kg: Polska Grzegorz Steć – Polska Władysław Jaszuk
Zwycięstwo Stecia przez TKO w 1 rundzie
  • Walka w kategorii półśredniej: Polska Łukasz Osiak – Rosja Baysangur Achmadow
Zwycięstwo Achmadowa przez poddanie w 1 rundzie
  • Walka submission fighting w kategorii lekkiej: Polska Jakub PiesiewczPolska Kuba Witkowski
Zwycięstwo Piesiewicza przez jednogłośną decyzję sędziów po dogrywce
  • Walka semi-pro w kategorii średniej: Polska Karol Chudzik – Polska Kamil Wasiela
Zwycięstwo Chudzika przez jednogłośną decyzję sędziów
  • Walka semi-pro w kategorii półśredniej: Polska Ernest Dorosz – Polska Wiktor Czabara
Zwycięstwo Dorosza przez jednogłośną decyzję sędziów
  • Walka semi-pro w umownym limicie -68 kg: Polska Miłosz Kruk – Polska Oktawian Lewanodwski
Zwycięstwo Kruka przez TKO w 2 rundzie
  • Walka w kategorii półciężkiej: Polska Kamil Turalski – Polska Szymon Petka
Zwycięstwo Turalskiego przez jednogłośną decyzję sędziów
  • Walka semi-pro w kategorii lekkiej: Polska Marcin Skarżycki – Polska Wiktor Jakubowski
Zwycięstwo Skarżyckiego przez TKO w 2 rundzie
[13]

TFL 27: Skrzypek vs. dos Santos[edytuj | edytuj kod]

Zwycięstwo Skrzypka przez KO (ciosy pięściami) w 2 rundzie
Zwycięstwo Krawczyka przez poddanie (duszenie gilotynowe) w 1 rundzie
  • Walka w kategorii piórkowej: Polska Miłosz KrukPolska Sebastian Świstak
Zwycięstwo Kruka przez poddanie (duszenie gilotynowe) w 1 rundzie
  • Walka w kategorii półśredniej: Polska Marcin Skarżycki – Polska Gerard Bąk
Zwycięstwo Skarżyckiego przez poddanie (duszenie zza pleców) w 3 rundzie
  • Walka semi-pro w umownym limicie -86 kg: Polska Kamil Turalski – Polska Miłosz Wąsik
Zwycięstwo Turalskiego przez jednogłośną decyzję sędziów
  • Walka semi-pro kick-bokserska (K-1) w kategorii ciężkiej: Polska Mateusz Dzik – Polska Wojciech Kaźmieruk
Zwycięstwo Kaźmieruka przez TKO (trzykrotne liczenie po nokdaunach) w 2 rundzie
  • Walka bokserska semi-pro w umownym limicie -90 kg: Polska Krzysztof Ogłoza – Polska Paweł Nowaczyński
Zwycięstwo Nowaczyński przez jednogłośną decyzję sędziów
  • Walka semi-pro w kategorii lekkiej: Polska Filip Jarocki – Rosja Szejch-Nurani Achmadow
Zwycięstwo Achmadowa przez jednogłośną decyzję sędziów
[14]

TFL 28: Giez vs. Martinez[edytuj | edytuj kod]

Zwycięstwo Gieza przez TKO w 1 rundzie
Zwycięstwo Kruka przez TKO w 1 rundzie
Zwycięstwo Rusińskiego przez poddanie w 1 rundzie
  • Walka w kategorii piórkowej: Polska Sławomir Kołtunowicz – Polska Krystian Nosek
Zwycięstwo Kołtunowicza przez jednogłośną decyzję sędziów
  • Walka w kategorii piórkowej: Polska Oskar Rembak – Polska Mateusz Hamerski
Zwycięstwo Rembaka przez jednogłośną decyzję sędziów
  • Walka semi-pro kick-bokserska (K-1) w umownym limicie -60 kg: Polska Jakub Posłowski – Polska Rafał Krasuski
Zwycięstwo Posłowskiego przez KO w 1 rundzie
  • Walka semi-pro kick-bokserska (K-1) w kategorii ciężkiej: Polska Mateusz Dzik – Polska Kamil Duran
Zwycięstwo Durana przez jednogłośną decyzję sędziów
  • Walka semi-pro w kategorii piórkowej: Polska Aleksy Nowak – Polska Salah Kaimow
Zwycięstwo Nowaka przez TKO w 2 rundzie
  • Walka semi-pro w kategorii piórkowej: Polska Patryk Szymański – Polska Oskar Buga
Zwycięstwo Bugi przez jednogłośną decyzję sędziów
  • Walka w umownym limicie -90 kg: Polska Kamil Mękal – Polska Patryk Marszałek
Zwycięstwo Mękala przez jednogłośną decyzję sędziów
  • Walka bokserska semi-pro w umownym limicie -90 kg: Polska Krzysztof Ogłoza – Ukraina Michał Kowalenko
Zwycięstwo Kowalenko przez jednogłośną decyzję sędziów
[16]

TFL 29: I'm coming home[edytuj | edytuj kod]

Zwycięstwo Gieza przez jednogłośną decyzję sędziów
Zwycięstwo Kruka przez niejednogłośną decyzję sędziów
Zwycięstwo Piesiewicza przez jednogłośną decyzję sędziów
  • Walka w kategorii lekkiej: Polska Marcin Skarżycki – Polska Baysangur Achmadow
Zwycięstwo Skarżyckiego przez jednogłośną decyzję sędziów
  • Walka bokserska w umownym limicie 74 kg: Polska Damian Cieślik – Brazylia Rafael Hudson
Zwycięstwo Hudsona przez jednogłośną decyzję sędziów
  • Walka w kategorii półśredniej: Polska Ernest Dorosz – Ukraina Arli Kambilo
Zwycięstwo Kambilo przez poddanie w 3 rundzie
  • Walka w kategorii średniej: Polska Kamil Turalski – Polska Grzegorz Łukaszuk
Zwycięstwo Turalskiego przez poddanie w 1 rundzie
  • Walka w umownym limicie -83 kg: Polska Mateusz Furmańczuk – Polska Wojciech Kacprzak
Zwycięstwo Furmańczyka przez KO w 1 rundzie
  • Walka kick-bokserska (full contact) w umownym limicie -85 kg: Polska Jakub Kalinowski – Polska Michał Walczak
Zwycięstwo Walczaka przez jednogłośną decyzję sędziów
  • Walka semi-pro w kategorii ciężkiej: Polska Kamil Duran – Polska Mateusz Celiński
Zwycięstwo Durana przez poddanie w 1 rundzie
  • Walka semi-pro w kategorii piórkowej: Polska Mateusz Drożdż – Polska Nikodem Ogoński
Zwycięstwo Ogońskiego przez jednogłośną decyzję sędziów

[17]

TFL 30: Droga do Valhalli[edytuj | edytuj kod]

  • Walka o pas mistrzowski TFL w kategorii półśredniej: Polska Karol SkrzypekBrazylia Junior Orgulho
Zwycięstwo Skrzypka przez jednogłośną decyzję sędziów
Zwycięstwo Cadeny przez niejednogłośną decyzję sędziów
  • Walka w kategorii piórkowej: Polska Sławomir Kołtunowicz – Polska Filip Jarocki
Zwycięstwo Jarockiego przez poddanie w 2 rundzie
Zwycięstwo Kolasińskiego przez TKO w 1 rundzie
  • Walka w umownym limicie -81,5 kg: Brazylia Delmar SilvaPolska Bartłomiej Nowak
Zwycięstwo Silvy przez jednogłośną decyzję sędziów
  • Walka semi-pro w kategorii lekkiej: Polska Mariusz Sawicki – Polska Mikołaj Dróżdż
Zwycięstwo Sawickiego przez poddanie w 2 rundzie
  • Walka w kategorii średniej: Polska Kamil Mękal – Kamerun Denis Agbolu
Zwycięstwo Mękala przez TKO w 1 rundzie
  • Walka kick-bokserska (K-1) w umownym limicie 77,5 kg: Polska Bartosz Guz – Polska Alex Głowacki
Zwycięstwo Guza przez TKO w 3 rundzie
  • Walka semi-pro w kategorii półśredniej: Polska Kacper Aplas – Polska Karol Gudelski
Zwycięstwo Gudelskiewskiego przez niejednośną decyzję sędziów
  • Walka kick-bokserska (K-1) w umownym limicie -80 kg: Polska Maciej Celuch – Polska Karol Kordecki
Zwycięstwo Kordeckiego przez KO w 2 rundzie
  • Walka semi-pro w umownym limicie -73,5 kg: Polska Dominik Buczek – Polska Oktawian Lewandowski
Zwycięstwo Buczka przez jednogłośną decyzję sędziów
  • Walka semi-pro w kategorii piórkowej: Polska Jan Sztejnert – Polska Aleksy Nowak
Zwycięstwo Nowaka jednogłośną decyzję sędziów
  • Walka semi-pro w kategorii piórkowej: Polska Oskar Buga – Polska Filip Kras
Zwycięstwo Bugi przez jednogłośną decyzję sędziów
  • Walka semi-pro w kategorii piórkowej: Polska Oliwier Przerwa – Ukraina Mikola Lazarets
Zwycięstwo Przerwy przez jednogłośną decyzję sędziów
[32]

Przypisy[edytuj | edytuj kod]

  1. TFL, Strona organizacji Thunderstrike Fight League [online], Thunderstrike Fight League, 2023 (pol.).
  2. Wirtualna Polska Media, Oni dzielą i rządzą w polskim MMA. Poznaj właścicieli i ich organizacje – 5 – WP SportoweFakty [online], sportowefakty.wp.pl, 10 lipca 2015 [dostęp 2020-06-26] (pol.).
  3. Tomasz Chmura, Nowa organizacja MMA – Thunderstrike Fight League | MMA ROCKS [online], MMA Rocks!, 23 sierpnia 2013 [dostęp 2020-06-26] (pol.).
  4. a b Wyniki TFL 18: Imavov szybko poddał Głucha i zabrał pas [online], MMANews, 28 września 2019 [dostęp 2022-10-30].
  5. a b Dziennik Wschodni, TFL 19 „Christmas Time”. Lubelski Czołg zmiażdżył Fina [online], Dziennik Wschodni [dostęp 2021-10-31] (pol.).
  6. a b TFL 20: Kęsik vs. Lobzhanidze – wyniki na żywo – FIGHT24.PL – MMA i K-1, UFC [online] [dostęp 2021-01-12] (pol.).
  7. a b Jakub Madej, TFL 23: Kotwica vs Schmitz – wyniki gali | MMAROCKS [online], MMA Rocks!, 30 października 2021 [dostęp 2021-10-31] (pol.).
  8. Rafał Hałada, Jubileuszowa gala TFL 25 już 28 października we Włodawie! [online], MMA - BĄDŹ NA BIEŻĄCO, 6 września 2022 [dostęp 2022-10-24] (pol.).
  9. Filip Węglicki, Cezary Kęsik wypada z walki wieczoru TFL 25 we Włodawie [online], Echo Dnia Radomskie, 24 października 2022 [dostęp 2022-10-24] (pol.).
  10. Filip Węglicki, Mateusz Głuch z Radomia z nowym rywalem na galę TFL 25 we Włodawie [online], Echo Dnia Radomskie, 19 października 2022 [dostęp 2022-10-24] (pol.).
  11. Thunderstrike Fight League, KARTA WALK Thunderstrike Fight League 25 [online], facebook.com [dostęp 2022-10-24] (pol.).
  12. Rafał Hałada, Oficjalnie: Organizator Thunderstrike Fight League wprowadza VAR podczas gal TFL! [online], MMA - BĄDŹ NA BIEŻĄCO, 30 października 2022 [dostęp 2022-10-31] (pol.).
  13. a b Thunderstrike Fight League, Wyniki walk na TFL 26: [online], 26 lutego 2023.
  14. a b Martyna Celuch, TFL 27 – wyniki [online], InTheCage.pl, 30 lipca 2023 [dostęp 2023-07-30] (pol.).
  15. Sporty walki. Zawodowa gala TFL 27 w Końskich. Emocjonujące walki i piękne ring girls. Wygrana wojownika z Końskich Artura Krawczyka [online], Echo Dnia Świętokrzyskie, 30 lipca 2023 [dostęp 2023-08-04] (pol.).
  16. a b Dorota Kułaga, Ciekawe walki na gali Thunderstrike Fight League 28 w Skarżysku-Kamiennej. Zobaczcie wyniki sobotnich pojedynków i galerię zdjęć [online], Echo Dnia Świętokrzyskie, 8 października 2023 [dostęp 2023-10-07] (pol.).
  17. a b Kraśnicka TFL 29. za nami. Kamil Giez obronił pas mistrzowski [online], Krasnik24.pl, 25 lutego 2024 [dostęp 2024-02-25] (pol.).
  18. Thunderstrike Fight League – TFL | MMA Promoter [online], Tapology [dostęp 2020-07-25] (ang.).
  19. Krzysztof Skrzypek, Michał Oleksiejczuk w UFC! Debiut na gali w Nowym Jorku | MMA ROCKS [online], MMA Rocks!, 14 października 2017 [dostęp 2020-07-25] (pol.).
  20. Thunderstrike Fight League, Mateusz Strzelczyk w walce o tymczasowy pas Thunderstrike Fight League z Pawłem Białasem! [online], facebook.com [dostęp 2022-10-24] (pol.).
  21. TFL, Mistrz organizacji TFL – Thunderstrike Fight League, Nasurdine Imavov podpisał kontrakt z UFC i wakuje pas TFL! Mateusz Głuch MMA Fighter w walce mistrzowskiej z nowym pretendentem! [online]
  22. Thunderstrike Fight League, Karol Skrzypek MMA vs Mateusz Głuch MMA Fighter w walce o tymczasowy pas Thunderstrike Fight League 25 lutego w Lublinie! [online], facebook.com [dostęp 2022-02-26] (pol.).
  23. KSW 31: Grzegorz Szulakowski zawalczy z Patrykiem Grudniewskim na gali w Ergo Arenie [online], MMANews, 13 marca 2015 [dostęp 2022-09-06].
  24. a b TFL 16: Cadena pozbawiony pasa, Hubert Szymajda nowym mistrzem [online], MMANews, 19 lutego 2019 [dostęp 2022-09-06].
  25. Hubert Szymajda vs Tomasz Maciejewski oficjalna zapowiedź walki o pas mistrzowski na TFL 15"NOXY NIGHT" w Lublinie!!. [dostęp 2020-07-25].
  26. TFL, Jakub Piesiewicz Mistrz TFL kategorii koguciej wakuje pas mistrzowski i kończy karierę [online], 19 kwietnia 2020.
  27. TFL 21 Kozienice – wyniki – FIGHT24.PL – MMA i K-1, UFC [online] [dostęp 2021-01-11] (pol.).
  28. Jacek Kluba, TFL 22: Lubelska Gala Sportów Walki – wyniki. Hubert Szymajda zwycięża przed czasem. [online], InTheCage.pl, 4 czerwca 2021 [dostęp 2021-11-04] (pol.).
  29. Jakub Madej, TFL 24 – wyniki gali. Karol Skrzypek nowym mistrzem wagi półśredniej | MMAROCKS [online], MMA Rocks!, 26 lutego 2022 [dostęp 2022-02-26] (pol.).
  30. Tomasz Nowosielski, TFL 25 – wyniki na żywo od 19:30 | MMAROCKS [online], MMA Rocks!, 28 października 2022 [dostęp 2022-10-29] (pol.).
  31. Thunderstrike Fight League, Bonus za najlepszą walkę wieczoru TFL 25 otrzymuje starcie Damian Adamiuk vs Mateusz Gola! [online], facebook.com [dostęp 2022-10-31] (pol.).
  32. Adam Szymański, TFL 30 wyniki NA ŻYWO - kto wygrał? [online], ZawódTyper, 23 marca 2024 [dostęp 2024-03-23] (pol.).

Linki zewnętrzne[edytuj | edytuj kod]