Vila Nova FC

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Vila Nova
ilustracja
Pełna nazwa

Vila Nova Futebol Clube

Przydomek

Tigre
O Time do Povo

Data założenia

29 lipca 1943

Liga

Brazylia II liga brazylijska (Campeonato Brasileiro Série B)
Goiás I liga stanowa (Campeonato Goiano)

Państwo

 Brazylia

Stadion

Estádio Onésio Brasileiro Alvarenga,
Goiânia, Brazylia

Prezes

Gutemberg Veronez

Trener

Márcio Fernandes

Stroje
domowe
Stroje
wyjazdowe
Trzeci
strój
Strona internetowa

Vila Nova Futebol Clubebrazylijski klub piłkarski z siedzibą w mieście Goiânia w stanie Goiás.

Osiągnięcia[edytuj | edytuj kod]

Historia[edytuj | edytuj kod]

Klub Vila Nova Futebol Clube założony został 29 lipca 1943 roku. W roku 1946 klub przyjął nazwę Operário. W roku 1949 nastąpiła druga zmiana nazwy – tym razem klub został nazwany Araguaia, ale tylko na rok, bo w 1950 nazwa klubu brzmiała już Fênix Futebol Clube. W roku 1955 klub wrócił do swej pierwotnej nazwy Vila Nova Futebol Clube i już jej nie zmieniał. W roku 1961 Vila Nova sięgnęła po pierwszy w historii tytuł mistrza stanu wygrywając stanową ligę Campeonato Goiano. W roku 1977 klub zadebiutował w Campeonato Brasileiro Série A kończąc rozgrywki na 55 miejscu. W latach 1977–1980 Villa Nova czterokrotnie z rzędu został mistrzem stanu. W roku 1996 klub w imponującym stylu wygrał trzecią ligę Campeonato Brasileiro Série C, nie ponosząc żadnej porażki. W roku 1999 drużyna wzięła udział w Copa CONMEBOL. W XXI wieku klub dwukrotnie został mistrzem stanu – w roku 2001 i 2005.

Informacje[edytuj | edytuj kod]

Najbardziej znani piłkarze[edytuj | edytuj kod]

Kibice[edytuj | edytuj kod]

Największym miejscowym rywalem klubu Vila Nova jest klub Goiás EC, z którym trwa ciągły spór o to, który z tych klubów posiada więcej kibiców w stanie Goiás. Patrząc obiektywnie Vila Nova ma najwięcej kibiców w mieście Goiânia, podczas gdy Goiás ma najwięcej kibiców w stanie Goiás. Liczba kibiców klubu Vila Nova szacowana jest na 350000, co jest bardzo dużo jak na drugą ligę brazylijską.

Drużyna gra w czerwonych koszulach, spodenkach i skarpetach. Przydomek klubu – Tygrys.

Stadion[edytuj | edytuj kod]

Swoje mecze domowe klub rozgrywa na stadionie Estádio Onésio Brasileiro Alvarenga mogącym pomieścić 8000 widzów oraz na Estadio Serra Dourada o pojemności 60000 widzów.

Linki zewnętrzne[edytuj | edytuj kod]