Skrót: WP:-)

Wikipedia:Głupie dowcipy i czysty bezsens

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
(Przekierowano z Wikipedia:Czysty bezsens)
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania

Na tej stronie umieszczamy to, co uważamy za niewczesne dowcipy lub kompletny bezsens, a co zostało wpisane przez nowicjuszy oraz dowcipnisiów. Nowe wpisy dodajemy na górze strony. Przy dodawaniu wpisów pamiętaj o podaniu autora (IP lub nazwa użytkownika).

Prosimy o niepoprawianie znajdujących się na tej stronie, nawet ewidentnych, błędów gramatycznych, ortograficznych itp.

Z powodu rozmiarów strony, została ona podzielona na działy. Jeżeli dodajesz na tę stronę propozycję, dodaj również dział, do którego ma ona trafić.

Dodaj nowe (pamiętaj o podaniu autora)

Bog honor ojczyzna

Radca Stanowy Krolestwa Polskiego Rzeczypospolitej Polskiej przydzielony do obslugi majestatu Czlonek Komisji Badania Zbrodni Faszystowsko Stalinowskiej Chrystus Zmartwychstaly Antychryst Telepatyczny jako przeklenstwo i zwyciestwo tych ktorz tych zbrodni doswiadczyli.Cud albo proroctwo w formie zla majacy uwydatnic popelnione zlo co jest reealizacja przeklenstw ofiar ludobujstwa skierowanych pod adresem Pana Boga. Cudotwurca pogodowo katastroficzny katakliczny prorok.Sedzia apokaliptyczny z ramienia trojcy przenajswietszej. Papiez Inkwizycji Apokaliptycznej.Bog Honor Ojczyzna.Krzyzowo Koronny Kanoniczno Komisaryczny Prezydent PRL Rzeczypospolitej Polskiej,Krzyzowo Koronny Kanoniczno Komisaryczny Kanclerz Rzeszy Niemieckiej. Dojczland Got Firer Rzeszy Niemieckiej Ojciec Narodu Niemieckiego.Krzyzowo Koronny Kurator Rzeczypospolitej Polskiej, Krzyzowo Koronny Kurator Wloch,Krzyzowo Koronny Kurator Niemiec,Krzyzowo Koronny Kurator Austri,Krzyzowo Koronny Kurator Rosji,Jan Pawel I Krol Polski,Cesarz Niemiec,Cesarz Austri,Car Rosji,Krol Wloch. Sedzia Prokurator Kat Pan i Prawo.Slaski Hetman Krzyzowo Koronny,Krzyzowo Koronny Wojewoda Slaski,Krzyzowo Koronny Marszalek Sejmu Slaskiego,Skarbnik Wieczysty Skarbu Panstwa Krolestwa Polskiego Rzeczypospolitej Polskiej, Krzyzowo Koronny Urzednik Wladzy Panstwowej,Pisarz Sztabowy Szefa Sztabu Alfy i Omegi,Komisarz do spraw mafi, Komisarz genetyczno ginekologiczny seksualny,Komisarz do spraw chierarci spolecznej,Krzyzowo koronny Urzednik do spraw pjednania narodowego i miedzynarodowego,Brat Jan Pawel Dominus Patris Amen w Watykanie,Bialoniebieskie Krzyzowo Koronne Medium Papieskie,Brat Wiktor,Brat Adolf z cudowna wunderwafe,adolfowe nosze,Dziedzic Kanoniczno Komisaryczny dziedzic Gliwic Sobiszowic,Krzyzowo Koronny Soltys z Niedobczyc,czlonek Bractwa sw. Jozefa Robotnika,Komitet Obrony Robotnikow KOR,

Autor: Wikipedysta:Jacek eugenusz gryt

Tuwińska Republika Ludowa

Tannu co?
Паугеряиу Кгау Ла Зшгесге
1021-3240
Flaga Tuwy
Godło Tuwy
Flaga Tuwy Godło Tuwy
Hymn: Atlas baricadas
Położenie Tuwy
Konstytucja

Fajna

Język urzędowy

tuwiński

Stolica

Gryzł

Ustrój polityczny

republika ludowa

Typ państwa

Supermocarstwo

Głowa państwa

Fajny człek Klocuch

Status terytorium

Duże

Szef rządu

Imperator Ja

Powierzchnia
 • całkowita
 • wody śródlądowe


170 500 000 000 000 000 000 000 km²
123

Liczba ludności (20009)
 • całkowita 
 • gęstość zaludnienia
 • narody i grupy etniczne


1000000000000000000000000000000
123 osób/km²
Polskie

Waluta

Aksja (А)

Przybycie z Kosmosu

Kosmitów
14 sierpnia 1021

Zaanektowanie przez ZSRR

Wąsacz
Kiedyś tam

Religia dominująca

Latający potwór Spagetii

Tuwi co? – państwo istniejące w latach -48--48578, obecnie republika Huba.

Kraj był potężny. Tak potężny, że nikt to nie znał. Powtał, gdy kosmici, pod przywódcą Jezusa przybyli na ziemię i nietrafili w Bajkał, lecz rozbili obok. W ktoryms tam roku, Pan Stalin postanowił cos zjeść, przez to, że pan Wonsacz gongi, to postanowił zjeś Tannu Tuwę.

Autor: user:Mocny Tuwiak

JOT

Jot, (y) inaczej zwany Yot, to litera alfabetu greckiego wyglądająca dokładnie tak samo jak mały igrek. Jot nie ma dużej majuskulnej litery, tylko małą minuskulną literę, bo istnieje już duży ypsilon o tym samym kształcie.

LiTerA:Jot jest wykorzystywana do zapisu imienia "yog sothoth" w grece, np "yογ σοτχοτχ". Inne słowo z jotem to jest "χάyρω", co brzmi w kaszubszczyźnie "cayro". Inna nazwa z jotem to "παναyια", tak, "pänayiä", jak w "iä, shub niggurath". Yoth i Yothsa to autorzy tej litery. Wykorzystywana jest jako zwieńczenie masztu łodzi fenickich.

Jot ma dopiero się ukazać w Unicode w nieokreślonej przyszłości.

autor: Proffesorpaionc

Flądra amerykańska

Legolas (fr. Le Golas, duń. Lego Las) – postać fikcyjna występująca w książkach Tolkiena, wydelikacone książątko z uszami w szpic, pochodzące z Lasu z Lego. Byłby sierotą, jeśli by nie zważać na to, że jego ojcem jest Thranduil. Jest mistrzem tego samego oręża, w jakim specjalizowała się mityczna Artemida (dla tępaków - łuku). Pomimo tego że wystrzelał połowę Mordoru nigdy nie skończyły mu się strzały, ale w 3 części hobbita jest scena gdzie... (tu autor poczuł jak ktoś przystawia mu grot strzały do karku i nie zgodził się na dokończenie zdania).

Jego zadanie jest niezwykle ważne: szpanowanie łukiem, ładne wyglądanie i noszenie dziewczyńskich (elfickich) ciuchów, używanie tarcz jako skateboardów, ewentualnie siekanie orków (musi bardzo uważać na fryzurę!). Przyjaźni się z Gimlim, z którym prześciga się w radosnym wyrzynaniu orków. Według wielu fanów prozy Tolkiena, jego imię można objaśnić jako Le-Golas (czyli francuski ekshibicjonista) lub Lego-Las (co wskazuje, że pracuje dla Duńczyków).

Autor: 37.47.108.230

Teoria wszystkiego i niczego

Teoria wszystkiego i niczego mówi o istnieniu nieskończonej liczby wszechświatów które wzajemnie nie ingerują w siebie.Nałożenie się tych wszystkich wszechświatów na siebie równe jest nicości i wszystkości jednocześnie.

Autor: 46.151.78.38

Nienack

Nienack- Wieś licząca 160 mieszkańców, położona około 200 km od Białegostoku. Nienack to autonomiczna, samowystarczalna wieś. Żeby wejść na jej teren musisz posiadać wizę, bądź znać kogoś, kto mógłby Cię wprowadzić do zamkniętego grona mieszkańców Nienacka. Osoby zamieszkujące ową wieś nie kontaktują się ze światem zewnętrznym.

Dom Haliny, Nienack
Dom Mietka, Nienack
Dom Mietka, Nienack

Autor: Wikipedysta:Agneyb922

Jezioro Białe (województwo lubelskie)

Geneza nazwy

Jezioro Białe jeszcze w XIX wieku było znane jako Jezioro Włodawskie lub mniej znane jako Jezioro Okuninek. W dwudziestoleciu międzywojennym okolice Okuninka zostały odkryte przez środowisko lubelskich i lwowskich studentów jako tania miejscowość turystyczna. Niewątpliwe walory tych okolic szybko uczyniły z Okuninka ulubione miejsce spotkań i wyjazdów weekendowych dla studentów, stacjonującego w okolicach wojska i zamożniejszych mieszkańców okolicznych miast. Mówiło się wtedy, że żadna panna, czy mężatka, nie oprze się kawalerowi podczas kąpieli w przejrzystych wodach jeziora. I tak się podobno działo. Naukowcy po kilkuletnich badaniach odkryli, że skład mineralny wód zasilających jezioro działa stymulująco na centralny układ nerwowy niewiast powodując nagły przypływ niepohamowanej żądzy erotycznej. Sława jeziora rozniosła sie po kraju i zewsząd zaczęli zjeżdżać nad jezioro amatorzy uciech wszelakich oraz stateczni mężowie, którzy przywozili do Okuninka swoje oziębłe żony. Po pewnym czasie ilość spermy w wodach jeziora przybrała niespotykane w skali kraju stężenie, co spowodowało zabarwienie wody na sino-szary kolor. Pierwsze wzmianki o Jeziorze Okuninek jako o Jeziorze Białym pochodzą z 1934 roku. Wraz ze zmianą barwy wody ówczesne władze powiatu włodawskiego zamknęły popularne kąpielisko, wprowadzając tym samym wieloletni program oczyszczania wód jeziora. Po wielu niepowodzeniach zdecydowano się na wpuszczenie do jeziora samicy krokodyla różańcowego, pochodzącej z zoo w Lublinie, o wdzięcznym imieniu Basia. Dowiedziono naukowo, że śluz naskórny krokodyla różańcowego ma działanie plemnikobójcze i od wielu lat, z powodzeniem, jest stosowany przez plemiona afrykańskie jako naturalny środek antykoncepcyjny. Po kilku latach udało się przywrócić czystość wodom jeziora, ale nazwa pozostała do dziś.

Autor: Specjalna:Wkład/192.193.245.14

Parajeździectwo

Jeden z odłamów parajeździectwa - paraujeżdżenie jest obecnie konkurencją paraolompijską .

Autor: Specjalna:Wkład/83.6.32.172

Z dyskusji Protagoras

Przeciwnik

Warto zauważyć, że przeciwnikiem Protagorasa był niejaki Antytagoras, z którym Protagoras toczył zażarte spory (egzystencjalne i nie tylko). 83.9.254.64 (dyskusja) 16:38, 18 sty 2013 (CET)Odpowiedz[odpowiedz]

Ciekawostki

Myślę, że warto do artykułu dodać dział "Ciekawostki".

Poniżej podaję dwie:

1. Protagoras jest zaliczany do grona Tagorasów. Pozostali Tagorasi to Pitagoras i Rabindranath Tagore.

2. Niegrzeczne dzieci wołały na Protagorasa Protagolas. Protagoras był tym oburzony i szedł ze skargą do rodziców owych niegrzecznych dzieci. Ich rodzice mu odpowiadali, że to dlatego, iż ich dzieci nie wymawiają głoski r. Ale jako że Protagoras nie był w ciemię bity, to się zapytywał owych rodziców, dlaczego ich dzieci nie wołają na niego Plotagolas, czym skutecznie zamykał tym rodzicom usta.

83.31.188.174 (dyskusja) 14:37, 8 lut 2013 (CET)Odpowiedz[odpowiedz]

Ciekawostek ciąg dalszy

1. Pisownia Protagoras nie jest poprawna, ale tak się utarło. Poprawna pisownia to Prot Agoras (Prot - imię męskie pochodzenia greckiego. Powstało poprzez użycie w charakterze imienia gr. liczebnika prōtos - "pierwszy" lub skrócenie takich dwuczłonowych imion greckich, jak Protagoras (...); Agoras - nazwisko pochodzenia greckiego, powstałe od gr. ἀγορά, dosł. miejsce zgromadzeń – główny plac, rynek w miastach starożytnej Grecji). Po polskiemu Prot Agoras to Prot Rynkowski. Według niepotwierdzonych informacji popularny piosenkarz Ryszard Rynkowski pochodzi w prostej linii do Protagorasa.

2. Protagoras miał szwagra (też z Abdery), który zajmował się rybołówstwem. Mawiano na niego Szprotagoras (εςπρωταγόρας ὁ Ἀβδηρίτης), ponieważ przede wszystkim zajmował się poławianiem szprotów. 83.31.248.32 (dyskusja) 23:57, 10 lut 2013 (CET)Odpowiedz[odpowiedz]

Usuwanie wirusów

Usuwanie wirusów - proces polegający na pozbyciu się parszywego oprogramowania z naszych urządzeń. W zależności od rodzaju urządzenia, odbywa się on w różny sposób. Najczęściej stosowanym procesem jest tzn. CVD - Computer Virus Deleting. Polega on na otwarciu stacji dysków, nałożeniu na nią specjalnego worka antywirusowego, a następnie na przechyleniu komputera. Wówczas wszelkie wirusy wypadają z urządzenia do worka, który bezzwłocznie należy szczelnie zamknąć. W przypadku niezamknięcia wirusy mogą się rozbiec po domu i spowodować różne choroby, np. zapalenie płuc. Jeśli wirusy są zakotwiczone głębiej, powinniśmy oddać urządzenie do specjalistów z zakresu Virus Deletingu lub ewentualnie zanurzyć je w wosku na dwie doby (wosk należy potem od razu zutylizować). Gorzej jest usuwać wirusy z notebooków/netbooków - chowają się one w obudowie, należy wtedy używać MiniDeletora, który można zakupić na stronie internetowej producenta. Przyrząd umożliwia nam bezproblemowe usuwanie wirusów poprzez zastosowanie specjalnej piany wirusowej. Groźne wirusy potrafią jednak powstrzymać MiniDeletora, w takim przypadku musimy szybko wyrzucić laptopa z min. 8 piętra albo do wanny. W przypadku telefonów komórkowych: umieszczamy urządzenie w worku antywirusowym (najlepiej pięciolitrowym) i potrząsamy nim (w zależnie od przekątnej ekranu, np. dla 3,5" - 35 sekund). Worki należy utylizować w specjalnych punktach (np. w hipermarketach Tesco). Autor: Wikipedysta:83.26.118.166

Skarpeta finansowa

Skarpeta (obok pończochy, bieliźniarki i materaca) przez wieki pełniła niezwykle ważną funkcję w światowej gospodarce wspierając długi i jakże żmudny proces oszczędzania.

Do niedawna była ona najpopularniejszym miejscem lokowania zasobów finansowych całych pokoleń. Kiedy rzymski legionista w chłodny dzień zakładał skarpety z owczej wełny do sandałów, nawet nie śniło mu się, że stanie się ona na długie stulecia najchętniej używanym miejscem przetrzymywania pieniędzy.

Ciekawostką jest, że najczęściej funkcję finansową pełniła tylko jedna skarpeta z pary, druga skarpeta używana była dopiero po wypchaniu pierwszej z nich – wykorzystywana była jednak głównie przez bogatsze warstwy społeczne. Nie zachowały się niestety, żadne przekazy wskazujące jaki rodzaj skarpet był najczęściej wykorzystywany do gromadzenia pieniędzy. Uzasadnione wydaje się jednak podejrzenie, że sam rodzaj tworzywa, z jakiego wykonana była skarpeta nie miał większego wpływu na jej wybór na instrument finansowy.

Po czasie świetności popularność skarpety powoli zanika, a ona sama stopniowo wypierana przez swojego odwiecznego rywala - konto bankowe. Choć obecnie jej funkcje finansowe giną, pozostałości tej długiej tradycji można jeszcze ciągle spotkać. Znane są i teraz pojedyncze przypadki skrupulatnego gromadzenia pieniędzy w skarpecie.

Upadek skarpety jako narzędzia finansowego był nieuchronny. Skarpeta jest instrumentem niedoskonałym, coraz mniej przystającym do zmieniających się warunków życia i rozwoju cywilizacji.

Oto największe wady skarpety finansowej, które przyczyniły się do jej klęski:

 • Podatność na malwersacje – skarpeta trzymana jest zazwyczaj w zasięgu ręki, co powoduje nieodpartą pokusę sięgnięcia do niej po zaskórniaki, wskutek czego oszczędzanie jest narażone na nieustanny sabotaż
 • Brak gwarancji bezpieczeństwa - historia pełna jest przypadków, w których skarpeta tak pieczołowicie wypychana pieniędzmi, często przez całe lata, padała łupem nieuczciwego grabieżcy
 • Brak zysku, a nawet groźba utraty wartości oszczędności - oprocentowanie tradycyjnej skarpety wynosi 0 %, nie gwarantuje ona też ochrony przed inflacją
 • Brak funkcji płatności kartą
 • Brak możliwości realizacji przelewów
 • Brak funkcji płatności w sklepie internetowym
 • Brak dostępnego debetu i kredytu w skarpecie

Jak widać zmierzch skarpety był nieunikniony, a ona sama straciła swą funkcję finansową. Zamiast pieniędzy w skarpetach coraz częściej więc trzymamy wyłącznie stopy.

Autor: Wikipedysta:Annus

Wilkołak

lycan to nie wilkolak tylko wielki wilk za zwyczaj blond czarny albo ciemny blond albo opalony on to wielkie wilki dostajom moce kiedy majom 16 17 11 12 lat chcom jesc mieso i chcom biegac w nocy albo w dzien mogom byc amli ale silni i dowarzni dlurzi i slini albo wysocy i caly czas zli na cos to ostatnie sie dzieje w wieku 16 albo 15 albo 14

Lycan to jest postać wilka który jest człowiekiem ale się morze zmienić w wielkiego wilka to jest polski mit i legenda która powstaje być prawda lycany dostają moce o wieku 11 12 14 15 16 w nowy rok albo na ich urodziny zazwyczaj majom kogoś w rodzinie z nazwiskiem które się zaczyna na D i majom niebieskie oczy ciemne b blond albo blond włosy nie muszom ale za zwyczaj som mali silni i odwarzni dlurzi i silni albo wysocy i cały czas narzekają albo się denerwują i lycan sie zamienia kiedy chce i kontroluje sobom zazwyczaj przed zmianom chce im się biegać w nocy albo w dzień chcom się drapać i im się chce mięsa i słodyczy i moce idom po ich przodkach albo rodzicach

lycan lycan to jest wielki wilk lycan to jest tradycyjny polski wilkolak lycany sie zamieniajom w nowy rok w wieku 11 12 14 16 18 lycan zazwyczaj majom czarne wlosy blond wlosy albo ciemne blond mogom sie zamieniac kiedy chcom i kontroluja się nie które som male i silne i odwarzne niektóre Durze i silne a niektóre Wysokie i cały czas się wkurzaj om prawie wszystkie lycan majom na nazwisko albo ktoś z rodziny mam pierwszom literę nazwiska D bycie lycanem ma każdy z rodzin jak masz rodzeństwo albo rodzeństwo cioteczne musisz poczekać asz będzie chociaż 3 urodzonych w tedy kiedyś w nowy rok albo w jednym z nich urodzin wszyscy z nich się zamienniom lycan ny ale jak myslysz rże jesteś lycanem musisz mieć blond czarne bronzowe albo ciemny blond włosy norma lnom albo opolanom cerę chcesz jeść mięso slodzycze i chcesz biegać w nocy i wyc nawet jak nie ma ksierzyca jak masz jakie kol wiek rodzeństwo nawet cioteczne chcesz się z nimi spotkać a jak nie masz chcesz być sam i jeszcze jest jedna rzecz denerwujesz się szybko jak masz te rzeczy i jesteś 11 12 13 16 15 18 19 lat kto wie co się stanie w nowy rok albo po nowym roku.

Autor: Wikipedysta:86.44.133.10

Muły

Muł - Jest to słowo pochodzące z VIII wieku. Właścicielem Wielkiego Muła jest niejaki Boży Dar żyjący w obecnych czasach. Tuż po swoich narodzinach rodzice zakupili mu sprzęt do pakowania( czyt. własna pakernia) Chłopiec już od młodych lat ćwiczył w swoim pokoju. Mimo tak młodego wieku w jakim był czyli 3 lata potrafił wyciągnać na klatę 900 kg. Odrazu o Nim mówili w mediach. Wtedy Boży Dar musiał się troszke ukryć ze swoim talentem, ponieważ nie chciał tej sławy, która zrujnowała by mu życie. A więc ćwiczył w samotności przez kolejne 13 lat, aż ukończył podstawówkę. Pewnego razu dostał wiadomość o zlocie największych pakerów wszechświata. Więc zaczął ćwiczyć coraz bardziej. Stał się wielką szafą która zmiotała wszystko. Potrafił wyciskać 10000000000 kg bez problemu, jego Muły sięgały nieba. CDN

Autor: Specjalna:Wkład/77.253.98.64

Boogie

Boogie jest stworzeniem psychodelicznym o umsłowym podłożu co przpomina bagnsiko, skąd bierze się jedno z jego imion "Boogomir z Bagniska". Urodził się on kiedy pterodaktyle jadły daktyle a krowy niedźwiedzie. Niestety po urodzeniu zaatakował go Wielki Psychopatyczny BADHydraulik. Zamknął on Boogie'ego w klatce i karmił sterydami, z racji że w sklepie zabrakło innych rzeczy. Nie przewidział skutków dawania tego Boogie'mu i niestety Boogie się wyrwał. Po potężnej walce BADHydraulik w ostatecznym akcie desperacji przyzwał Pushka - demona Masakry Czerwoną Linijką z Alberta. Boogie jednak go zjadł dlatego by urozmaicić swój jadłospis. BAdHaydraulik rozpłakał się i powiesił, a Boogie poszedł spać i po kilkunastu latach się obudził. Świat jednak się potwornie zmienił. Powstały jakieś paskudne odrosty gałęzi rodziny małp zwane ludźmi. Odkryły jednak sposób warzenia pewnych elixirów zwanych "napojami wsykokowymi". Boogie szybko się upił, a z racji że Boogie wypił o pół litra więcej niż każdy mieszkaniec ziemi to nazwali go przywódcą swego panteonu i nazwali Zeusem. Mogli go nazwać Boogi'im ale to debile były w końcu. Boogie znalazł sobie kolegów w panteonie np. Antrajka, wielkiego menela z cielskiem mogącym udusić człowieka, a z głową mniejszą od Damiana Jasinkiewicza a także Stereopsychomegaextraodtwarzaczdvd2005 - ot taki tam odtwarzacz. Ale jego Hegemonii i Melanżerii zagroziły dwa demony - Bodzio - Pan Domonicznego Smrodu ze Skarpet i Rimitimtim - Demon Niebywałej i Nieokiełznanej dyslekcji. Boogie wynajął Chestera Rusyfikatorem Polski zwanego a także Ganadlfa Żóltozębego, elitarnego wojownika z korozją. Podczas strasznych i śmierdzących boji oraz cięzkich poranków z kacem wszystko się rozpier, prawda, liło i ludzie wywalili Boogiego. To on se siadł do Linage i tyle go widzieli...

Autor: Specjalna:Wkład/83.17.247.218 ([1], później usunięte z powodu, że "nigdy nie było artykułu o tej nazwie")

Wikipedia wiki wikusia

Wikipedia- głupi portal na którym nie wolno opisywać zwykłych ludzi gdyz nie są dostatecznie cool. Koniec z Wiki precz wikipedi

Autor: Specjalna:Wkład/77.254.85.76

Alkoholik

Alkoholik (menel, żul, pijak, homo neardentalis) – osobnik płci najczęściej męskiej. Organizuje się w skupiska gronkowcopodobne pod sklepem monopolowym.

Menel zazwyczaj posiada wieloletnie doświadczenie, często karierę rozpoczynał jeszcze za czasów PRL-u, ucząc się zawodu picia bimbru ze skarpetek wacka od towarzyszy ze wschodu. Żyje w zgodzie z naturą, a także z aglomeracją miejską. Często można go spotkać, gdy czerpie pozytywną energię obejmując drzewo, ale także filar dworca lub znak drogowy. Nie znosi zamkniętych przestrzeni, dlatego lubi spędzać czas na świeżym powietrzu. Uwielbia przebywać z ludźmi, dlatego sypia w miejscach publicznych. Najwyższe stężenie alkoholu we krwi osiąga w okolicach wypłaty i renty.

Cechą charakterystyczną jest niewielka stabilność pionowa. Dostrzega się zmiany konformacyjne w konfiguracji przestrzennej menela: najczęściej przejście ze stanu wertykalnego w stan horyzontalny. Pozycja horyzontalna charakteryzuje się zmaksymalizowaniem powierzchni oddziaływania żula z gruntem.

Autor: Specjalna:Wkład/87.207.24.250 [2]

Oktawian August

Oktawian często gdy jadł kanapki kładł sobie na wierzch gruby plaster ogórka. [3]

Autor: Specjalna:Wkład/212.76.37.164

Dragon Ball AF

W Dragon Ball AF Wystąpią mało znane Buty Potara przez które Majin Buu i Freezer się scalą w 2 odcinku. W 2 odcinku również wystąpi Yamten czyli Yamcha z fuzjowany z Tenchinem , Gotenks ssj4 , gohanollo ssj3 , Genialny Krillan (scalenie Krillana i Genialnego żółwia) ssj2!

Krilan jest największym ściemniaczem w Dragon Ball. Prawdopodobnie nikt z was nie wie że Krilan jest Saiya-jinem. Tak, tak wcale się nie przesłyszeliście i to jest 100% prawda. Ja też byłem zaskoczony, gdy go zobaczyłem pewnej Niedzieli, podczas jego porannego treningu. Miałem szczęście że zobaczyłem go zanim ściął włosy, jak to robił prawdopodobnie co kila dni, by ukryć swoje powiązanie z saiyanami. Dlatego jestem pewien że należy do tej samej rasy co Goku i Vegeta. Mogę wam także podać kilka argumentów potwierdzających moje spostrzeżenia:

- urodził się jak planeta Vegeta jeszcze istniała, czyli 4 lata po księciu Vegecie a rok przed Goku- Kakarotto

- Gdyby nie golił głowy co kilka dni, to nie mógłby być cały czas łysy.

- Gdyby nie był Saiyaninem to nie mógłby być taki silny. A to że jest o wiele słabszy od reszty Kosmicznych Wojowników jest złudzeniem, lub jest konsekwencją olbrzymiego sprytu i inteligencji tej nieprzeciętej postaci.

- Jedynym argumentem przeciw jest to, że saiyanom nie odrastają włosy po ostrzyrzeniu, ale to szczegół

SSJ - ma złote włosy, zielone oczy i jest trochę wyższy

Przy SSJ2 włosy robią się troszeczkę dłuższe i nic poza tym

Jako SSJ3 ma wyjątkowo długie włosy, prawie do ziemi

SSJ4 jest trochę mniejszy od SSJ3 i ma różowo-fioletowe futerko


Szkolenie postaci w Diablo 2

Witam!

Napisałem ten artykół po to abyś łatwiej mógł przejść Diablo 2LoD. NA single playerze jedyna rada jest trening i zdobywanie expa. Na otwartym Battlenecie Wszyscy chatuja wiec nie polecam tam grac. Moge za to opisac rytm treningu na Battle necie Lader. W kilku punktach postaram sie to wyjasnic. Ale najpierw trzeba wybrac postac : Do gry zespołowej najlepsza jest czarodziejka, poniewarz posiada czary dystansowe dobra jest tez zabujczyni bo ona umie zastawiac pulapki. do gry samotnej i indywidualnej najlepszy jest druid. Ok postac omuwiona teraz rytm: 1. do 15lvl chodzisz na Trist_runy 2. potem przechodzisz sam lub na taxach do tomb_runów i tam trenujesz do 20lvl 3. Jesli masz kolege na wysokim lvl to go prosisz o otwierani cow_lv i tam trenujesz na 25lvl 4. Potem szybko nie robiac quest-ów na 5 Act i tam trzeba zabic starozytnych i potem chodzisz na baal_runy ( Warzne nie zabijasz Baala tylko jego sługi) 5. Gdy masz 50lvl zabijasz Baala i idziesz na koszmar tam do 5 actu i znowu na baal_runy, tak do 70lvl 6. potem Baal i hell 7. Na hellu do 76lvlzabijasz mefa 8. Do 82lvl na Baala (tym razem razem z nim samym) 9. Do 90lvl na krowy na hell 10. po 90lvl chodzisz i robisz quest-y na karzdym act i na karzdym poziomie trudnosci 11. potem juz tylko ulepszasz sam siebie i wyszukujesz nowe itemy Mam nadzieje, ze dzieki tym radom uda ci sie szybko przejsc diablo 2LoD na battlenecie. Pozdrowienia PABLO99. P.S. Moja postac to Druid DarkMagik_Man

Autor: Wikipedysta:83.29.108.68

Ich Troje

Zespół ich troje jest bardzo super i lubiany przez całą Poskę bardzo ich kocham i chcę się z nimi spotkać.

Kontrabanda

1. W momencie w którym ktoś utworzył bandę, zgoła ktoś zupełnie przeciwny jest w stanie stworzyć inną kontrabande, która stanie naprzeciwkno tej pierwszej bandzie.

2. W momencie w którym ktoś uderzył w bandę, odbił się i uderzył w badnę po drugiej stronie. Można powiedzieć, że uderzył w kontrabandę. Nie należy mylić z kontrabasem.

Autor: Wikipedysta:195.245.204.82

-filia

 • arctofilia: miłość do pluszowych zwierząt
 • cagofilia: miłość do kluczy
 • cartofilia: zamiłowanie do kolekcjonowania kartek z opakowań papierosów
 • clinofilia: miłość do łóżek
 • gynotikolobomassofilia: miłość do gryzienia damskich małżowin usznych
 • halofilia: miłość do soli i/lub słonej wody
 • lavacultofilia: pragnienie oglądania ludzi w strojach kąpielowych
 • malofilia: miłoś do jabłek
 • metrofilia: miłość do metra
 • mysofilia: miłość do kału
 • myrmecofilia: miłość do mrówek
 • paleofilia: miłość do dinozaurów i prehistorii
 • pogonofilia: miłość do bród
 • sarcofilia: miłość do mięsa
 • threpterofilia: miłość do pielęgniarek
 • timbrofilia: miłość do pieczęci
 • tobaccofilia: miłość do tabaki
 • topofilia: miłość do konkretnego miejsca
 • turofilia: miłość do sera
 • typhlofilia: miłość do ślepoty

Ziemniaki gotowane

Ziemniaki gotowane przyżądza się tak jak kompot, ale zamiasat cukru dosaje się soli a zamiast owoców ziemniaki. (pisownia oryginalna)

Autor: Wikipedysta:81.219.131.1

Jak pozbyć sie muchy

Jeśli ktoś nie ma wystarczającego refleksu (a trzeba mieć niezły i celować nieco ponad nią) Wojciech E. aka Nasty poleca swój patent, który wynalazł będąc kiedyś na letnim obozie w wiejskiej miejscowości - z ok. 20 upierdliwych much w pokoju w niedługim czasie zostało dokładnie 0. Jak to zrobić:

 1. Wziąć przezroczyste plastikowe pudełko, najlepiej po kasecie magnetofonowej
 2. Nieco otworzyć pudełko i chwycić w dłoń z obu stron (szczeliną na zewnątrz) tak, aby móc je ściśnięciem zamknąć
 3. Gdy mucha gdzieś siądzie (a męczy się najpóźniej po 10 minutach ciągłego latania), należy bardzo spokojnie i bardzo powoli, nałożyć na nią pudełko i gdy już będzie w środku, energicznie ścisnąć je, zamykając muchę w środku

Przy odrobinie wprawy upolowanie jednej muchy zajmuje 2-10 minut - zależy w jakim miejscu mucha siądzie - najlepiej na czymś płaskim - i jak jest czujna i ruchliwa.

Dlaczego to działa?

Moja hipoteza jest taka, że przez pudełko mucha nie czuje ciepła (albo przez to że jest osłabione, źle ocenia odległość) i pomimo że ręce z pudełkiem są o niej o milimetry, to nie zauważa ich. Przyczyna może być inna, ważne że to działa.

Pozbycie się muchy

Zalanie muchy wodą nie robi na niej żadnego wrażenia. Może nurkować długimi godzinami i nic. Natomiast dodanie kropli płynu do mycia naczyń - dzięki przełamaniu napięcia powierzchniowego - powoduje jej natychmiastową śmierć.

Psychika muchy

Jeśli mucha siedzi i czyści (pociera) sobie przednie lub tylne kończyny, albo łebek, to znaczy że jest zrelaksowana i nic nie przeczuwa, można więc działać. W pewnym momencie może jednak gwałtownie stanąć na wszystkich kończynach i zastygnąć w bezruchu, jeśli dodatkowo przykucnie, to znaczy, że jest bardzo czujna i bardzo realne jest, że chwilę później się ewakuuje. Mamy wtedy dwa wyjścia - także zastygnąć w bezruchu, licząc że powróci do mycia się, albo jeśli jesteśmy dostatecznie blisko - przyatakować, próbując objąć ją ściankami pudełka.

Statyw

Statyw - w sumie nie da się tego dokładnie określić. Ale jest to coś na czym opiera się cały mikroskop. No i tyle. Zapamiętajcie to bo będzie źle!!

Autor: Wikipedysta:83.16.98.218

Krzyk Energetyczny

Jeśli będziesz głośno krzyczeć przez osiem lat, siedem miesięcy i sześć dni, to wyprodukujesz energię, która wystarczy by podgrzać filiżankę herbaty.

Autor: Wikipedysta:83.31.180.149

Lolki

Sa to silnie rozwiniete dlugopisy kulkowe, zyjace w miekkiej glebie srodkowej anterktydy.

Autor: Wikipedysta:83.28.35.28

Sok z gumigruszek

Sok z gumi gruszek to napuj, pędzony na gruszkasz nawożonych specialnym koksem, którego tajemnice zna tylko Czarek B. z Parkowej 2a.

Autor: Wikipedysta:83.30.73.72

Hell Yes

"Hell Yes" to utworzone przez Rewolucjonistę (tu był link reklamowy) powiedzenie. Powstało ono pod wpływem emocji, które zawładneły nim, gdy zobaczył obrazek "Black Metal jest wojną, więc pompuj rower dla szatana". Służy ono do podkreślenia swojego zadowolenia i podniecenia z zainstniałej sytuacji. Można traktować je jako "Głośny szatański śmiech z kosmosu".

Autor: Wikipedysta:212.182.88.164

Św. Nieświeć Kadziug

Urodził się w Karpaczu w Schronisku "Samotnia" w roku 1798 dwa lata póżniej (1800) otrzymał szczest w pobliskim strumyczku chrztu udzielał wielki druid Piotr. Jego rodzice byli wielkimi dyktatorami. Byli bardzo muzykalni. Ojciec grał na sexsophonie, a matka komponowała mazurki na szklankach wyprodukowanych przez firme YAMAHA S.A. LTd. Company. Umarł śmiercią męczeńską przez lot na freesby, oraz przez obrzucenie kamieniami za posiadanie groszku w zupce. W roku 1800 wielki druid ogłosił go świętym dzieckiem zakonu boga Klątwy.

Autor: Wikipedysta:81.15.226.6

Areszt

W areszcie sie siedzi. Od rana do wieczora. Od wieczora do rana. I tak w kolko, bez wyroku, bez listu od rodziny i bez nadzieji ,ze kiedykolwiek wyjdziesz. Sluzba wiezienna wzbudza agresje u osadzonych , mszczac sie za swoje slabe zarobki. Jak by sie uczyc im chcialo to by nie musieli teraz kluczy nosic.

Autor: Wikipedysta:83.25.198.201

Boćki

jest to wiocha zabita dechami,w ktorej nie ma co robic i mieszkaja same dziady . lezyw polsce w woj.podlaskim, w gminie bielskiej. bocki nie maja swojej historii bo nikomu nie chcialo sie jej spisac, bo kazdy jest leniwy i kazdego zmula swiat a przedewszystkim krowy i brudne swine . w tej oto miejscowosci jest duzo rolnikow i gorali , duzo krow i kokoszek i oczywiscie duzo wiesniakow, przedewszystkim smerdzacych i brudnych wiesniakow.

kazdy tu biedny i smierdzacy nikt sie nie smieje tylko placze brudem. UWAGA!! w bockach krowy sa niebezpieczne : -zakladaja mafiee(najgrozniejsze jest :faciata maffia bykow, smierdzace dziady, zarabane kurczaki) -posluguja sie telefonami i wykonuja groźne telefony wraz z msmsami -kazda krowa jest uzalezniona od internetu i codzienie wchodzi na czatcha a tam ....co tam sie dzieje uuuuuuuuuu(lepiej nie wiedziec) -kazda z krow ma chociaz po jedej plamie z trucizna -kazda krowa smierdzi i jest brudna (uwazac na te czycte podobno sraja w twarz i maja pomalowane paznokcie na rozowo) kury w bockach sa: -pierzaste -jedno pioro kury jest wielkosci ucha slonia -lapa natomiast jest jak czlowiek -jedza wylacznie muchy(a na przystawki ludzi) -kury natomiast maja pomalowane paznokcie w koloze guwna -maja swoje maffie(najgrozniejsze:kury i kuropatwy atakuja, kurczak uciekl, kura na tropie)

bocki to przytulne miasteczko. pelno tu pijakow i szmateksow, maffi kur i krow. kazdy tu zabija i gwalci wiec zapraszamy

Autor: Wikipedysta:83.26.51.203

Noc świętojańska

YoŁ! Dzisiaj 14 luty, Dzień Zakochanych. Znienawidzony dzień przez nastolatków :). Mnie to święto nie przeszkadza, niech ci co się kochają obdarowują się prezentami i innymi duperelami :). Tylko najbardziej mnie boli to, że to święto przyszło do nas z tego cholernego zachodu. Przyszło, i już musi zostać w naszej tradycji! Ale jakoś w Ameryce to nieobchodzą np. Zielonych Świątek... Albo innych naszych, polskich świąt! A nasz kraj musi wszystkie amerykańskie, niektóre durne święta obchodzić! Przecież za czasów moich rodziców, to walentynki w Polscie nie istniały! I wolałabym, żeby tak zostało! Po jakiego grzyba nam jakieś [b]Walentynki[/b] :/. Przecież mógłby to być zwyłky dzień, imieniny Walentego, Liliany (mojej Cioci :]) i Metodego! No i właśnie najbardziej mnie boli, że przyjęliśmy (my-Polska) obcą tradycję, a naszą, słowiańską zakopaliśmy. Przecież dniem zakochanych, dniem, w którym panny rzucały wianki do wody, zbierały siedem rodzajów kwiatów... była Noc Świętojańska (inaczej: Noc Kupały). To było lepsze, bo po pierwsze- było to w dzień Św.Jana, w czerwcu, więc było ciepło i przyjemnie, po drugie- było to nasza- dolengo śląska i chyba Czech tradycja! A nie jakaś ściągnięta z zachodu sztuczna okazja :/. Wtedy, to przynajmniej się można było bawić! Jak już wspomniałam, panny robiłt sobie wianki z kwiatków, potem szły nad rzekę i puszczały te wianki nad wodę. Chłopcy potem wyławiali te wianki i który wianek wyłowi, to autorka niego była mu przeznaczona. W sumie to zrządzenie losu, ale było to fajne, nie uważacie? Albo trzebabyło przejść po 9 płotach, bez wymówienia ani jednego słówka, bo trzeba było zaczynać od początku. No a jak się przeszło przez te płoty, to zbierało się 9 rodzajów kwiatków, (no i też nie można było nic mówić) potem dziewczyny wkładały je pod poduszkę i ten który się w nocy przyśni, jest jej przeznaczony. O ile mi wiadomo, to jeszcze brało się za recę i stawało się w kole i tańczyło się, śpiewało piosenki wokół takiego wielkiego kosza albo nie wiem jak to nazwać, przygotowanego przez mieszkańców. No i to wszyskto zaczynano wyprawiać o północy. Fajnie kiedyś było. Mnie, osobiście by się podobało... :) Ale żyję w takich, a nie innych czasach i to już jest wyprawiane tylko w nielicznych wsiach. Walentynki są ok. No, torchę się rozpisałam, i napisałam to, co sądze na ten temat. --83.16.144.194 21:23, 14 lut 2005 (CET)BEATA K> SIECHNICE !!!

Autor: Wikipedysta:83.16.144.194

Pijak

Gatunek podczłowieka, w dzisiejszych czasach coraz częściej spotykanego w miejscach publicznych. Charakteryzuje sie on specyficznym wyglądem (w zależności od stadium rozwoju), smrodem, przepijaniem zasiłków i tym podobnych zapomog rządowych. Można wyróżnić 3 główne stadia rozwoju: Alkocholik - pierwszy stopień zaawansowania, cechuje go leciutko zaczerwieniony pysk, w miare schludy ubiór. Piją zazwyczaj samotnie, w barach lub we własnych jeszcze-domach, z regóły lekkie napitki alkocholowe typu piwo,półwytrawne drinki. Menel - drugi stopień wtajemniczenia, charakteryzuje sie powolnym zapuszczaniem pyska (zaczerwienieni niemal 24h na dobę), ubiór wyraźnie złużyt i brudny(wyjątkiem jest Staszek - bródnowski menel mający znajowości na stadionie X-lecia, nosi on regularnie podrabiane ubrania sportowe), odór w większym stopniu oddpycha menale od społeczeństwa niż w przypadku Alkocholika. Lubuje sie w tańszych jabolach, rzadziej wódeczka typu Gorzka Żąłądkowa (piwo piją tylko w nielicznych okresach trzeźwości). Bywa on już mocno zadłużony, często rodzina go odrzuca przez co popada w depresje, a to prowadzi do ostatniego stadium głównego. Żul - ostateczne stadium (marzenie każdego pijaka), często kończy sie zgonem bądź długotrwałą śpiączką w Iźbie Wytrzeżwień. Charakteryzuje się on ryjem jak dupa Marianny Rokity, smrodem zabijającym wszelakie życie wokół niego, oraz niezmiernie lichym ubiorem (czasem bez) tzn. chodzą w cieńutkich, dziurawych i zasranych płaszczykach (nawet w zime). Piją jabole za pieniązdze zaporzyczone od kolegów bądź zlewają resztki z butelek w śmietniku, mimo to żul potrafi utrzymać wysoki poziom alkocholu we krwi co zostało wyjaśnione pobieżnie w DragonBall'u (patrz KI).

Najsłyniejsi przedstawiciele gatunku: -Leszek - podatny na picie moczu, uprzejmy, z pyskiem takimn jakby obitym cegłą, zmarł Grudnia 2002r. NIECH SPOCZYWA W POKOJU. -Kowalina - najpoteżniejsza żulica w polsce wg.GUSu, Jej moc to 200 tys. promili, łatwo wpada w gniew wyżywając sie na swym mężu, prowadzi monolog z butelką whisky (raczej rozcięczanym moczem jabolem). Kowal - małżonek wyżej wymienionej, spokojniejszy, kulejący (bo w młodości pogryzły go słonie), często gada sam ze sobą wymieniając sie tym samym poglądami. MOC - 80 tys promili Staszek - niedawno poznany menel, zasłyną na Bródnie z niebywałej gościnności oraz ładnie skaleczonego nosa. MOC - Bliżej nie określona

Autor: Wikipedysta:83.31.37.97

Filozof

Z artykułu Miłoradzice: Miłoradzice-to nie miejscowość a charakter ludzi ,miło radzicie a nic nie robocie.

Antykoncepcja

Antykoncepcja – wyraz od niedawna pisany razem na co Rada Jezyka Polskiegu skrupulatnie przymyka oczy. Antykoncepcja jest to koncepcja przeciwna jakiejs koncepcji, czyli jest do niej nastawiona „anty”.

Samochwała

Z artykułu Rafał Krajewski

Ja się nazywam Rafał Krajewski i nie mam nic wspólnego z powstaniem styczniowym jednak jeśli chodzi o ścisłość mogę napisać kilka ciegawych rzeczy np.: mam szczura i jestem z tego powodu dumny a tak jeszcze to posiadam namiot, karimatę, materac typ bruksela 200x140. Ostatnio spadłem z wagi tyle rumoru było że wszystkich pobudziłem. A jak miałem urodziny dostałem grabki, scezoryk i rozwolnienia.

Nowomowa

Żołnierska nowomowa z artykułu: Kolumna (wojsko)

Ugrupowanie ludzi (żołnierzy), lub pojazdów posiadające większą długość niż szerokość.

Autor: Wikipedysta:Topory

Wystarczy teraz zaproponować hasło: Kałuża (wojsko) - zbiornik wodny bez znaczenia strategicznego

Maledivy

Z artykułu Malediwy

Malediwy: wlaściwie małe divy, inaczej młodociane śpiewaczki.

Autor: Wikipedysta:Kakaz

Alfabet etruski

Alfabet etruski to połączenie alfabetu łacińskiego (et-) z cyrylicą, czyli alfabetem ruskim (-ruski). i podobnie jak alfabet fenicki głupi jest!

Z artykułu Szymon Szymonowic (tekst pojawił się jako wersja pierwsza)

Kochał psy, świnie i gorskie powietrze. Miał dwie żony: Stanisławę, Bronisławę. Miał edną kochankę o imieniu Michalina

Autor: Wikipedysta:217.11.138.234

Definicja risotta

Są to gołabki o wydepilowanych pachach.

Skierbieszów

Niezła dziura, proszw uwazac szczegolnie na aptekarke ktora ma sklonnosci do lamania serc

New Kids On The Block

TO JA TU SZUKAM CZEGOŚ O TYCH PAJACACH JAKICHŚ KOOLWIEK ZDJĘĆ CZY INFO. A TU TAKI PSIKUS!! NIEŹLE POMYŚLANE, NAWET Z JAJEM!!!!

Piechota

1. Sposób chodzenia. Można chodzić na piechotę lub na nogach. Szybka piechota to zapierdalacz. Uciekać na piechotę - spierdalać.

2. Jacek Piechota (znalezione gdzieś na googlach), taki jeden polityk, a polityk jak to z politykami bywa, chce Cię oskubać. Rada: Wal jajcem w polityka.

3. Piechota, naiwne gostki co im nie dano konia/czołgu, szybko się meczą i spowalniają pochód wojska. Piechota to podstawowe mięso armatnie wykorzystywane na wojnie. Celem piechoty jest odwrócenie uwagi wroga od drogiego sprzetu wojskowego, za którego produkcję płacą podatnicy.

Piechur jest stosunkowo słabym celem. Można go rozjechać czołgiem, potraktować z granata, miny, rakietą, ewentualnie karabinem lub nożem. Po przegranej walcę, piechociarz, jezeli nie zdąży uciec, zwyczajowo musi zostac poddany torturom. W dawnych wiekach piechociarz był przypalany, rozciągany, później zaczęto stosować silne środki odurzające. Na przestrzeni wieków wymyślono wiele środków urozmaicających piechocie niewolę. Znane są próby wykorzystania piechociarza jako cewki (służy do generacji pola elektromagnetycznego).

West Highland White Terrier

West to na prawde najmilsze psisko z wszystkich ras .Ten mały terrierek to śliczny mały kochany diabełek .Ale idealnie nadaje sie do mieszkania choć raz na jakiś czas trzeba u dać pobiegać więcej niż 20min.

Definicja szczypty

Szczypta co chceta.

Autor: Wikipedysta:83.12.140.69

Gnębiciel studentów

Z artykułu klistron refleksowy

"KLISTRON REFLEKSOWY TO ULUBIONE NARZĘDZIE SŁUŻĄCE GNĘBIENIU STUDENTÓW POLITECHNIKI KOSZALIŃSKIEJ. NACZELNY GNĘBICIEL POLITECHNIKI KOSZALIŃSKIEJ KORZYSTAJACY Z TEGO KOSZTUJĄCEGO 86 TYSIĘCY DOLARÓW TO plk. STEFAN LUCZAK." STUDENCI DZWONIĄ DO NIEGO O 4 RANO I PYTAJĄ - ŚPISZ? - NO, ŚPIĘ. - A MY SIĘ JESZCE, K...., UCZYMY.

Wyklęta przez pana wójta

Z hasła Rzeszotary:

"miejscowość przy trasie lubin - legnica. zapomniana przez władze gminy miłkowice. Wójt nie ma pojęcia, co może zrobić dla polepszenia życia mieszkańców wsi i nie ma pojęcia jak to robić. Brak kanalizacji, gazu, wysokie opłaty za wodę(jest od paru lat), okropny stan nawierzchni dróg!!! itd. Najlepiej je oddać za 1 PLN miastu Legnicy.Stan ze stycznia 2004."

37. sekunda

Sekunda przestępna - w każdej minucie 37. sekunda jest przestępna i trwa 0,(9) sekundy. Przez to minuta trwa 59,(9) sekund.

Zobacz też: rok przestępny.

Autor: Wikipedysta:193.0.110.36

Kino

Kino - zrobić kino - zademonstrować publicznie swoje pośladki (np. poprzez uniesienie spodnicy lub spuszczenie spodni)

Kombi

Kombi / Station Wagon
To taki sedan, jedenak w tylnej ścianie ma dodatkowe drzwi.
Dach kończy się prawie równo z tyłem samochodu.
Często (ale nie w europie - bo 'Station Wagon' to określenie na kombi w USA - tam te kombi większe są/były) w 'Station Wagon' posiada 3 rzędy siedzeń, przy czym przynajmniej tylne siedzenia mają uchylane oparcia, po złożeniu/wyjęciu tychże mamy do dyspozycji całkiem sporą przestrzeń ładunkową/sypialną.
mniej więcej tak wygląda (zdjęcia/ rysunki za kilka dni chyba że ktoś takowe posiada)

 ______
 |_____\___
 '-O-----O-}

Jan Zamoyski

"Wujek Arkadiusza Klizy z Zamościa"

Wzdrygiwacz do wygibaresów

urządzenie służące do wzdrygiwania wygibaresów w kulturze chińskiej oraz palestynskiej od 1053-1098 r stosowany przes mezow do podniecania żon , które były nimfomankami-dzisiejsza viagra

Fantom kobiety

"To sztuczna najczęściej dmuchana lalka z doskonale podkreślonymi narządami płciowymi oraz piersiami".

Korbacz

"Tomek mówi, że korbacz to:trzonek z rzemieniem bez kuli na końcu.Szczepan mówi to co Tomek, tylko, że kula jest na końcu."

Przejście fazowe

"Przejścia fazowe są to takie przejścia które służą wszystkim do robienia lodów gałkowych"

Klucz

1. Klucz jest to wihajster, wkładany do zamku i przekręcany. Następnie, w zależności od tego czy klucz pasuje czy nie, zamek mozna otworzyć. 2. Klucz wiolinowy to to samo co klucz, tyle że metaforyczny.

Tomahawk

Tomahawk ma swój żródłosłów jeszcze z czasów starożytnych Indian, była to broń miotana, rzucana, ciskana na wstrętnego wroga. Obecny Tomahawk jest również wyrzucany i leci sobie spadając na głowę nic nie spodziewającego się przeciwnika. Odbywa się to przy pomocy supernowoczesnej techniki. Na szczęście Tomahawki nie są sterowane przy pomocy systemu operacyjnego Windows, często bowiem po starcie musiano by resetować pocisk żeby przpadkiem nie zawrócił i nie uderzył w wyrzutnię.

Hobbit

"hobbit to moj idol jest dla mnie bohaterem numer 1 na swiecie i w kosmosie jest przepiekny i boski jego cialo wyglada po prostuu jak strongmen jego dlugie smukle nogo sa boskie i cale owlosione jest po prostu super!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Gandalf"

Appendix Gnuśnego (część artykułu Stany Zjednoczone)

A co na to reszta? Biorąc pod uwagę np. takie kraje, jak Mali, Erytrea, Kongo Léopoldville, Mongolia, Bangla Desz, Niger, Burundi, a przede wszystkim Stany Zjednoczone Ameryki Północnej. USA. Kraj górzysty, zamieszkały przez Indian, Eskimosów i przybyszów: Murzynów, Chińczyków, Żydów, Italian, Anglosasów, Greków, Słowian środkowoeuropejskich i wielu innych (ogółem ponad 260 mln). Podstawą gospodarki rolnej USA jest kukurydza, której uprawy zajmują 27% powierzchni kraju. Głównym zwierzęciem gospodarskim jest bydlę, hodowane masowo w stadach po kilkaset sztuk. Na mocy ustawy z 1869 r. cow-boye zwolnieni są z płacenia podatku VAT. Przemysł słabo wykształcony; głównie na wybrzeżu wschodnim (tekstylia, maszyny rolnicze, art. spożywcze). Transport głównie lądowy, samochody dostawcze, kolej, ciężarówki przeważnie starego typu, ogółem na niskim poziomie. Walutą jest dolar (USD lub $), podzielny na 100 centów, równy w przybliżeniu 0,78 rubla transferowego. Przeciętny zarobek waha się w granicach 17-19 dolarów miesięcznie. Na czele państwa stoi prezydent mianowany przez Radę Kongresu, skupiającą deputowanych reprezentujących partie: Demokratyczną i Republikańską (zrzeszone we Froncie Jedności Federalnej) oraz bezpartyjnych. Na mocy Konstytucji z 1787 r. prezydent jest nieomylny i nie odpowiada przed nikim za swoje działania. Udział w głosowaniu do Rady Kongresu i Rad Obwodowych, sprawujących władzę w stanach i gminach, jest obowiązkowy na mocy dekretu z 1899 r. Obecnie funkcję prezydenta pełni 58-letni George W. Bush (od 2001), wcześniej panował William Jefferson Clinton, znany bardziej jako Bill Clinton. Porządku publicznego pilnują siły bezpieczeństwa: Policja, FBI (Federalne Biuro Śledcze, tajna policja), CIA (wywiad), Straż Teksasu i różnorakie formacje milicyjne. Obowiązkiem obywatela jest służba w jednej z tych formacji, podobnie jak noszenie broni w widocznym miejscu (zwolnieni od obowiązku noszenia broni są chorzy psychicznie i recydywiści). We wszystkich republikach związkowych, zwanych stanami, zakazana jest produkcja, handel i spożywanie alkoholu (na mocy nowelizacji konstytucji z 1920 r.), czyli tzw. prohibicja. Wielokroć zdarza się łamanie tych przepisów m. in. wskutek rozpowszechnionego przemytu z terytorium krajów sąsiadujących (Meksyk, Związek Socjalistycznych Republik Rad i niezamieszkała po części brytyjska posiadłość kolonialna Canada) oraz bimbrownictwa. Rząd federalny boryka się z ciągłymi problemami etnicznymi, zmierzającymi do odłączenia części terytorium. Wyrazem tego było krótkotrwałe odłączenie Skonfederowanych Stanów Ameryki 20 XII 1860 i następnie wojna secesyjna (1861-1865), obecnie nasiliły się dążenia separatystyczne w Teksasie. Dodatkowy problem stwarzają nieuzasadnione pretensje rządu USA do rdzennie radzieckich ziem terytorium Autonomicznej Republiki Alaska oraz systematyczna penetracja tego obszaru przez agentów CIA, podających się za poszukiwaczy złoťa. Wyjaśnienia wymaga również ustalenie granicy z kolonią brytyjską Canada w rejonie Klondike (141 równoleżnik), gdzie często dochodzi do zbrojnych incydentów.

Autor: Wikipedysta:80.51.247.54

Wzór dwumianowy

"to jest takie cos czgo ja nierozumiem"

Uwodzenie

(fragment) "Sexowne spódniczki i gołe babeczki to symbole uwodzenia.... RECEPTA NA UWODZENIE: (!) DLA DZIEWCZYNY!!!!! ZAŁÓŻ MINI POD TO KABARETKI [...] "

Mirella

"Imię Mirella oznacza kobietę wyjątkową, pełną powabu, piękna, delikatną.Jest to osoba niezwykle emocjonalnai uczuciowa.Jeśli kocha to stale bez skoków w bok.To kobieta inteligentna, czasem skryta, namiętna.Lubi piękno, porządek, nieznosi chamstwa i zarozumialstwa."

Krzyżówka

Krzyżówkę rozwiązuje się łatwo, jeśli ktoś wie wszystkie hasła do niej. podane są hasła np.zdrobniale dziewczyna (odp.dziewczynka) i wpisujesz to w krateczki, o ile ilosc liter zgadza sie z iloscia kratek.

Prezydent USA

Hasło to było kiedyś redirectem: #REDIRECT [[Złodziej]]

Pismo węzełkowe

(pisownia oryginalna) "pismo węzełkowe zostało załorzone przez własnie inków'.zostali nzawano oni pózniej węzełkami. gdy pismo węzełkowe zostało juz rozpoznane kazddy mógł sie sugerowac tym ze jest to panstwo ibnków"

Chocianów

Chocianów to nagorsze miasto na świecie jak byłem na osiedlu w chocianowie to tak tam śmierdzi tak cuchnie nie ma tam zadnego szpitala i te miasto to jedna wielka dziura. Herb miasta wygląda jag by na nim kot zasikał. A WOGULE TO NIEMA TAM DWORCA a kiedyś był ja mieszkam w polkwicach i niechce żeby te miasto było w powiecie polkowickim zamiast Chocianowa zamienilbym na Chojnów bo to ladne miasto. Ale chocianów jest straszny niema żadnych imprez tylko ludzie łażą na ulicach są straszne dziury, palac się rozsypuje, chodniki są male, o ratusz wygląda jak by strzelił w niego piorun a w chojnowie piękny jest ratusz. W Chocianowie nie ma szpitala, osiedle to jakaś dziura . Obok w gminie chojnów jest wieś rokitki tam są piękne jeziora, a ten smrud z chocianowa dochodzi do rokitek i śmierdzi tam. Powinien powstać Powwiat Chojnowski i wziąć do siebie Chocianów wtedy Chocianów był by piękny a tak to jest dziura.

Autor: Wikipedysta:83.11.1.89

Kobieta

Kobieta- człowiek płci żeńskiej, który posiada narządy płciowe żeńskie i ogólną figurę człowieczą , nieco odmienną od mężczyzn. Kobieta matka, córka, żona, kochanka, oblubienica, wnuczka.

Tomahawk

'Rakieta niezbyt inteligentna, bo jakby miała choć odrobine inteligencji to by nie leciała tyle kilosów żeby sie rozwalić i wybuchnąć'

Egzamin Gimnazjalny - powtórki z fizyki

'Fizyk ściąga moją klasę z apelu po to, żeby powtórzyć fizykę na egzamin, zapisuje cztery tablice bilansem cieplnym, mija pół godziny, fizyk zmienia dane i dalej się męczy, klasa śpi a minutę przed dzwonkiem nauczyciel stwierdza, że i tak się na teście to nie pojawi...0_o viva powtórki

Karino

KARINO POD TYTUŁEM NARODZINY, W TYM CZASIE MAŁECKI SPAŁ W TYM CZASIE USŁYSZAŁ RYCZENE KLACZY O IMIENIU KLARA. POBIEGŁ ZOBACZYĆ. CO SIĘ STAŁO. KLACZ ZACZĘŁA RODZIĆ. MAŁECKI POBIEGŁ DO KONIUSZOWEGO, KONIUSZY POBIEGŁ DO KLARY. POPROSIŁ RUSINA ZEBY POBIEGŁ DO SZPITALA I SPROWADZIŁ DOKTORA STELMACHA. RUSIN POBIEGŁ DO SZPITALA. NIE ZASTAŁ DOKTORA.GRAŻYNA ZAPYTAŁA CZY JEST DYREKTOR KLIMCZAK, RUSIN ODPOWIEDZIAŁ ŻE GO NIE MA, POLECIAŁ DO STADNINY, POLECIAŁ DO ROMANA, ROMAN POWIEDZIAŁ ZE NIE POJEDZIE, DO STADNINY PRZYSZŁA GRAŻYNA ZAPYTAŁA OD ILU MINUT TO SIĘ ZACZĘŁO.POWIEDZIAŁA ZE MOZE URATOWAĆ KLACZ, ZBADAŁA KLACZ, POWIEDZIAŁA ŻE SERCE JEST SŁABE, SPRAWDZIŁA ZE JEST TROWOK, KONIUSZY POWIEDZIAŁ ŻE ZROBI CESARSKIE CIĘCIE, ONA POWIEDZIAŁA ZE NIE UMIE, WYBIEGŁA. Z PŁACZEM. KLIMCZAK POWIEDZIAŁ ŻE KAZELA UDERZYŁA. NASTĘPNEGO DNIA PRZTSZEDŁ DOKTOR POWIEDZIAŁ ŻE NIE MOZNA BYŁO JEJ URATOWAĆ. KONIUSZY PRZEPROSIŁ JĄ POWIEDZIAŁ ZE NIE WIEDZIAŁ O KOPNIĘCIU, GRĄZYNA BARSKA POSZŁA DO KARINO,ZOBACZYŁA KLLIMCZAKA. LEŻACĘGO KOLO KARINA

Sobór watykański II

Sobór WatykańskiII czyli SPOTKANIe władzy kościoła z Darwinem-człowiekiem małpą,który chce odebrać ludziom pewność iż są panami i ludżmi a tu co?Okazuje się że są małpami

Literaturoznawstwo

Jest to wyraz który oznacza coś co oznacza znajomość literatury.

Jąderko

Jest to spichleż komórki, pełni funkcje zasilania awaryjnego, stanowi strategiczny cel ataku wrogich elementow terrorystycznych zwanych potocznie wirusami. Jest prezesem firmy zwanej komórką

Jarosław Psikuta

Jarosław Psikuta jest to gangster, wystąpił w filmie "Chłopaki nie płaczą". Chociaż powiedział, że nazywa się Feller, ale on różne rzeczy mówi. "Psikutas bez s" jest trochę wkurzający, i dlatego Fred (Cezary Pazura) i Grucha golą mu włosy, tak że wygląda okropnie.

Autor: Wikipedysta:LUCPOL

Zagórska Struga

Zagórska Struga lub jak to woli Zagórzanka, najdłuższa rzeka Rumi (tuż przed Śmierdziuszką przy terenach działkowych i Chylonką). Najpiękniejsza rzeka w Polsce i na świecie, doceniona przez Mickiewicza i opisana w "Co z tą Polską?" jako Jordan polityków i umysłów ścisłych. Nad Zagórską Strugą powstaej ośrodek wczasowy "Torowa City" z zapleczem sportowym i kulturalnym. Dużą atrakcją jest też corocznie budowana Tama im. A.Zawadzkiego budowana przez dzieci z osiedla imienia tego wspaniałego człowieka. Należy również zwrócić uwagę na staw wybudowany przez Klawitera i Kończakową, który jest pomnikiem dla Grubego Pereza, Kędziory, Buśki i Miśka powstańców budujących kartonowe domy dla ubogich.

Jabłko

owoc w skórce z pestkami, smaczny, nadaje się do sprzedaży hurtowej i detalicznej; mozna go zepsuć, zjeść ew. rzucić w niemiłą nam osobę, co bardzo skutecznie ją zniechęca do podejmowania jakichkolwiek działań względem naszej osoby. Mężczyźni posiadają jabłko Adama, umieszczone w środkowej części gardła, które tak fajnie czasami podskakuje jak się mówi, spożywa itp. Mężczyźni bardzo nie lubią kiedy ich się w to miejsce uderzy bo to boli. Pewien ziomek w średniowieczu (bodajże Wilhellm Tell)zestrzelił synowi z kuszy jabłko z głowy ( i nie trafił go w głowę, tylko w jabłko leżące na głowie, pewnie czity miał!) i w ten sposób Robin Hood się załamał i miał wszystko w głębokim poważaniu.

Autor: Wikipedysta:83.18.242.98

Granat

Dodatkowe zastosowania granatów: Granat można też użyć na wiejskiej zabawie np. w remizie. Można też użyć granatu do żartów, aby się rozerwać. Granat włożony do ust i zwolniony zapalnik daje pierońsko dużo do myślenia osobie go trzymającej. Policja używająca grantów w czasie II wojny światowej zwana była granatową policją. Granat może być też zastosowany w edukacji matematycznej: eliminuje osoby mające kłopoty z liczeniem do trzech. Dzięki temu zastosowany w szkolnictwie jako element reformy wydatnie podniesie matematyczne umiejętności społeczeństwa. Właśnie ten aspekt granatu będzie brany pod uwagę w najbliższej reformie szkolnictwa. Po wdrożeniu granatu do edukacji następnym posunięciem (wiadomość z dobrze ponformowanych źródeł) ma być skonstruowanie grantu wspomagającego liczenie do dziesięciu. Kolejnym etapem będą granty wymagające pamięciowego działania bardziej złożonego takiego jak liczenie logarytmów, całkowanie itp. Rzeczywiście, taki opis dodatkowych zastosowań granatu wybitnie wzbogacą treść merytoryczną artykułu o granacie i są bardzo kompatybilne w stylu do ostatniego akapitu artykułu o oddziałach specjalnych. Można też dodać wzmiankę o używaniu granatów przez terrorystów-smobójców i o używaniu granatów do połowu ryb.

Autor: Wikipedysta:LUCPOL

Wyrostek robaczkowy

wyrostek robaczkowy to takie ciulstwienko, co boli jak gupie, a potem sie je wycina.

Autor: Wikipedysta:217.153.210.66

Kultura Francji

Francuzi sa kulturalni bo zamiast wódki jak Polacy piją bardzo dobre, DROGIE wino !

Autor: Wikipedysta:83.25.230.120

Obiektywność

[definicja humorystyczna] przeciwieństwo subiektywności. Jeśli obiektyw jest obiektywny subiekt jest subiektywny. obiektywność jest ideą związaną z pojęciem prawdy i rzeczy samej w sobie, natomiast subiektywność z punktem widzenia. Prawda [subiektywna] jest taka że nawet obiektyw nie jest więc obiektywny bo postrzega z określoej perspektywy. Obiektywność jest więc jedynie postulatem, podobnie jak prawda. Postulat ten leży u podstaw kultury i tożsamy jest z Bogiem.

Autor: Wikipedysta:217.153.164.82

Proces fluwialny

- to proces powstawania fluwiów, czyli substancji zmieniających tożsamość.Powstaje w wyniku syntezy chmielu, marihuany i tytoniu.Fluwy są trujące, powodują choroby mózgu,zespół wstząsu toksycznego.Zażywać tylko przed maturą i wąznym egzaminem na studia lub jeśli jesteś uczniem VLO we Wrocławiu :)

Autor: Wikipedysta:217.97.131.67

Kain

 1. 'wala boi sie dzieci ze żlobka!!!!...
 2. 'Walego goni dziki pampers z borneo, iraku i kazachstanu. A za nimi piegnie gang zlobkowy. rzucaja w niego swoimi pampersami w ktore wczesniej wiadomo ....'

Autor: Wikipedysta:83.31.147.251

Oś optyczna

"Oś optyczna jest to część oka , która powoduje że lepiej widzimy"

Autor: Wikipedysta:80.55.67.2

Kamil Kosowski

(...) jest śliczny jak nie wiem co i mam nadzieję że poczeka na moją pełnoletność z 5 lat...

Autor: Wikipedysta:195.116.13.61

Bo

Bo - zły duch mieszkający pobliżu wód i lasów. Wiesz jak bardzo jest zły? Tak: Wrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrr!!! Już się go boisz??? Ja tak, bardzo! Wiesz dlaczego? Bo Bo jest zły!

Autor: Wikipedysta:83.21.79.164

Nurek

w mowie potoczenj "osoba na granicy upadku, najczściej bezdomna, o odrażającym wyglądzie i zabachu"

Autor: Wikipedysta:83.25.225.118

Makaron (geologia)

jest to spagehti makaroniczne powstajonce w jaskini

Autor: Wikipedysta:82.139.162.45

Sieć kolczasta

10 metrów sznurka, 12kg gwoździ, 1kg szpilek, 3kg butaprenu; sznurek smarujemy butachem i przyklejamy gwoździe i szpilki. czekamy aż wyschnie ...'

Autor: Wikipedysta:LUCPOL

Mikroby

Łażą takie małe potwory po świecie i napadają na ludzi i zwierzęta. Ściągają choroby i infekcje, ludziom i zwierzętom się to nie podoba, ale mikrobów to nie obchodzi. Średnia wielkość mikroba to 1qm. Na mikrobach pasożytują wirusy, jeszcze mniejsze potwory, co też roznoszą choróbska. Najlepszy sposób na mikroba to spirytus albo antybiotyk – mikroby od nich zdychają, sną i umierają. Oto rozmowa dwóch mikrobów podsłuchana za pomocą mikrokamery.

MIKROB 1: Co ci się stało? Taki jesteś bledziuchny...

MIKROB 2: Jestem chory. Połknąłem Aspirin.

Rybitwa czarnoucha (usunięty fragment)

"Rybitwa czarnoucha (Sterna forsteri) to rybitwa z rodziny rybitw"

Autor: Wikipedysta:Olga007

Z opisu zmian

powód anulowania wersji - "cwelowe robienie błędów ortograficznych"

Autor: Wikipedysta:Olga007 (jak się kapnęłam to poprawiłam)


Szyszymora

]--83.22.232.111 (dyskusja) 19:07, 31 mar 2010 (CEST)szyszymora jest to małe stworzenie nie większe niż sarna. Przybiera postac ostatnio ukąszonej istoty .uśmierci ją może tylko lew,wilk bąż orzeł.Straszy w :domach,lasach,borach,cmętarzach.Kąsa swe ofiary,przybiera ic postac ugryzienie przypomina ślad rzmiji.Pierwsze wzmianki o tej istocie pojawiły się w XII w.Odpowiedz[odpowiedz]

autor w tekście (było już z podpisem)

Stan kremówki

stan materii ożywionej, która w wyniku ingerencji szatańskiej przemienia się na czas plancka w nieożywioną i na odwrót.

Autor: Wikipedysta:2a00:f41:3883:e9de:9c5a:c9b6:b8e4:2c78

Lis Rudy

Lis rudy, lis pospolity (łac. Vulpes vulpes) – gatunek drapieżnego ssaka z rodziny psowatych (Canidae). Występuje na półkuli północnej, w części Azji, w Europie, Ameryce Północnej ,północnej Afryce i u Piotrka nad jeziorem. Żywi się wymiocinami pijanych ludzi. W XIX wieku został wprowadzony do Australii, gdzie jest obecnie jednym z największych szkodników (gatunek inwazyjny).

Autor: 87.204.125.127

Meriba (Kadesz)

Jest to miejsce gdzie Mojżesz popełnił ciężki grzech, ale nie do końca wiadomo jaki. Bardzo bym się chciał dowiedzieć bo właśnie pisze pracę domową i nie do końca mi się widzi dostawać kolejnej jedynki. Pozdrawiam, cycata jolka. ;DDDD

Ślimak Bożydar i konserwa

wiersz napisany przez Karolinę Pałczak


Ślimak Bożydar wielki problem miał,

bo puszkę z konserwom otworzyć chciał.

Myślał i dumał dzień cały

to będzie posiłek doskonały.

Wyciągną puszkę na słońce,

a tam powietrze gorące.

Konserwa się nagrzała

i wieczko wypchała.

Ślimak szczęśliwy,

bo obiad zjadliwy. Umieszczone na Wikipedii przez small>Autor: 185.146.55.224

Koń z Walony

Koń z Walony – Mityczne stworzenie opisane w dziełach starożytnych filozofów. Najprawdopodobniej z kultury starogreckiej lub starorzymskiej. Nie jest to powiązane z koniem trojańskim, ale jest to zwierzę podobne do pegaza z nieistniejącej krainy Walona. Mało źródeł odpowiada za ten przekaz, ale datuje się go na między I a VIII w. n.e. Prawdopodobnie teren dzisiejszej Belgii.

Autor: 2A02:A312:C63B:2F00:84B3:46DB:266D:E7FC

Anatolij Bombelkow

Anatolij Bombelkow
Data i miejsce urodzenia

21 lipca 1937
Iwanków

Data i miejsce śmierci

2 kwietnia 2005
Kijów

Zawód, zajęcie

chemik

Folia bąbelkowa

Anatolij Fiodor Bombelkow (ukr. Анатолій Федір Бомбелков; ur. 21 lipca 1937 w miejscowości Iwanków, zm. 2 kwietnia 2005 w Kijowie) – wybitny radziecki uczony, w 1981 zdobył tytuł profesora na Narodowym Badawczym Uniwersytecie Technicznym „MISiS” w Moskwie, gdzie opracował folię Bombelkowa. Za swój wynalazek nominowany do Fryderyków TVP w 1999 - przegrał z serialem Miodowe lata. W 1997 współpracował przy pracach nad grą Tibia.

Autor: Wikipedysta:Olsztynski Dywan

Tofki płochacz

pies co ma 10 kleszczy i nie morze srać bo jest chory i #@#@#@#@# ## @#@#@ #@ #@ i ma magię bronienia ludzi mieszka na Syberi z kotem.

Autor: Specjalna:Wkład/2A01:110F:131A:AF00:9C1D:94C4:50E1:6AEB

Krówki

Ciekawostki

Polscy Wikipedyści, w podzięce za ciężką pracę otrzymują m.in. krówki. Są to legendarne słodycze, które funduje niejaki Jimmy Wałęsa:)

autor: User:85.117.29.149

Covid-19 nie istnieje

Covid-19 nie istnieje - teoria, w której koronawirus i pandemia miała by nie istnieć. Według danych z 2020 roku ponad 1/3 populacji ziemi miała wierzyć, że koronawirus nie istnieje. Sam nie wierzę w Covid-19 i jestem zadowolony :)

autor: PolishBoy123 Furaffinity

Among Us

Gra o kosmonautach którzy się zabijają :)

Autor: Wikipedysta:185.246.207.201

Eks-eks-gej

Zjawisko, w którym mężczyzna na początku swojej przygody seksualnej obcuje z mężczyzną, później z kobietą, wtedy jest eks-gej (ex-gay). Jeśli koło zatoczy pętlę po raz kolejny, wtedy mamy do czynienia z eks-eks-gejem.

Autor: 88.156.139.23

Klęczana

Wśród mieszkańców krążą legendy o smoku, zamieszkującym tutejsze tereny. Swe gniazdo ma uwite gdzieś głęboko w lesie. Widziano go tylko dwa razy, gdy leciał pośród chmur.

autor: User: 46.22.172.194

Andriejv Kometko-Mrarko

  Andriejv Kometko-Mrarko. Swoje Drugie nazwisko odziedziczył po matce rosyjskiego pochodzenia - Annie Miarko, Która wyszła za ojca Andriejva - Ivana Kometko. Nasz Narodowy bohater urodził się w roku 1932 r. Cudem przeżył II Wojnę Światową - jego dom został zbombardowany przez Niemców zaledwie 18 dni po rozpoczęciu wojny.
 Cytując jego własne słowa: ,,W przerażeniu patrzyłem jak bomba wpada przez okno, moi rodzice zasłonili mnie własnym ciałem, w rękach trzymałem kurczowo moją ulubioną maskotkę rakiety . Na szczęście wszystko się dobrze skończyło i nikt nie ucierpiał.
  Po tym wydarzeniu Andriejv postanowił, że postara się by zapanował pokój na ziemi. Uczęszczał do szkoły imienia Mikołaja Kopernika, co rozpaliło w nim nową pasję- astronomię. Po szkole podstawowej nadal rozwijał swoje zaintresowania w liceum nr 327 imienia Jurijego Gagarina. Okazał się jednym z najlepszych uczniów, Gdy skończył liceum nie porzucił swojego marzenia o licie w kosmos, zaczął studiować astronomię i astronautykę.
  Tu również wyróżniał się na tle innych studentów swoją ambicją, pomysłowością oraz inteligencją. Po studiach jego marzenie w końcu się spełniło - w 1986 poleciał na księżyc, kiedy to powiedział: ,,To wielki skok dla człowieka, ale mały krok dla ludzkości chodziło mu wtedy oczywiście o małą grawitację na księżycu przez co udało mu się skoczyć aż na 6 metrów.

Autor: Xronin5

Analfabetyzm

Obecnie najbardziej znanym analfabetą w Polsce jest youtuber Wojciech „Major” Suchodolski – były współlokator Krzysztofa Kononowicza, kandydata na prezydenta Białegostoku w 2006 roku.

autor: 188.147.35.159

Dalki (Gniezno)

Jest to główne siedlisko niewychowanej gnieźnieńskiej patologii. Osiedle jest przepełnione palaczami, alkoholikami i natkomanami oraz zdemoralizowanymi dziećmi i młodzieżą. Wraz z wydaniem prymasowskiego dekretu osiedle utraciło swojego ambitnego proboszcza i popadło w zależność parafialną od parafii pod wezwaniem św. Wawrzyńca w Gnieźnie. Przez wielu Gnieźnian traktowane na podobnej zasadzie co Podlasie (chęć wyodrębnienia osiedla od miasta lub przyłączenie go do pobliskiej wsi Dalki, w celu zachowania renomy i poziomu kulturowego reszty miasta).

autor: Cichoń Krul

Brzuszliwość

Brzuszliwość - połączenie słów brzuch i życzliwość. Brzuch w brzuszliwości jest uosobieniem ciebie jako jedzącego człowieka, a życzliwość w brzuszliwości jest chechą z którą to robisz. Brzuszliwość polega na przekazywaniu jedzenia osobie lub osobą z życzliwością. Brzuszliwość można zauważyć w reklamach lub podczas rodzinnych obiadów, wigilli itp. Brzuszliwość może objawić się różymi uczuciami jak np. odrzucenie, niechęć, odwzajemnienie. Autor: Wikipedysta:SebastianBajew