Zbór Kościoła Ewangelicznych Chrześcijan w Raciborzu

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Zbór Kościoła Ewangelicznych Chrześcijan w Raciborzu
Państwo

 Polska

Siedziba

Racibórz

Adres

ul. Polna 28
47-400 Racibórz

Wyznanie

protestanckie

Kościół

Kościół Ewangelicznych Chrześcijan

Pastor

Piotr Śpica

brak współrzędnych
Strona internetowa

Zbór Kościoła Ewangelicznych Chrześcijan w Raciborzuewangeliczna wspólnota chrześcijańska, należąca do Kościoła Ewangelicznych Chrześcijan, mająca siedzibę w Raciborzu, przy ul. Polnej 28.

Charakterystyka[edytuj | edytuj kod]

Zbór w Raciborzu jest częścią Kościoła Ewangelicznych Chrześcijan, należącego do rodziny wolnych kościołów protestanckich.

Działalność[edytuj | edytuj kod]

Nabożeństwa odbywają się w każdą niedzielę o godzinie 10.00 oraz w każdą środę o godzinie 18.00. Charakteryzują się one prostą formą i składają się z kazań opartych na Biblii oraz wspólnego śpiewu i modlitwy. W czasie niedzielnych nabożeństw odbywają się zajęcia Szkoły Niedzielnej dla dzieci. Zbór prowadzi również spotkania studium biblijnego oraz angażuje się w działalność społeczną. Współpracuje z innymi kościołami i organizacjami o charakterze ewangelicznym.

Pastorem Zboru jest Piotr Śpica. Działalnością Wspólnoty kieruje Rada Zboru (w której skład wchodzi m.in. pastor). Najwyższym organami Zboru jest Ogólne Zebranie Członków. Dokonuje ono między innymi wyboru pastora oraz członków Rady Zboru.

Zobacz też[edytuj | edytuj kod]