Zbór Kościoła Ewangelicznych Chrześcijan w Turku

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Zbór Kościoła Ewangelicznych Chrześcijan w Turku
Państwo  Polska
Siedziba Turek
Adres ul. Kruszyńskiego 13, 62-700 Turek
Data powołania 1979
Wyznanie protestanckie
Kościół Kościół Ewangelicznych Chrześcijan
Pastor Józef Kurzawa
brak współrzędnych

Zbór Kościoła Ewangelicznych Chrześcijan w Turkuewangeliczna wspólnota chrześcijańska mająca siedzibę w Turku, przy ulicy Kruszyńskiego 13.

Charakterystyka[edytuj | edytuj kod]

Zbór w Turku jest częścią Kościoła Ewangelicznych Chrześcijan, należącego do rodziny wolnych kościołów protestanckich.

Historia[edytuj | edytuj kod]

Początki Zboru Ewangelicznych Chrześcijan w Turku sięgają późnych lat siedemdziesiątych XX wieku. Wówczas to z inicjatywy słuchaczy programów radiowych “Głos Ewangelii” zorganizowano w Turku pierwsze ewangeliczne nabożeństwa i powstała stacja misyjna, podlegająca zborowi w Łodzi, przekształcona w 1980 w placówkę. W 1994 społeczność w Turku stała się samodzielnym zborem Kościoła Ewangelicznych Chrześcijan a na urząd pastora wybrano Józefa Kurzawę.

Działalność[edytuj | edytuj kod]

Nabożeństwa odbywają się w niedziele o godzinie 10.00 oraz w środy o godzinie 18.00. Charakteryzują się one prostą formą i składają się z kazań opartych na Biblii oraz wspólnego śpiewu i modlitwy. W czasie niedzielnych nabożeństw odbywają się zajęcia Szkoły Niedzielnej dla dzieci. Organizowane są również regularne spotkania dla młodzieży. Zbór prowadzi także działalność charytatywną i społeczną. Jedną z jego inicjatyw jest świetlica środowiskowa dla dzieci. Zbór w Turku współpracuje z kościołami i organizacjami ewangelicznymi w kraju i za granicą. Pastorem Zboru jest Józef Kurzawa.

Zobacz też[edytuj | edytuj kod]