I Zbór Kościoła Ewangelicznych Chrześcijan w Łodzi

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
I Zbór Kościoła Ewangelicznych Chrześcijan w Łodzi
Państwo  Polska
Siedziba Łódź
Adres Grunwaldzka 1
91-335 Łódź
Wyznanie protestanckie
Kościół Kościół Ewangelicznych Chrześcijan
Pastor Jan Puchacz
Położenie na mapie Polski
Mapa lokalizacyjna Polski
I Zbór Kościoła Ewangelicznych Chrześcijan w Łodzi
I Zbór Kościoła Ewangelicznych Chrześcijan w Łodzi
51,79189°N 19,42782°E/51,791890 19,427820
Strona internetowa

I Zbór Kościoła Ewangelicznych Chrześcijan w Łodzi ewangeliczna wspólnota chrześcijańska, należąca do Kościoła Ewangelicznych Chrześcijan, mająca siedzibę w Łodzi, przy ul. Grunwaldzkiej 1.

Charakterystyka[edytuj | edytuj kod]

I Zbór w Łodzi jest częścią Kościoła Ewangelicznych Chrześcijan, należącego do rodziny wolnych kościołów protestanckich.

Działalność[edytuj | edytuj kod]

Nabożeństwa odbywają się w każdą niedzielę o godzinie 10.00. Charakteryzują się one prostą formą i składają się z kazań opartych na Biblii oraz wspólnego śpiewu i modlitwy. W czasie niedzielnych nabożeństw odbywają się zajęcia Szkoły Niedzielnej dla dzieci. Zbór prowadzi również spotkania studium biblijnego oraz angażuje się w działalność społeczną. Współpracuje z innymi kościołami i organizacjami o charakterze ewangelicznym. Zbór prowadzi placówkę w Głownie.

Pastorem Zboru jest Jan Puchacz. Działalnością Wspólnoty kieruje Rada Zboru (w której skład wchodzi m.in. pastor). Najwyższym organami Zboru jest Ogólne Zebranie Członków. Dokonuje ono między innymi wyboru pastora oraz członków Rady Zboru.

Zobacz też[edytuj | edytuj kod]