Zbór Kościoła Ewangelicznych Chrześcijan w Zamościu

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Zbór Kościoła Ewangelicznych Chrześcijan w Zamościu
Ilustracja
Wnętrze kościoła
Państwo

 Polska

Województwo

 lubelskie

Siedziba

Zamość

Adres

Dzieci Zamojszczyzny - Traugutta 1b
22-400 Zamość

Wyznanie

protestanckie

Kościół

Kościół Ewangelicznych Chrześcijan

Pastor

p.o. Torbiczuk Sylwester

Położenie na mapie Zamościa
Mapa konturowa Zamościa, blisko centrum na lewo znajduje się punkt z opisem „Zbór Kościoła Ewangelicznych Chrześcijan w Zamościu”
Położenie na mapie Polski
Mapa konturowa Polski, po prawej nieco na dole znajduje się punkt z opisem „Zbór Kościoła Ewangelicznych Chrześcijan w Zamościu”
Położenie na mapie województwa lubelskiego
Mapa konturowa województwa lubelskiego, na dole nieco na prawo znajduje się punkt z opisem „Zbór Kościoła Ewangelicznych Chrześcijan w Zamościu”
Ziemia50°43′00,5″N 23°13′47,7″E/50,716806 23,229917

Zbór Kościoła Ewangelicznych Chrześcijan w Zamościuewangeliczna wspólnota chrześcijańska, będąca częścią Kościoła Ewangelicznych Chrześcijan, należącego do rodziny wolnych kościołów protestanckich.

Działalność[edytuj | edytuj kod]

Budynek kościelny od zewnątrz

Nabożeństwa odbywają się w niedziele o godzinie 10.00 oraz w środy o godzinie 18.00. Charakteryzują się one prostą formą i składają się z kazań opartych na Biblii oraz wspólnego śpiewu i modlitwy. W czasie niedzielnych nabożeństw odbywają się zajęcia Szkoły Niedzielnej dla dzieci. Zbór prowadzi również działalność społeczną i współpracuje z innymi kościołami i organizacjami o charakterze ewangelicznym.

Pełniącym obowiązki pastora Zboru jest Sylwester Torbiczuk. Działalnością Wspólnoty kieruje Rada Zboru (w której skład wchodzi m.in. pastor). Najwyższym organami Zboru jest Ogólne Zebranie Członków. Dokonuje ono między innymi wyboru pastora oraz członków Rady Zboru.