Liga Światowa siatkarzy 2014

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Skocz do: nawigacji, wyszukiwania
piłka siatkowa Liga Światowa 2014
2014 FIVB Volleyball World League
Gtk-go-back-ltr.svg 2013 2015 Gtk-go-forward-ltr.svg
Dyscyplina piłka siatkowa
Organizator FIVB
Szczegóły turnieju
Gospodarz Florencja,  Włochy
Otwarcie 23 maja 2014
Zamknięcie (finał) 20 lipca 2014
Liczba drużyn 28 (z 5 konfederacji)
I miejsce  Stany Zjednoczone
II miejsce  Brazylia
III miejsce  Włochy
Strona internetowa

Liga Światowa 2014 − 25. edycja międzynarodowych rozgrywek siatkarskich. W zawodach wzięło udział 28 drużyn podzielonych na siedem grup w trzech dywizjach[1]. Turniej finałowy odbył się we Florencji (Włochy).

System rozgrywek[edytuj | edytuj kod]

28 zespołów podzielono na 7 grup w trzech dywizjach. Pierwszą dywizję stanowi "Elita". W jej skład wchodzi 8 zespołów. Podzielone one będą na dwie grupy, zaś do turnieju finałowego awansują po dwie najlepsze drużyny z każdej z nich. Druga dywizja to "Zaplecze". Jest ona podzielona na trzy grupy po 4 zespoły. Zwycięzcy grup oraz gospodarz barażu Australia zmierzą się ze sobą o jedno miejsce w turnieju finałowym. Stawkę finalistów uzupełni tegoroczny gospodarz turnieju, Włochy. Najgorsza drużyna I dywizji może spaść do niższej dywizji, jeśli najlepsza drużyna "Zaplecza" będzie spełniać wymogi stawiane przez FIVB. Ostatnia dywizja to "Pretendenci". W ich skład wchodzi 8 zespołów podzielonych na dwie grupy. Najlepsza drużyna rozgrywek wywalczy awans do wyższej dywizji w przyszłym roku. Jej miejsce zajmie najgorsza drużyna drugiej dywizji[2].

Uczestnicy[edytuj | edytuj kod]

Dywizja I Dywizja II Dywizja III

 Brazylia
 Bułgaria
 Iran
 Polska
 Rosja
 Serbia
 Stany Zjednoczone
 Włochy

 Argentyna
 Australia
 Belgia
 Czechy
 Finlandia
 Francja
 Holandia
 Japonia
 Kanada
 Korea Południowa
 Niemcy
 Portugalia

 Chiny
 Hiszpania
 Kuba
 Meksyk
 Portoryko
 Słowacja
 Tunezja
 Turcja

Składy drużyn[edytuj | edytuj kod]

Rozgrywki[edytuj | edytuj kod]

Faza grupowa[edytuj | edytuj kod]

Dywizja I[edytuj | edytuj kod]

Grupa A[edytuj | edytuj kod]

Tabela

Lp.
Drużyna
Pkt
Mecze Sety Małe punkty
M
W (3:2)
P (2:3)
wyg.
prz.
ratio
zdob.
str.
ratio
1  Włochy 19 12 6 (0) 6 (1) 24 22 1,091 1031 1053 0,979
2  Iran 19 12 6 (1) 6 (2) 23 22 1,045 1018 986 1,032
3  Brazylia 17 12 6 (2) 6 (1) 23 24 0,958 1077 1057 1,019
4  Polska 17 12 6 (1) 6 (0) 21 23 0,913 994 1024 0,971

Źródło: fivb.org
Zasady ustalania kolejności: 1. liczba zdobytych punktów; 2. większa liczba wygranych meczów; 3. wyższy stosunek setów; 4. wyższy stosunek małych punktów.
Punktacja: 3:0 i 3:1 - 3 pkt; 3:2 - 2 pkt; 2:3 - 1 pkt; 1:3 i 0:3 - 0 pkt

     awans do fazy finałowej

     gospodarz fazy finałowej

Wyniki

Data Godzina Drużyna 1 Wynik Drużyna 2 Set 1 Set 2 Set 3 Set 4 Set 5 Widzów Raport
23.05 19:45 Brazylia  1:3  Włochy 19:25 25:27 25:22 21:25   7900 [1]
24.05 14:45 Brazylia  1:3  Włochy 17:25 26:24 23:25 20:25   8000 [2]
29.05 14:45 Brazylia  3:0  Polska 25:23 29:27 25:19     6000 [3]
30.05 14:45 Brazylia  0:3  Polska 24:26 26:28 21:25     6000 [4]
30.05 20:30 Włochy  3:0  Iran 25:19 25:22 25:23     6150 [5]
01.06 20:00 Włochy  3:0  Iran 27:25 25:18 25:22     6000 [6]
06.06 10:00 Brazylia  3:2  Iran 25:23 28:30 26:28 25:23 15:13 2879 [7]
06.06 20:30 Włochy  3:1  Polska 25:22 20:25 25:23 25:20   4900 [8]
07.06 10:00 Brazylia  0:3  Iran 18:25 21:25 22:25     10043 [9]
08.06 20:00 Włochy  3:1  Polska 25:21 25:20 15:25 25:17   11000 [10]
13.06 19:30 Polska  3:2  Włochy 25:23 24:26 26:24 25:27 15:10 11200 [11]
13.06 21:00 Iran  3:2  Brazylia 18:25 27:25 20:25 25:17 15:9 12000 [12]
15.06 19:30 Polska  3:1  Włochy 25:22 25:23 23:25 25:15   12000 [13]
15.06 21:00 Iran  2:3  Brazylia 19:25 17:25 25:23 25:23 10:15 12000 [14]
20.06 18:30 Iran  3:0  Włochy 25:15 25:20 25:18     12000 [15]
20.06 19:30 Polska  3:1  Brazylia 25:20 25:21 28:30 25:20   15250 [16]
22.06 18:30 Iran  3:1  Włochy 25:22 25:19 19:25 25:20   12000 [17]
22.06 19:30 Polska  0:3  Brazylia 21:25 16:25 17:25     8060 [18]
27.06 21:00 Iran  3:1  Polska 23:25 25:16 25:11 25:19   12000 [19]
29.06 21:00 Iran  3:0  Polska 25:22 25:20 25:22     12000 [20]
03.07 20:00 Włochy  1:3  Brazylia 16:25 25:21 19:25 19:25   8100 [21]
04.07 20:15 Polska  3:1  Iran 17:25 26:24 25:23 25:23   6200 [22]
05.07 20:15 Polska  3:0  Iran 25:23 25:20 25:17     6800 [23]
06.07 17:00 Włochy  1:3  Brazylia 25:27 25:18 17:25 16:25   12056 [24]
Grupa B[edytuj | edytuj kod]

Tabela

Lp.
Drużyna
Pkt
Mecze Sety Małe punkty
M
W (3:2)
P (2:3)
wyg.
prz.
ratio
zdob.
str.
ratio
1  Stany Zjednoczone 24 12 9 (4) 3 (1) 29 20 1,45 1114 1045 1,066
2  Rosja 24 12 7 (0) 5 (3) 28 16 1,75 1013 950 1,066
3  Serbia 20 12 7 (2) 5 (1) 24 20 1,2 997 965 1,033
4  Bułgaria 4 12 1 (1) 11 (2) 10 35 0,286 895 1059 0,845

Źródło: fivb.org
Zasady ustalania kolejności: 1. liczba zdobytych punktów; 2. większa liczba wygranych meczów; 3. wyższy stosunek setów; 4. wyższy stosunek małych punktów.
Punktacja: 3:0 i 3:1 - 3 pkt; 3:2 - 2 pkt; 2:3 - 1 pkt; 1:3 i 0:3 - 0 pkt

     awans do fazy finałowej

Wyniki

Data Godzina Drużyna 1 Wynik Drużyna 2 Set 1 Set 2 Set 3 Set 4 Set 5 Widzów Raport
23.05 20:30 Bułgaria  2:3  Stany Zjednoczone 25:19 25:22 25:27 19:25 12:15 5900 [25]
24.05 20:00 Bułgaria  1:3  Stany Zjednoczone 25:19 22:25 25:27 17:25   5900 [26]
30.05 20:00 Serbia  3:2  Rosja 25:20 25:17 22:25 19:25 15:13 6250 [27]
31.05 20:00 Serbia  3:1  Rosja 21:25 25:16 25:18 25:20   6200 [28]
06.06 19:00 Stany Zjednoczone  3:2  Rosja 25:17 27:25 20:25 25:27 15:12 4500 [29]
07.06 20:10 Bułgaria  0:3  Serbia 26:28 18:25 13:25     9850 [30]
07.06 19:00 Stany Zjednoczone  3:0  Rosja 25:19 25:23 25:17     5000 [31]
08.06 20:00 Bułgaria  2:3  Serbia 18:25 21:25 25:20 25:22 11:15 9400 [32]
13.06 19:00 Stany Zjednoczone  3:0  Serbia 30:28 25:20 25:16     3230 [33]
14.06 18:00 Rosja  3:0  Bułgaria 25:18 25:22 25:15     6060 [34]
14.06 19:00 Stany Zjednoczone  3:2  Serbia 25:22 25:12 26:28 23:25 15:13 3300 [35]
15.06 18:00 Rosja  3:0  Bułgaria 25:20 25:21 25:23     5510 [36]
20.06 18:00 Rosja  3:0  Serbia 37:35 25:15 25:16     5050 [37]
20.06 19:00 Stany Zjednoczone  3:1  Bułgaria 20:25 25:22 25:16 25:16   2550 [38]
21.06 18:00 Rosja  3:0  Serbia 25:19 27:25 25:20     5150 [39]
21.06 19:00 Stany Zjednoczone  2:3  Bułgaria 24:26 17:25 25:14 25:13 12:15 4200 [40]
27.06 18:00 Rosja  2:3  Stany Zjednoczone 18:25 19:25 27:25 25:19 19:21 7000 [41]
27.06 20:00 Serbia  3:0  Bułgaria 25:21 25:18 25:19     4800 [42]
28.06 18:00 Rosja  3:0  Stany Zjednoczone 25:21 25:19 25:21     7000 [43]
29.06 20:00 Serbia  3:0  Bułgaria 25:23 25:21 25:14     4600 [44]
04.07 20:00 Serbia  3:0  Stany Zjednoczone 25:21 25:20 25:17     6200 [45]
05.07 20:00 Bułgaria  1:3  Rosja 22:25 23:25 25:22 20:25   5950 [46]
06.07 20:00 Bułgaria  0:3  Rosja 14:25 17:25 15:25     4975 [47]
06.07 20:00 Serbia  1:3  Stany Zjednoczone 21:25 25:20 25:27 20:25   7600 [48]

Dywizja II[edytuj | edytuj kod]

Grupa C[edytuj | edytuj kod]

Tabela

Lp.
Drużyna
Pkt
Mecze Sety Małe punkty
M
W (3:2)
P (2:3)
wyg.
prz.
ratio
zdob.
str.
ratio
1  Belgia 25 12 7 (0) 5 (4) 29 20 1,45 1119 1066 1,05
2  Kanada 18 12 6 (2) 6 (2) 25 23 1,087 1068 1061 1,007
3  Finlandia 16 12 6 (4) 6 (2) 24 27 0,889 1107 1127 0,982
4  Australia 13 12 5 (3) 7 (1) 21 29 0,724 1112 1142 0,974

Źródło: fivb.org
Zasady ustalania kolejności: 1. liczba zdobytych punktów; 2. większa liczba wygranych meczów; 3. wyższy stosunek setów; 4. wyższy stosunek małych punktów.
Punktacja: 3:0 i 3:1 - 3 pkt; 3:2 - 2 pkt; 2:3 - 1 pkt; 1:3 i 0:3 - 0 pkt

     awans do baraży

     gospodarz barażu - awans

Wyniki

Data Godzina Drużyna 1 Wynik Drużyna 2 Set 1 Set 2 Set 3 Set 4 Set 5 Widzów Raport
23.05 20:10 Belgia  3:0  Australia 30:28 25:19 25:21     3250 [49]
25.05 16:10 Belgia  3:1  Australia 23:25 26:24 25:23 25:16   3900 [50]
31.05 18:00 Kanada  3:0  Finlandia 25:21 25:19 25:20     2850 [51]
01.06 18:00 Kanada  3:2  Finlandia 19:25 25:21 25:18 23:25 15:11 2335 [52]
06.06 20:00 Belgia  2:3  Kanada 25:22 21:25 17:25 25:20 14:16 4200 [53]
07.06 19:10 Australia  3:2  Finlandia 24:26 25:22 24:26 25:20 15:12 4200 [54]
08.06 16:00 Australia  2:3  Finlandia 28:30 25:19 25:17 21:25 9:15 2900 [55]
08.06 16:00 Belgia  3:1  Kanada 33:31 25:12 21:25 25:23   4000 [56]
13.06 19:00 Kanada  3:0  Belgia 25:15 25:21 25:21     2635 [57]
14.06 16:00 Finlandia  1:3  Australia 16:25 21:25 26:24 27:29   2950 [58]
14.06 17:00 Kanada  1:3  Belgia 25:22 18:25 21:25 19:25   2400 [59]
15.06 16:00 Finlandia  3:1  Australia 25:16 23:25 26:24 25:19   2470 [60]
20.06 19:10 Kanada  2:3  Australia 27:25 25:20 28:30 17:25 13:15 3500 [61]
20.06 20:00 Belgia  3:1  Finlandia 25:21 25:16 22:25 25:21   4581 [62]
21.06 19:00 Kanada  3:1  Australia 27:25 25:19 23:25 25:18   4000 [63]
22.06 16:00 Belgia  2:3  Finlandia 16:25 20:25 27:25 25:22 10:15 3200 [64]
27.06 19:30 Australia  1:3  Belgia 16:25 21:25 25:18 20:25   4400 [65]
27.06 18:30 Finlandia  3:0  Kanada 25:18 25:17 26:24     2930 [66]
28.06 19:30 Australia  0:3  Belgia 20:25 17:25 19:25     4100 [67]
28.06 16:00 Finlandia  0:3  Kanada 14:25 24:26 17:25     3200 [68]
04.07 18:30 Finlandia  3:2  Belgia 19:25 25:22 20:25 27:25 15:12 2450 [69]
05.07 19:00 Australia  3:2  Kanada 25:27 25:23 25:20 21:25 15:7 4000 [70]
05.07 16:00 Finlandia  3:2  Belgia 23:25 29:27 22:25 25:23 15:8 2560 [71]
06.07 16:00 Australia  3:1  Kanada 22:25 25:22 25:17 25:18   3500 [72]
Grupa D[edytuj | edytuj kod]

Tabela

Lp.
Drużyna
Pkt
Mecze Sety Małe punkty
M
W (3:2)
P (2:3)
wyg.
prz.
ratio
zdob.
str.
ratio
1  Francja 30 12 10 (1) 2 (1) 33 11 3 1037 913 1,136
2  Argentyna 25 12 8 (1) 4 (2) 29 16 1,813 1023 967 1,058
3  Niemcy 14 12 5 (2) 7 (1) 18 26 0,692 989 990 0,999
4  Japonia 3 12 1 (1) 11 (1) 8 35 0,229 868 1047 0,829

Źródło: fivb.org
Zasady ustalania kolejności: 1. liczba zdobytych punktów; 2. większa liczba wygranych meczów; 3. wyższy stosunek setów; 4. wyższy stosunek małych punktów.
Punktacja: 3:0 i 3:1 - 3 pkt; 3:2 - 2 pkt; 2:3 - 1 pkt; 1:3 i 0:3 - 0 pkt

     awans do baraży

Wyniki

Data Godzina Drużyna 1 Wynik Drużyna 2 Set 1 Set 2 Set 3 Set 4 Set 5 Widzów Raport
23.05 20:00 Niemcy  3:0  Japonia 28:26 25:19 25:16     1500 [73]
24.05 18:00 Niemcy  3:2  Japonia 25:23 25:21 27:29 23:25 15:9 1150 [74]
24.05 21:30 Argentyna  2:3  Francja 25:20 20:25 25:21 22:25 12:15 5000 [75]
25.05 22:00 Argentyna  0:3  Francja 24:26 18:25 22:25     4500 [76]
31.05 19:10 Francja  3:0  Japonia 25:16 25:18 25:21     2550 [77]
31.05 20:00 Argentyna  3:0  Niemcy 25:22 25:23 25:21     6000 [78]
01.06 17:00 Francja  3:0  Japonia 25:14 25:15 25:21     2220 [79]
01.06 22:00 Argentyna  2:3  Niemcy 25:20 25:20 20:25 16:25 13:15 3958 [80]
06.06 20:00 Argentyna  3:1  Japonia 20:25 26:24 25:19 25:23   3500 [81]
07.06 15:40 Niemcy  0:3  Francja 19:25 16:25 22:25     2500 [82]
08.06 19:00 Niemcy  1:3  Francja 25:19 23:25 20:25 30:32   2500 [83]
08.06 20:00 Argentyna  3:0  Japonia 25:22 26:24 25:15     4 200 [84]
13.06 20:00 Francja  1:3  Niemcy 28:26 15:25 21:25 18:25   3953 [85]
14.06 14:00 Japonia  0:3  Argentyna 21:25 20:25 15:25     2900 [86]
15.06 13:00 Japonia  1:3  Argentyna 21:25 19:25 25:23 17:25   2400 [87]
15.06 16:00 Francja  3:0  Niemcy 25:18 25:20 25:20     3500 [88]
20.06 20:00 Niemcy  0:3  Argentyna 24:26 23:25 20:25     1100 [89]
21.06 14:00 Japonia  0:3  Francja 23:25 18:25 16:25     2650 [90]
21.06 18:00 Niemcy  0:3  Argentyna 16:25 19:25 21:25     1200 [91]
22.06 13:00 Japonia  1:3  Francja 16:25 25:19 25:27 18:25   1900 [92]
27.06 20:00 Francja  2:3  Argentyna 20:25 25:19 25:17 20:25 13:15 3150 [93]
28.06 14:00 Japonia  0:3  Niemcy 16:25 17:25 27:29     1910 [94]
29.06 13:00 Japonia  3:2  Niemcy 25:22 25:22 14:25 23:25 17:15 2070 [95]
29.06 16:00 Francja  3:1  Argentyna 25:21 25:22 23:25 25:16   2350 [96]
Grupa E[edytuj | edytuj kod]

Tabela

Lp.
Drużyna
Pkt
Mecze Sety Małe punkty
M
W (3:2)
P (2:3)
wyg.
prz.
ratio
zdob.
str.
ratio
1  Holandia 24 12 9 (4) 3 (1) 31 19 1,632 1140 1049 1,087
2  Portugalia 19 12 6 (1) 6 (2) 24 23 1,043 1041 1032 1,009
3  Czechy 15 12 6 (4) 6 (1) 23 27 0,852 1073 1119 0,959
4  Korea Południowa 14 12 3 (0) 9 (5) 20 29 0,69 1086 1140 0,953

Źródło: fivb.org
Zasady ustalania kolejności: 1. liczba zdobytych punktów; 2. większa liczba wygranych meczów; 3. wyższy stosunek setów; 4. wyższy stosunek małych punktów.
Punktacja: 3:0 i 3:1 - 3 pkt; 3:2 - 2 pkt; 2:3 - 1 pkt; 1:3 i 0:3 - 0 pkt

     awans do baraży

Wyniki

Data Godzina Drużyna 1 Wynik Drużyna 2 Set 1 Set 2 Set 3 Set 4 Set 5 Widzów Raport
31.05 15:00 Holandia  3:0  Korea Południowa 25:19 28:26 25:23     1300 [97]
31.05 17:00 Portugalia  3:1  Czechy 25:23 19:25 25:18 25:20   2200 [98]
01.06 15:00 Holandia  1:3  Korea Południowa 18:25 23:25 25:20 22:25   1700 [99]
01.06 17:00 Portugalia  0:3  Czechy 23:25 18:25 22:25     3550 [100]
05.06 15:45 Czechy  3:2  Korea Południowa 31:33 25:19 26:24 26:28 20:18 3100 [101]
06.06 15:45 Czechy  3:2  Korea Południowa 25:20 23:25 19:25 25:21 15:11 3000 [102]
07.06 15:00 Holandia  3:2  Portugalia 25:21 25:13 19:25 18:25 16:14 950 [103]
08.06 15:00 Holandia  2:3  Portugalia 22:25 25:21 23:25 25:21 10:15 1150 [104]
13.06 15:45 Czechy  2:3  Holandia 25:19 25:13 18:25 17:25 14:16 2050 [105]
14.06 14:00 Korea Południowa  1:3  Portugalia 21:25 18:25 25:15 20:25   3328 [106]
14.06 15:45 Czechy  1:3  Holandia 21:25 15:25 26:24 13:25   2300 [107]
15.06 14:00 Korea Południowa  0:3  Portugalia 20:25 23:25 18:25     4100 [108]
21.06 14:00 Korea Południowa  2:3  Czechy 17:25 25:18 27:29 25:23 11:15 3550 [109]
21.06 15:00 Portugalia  0:3  Holandia 16:25 23:25 22:25     3400 [110]
22.06 14:00 Korea Południowa  3:0  Czechy 25:16 25:23 27:25     4150 [111]
22.06 15:00 Portugalia  3:1  Holandia 25:20 28:26 21:25 25:18   3200 [112]
27.06 17:50 Czechy  3:2  Portugalia 18:25 23:25 25:23 25:23 15:11 2250 [113]
28.06 14:00 Korea Południowa  2:3  Holandia 31:29 16:25 25:23 30:32 14:16 2150 [114]
28.06 15:50 Czechy  3:1  Portugalia 26:24 25:14 17:25 25:17   1900 [115]
29.06 14:00 Korea Południowa  2:3  Holandia 21:25 27:25 25:18 19:25 9:15 2330 [116]
05.07 15:00 Holandia  3:1  Czechy 25:15 22:25 25:18 25:18   1875 [117]
05.07 19:00 Portugalia  3:0  Korea Południowa 25:21 25:22 25:19     1030 [118]
06.07 15:00 Holandia  3:0  Czechy 25:20 25:16 25:18     1815 [119]
06.07 17:00 Portugalia  1:3  Korea Południowa 23:25 23:25 25:18 21:25   1350 [120]

Dywizja III[edytuj | edytuj kod]

Grupa F[edytuj | edytuj kod]

Tabela

Lp.
Drużyna
Pkt
Mecze Sety Małe punkty
M
W (3:2)
P (2:3)
wyg.
prz.
ratio
zdob.
str.
ratio
1  Kuba 15 6 5 (0) 1 (0) 16 5 3,2 516 480 1,075
2  Turcja 13 6 4 (0) 2 (1) 15 9 1,667 585 539 1,085
3  Meksyk 6 6 2 (1) 4 (1) 8 14 0,571 490 519 0,944
4  Tunezja 2 6 1 (1) 5 (0) 6 17 0,353 486 539 0,902

Źródło: fivb.org
Zasady ustalania kolejności: 1. liczba zdobytych punktów; 2. większa liczba wygranych meczów; 3. wyższy stosunek setów; 4. wyższy stosunek małych punktów.
Punktacja: 3:0 i 3:1 - 3 pkt; 3:2 - 2 pkt; 2:3 - 1 pkt; 1:3 i 0:3 - 0 pkt

     awans do baraży

     gospodarz baraży - awans

Wyniki

Meksyk Meksyk

Data Godzina Drużyna 1 Wynik Drużyna 2 Set 1 Set 2 Set 3 Set 4 Set 5 Widzów Raport
06.06 17:00 Turcja  1:3  Kuba 18:25 26:24 21:25 31:33   1167 [121]
06.06 19:45 Meksyk  3:0  Tunezja 25:22 25:18 25:22     1667 [122]
07.06 15:30 Tunezja  1:3  Kuba 24:26 25:23 19:25 21:25   1580 [123]
07.06 18:00 Meksyk  3:2  Turcja 23:25 31:29 16:25 27:25 19:17 2109 [124]
08.06 14:00 Turcja  3:1  Tunezja 25:18 25:20 15:25 25:22   2567 [125]
08.06 16:30 Meksyk  0:3  Kuba 21:25 21:25 22:25     3645 [126]

Tunezja Tunis

Data Godzina Drużyna 1 Wynik Drużyna 2 Set 1 Set 2 Set 3 Set 4 Set 5 Widzów Raport
13.06 15:00 Tunezja  1:3  Turcja 25:16 17:25 18:25 19:25   1110 [127]
13.06 17:30 Meksyk  0:3  Kuba 23:25 16:25 20:25     500 [128]
14.06 15:00 Tunezja  0:3  Kuba 21:25 20:25 23:25     1670 [129]
14.06 17:30 Meksyk  0:3  Turcja 22:25 18:25 27:29     600 [130]
15.06 15:00 Turcja  3:1  Kuba 33:35 25:14 25:17 25:19   500 [131]
15.06 17:30 Tunezja  3:2  Meksyk 25:23 25:23 21:25 21:25 15:13 700 [132]
Grupa G[edytuj | edytuj kod]

Tabela

Lp.
Drużyna
Pkt
Mecze Sety Małe punkty
M
W (3:2)
P (2:3)
wyg.
prz.
ratio
zdob.
str.
ratio
1  Chiny 14 6 5 (1) 1 (0) 15 6 2,5 507 464 1,093
2  Słowacja 11 6 3 (0) 3 (2) 14 11 1,273 557 553 1,007
3  Hiszpania 6 6 2 (2) 4 (2) 11 16 0,688 585 605 0,967
4  Portoryko 5 6 2 (2) 4 (1) 9 16 0,563 541 568 0,952

Źródło: fivb.org
Zasady ustalania kolejności: 1. liczba zdobytych punktów; 2. większa liczba wygranych meczów; 3. wyższy stosunek setów; 4. wyższy stosunek małych punktów.
Punktacja: 3:0 i 3:1 - 3 pkt; 3:2 - 2 pkt; 2:3 - 1 pkt; 1:3 i 0:3 - 0 pkt

     awans do baraży

Wyniki

Portoryko Carolina

Data Godzina Drużyna 1 Wynik Drużyna 2 Set 1 Set 2 Set 3 Set 4 Set 5 Widzów Raport
06.06 17:00 Słowacja  3:1  Hiszpania 25:13 18:25 25:20 28:26   500 [133]
06.06 20:00 Portoryko  0:3  Chiny 20:25 23:25 22:25     2000 [134]
07.06 17:00 Hiszpania  0:3  Chiny 29:31 18:25 23:25     450 [135]
07.06 20:00 Portoryko  3:2  Słowacja 22:25 25:21 25:19 19:25 15:10 2250 [136]
08.06 17:00 Chiny  3:1  Słowacja 23:25 25:20 25:22 25:18   800 [137]
08.06 20:00 Portoryko  2:3  Hiszpania 24:26 25:18 20:25 25:21 17:19 2750 [138]

Słowacja Koszyce

Data Godzina Drużyna 1 Wynik Drużyna 2 Set 1 Set 2 Set 3 Set 4 Set 5 Widzów Raport
13.06 17:30 Słowacja  3:1  Portoryko 25:21 25:22 24:26 25:19   2450 [139]
13.06 20:30 Chiny  3:2  Hiszpania 22:25 25:19 22:25 25:20 16:14 1000 [140]
14.06 15:00 Chiny  0:3  Słowacja 20:25 23:25 20:25     2580 [141]
14.06 18:00 Hiszpania  2:3  Portoryko 22:25 25:20 25:20 20:25 13:15 1050 [142]
15.06 15:00 Hiszpania  3:2  Słowacja 27:29 25:21 22:25 25:17 15:10 2700 [143]
15.06 18:00 Portoryko  0:3  Chiny 28:30 18:25 20:25     400 [144]

Baraże o II dywizję[edytuj | edytuj kod]

Turcja Bursa

Półfinały

Data Godzina Drużyna 1 Wynik Drużyna 2 Set 1 Set 2 Set 3 Set 4 Set 5 Widzów Raport
28.06 14:00 Kuba  3:2  Chiny 27:25 22:25 32:34 25:22 15:13 1130 [145]
28.06 17:00 Turcja  3:0  Słowacja 25:22 25:21 26:24     2110 [146]

Mecz o 3. miejsce

Data Godzina Drużyna 1 Wynik Drużyna 2 Set 1 Set 2 Set 3 Set 4 Set 5 Widzów Raport
29.06 14:00 Chiny  3:1  Słowacja 21:25 39:37 25:23 25:19   800 [147]

Finał

Data Godzina Drużyna 1 Wynik Drużyna 2 Set 1 Set 2 Set 3 Set 4 Set 5 Widzów Raport
29.06 17:00 Turcja  2:3  Kuba 26:24 19:25 25:20 21:25 14:16 2850 [148]

Baraże o turniej finałowy[edytuj | edytuj kod]

Australia Sydney

Półfinały

Data Godzina Drużyna 1 Wynik Drużyna 2 Set 1 Set 2 Set 3 Set 4 Set 5 Widzów Raport
11.07 17:40 Belgia  0:3  Francja 24:26 21:25 19:25     3000 [149]
11.07 20:10 Australia  3:0  Holandia 25:23 25:12 27:25     4300 [150]

Mecz o 3. miejsce

Data Godzina Drużyna 1 Wynik Drużyna 2 Set 1 Set 2 Set 3 Set 4 Set 5 Widzów Raport
12.07 17:40 Belgia  3:0  Holandia 25:17 25:22 25:21     4500 [151]

Finał

Data Godzina Drużyna 1 Wynik Drużyna 2 Set 1 Set 2 Set 3 Set 4 Set 5 Widzów Raport
12.07 20:10 Australia  3:2  Francja 25:20 22:25 25:22 23:25 16:14 5500 [152]

Turniej finałowy[edytuj | edytuj kod]

Włochy Florencja

Grupa H[edytuj | edytuj kod]

Tabela

Lp.
Drużyna
Pkt
Mecze Sety Małe punkty
M
W (3:2)
P (2:3)
wyg.
prz.
ratio
zdob.
str.
ratio
1  Włochy 6 2 2 (0) 0 (0) 6 0 MAX 151 124 1,218
2  Stany Zjednoczone 3 2 1 (0) 1 (0) 3 4 0,75 164 161 1,019
3  Australia 0 2 0 (0) 2 (0) 1 6 0,167 142 172 0,826

Źródło: fivb.org
Zasady ustalania kolejności: 1. liczba zdobytych punktów; 2. większa liczba wygranych meczów; 3. wyższy stosunek setów; 4. wyższy stosunek małych punktów.
Punktacja: 3:0 i 3:1 - 3 pkt; 3:2 - 2 pkt; 2:3 - 1 pkt; 1:3 i 0:3 - 0 pkt

     awans do pófinału

Wyniki

Data Godzina Drużyna 1 Wynik Drużyna 2 Set 1 Set 2 Set 3 Set 4 Set 5 Widzów Raport
16.07 20:30 Włochy  3:0  Stany Zjednoczone 25:22 25:21 26:24     5500 [153]
17.07 20:30 Stany Zjednoczone  3:1  Australia 22:25 25:18 25:23 25:19   1300 [154]
18.07 20:30 Australia  0:3  Włochy 14:25 22:25 21:25     7100 [155]

Grupa I[edytuj | edytuj kod]

Tabela

Lp.
Drużyna
Pkt
Mecze Sety Małe punkty
M
W (3:2)
P (2:3)
wyg.
prz.
ratio
zdob.
str.
ratio
1  Iran 4 2 1 (0) 1 (1) 5 4 1,25 210 209 1,005
2  Brazylia 3 2 1 (0) 1 (0) 4 4 1 189 195 0,969
3  Rosja 2 2 1 (1) 1 (0) 4 5 0,8 212 207 1,024

Źródło: fivb.org
Zasady ustalania kolejności: 1. liczba zdobytych punktów; 2. większa liczba wygranych meczów; 3. wyższy stosunek setów; 4. wyższy stosunek małych punktów.
Punktacja: 3:0 i 3:1 - 3 pkt; 3:2 - 2 pkt; 2:3 - 1 pkt; 1:3 i 0:3 - 0 pkt

     awans do pófinału

Wyniki

Data Godzina Drużyna 1 Wynik Drużyna 2 Set 1 Set 2 Set 3 Set 4 Set 5 Widzów Raport
16.07 17:30 Iran  2:3  Rosja 25:18 18:25 21:25 37:35 8:15 3700 [156]
17.07 17:30 Rosja  1:3  Brazylia 24:26 25:22 23:25 22:25   2600 [157]
18.07 17:30 Brazylia  1:3  Iran 21:25 19:25 25:23 26:28   5600 [158]

Półfinały[edytuj | edytuj kod]

Data Godzina Drużyna 1 Wynik Drużyna 2 Set 1 Set 2 Set 3 Set 4 Set 5 Widzów Raport
19.07 17:30 Iran  0:3  Stany Zjednoczone 18:25 22:25 16:25       [159]
19.07 20:30 Brazylia  3:0  Włochy 25:11 25:23 25:20     8000 [160]

Mecz o 3. miejsce[edytuj | edytuj kod]

Data Godzina Drużyna 1 Wynik Drużyna 2 Set 1 Set 2 Set 3 Set 4 Set 5 Widzów Raport
20.07 17:30 Iran  0:3  Włochy 22:25 18:25 22:25       [161]

Finał[edytuj | edytuj kod]

Data Godzina Drużyna 1 Wynik Drużyna 2 Set 1 Set 2 Set 3 Set 4 Set 5 Widzów Raport
20.07 20:30 Stany Zjednoczone  3:1  Brazylia 31:29 21:25 25:20 25:23     [162]

Nagrody indywidualne[edytuj | edytuj kod]

Klasyfikacja końcowa[edytuj | edytuj kod]

Miejsce Reprezentacja Dywizja w 2015
Gold medal world centered-2.svg  Stany Zjednoczone I dywizja
Silver medal world centered-2.svg  Brazylia I dywizja
Bronze medal world centered-2.svg  Włochy I dywizja
4.  Iran I dywizja
5.  Rosja
6.  Australia Green Arrow Up.svg awans do I dywizji
7.  Serbia I dywizja
8.  Polska
9.  Bułgaria Red Arrow Down.svg spadek do II dywizji
10.  Francja II dywizja
11.  Belgia
12.  Holandia
13.  Argentyna
14.  Portugalia
15.  Kanada
16.  Finlandia
17.  Czechy
18.  Niemcy
19.  Korea Południowa
20.  Japonia Red Arrow Down.svg spadek do III dywizji
21.  Kuba Green Arrow Up.svg awans do II dywizji
22.  Turcja III dywizja
23.  Chiny
24.  Słowacja
25.  Hiszpania
26.  Meksyk
27.  Portoryko
28.  Tunezja

Przypisy

  1. Zdradzamy jak ma wyglądać Liga Światowa 2014. Będzie ciekawie. 2013-11-29. [dostęp 2013-12-01].
  2. World League expands to 28 countries (ang.). 2013-12-01. [dostęp 2013-12-01].