Teatry w Warszawie

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Skocz do: nawigacji, wyszukiwania

Teatry ze stałą siedzibą[edytuj | edytuj kod]

Dane w poniższych tabelach aktualizowane na dzień: [kiedy?].

teatr rodzaj prowadzący siedziba www
Mazowiecki Teatr Muzyczny Operetka teatr operetkowy Włodzimierz Izban Bielany, ul. Kolumbijska 3 www.mtmoperetka.pl
Nowy Teatr Krzysztof Warlikowski Mokotów, ul. Madalińskiego 10/16 www.nowyteatr.org
OCH Teatr Roman Osadnik Ochota, ul. Grójecka 65 www.ochteatr.com.pl
Och-teatr.jpg
Stara ProchOFFnia Wojciech Feliksiak Śródmieście, ul. Boleść 2 www.staraprochoffnia.scek.pl
POL Warszawa Teatr Stara Prochownia (1).jpg
Studio Buffo teatr muzyczny Janusz Stokłosa (prezes), Janusz Józefowicz (dyrektor artystyczny) Śródmieście, ul. Konopnickiej 6 www.studiobuffo.com.pl
Warsaw Studio Buffo 2010.jpg
Studium Teatralne Praga Południe, ul. Lubelska 30/32 www.studiumteatralne.pl
Teatr 6. piętro Michał Żebrowski i Eugeniusz Korin Śródmieście, Pałac Kultury i Nauki – wejście od ul. Marszałkowskiej www.teatr6pietro.pl
Teatr Ateneum teatr dramatyczny Sławomira Łozińska (dyrektor naczelny), Izabella Cywińska (dyrektor artystyczny) Śródmieście, ul. Jaracza 2 www.teatrateneum.pl
2007-07-20 Teatr Ateneum w Warszawie, wejście.jpg
Teatr Baj teatr lalek Ewa Piotrowska Praga Północ, ul. Jagiellońska 28 www.teatrbaj.waw.pl
Teatr Bajka teatr komediowy Natalia Pietkiewicz-Szwarc Śródmieście, ul. Marszałkowska 138 www.teatrbajka.pl
Teatr Capitol Anna Gornostaj i Stanisław Mączyński Śródmieście, ul. Marszałkowska 115 www.teatrcapitol.pl
Teatr Collegium Nobilium Jarosław Kilian Śródmieście, ul. Miodowa 22/24 www.at.edu.pl
Teatr Dramatyczny teatr dramatyczny Paweł Miśkiewicz i Dorota Sajewska Śródmieście, Pałac Kultury i Nauki www.teatrdramatyczny.pl
Teatr Dramatyczny.JPG
Teatr Guliwer teatr lalek Mirosław Korzeb (dyrektor), Robert Jarosz (kierownik artystyczny) Mokotów, ul. Różana 16 www.teatrguliwer.waw.pl
2007 Guliwer Theater Main Entrance Mokotów Warsaw Poland.jpg
Teatr IMKA Tomasz Karolak Śródmieście, ul. Konopnickiej 6 www.teatr-imka.pl
Teatr Kamienica teatr komediowy Emilian Kamiński Śródmieście, kamienica przy Al. Solidarności 93 www.teatrkamienica.pl
Teatr Kamienica - Brama.JPG
Teatr Komedia Tomasz Dutkiewicz Żoliborz, ul. Słowackiego 19a www.teatrkomedia.pl
Teatrkomedia.jpg
Teatr Kwadrat teatr komediowy Andrzej Nejman Śródmieście, ul. Czackiego 15/17 www.teatrkwadrat.pl
Teatr Lalka teatr dziecięcy Jan Woronko, Joanna Rogacka, Adam Kilian Śródmieście, Pałac Kultury i Nauki – wejście od ul. Świętokrzyskiej www.teatrlalka.waw.pl
Teatr Małego Widza teatr dziecięcy Agnieszka Czekierda Śródmieście, ul. Jezuicka 4 (wejście od ul. Brzozowej) www.teatrmalegowidza.pl
Teatr Montownia Adam Krawczuk, Marcin Perchuć, Rafał Rutkowski i Maciej Wierzbicki Śródmieście, ul. Konopnickiej 6 www.teatrmontownia.pl
Teatr Muzyczny Roma teatr muzyczny Wojciech Kępczyński Śródmieście, ul. Nowogrodzka 49 www.teatrmuzyczny.com
Img 6445- Teatr muzyczny Roma w Warszawie.jpg
Teatr na Woli teatr dramatyczny Tadeusz Słobodzianek Wola, ul. Kasprzaka 22 www.teatrnawoli.pl
2007-06-14 Teatr na Woli w Warszawie.jpg
Teatr Narodowy teatr dramatyczny Jan Englert Śródmieście, Teatr Wielki; ul. Wierzbowa 3 www.narodowy.pl
6 Warszawa 089.jpg
Teatr Ochoty teatr dramatyczny Joanna Nawrocka Ochota, ul. Reja 9 www.teatrochoty.pl
PL warsaw wawelska street 002.JPG
Teatr Polonia Roman Osadnik (dyrektor), Krystyna Janda (dyrektor artystyczny) Śródmieście, ul. Marszałkowska 05656 www.teatrpolonia.pl
2007-07-25 Teatr Polonia w Warszawie.jpg
Teatr Polski teatr dramatyczny Jarosław Gajewski (p.o. dyrektora) Śródmieście, ul. Karasia 2 www.teatr-polski.art.pl
Teatr-polski-Warszawa.jpg
Teatr Powszechny teatr dramatyczny Jan Buchwald Praga Południe, ul. Zamoyskiego 20 www.powszechny.art.pl
POL Warszawa Teatr Powszechny.jpg
Teatr Praga Monika Wielogórska Praga Północ, ul. Otwocka 14 www.teatrpraga.pl
Teatr Praski Marcin Kwaśny Praga Północ, ul. Kępna 6 www.teatrpraski.eu
Teatr Rampa Witold Olejarz (dyrektor naczelny), Jan Prochyra (dyrektor artystyczny) Targówek, ul. Kołowa 20 www.teatr-rampa.pl
Teatr Rozmaitości Grzegorz Jarzyna Śródmieście, ul. Marszałkowska 0088 www.trwarszawa.pl
2007-07-20 Teatr Rozmaitości w Warszawie.jpg
Teatr Sabat teatr muzyczny Małgorzata Potocka Śródmieście, ul. Foksal 16 www.teatr-sabat.pl
Widownia Teatru Sabat.jpg
Teatr Scena Prezentacje Romuald Szejd Wola, ul. Żelazna 51/53 www.teatrprezentacje.pl
Teatr Staromiejski Natalia Fijewska-Zdanowska, Zuzanna, Agata Fijewskie Śródmieście, ul. Jezuicka 4 www.teatrstaromiejski.pl
POL Warsaw Jezuicka Street (3).JPG
Teatr Studio Maciej Klimczak (dyrektor naczelny), Agnieszka Glińska (dyrektor artystyczny) Śródmieście, Pałac Kultury i Nauki www.teatrstudio.pl
Teatr Syrena teatr komediowy Wojciech Malajkat Śródmieście, ul. Litewska 3 www.teatrsyrena.pl
Teatr Wielki - Opera Narodowa teatr operowy Waldemar Dąbrowski (dyrektor naczelny), Mariusz Treliński (dyrektor artystyczny), Krzysztof Pastor (dyrektor baletu), Tadeusz Kozłowski (dyrektor muzyczny) Śródmieście, Teatr Wielki - Opera Narodowa www.teatrwielki.pl
VarsaviaGranTeatro.jpg
Teatr Wolandejski Piotr Kulczycki Stokłosy, ul. Lachmana 5 www.wolandejski.pl
Teatr Współczesny teatr dramatyczny Maciej Englert Śródmieście, ul. Mokotowska 13 www.wspolczesny.pl
PL Teatr Wspolczesny - entrance.jpg
Teatr Wytwórnia teatr offowy Małgorzata Owsiany Praga Północ, ul. Markowska 18 www.teatrwytwornia.pl
Teatr Za Daleki Dariusz Sitterle Ursynów, ul. Wiolinowa 14 www.domsztuki.art.pl
Teatr Żydowski teatr dramatyczny Szymon Szurmiej Śródmieście, plac Grzybowski 12/16 www.teatr-zydowski.art.pl
Teatr Żydowski.jpg
Warszawska Opera Kameralna teatr operowy Stefan Sutkowski Śródmieście, aleja „Solidarności” 76b www.operakameralna.pl

Teatry bez stałej siedziby[edytuj | edytuj kod]

teatr prowadzący www
Teatr Adekwatny Henryk Boukołowski teatr.adekwatny.pl
Teatr Hybrydy Uniwersytetu Warszawskiego Maciej Dzięciołowski www.teatr.hybrydy.uw.edu.pl
Teatr la M.ort Ewelina Kaufmann www.lamort.pl
Teatr Literacki Aleksandra Ford-Sampolska www.teatrliteracki.pl
teatr tm Tomasz Mędrzak www.teatrtm.pl

Teatry zamknięte[edytuj | edytuj kod]

Teatr Buffo 1938 - 1939
Cricot 1938 1939
Operetka Warszawska 1954 1990
Studencki Teatr Satyryków 1954 1975
Teatr 8:30 1932 1939
Teatr Letni 1870 1939
Teatr Mały (1880-1901) 1880 1901
Teatr Mały (1906-1939) 1906 1939
Teatr Mały (1945-1950) 1945 1950
Teatr Mały (1970-2009) 1973 2009
Teatr Nowości 1901 1932
Teatr Nowy (1881-1901) 1881 1901
Teatr Nowy (1921-1926) 1921 1926
Teatr Nowy (1928-1939) 1928 1939
Teatr Nowy (1947-2005) 1947 2005
Teatr Rzeczypospolitej 1983 1990
Teatr Ziemi Mazowieckiej 1956 1994

Zobacz też[edytuj | edytuj kod]

Imprezy teatralne[edytuj | edytuj kod]