Bologna Outdoor

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Bologna Outdoor
Miejsce  Włochy
Bolonia
Nawierzchnia Ceglana
Pierwsza edycja 1985
Ostatnia edycja 1998
ATP World Tour
Kategoria ATP World Series

Bologna Outdoor – męski turniej tenisowy wchodzący w skład rozgrywek ATP World Tour rozgrywany na nawierzchni ziemnej w Bolonii w latach 1985–1998.

Mecze finałowe[edytuj | edytuj kod]

gra pojedyncza mężczyzn[edytuj | edytuj kod]

Rok Zwycięzca Finalista Wynik
1998 Hiszpania Julián Alonso Maroko Karim al-Alami 6:1, 6:4
1997 Hiszpania Félix Mantilla Brazylia Gustavo Kuerten 4:6, 6:2, 6:1
1996 Hiszpania Alberto Berasategui Hiszpania Carlos Costa 6:3, 6:4
1995 Chile Marcelo Ríos Urugwaj Marcelo Filippini 6:2, 6:4
1994 Hiszpania Javier Sánchez Hiszpania Alberto Berasategui 7:6(3), 4:6, 6:3
1993 Hiszpania Jordi Burillo Rosja Andriej Czerkasow 7:6(4), 6:7(7), 6:1
1992 Brazylia Jaime Oncins Włochy Renzo Furlan 6:2, 6:4
1991 Włochy Paolo Canè Szwecja Jan Gunnarsson 5:7, 6:3, 7:5
1990 Australia Richard Fromberg Szwajcaria Marc Rosset 4:6, 6:4, 7:6
1989 Hiszpania Javier Sánchez Argentyna Franco Davín 6:1, 6:0
1988 Argentyna Alberto Mancini Hiszpania Emilio Sánchez 7:5, 7:6
1987 Szwecja Kent Carlsson Hiszpania Emilio Sánchez 6:2, 6:1
1986 Argentyna Martín Jaite Włochy Paolo Canè 6:2, 4:6, 6:4
1985 Francja Thierry Tulasne Włochy Claudio Panatta 6:2, 6:0

gra podwójna mężczyzn[edytuj | edytuj kod]

Rok Zwycięzcy Finaliści Wynik
1998 Stany Zjednoczone Brandon Coupe
Południowa Afryka Paul Rosner
Włochy Giorgio Galimberti
Włochy Massimo Valeri
7:6, 6:3
1997 Brazylia Gustavo Kuerten
Brazylia Fernando Meligeni
Stany Zjednoczone Dave Randall
Stany Zjednoczone Jack Waite
6:2, 7:5
1996 Południowa Afryka Brent Haygarth
Południowa Afryka Christo Van Rensburg
Maroko Karim al-Alami
Węgry Gábor Köves
6:1, 6:4
1995 Zimbabwe Byron Black
Stany Zjednoczone Jonathan Stark
Belgia Libor Pimek
Stany Zjednoczone Vince Spadea
7:5, 6:3
1994 Australia John Fitzgerald
Australia Patrick Rafter
Czechy Vojtěch Flégl
Australia Andrew Florent
6:3, 6:3
1993 Południowa Afryka Danie Visser
Australia Laurie Warder
Stany Zjednoczone Luke Jensen
Stany Zjednoczone Murphy Jensen
4:6 6:4, 6:4
1992 Stany Zjednoczone Luke Jensen
Australia Laurie Warder
Argentyna Javier Frana
Hiszpania Javier Sánchez
6:2, 6:3
1991 Stany Zjednoczone Luke Jensen
Australia Laurie Warder
Brazylia Luiz Mattar
Brazylia Jaime Oncins
6:4, 7:6
1990 Argentyna Gustavo Luza
Republika Federalna Niemiec (1949–1990) Udo Riglewski
Francja Jérôme Potier
Stany Zjednoczone Jim Pugh
7:6, 4:6, 6:1
1989 Hiszpania Sergio Casal
Hiszpania Javier Sánchez
Szwecja Tomas Nydahl
Szwecja Jörgen Windahl
6:2, 6:3
1988 Hiszpania Emilio Sánchez
Hiszpania Javier Sánchez
Szwajcaria Rolf Hertzog
Szwajcaria Marc Walder
6:1, 7:6
1987 Hiszpania Sergio Casal
Hiszpania Emilio Sánchez
Włochy Claudio Panatta
Stany Zjednoczone Blaine Willenborg
6:3, 6:2
1986 Włochy Paolo Canè
Włochy Simone Colombo
Włochy Claudio Panatta
Stany Zjednoczone Blaine Willenborg
6:1, 6:2
1985 Włochy Paolo Canè
Włochy Simone Colombo
Hiszpania Jordi Arrese
Hiszpania Alberto Tous
7:5, 6:4

Bibliografia[edytuj | edytuj kod]