Julia Wróblewska

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Skocz do: nawigacja, szukaj
Julia Wróblewska
Ilustracja
Julia Wróblewska (sierpień 2013)
Imię i nazwisko Julia Magdalena Wróblewska
Data i miejsce urodzenia 18 października 1998
Warszawa
Zawód aktorka niezawodowa, celebrytka
Lata aktywności od 2006
Strona internetowa

Julia Magdalena Wróblewska (ur. 18 października 1998 w Warszawie) – polska aktorka niezawodowa i celebrytka.

Dzieciństwo i edukacja[edytuj]

Julia Wróblewska urodziła się 18 października 1998 w Warszawie jako pierwsza córka Anny Neski-Wróblewskiej i Artura Wróblewskiego. Ma o pięć lat młodszą siostrę Oliwię[1].

Jako siedmiolatka zaczęła uczęszczać do jednej z warszawskich podstawówek. Ze względu na ogromną nadruchliwość dziewczynki, rodzice posłali ją do klasy integracyjnej. Jako dziecko uczęszczała również na harcerstwo. Od najmłodszych lat interesowała się aktorstwem i lubiła wcielać się w różne role. Uwielbiała też pozować do zdjęć[2]. Chętnie uczestniczyła w wielu programach telewizyjnych, premierach, testowaniu zabawek oraz wywiadach[3]. W trakcie nauki w gimnazjum zaczęła pisać osobistego bloga, w którym skarżyła się na dokuczające jej koleżanki z klasy[4]. Następnie zaczęła pisać bloga o swoim psie, który wabi się Lea, a także poruszała wiele osobistych kwestii, w tym tych związanych ze szkołą[5]. Po ukończeniu gimnazjum podjęła naukę w liceum publicznym. Po roku przeniosła się do liceum społecznego, w którym mogła rozwijać swoje pasje[6][7]. Jak sama wyznaje w wywiadach, w przyszłości chciałaby podjąć studia na wydziale aktorskim lub studiować iberystykę[8].

Kariera[edytuj]

Zadebiutowała rolą Michaliny w komedii romantycznej Ryszarda Zatorskiego pt. Tylko mnie kochaj, gdzie zagrała u boku Macieja Zakościelnego, Agnieszki Dygant i Agnieszki Grochowskiej. Rola w filmie przyniosła jej natychmiastową popularność. Następnie pojawiła się w takich serialach, jak: Magda M., Rodzina zastępcza, Determinator oraz Naznaczony. Na początku 2006 roku, wraz z Emilią Stachurską, Rogerem Karwińskim i Marią Maciejowską wystąpiła w programie Ewy Drzyzgi – Rozmowy w toku, w odcinku zatytułowanym Mój dzieciak robi karierę!. Od 2007 roku wciela się w postać Zosi w serialu M jak miłość.

Na dużym ekranie ponownie pojawiła się pod koniec 2011 roku, występując w świątecznej produkcji Listy do M. oraz gościnnie w Och, Karol 2. Wiosną 2012 roku, wraz z Maciejem Stuhrem zagrała w krótkometrażowej produkcji Vocuus.

Wiosną 2015 roku wzięła udział w programie Celebrity Splash!, emitowanym w telewizji Polsat. Zajęła czwarte miejsce. Od 4 marca do 6 maja 2016 roku brała udział w piątej edycji programu Dancing with the Stars. Taniec z gwiazdami, emitowanego przez telewizję Polsat. Jej tanecznym partnerem był Jan Kliment[9], z którym zajęła ostatecznie trzecie miejsce.

Filmografia[edytuj]

Filmy[edytuj]

Seriale[edytuj]

Teledyski[edytuj]

Reklamy telewizyjne[edytuj]

  • 2006-2008 – kolekcja ubrań dziecięcych Coccobello;
  • 2008 – wafle Grześki
  • 2009 – kolekcja ubrań dziecięcych KinderZONE Dminika; kolekcja ubrań dziecięcych Eva Minge Young
  • 2010 – świąteczny spot TVP2
  • 2012 – kampania społeczna „Szkoły Odkrywców Talentów”
  • 2013 – kampania społeczna pt. "Użyj dzwonka, poczujesz się pewniej"; świąteczny spot TVP2
  • 2014 – akcja społeczna Komendy Głównej Policji i Krajowej Rady Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego pt. "Bezpieczny, bo widoczny"

Wykonanie piosenek[edytuj]

Programy[edytuj]

Nagrody[edytuj]

  • 2010: M jak miłość – tytuł Najukochańszej postaci serialu

Przypisy

Linki zewnętrzne[edytuj]