Komisja do Spraw Służb Specjalnych

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania

Komisja do spraw Służb Specjalnych (KSS) – stała komisja sejmowa zajmującą się opiniowaniem projektów ustaw i rozporządzeń dotyczących służb specjalnych oraz oceną aktów normatywnych o charakterze ogólnym w sprawach działalności tych służb.

Do jej zadań należy również: opiniowanie kierunków pracy służb specjalnych w oparciu o informacje przedstawiane przez szefów tych służb, rozpatrywanie corocznych sprawozdań szefów tych służb, opiniowanie wniosków w sprawie powołania poszczególnych osób na stanowiska szefów i zastępców szefów służb specjalnych, opiniowanie projektu budżetu w zakresie dotyczącym służb specjalnych oraz sprawozdania z jego wykonania, ocena współdziałania służb specjalnych podległych ministrowi właściwemu do spraw wewnętrznych[1] oraz Ministrowi Obrony Narodowej oraz współdziałania tych służb z innymi służbami i jednostkami wojskowymi nadzorowanymi przez ministra właściwego ds. wewnętrznych[1], ocena współdziałania służb specjalnych z organami administracji państwowej i organami ścigania oraz badanie skarg dotyczących działalności służb specjalnych.

Działalność Komisji została uregulowana w Rozdziale 12 Regulaminu Sejmu. Zgodnie z art. 139 ust. 1 Regulaminu posiedzenia komisji są zamknięte.

Skład komisji[edytuj | edytuj kod]

Sejm Rzeczypospolitej Polskiej IX kadencji (skład na 10 stycznia 2020)[2]

Przypisy[edytuj | edytuj kod]

  1. a b Stosownie do art. 4 ust. 1, art. 5 pkt 24 i art. 29 ustawy z dnia 4 września 1997 r. o działach administracji rządowej (Dz.U. z 2021 r. poz. 1893), która weszła w życie z dniem 1 kwietnia 1999 r.
  2. Komisja do Spraw Służb Specjalnych (KSS). www.sejm.gov.pl. [dostęp 2020-02-22].

Linki zewnętrzne[edytuj | edytuj kod]