Tails (postać fikcyjna)

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
(Przekierowano z Miles "Tails" Prower)
Skocz do: nawigacja, szukaj
Miles „Tails” Prower
Pierwsze wystąpienie Sonic the Hedgehog 2
Twórca Yasushi Yamaguchi
Dubbing Stany Zjednoczone Amy Palant
Japonia Ryō Hirohashi

Tails, właśc. Miles „Tails” Prower (マイルス・パウアー) – fikcyjna postać z gier komputerowych z serii Sonic the Hedgehog firmy Sega.

Postać[edytuj]

Tails jest żółtym lisem o dwóch ogonach, które umożliwiają mu poruszanie się w powietrzu na podobieństwo helikoptera albo zwiększają prędkość biegu (ogony obracają się w pozycji pionowej – „helikopter” dający ciąg naprzód). Niegdyś pod względem prędkości uważany był za pierwszą po Sonicu postać (w czasie gry dwoma postaciami Tails nie gubił śladu Sonica). Dane te uległy jednak drobnym zmianom, gdyż Shadow osiąga taką samą prędkość jak Sonic.

Jest wyjątkowo uzdolnionym mechanikiem o ilorazie inteligencji wynoszącym ok. 300 punktów (czyli może stawać w szranki z geniuszem Eggmana). Tails jednakże używa swoich zdolności wyłącznie do czynienia dobra.

Samo imię Miles Prower jest zabawą językową w temacie angielskiej frazy miles per hour, oznaczającej „mile na godzinę”, co z kolei jest nawiązaniem zarówno do prędkości, jak i mechanicznych zdolności lisa. Imię Tails jest propozycją zespołu Team Sonic. Jednakże jej główny projektant nie zgodził się na przemianowanie bohatera, dlatego oficjalnym imieniem pozostaje Miles Prower, zaś Tails stało się pseudonimem nawiązującym do ogonów (ang. tails – ogony).

Według oficjalnych danych Tails ma 12 lat (w 2005 roku, a w 2017 - 25 lat), ma 80 centymetrów wzrostu i waży 20 kilogramów. Obchodzi urodziny dnia 17 października, czyli w dniu wydania gry Sonic the Hedgehog 2 na konsolę Sega Master System, w której debiutuje. Mimo wszystko większość graczy pierwsze wystąpienie postaci kojarzy z tytułem Sonic the Hedgehog 2 wydanym na konsolę Sega Mega Drive.

Gry z udziałem Tails'a[edytuj]

Głosy[edytuj]

Temat muzyczny postaci[edytuj]