Portal:Pokémony

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Nauki ścisłe i przyrodniczeGeografiaNauki społeczne i humanistyczneSpołeczeństwoKulturaHistoriaReligiaSportTechnikaPolska

Pokémony w polskojęzycznej Wikipedii

edytuj

Portal poke selected.PNG

Niniejszy portal przeznaczony jest dla wikipedystów, którzy interesują się Pokémonami. Można tu znaleźć linki do najciekawszych tematów i nowości. Oczywiście wszystko na temat Pokémonów.

Pokémony to stworzenia pochodzące z serii gier, anime i mangi. Pierwotnie pojawiły się w grze Pokémon Green na Game Boya, później świat Pokémonów zaadaptowany został na serial, filmy i komiksy, co w późniejszym czasie zaowocowało światowym zainteresowaniem Pokémonami oraz zalaniem rynków zabawkami i gadżetami z wizerunkami postaci z serii. Nazwa jest skrótem od japońskiej nazwy Kieszonkowe potwory (jap. Poketto Monsutā).

Wybrany artykuł

edytuj Pokémon Adventures, w Japonii wydawana jako Pocket Monsters SPECIAL (jap. ポケットモンスター SPECIAL Poketto Monsutā SPECIAL) jest mangą powstałą na podstawie gier Pokémon za sprawą Hidenori Kusaka'i. Pierwsze dziewięć tomów zostało ilustrowane przez Mato a kolejne (do obecnych) przez Satoshi Yamamoto. W Polsce Japonica Polonica Fantastica wydała pierwszy tom podzielony na cztery zeszyty.

Do zrobienia

Kategorie

edytuj

Drzewo kategorii (CatGraph):

Ciekawostki

edytuj Czy wiesz, że...

  • Każdy Pokémon o imieniu Spinda ma inne łaty na futrze?

Wybrany Pokémon

edytuj Pikachu (jap. ピカチュウ Pikachū) – fikcyjna postać z serii Pokémon. Pikachu jest jednym z najbardziej rozpoznawalnych Pokémonów, głównie ze względu na fakt, że jest on centralną postacią w serii anime. Pikachu jest powszechnie uważany za najbardziej popularnego Pokémona i jest traktowany jako oficjalna maskotka całej serii Pokémon.

Wybrana ilustracja

edytuj

Ana.b747.pokemon.arp.750pix.jpg

Boeing 747-400 w kolorach Pokémonów podczas lądowania na lotnisku Heathrow w Londynie.

Zobacz archiwum

Wskazówki dla edytujących

edytuj Jeśli chcesz pomóc w rozwoju artykułów o Pokémonach na Wikipedii:

Inne portale w polskojęzycznej Wikipedii

edytuj

Portal.svg