Portal:Geografia

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania

 < Portale < Geografia

Nauki ścisłe i przyrodniczeGeografiaNauki społeczne i humanistyczneSpołeczeństwoKulturaHistoriaReligiaSportTechnikaPolska


Geografia w polskojęzycznej Wikipedii

The Earth seen from Apollo 17.jpg

Geografianauka przyrodnicza i społeczna zajmująca się badaniem powierzchni Ziemi (przestrzeni geograficznej). Zajmuje się ona nie tylko analizą rozmieszczenia obiektów czy zjawisk na powierzchni Ziemi, ale także badaniem przyczyn takiego stanu rzeczy oraz powiązaniami pomiędzy środowiskiem przyrodniczym a działalnością społeczeństw ludzkich. Nazwa geografia pochodzi od greckich słów γῆ geos – „ziemia” i γράφω grapho – „piszę”.

Jeżeli chcesz edytować tę stronę przejdź tutaj.

Info icon.png  Ciekawostki geograficzne

Czy wiesz ...

Noia 64 apps kdict.png  Artykuł wart przeczytania

Krajobraz jest naturalnym bogactwem półwyspu Penwith

Kornwalia (ang. Cornwall [ˈkɔ:nwɔ:ɫ] / [ˈkɔrnwɔ:ɫ], kor. Kernow [ˈkɛ(r)nɔʊ] / [ˈkɛ(ɹ)nɔʊ]) – kraina geograficzno-historyczna i zarazem najbardziej wysunięte na południowy zachód hrabstwo Anglii, położone na Półwyspie Kornwalijskim, na zachód od rzeki Tamar. Centrum administracyjnym, a także jedynym miastem o statusie city jest Truro. Kornwalia zajmuje powierzchnię 3563 km² łącznie z wyspami Scilly (administracyjnie stanowiącymi oddzielną jednostkę), położonymi 45 km od Land's End – najbardziej na południowy zachód wysuniętego fragmentu hrabstwa. Średnia gęstość zaludnienia hrabstwa wynosi 144 osoby na kilometr kwadratowy.

Kornwalię charakteryzują dzikie krajobrazy wrzosowiska, długa i urozmaicona linia brzegowa oraz łagodny klimat. Krajobraz górniczy Kornwalii i Zachodniego Devonu w roku 2006 wpisano na Listę Światowego Dziedzictwa Kulturalnego i Przyrodniczego UNESCO. Istotną dziedziną gospodarki regionu jest turystyka (24% przychodu). Kornwalia jest jednak jednym z najbiedniejszych regionów Wielkiej Brytanii (średnia płaca wynosi 62% w stosunku do średniej wysokości wynagrodzeń w Wielkiej Brytanii) z najmniejszym wkładem do gospodarki narodowej.

Kornwalijczycy to jeden z sześciu narodów celtyckich. Niektórzy mieszkańcy protestują przeciw obecnemu statusowi politycznemu Kornwalii i domagają się większej autonomii.


Więcej...

Noia 64 apps kdict.png  Miasto miesiąca

POL Toruń COA.svg

Toruń (niem. Thorn, łac. Thorunia, Torunium) – miasto na prawach powiatu w województwie kujawsko-pomorskim. Prawobrzeżna część miasta leży na Pomorzu, lewobrzeżna część położona jest na Kujawach. Miasto leży nad Wisłą i Drwęcą.

Siedziba marszałka województwa kujawsko-pomorskiego, siedziba organów samorządu województwa, a także siedziba starosty powiatu toruńskiego. Jest również jednym z miast centralnych Bydgosko-Toruńskiego Obszaru Funkcjonalnego. Stolica diecezji toruńskiej.

Jest jednym z najstarszych miast Polski (prawa miejskie uzyskał w 1233 roku). W czasach Rzeczypospolitej Obojga Narodów Toruń był jednym z największych i najbogatszych miast, miastem królewskim i hanzeatyckim, posiadającym autonomiczne uprawnienia polityczne, w tym m.in. prawo do czynnego uczestnictwa w akcie wyboru króla. Obecnie szesnaste pod względem liczby ludności miasto w kraju (203 158 mieszkańców wg GUS na dzień 31.12.2014). Miasto jest dużym ośrodkiem gospodarczym, kulturalnym, naukowym, akademickim i turystycznym oraz węzłem drogowym i kolejowym. Miejsce urodzenia Mikołaja Kopernika.

W 1997 roku toruński średniowieczny zespół miejski został wpisany na Listę Światowego Dziedzictwa Kulturowego UNESCO, a od 2004 roku Toruń jest ogólnopolską siedzibą Ligi Polskich Miast UNESCO.

Most drogowy im. Józefa PiłsudskiegoKoszary RacławickieSpichlerz barokowySpichlerze gotyckieBrama Klasztorna w ToruniuBaszta GołębnikKościół Świętego DuchaKościół Wniebowzięcia Najświętszej Marii PannyKościół Wniebowzięcia Najświętszej Marii PannyPałac DąmbskichKatedra św. św. JanówLimnigrafDom EskenówSpichlerze barokoweBaszta ŻurawSpichlerz SzwedzkiBrama MostowaSpichlerz renesansowySpichlerz gotyckiBaszta WartowniaDwór MieszczańskiMur i fosa zamkowaRuiny zamku krzyżackiegoDawny zbór ewangelickiGdanisko zamku krzyżackiegoKościół św. JakubaKosciół garnizonowy św. KatarzynyDwór ArtusaBrama ŻeglarskaMagazyn pontonów Twierdzy ToruńMost kolejowy im. Ernesta MalinowskiegoPanorama Torunia z konturami najwazniejszych zabytkow (Panorama of Torun).jpg
Informacje o tej grafice
Panorama Torunia, widziana z lewego brzegu Wisły, jest jednym z Siedmiu cudów Polski. Kliknięcie w wyróżnionym obszarze przekieruje do hasła związanego z danym obiektem.

Więcej...

Noia 64 apps kdict.png  Zdjęcie tygodnia

Palace of Westminster, London - Feb 2007.jpg
Pałac Westminster — siedziba Parlamentu Wielkiej Brytanii

Noia 64 apps kdict.png  Państwo miesiąca

Fintopo fi.jpg

Finlandia, Republika Finlandii (fiń. Suomi, Suomen tasavalta; szw. Finland, Republiken Finland) – państwo w Europie Północnej, członek Unii Europejskiej. Finlandia powstała po odłączeniu od Rosji w 1917, wcześniej była pod obcym – szwedzkim panowaniem (od średniowiecza), a następnie ponad 100 lat pod panowaniem rosyjskim.

Większość powierzchni kraju stanowią niziny z młodą rzeźbą polodowcową. Naturalne zachodnie i południowe granice Finlandii wyznaczają Zatoka Botnicka i Zatoka Fińska, pomiędzy którymi rozciąga się poprzecinane ciągami wzniesień morenowych Pojezierze Fińskie złożone z około 55 tys. jezior. Jeziora zajmują 18,8 tys. km², bardzo liczne są bagna i torfowiska. W środkowej części kraju ukształtowanie terenu ma cechy południowych pojezierzy i leżących na północ wyżyn. Na północ od Koła Podbiegunowego rozciąga się Laponia Fińska, która stanowi przedgórze Gór Skandynawskich. Linia wybrzeża szkierowego, jest silnie rozwinięta, z dużą liczbą małych wysepek.

Finlandia dzięki sąsiedztwu Szwecji i Norwegii, stała się państwem socjalnym z prywatną własnością, ale wysokimi podatkami. Podatki stanowią 45% PKB i jest to poziom najwyższy na świecie po krajach nordyckich. Najbardziej znaną fińską firmą jest Nokia, która jeszcze do 2008 roku posiadała 35% światowego rynku telefonii komórkowej (wówczas 1. miejsce na świecie). Fińskie, nominalne PKB per capita w 2005 wynosiło 40 197 dolarów, dając Finlandii 12. miejsce na świecie, a PKB per capita zmierzone parytetem siły nabywczej 34 tys. 819 dolarów, dając jej także 12. miejsce na świecie. Eksport wynosił nieco ponad 80 mld dolarów. Wskaźnik Giniego, czyli poziom rozpiętości w dochodach, wynosi 26,9 i jest jednym z najniższych na świecie.

Więcej...

Info icon.png  Miejsce na mapie

Tanganika
Ilustracja
Zdjęcie satelitarne jeziora
Położenie
Państwo  Burundi
 Demokratyczna Republika Konga
 Tanzania
 Zambia
Morfometria
Powierzchnia 34 400 km²
Wymiary
• max długość
• max szerokość

670 km
80 km
Głębokość
• średnia
• maksymalna

570 m
1435 m
Hydrologia
Rodzaj jeziora tektoniczne
Położenie na mapie Demokratycznej Republiki Konga
Mapa lokalizacyjna Demokratycznej Republiki Konga
Tanganika
Tanganika
Ziemia6°00′11,9″S 29°32′41,9″E/-6,003306 29,544972

Tanganikajezioro w Afryce Wschodniej, jedno z Wielkich Jezior Afrykańskich, położone w strefie ryftu wschodnioafrykańskiego, w Wielkim Rowie Zachodnim. Zajmuje powierzchnię 34,4 tys. km², jest najdłuższym słodkowodnym jeziorem świata i najgłębszym jeziorem afrykańskim. Jezioro położone na wysokości 773 m n.p.m. Maksymalna głębokość osiąga 1435 m (drugie pod względem głębokości po jeziorze Bajkał) – stanowi tym samym kryptodepresję, dno jeziora leży 662 m p.p.m.

Tanganika posiada bogatą faunę: krokodyle, hipopotamy, wiele gatunków ptactwa wodnego. Jezioro znane jest z wielu gatunków ryb, w większości endemitów, głównie z rodziny Cichlidae (pielęgnicowate – ponad 200 gatunków, m.in. rodzaje Tropheus, Labeotropheus i Pseudotropheus, niektóre bardzo popularne w akwarystyce). Gatunki endemiczne jeziora powstały w efekcie długotrwałej izolacji zbiornika. Nastąpiła w nim szybka radiacja adaptacyjna pielęgnic. Znaczenie konsumpcyjne ma ok. 60 gatunków ryb. Eksperci ONZ w połowie lat 80. XX w. ocenili potencjalne możliwości połowowe w jeziorze na ok. 2 mln ton rocznie.

Galeria

Więcej...

Noia 64 apps kdict.png  Artykuły do napisania ♦ Zalążki do poszerzenia

Nie znalazłeś jakiegoś geograficznego hasła na Wikipedii? Możesz go umieścić na liście poniżej:

Zapraszamy do Wikiprojektu Geografia.

Geografia Polski

 1. Adventure World Warsawen (2 interwiki)
 2. Bazar w Poznaniu
 3. Carski Dar (wieś) /gm. Golub-Dob./ Proszę o mapę wsi Carski Dar włącznie z granicami oraz rys historyczny tej wsi.
 4. Cygany (powiat kluczborski) - Mała wieś położona na opolszczyźnie w powiecie kluczborskim sąsiadująca między wsiami Markotów Duży, Krężel, Czaple Stare i Nową Wieś
 5. Drzewice (dzielnica) – Kostrzyna nad Odrą
 6. dzielnice Tarnowa
 7. Głuszyce - mała miejscowość w Dolnośląskim
 8. Gmina Chabne
 9. Hotel Gołębiewski - hotel w Mikołajkach(więcej w Kocham Cię Polsko!)
 10. Jadwinów (Lubartów) – dawniej Jacek dzielnica Lubartowa mieszka tam ok. 10 tys. osób
 11. Kamienne (przysiółek Kwieciszowic)
 12. Królestwo Kabuto - mikronacja z Polski
 13. Laurahuta - nazwa historycznej dzielnicy miasta Siemianowice Śląskie (woj. śląskie)
 14. Nadmorski Park Miniatur w Dziwnowie otwarty od 2012 roku. W parku zobaczyć można m.in. miniatury polskich latarni morskich; miniaturową kolej wąskotorową. www.park-miniatur.pl
 15. Niepodległe Księstwo Pomorskie – Jedna z micronations założona w Polsce
 16. Obwodnica Zawiercia
 17. Orkan Paula – z wersji niemieckiej
 18. Osiedle Belzacka w Piotrkowie Trybunalskim
 19. Osiedle Bukowe w Koszalinie
 20. Osiedle Fazos w Tarnowskich Górach
 21. Os. Piast w Lubaniu osiedle
 22. Osiedle Reymonta w Jędrzejowie (woj. świętokrzyskie)
 23. Os. Waryńskiego w Lubaniu osiedle
 24. Osiedle Wieczorka w Piekarach Śląskich
 25. Park Handlowy Bronowice
 26. Porty Polski
 27. Przedmieścia (Lubartów) - dzielnica Lubartowa
 28. Przysiółek Uwrocie-Niwiska, podkarpackie
 29. Ronda w Lublinie – jako uzupełnienie sieci ulic i placów w Lublinie
 30. Syrachowska – Ulica w Krakowie, pochodzenie jej nazwy jest nie do odnalezienia
 31. Ulica Leona Kruczkowskiego w Lublinie – ulica w Lublinie
 32. Ujastek Mogilski- ulica w N. Hucie, znaczenie samego rzeczownika
 33. Ulica Mościckiego w Lipkowie
 34. Ulica Świętego Wawrzyńca w Poznaniu (ważna ulica)
 35. Wiadukt na ul. Karowej im. dr. Markiewicza zabytek Warszawy położony na granicy starego miasta i Powiśla, wybudowany na początku XX w.
 36. Wieś Karczewizna w powiecie węgrowskim gmina Łochów parafia Kamionna
 37. Zagrody Lubartowskie – dzielnica Lubartowa, mieszka w niej 13 tys. osób.
 38. Ziemia Gnieźnieńska

Geografia świata

Uwaga: podział administracyjny zmienił się w ostatnich 10 latach w wielu krajach (np. dobry opis w Podział administracyjny Kuby, Podział administracyjny Czadu). Najważniejszy zawsze powinien być podział aktualny, inne są historyczne, co sięga często do "prowincji historycznych". Nawet w en.wiki są błędy w tych podziałach. Wszystkie kontynenty sprawdziłem dość gruntownie.

 1. Abala – wieś w Nigrze
 2. Abyei (region) – sporny obszar między dwoma Sudanami; jest hasło o mieście
 3. Afore - miejscowość, Papua-Nowa Gwinea niedaleko Mount Victory (wulkan)
 4. Akhvakhsky – rejon w Dagestanie, Rosja
 5. Akumal – turystyczne miasteczko w Meksyku
 6. Alakurtti – wieś w Rosji
 7. Al-Atrun – oaza w Sudanie
 8. Albaicín – zabytkowa dzielnica miasta Grenada w Hiszpanii
 9. Aleja İstiklal w Stambule
 10. Alta (miasto) w Norwegii
 11. Älvdalen, Älvsbyn – miejscowości w Szwecji
 12. Ambriz – wieś w Angoli
 13. Amderma – osada na północy Rosji
 14. Andreba – miasto i gmina na Madagaskarze
 15. Änge – miejscowość w Szwecji
 16. Areguá – miasto w Paragwaju, 70.000 mieszkańców
 17. Auckland Domain park w Auckland
 18. Awadh – region w Indiach i Nepalu
 19. Bakoven – miejscowość w RPA
 20. Baltistan – górski region na granicy Pakistanu i Indii
 21. Bangued – miasto i gmina na Filipinach
 22. Barangay - jednostka administracyjna na Filipinach
 23. Barotseland - region w płd. Afryce
 24. Baza lotnicza Thule – obszar niemunicypalny na Grenlandii, en:Thule Air Base
 25. Bazar w Tabrizie, Iran
 26. Berlaymont building – biurowiec w Brukseli, w Belgii, gdzie mieści się siedziba Komisji Europejskiej, która jest organem wykonawczym Unii Europejskiej (UE). Struktura znajduje się na rondzie Schumana przy 200 Rue de la Loi, co jest określane jako "dzielnica europejska". (de)(en)
 27. Bibione - miasteczko włoskie
 28. Biełastok - wieś w Rosji założona przez polskich emigrantów
 29. Bi'r Abu al-Husajn – studnia w Egipcie
 30. Bom Jesus (kolejka linowa) - w Portugalii
 31. Bosanska Krajina – region geograficzny w Bośni i Hercegowinie
 32. Brytyjskie Wyspy Salomona
 33. Cabaret - gmina na Haiti
 34. Calaca - miejscowość /siłownie energetyczne, elektrownia/ na Filipinach
 35. Çankaya – dzielnica Ankary, stolicy Turcji; inna: Keçiören
 36. Carnaby Street - ulica w Londynie
 37. Carriacou i Mała Martynika – dependencja Grenady; en:Carriacou and Petite Martinique, są artykuły o tych dwóch wyspach
 38. Centralna Serbia - region w Serbii
 39. Chalna – miasto w Bangladeszu, https://encyklopedia.pwn.pl/haslo/Calna;3890097.html; straciło znaczenie: https://en.wikipedia.org/wiki/Port_of_Mongla; https://www.newsonprojects.com/news/ships-arrival-drops-at-mongla
 40. Chiny – jednostki administracyjne drugiego rzędu, dużo interwiki, skomplikowany system, widać to w ramce w en:Changle_District
 41. Chiny Kontynentalne
 42. Chodsko - region historyczny w płd.-zachodnich Czechach
 43. Cinelândia (plac) - w Rio de Janeiro
 44. Crespi d'Adda – wieś i frazione we Włoszech, zabytkowe osiedle wokół fabryki tekstylnej
 45. Daira de Bojador - en:Daira de Bojador, obóz w Algierii dla uchodźców z Sahary Zachodniej
 46. Darling Harbour - dzielnica Sydney
 47. Debre Damo – klasztor w Etiopii
 48. Deira (dzielnica Dubaju)
 49. Demak (miasto) - miasteczko w Indonezji
 50. Demografia Brazylii pt:Demografia do Brasil
 51. Demografia Japonii ja:日本の人口統計
 52. Demografia Niemiec de:Demografie Deutschlands
 53. Departamenty Beninu, są zrobione
 54. Departamenty Kolumbii, są zrobione
 55. Dechtice - miasto na Słowacji
 56. Dhobi Ghat (pralnie) - pralnie w Mumbaju
 57. Domeyko (miasto) – w Chile
 58. Dongdaemun Market - dzielnica Seulu
 59. Downtown Dubai centrum miasta z wieżowcami
 60. Drezdeński Ogród Botaniczny - ogród botaniczny w Dreźnie
 61. Droga Bimini – rzekome podmorskie ruiny na Bahamach jest (en)
 62. Droga Yungas – niebezpieczna droga w Boliwii
 63. Dystrykt Porto w Portugalii, jakaś niejasność, podlinkowane jest z podziału administracyjnego do Grande Porto, a jest to jednostka pierwszego rzędu
 64. Dystrykty Bahamów 31 dystryktów, Podział administracyjny Bahamów
 65. Dystrykty w Indiach – tu jest wykaz, mają dużo interwiki, ok. 134 z 585 jest zrobionych; ten został podzielony na dwa w 2017 roku en:Bardhaman district
 66. Dystrykty Wietnamu to dość niski szczebel administracyjny, jest ich ponad 700, ale niektóre mają wiele interwiki, np. en:Lệ Thủy District, być może pojedynczy spam, inne mają po 3-4 interwiki
 67. Dzielnica koptyjska w Kairze
 68. Dzielnice Stambułu dużo interwiki en:List_of_districts_of_Istanbul
 69. Dzielnice Wiednia
 70. Egolzwil - gmina w Szwajcarii
 71. Ekwador, dwa terytoria nienależące do żadnej prowincji: El Piedrero, Las Golondrinas
 72. El Fonoll - ekologiczna wioska naturystyczna w Katalonii (Hiszpania)
 73. El Kala port w Algierii
 74. El Nido (Filipiny) – filipińska gmina na wyspie Palawan (en)
 75. Endenich - miasto w Niemczech
 76. Eugies - miejscowość w Belgii
 77. Europejska część Rosji
 78. Everland, Gyeonggi-Do, Korea Południowa
 79. Farmy Shebaa - na granicy Izraela i Libanu
 80. Finlandia Miasta: Dragsfjärd, Nurmo; Gminy: Inari (gmina); Dawne gminy: Kiikala, Ruotsinpyhtää
 81. Fira – miasto na Santorini
 82. Francuska część Baskonii
 83. Francuska Flandria – fragment Flandrii znajdujący się we Francji
 84. Fujikawaguchiko – miasto w Japonii
 85. Gamla bron – most w Umeå, Szwecja
 86. Gateway of India – brama w Mumbaju
 87. Gedser – miejscowość w Danii, na wyspie Zelandia
 88. Giyani – miasto w RPA
 89. Główne miasta - klasa w Japonii
 90. Gmina Frederiksberg w Danii, przeoczenie, link jest do dzielnicy
 91. Gminy Brazylii – dużo interwiki, jest ich 5570, en:Municipalities_of_Brazil
 92. Gminy Czech jest ich 6258, trudno o wykaz
 93. Gminy Islandii brakuje ok. 20 Podział administracyjny Islandii
 94. Gminy Kolumbii drugi szczebel, jest ich 1122 en:Municipalities_of_Colombia, np. Apartadó, Santa Rosa de Osos, Urrao, Yolombó, Girardota, La Estrella (gmina), La Ceja, Puerto Berrío, Copacabana (gmina)
 95. Gminy Nowej Kaledonii 33 gminy, w większości niezrobione jako gminy, tylko jako miasta Podział administracyjny Nowej Kaledonii
 96. Gminy Rumunii jest ich 2686, np. Floreşti (Cluj), Gilău (gmina)
 97. Gminy Słowacji jest ich 2891, trudno o wykaz
 98. Gminy Słowenii jednostka pierwszego szczebla, brakuje ok. 20 Podział administracyjny Słowenii
 99. Gminy Szwajcarii – dużo interwiki, zostały głównie od 25 interwiki w dół, ogółem jest ich 2636; wiele jest też dawnych gmin
 100. Gminy Szwecji brakuje ok. 43 ich stolic
 101. Gold Reef City - park rozrywki w Johannesburgu
 102. Gospodarcze potęgi świata
 103. Goventis - małe miasteczko w Niemczech
 104. Granica bangladesko-indyjska, Granica indyjsko-pakistańska, Granica bhutańsko-indyjska, Granica angielsko-szkocka, Granica malezyjsko-tajlandzka, Granica irańsko-pakistańska, Granica Bangladeszu z Mjanmą, Frontier Closed Area czyli Granica hongkońsko-chińska, Granica Mozambiku z RPA, Granica irańsko-iracka, Granica Lesotho z RPA, Granica Botswany z RPA, Granica RPA ze Swazilandem, Granica gruzińsko-rosyjska, Granica chińsko-wietnamska, Granica iracko-syryjska, Granica gwatemalsko-meksykańska, Granica kolumbijsko-ekwadorska, Granica chińsko-pakistańska, Granica chińsko-indyjska, Granica argentyńsko-urugwajska, Granica angolijsko-namibijska, Granica Mozambiku ze Swazilandem, Granica kazachsko-uzbecka, Granica libańsko-syryjska, Granica chińsko-kirgiska, Granica jordańsko-syryjska, Granica Indii z Mjanmą, Granica kolumbijsko-panamska, Granica afgańsko-tadżycka, Granica afgańsko-pakistańska, Granica afgańsko-turkmeńska, Granica algiersko-libijska, Granica saudyjsko-jemeńska, Granica rumuńsko-serbska, Granica indyjsko-nepalska, Granica irańsko-turecka, Granica nigersko-nigeryjska, Granica czadyjsko-nigerska, Granica czadyjsko-nigeryjska, Granica bhutańsko-chińska, Granica benińsko-nigerska, Granica kameruńsko-czadyjska, Granica chińsko-laotańska, Granica kolumbijsko-wenezuelska, Granica indonezyjsko-wietnamska
 105. Großer Tiergarten - park w Berlinie
 106. Guayana Esequiba sporne terytorium Gujana-Wenezuela
 107. Hahoe Folk Village – zabytkowa wieś z XVI wieku w Korei Płd.
 108. Harbourfront - dzielnica Toronto
 109. Hillbrow Tower - wieżowiec w Johannesburgu
 110. Hong Kong Disneyland, Hongkong
 111. Hrabstwa Kenii – obecny pierwszy szczebel, tylko 1 z 47 jest zrobione; Podział administracyjny Kenii
 112. Huaura - miejscowość w Peru
 113. Hutatma Chowk - plac w Mumbaju
 114. Huangpu (dzielnica Szanghaju); inne: Baoshan (dzielnica Szanghaju), Hongkou, Jiading, Jing'an
 115. Hyde Park w Sydney
 116. İçmeler - miasto turystyczne Turcji Egejskiej
 117. Insa-dong - osiedle w Seulu
 118. Jemin Mosze dzielnica Jerozolimy
 119. Jepara - miasto w Indonezji
 120. Jongno – dzielnica Seulu
 121. Juhu - dzielnica Mumbaju
 122. Jung (dzielnica) - dzielnica Seulu
 123. Kasba w Algierze
 124. King's Road - ulica w Londynie
 125. Klisura (miasto) – miasto w Bułgarii, bg:Клисура
 126. Kolej Arcyksięcia Karola Ludwika
 127. Kraje Czech, są zrobione
 128. Krasnoye Selo – miasto w Rosji
 129. Kufra (grupa oaz) – depresja i grupa oaz w Libii, inne oazy w Libii: Marada, Sokna, Tajura, Tazirbu, Waddan, Waw an Namus, Zwila; Oaza Charga – Egipt
 130. Kuna de Madugandí, Kuna de Wargandí – terytoria autonomiczne o statusie powiatu w Panamie
 131. La Alcarria – kraina w Kastylii, Hiszpania
 132. Lapa (dzielnica) dzielnica życia nocnego Rio de Janeiro
 133. Leblon - najbardziej zamożna dzielnica w Rio de Janeiro, Brazylia
 134. Liberdade (dzielnica São Paulo), Brazylia
 135. Ligao spore miasto na Filipinach
 136. Linia McMahona – granica między Indiami a Chinami
 137. Lista miast świata według liczby ludności
 138. Lista obszarów metropolitalnych według liczby ludności
 139. Lista państw położonych na więcej niż jednym kontynencie
 140. Lista państw według długości linii brzegowej
 141. Little India (Singapur) - dzielnica w Singapurze, zamieszkała przez Hindusów
 142. Lotte World, Seul
 143. Louieville – miasto w RPA
 144. mapa konturowa świata parę słów o niej oraz ilustracja File:BlankMap-World-v2.svg
 145. Maritimes - region geograficzny Kanady
 146. Martin-de-Viviès - jedyne osiedle we Francuskich Terytoriach Południowych i Antarktycznych
 147. Medborgarplatsen (plac) - plac w Sztokholmie
 148. Meiji Jingu Shrine, Tokio
 149. Meksyk Gminy Meksyku np. stan Puebla (ramka u dołu): en:Acajete_Municipality,_Puebla, gmin jest 2438; Miasta Meksyku: Chilapa de Álvarez, Coatepec (Veracruz), Dolores Hidalgo, Nextlalpan, Papantla, San Andrés Tuxtla, en:Tala, Jalisco; Huasteca Alta - region historyczny w Meksyku; Chumayel – miejscowość na Jukatanie ważna dla kultury Majów
 150. Metoda kartowania hydrograficznego
 151. Miasta, brakujące w poszczególnych państwach: Kategoria:Listy_miast_według_państw
 152. Miasta Armenii: Tumanyan, Ayrum
 153. Miasta Chińskiej Republiki Ludowej, niektóre powyżej miliona mieszkańców (wytłuszczone), przeważnie na prawach powiatu: Ningguo (宁国), Qianshan (潜山), Tianchang (天长), Tongcheng (桐城), Changle (长乐), Fu’an (福安), Nan’an (南安), Shishi (石狮), Zhangping (漳平), Hezuo (合作), Huating (华亭), Enping (恩平), Gaozhou (高州), Huazhou (化州), Heshan (Kuangsi) (鹤山), Lechang (乐昌), Lianjiang (廉江), Lianzhou (连州), Lufeng (陆丰), Luoding (罗定), Nanxiong (南雄), Puning (普宁), Sihui (四会), Wuchuan (吴川), Xingning (兴宁), Xinyi (Guangdong) (信宜), Yangchun (阳春), Yingde (英德), Anguo (安国), Bazhou (霸州), Botou (泊头), Gaobeidian (高碑店), Hejian (河间), Jinzhou (Hebei) (晋州), Jizhou (冀州), Luanzhou (滦州), Nangong (南宫), Pingquan (平泉), Shahe (沙河), Sanhe (三河), Shenzhou (miasto) (深州), Xinji (辛集), Wu’an (武安), Xinle (新乐), Zhuozhou (涿州), Anda (miasto) (安达), Bei’an (北安), Dongning (东宁), Fujin (富锦), Fuyuan (抚远), Hailin (海林), Hailun (海伦), Hulin (miasto w Chinach)) (虎林), Mishan (密山), Mohe (漠河), Muling (穆棱), Nehe (讷河), Ning’an (宁安), Shangzhi (尚志), Suifenhe (绥芬河), Tieli (铁力), Tongjiang (同江), Wudalianchi (五大连池), Zhaodong (肇东), Dengzhou (邓州), Gongyi (巩义), Ruzhou (汝州), Yongcheng (永城), Lingbao (灵宝), Linzhou (林州), Mengzhou (孟州), Qinyang (沁阳), Weihui (卫辉), Xiangcheng (项城), Xingyang (荥阳), Xinmi (新密), Wugang (舞钢), Yanshi (偃师), Yima (义马), Yuzhou (禹州), Anlu (安陆), Chibi (miasto) (赤壁), Danjiangkou (丹江口), Daye (miasto) (大冶), Guangshui (广水), Hanchuan (汉川), Jingshan (京山), Lichuan (利川), Shishou (石首), Wuxue (武穴), Yicheng (宜城), Yidu (宜都), Yingcheng (应城), Zaoyang (枣阳), Zhijiang (枝江), Changning (常宁), Hongjiang (洪江), Jinshi (津市), Jishou (吉首), Leiyang (耒阳), Lengshuijiang (冷水江), Lianyuan (涟源), Linxiang (临湘), Liuyang (浏阳), Ningxiang (宁乡), Wugang (武冈), Yuanjiang (沅江), Changshu (常熟), Dongtai (东台), Gaoyou (高邮), Hai’an (海安), Haimen (海门), Jiangyin (江阴), Jingjiang (靖江), Jurong (句容), Liyang (溧阳), Pizhou (邳州), Qidong (启东), Rugao (如皋), Taixing (泰兴), Xinyi (Jiangsu) (新沂), Yangzhong (扬中), Yixing (宜兴), Yizheng (仪征), Zhangjiagang (张家港), Dexing (德兴), Fengcheng (Jiangxi) (丰城), Gao’an (高安), Guixi (贵溪), Jinggangshan (井冈山), Leping (乐平), Lushan (miasto) (庐山), Ruichang (瑞昌), Zhangshu (樟树), Anning (安宁), Chuxiong (miasto) (楚雄), Kaiyuan (Junnan) (开远), Lushui (miasto) (泸水), Mengzi (miasto) (蒙自), Mile (弥勒), Ruili (瑞丽), Shangri-La (miasto) (香格里拉), Shuifu (水富), Tengchong (腾冲), Xuanwei (宣威), Chishui (赤水), Duyun (都匀), Fuquan (福泉), Panzhou (盘州), Qingzhen (清镇), Renhuai (仁怀), Xingyi (miasto) (兴义), Xingren (兴仁), Beipiao (北票), Beizhen (北镇), Dashiqiao (大石桥), Dengta (灯塔), Diaobingshan (调兵山), Donggang (东港), Fengcheng (Liaoning) (凤城), Gaizhou (盖州), Haicheng (海城), Kaiyuan (Liaoning) (开原), Linghai (凌海), Lingyuan (凌源), Pulandian (普兰店), Wafangdian (瓦房店), Xingcheng (兴城), Xinmin (新民), Zhuanghe (庄河), Yushu (Qinghai) (玉树), Binzhou (Shaanxi) (彬州), Hancheng (韩城), Shenmu (神木), Xingping (兴平), Fenyang (汾阳), Gaoping (高平), Gujiao (古交), Hejin (河津), Houma (miasto) (侯马), Huozhou (霍州), Jiexiu (介休), Lucheng (潞城), Xiaoyi (孝义), Yongji (永济), Yuanping (原平), Barkam (马尔康), Chongzhou (崇州), Emeishan (峨眉山), Huaying (华蓥), Jiangyou (江油), Jianyang (简阳), Langzhong (阆中), Longchang (隆昌), Mianzhu (绵竹), Pengzhou (彭州), Qionglai (邛崃), Shifang (什邡), Wanyuan (万源), Anqiu (安丘), Changyi (昌邑), Feicheng (肥城), Haiyang (海阳), Jiaozhou (miasto) (胶州), Jimo (即墨), Laixi (莱西), Laiyang (莱阳), Laizhou (莱州), Leling (乐陵), Linqing (临清), Longkou (龙口), Penglai (miasto) (蓬莱), Pingdu (平度), Qingzhou (青州), Qixia (栖霞), Rushan (乳山), Shouguang (寿光), Tengzhou (滕州), Xintai (新泰), Zhaoyuan (miasto) (招远), Zoucheng (邹城), Zouping (邹平), Jiangshan (江山), Lanxi (兰溪), Longquan (龙泉), Lin’an (临安), Linhai (临海), Pinghu (平湖), Rui’an (瑞安), Shengzhou (嵊州), Tongxiang (桐乡), Wenling (温岭), Yueqing (乐清), Yuhuan (玉环), Yuyao (余姚), Beiliu (北流), Cenxi (岑溪), Dongxing (东兴), Guiping (桂平), Heshan (合山), Jingxi (靖西), Lipu (miasto) (荔浦), Pingxiang (Kuangsi-Czuang) (凭祥), Yizhou (宜州), Lingwu (灵武), Qingtongxia (青铜峡), Tiemenguan (铁门关), Alashankou (阿拉山口), Artux (阿图什), Kokdala (可克达拉), Korgas (霍尔果斯), Kunyu (昆玉), Shuanghe (双河), Karasahr
 154. Miasta Gruzji: Tsageri, Oni (miasto), Dmanisi, Tetritsqaro, Baghdati, Khobi, Jvari (miasto), Terjola, Tsnori, Abasha, Lagodekhi, Dedoplistsqaro, Sachkhere, Dusheti, Kareli
 155. Miasta Hondurasu, stolice departamentów: Trujillo (Honduras), La Esperanza (Honduras), Gracias, Nueva Octopeque, Nacaome
 156. Miasta Indii powyżej 100.000 mieszkańców, od końca listy: Aurangabad (miasto w stanie Bihar), Jehanabad, Amaravati (miasto), Tadepalligudem, Kavali, Jamalpur (miasto w Indiach), Miryalaguda, Karaikudi, Kishanganj, Bagaha (miasto), Suryapet, Narasaraopet, Gudivada, Dharmavaram, Guntakal, Bettiah, Siwan (miasto), Dehri, Bhimavaram, Hindupur, Proddatur, Surendranagar Dudhrej, Panvel, Sultan Pur Majra, Serampore, Danapur, Raiganj, Bhusawal, Madhyamgram, Bhalswa Jahangir Pur, Bhind, Morena (miasto), Haldia, Nangloi Jat, Raurkela Industrial Township, Pallavaram, Bidhannagar, Naihati, Secunderabad, Singrauli, Uluberia, Mango (miasto w Indiach), Karawal Nagar, Rewa (miasto w Indiach), Tiruvottiyur, Baranagar, Gandhidham, North Dumdum, Ambarnath, Barasat, Kirari Suleman Nagar, Jalna, Ichalkaranji, Bally, Bihar Sharif, Ozhukarai, Kulti, Avadi, Gopalpur (miasto), South Dumdum, Rajpur Sonarpur, Maheshtala, Ambattur, Sangli-Miraj & Kupwad, Mira-Bhayandar, Hubli–Dharwad, mniejsze: Amarkantak, Auroville, Munnar, Orchha, Palitana, Tawang, Thanesar, Vapi, Varkala, nawet ta lista nie jest kompletna, więcej w: https://en.wikipedia.org/wiki/User:Mdmahir/List_of_towns_and_cities_in_India
 157. Miasta Iranu: pozostały miasta poniżej 30.000 mieszkańców, jest ich jednak najwyraźniej wiele
 158. Miasta Kuby: Nicaro-Levisa, La Maya (miasto), Jovellanos, Sandino, Sagua de Tánamo, San Germán (miasto na Kubie), San Cristóbal (miasto na Kubie), Consolación del Sur, Mayarí, Jagüey Grande, San Antonio de los Baños, San José de las Lajas, San Luis (miasto na Kubie)
 159. Miasta San Marino – jest artykuł, ale podlinkowany do gmin
 160. Miasta Słowenii (wiele z nich błędnie opisanych jest w hasłach o gminach): Ajdovščina, Črnomelj (miasto), Gornja Radgona, Kostanjevica na Krki, Laško (miasto), Litija (miasto), Ljutomer (miasto), Metlika, Radeče (miasto), Šoštanj, Tolmin (miasto), Višnja Gora, Žalec (miasto), Mengeš (miasto), Ribnica (miasto), Železniki
 161. Miasta z całego świata z dużą liczbą interwiki (lista), oprócz indyjskich nieliczne przekraczają 30.000 mieszkańców:
  1. Angkor (miasto) 82, dawne, Kambodża, mamy państwo Angkor (tu są wszystkie dane) i świątynię Angkor Wat, to coś pośredniego
  2. Dmanisi 43, Gruzja
  3. Königsberg (miasto) 38, czyli Królewiec, Rosja
  4. Oni (miasto) 36, Gruzja
  5. Nicea (starożytne miasto) 33, Turcja, ruiny
  6. Dusheti 32, Gruzja
  7. Secunderabad 32, Indie
  8. Mira-Bhayandar 32, Indie
  9. Sachkhere 30, Gruzja
  10. Tsageri 29, Gruzja
  11. Baghdati 29, Gruzja
  12. Lagodekhi 28, Gruzja
  13. Baños de Agua Santa 28, Ekwador
  14. Rewa (miasto w Indiach) 28
  15. Ifrane (miasto w Maroku) 28
  16. Tetritsqaro 28, Gruzja
  17. Balasagun 27 Kirgistan, ruiny
  18. Mahbubnagar 27, Indie
  19. Haldia 27, Indie
  20. Tinsukia 27, Indie
  21. Ichalkaranji 26, Indie
  22. Ambarnath 26, Indie
  23. Ardanuç 26, Turcja
  24. Marmara Ereğlisi 26, Turcja
  25. Dedoplis Tskaro 26, Gruzja
  26. Terjola 26, Gruzja
  27. Ambattur 25, Indie
  28. Osmanabad (Indie) 25
  29. Vipava (miasto) 25, Słowenia
  30. Bardaskan 25, Iran
  31. Gornja Radgona 25, Słowenia
  32. Masuleh 25, Iran
  33. Udhampur 25, Indie
  34. Kareli 25, Gruzja
  35. Khobi 25, Gruzja
  36. Aydıncık 24, Turcja
  37. Anaklia 24, Gruzja
  38. Jvari (miasto) 24, Gruzja
  39. Otavalo 24, Ekwador
  40. Khanbaliq 24, Chiny, dawna stolica na terenie Pekinu
  41. Salona 24, teraz to przekierowanie, Chorwacja, ruiny
  42. Črnomelj (miasto) 24, Słowenia
  43. Radeče (miasto) 24, Słowenia
  44. Ujiji 23, Tanzania
  45. Salto del Guairá 23, Paragwaj
  46. Septemvri 23, Bułgaria
  47. Toprakkale (miasto) 23, Turcja
  48. Traralgon 23, Australia
  49. Sarakhs 23, Iran
  50. Barasat 23, Indie
  51. Of 23, Turcja
  52. Ipswich (miasto w Australii) 23
  53. Lice 23, Turcja, dystrykt
  54. Erzin 23, Turcja
  55. Golaghat 23, Indie
  56. Metlika 23, Słowenia
  57. Ras Tanura 23, Arabia Saudyjska
  58. Brejo do Cruz 23, Brazylia
  59. Derik 22 Turcja, dystrykt
  60. Paveh 22, Iran
  61. Guntakal 22, Indie
  62. Dobrinishte 22, Bułgaria
  63. Trujillo (Honduras) 22
  64. San José de las Lajas 22 Kuba, także gmina
  65. Tønder 22, Dania
  66. Dawson Creek 22, Kanada
  67. Wazirabad 22, Pakistan
  68. Humahuaca 22, Argentyna
  69. Campbell River 22, Kanada
  70. Bayugan 22, Filipiny
  71. Sirhind-Fategarh 22, Indie
  72. Kiten, Burgas Province 22, Bułgaria
  73. Nandurbar 22, Indie
  74. Griffith (miasto w Australii) 22
  75. Rajmahal 22, Indie
  76. Bor (miasto w Turcji) 21
  77. Qaen 21, Iran
  78. Kamyaran 21, Iran
  79. Zlatitsa 21, Bułgaria
  80. Boboshevo 21, Bułgaria
  81. Nacaome 21, Honduras
  82. Çaldıran 21, Turcja
  83. Yavatmal 21, Indie
  84. Belen (miasto w Turcji) 21
  85. Tepoztlán 21, Meksyk
  86. Gracias 21, Honduras
  87. Palmerston (miasto w Australii) 21
  88. Kulu 21, Turcja
  89. Avadi 20, Indie
  90. Hashtgerd 20, Iran
  91. Tsnori 20, Gruzja
  92. Vallegrande 20, Boliwia
  93. Hamilton (Australia) 20
  94. Sandvika 20, Norwegia
  95. Fındıklı 20, Turcja
  96. Triunfo 20, jest, ale linkuje do gminy, en:Triunfo,_Pernambuco, Brazylia
  97. Lemvig 20, Dania
  98. Bahçe 20, Turcja
  99. Hani (dystrykt w Turcji) 20
  100. Beed 20, Indie
  101. Maçka 20, Turcja
  102. Tyrnavos 20, Grecja, gmina
  103. Hassa 20, Turcja, dystrykt
  104. Hasköy 20, Turcja
  105. Eceabat 20, Turcja
  106. Jamtara 20, Indie
  107. Chikkaballapura district 20, Indie, dystrykt
  108. Kaman (miasto w Turcji) 20
  109. Kostanjevica na Krki 20, Słowenia
  110. Lenart v Slovenskih goricah 20, Słowenia
  111. Jalna 20, Indie
  112. Palakollu 20, Indie
  113. Neka 19, Iran
  114. San Cristóbal (miasto na Kubie) 19
  115. Dargaz 19, Iran
  116. Izadkhvast 19, Iran
  117. Yatağan 19, Turcja
  118. Gonabad 19, Iran
  119. Panna, India 19, Indie
  120. Suhindol 19, Bułgaria
  121. Polski Trambesh 19, Bułgaria
  122. Alquízar 19, Kuba
  123. Cölln (dawne miasto w Brandenburgii) 19, obecnie część Berlina, Niemcy
  124. Maihar 19, Indie
  125. Suyab 19, Kirgistan, ruiny
  126. Ovacık 19, Turcja
  127. Tadmur 19, lub Palmyra (Syria) - hasło istnieje; chodzi o podział na miasto starożytne i współczesne
  128. Benalla 19, Australia
  129. Bernal 19, Argentyna, 130 tys. mieszkańców
  130. Gornji Petrovci 19, Słowenia
  131. Yeniceoba 19, Turcja, gmina
  132. Sefrou 19, Maroko
  133. Saray, Tekirdağ 19, Turcja
  134. Junnar 19, Indie
  135. Gökçebey 19, Turcja, dystrykt
  136. Vandavasi 19, Indie
  137. San Justo (Buenos Aires) 19, Argentyna
  138. La Esperanza 19, Honduras
  139. Salinas (miasto w Ekwadorze) 19
  140. Naina Devi 19, Indie
  141. Caraz 19, Peru
  142. San Antonio de los Cobres 19, Argentyna
  143. Çiçekdağı 19, Turcja
  144. Cortês 19, Brazylia
  145. Kavali 19, Indie
  146. Bandar-e Gaz 19, Iran
  147. Berrechid 19, Maroko
  148. Arsin 19, Turcja
  149. Swan Hill 19, Australia
  150. Harbour Island 19, Bahamy, wyspa, dystrykt
  151. Havran (miasto w Turcji) 19
  152. Kilan 18, Iran
  153. Bandar Deylam 18, Iran
  154. Tišina 18, Słowenia
  155. Kaspichan 18, Bułgaria
  156. Busselton 18, Australia
  157. Asaluyeh 18, Iran
  158. Borovnica 18, Słowenia
  159. Ayvacık 18, Turcja
  160. Sarıkaya 18, Turcja
  161. Mullaitivu 18, Sri Lanka
  162. Barwani 18, Indie
  163. Talas (miasto w Turcji) 18
  164. Donji Milanovac 18, Serbia
  165. Nykøbing Mors 18, Dania
  166. Mayarí 18, Kuba, także gmina
  167. Wete 18, Tanzania
  168. Colwood (miasto w Kanadzie) 18
  169. Daylam 18, Iran, region
  170. Casablanca (miasto w Chile) 18
  171. Greater Noida 18, Indie
  172. Kumru 18, Turcja
  173. Javanrud 18, Iran
  174. Malout 18, Indie
  175. San Antonio de los Baños 17, Kuba, też gmina
  176. Mariel 17, Kuba, też gmina
  177. Stokmarknes 17, Norwegia
  178. Bahía Honda 17, Kuba, też gmina
  179. Anjangaon 17, Indie
  180. Kordkuy 17, Iran
  181. Şavşat 17, Turcja
  182. Santa Bárbara (miasto w Chile) 17
  183. Kaki (miasto w Iranie) 17
  184. Gerash 17, Iran
  185. Trastenik 17, Bułgaria
  186. Debelets 17, Bułgaria
  187. Abadeh Tashk 17, Iran
  188. Lordegan 17, Iran
  189. Borujen 17, Iran
  190. Çınar 17, Turcja, dystrykt
  191. Andahuaylas 17, Peru
  192. Ravansar 17, Iran
  193. Bagua (miasto w Peru) 17
  194. Barros Blancos 17, Urugwaj
  195. González Catán 17, Argentyna
  196. Sonqor 17, Iran
  197. Porto Amboim 17, Angola
  198. Kengtung 17, Mjanma
  199. Banatski Karlovac 17, Serbia
  200. Pınarbaşı 17, Turcja
  201. Gürpınar 17, Turcja, dystrykt
  202. Martínez (miasto w Argentynie) 17
  203. Bandar Kangan 17, Iran
  204. San Antonio Oeste 17, Argentyna
  205. Silao 17, Meksyk
  206. Kegalle 17, Sri Lanka
  207. Gomishan 17, Iran
  208. Siahkal 17, Iran
  209. Batu Pahat (dystrykt) 17, Malezja, dystrykt
  210. Guercif 17, Maroko
  211. Amaravati (miasto w Indiach) 17, nowa stolica stanu
  212. Yenice 16, Turcja
  213. Alasht 16, Iran
  214. Beni Ansar / Aït Nsar 16, Maroko
  215. Jajarm 16, Iran
  216. Bandar-e Deyr 16, Iran
  217. Maribo 16, Dania
  218. Temperley 16, Argentyna
  219. Strazhitsa 16, Bułgaria
  220. Rishton, Uzbekistan 16
  221. Sarvestan 16, Iran
  222. Llanfairfechan 16, Walia
  223. Ayancık 16, Turcja
  224. Ardal (miasto w Iranie) 16
  225. Banya, Plovdiv Province 16, Bułgaria
  226. Belsh 16, Albania, gmina
  227. Ab Bar 16, Iran
  228. Kagal 16, Indie
  229. Nabinagar 16, Indie
  230. Victoria, Buenos Aires 16, Argentyna
  231. Sarandí 16, Argentyna
  232. Saswad 16, Indie
  233. Aqqala 16, Iran
  234. Varzaneh 16, Iran
  235. Khvorasgan 16, Iran, włączone do Isfahanu
  236. Suður-Þingeyjarsýsla 16, Islandia, powiat
  237. Tando Allahyar 16, Pakistan
  238. San Carlos de Río Negro 16, Wenezuela
  239. Youssoufia 16, Maroko
  240. Falerii (miasto starożytne) 16, Włochy
  241. Rezvanshahr 16, Iran
  242. Kenscoff 16, Haiti, gmina
  243. Bostanabad 16, Iran
  244. Khvansar 16, Iran
  245. Bilesuvar 16, Iran
  246. Taft (miasto w Iranie) 16
  247. South Dumdum 16, Indie
  248. Campbelltown 16, Australia
  249. Koani 16, Tanzania
  250. Paravur 16, Indie
  251. Ben Slimane 16, Maroko
  252. Tingo María 16, Peru
  253. Siwan (miasto w Indiach) 16
  254. Farsan 16, Iran
 162. Miasto na prawach prefektury w Chinach
 163. Mpanshya - Zambia, Polki pomagają w St. Luke’s Mission Hospital, Polacy adoptują na odległość (adopcjaserca.pl)
 164. Mouraria - dzielnica Lizbony, znana z fado
 165. Muhafaza Sokotra "w grudniu 2013 roku z muhafazy Hadramaut wydzielono osobną muhafazę Sokotra"; Podział_administracyjny_Jemenu, stolica Hadibu
 166. Mvezo – wieś w RPA, miejsce urodzenia Nelsona Mandeli
 167. Mỹ Thủy – miasto i gmina wiejska w Wietnamie
 168. Namhansanseong – zabytkowe miasto-forteca w górach niedaleko Seulu
 169. Nansio - największa miejscowość na wyspie Ukerewe
 170. Nathan Phillips Square - plac w Toronto
 171. New Lanark – wieś w Szkocji, zabytkowe zabudowania przędzalni
 172. Nida (miasto) na Litwie
 173. Niemiecki Szlak Baśniowy
 174. Nitranske Hrnčiarovce - miasto na Słowacji
 175. Niżyn - miejscowość na Ukrainie
 176. Nueva Germania - miasto w Paragwaju
 177. Obiekty z listy światowego dziedzictwa UNESCO, dużo interwiki, wciąż są duże braki, nawet w Europie, wydobyłem je z kategorii: Listy obiektów wpisanych na listę światowego dziedzictwa UNESCO, drugi wykaz u dołu tej strony; linki na listach dla kontynentów są słabe, powinny być lepiej opracowane, co nie jest łatwe, wtedy i automat dałby lepsze wyniki, to wychodzi dopiero w "Najwięcej interwiki"; tu są listy angielskie dla kontynentów: en:Template:Lists_of_World_Heritage_Sites. Dość często te obiekty są opisane np. w artykułach o miastach, czasem nawet z ramką UNESCO z prawej strony. Obiektów jest 1092 (845 kulturowych, 209 naturalnych i 38 mieszanych) w 167 krajach. Obiekt to czasem wiele budynków w jednym mieście albo nawet szereg budowli w kilku miastach, są to takie zblokowane jednostki. Obiektów 1092, a obejmują mniejszych elementów kilka tysięcy.
 178. (Proszę nie usuwać poniższych linków):
 179. Obiekty z listy dziedzictwa UNESCO w Afryce
 180. Obiekty z listy dziedzictwa UNESCO w Ameryce Południowej
 181. Obiekty z listy dziedzictwa UNESCO w Ameryce Północnej i Środkowej
 182. Obiekty z listy dziedzictwa UNESCO w Australii i Oceanii
 183. Obiekty z listy dziedzictwa UNESCO w Azji
 184. Obiekty z listy dziedzictwa UNESCO w Europie
 185. Obszar metropolitalny Tokio
 186. Ocean Park, Hongkong
 187. Odwzorowanie Kirchhoffa
 188. Ogrody Narodowe w Atenach
 189. Okińczyce – niegdyś wieś, obecnie część miasta Stołpce, nad Niemnem
 190. Okręgi Palau – tylko kilka z 16 jest zrobionych; Podział administracyjny Palau
 191. Okręgi Szwajcarii en:Districts_of_Switzerland, każdy kanton sam ustanawia swój podział administracyjny, dużo interwiki, jest ich ok. 145
 192. Old Havana – stare miasto Hawany, także gmina
 193. Parafie Tobago jest ich 7: Podział administracyjny Trynidadu i Tobago
 194. Park Brukselski w Brukseli
 195. Park Sachera w Jerozolimie
 196. Pas Caprivi w Namibii
 197. Passendale - wieś w Belgii
 198. Pigazzano - frazione we Włoszech
 199. Plac Dam w Amsterdamie
 200. Plac Hiszpański (w Rzymie) (wł. Piazza di Spagna)
 201. Plac Puszkina w Moskwie
 202. Plaza Real w Barcelonie
 203. Poddystrykty Izraela, jest ich 15 Dystrykty Izraela
 204. Podział administracyjny Guernsey, Podział administracyjny Jersey, Podział administracyjny Naddniestrza, Podział administracyjny Wyspy Man – potrzebne do szablonu w Europie
 205. Podział administracyjny Abchazji
 206. Podział administracyjny Bermudów 9 parafii en:Administrative divisions of Bermuda
 207. Podział administracyjny Czarnogóry – brakuje 6 z 21 gmin
 208. Podział administracyjny Falklandów – potrzebny link do szablonu, opisu brak nawet w en.wiki
 209. Podział administracyjny Filipin, brakuje chyba tylko: Sulu (prowincja) i Negros Island Region
 210. Podział administracyjny Gujany Francuskiej Gujana_Francuska#Podział administracyjny, jest zrobiony, ale potrzebny link do szablonu
 211. Podział administracyjny Hiszpanii – brakuje kilku prowincji (niektóre są zaniebieszczone)
 212. Podział administracyjny Irlandii Północnej – nieruszony
 213. Podział administracyjny Kiribati to właściwie poszczególne wyspy, można ulepszyć
 214. Podział administracyjny Łotwy brakuje ok. 20 stolic powiatów
 215. Podział administracyjny Macedonii – dużo czerwonych linków
 216. Podział administracyjny Malezji – naciągany link w szablonie; takich złych linków jest jednak więcej, np. w Azji dla Indonezji, Izraela, Kambodży, Mongolii, Uzbekistanu
 217. Podział administracyjny Monako – kilka brakujących osiedli i sektorów
 218. Podział administracyjny Nepalu – zmienił się w końcu 2015, ale nowych 7 prowincji nie ma jeszcze nazw
 219. Podział administracyjny Osetii Południowej
 220. Podział administracyjny Palestyny
 221. Podział administracyjny Paragwaju – brakuje 2 departamentów i 4 ich stolic
 222. Podział administracyjny Peru – potrzebne hasło do szablonu; dane są tutaj: https://pl.wikipedia.org/wiki/Peru#Podział_administracyjny; Wenezuela w szablonie ma link Wenezuela#Podział_administracyjny, trochę naciągany
 223. Podział administracyjny Polinezji Francuskiej – do uzupełnienia atole, miasta
 224. Podział_administracyjny_Portugalii#Wspólnoty międzygminne – tylko część jest zrobiona; te wspólnoty nie są chyba zbyt istotne; artykuł ma po prostu zły układ sekcji, bo podstawową jednostką są Podział_administracyjny_Portugalii#Dystrykty kontynentalnej Portugalii
 225. Podział administracyjny Serbii – dużo czerwonych linków
 226. Podział administracyjny Singapuru – nieruszony, niezbyt istotny
 227. Podział administracyjny Somalilandu – praktycznie nieruszony
 228. Podział administracyjny Tonga 5 grup wysp
 229. Podział administracyjny Ugandy – prawie nieruszony
 230. Podział administracyjny Wysp Marshalla – poszczególne atole są dystryktami
 231. Podział administracyjny Wysp Świętego Tomasza i Książęcej – prawie nieruszony, 7 okręgów, dużo interwiki
 232. Polska działka na Pacyfiku - wielkości 1/4 Polski a nic o niej nie mamy
 233. Południowe Indie
 234. Ponta do Pargo – miejscowość na Maderze
 235. Powiat Brno-miasto w Czechach, niedopatrzenie, linkuje do Brno
 236. Powiat Pilzno-miasto chyba niedawno utworzony, Czechy, dużo interwiki
 237. Powiat Szombathely - powiat na Węgrzech, jeden ze 168 powiatów, jednostka drugiego rzędu
 238. Powiaty ziemskie Niemiec
 239. Północne Kosowo – region geograficzny w Kosowie
 240. Północne Włochy
 241. Prochładnoje – miejscowość w Kazachstanie
 242. Prowincja (Chiny)
 243. Prowincja Muczinga w Zambii, dodana w 2011
 244. Prowincje Algierii, są zrobione
 245. Prowincje Angoli, są zrobione
 246. Prowincje Boliwii, jest ich 112, dużo interwiki, a są wręcz nieruszone, en:Provinces_of_Bolivia; znalazłem jedną zrobioną: Manuel María Caballero (prowincja)
  1. Chiquitos
  2. Iténez
  3. Sajama (prowincja)
 247. Prowincje Chile dużo interwiki, zrobionych jest tylko 17 z 54 (to drugi poziom po regionach) en:Provinces_of_Chile
 248. Prowincje Fidżi 12 niezrobionych, drugi szczebel, Podział administracyjny Fidżi
 249. Prowincje Kambodży – jest ich teraz o kilka więcej, 25, były też zmiany granic: en:Provinces_of_Cambodia
 250. Przesmyk Sueski
 251. Region Wyspiarski w Gwinei Równikowej; Podział administracyjny Gwinei Równikowej
 252. Regionalverband Ruhr (de:Regionalverband Ruhr)
 253. Regiony Brazylii, są zrobione
 254. Regiony autonomiczne Chin, są zrobione
 255. Regiony geograficzne Turcji 7 regionów: https://en.wikipedia.org/wiki/Geographical_regions_of_Turkey#/media/File:Turkey_GeographicRegions.svg
 256. Regiony Indii: Central India, East India, North India, Northeast India, South India, Western India
 257. Regiony Kosowa https://en.wikipedia.org/wiki/Districts_of_Kosovo#/media/File:Changes_to_regional_borders_of_Kosovo.png dwukrotnie zmieniały się granice, en:District of Gjakova z wieloma interwiki już nie istnieje; obecne regiony są zrobione: Podział administracyjny Kosowa
 258. Regiony Malawi są tylko trzy, niezrobione: Podział_administracyjny_Malawi, brakuje 13 dystryktów z 28
 259. Regiony Maroka było kilka reform, en:Regions_of_Morocco, np. dawny region: en:Oriental (1997–2015), obecny podział jest zrobiony
 260. Regiony Nigru brakuje trzech: Podział_administracyjny_Nigru
 261. Regiony Papui-Nowej Gwinei: Papua Region, Highlands Region, Momase Region, Islands Region, Podział administracyjny Papui-Nowej Gwinei
 262. Regiony Senegalu zrobionych jest 5 z 14, dużo interwiki, prosty szablon, np. Kaolack_(region), dobre mapy w linku; drugi szczebel to departamenty: Podział administracyjny Senegalu
 263. Regiony Somalii zrobionych jest 5 z 18, patrz: Podział administracyjny Somalii, dużo interwiki
 264. Regiony statystyczne Portugalii, brakuje tylko Region Północny (Portugalia) – niedopatrzenie; Podział_administracyjny_Portugalii#Podział terytorialny (NUTS)
 265. Regiony statystyczne Słowenii, jest ich 12, dużo interwiki, raczej niezrobione, en:Statistical_regions_of_Slovenia
 266. Regiony statystyczne Węgier, jest ich 7, raczej niezrobione, en:List_of_regions_of_Hungary
 267. Regiony Tajlandii są 4 (do innych celów 6) en:Regions_of_Thailand, zrobiony jest tylko płn.-wschodni Isan (Tajlandia); Podział administracyjny Tajlandii – tylko w polskim artykule jest podział na 5 regionów
 268. Regiony Wybrzeża Kości Słoniowej zrobiony jest 1 z 19 Podział_administracyjny_Wybrzeża_Kości_Słoniowej – istnieje jeszcze 14 dystryktów, patrz: en:Regions_of_Ivory_Coast, do tego nieistniejące już regiony, np. en:Zanzan Region, en:Dix-Huit Montagnes, en:Fromager, en:N'Zi-Comoé, en:Agnéby, en:Lagunes Region, en:Lacs Region, en:Moyen-Comoé, en:Sud-Bandama
 269. Registan (plac) – centralny plac Samarkandy w Uzbekistanie
 270. Rejony Abchazji – zrobione są 2 z 7, en:Subdivisions_of_Abkhazia
 271. Republika Środkowoafrykańska – Specjalne strefy ekonomiczne: Nana-Grébizi, Sangha-Mbaéré
 272. Republika Zielonego Przylądka zrobionych jest kilka z 22 concelhos, Podział administracyjny Republiki Zielonego Przylądka
 273. Rezerwaty biosfery w Azji
 274. Rezerwaty biosfery w Europie
 275. Roppongi - dzielnica Tokio
 276. Rozmieszczenie zwierząt w Europie
 277. Saltaire – wieś w Anglii, obiekt UNESCO
 278. San Luigi dei Francesi - bazylika w Rzymie
 279. winda Santa Justa - w Lizbonie
 280. Sensoji Temple, Tokio
 281. Seodaemun - dzielnica Seulu
 282. Serengeti (region geograficzny) w Tanzanii i Kenii
 283. Sestroretsk – miasto w Rosji
 284. Sewell (Chile) – dawne miasto górnicze w Chile
 285. Siedziba Oddziału Singer Corporation w Petersburgu - obecnie Dom Książki (Дом кни́ги)
 286. Słoweńska Karyntia - tradycyjny region
 287. Sognsvann - linia (związane z koleją) en:Sognsvann Line
 288. Specjalne regiony administracyjne w Chinach, istnieją dwa, zrobione
 289. Spiddal - wieś turystyczna w Irlandii
 290. Stara Serbia - określenie ziem między korytami rz. Driny, Limu a dorzeczem Południowej Morawy (za: Vuk Karadżić)
 291. Star City (Rosja) - miasteczko kosmonautów w Rosji
 292. St. Nizier - kościół w Lyonie
 293. Stolice prowincji w Tajlandii
  1. Phayao - stolica prowincji Phayao
  2. Phetchabun - stolica prowincji Phetchabun
  3. Phichit - stolica prowincji Phichit
  4. Phrae - stolica prowincji Phrae
  5. Suphan Buri - stolica prowincji Suphanburi
  6. Uthai Thani - stolica prowincji Uthai Thani
  7. Yasothon - stolica prowincji Yasothon
 294. i inne: Szablon:Tajlandia
 295. Strefy krajobrazowe
 296. Sudan Południowy od 2015 roku 28 stanów, całkiem nowy niezrobiony podział; Podział administracyjny Sudanu Południowego
 297. Svodín - wieś i gmina słowacka en:Svodín
 298. Świat organiczny Australii - Australia
 299. Tala (Bhutan),Tala (Urugwaj),Tala (Kenia),Tala (Armenia), - en:Tala, Bhutan,en:Tala, Uruguay,en:Tala, Kenya,en:Tala, Armenia,
 300. Temple Bar - część Dublina
 301. The Domain - park w Sydney
 302. Timor Zachodni
 303. Tindari - miasto na Sycylii
 304. Tokyo Disneyland
 305. Tokyo DisneySea
 306. Tosa (prowincja), historyczna w Japonii; inne: Kaga (prowincja), Etchū, Suruga
 307. Tracja Wschodnia w Turcji
 308. Trójkąt Yirga – sporny obszar, Etiopia-Erytrea
 309. Tsing Ma – most w Hongkongu
 310. Unia Północnoamerykańska / North American Unionen, , et, es, ja, nl, pt, ry
 311. Universal Studios Japan, Osaka, Japonia
 312. USA: Alamo Square - dzielnica w San Francisco; Balboa Park, San Diego; Bodie (Kalifornia) – miasto duchów, dzisiaj atrakcja turystyczna, stan: Kalifornia, USA (en); Bodie (Waszyngton) – miasto duchów, dzisiaj atrakcja turystyczna, stan: Waszyngton, USA (en); Bourbon Street, Nowy Orlean; Civic Center (Manhattan) - dzielnica na Manhattanie; Dells of the Wisconsin – region turystyczny w USA; Disney World’s Magic Kingdom, Orlando, Floryda; Disney’s Animal Kingdom, Floryda; Disney’s California Adventure, Kalifornia; Disney’s Hollywood Studios, Floryda; East Side (Manhattan); Epcot, Disney World, Orlando, Floryda; Faneuil Hall Marketplace, Boston; Flushing Meadows–Corona Park park publiczny w Nowym Jorku; Gnesen Township (Minnesota), en; Golden Gate National Recreation Area, San Francisco; The Hamptons - rejon wypoczynkowy koło Nowego Jorku; Hyde Street w San Francisco; Lista stolic stanów USA; Mulberry Street - włoska ulica na Manhattanie; Navy Pier, Chicago; Neptune Memorial Reef podwodny cmentarz 8km na południowy wschód od Miami na wys Key Biscayne; Obszar metropolitalny Nowego Jorku; Park Avenue – bulwar w Nowym Jorku; Południe Stanów Zjednoczonych; Południowa Kalifornia; Południowy Zachód Stanów Zjednoczonych; San Antonio River Walk, Teksas; South Street Seaport - historyczny obszar portowy w Nowym Jorku; en:Southwestern United States; Union Square (plac) - w San Francisco; Universal’s Islands of Adventure, Orlando, Floryda; West Side (Manhattan)
 313. Val di Noto - część Sycylii
 314. Via dei Coronari - ulica w Rzymie
 315. Villa Ballester - miasto w aglomeracji Buenos Aires
 316. Villa El Salvador - okręg w Peru
 317. Wadi az-Zahab-Al-Kuwira, dawny region Maroka w Saharze Zachodniej
 318. Walonia (region historyczno-kulturowy Belgii)
 319. Windsor Great Park
 320. Wschodnia Malezja – wschodnia część Malezji na wyspie Borneo
 321. wyspy bez samochodów
 322. Xidi – zabytkowa wieś w Chinach
 323. Zaandam – miasto w Holandii, jest przekierowanie
 324. Zachód (region)
 325. Zamek Trausnitz – zabytek Bawarii

Geografowie i odkrywcy

Pozostałe

 1. I Kutnowska Drużyna Wędrownicza im. T. Rejtana
 2. Aina Travel Sp. z o.o. – pierwsza firma w Polsce zajmująca się pośrednictwem wizowym założona w 2005 roku w Krakowie.
 3. cechy demograficzne – m.in.: wiek, płeć, wykształcenie, aktywność zawodowa, stan cywilny, narodowość, język ojczysty, wyznanie, inwalidztwo, sieroctwo, sytuacja mieszkaniowa. Żródło 1:[1], Żródło 2:Pierwszy Powszechny Spis Ludności
 4. cykl denudacyjny / cykl geomorfologiczny
 5. deszcz lodowy – rodzaj ziaren lodowych
 6. Ekspedycja Nimrod w Antarktyce, 1907–09
 7. EnergyLandia – park rozrywki
 8. Giga (jacht) – jacht turystyczny, przeznaczony do budowy amatorskiej. Konstruktor – Witold Tobis. Trzy wersje podwodnej części kadłuba: balastowo-mieczowa, kil płytki, kil głęboki. Załoga do 6 osób, 4 koje, wiele wariantów zabudowy wnętrza. Materiał kadłuba – laminat p/s. Maszt drewniany (drążony), w późniejszych wersjach – aluminiowy. Powierzchnia ożaglowania podstawowego 18,2 m².
 9. GISPOL – Stowarzyszenie Użytkowników Krajowego Systemu Informacji o Terenie www.gispol.org.pl
 10. Gleby alkaliczne
 11. Global Distribution System, en - podróże
 12. Herb gminy Stare Czarnowo
 13. Herb podwójny
 14. Hiking – piesza wędrówka, wycieczka (en) (de)
 15. Hilton Hotels & Resorts
 16. Historia nawigacji en:History of navigation
 17. Hotel Hydropolis (en), Dubaj
 18. Hrabstwo (USA)
 19. Imperial Trans-Antarctic Expedition – ostatnia wielka klasyczna ekspedycja w Antarktyce, 1914 – 17
 20. Konferencja Narodów Zjednoczonych w sprawie Zmian Klimatu w Dausze 2012
 21. konflikt przestrzenny – pojęcie z zakresu planowania przestrzennego
 22. Kunyu Wanguo Quantu - chińska mapa
 23. litolitoral (rodzaj litoralu)
 24. mapy tematyczne
 25. Metropolia (miasto)
 26. Niepodległe państwo
 27. Oblast - np. w Rosji
 28. Okręg (Francja)
 29. orka wstęgowa
 30. Planisfera - mapa
 31. Reisefieber – podniecenie przed podróżą
 32. Safarnama
 33. Specjalny region administracyjny w Chinach
 34. Standardowy czas indyjski
 35. Subprefektura - jednostka podziału administracyjnego
 36. szlakiempomapie.pl - portal o podobnej tematyce co np. wikia czy wikipedia, mapa, BoarGameGeek któy zaczyna się rozwijać
 37. Słynni podróżnicy
 38. zabytki Roztocza
 39. Ziemia folusznicza

Artykuły, szablony z czerwonymi linkami

 1. Lista kraterów na Marsie - większość czerwonych linków od pochodzenia nazw to miasta
 2. Ramat Gan -dużo czerwonych dzielnic
 3. Wyspy Danii - czerwone linki
 4. Szablon:Miasta Bornholmu - czerwone linki
 5. Gminy Finlandii
 6. Szablon:Donegal
 7. Szablon:Godła Rosji - czerwono i niżej też
 8. Szablon:Gmina Kumanowo
 9. Vila Franca de Xira
 10. Szablon:Flagi powiatów województwa śląskiego
 11. Szablon:Flagi powiatów województwa świętokrzyskiego
 12. Szablon:Flagi powiatów województwa lubuskiego
 13. Szablon:Flagi powiatów województwa lubelskiego
 14. Szablon:Flagi powiatów województwa zachodniopomorskiego
 15. Szablon:Flagi powiatów województwa wielkopolskiego
 16. Szablon:Flagi powiatów województwa pomorskiego
 17. Szablon:Flagi powiatów województwa warmińsko-mazurskiego
 18. Szablon:Flagi powiatów województwa podlaskiego
 19. Szablon:Flagi powiatów województwa łódzkiego
 20. Szablon:Flagi powiatów województwa podkarpackiego
 21. Szablon:Flagi powiatów województwa kujawsko-pomorskiego
 22. Szablon:Flagi powiatów województwa dolnośląskiego
 23. Szablon:Flagi powiatów województwa mazowieckiego
 24. Szablon:Flagi powiatów województwa małopolskiego
 25. Szablon:Flagi powiatów województwa opolskiego
 26. Szablon:Herby łódzkich powiatów
 27. Szablon:Podział Sudetów i Przedgórza Sudeckiego - i czerwone linki w artykułach z szablonów
 28. Coimbra
 29. London Borough of Tower Hamlets
 30. Morze Kaspijskie
 31. Parki narodowe Europy
 32. Parki narodowe w Australii
 33. Parki narodowe w Ameryce Południowej
 34. Parki narodowe Azji
 35. Parki narodowe Afryki
 36. Rezerwaty biosfery w Afryce
 37. Rezerwaty biosfery w Ameryce Południowej
 38. Rezerwaty biosfery w Ameryce Północnej i Środkowej
 39. Rezerwaty biosfery w Australii i Oceanii
 40. Szablon:Prowincje Turcji - nie tylko zaniebieszczyć prowincje, ale także dystrykty w tych prowincjach. Nawet jakieś afrykańskie Wikipedie już mają artykuły o prowincjach Turcji.

Proszę nie usuwać niebieskich artykułów powyżej dopóki nie znikną czerwone linki w artykułach.

Do poprawienia

 1. Ubud - stub
 2. Kurow - trzeba dodać źródło
 3. Tak (miasto) - stub
 4. Laguna Salada - trzeba dodać źródło
 5. Black River (Jamajka) - stub
 6. Comé - stub
 7. Huéscar - stub
 8. Eurafrasia - dodać źródła
 9. Gminy Reunionu - jedna gmina czerwona, reszta to stuby
 10. Trenton - stub
 11. İnegöl - stub
 12. Seinäjoki - stub,trzeba między innymi dodać miasta partnerskie(narzędzia-->linkujące)
 13. Izmir - braki źródeł
 14. Bombaj - brakuje źródła o ateistach

Created Sat, 15 Sep 2018 07:51:19 +0000 by the MissingTopics tool (run again with these settings)

Geografia

Wanted Title
627 Gminy Bułgarii
532 Nacionalen Statisticzeski Institut
215 Cryosols
214 Fluvisols
214 Solonetz
214 Planosols
214 Ferralsols
214 Umbrisols
214 Calcisols
214 Cambisols
214 Durisols
214 Solonchaks
214 Technosols
214 Gypsisols
214 Podzols
214 Nitisols
214 Plinthosols
214 Phaeozems
214 Luvisols
214 Lixisols
214 Histosols
214 Kastanozems
214 Retisols
214 Leptosols
214 Vertisols
214 Stagnosols
214 Arenosols
214 Anthrosols
214 Alisols
146 ISO 3166-2:SB
145 ISO 3166-2:KZ
145 ISO 3166-2:LA
145 ISO 3166-2:KW
145 ISO 3166-2:KR
145 ISO 3166-2:KN
145 ISO 3166-2:MA
145 ISO 3166-2:QA
145 ISO 3166-2:PY
145 ISO 3166-2:LU
145 ISO 3166-2:LV
145 ISO 3166-2:LT
145 ISO 3166-2:RO
145 ISO 3166-2:LK
145 ISO 3166-2:LY
145 ISO 3166-2:KH
145 ISO 3166-2:SC
145 ISO 3166-2:SA
145 ISO 3166-2:IL
145 ISO 3166-2:SD
145 ISO 3166-2:SI
145 ISO 3166-2:ID
145 ISO 3166-2:SM
145 ISO 3166-2:IQ
145 ISO 3166-2:IT
145 ISO 3166-2:KG
145 ISO 3166-2:RU
145 ISO 3166-2:MD
145 ISO 3166-2:KE
145 ISO 3166-2:JO
145 ISO 3166-2:RW
145 ISO 3166-2:JM
145 ISO 3166-2:RS
145 ISO 3166-2:ME
145 ISO 3166-2:PT
145 ISO 3166-2:PS
145 ISO 3166-2:PK
145 ISO 3166-2:PW
145 ISO 3166-2:TT
145 ISO 3166-2:UG
145 ISO 3166-2:TZ
145 ISO 3166-2:MZ
145 ISO 3166-2:PH
145 ISO 3166-2:NZ
145 ISO 3166-2:NP
145 ISO 3166-2:NI
145 ISO 3166-2:OM
145 ISO 3166-2:NA
145 ISO 3166-2:PE
145 ISO 3166-2:PA
145 ISO 3166-2:UM
145 ISO 3166-2:UY
145 ISO 3166-2:MU
145 ISO 3166-2:MV
145 ISO 3166-2:MW
145 ISO 3166-2:MR
145 ISO 3166-2:MM
145 ISO 3166-2:MH
145 ISO 3166-2:MK
145 ISO 3166-2:MY
145 ISO 3166-2:ZW
145 ISO 3166-2:VA
145 ISO 3166-2:UZ
145 ISO 3166-2:VE
145 ISO 3166-2:VN
145 ISO 3166-2:ZM
145 ISO 3166-2:YE
145 ISO 3166-2:HT
145 ISO 3166-2:HN
145 ISO 3166-2:CU
145 ISO 3166-2:CO
145 ISO 3166-2:HR
145 ISO 3166-2:CM
145 ISO 3166-2:TD
145 ISO 3166-2:CV
145 ISO 3166-2:SR
145 ISO 3166-2:SV
145 ISO 3166-2:DO
145 ISO 3166-2:SY
145 ISO 3166-2:CF
145 ISO 3166-2:CD
145 ISO 3166-2:BF
145 ISO 3166-2:TL
145 ISO 3166-2:BD
145 ISO 3166-2:TN
145 ISO 3166-2:BI
145 ISO 3166-2:BS
145 ISO 3166-2:BW
145 ISO 3166-2:TH
145 ISO 3166-2:BT
145 ISO 3166-2:DZ
145 ISO 3166-2:CN
145 ISO 3166-2:GT
145 ISO 3166-2:SO
145 ISO 3166-2:GN
145 ISO 3166-2:GQ
145 ISO 3166-2:SN
145 ISO 3166-2:GB
145 ISO 3166-2:GW
145 ISO 3166-2:GE
145 ISO 3166-2:EC
145 ISO 3166-2:TR
145 ISO 3166-2:GA
145 ISO 3166-2:ET
145 ISO 3166-2:ES
145 ISO 3166-2:EG
145 ISO 3166-2:FI
145 ISO 3166-2:FR
145 ISO 3166-2:GR
145 ISO 3166-2:NG
145 ISO 3166-2:FJ
64 Namiestnictwo Kaukaskie
64 Generał-gubernatorstwo turkiestańskie
63 Gubernia tawastguska
63 Gubernia kuopioska
63 Gubernia abo-bernenborska
63 Gubernia niulandzka
63 Gubernia san-michelska
63 Gubernia wazaska
63 Gubernia uleaborska
63 Gubernia wyborska
63 Generał-gubernatorstwo nadamurskie
63 Generał-gubernatorstwo moskiewskie
63 Generał-gubernatorstwo stepowe
63 Generał-gubernatorstwo irkuckie
61 Geografia Sudanu Południowego
59 Paul Kummer
58 Miasta w Eswatini
54 Morze Argentyńskie
54 Morze Salish
46 Podział administracyjny Palestyny
46 Podział administracyjny Wyspy Man
46 Podział administracyjny Jersey
46 Podział administracyjny Abchazji
46 Podział administracyjny Guernsey
46 Podział administracyjny Naddniestrza
46 Podział administracyjny Osetii Południowej
45 Rolf Singer
42 Ustrój polityczny Guernsey
42 Ustrój polityczny Jersey
41 Tablice rejestracyjne w Kazachstanie
41 Tablice rejestracyjne w Turcji
41 Ustrój polityczny Svalbardu
40 Droga R217 (Rosja)
40 Droga A104 (Rosja)
40 Droga R216 (Rosja)
40 Droga A340 (Rosja)
40 Droga R215 (Rosja)
39 Złatari
39 Latarnia morska Mehikoorma
39 Latarnia morska Harilaiu
39 Latarnia morska Käsmu
39 Droga A167 (Rosja)
39 Widinci
39 Latarnia morska Ruhnu
39 Weselinowo (obwód Jamboł)
39 Droga A133 (Rosja)
39 Zawoj (obwód Jamboł)
39 Droga A163 (Rosja)
39 Droga A131 (Rosja)
39 Droga A130 (Rosja)
39 Droga A153 (Rosja)
39 Droga A132 (Rosja)
39 Droga A136 (Rosja)
39 Droga A134 (Rosja)
39 Droga A135 (Rosja)
39 Droga A120 (Rosja)
39 Latarnia morska Tallinnamadala
39 Droga A161 (Rosja)
39 Droga A162 (Rosja)
39 Latarnia morska Hiiessaare
39 Droga R298 (Rosja)
39 Tyrnawa (obwód Jamboł)
39 Droga A112 (Rosja)
39 Droga A111 (Rosja)
39 Droga A164 (Rosja)
38 Droga A212 (Rosja)
38 Droga A146 (Rosja)
38 Droga A260 (Rosja)
37 Droga R402 (Rosja)
37 Cejlon Brytyjski
37 Droga R351 (Rosja)
37 Droga R297 (Rosja)
37 Droga R242 (Rosja)
37 Kolonia Delaware
37 Droga A105 (Rosja)
37 Droga A103 (Rosja)
37 Droga A106 (Rosja)
37 Droga A165 (Rosja)
37 Droga A142 (Rosja)
37 Terytorium Północno-Zachodnie
37 Prowincja Georgia
37 Droga A300 (Rosja)
37 Kolonia Wirginia
37 Prowincja Pensylwania
37 Kolonia Rhode Island i Plantacje Providence
37 Kolonia Connecticut
37 Prowincja Karoliny Północnej
37 Droga A322 (Rosja)
36 Droga R600 (Rosja)
36 Terytorium Stikine
36 Droga R92 (Rosja)
36 Wyspa księcia Edwarda
36 Droga R404 (Rosja)
36 Droga R193 (Rosja)
36 Droga A159 (Rosja)
36 Droga A157 (Rosja)
36 Droga A156 (Rosja)
36 Droga A155 (Rosja)
36 Droga A160 (Rosja)
36 Droga A270 (Rosja)
36 Droga A305 (Rosja)
36 Droga A295 (Rosja)
36 Droga A290 (Rosja)
36 Droga A280 (Rosja)
36 Droga A154 (Rosja)
36 Droga A151 (Rosja)
36 Kolonia Rzeki Swan
36 Droga R354 (Rosja)
36 Północna Nigeria
36 Cypr Brytyjski
36 Południowa Nigeria
36 Droga A109 (Rosja)
36 Droga A149 (Rosja)
36 Droga A118 (Rosja)
36 Droga A114 (Rosja)
36 Droga A110 (Rosja)
36 Droga A331 (Rosja)
36 Droga A148 (Rosja)
36 Droga R208 (Rosja)
36 Droga R258 (Rosja)
36 Droga R158 (Rosja)
36 Droga R132 (Rosja)
36 Droga R228 (Rosja)
36 Droga R257 (Rosja)
36 Droga R239 (Rosja)
36 Droga R240 (Rosja)
36 Droga A333 (Rosja)
36 Droga R241 (Rosja)
36 Droga R120 (Rosja)
36 Droga R178 (Rosja)
36 Droga A382 (Rosja)
36 Droga R119 (Rosja)
36 Droga A381 (Rosja)
36 Droga A361 (Rosja)
36 Droga A350 (Rosja)
36 Droga A384 (Rosja)
36 Droga A383 (Rosja)
36 Droga A401 (Rosja)
36 Droga A391 (Rosja)
36 Droga A392 (Rosja)
35 Satelitarne pomiary temperatury
35 Klimatologia historyczna
35 Tablice rejestracyjne na Białorusi
35 Tablice rejestracyjne na Wyspie Man
35 Wymuszanie orbitalne
35 Globalne ochłodzenie
35 Zmniejszanie globalnego ocieplenia
35 Zmiana klimatu i rolnictwo
35 Lotnictwo i środowisko naturalne
35 Lista naukowców sprzeciwiających się głównemu nurtowi oceny globalnego ocieplenia
35 Ryzyko wymarcia w wyniku zmiany klimatu
35 Używanie gruntów i leśnictwo
35 Etyka klimatyczna
35 Ekonomika globalnego ocieplenia
35 Polityka globalnego ocieplenia
35 Przesuwanie pór roku
35 Geologiczny zapis temperatury
35 Tablice rejestracyjne w Bułgarii
35 Pomiary temperatury od 1880
35 Pomiary temperatury przez ostatnie tysiąc lat
34 Tablice rejestracyjne w Mołdawii
34 Tablice rejestracyjne w Unii Europejskiej
34 Tablice rejestracyjne na Svalbardzie
34 Tablice rejestracyjne na Wyspach Owcych
34 Tablice rejestracyjne w Szwecji
34 Tablice rejestracyjne w Portugalii
34 Tablice rejestracyjne w Albanii
34 Mukim
34 Tablice rejestracyjne w Rumunii
34 Tablice rejestracyjne w Serbii
34 Tablice rejestracyjne we Włoszech
34 Tablice rejestracyjne w Estonii
34 Tablice rejestracyjne w Guernsey
34 Tablice rejestracyjne w Kosowie
34 Tablice rejestracyjne w Islandii
34 Tablice rejestracyjne w Finlandii
34 Tablice rejestracyjne w Europie
34 Tablice rejestracyjne w Bośni i Hercegowinie
34 Tablice rejestracyjne w Danii
34 Tablice rejestracyjne w Macedonii
34 Tablice rejestracyjne w Jersey
34 Tablice rejestracyjne w Hiszpanii
34 Tablice rejestracyjne w Jugosławii
33 Park Narodowy „Czikoj”
33 Park Narodowy „Ałchanaj”
33 Park Narodowy „Szuszenskij bor”
33 Park Narodowy „Szkier Ładogi”
33 Park Narodowy „Buzułukskij bor”
33 Nieczkinskij Park Narodowy
33 Park Narodowy „Chibiny”
33 Park Narodowy „Pleszczejewo oziero”
33 Zeleno dyrwo
33 Kalewalskij Park Narodowy
33 Park Narodowy „Pomorze Oneskie”
33 Park Narodowy „Smolnyj”
33 Kisłowodzki Park Narodowy
33 Park Narodowy „Czawasz Warmanie”
33 Park Narodowy „Przyelbrusie”
33 Chwałynskij Park Narodowy
33 Mieszczorski Park Narodowy
33 Park Narodowy „Góry Siengiliewskije”
33 Siebieski Park Narodowy
33 Park Narodowy „Samarskaja Łuka”
33 Szoriański Park Narodowy
33 Park Narodowy „Pripyszminskije bory”
32 Złatewci
32 Stariłkowci
32 Spasowci
32 Spanci
32 Gornowa mogiła
32 Stefanowo (obwód Gabrowo)
32 Stojkowci
32 Stojczowci
32 Stoewci
32 Sołari
32 Łoza (Bułgaria)
32 Gryblewci
32 Penkowci
32 Pejowci
32 Petrowci
32 Sedjankowci
32 Semerdżiite
32 Sejkowci
32 Pecowci
32 Miłkowci
32 Kmetczeta
32 Redeszkowci
32 Rjazkowci
32 Kiewci
32 Kmetowci
32 Koliszowci
32 Kopczeliite
32 Rachowci
32 Raczewci
32 Kałczowci
32 Karali
32 Iwankowci
32 Iwanili
32 Zdrawkowec
32 Stomanecite
32 Iztocznik
32 Rujczowci
32 Kameszica
32 Jasenite
32 Jankowci
32 Kostadinite
32 Kozi rog
32 Włajczowci
32 Popari
32 Popowci (obwód Gabrowo)
32 Potok (Bułgaria)
32 Włachowci
32 Nowakowci
32 Parczowci
32 Owosztarci
32 Orłowci
32 Muzga
32 Mrachori
32 Prodanowci (obwód Gabrowo)
32 Małusza (miejscowość)
32 Malini
32 Pyrtewci
32 Meczkowica
32 Meżdeni
32 Prachali
32 Miczkowci
32 Michajłowci
32 Wyłkow doł
32 Smiłowci (obwód Gabrowo)
32 Ezeroto
32 Dumnici
32 Todorczeta
32 Fyrgowci
32 Gajkini
32 Garwan (obwód Gabrowo)
32 Gajtanite
32 Todorowci (obwód Gabrowo)
32 Torbałyżite
32 Czitakowci
32 Czukili
32 Żiwko
32 Czerwena łokwa
32 Trynito
32 Trapeskowci
32 Czernewci
32 Debeł djał
32 Genowci
32 Draganczetata
32 Wetrowo
32 Szarani
32 Wrabcite
32 Sybotkowci
32 Diweci
32 Donino
32 Gerkini
32 Dragiewci
32 Dragomanci
32 Uzunite
32 Swinarski doł
32 Szipczenite
32 Gledaci
31 Późny plejstocen
30 Środkowy plejstocen
30 Dystrykt Jhal Magsi
30 Granica niemiecko-rosyjska
29 Mycologia
29 Beira Baixa
28 Struktura gleby
28 Alto Alentejo
28 Persoonia (publikacja)
27 Pier Andrea Saccardo
27 Global Firepower
26 Sekretariat Międzynarodowy NATO
26 Zgromadzenie Parlamentarne NATO
26 Miles Joseph Berkeley
25 Granica rosyjsko-rumuńska
24 Alto Tâmega
24 Granica austriacko-polska
24 Clare (rzeka)
24 Moy
24 Granica mongolsko-polska
24 Avoca (rzeka)
24 Granica polsko-pruska
24 Granica polsko-pomorska
24 Granica polsko-halicka
24 Alentejo Litoral
24 Granica polsko-rusińska
24 Roe (rzeka)
23 Fergus
23 Fane
23 Ferta
23 Mycotaxon
23 Naniken
23 Suck
23 Europejska Konferencja Ministrów Transportu
23 Lista państw świata według roku
23 Mahon (rzeka)
23 Maigue
23 Eske (rzeka)
23 Castletown River
23 Nenagh (rzeka)
23 Poddle
23 Vartry
23 Wesiałucha
23 Bandon (rzeka)
23 Boyle (rzeka)
23 Agencja Energii Nuklearnej
23 Newry (rzeka)
23 Atranorin
23 Bush (rzeka)
23 Swilly
23 Tremla
23 Święty sobór
23 Santry (rzeka)
23 Quoile
23 Klub Sahelu
23 Inny (rzeka)
23 Robe (rzeka)
23 Deel (rzeka)
23 Dargle
22 Demografia Liechtensteinu
22 Granica chorwacko-niemiecka
22 Kambisole
21 Rzeki w Turcji
21 Rzeki na Malcie
21 Nordfjord
21 Rzeki w Słowenii
21 Rzeki w Serbii
21 Rzeki w Portugalii
21 Rzeki w Szwajcarii
21 Rzeki w Andorze
21 Jezioro lagunowe
21 Rzeki na Węgrzech
21 Kalwaria w Głuchołazach
21 Kalwaria w Lubawce-Ulanowicach
21 Kalwaria w Odporyszowie
21 Kalwaria w Pławnej Dolnej
21 Kalwaria w Wambierzycach
21 Kalwaria w Leśniowie
21 Kalwaria w Kałkowie
21 Rzeki we Francji
21 Rzeki w Monako
21 Kalwaria Krasnobrodzka
21 Kalwaria Obornicka
21 Kalwaria Chełmska
21 Kalwaria w Grodowcu
21 Kalwaria na Iglicznej
21 Kalwaria w Dębowcu
21 Kalwaria Trzebnicka
21 Kalwaria w Gietrzwałdzie
21 Kopaszewska Droga Krzyżowa
21 Droga Krzyżowa w Czernej
21 Ukrzyżowanie w Porębie
21 Mała Kalwaria Limanowska
21 Droga krzyżowa na wałach Jasnej Góry
21 Rzeki w Chorwacji
21 Rzeki w Bośni i Hercegowiny
21 Kalwaria Wąsoska
21 Rzeki w Irlandii
21 Rzeki w Kazachstanie
21 Rzeki w Austrii
21 Rzeki w Holandii
21 Rzeki w Grecji
21 Rzeki w Belgii
21 Rzeki w Czechach
21 Rzeki w Finlandii
21 Rzeki w Luksemburgu
21 Rzeki w Czarnogórze
21 Granica gruzińsko-rosyjska
20 Strugowo
20 Słepcze
20 Wełmewci
20 Słoesztica
20 Zaszłe
20 Telekomunikacyjna linia napowietrzna
20 Żełeznec
20 Mrenoga
20 Mało Ilino
20 Sweta
20 Marinus Anton Donk
20 Smiłewo
20 Wyspy Oceanu Spokojnego
20 Pribiłci
20 Wyspy Antarktyki
20 Wirowo
20 Suwodoł
20 Utowo
20 Wyspy Oceanu Arktycznego
20 Wyspy Azji
20 Suwo Grło
20 Żwan
20 Luwisole
20 Nowo Seło (Demir Hisar)
20 Wyspy Ameryki Południowej
20 Radowo (Macedonia)
20 Rakitnica (Macedonia)
20 Żurce
20 Sopotnica (Macedonia)
20 Wyspy Ameryki Północnej
19 Demografia Serbii
19 Zagorsko
19 Kserosole
19 Zarośla (przyroda)
19 Zasięg nominalny
19 Sobór (święto)
19 Bełchatowsko-Kleszczowski Park Przemysłowo-Technologiczny
19 Demografia Monako
19 Peronosporea
18 Demografia Turcji
18 Rada Północnego Kalotte
18 Pomnik Brygady Negew
18 Dystrykt Kashmore
18 Demografia Wysp Owczych
18 Demografia Watykanu
18 Demografia Ukrainy
18 Dystrykt Matiari
18 Jaskinie Semech
18 Route nationale 9 (Madagaskar)
18 Route nationale 8 (Madagaskar)
18 Demografia Szwajcarii
18 Gmina Gradsko
18 Rubin (strumień)
18 Demografia Szwecji
18 Demografia Wyspy Man
18 Dystrykt Jamshoro
18 MapQuest
18 Yahoo Maps
18 Manczowo
18 Meczet Sidna Ali
18 Departament Centralny (Paragwaj)
18 Route nationale 55 (Madagaskar)
18 Mauzoleum Mazor
18 Momina syłza
18 Gmina Wełes
18 Demografia Włoch
18 Demografia Węgier
18 Progres (obwód Kyrdżali)
18 Chamat Gader
18 Postnik
18 Churszat Tal
18 Nachal Mearot
18 Nanowica
18 Demografia Svalbardu
18 Demografia Belgii
18 Rawen
18 Demografia Bośni i Hercegowiny
18 Demografia Luksemburga
18 Demografia Czarnogóry
18 Kos (miejscowość)
18 Demografia Macedonii
18 Demografia Niemiec
18 Granica radziecko-węgierska
18 Demografia Andory
18 Demografia Mołdawii
18 Rada Doliny Tornio
18 Demografia Kazachstanu
18 Demografia Czech
18 Rada Kvarken
18 Rada Morza Barentsa
18 Komitet Środkowo-Północny
18 Demografia Danii
18 Demografia Gibraltaru
18 Demografia Irlandii
18 Demografia Holandii
18 Demografia Guernsey
18 Demografia Grecji
18 Demografia Norwegii
18 Demografia Albanii
18 Route nationale 24 (Madagaskar)
18 Route nationale 25 (Madagaskar)
18 Route nationale 22 (Madagaskar)
18 Nicana
18 Route nationale 12 (Madagaskar)
18 Route nationale 31 (Madagaskar)
18 Route nationale 32 (Madagaskar)
18 Route nationale 43 (Madagaskar)
18 Route nationale 41 (Madagaskar)
18 Route nationale 34 (Madagaskar)
18 Route nationale 33 (Madagaskar)
18 Route nationale 11a (Madagaskar)
18 Route nationale 11 (Madagaskar)
18 Kamenec (obwód Kyrdżali)
18 Demografia San Marino
18 Demografia Portugalii
18 Rogi Hittinu
18 Kremenec
18 Gmina Petrowec
18 Letownik
18 Legion Macedońsko-Adrianopolski
18 Gmina Resen
18 Pticzar
18 Route nationale 44 (Madagaskar)
18 Neofit Bozweliewo
18 Park Narodowy Aszkelon
18 Park Narodowy Bajt Itab
18 Bolarowo
18 Tatuł
18 Antipatris
18 Park Narodowy Bejt Guvrin-Maresza
18 Park Narodowy Churvat Minim
18 Park Narodowy Miasto Dawida
18 Park Narodowy Migdal Afek
18 Park Narodowy Gór Judei
18 Park Narodowy Eszkol
18 Park Narodowy Emek Curim
18 Park Narodowy Arsuf
18 Eurosfera
18 Euroregion Salzburg-Berchtesgadener Land-Traunstein
18 Euroregion Silva Nortica
18 Euroregion Saar-Lor-Lux-Rhin
18 Euroregion Rudawy
18 Euroregion Ren-Waal
18 Euroregion TriRhena
18 Euroregion Tyrol-Tyrol Południowy-Trydent
18 Euroregion Østfold-Bahusia/Dalia
18 Euroregion Zugspitze-Wetterstein-Karwende
18 Euroregion Zachodnia Panonia
18 Euroregion Ujści Skaldy
18 Park Narodowy Sede Amudim
18 Sokolino
18 Wreło
18 Sadowica
18 Pleszinci
18 BENEGO
18 Swoboda (obwód Kyrdżali)
18 Zwezdeł
18 Sedefcze
18 Granica rumuńsko-serbska
18 Pijawec
18 Wyrchari (obwód Kyrdżali)
18 Plaża Palmachim
18 Pazarci
18 William Nylander
18 Bar’am
18 Park Narodowy Tel Kedesz
18 Park Narodowy Tel Szikmona
18 Sindełci
18 Sjarci
18 Hof ha-Szaron
18 Park Narodowy ha-Szaron
18 Sence
18 Łale
18 Sedłari
18 Góra Arbel
18 Ha-Besor (strumień)
18 Euroregion Ren-Moza-Północ
18 Euroregion Via Salina
18 Obicznik
18 Euroregion Dobrawa
18 EUREGIO
18 Euroregion Dunaj-Kris-Marusza-Cisa
18 Dystrykt Qamber Shahdadkot
18 Euroregion Egrensis
18 Euroregion East Sussex/Seine-Maritime/Somme
18 Euroregion Dunaj 21
18 Ein Avdat
18 Euroregion Bornholm i Południowo-Zachodnia Skania
18 Euroregion ARKO
18 Elbląski Park Technologiczny
18 Park Kanada
18 Euroregion Belasica
18 Euroregion Benelux-Middengebied
18 Euroregion Białe Karpaty
18 Euroregion Raetia Nova
18 Euroregion Elbe/Labe
18 Breichat ha-Meszuszim
18 Euroregion Kanału La Manche
18 Euroregion Karelia
18 Euroregion Pomoraví-Záhorie-Weinviertel
18 Euroregion Moza-Ren
18 Euroregion Mesta-Nestos
18 Euroregion Las Bawarski-Las Czeski/Szumawa
18 Euroregion Langwedocja-Roussillon/Midi-Pyrénées/Katalonia
18 Euroregion Ems-Dollart
18 Euroregion Helsinki-Tallinn
18 Euroregion Inn-Salzach
18 Euroregion Insubrica
18 Euroregion Inntal
17 Gmina Mogiła (Macedonia)
17 Gmina Drugowo
17 Gmina Gostiwar
17 Stosunki Republiki Zielonego Przylądka z Unią Europejską
17 Gmina Jegunowce
17 NATO a Unia Europejska
17 Stosunki Czarnogóry z Unią Europejską
17 Stosunki Gruzji z Unią Europejską
17 Stosunki Nowej Kaledonii z Unią Europejską
17 Stosunki Tunezji z Unią Europejską
17 Stosunki Maroka z Unią Europejską
17 Stosunki Saint-Pierre i Miquelon z Unią Europejską
17 Gmina Karbinci
17 Stosunki Majotty z Unią Europejską
17 Norc
17 Stosunki Montserratu z Unią Europejską
17 Gmina Dołneni
17 Gmina Gewgelija
17 Stosunki Nowej Zelandii z Unią Europejską
17 Stosunki Turks i Caicos z Unią Europejską
17 Stosunki Indii z Unią Europejską
17 Stosunki Liechtensteinu z Unią Europejską
17 Gmina Kiseła Woda
17 Stosunki Kajmanów z Unią Europejską
17 Stosunki Japonii z Unią Europejską
17 Stosunki Izraela z Unią Europejską
17 MapTech
17 Gmina Koncze
17 MSN World Atlas
17 Gmina Kruszewo
17 Gmina Lipkowo
17 Ask.com Maps
17 Gmina Kriwogasztani
17 Gmina Makedonska Kamenica
17 Gmina Makedonski Brod
17 Stosunki Pitcairnu z Unią Europejską
17 Gmina Gazi Baba
17 Asunción (departament)
17 Multimap
17 Stosunki Polinezji Francuskiej z Unią Europejską
17 Gmina Karposz
17 Gmina Kawadarci
17 Proces stabilizacji i stowarzyszenia
17 Gmina Kiczewo
17 Stosunki Iranu z Unią Europejską
17 Misje ESDP
17 Stosunki Republiki Południowej Afryki z Unią Europejską
17 Robert Kühner
17 Stosunki Algierii z Unią Europejską
17 Stosunki Anguilli z Unią Europejską
17 Stosunki Wallis i Futuny z Unią Europejską
17 Stosunki Albanii z Unią Europejską
17 Gmina Wasiłewo
17 Gmina Wewczani
17 Gmina Wałandowo
17 Gmina Tearce
17 Gmina Sztip
17 Gmina Sopiszte
17 Stosunki Antyli Holenderskich z Unią Europejską
17 Gmina Staro Nagoriczane
17 Gmina Struga
17 Gmina Sweti Nikołe
17 Gmina Strumica
17 Unia Zachodnioeuropejska a Unia Europejska
17 Gmina Zajas
17 GeoNames
17 GPS Visualizer
17 Gmina Centar
17 Geody
17 Here WeGo
17 Gmina Aerodrom
17 Gmina Buteł
17 Flash Earth
17 Stosunki Wyspy Świętej Heleny, Wyspy Wniebowstąpienia i Tristan da Cunha z Unią Europejską
17 Gmina Czair
17 Gmina Zełenikowo
17 Gmina Zrnowci
17 Stosunki Wysp Owczych z Unią Europejską
17 Terraserver
17 Gmina Żelino
17 Stosunki Argentyny z Unią Europejską
17 Gmina Wranesztica
17 Gmina Rosoman
17 Gmina Płasnica
17 Stosunki Azerbejdżanu z Unią Europejską
17 Stosunki Australii z Unią Europejską
17 Gmina Nowaci
17 Stosunki Chińskiej Republiki Ludowej z Unią Europejską
17 Stosunki Bermudów z Unią Europejską
17 Stosunki Bośni i Hercegowiny z Unią Europejską
17 Gmina Probisztip
17 Stosunki Brazylii z Unią Europejską
17 Gmina Radowisz
17 Gmina Pehczewo
17 Stosunki Brytyjskich Wysp Dziewiczych z Unią Europejską
17 Stosunki Armenii z Unią Europejską
17 Stosunki Chile z Unią Europejską
17 Gmina Saraj
17 Stosunki Brytyjskiego Terytorium Oceanu Indyjskiego z Unią Europejską
17 Gmina Nowo Seło
16 Gmina Gorcze Petrow
16 Pleosporales
16 Gmina Wrapcziszte
16 Xenacoelomorpha
16 Andrzej Radomski (geolog)
16 Powiat Cigánd
16 Platytrochozoa
16 Gmina Rankowce
16 Brusewci
16 Nematoida
16 Gmina Studeniczani
16 Gmina Star Dojran
16 Nephrozoa
15 Sułtanat Jogjakarta
15 Rów Peruwiański
15 Prefekci Gujany Francuskiej
15 Morze Cypryjskie
15 Prefekci Majotty
15 Norðvesturkjördæmi
15 Monarchia plemienna
15 Granica jugosłowiańsko-niemiecka
15 Granica irańsko-rosyjska
15 Granica brytyjsko-rosyjska
15 Onomasticon
15 Granica austro-węgiersko-niemiecka
15 Joseph Schröter
15 Rów Chilijski
15 Ustrój polityczny Turcji
15 Rów Manilski
15 Granice Rosji
15 Rynna Cesarska
15 Rynna Santa Cruz
15 Granica rosyjsko-szwedzka
15 Zdrawec (obwód Warna)
15 Granica niemiecko-włoska
14 Ustrój polityczny Afganistanu
14 Wysocy Komisarze Wysp Cooka
14 Przedstawiciele Królowej na Wyspach Cooka
14 Al-Issawija
14 Granica czechosłowacko-węgierska
14 Newe Granot
14 Giwat ha-Matos
14 Har Homa
14 Prefekci Saint-Pierre i Miquelon
14 Costas de Cantabria
14 Wysocy komisarze Grenlandii
14 Ustrój polityczny Azerbejdżanu
14 Ustrój polityczny Nepalu
14 Ustrój polityczny Timoru Wschodniego
14 Ustrój polityczny Tadżykistanu
14 Przewodniczący Rady Generalnej Reunionu
14 Administratorzy Wallis i Futuny
14 Administratorzy Akrotiri i Dhekelii
14 Przywódcy państw i terytoriów zależnych w 2001
14 Przywódcy państw i terytoriów zależnych w 2002
14 Przywódcy państw i terytoriów zależnych w 2003
14 Andosole
14 Przewodniczący Rady Wyspy Bożego Narodzenia
14 Ge’ula
14 Nassimah Dindar
14 Wzgórze Francuskie
14 Przywódcy państw i terytoriów zależnych w 2004
14 Przewodniczący Rady Regionalnej Gwadelupy
14 Przewodniczący Rady Wysp Kokosowych
14 Przewodniczący Rady Regionalnej Reunionu
14 Wysocy komisarze Polinezji Francuskiej
14 Administratorzy Brytyjskiego Terytorium Oceanu Indyjskiego
14 Samorządny kraj członkowski Królestwa Niderlandów
14 Costa de Almería
14 Costa de Barcelona
14 Costa de les Penyes
14 Mekor Chajjim
14 Ustrój polityczny Malediwów
14 Costa Pitiüsa
14 Prefekci Gwadelupy
14 Autonomiczne terytorium Królestwa Danii
14 Costa Gaditana
14 Ustrój polityczny Kirgistanu
14 Prefekci Reunionu
14 Costa Gimnèsica
14 Prefekci Martyniki
14 Ustrój polityczny Sri Lanki
14 Ustrój polityczny Singapuru
14 Ustrój polityczny Cypru
14 Ma’alot Dafna
14 Costa do Marisco
14 Ustrój polityczny Filipin
14 Costa del Rubicón
14 Ustrój polityczny Gruzji
14 Costa del Garraf
13 Ramat Szarett
13 Ramat Eszkol
13 Wschodni Talpijjot
13 Syjon (osiedle)
13 Ramot Polin
13 Sanhedria
13 Szimon Ha-Cadik
13 San Martin (Jerozolima)
13 Sza’arej Chesed
13 Silwan
13 Ras al-Amud
13 Sheikh Badr
13 Sanhedria Murhevet
13 Szemu’el ha-Nawi
13 Ramat Denja
13 Sza’are Chesed
13 Sharafat
13 Szemu’el Ha-Nawi
13 Ustrój polityczny Syrii
13 Ramat Bet ha-Kerem
13 Ustrój polityczny Kataru
13 Ustrój polityczny Republiki Południowej Afryki
13 Północna Jerozolima
13 Południowa Jerozolima
13 Ustrój polityczny Kambodży
13 Powiat Kőszeg
13 Ustrój polityczny Gambii
13 Ustrój polityczny Indonezji
13 Ustrój polityczny Pakistanu
13 Ustrój polityczny Omanu
13 Ustrój polityczny Mongolii
13 Ustrój polityczny Mjanmy
13 Rowa Mewo Ha’ir
13 Ustrój polityczny Maroka
13 Ustrój polityczny Liberii
13 Ustrój polityczny Kazachstanu
13 Ustrój polityczny Kenii
13 Ustrój polityczny Kuwejtu
13 Ustrój polityczny Gabonu
13 Ustrój polityczny Sudanu
13 Ustrój polityczny Malezji
13 Ustrój polityczny Turkmenistanu
13 Północny Talpijjot
13 Ustrój polityczny Uzbekistanu
13 Ustrój polityczny Zjednoczonych Emiratów Arabskich
13 Tel Arza
13 Rechawia
13 Pljevlja (gmina)
13 Ustrój polityczny Tanzanii
13 Umm Tuba
13 Ustrój polityczny Bangladeszu
13 Ustrój polityczny Bhutanu
13 Ustrój polityczny Sudanu Południowego
13 Ustrój polityczny Bahrajnu
13 Ustrój polityczny Arabii Saudyjskiej
13 Ustrój polityczny Tajlandii
13 Unsdorf
13 Ustrój polityczny Angoli
13 Rassco
13 Kirjat Menachem Begin
13 Giwat Massua
13 Giwat Mordechaj
13 Giwat Bet ha-Kerem
13 Geografia Nauru
13 Ma'ale ha-Zeitim
13 Giwat Oranim
13 Giwat Sza’ul
13 Kiryat Belz
13 Kiryat HaLeom
13 Kiryat Sanz
13 Giwat ha-Miwtar
13 Ezrat Torah
13 Ezra Tora
13 Mazkeret Moses
13 Mamilla (dzielnica)
13 Mazkeret Mosze
13 Mea Shearim
13 Mekor Baruch
13 Dzielnica marokańska
13 Malha
13 Mahane Israel
13 Ewen Jisra’el
13 Mahane Jehuda
13 Dzielnice historyczne
13 Kirjat Szemu’el
13 Kirjat Sanz
13 Zichron Mosze
13 Ziemia Święta (Jerozolima)
13 Zichron Josef
13 Ir Dawid
13 Ir Ganim
13 Gordon Thomson (australijski polityk)
13 Zikaron Josef
13 Har Hocwim
13 Har Nof
13 Granica afgańsko-radziecka
13 Zikaron Moses
13 Jabel Mukabir
13 Jefeh Nof
13 Kirjat Ha-Memszala
13 Kirjat Ha-Jowel
13 Kirjat Mattersdorf
13 Kirjat Menachem
13 Kirjat Moses
13 Kirjat Belza
13 Katamonim
13 Jemin Moses
13 Jemin Mosze
13 Józef Jundziłł
13 Kafr 'Aqab
13 Miszkenot Sza’ananim
13 Giwat ha-Weradim
13 Nachalat Shimon
13 Nachlaot
13 Nahalat Sziwa
13 Bet Dawid
13 Pat (Jerozolima)
13 Nof Zion
13 Baka (Jerozolima)
13 Najot
13 Bet Hanina
13 Wzgórze Amunicyjne
13 Ogrody Hevsel
13 Nayot
13 Bet ha-Kerem
13 Bet Safafa
13 Newe Sza’anan
13 Centralna Jerozolima
13 Musrara
13 Mount Scopus
13 Bozsok
13 Al Bustan
13 Dochna
13 Buharim
13 Bukharim
13 Al-Ram
13 Nikšić (gmina)
13 Bajit We-Gan
13 Pisgat Ze’ew
12 Gmina Marga
12 Gmina Lăpușnicu Mare
12 Gmina Mehadia
12 Gmina Glimboca
12 Gmina Măureni
12 Gmina Fârliug
12 Ustrój polityczny Zimbabwe
12 Gmina Mehadica
12 Gmina Lăpușnicel
12 Gmina Iablanița
12 Gmina Luncavița
12 Gmina Naidăș
12 Gmina Gârnic
12 Gmina Goruia
12 Gmina Grădinari
12 Gmina Lupac
12 Ustrój polityczny Tunezji
12 Ustrój polityczny Ugandy
12 Gmina Rusca Montană
12 Wowk
12 Žabljak (gmina)
12 Gmina Zăvoi
12 Gmina Zorlențu Mare
12 Gmina Vărădia
12 Šavnik (gmina)
12 Granica francusko-austriacka
12 Ólmod
12 Granica irańsko-turecka
12 Granica francusko-turecka
12 Granica francusko-duńska
12 Gmina Vrani
12 Gmina Vermeș
12 Gmina Prigor
12 Gmina Păltiniș
12 Gmina Pojejena
12 Gmina Ocna de Fier
12 Velem
12 Gmina Ramna
12 Gmina Forotic
12 Gmina Sichevița
12 Gmina Sasca Montană
12 Gmina Sacu
12 Gmina Răcășdia
12 Gmina Obreja
12 Gmina Coronini
12 Tivat (gmina)
12 Ustrój polityczny Mauritiusa
12 Ustrój polityczny Beninu
12 Cák
12 Ustrój polityczny Brunei
12 Ustrój polityczny Botswany
12 Ustrój polityczny Namibii
12 Cumalıkızık
12 Ustrój polityczny Reunionu
12 Ustrój polityczny Sahary Zachodniej
12 Ustrój polityczny Republiki Zielonego Przylądka
12 Ustrój polityczny Nigru
12 Ustrój polityczny Nigerii
12 Ustrój polityczny Burkina Faso
12 Ustrój polityczny Burundi
12 Ustrój polityczny Gwinei Równikowej
12 Ustrój polityczny Malawi
12 Ustrój polityczny Jemenu
12 Ustrój polityczny Komorów
12 Ustrój polityczny Lesotho
12 Ustrój polityczny Madery
12 Ustrój polityczny Gwinei Bissau
12 Ustrój polityczny Gwinei
12 Ustrój polityczny Erytrei
12 Ustrój polityczny Demokratycznej Republiki Konga
12 Ustrój polityczny Mali
12 Ustrój polityczny Etiopii
12 Ustrój polityczny Ghany
12 Ustrój polityczny Senegalu
12 Ustrój polityczny Seszeli
12 Ustrój polityczny Suazi
12 Gmina Cornea
12 Ustrój polityczny Somalilandu
12 Ustrój polityczny Somalii
12 Gmina Copăcele
12 Ustrój polityczny Sierra Leone
12 Gmina Cornereva
12 Ustrój polityczny Madagaskaru
12 Gmina Domașnea
12 Gmina Eftimie Murgu
12 Gmina Dognecea
12 Gmina Doclin
12 Gmina Cărbunari
12 Gmina Constantin Daicoviciu
12 Gmina Ciudanovița
12 Gmina Bolvașnița
12 Gmina Bozovici
12 Gmina Berzovia
12 Gmina Berzasca
12 Granice Francji
12 Gmina Berliște
12 Gmina Brebu
12 Gmina Brebu Nou
12 Gmina Ciclova Română
12 Gmina Ciuchici
12 Gmina Carașova
12 Gmina Băuțar
12 Gmina Buchin
12 Gmina Ezeriș
12 Gmina Bucoșnița
12 Lócs
12 Prefekci Saint-Martin
12 Przewodniczący Rady Terytorialnej Saint Barthélemy
12 Hnyłyj Jałanec
12 Hedwigia
12 Plužine (gmina)
12 Kalicza
12 Kőszegpaty
11 Eastern Lakes
11 Eastern Bieh
11 Yei River
11 Przewodniczący Rady Regionalnej Gujany Francuskiej
11 Przewodniczący Rady Generalnej Gwadelupy
11 Terekeka (stan)
11 Tonj (stan)
11 Przewodniczący Rady Generalnej Gujany Francuskiej
11 Twic
11 Przewodniczący Rady Generalnej Martyniki
11 Fluctus
11 Lol (stan)
11 Tablice rejestracyjne w Brunei
11 Latjoor
11 Rodion Mochnacki
11 Jubek
11 Gbudwe
11 Tablice rejestracyjne w Górskim Karabachu
11 Maria Lisiewska
11 Flumen
11 Tablice rejestracyjne w Korei Północnej
11 Tablice rejestracyjne w Korei Południowej
11 Przewodniczący Rady Regionalnej Martyniki
11 Maridi (stan)
11 Northern Liech
11 Boma (stan)
11 Ustrój polityczny Zanzibaru
11 Ustrój polityczny Zambii
11 Ustrój polityczny Wysp Kanaryjskich
11 Ustrój polityczny Wyspy Świętej Heleny, Wysp Wniebowstąpienia i Tristan da Cunha
11 Wau (stan)
11 Western Bieh
11 Aweil (stan)
11 Amadi
11 Aweil East
11 William Alphonso Murrill
11 Western Lakes
11 Nil Zachodni
11 Nil Wschodni
11 Ustrój polityczny Kongo
11 Ustrój polityczny Majotty
11 Prefekci Saint Barthélemy
11 Dom Wydawniczy PWN
11 Jonglei (stan)
11 Ustrój polityczny Melilli
11 Claude Lise
11 Ustrój polityczny Sokotry
11 Cauda
11 Narcisse Théophile Patouillard
11 Namorunyang
11 Ustrój polityczny Puntlandu
11 Ustrój polityczny Ceuty
11 Tablice rejestracyjne w Zjednoczonych Emiratach Arabskich
11 Gogrial (stan)
11 Imatong (stan)
11 Gok
11 Southern Liech
11 Ruweng
11 Jacques Gillot
10 Tegako
10 Starsi naczelnicy Georgii Południowej i Sandwicha Południowego
10 Hnyłycia
10 Ekoregion
10 Temotutafa
10 Temotuloto (Nukulaelae)
10 Granica Rumunii z Serbią i Czarnogórą
10 Dystrykt Rutsiro
10 Dystrykt Nyanza
10 Dystrykt Nyagatare
10 Dystrykt Nyabihu
10 Dystrykt Ngororero
10 Żerebec
10 Tumiloto
10 Tefota
10 Zdeněk Pouzar
10 Dystrykt Ruhango
10 Dystrykt Rubavu
10 Dystrykt Rwamagana
10 Teafatule (Nukulaelae)
10 Franz Xavier von Wulfen
10 Tablice rejestracyjne w Palestynie
10 Tablice rejestracyjne w Republikce Chińskiej
10 Tablice rejestracyjne w Singapurze
10 Tablice rejestracyjne w Syrii
10 Tablice rejestracyjne w Pakistanie
10 Tablice rejestracyjne w Osetia Południowa
10 Tablice rejestracyjne w Malezji
10 Tablice rejestracyjne w Mjanmie
10 Tablice rejestracyjne w Nepalu
10 Tablice rejestracyjne w Omanie
10 Tablice rejestracyjne w Tablice rejestracyjne w Arabii Saudyjskiej
10 Tablice rejestracyjne w Tadżykistanie
10 Fagaua
10 Tapuaelani
10 Magierówka
10 Dystrykt Ngoma
10 Tablice rejestracyjne w Wietnamie
10 Tablice rejestracyjne w Uzbekistanie
10 Tablice rejestracyjne w Tajlandii
10 Tablice rejestracyjne w Timorze Wschodnim
10 Fetuatasi
10 Fenualago
10 Teafuafatu
10 Dystrykt Muhanga
10 Łuhanczyk
10 Serednia Bałaklijka
10 Niuoko
10 Borowa (dopływ Dońca)
10 Granica iracko-irańska
10 Podział administracyjny Peru
10 Bystra (dopływ Dońca)
10 Chotomlia
10 Polesie Prypeckie
10 Nieżohol
10 Seslerietea variae
10 Granica jugosłowiańsko-rumuńska
10 Biała Księga z 1939
10 Aula (wyspa)
10 Asia (wyspa)
10 Arkisole
10 Anglo-Amerykańska Komisja Śledcza
10 Babka (dopływ Dońca)
10 Granica rumuńsko-turecka
10 Paava
10 Gruzełkowate
10 Wełyka Kamianka
10 Wełykyj Burłuk (rzeka)
10 Netryus
10 Granica chińsko-wietnamska
10 Dystrykt Huye
10 Dystrykt Kamonyi
10 Prowincja Muczinga
10 Dystrykt Gisagara
10 Dystrykt Gicumbi
10 Dystrykt Karongi
10 Dystrykt Kayonza
10 Tablice rejestracyjne w Makau
10 Dystrykt Kirehe
10 Dystrykt Kigali
10 Dystrykt Kicukiro
10 Dystrykt Gatsibo
10 Dystrykt Gasabo
10 Motukatuli Foliki
10 Motutala
10 Moż
10 Muliteatua
10 Motukatuli
10 Motualama
10 Dystrykt Gakenke
10 Dystrykt Burera
10 Dystrykt Bugesera
10 Granica chińsko-kirgiska
10 Dystrykt Musanze
10 Dystrykt Rulindo
10 Tablice rejestracyjne w Bahrajnie
10 Svelgen
10 Tablice rejestracyjne w Bangladeszu
10 Tablice rejestracyjne w Azji
10 Konferencja Lausanne
10 Gatunek genetyczny
10 Tablice rejestracyjne w Armenii
10 James Dickson (biolog)
10 Tablice rejestracyjne w Brytyjskim Terytorium Oceanu Indyjskiego
10 Gatunek taksonomiczny
10 Gatunek przewodni
10 Gatunek troficzny
10 Juncetea trifidi
10 Tablice rejestracyjne w Chińskiej Republice Ludowej
10 Tablice rejestracyjne w Cyprze Północnym
10 Kalilaia
10 Suchyj Torec
10 Tablice rejestracyjne na Filipinach
10 Tablice rejestracyjne na Malediwach
10 Kundrjuczja
10 Krywyj Torec
10 Szczyt Camp David 2000
10 Krasna (dopływ Dońca)
10 Tablice rejestracyjne na Sri Lance
10 Kavatu
10 Tablice rejestracyjne w Abchazji
10 Tablice rejestracyjne w Afganistanie
10 Giacopo Bresàdola
10 Kalitwa
10 Tablice rejestracyjne na Wyspach Kokosowych
10 Tablice rejestracyjne na Wyspie Bożego Narodzenia
10 Gatunek potamodromiczny
10 Tablice rejestracyjne w Bhutanie
10 Tablice rejestracyjne w Jordania
10 Gatunek pospolity
10 Gatunek obojętny
10 Tablice rejestracyjne w Jemenie
10 Tablice rejestracyjne w Izraelu
10 Tablice rejestracyjne w Japonii
10 Tablice rejestracyjne w Katarze
10 Gatunek graniczny
10 Tablice rejestracyjne w Laosie
10 Tablice rejestracyjne w Libanie
10 Tablice rejestracyjne w Kuwejcie
10 Gatunek ginący
10 Izjumec
10 Gatunek odbudowany
10 Gatunek klimaksowy
10 Tablice rejestracyjne w Hongkongu
10 Gatunek parapatryczny
10 Tablice rejestracyjne w Iranie
10 Tablice rejestracyjne w Indiach
10 Jacob Christian von Schaeffer
10 Tablice rejestracyjne w Indonezji
10 Tablice rejestracyjne w Iraku
9 Carlo Vittadini
9 Rezolucja Rady Bezpieczeństwa ONZ nr 1583
9 Porozumienie Szarm el-Szejk
9 Rezolucja Rady Bezpieczeństwa ONZ nr 446
9 Porozumienie 17-maja
9 Rezolucja Chartumska
9 Rezolucja Rady Bezpieczeństwa ONZ nr 338
9 Rezolucja Rady Bezpieczeństwa ONZ nr 339
9 Brytyjski Mandat Palestyny (dokument)
9 Rezolucja Rady Bezpieczeństwa ONZ nr 425
9 Rekitnianka
9 Rezolucja Rady Bezpieczeństwa ONZ nr 350
9 Göschenbrinks-Fläche
9 Podział administracyjny Gujany Francuskiej
9 Chloroatranorin
9 Corogea
9 Granica czechosłowacko-radziecka
9 Rezolucja Rady Bezpieczeństwa ONZ nr 452
9 Komisja King-Crane
9 Górna Nitra
9 Komisja Peel'a
9 Gubernatorzy Sint Maarten
9 Niemieckie Wyspy Salomona
9 Poiplie
9 Chineja
9 Porozumienie Beilin-Abu Mazen
9 Porozumienie Peres-Hussein Londyn
9 Ciugur
9 Porozumienie Jibril
9 Chemiczne właściwości gleb
9 Barycentryczny czas dynamiczny
9 August Johann Batsch
9 Juliańska data gwiazdowa
9 Arabska Inicjatywa Pokojowa
9 Jerzy Midzio
9 Wye River Memorandum
9 Plan Morrison Grady
9 Granice ZSRR
9 Anglo-Francuska Deklaracja
9 Jiaozhou(Kolonia)
9 Plan Autonomii 1979
9 Wytyczne techniczne G-1.9
9 Plan Fahd
9 Alain Tien-Liong
9 Plan Federacji 1972
9 Granice Niemiec Zachodnich
9 Pierwszy Plan Rogers'a
9 Porozumienie z Kairu
9 Rezolucja Rady Bezpieczeństwa ONZ nr 497
9 Bezpośrednie negocjacje izraelsko-palestyńskie 2010-2011
9 Podział administracyjny Falklandów
9 Bohotin
9 Rezolucja Rady Bezpieczeństwa ONZ nr 478
9 Gubernatorzy Curaçao
9 Borken-Haken
9 Granica jugosłowiańsko-włoska
9 Walter Jülich
9 Bașeu
9 Kamig-Haken
9 Granica radziecko-tuwińska
9 Jednostronny izraelski plan wycofania się
9 Granica mongolsko-radziecka
9 Park Narodowy Sanijjat al-Ahad
9 Granica irańsko-radziecka
9 Granica chińsko-laotańska
9 Lapușna
9 Jan Mityk
9 Usedomer See
9 Rozmowy izraelsko-syryjskie 2008
9 Ueckerhaken
9 Lilloa
9 Sărata (dopływ Prutu)
9 Porozumienie z Kairu 1994
9 Korespondencja McMahon-Husajn
9 Granica bhutańsko-chińska
9 Granica austrowęgiersko-włoska
9 Pruteț
9 Glejsole
9 Granica afgańsko-turkmeńska
9 James Sowerby
9 Trzeci Plan Rogers'a
9 Tajne rozmowy izraelsko-jordańskie 1949-1950
9 Tajne rozmowy izraelsko-jordańskie lata 70.
9 Tahdiah
9 Hudna
9 Frederick Tutu Goodwin
9 Francusko-Brytyjska Umowa Graniczna
9 Tajne rozmowy izraelsko-jordańskie lata 80.
9 Hont (region)
9 Traktat o rozdzieleniu wojsk izraelsko-syryjskich 1974
9 Traktat przejściowy Synaj
9 Traktat o rozdzieleniu wojsk izraelsko-egipskich 1974
9 Ghireni
9 Tekov
9 Ziemski czas dynamiczny
9 Protokół Hebronu
9 Hart Schaar
9 Deklaracja Siódemki
9 Drugi Plan Rogers'a
9 Granica boliwijsko-peruwiańska
9 Konferencja Annapolis
9 Dynamiczny czas gwiazdowy
9 Porozumienie z Oslo II
9 Komisja Woodhead'a
9 Dolina Wagu
9 Konferencja Genewa
9 Dokumenty palestyńskich więźniów
9 Konferencja Madryd 1991
9 Dolina Dunaju
9 Granica chińsko-indyjska
9 Dolina Hronu
9 Sułtanat Witu
9 Granica chińsko-pakistańska
9 Konferencja Shepherdstown
9 Granica chińsko-radziecka
9 Konferencja Szarm el-Szejk
9 Konferencja St. James
9 Protokół Damaszek
9 Konferencja Taba
9 Qingdao(Kolonia)
9 Propozycje Clintona (Palestyna)
9 Czas gwiazdowy Greenwich
9 Czas współrzędnych geocentrycznych
9 Misja Gunnar Jarringa
9 Program Alfa
8 Zvolensko - Podpoľanie
8 Wytyczne techniczne G-1.7
8 Wytyczne techniczne K-2.4
8 Wytyczne techniczne G-1.6
8 Wytyczne techniczne K-2.3
8 Złote góry Ałtaju
8 Wytyczne techniczne G-2.5
8 Wytyczne techniczne G-1.8
8 Wytyczne techniczne G-2.1
8 Zespół staromiejski Kazimierza Wielkiego
8 Wytyczne techniczne G-1.5
8 Wytyczne techniczne K-2.2
8 Wytyczne techniczne K-1.98
8 Wytyczne techniczne K-1.8
8 Wytyczne techniczne K-1.7
8 Wytyczne techniczne K-2.9
8 Wytyczne techniczne K-2.1
8 Wytyczne techniczne K-2.5
8 Wytyczne techniczne K-2.6
8 Wytyczne techniczne K-2.10
8 Wytyczne techniczne K-2.7
8 Wytyczne techniczne K-3.1
8 Wytyczne techniczne G-4.2
8 Wytyczne techniczne G-4.1 : 1986
8 Wytyczne techniczne K-3.4
8 Wytyczne techniczne K-2.8
8 Wytyczne techniczne GIS-3
8 Wytyczne techniczne K-3.3
8 Wytyczne techniczne GIS-4
8 Wytyczne techniczne K-3.6
8 Wytyczne techniczne G-3.4
8 Kościół Nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny w Klępsku
8 Instrukcja techniczna B-IV
8 Instrukcja techniczna B-V
8 Instrukcja techniczna B-VII
8 Instrukcja Geodezyjna resortu przemysłu ciężkiego
8 Highlands (Papua-Nowa Gwinea)
8 Heinrich Adolph Schrader
8 Hesja-Nasau (prowincja)
8 Hesja-Nassau
8 Instrukcja techniczna D-19 (1996)
8 Instrukcja techniczna D-19 (2000)
8 Kraj Hohenzollernów
8 Kwas norstiktowy
8 Landsat 4
8 Kotlina Rimawska
8 Johannes Baptista von Albertini
8 Instrukcja techniczna Ig-1
8 James Bolton
8 Gubernia połocka
8 Granice Węgier
8 Granica SHS z Węgrami
8 Granica afgańsko-tadżycka
8 Granica austriacko-czechosłowacka
8 Gleby ferruginowe
8 Datowanie metodą elektronowego rezonansu spinowego
8 Androsacetalia alpinae
8 Carl Ludwig von Willdenow
8 Cywilizacja zachodnia
8 Granica etiopsko-sudańska (Sudan)
8 Granica grecko-macedońska
8 Granice Chin
8 Granice Turcji
8 Granice Ukrainy
8 Granice Austrii
8 Granica niemiecko-węgierska
8 Granica hiszpańsko-portugalska
8 Granica jugosłowiańsko-węgierska
8 Lewis Schwinitz
8 Marcel Bon
8 Web Feature Service
8 Westfalia (prowincja)
8 Widima
8 Warzelnia Soli w Ciechocinku
8 Warunki techniczne Id-1 (D-1)
8 Szlezwik-Holsztyn (prowincja)
8 Uszacz (rzeka)
8 Uświacza
8 Wielkie Księstwo Nadrenii
8 Wielokulturowy krajobraz miasta przemysłowego (Łódź)
8 Wytyczne techniczne G-1.11
8 Wytyczne techniczne G-1.12
8 Wytyczne techniczne G-1.2
8 Wytyczne techniczne G-1.10
8 Wytyczne techniczne G-1.1
8 Wirtualnemedia.pl
8 Wytyczne Ig-6
8 Stare Miasto (Chełmno)
8 Standard techniczny Ig-7
8 Nitra (region)
8 Osada fabryczna w Żyrardowie
8 Park Narodowy Asz-Szari’a
8 Nguyễn Phú Trọng
8 Naval Research Laboratory
8 Ministerstwo Przemysłu Ciężkiego
8 Nadrenia (prowincja)
8 Parki narodowe w Algierii
8 Pałac w Grabarowie
8 Robert Kaye Greville
8 Sekretarze Generalni Komitetu Centralnego Komunistycznej Partii Wietnamu
8 Sekretarze Generalni Komitetu Centralnego Laotańskiej Partii Ludowo-Rewolucyjnej
8 Płaskowyż Centralny (Madagaskar)
8 Przemysł metalurgiczny
8 Piętrowość klimatyczna
8 Premierzy Autonomii Palestyńskiej (w Strefie Gazy)
8 Wytyczne techniczne G-1.4

Created Sat, 15 Sep 2018 07:43:05 +0000 by the MissingTopics tool (run again with these settings)

Obiekty wpisane na listę światowego dziedzictwa UNESCO

Wanted Title
2 Australijskie miejsca zesłańców
2 Saltaire
2 Carlton Gardens
2 Naracoorte
2 Kościół św. Marcina w Canterbury
2 Opactwo św. Augustyna w Canterbury
2 New Lanark
2 Studley Royal Park
2 Mistaken Point
2 Cumalıkızık
2 Red Bay (Kanada)
2 Region Wyschniętych Jezior Willandra
2 Ahwar
2 Grand-Pré
2 Riversleigh
1 Park Narodowy Sangay
1 Pałac Sprawiedliwości w Brukseli
1 Park Narodowy Północnego Pindusu
1 Pałac Széchenyi
1 Pikangikum First Nation
1 Pilis (góry)
1 Piatra Roșie
1 Phou
1 Phimai
1 Pałac biskupi w Liège
1 Pauingassi First Nation
1 Park Prowincjalny Mount Robson
1 Park Narodowy Ta Phraya
1 Park Prowincjalny Mount Assiniboine
1 Park Prowincjalny Hamber
1 Park Naturalny „Rusenski łom”
1 Park Prowincjalny Qikiqtaruk
1 Park Prowincjalny Writing-on-Stone
1 Park historyczny Phu Phra Bat
1 Patan (Gudźarat)
1 Park historyczny Phimai
1 Place d'Alliance
1 Park Narodowy Sanqingshan
1 Pałac Güell
1 Polder Beemster
1 Raat
1 Rabisza
1 Queen Charlotte Sound
1 Queen's House
1 Qualhat
1 Quebrada de Humahuaca
1 Rammelsberg
1 Ras al-Dżinz
1 Region winiarski
1 Relief z İvriz
1 Rathcroghan
1 Ras al Hadd
1 Ras al-Hadd
1 Qalhat
1 Qajartalik
1 Park Narodowy Miguasha
1 Pole lodowe
1 Poienile Izei
1 Podkowiec południowy
1 Plopiș
1 Pobrzeże Zachodniobotnickie
1 Poplar River First Nation
1 Port de la Lune
1 Płaskowyż Centralny (Sri Lanka)
1 Płaty lodowe Jukonu
1 Późny plejstocen
1 Pustelnia Podok
1 Porto (przylądek)
1 Place de la Carrière
1 Park Narodowy Güllük Dagi
1 Młyn jedwabiu w Tomioce
1 Nagyszekeres
1 Myohyang Sanjul
1 Muzeum Horty
1 Mudurnu
1 Muzeum Geologiczne w Budapeszcie
1 Namhansanseong
1 Nau Bahar
1 Nisowo
1 Nlaka'pamux
1 Nikopolis ad Istrum
1 Nicolai Eigtved
1 Neolityczne kopalnie krzemienia w Spiennes
1 Neolityczne kopalnie krzemienia w Spiennes (Mons)
1 Mousa
1 Mount Assiniboine
1 Medresa İnce Minareli
1 Mejmand
1 Medresa Çifte w Kayseri
1 Medresa Çifte Minareli w Sivas
1 Medresa Yakutiye
1 Medresa Çifte Minareli w Erzurum
1 Mezöhegyes
1 Miag
1 Most Malabadi
1 Most w Uzunköprü
1 Monkwearmouth-Jarrow Abbey
1 Monasterboice
1 Monaster Peć
1 Nonnebakken
1 Nowe Miasto w Edynburgu
1 Park Narodowy Cilento
1 Park Narodowy Cozia
1 Park Narodowy Cheile Nerei-Beușnița
1 Park Narodowy Bet Guwrin
1 Park Miguasha
1 Park Nardowy Kui Buri
1 Park Narodowy Dadia-Lefkimi-Souflion
1 Park Narodowy Doi Suthep-Pui
1 Park Narodowy La Amistad
1 Park Narodowy Lorentz
1 Park Narodowy Kaeng Krachan
1 Rezerwat Biosfery El Pinacate i Gran Desierto de Altar
1 Park Narodowy Domogled-Valea Cernei
1 Paoay
1 Panorama bitwy pod Waterloo
1 Ogrody Havsel
1 Ogrody Hevsel
1 Ogrody Babura
1 Odunpazarı
1 Nuwakot (Bagmati)
1 Obszar Chroniony Środkowej Amazonki
1 Oiniades
1 Okinoshima
1 Orăștioara de Sus
1 Paharpur
1 Omine
1 Old Scatness
1 Old Government House
1 Park Narodowy Los Alerces
1 Rezerwat przyrody środkowego Surinamu
1 Wat Phra That Phanom
1 Wat Pra That Doi Suthep
1 Wat Phra Mahathat
1 Wasit (miasto)
1 Wadi Al-Salam
1 Wanuskewin Heritage Park
1 Wczesnochrześcijański cmentarz w Peczu
1 Wet Tropics of Queensland
1 Wieża Chimery
1 Wieża Drakanou
1 Wieża Agios Petros
1 Wieża Agia Triada
1 Wielki Meczet w Sivrihisarze
1 Wieża Agia Marina
1 Vámosatya
1 Via Belgica
1 Trelleborg (Slagelse)
1 Tràng An
1 Torfowisko kołdrowe
1 Tiszacsécse
1 Termessos
1 Thimlich Ohinga
1 Tr’ondëk-Klondike
1 Tunel Wespazjana Tytusa
1 Van Nellefabriek
1 Vegaøyan
1 Val d’Orcia
1 Uszguli
1 Uchaidir
1 Wieża Kastellorizo
1 Wieża Ro
1 Zespół świątynny Bhurti w Dailekh
1 Zsurk
1 Zee Ain
1 Zamek w Çandarlı
1 Zamek w Akçakocy
1 Zamek w Amasrsze
1 Zuojiang Huashan
1 Złota Świątynia Dambulla
1 Șinca
1 Țibleș
1 Żbik kreteński
1 Święty Achilles
1 İvriz
1 Święta Dolina
1 Zamek Yoros
1 Zamek Mamure
1 William Brown Street
1 Wybrzeże Odkryć Geograficznych
1 Wilgotny las równikowy Queensland
1 Wieża na Santorynie
1 Wieża na Kastelorizo
1 Wieża na Ro
1 Wybrzeże Szarma/Jethmun
1 Xidi
1 Zagorochoria
1 Zamek Eggenberg
1 Yesemek
1 Yangdong
1 Yagul
1 Tepe Rustam
1 Tehuacán-Cuicatlán
1 Sardona
1 Scandola
1 Sarazm
1 Santa Maria (Ilocos Sur)
1 Sanktuarium Jezusa z Nazaretu w Atotonilco
1 Sansa (klasztory)
1 Serce neolitycznych Orkadów
1 Serra do Mar
1 Siega Verde
1 Sierra de San Francisco
1 Shiretoko
1 Shirakawa-go
1 Sewell (Chile)
1 Shennongjia
1 Sammallahdenmäki
1 Sambor Prei Kuk
1 Ridżal Almaa
1 Rishikesh Ruru Kshetra
1 Rezerwaty pandy wielkiej w Syczuanie
1 Medresa Sahibiye w Kayseri
1 Rezerwat Przyrody „Wraczanski karst”
1 Rezerwat biosfery Río Plátano
1 Rjukan-Notodden
1 Rock Islands
1 Sagalassos
1 Saint-Remi
1 Roșia Montană
1 Royal Naval College
1 Rohtas
1 Sivrihisar
1 Skamieniały Las na Lesbos
1 Sztuka naskalna w regionie Ha’il
1 Tabliczki kapadockie
1 Sztuka naskalna w Ha’il
1 Szlak kadzidła
1 Szahr-i Bahlol
1 Szerlandy
1 Tacht-e Solejman
1 Tadżycki Park Narodowy
1 Talamanca-La Amistad
1 Taputapuātea
1 Takht-i Bahi
1 Tahiridzi
1 Tagish
1 Szahr-e Suchte
1 Suljahidzi
1 Stare Miasto w Edynburgu
1 Stein Valley Nlaka'pamux Heritage Park
1 Staigue
1 Srebyrna (wieś)
1 Skały Bełogradcziku
1 Slătioara
1 Stolice i groby władców państwa Goguryeo
1 Stratonicea
1 Styl georgiański
1 Sula (Jemen)
1 Styl brynkowiański
1 Stulpicani
1 Studnia św. Pawła
1 Rezerwat Mae Nam Phachi
1 Medresa Buruciye
1 Dailekh
1 Damodar Kund
1 Căpâlna
1 Cökelez
1 Cytadele nad Mozą
1 Céide Fields
1 Danxia
1 Darlington Probation Station
1 Dolina Sinja
1 Dong Phayayen-Khao Yai
1 Dolina Centralna
1 Dmanisi
1 Densuș
1 Desești
1 Cytadela w Heracie
1 Creswell Crags
1 Certosa di Padula
1 Champassak
1 Cerkiew św. Paraskewy w Poienile Izei
1 Cerkiew św. Paraskewy w Desești
1 Cerkiew Świętych Archaniołów w Rogoz
1 Cerkiew Świętych Archaniołów w Șurdești
1 Chatham Dockyard
1 Chengjiang
1 Costești-Cetățuie
1 Crespi d'Adda
1 Costești-Blidaru
1 Coal Mines Historic Site
1 Chongmyo
1 Down House
1 Dynastia Nabhani
1 Forteca Metoni
1 Forteca na Zakintos
1 Forteca Koules
1 Forteca Koroni
1 Forteca Firkas
1 Forteca Foça
1 Forteca w Bănița
1 Forteca w Căpâlna
1 Fortyfikacje Rodos
1 Fujian Tulou
1 Fortyfikacje Korfu
1 Forty na wzgórzach w Radżastanie
1 Forteca w Mitylenie
1 Forteca w Sinopie
1 Fort San Lorenzo
1 Flow Country
1 Dżabal al-Mandżor
1 Dżibla
1 Dżabal Umm Sinman
1 Dżabal Bura
1 Dzieła architektury Henry'ego van de Velde
1 Dzieła architektury Le Corbusiera
1 Eflatun Pınar
1 El Vizcaino
1 Federacja Licyjska
1 Festetics
1 Fanjingshan
1 Fabryki doliny Derwent
1 Eshab-ı Kehf külliye
1 Cerkiew Świętych Archaniołów w Plopiș
1 Cerkiew pod wezwaniem św. Mikołaja w Curtea de Argeș
1 Arslantepe
1 Atotonilco
1 Architektura normańska
1 Aptera (Grecja)
1 Albert Dock
1 Amfiarajeon w Oropos
1 Az-Zubara
1 Azat
1 Bank Pocztowy w Budapeszcie
1 Barberton Makhonjwa
1 Balhaf
1 Bagherhat
1 Bab Mekka
1 Baczkowo
1 Aladár Árkay
1 Al Kifl
1 Ahwar w południowym Iraku
1 Al-Ahsa
1 Ahi Ewren
1 Agios Achilleios
1 Adolphe Stoclet
1 Aggersborg
1 Al-Ajn (Oman)
1 Al-Chutm
1 Al-Hazm
1 Al-Maghtas
1 Al-Hasa
1 Al-Hallanijja
1 Al-Dimaníjat
1 Barr al-Hikman
1 Batammariba
1 Burchan Chaldun
1 Bârsana (Marmarosz)
1 Bunya Mountains Natonal Park
1 Bunești
1 Bruno Renard
1 Budj Bim
1 Bănița
1 Cahercommaun
1 Cerkiew Kwetera
1 Cerkiew Niketasa Gota
1 Cascades Female Factory
1 Carcross
1 Caherconree
1 Camino Real de Tierra Adentro
1 Brickendon and Woolmers Estates
1 Boșorod
1 Biała Wieża na Sifnos
1 Bisja i Salut
1 Biała Wieża na Serifos
1 Beçin
1 Benagh
1 Betlejem koło Kuksu
1 Biskupi Durham
1 Blegny-Mine
1 Bois du Cazier
1 Borgring
1 Bois-du-Luc
1 Bloodvein First Nation
1 Bloemenwerf
1 Fyrkat
1 Galeries Royales Saint-Hubert
1 Krajobraz polowań par force w północnej Zelandii
1 Krajobrazy Daurii
1 Krajobraz kulturowy upraw kawy w Kolumbii
1 Krajobraz Grand Pré
1 Kościół św. Pawła w Tarsie
1 Kościół św. Piotra w Hatay
1 Kras południowochiński
1 Królewskie groby dynastii Joseon
1 Lan Xang
1 Langhe-Roero
1 Laguny Nowej Kaledonii
1 Külliye
1 Kydonia
1 Kölcse
1 Kościół św. Mikołaja w Mirze
1 Kościół św. Małgorzaty w Londynie
1 Kompleks Rishikesh Ruru Kshetra
1 Kompleks leśny Kaeng Krachan
1 Kompleks Hadżdżiego Bektasza Waliego
1 Kompleks Bektasza Waliego
1 Kolej retycka
1 Koloniën van Weldadigheid
1 Kompleks meczetu Zeynel Abidin i kościół św. Jakuba w Nisibis
1 Kompleks sułtana Bajazyda II
1 Kościół św. Jakuba w Nisibis
1 Kościół św. Krzyża na Ahtamarze
1 Korykos
1 Koroni
1 Kopčany (kraj trnawski)
1 Le Roeulx
1 Lenggong
1 Mauzoleum Hekatomnosa
1 Mauzoleum Jusufa ibn Kusejra
1 Mauzoleum Gülüstan
1 Mauzoleum Gouharszad
1 Maresza
1 Mariposa Monarca
1 Mauzoleum Qarabağlar
1 Meczet Eşrefoğlu
1 Medresa Cacabey
1 Medresa Gök w Sivas
1 Acueducto del Padre Tembleque
1 Meczet Zeynel Abidin
1 Meczet Hacı Bayram Camii
1 Meczet Mahmuta Beya
1 Mandir Dźanaki
1 Malla (dynastia)
1 Longobardowie we Włoszech. Ośrodki władzy, 568 – 774 n.e.
1 Lotru
1 Llangollen Canal
1 Little Grand Rapids First Nation
1 Limes Pannonicus
1 Lista światowego dziedzictwa UNESCO w Wielkiej Brytanii
1 Lovell Telescope
1 Lónya
1 Magnolia mediocris
1 Maison Guiette
1 Magnolia gustavii
1 Madrasa w Radzie
1 Madrasa Amirija w Radzie
1 Koch'ang
1 Klasztor Alahan
1 Hazor
1 Hierotezjon
1 Hawf
1 Hamiguitan
1 Hahoe
1 Hamber
1 Hill of Uisneach
1 Hiraizumi
1 Hwasun
1 Hyde Park Barracks
1 Hwasong
1 Hovgården
1 Hoh Xil (region)
1 Hongcun
1 Hadżdżi Bektasz Wali
1 Główne ośrodki górnicze Walonii
1 Goryeo Tripitaka
1 Grand-Hornu
1 Gokayama
1 Girolata
1 Geometryzm
1 Gimnazjum Szent László w Budapeszcie
1 Granice Cesarstwa Rzymskiego
1 Great North Road (Nowa Południowa Walia)
1 Gulangyu
1 Gusuku
1 Grób Izmaila Fakirullaha
1 Grób Ahiego Ewrena
1 Grobowce cesarskie dynastii Ming i Qing
1 Hôtel Solvay
1 Hôtel Tassel
1 Kalhat
1 Kanghwa
1 Kalat al-Bahrajn
1 Kaiping Diaolou
1 Jaskinie w Kujang
1 Joseph Reed
1 Kaplica Dzordzora
1 Katedra w León
1 Kibyra
1 Kingston and Arthurs Vale Historic Area
1 Khwadża Abu Nasr Parsa
1 Khor Rori
1 Kaunos
1 Kekova
1 Jaskinia Szemlő-hegyi
1 Jaskinia Songam
1 István Medgyaszay
1 Iwami Ginzan
1 Ironbridge Gorge
1 Inis Cealtra
1 Hôtel van Eetvelde
1 Ieud
1 Izvoarele Nerei
1 Jarlshof
1 Jaskinia Molnár János
1 Jaskinia Pál-völgyi
1 Jaskinia Karain
1 Jaskinia József-hegyi
1 Jaskinia Ferenc-hegyi
1 Medresa Karatay

Created Thu, 31 Aug 2017 19:22:50 +0000 by the MissingTopics tool (run again with these settings)

Miasta świata

Wanted Title
1 's-Gravendeel
1 Aarau (okręg)
1 Aarberg (okręg)
1 Aarwangen (okręg)
1 Abab
1 Abarao
1 Abasza
1 Abcoude
1 Abdul Hakim
1 Abim
1 Abiy Addi
1 Abo (Kamerun)
1 Aboisso
1 Abomsa
1 Abonnema
1 Aboso
1 Abrak Czitan
1 Abs
1 Abu-al-Hasib
1 Abu Dżubajha
1 Abu Ghlasza
1 Abu Hamam
1 Abu Hulaifa
1 Abu Nachla
1 Abu Samra
1 Abu Zabad
1 Abudwak
1 Abuko
1 Aburi (Ghana)
1 Abwatunbuliva
1 Abwaw
1 Acacías
1 Acalayong
1 Acaribo
1 Aceguá (Urugwaj)
1 Achaura
1 Achmeta
1 Achtala
1 Achthuizen
1 Achutupo
1 Acoyapa
1 Acurenam
1 Ad-Dahi (Jemen)
1 Ad-Dandan
1 Ad-Dawwaja
1 Ad-Dindar
1 Ad-Dis
1 Ad-Dulajl
1 Ad Dawoon
1 Adacao
1 Adado
1 Adam (Oman)
1 Adan Yabal
1 Addu City
1 Adiaké
1 Adibor
1 Adjuntas (Portoryko)
1 Adreyi
1 Adrurior
1 Adungidungur
1 Adwongeo
1 Aeibur
1 Aeonun
1 Aerok
1 Afabet
1 Afariridookiibuurqumayo
1 Affoltern (okręg)
1 Afféry
1 Afikpo
1 Afmadow
1 Agabwe
1 Agarak
1 Agno (Szwajcaria)
1 Agogo (Ghana)
1 Agua Buena
1 Aguachica
1 Aguas Corrientes
1 Aguas Zarcas
1 Aguaytía
1 Aguazul
1 Aguilares (Argentyna)
1 Agulu
1 Agustín Codazzi
1 Ahad al Masarihah
1 Ahmadpur East
1 Ahmadpur Sial
1 Aiburi
1 Aigle (okręg)
1 Aiguá
1 Ailigandí
1 Aioe
1 Aiseau-Presles
1 Ajax Bay
1 Ajdun
1 Ajn Arnat
1 Ajn Azel
1 Ajn Benian
1 Ajn Bessem
1 Ajn Fakrun
1 Ajn Harruda
1 Ajn Kersza
1 Ajn M'lila
1 Ajn Sefra
1 Ajn Smara
1 Ajn Taja
1 Ajn Tuta
1 Ajn Wilman
1 Ajn al-Hadżel
1 Ajn al-Melh
1 Ajn al-Turk
1 Ajrum
1 Ajvalija
1 Akbu
1 Akdağmadeni
1 Akim Oda
1 Akim Swedru
1 Akka (Fudżajra)
1 Akkelpur
1 Akkuda
1 Akok
1 Akoupé
1 Akropong
1 Akwatia
1 Akyazı
1 Akyurt
1 Akçakoca
1 Al-'Ulajah
1 Al-Abadia
1 Al-Abjar
1 Al-Adan
1 Al-Affrun
1 Al-Ajn (Tunezja)
1 Al-Ajun Sidi Melluk
1 Al-Arkub
1 Al-Aszur
1 Al-Attaf
1 Al-Attawija
1 Al-Aturijja
1 Al-Awamijah
1 Al-Azizija (Irak)
1 Al-Bajjada
1 Al-Birka
1 Al-Bithna
1 Al-Bukajrijah
1 Al-Chatam
1 Al-Chawcha
1 Al-Chisa
1 Al-Churmah
1 Al-Dżabirijja
1 Al-Dżadid
1 Al-Dżadida (Tunezja)
1 Al-Dżarrahi
1 Al-Dżazer
1 Al-Dżazira (Szardża)
1 Al-Dżazira Aba
1 Al-Dżumum
1 Al-Fahs
1 Al-Fao
1 Al-Faszaka
1 Al-Finidik
1 Al-Fintas
1 Al-Fuhud
1 Al-Golea
1 Al-Gseibat
1 Al-Guerrara
1 Al-Habbanija
1 Al-Habilajn
1 Al-Hadżar (Algieria)
1 Al-Hadżeb
1 Al-Hajj
1 Al-Halis
1 Al-Hamdanija
1 Al-Hamzah
1 Al-Harrusz
1 Al-Haszan
1 Al-Haszimija
1 Al-Hazm
1 Al-Heraojen
1 Al-Hidr
1 Al-Hindija
1 Al-Hisn
1 Al-Husajhisa
1 Al-Huwatta
1 Al-Idrissia
1 Al-Kala al-Kabira
1 Al-Kalaat es-Sraghna
1 Al-Kalat as-Saghira
1 Al-Kasim (Irak)
1 Al-Kasr (Tunezja)
1 Al-Katn
1 Al-Katrun
1 Al-Kir'ana
1 Al-Kram
1 Al-Kudaih
1 Al-Kurajja (Fudżajra)
1 Al-Kusajba (Mauretania)
1 Al-Kusur
1 Al-Kutaj
1 Al-Kutajna
1 Al-Kuz
1 Al-M'Ghair
1 Al-Machwah
1 Al-Madhatija
1 Al-Mahabisza
1 Al-Mahbula
1 Al-Mahmal
1 Al-Mahmudija
1 Al-Maja
1 Al-Mangaf
1 Al-Mansurija
1 Al-Marawia
1 Al-Marhina
1 Al-Marsa (Tunezja)
1 Al-Maszaria
1 Al-Maszaszita
1 Al-Midhnab
1 Al-Mikdadija
1 Al-Milaha
1 Al-Milia
1 Al-Misrach
1 Al-Miszab
1 Al-Mudżlad
1 Al-Murudż
1 Al-Musajjib
1 Al-Muszrif
1 Al-Namas
1 Al-Radżaban
1 Al-Rheibat
1 Al-Taraf
1 Al-Udżeilat
1 Al-Ujaun
1 Al-Urban
1 Al-Uruba
1 Al-Wafra
1 Al-Waha
1 Al-Wardanin
1 Al-Wukajr
1 Alaca
1 Alajuelita
1 Alamdanga
1 Alaminos (Filipiny)
1 Alanyurt
1 Alarm Forest
1 Alashankou
1 Albert Town (Bahamy)
1 Alderetes
1 Alejandro Gallinal
1 Alemdağ
1 Ali Subah as-Salim
1 Alikahya
1 Alipur
1 Alipur Chatha
1 Alitena
1 Alkmaar (Surinam)
1 Allaji Saru
1 Allen (Argentyna)
1 Allunhari
1 Almirante
1 Alofitai
1 Alollammagad
1 Alto Hospicio
1 Alto Molócue
1 Alto de la Estancia
1 Alto del Espino
1 Alverca do Ribatejo
1 Alveringem
1 Amagi (miasto)
1 Amaigbo
1 Amalu Ighriben
1 Amangarh
1 Amarden
1 Amay
1 Ambattur
1 Ambo (Kiribati)
1 Ambodiharina
1 Ambriz
1 Ambunti
1 Amet (Nauru)
1 Ammi Mussa
1 Amolatar
1 Amravati
1 An-Nasranijja
1 An-Numanija
1 An Châu
1 An Khê
1 An Thới
1 Anabaredi
1 Anakawida
1 Anakawidua
1 Anakawiduwa
1 Anakawidwo
1 Anaklia
1 Anamangidrin
1 Ananea
1 Anapaike
1 Anapodu
1 Anatip
1 Anau (Polinezja Francuska)
1 Anawe
1 Ancón
1 Anda (miasto)
1 Andahuaylas
1 Andelfingen (okręg)
1 Andenne
1 Andes (Kolumbia)
1 Andevoranto
1 Andulo
1 Anebenok
1 Anebweyan
1 Anera
1 Anerowe
1 Anghordaban
1 Angol (miasto)
1 Angoweang
1 Anguo
1 Anhée
1 Anibawo
1 Anigobwi
1 Anitobu
1 Aniwen
1 Anjalankoski
1 Ank
1 Ankpa
1 Anloga
1 Anlu
1 Anna (Nauru)
1 Anning
1 Anomabu
1 Anoreo
1 Anosibe An'ala
1 Anqiu
1 Ans
1 Anse-Marcel
1 Anse-à-Galets
1 Anse des Cayes
1 Anse des Lézards
1 Anse du Gouverneur
1 Anse du Grand Cul-de-Sac
1 Anserma
1 Ansina
1 Anson Bay
1 Antanambao Manampotsy
1 Antebuka
1 Anthisnes
1 Antsampanana
1 Anut
1 Anuuroya
1 Anwer
1 Anzegem
1 Apac
1 Apam
1 Apartadó
1 Apetina
1 Apotgan
1 Apra Harbor
1 Aqrah
1 Ar-Rabta
1 Ar-Radwanija
1 Ar-Rahida
1 Ar-Rajanija
1 Ar-Rajjan Industrial Area
1 Ar-Risz
1 Ar-Rudajjif
1 Ar-Rumaithijja
1 Ar-Ruwais
1 Ara (Nauru)
1 Araji
1 Araklı
1 Aramen
1 Arandis
1 Aranos
1 Arans
1 Araro
1 Arauca (miasto)
1 Arboje
1 Arbon (okręg)
1 Arcahaie
1 Arcen en Velden
1 Ardooie
1 Areb
1 Areguá
1 Arendonk
1 Arenillas (Ekwador)
1 Arerilolammod
1 Aribeang
1 Aribimomo
1 Aribweabwe
1 Arifiye
1 Arifwala
1 Ariguani
1 Arjona (Kolumbia)
1 Arlesheim (okręg)
1 Armoyin
1 Arnarneshreppur
1 Arnavutköy
1 Arno Arno
1 Aro (Nauru)
1 Aromwemwe
2 Arrah
1 Arrak
1 Arroyito
1 Artux
1 Aru (Demokratyczna Republika Konga)
1 Arubo
1 Arwango
1 As-Samija
1 As-Sarih
1 As-Subahija
1 As-Suki
1 As-Surra
1 As (Belgia)
1 As Ela
1 As Senia
1 Asarlık
1 Asbia
1 Aserrío de Gariché
1 Askan Abu Nusajr
1 Aso (miasto)
1 Assamo
1 Assesse
1 Astumbo
1 Asz-Szabba
1 Asz-Szahid Azmi
1 Asz-Szajhija
1 Asz-Szakka
1 Asz-Szamaja
1 Asz-Szarkat
1 At-Tuhajta
1 At-Turba
1 Atabwagabap
1 Atacames
1 Atae
1 Atalaya (Panama)
1 Ataneu
1 Ataro
1 Ate (Nauru)
1 Atebar
1 Atedi
1 Atenas
1 Athlacca
1 Athleague
1 Atibuyinor
1 Atiquizaya
1 Atirabu
1 Atol Gaafu Dhaalu
1 Atol Gnaviyani
1 Atol Haa Dhaalu
1 Atol Kaafu
1 Atol Lhaviyani
1 Atol Raa
1 Atol Seenu
1 Atomo
1 Atowedudu
1 Atowong
1 Atsiyeiubar
1 Attert
1 Atubwinumar
1 Atumurumur
1 Atuntaqui
1 Aubange
1 Aubel
1 Aubonne (okręg)
1 Augher
1 Augier
1 Augustenborg
1 Aurora (Surinam)
1 Austurland
1 Autibwere
1 Auvinyà
1 Avadi
1 Avaskär
1 Avatiu
1 Avelgem
1 Avellaneda (Santa Fe)
1 Avenches
1 Avenches (okręg)
1 Avguštin Stegenšek
1 Avissawella
1 Awidayungiyung
1 Axel (Holandia)
1 Axmedgaab
1 Ayamé
1 Ayapel
1 Ayer Keroh
1 Ayikel
1 Ayun Pa
1 Aywaille
1 Az-Zahar
1 Az-Zahra (Tunezja)
1 Az-Zajdija
1 Az-Zala
1 Az-Zubara
1 Azaguié
1 Azangaro
1 Azazga
1 Azghenghan
1 Azru
1 Azuel
1 Azzaba
1 Aéroport
1 Añasco (Portoryko)
1 Añatuya
1 Babaeski
1 Babilie
1 Babonneau
1 Bacchus Marsh
1 Bachaquero
1 Baco (Etiopia)
1 Badah
1 Badamdar
1 Badargandź
1 Badhoevedorp
1 Badi (Meneng)
1 Badme
1 Badr (Libia)
1 Badźitpur
1 Baelen
1 Bagabap
1 Bagaces
1 Bagenalstown
1 Bagerhat
1 Bagetareor
1 Bagha
1 Baghdati
1 Bago (Filipiny)
1 Bagua (Peru)
1 Bahçeşehir
1 Bahía de Caráquez
1 Bailundo
1 Baimuru
1 Bais (Filipiny)
1 Bajadha
1 Bajan (Kuwejt)
1 Bajdżi Szamal
1 Bajhan
1 Bajo Pichanaqui
1 Bajt Ras
1 Bakaka
1 Bakasrah
1 Baker Hill
1 Bakwa-Kalonji
1 Balaclava
1 Balad (Irak)
1 Balad (Somalia)
1 Balamba
1 Balatonkenese
1 Balaxanı
1 Balcarce
1 Baldivis
1 Ballidagaruen
1 Ballina (Tipperary)
1 Ballindine
1 Ballineen
1 Ballingarry
1 Ballingooly
1 Ballinhassig
1 Ballintubber
1 Ballon (Carlow)
1 Bally (Howrah)
1 Ballybunion
1 Ballycastle (Mayo)
1 Ballycotton
1 Ballycummin
1 Ballydesmond
1 Ballyfin
1 Ballygarvan
1 Ballyhale
1 Ballyhaunis
1 Ballyheigue
1 Ballylynan
1 Ballymahon
1 Ballymakeera
1 Ballymascanlon
1 Ballynahinch (Galway)
1 Ballyragget
1 Ballysimon
1 Ballyvourney
1 Balombo
1 Baltasar Brum (Urugwaj)
1 Baltimore (Cork)
1 Balzar
1 Bambamarca
1 Bamboo
1 Bandar Maharani
1 Bandarban
1 Bandiiradley
1 Bandon (Cork)
1 Bangabanga
1 Bangolo
1 Bangor Erris
1 Bangula
1 Bani Sad
1 Bani Szilawa Gawra
1 Banja (Bułgaria)
1 Banjulunding
1 Banket
1 Bannu
1 Banraeaba
1 Banszchali
1 Banz
1 Baradero
1 Baraigram
1 Baranagar
1 Baranoa
1 Barbosa (Antioquia)
1 Barbosa (Santander)
1 Barddhaman
1 Bargara
1 Bargny (Senegal)
1 Bariadi
1 Barkam
1 Barkamareyshir
1 Barkan (Maroko)
1 Barlecha
1 Barleycove
1 Baroiarhat
1 Barranca (miasto w Kostaryce)
1 Barrigada Heights
1 Barrière des Quatres Vents
1 Barros Blancos
1 Barura
1 Barzeys
1 Bas-Sassandra
1 Basankusu
1 Basirpur
1 Basoko
1 Bassenge
1 Bat Khela
1 Batac
1 Batanowci
1 Batavia (Surinam)
1 Bath (Jamajka)
1 Bathinda
1 Bathmen
1 Batta
1 Batán (miasto)
1 Bay (Somalia)
1 Bayaguana
1 Bayawan
1 Baybay
1 Bayside (Dublin)
1 Bayugan
1 Bazhou
1 Baía Farta
1 Baños de Agua Santa
1 Bağbaşı
1 Bağlum
1 Beani Bazar
1 Beaumont (Hainaut)
1 Bechem
1 Bedele
1 Bedessa
1 Bedong
1 Beernem
1 Beersel
1 Beerticalicanshuur
1 Beeston and Stapleford
1 Befandriana-Avaratra
1 Begijnendijk
1 Begoro
1 Beica
1 Beiliu
1 Beilul
1 Beipiao
1 Beizhen
1 Bei’an
1 Beji
1 Bektemir
1 Bela Vista (Mozambik)
1 Beledhawo
1 Belfast (Republika Południowej Afryki)
1 Belhanhumei
1 Belkuczi
1 Bell Ville
1 Bella Vista (Argentyna)
1 Bellavary
1 Bellderrig
1 Bellinzona (okręg)
1 Belmullet
1 Belnem
1 Beloeil
2 Belén
1 Belén de Escobar
1 Bende
1 Benfleet
1 Benguema
1 Beni Tamu
1 Benina
1 Bennetsbridge
1 Benthuizen
1 Benzdorp
1 Bera (Bangladesz)
1 Berazategui
1 Berbá
1 Berd
1 Bereina
1 Bergen (Limburg)
1 Bergen (Noord-Holland)
1 Bergh
1 Berloz
1 Bermejo (Boliwia)
1 Bern (okręg)
1 Bernissart
1 Berno (okręg)
1 Beromünster
1 Berrian
1 Bertem
1 Bertogne
1 Bertrix
1 Beruwala
1 Bethel Town
1 Bexon (Saint Lucia)
1 Beyne-Heusay
1 Beyra
1 Bełowo
1 Bhai Pheru
1 Bhakkar
1 Bhaluka
1 Bhalwal
1 Bhanga
1 Bhangura
1 Bhera
1 Bheramara
1 Bhuapur
1 Bhunya
1 Bialla
1 Biankouma
1 Biasca
1 Bibala
1 Bibiani
1 Biche
1 Bichena
1 Bicurga
1 Bidbid
1 Bidhannagar
1 Bidija
1 Biel (okręg)
1 Bievre
1 Bifröst (miasto)
1 Biga (Turcja)
1 Biharamulo
1 Bijilo
1 Bikarej
1 Bilaspur (Chhattisgarh)
1 Bilene Macia
1 Bin Ahmad
1 Bin Sulajman
1 Binga (Demokratyczna Republika Konga)
1 Binə
1 Binəqədi
1 Bir al-Aszhab
1 Bir an-Nasran
1 Birampur
1 Birganj
1 Birine
1 Birtamod
1 Bischofszell
1 Bischofszell (okręg)
1 Bisira
1 Bislig
1 Bitagron
1 Biteye
1 Bitica
1 Biu
1 Biureghawan
1 Biwagra
1 Bjała czerkwa
1 Bla
1 Blacklion
1 Blackrock (Louth)
1 Blama
1 Blanchisseuse
1 Blangoua
1 Blanquillo
1 Bloléquin
1 Blue City (Oman)
1 Blue Hill (Wyspa Świętej Heleny)
1 Blue Mountain (Turks i Caicos)
1 Bluefields (Jamajka)
1 Bluff Cove
1 Bni Ansar
1 Boali
1 Boalmari
1 Boane
1 Boarnsterhim
1 Bobow doł
1 Boca de Parita
1 Boczangandź
1 Bodajk
1 Bodeadi
1 Bogemaru
1 Bogi
1 Bogia
1 Bogo (Filipiny)
1 Bokaro Steel City
1 Bolarowo
1 Bolobo
1 Bolondo
1 Bomaderry
1 Bomang'ombe
1 Bombo (Uganda)
1 Bommanahalli
1 Bonanza (miasto w Nikaragui)
1 Boneda
1 Bongaree
1 Bongouanou
1 Bonon
1 Bonoua
1 Boocame
1 Boom (Belgia)
1 Boorame
1 Boquerón (Panama)
1 Boquete
1 Bor (Turcja)
1 Borculo
1 Boreboren
1 Bori
1 Boriziny
1 Borne (Niederlande)
1 Borongan
1 Borowo (Bułgaria)
1 Borsbeek
1 Bosconia
1 Boskoop (miasto)
1 Botopasi
1 Botou
1 Bottle Creek
1 Bouansa
1 Boudry
1 Boudry (okręg)
1 Bouillon (Belgia)
1 Boulder (Australia Zachodnia)
1 Boundiali
1 Boundji
1 Bourem
1 Bourg-Saint-Pierre
1 Boussu
1 Bowagae
1 Boyabat
1 Bożuriszcze
1 Boʻz
1 Bracigowo
1 Bragado
1 Brahmapur (Indie)
1 Braine-le-Comte
1 Braives
1 Brande
1 Brandon (Floryda)
1 Brecht (Belgia)
1 Bredene
1 Breezy Brae
1 Bremgarten (okręg)
1 Bresje
1 Breznik
1 Bridgewater (Australia Południowa)
1 Brig (okręg)
1 Bronkhorst
1 Broo
1 Brown's Town
1 Broye (okręg)
1 Bruff
1 Brugelette
1 Brugg (okręg)
1 Brunehaut (Hainaut)
1 Brusarci
1 Brätte
1 Bu'aale
1 Bu-Fachra
1 Bu-r-Raszid
1 Bu Ismajl
1 Bu Mahal al-Bassatin
1 Bu Salim
1 Buarfa (Maroko)
1 Buariki (atol Tabiteuea)
1 Budaka
1 Budakalász
1 Budwaw
1 Budżad
1 Buena Fé
1 Buenos Aires de Puntarenas
1 Bufarik
1 Buff Bay
1 Bugaba
1 Bugara
1 Bugarama
1 Bugembe
1 Bugiri
1 Buguma
1 Bukadir
1 Bulajdż
1 Bulembu
1 Buliisa
1 Bull Savanna
1 Buluma
1 Bulungu
1 Bumboras
1 Bunaid al-Kar
1 Bundibugyo
1 Bunmahon
1 Buota
1 Buq aqable
1 Bur Agaccar
1 Bur Saalax
1 Burane
1 Burdinne
1 Burdż Menajel
1 Burdż al-Bahri
1 Burg-Reuland
1 Burgaban
1 Burgdorf (okręg)
1 Buronga
1 Burtonport
1 Busembatya
1 Buseresere
1 Businga
1 Busselton
1 Busumbala
1 Butimangum
1 Butlersbri0dge
1 Buurdhuubo
1 Buurweyn
1 Buutuo
1 Buwenge
1 Buyo
1 Buznika
1 Buín
1 Buôn Hồ
1 Buôn Trấp
1 Bwanje
1 Bwaterangerang
1 Bwera-Mpondwe
1 Bweranibek
1 Bwerigi
1 Bweteboe
1 Bweteoaru
1 Bwidin
1 Byatarayanapura
1 Byłgarowo
1 Bágala
1 Béoumi
1 Bétou
1 Bình Định
1 Búzi
1 Bülach (okręg)
1 Bülbülə
1 Bütgenbach
1 Bến Lức
1 Bỉm Sơn
1 Caagmuuddey
1 Caazapá (miasto)
1 Cabadbaran
1 Cabaret
1 Cabral
1 Cachí
1 Cacuso
1 Cadaley
1 Cadamstown
1 Cafunfo
1 Cageri
1 Caherdaniel
1 Cai Lậy
1 Caia
1 Caicedonia
1 Caimbambo
1 Caimitillo
1 Cajicá
1 Calandala
1 Calarcá
1 Calceta
1 Caldas (Antioquia)
1 Calenga
1 Calivigny
1 Calle Blancos
1 Calobre
1 Calulo
1 Calzada Larga
1 Camabatela
1 Camacupa
1 Camaruche
1 Cambita Garabitos
1 Cambridge (Jamajka)
1 Cambundi
1 Campanilla
1 Campoalegre
1 Candelaria (Kolumbia)
1 Candelaria Arenas
1 Candjimbe
1 Candon
1 Cangumbe
1 Caniçado
1 Canlaon
1 Canoas (miasto w Kostaryce)
1 Capellanía
1 Capelongo
1 Capetí
1 Capira
1 Capitán Bermúdez
1 Cappamore
1 Capulo
1 Car Kałojan (miasto)
1 Caraballeda
1 Carcar
1 Cardal
1 Cardona (Urugwaj)
1 Careysburg
1 Cariamanga
1 Cariari
1 Caripito
1 Carlingford (Louth)
1 Carmen (Urugwaj)
1 Carmen (miasto w Kostaryce)
1 Carmen de Patagones
1 Carmen de Viboral
1 Carmooyin
1 Carrandi
1 Carrigadrohid
1 Carrigaholt
1 Carrillos
1 Carrowteige
1 Cartagena (miasto w Kostaryce)
1 Cartí Sugtupu
1 Carénage
1 Cascade (Jamajka)
1 Caseros (Buenos Aires)
1 Casilda
1 Casma
1 Castlecomer
1 Castleconnell
1 Castlehill
1 Castletownbere
1 Castletownshend
1 Casupá
1 Cat Hill
1 Catabola
1 Catacanha
1 Catamayo
1 Catandica
1 Catchiungo
1 Catumbela
1 Cauayan
1 Caucete
1 Cauquenes
1 Causeway
1 Cave Valley
1 Caxita Cameia
1 Cayambe (Ekwador)
1 Cazaje
1 Cazombo
1 Cañada de Gómez
1 Cañar
1 Cañazas
1 Cañete (miasto w Chile)
1 Cebollatí (miasto)
1 Ceel Cali
1 Ceel Garabjaalow
1 Ceel Huur
1 Ceelbuur
1 Ceelmakoile
1 Ceiba (gmina Ceiba)
1 Celendín
1 Celmira
1 Central (departament)
1 Cenxi
1 Cerfontaine (Belgia)
1 Cermeño
1 Cerrillos
1 Cerro Cama
1 Cerro Chato
1 Cervantes (miasto w Kostaryce)
1 Chadibe
1 Chadżidimowo
1 Chaguian
1 Chajarí
1 Chak Jhumra
1 Chak Sarwar Shahid
1 Chak azam Sahu
1 Chake Chake
1 Chakwal
1 Chala
1 Chalan Pago
1 Chalinze
1 Chaman
1 Chambishi
1 Chame (Panama)
1 Chamis al-Chaszna
1 Champhira
1 Chamr
1 Chancay (Peru)
1 Chanchamayo
1 Chandranigahpur
1 Changle
1 Changning
1 Changshu
1 Changyi
1 Chania (prefektura)
1 Chao (Peru)
1 Chaparral (Kolumbia)
1 Chapelle-lez-Herlaimont
1 Chapelton
1 Charata
1 Charlestown (Mayo)
1 Charleville (Cork)
1 Charsadda
1 Chartres (Falklandy)
1 Chascomús
1 Chastre
1 Chaszim al-Kirba
1 Chato (Tanzania)
1 Chauk
1 Chaumont-Gistoux
1 Chawinda
1 Cheadle and Gatley
1 Chebelle
1 Chelak
1 Chepo
1 Chepén
1 Cheshire Hall
1 Chibi, Hubei
1 Chichawatni
1 Chichica
1 Chicualacuala
1 Chigorodó
1 Chigoré
1 Chiguirí Arriba
1 Chikwawa
1 Chilaw
1 Chileka
1 Chillán Viejo
1 Chilumba
1 Chimbas
1 Chimán
1 Chinchiná
1 Chinde (miasto)
1 Chintheche
1 Chinú
1 Chipindo
1 Chipinge
1 Chipoka
1 Chiponde
1 Chiquinquirá
1 Chiradzulu
1 Chishui
1 Chitipa
1 Chitral
1 Chivhu
1 Chièvres
1 Chiúre
1 Chobi
1 Chol
1 Chone
1 Chongzhou
1 Chota
1 Chuave
1 Chuhar Kana
1 Chunian
1 Churuquita Chiquita
1 Churuquita Grande
1 Chuxiong (miasto)
1 Châtel-Saint-Denis
1 Châtelet (Hainaut)
1 Châu Đốc
1 Chí Linh
1 Chía (Kolumbia)
1 Chư Sê
1 Ciceron
1 Cidra (Portoryko)
1 Cinco Esquinas
1 Cinco Saltos
1 Cinjirta
1 Circasia
1 Cirilo Guainora
1 City of Cape Town
1 City of Johannesburg
1 Cité Soleil
1 Ciudad Darío
1 Ciudad del Plata
1 Cixi (miasto)
1 Ciénaga de Oro
1 Clane
1 Clarecastle
1 Claremont (Jamajka)
1 Clark's Town
1 Clavier (Liège)
1 Claytown
1 Clenagh
1 Clifton Springs
1 Clogher
1 Clonbur
1 Clonenagh
1 Clonmacnois
1 Clonmany
1 Cloone
1 Cloyne
1 Cnori
1 Coachford
1 Coatepeque (miasto w Salwadorze)
1 Cockburn Harbour
1 Coco (Portoryko)
1 Cocobeach (Gwinea Równikowa)
1 Cocorote
1 Coetupo
1 Cofradía
1 Col de la Tourmente
1 Colcapirhua
1 Coleyville
1 Colfontaine
1 Colgula
1 Colina (miasto w Chile)
1 Colombier (Saint-Barthélemy)
1 Colombier (Saint-Martin)
1 Coloncito
1 Colonia Valdense
1 Colui
1 Columbia (Maryland)
1 Colón (Buenos Aires)
1 Colón (Entre Ríos)
1 Colón (miasto w Kostaryce)
1 Comblain-au-Pont
1 Comines-Warneton
1 Concepción (Wenezuela)
1 Concón
1 Conda
1 Condega
1 Cong (Mayo)
1 Consolación del Sur
1 Constanza
1 Constitución (Urugwaj)
1 Constitución (miasto w Chile)
1 Consuelo
1 Contamana
1 Conthey
1 Conthey (okręg)
1 Cooranbong
1 Copacabana (Kolumbia)
1 Coppet
1 Cordangan
1 Corisco (miasto)
1 Corlette
1 Coronel Bogado
1 Coronel Brandsen
1 Coronel Pringles
1 Coronel Suárez
1 Corossol
1 Corozal (Kolumbia)
1 Corrales (Peru)
1 Cossonay
1 Cossonay (okręg)
1 Cot (miasto)
1 Cottica
1 Cotuí
1 Courcelles (Hainaut)
1 Court-Saint-Étienne
1 Courtmacsherry
1 Couvin
1 Coxen Hole
1 Crafers
1 Craig Cove
1 Crainhem
1 Cratloe
1 Creek Village
1 Cregganbaun
1 Crisnée
1 Cristóbal (Panama)
1 Croft's Hill
1 Croglio
1 Croix-des-Missions
1 Crookhaven
1 Cross (Mayo)
1 Crosshaven
1 Crossmolina
1 Cruz del Eje
1 Csanádpalota
1 Cuango-Luzamba
1 Cubal
1 Cuchi
1 Cudrefin
1 Cuima
1 Cuimba
1 Cuito Canavale
1 Cukai
1 Cul-de-Sac
1 Cully (Szwajcaria)
1 Cura Cabai
1 Curanilahue
1 Curracloe
1 Curtina
1 Curuguaty
1 Curuzú Cuatiá
1 Cutervo
1 Cuunmaraayood
1 Cuvelai
1 Czah Ab
1 Czakaria
1 Czambarak
1 Czandina
1 Czar Fasson
1 Czarghat
1 Czatchil
1 Czaugacza
1 Czencza
1 Czengar Czar
1 Czeski Urząd Statystyczny
1 Czhagalnaija
1 Czhatak
1 Czittagong
1 Czowmohoni
1 Czunarughat
1 Cái Dầu
1 Cái Vồn
1 Củ Chi
1 Cửa Lò
1 Dabarow
1 Dabat
1 Daga Post
1 Dagana (Bhutan)
1 Daganbhuijan
1 Dagari
1 Daharki
1 Daharro
1 Daimoli
1 Dakar (region)
1 Dakawa
1 Dalap-Uliga-Darrit
1 Dalby (Australia)
1 Dalhem
1 Dalo Mana
1 Dalvey
1 Dalweyn
1 Damad
1 Damala Xagare
1 Damphu
1 Damt
1 Damurhuda
1 Danjiangkou
1 Daoudaouya
1 Daoukro
1 Dapitan
1 Dar Szaban
1 Dar Sziuch
1 Dar al-Bejda
1 Darliston
1 Daru (Sierra Leone)
1 Darwin (Falklandy)
1 Dasarahalli
1 Dashiqiao
1 Dastakert
1 Daubugingarawa
1 Daud Khel
1 Daudkandi
1 Daura
1 Daverdisse
1 Davy Hill
1 Dawlatabad
1 Dawwar Hiszar
1 Daye, Hubei
1 De Haan
1 De Pinte
1 De Zilk
1 Debełec
1 Debidwar
1 Debre Daua
1 Debre Werk
1 Deder (Etiopia)
1 Dedoplisckaro
1 Deerlijk
1 Dejen
1 Delémont (okręg)
1 Demba Kunda
1 Demnat
1 Demografia Liechtensteinu
1 Demografia Wysp Marshalla
1 Dengfeng
1 Dengta
1 Dengzhou
1 Dentergem
1 Deoli (Delhi)
1 Deothang
1 Departament Centralny (Paragwaj)
1 Dera
1 Dera Allah Yar
1 Dera Murad Jamali
1 Deradae
1 Derai
1 Derrybeg
1 Derwonadżi
1 Desruisseaux
1 Deurne (Niederlande)
1 Devet
1 Devrek
1 Dewangandź
1 Dewin
1 Dexing
1 Deán Funes
1 Değirmendere
1 Deštná
1 Dhahar
1 Dhahyan
1 Dhamasa
1 Dhamrai
1 Dhanbari
1 Dhurwaayaale
1 Di Linh
1 Dialakorodji
1 Diamarabougou
1 Diamniadio
1 Diani Beach
1 Diaobingshan
1 Dibba Al-Baja
1 Dibba Al-Fudżajra
1 Dibba Al-Hisn
1 Didam
1 Didusz Murad
1 Dielsdorf (okręg)
1 Diessenhofen
1 Diessenhofen (okręg)
1 Dietikon (okręg)
1 Digos
1 Digri
1 Diinsoor
1 Dijkot
1 Dilla
1 Dilovası
1 Dilsen-stokkem
1 Dina (Pakistan)
1 Dinar (Turcja)
1 Dinga
1 Diobahika
1 Dioro
1 Diourbel (region)
1 Diowol
1 Dioïla
1 Dipalpur
1 Dipolog
1 Dir (Pakistan)
1 Diriomo
1 Discovery Bay (Jamajka)
1 Dison
1 Distrito Nacional (prowincja)
1 Divalá
1 Dix-Huit Montagnes
1 Diyaba-Lubue
1 Diégonéfla
1 Diên Khánh
1 Diêu Trì
1 Djonaj
1 Djugu
1 Djumu
1 Dmanisi
1 Dobriniszte
1 Docol
1 Doctor Eulogio Estigarribia
1 Doische
1 Dokolo
1 Dolega
1 Dolo Bay
1 Dolores (Argentyna)
1 Domasi
1 Dombe Grande
1 Domburg (Surinam)
1 Dome (miasto)
1 Donabate
1 Donaghmore
1 Donceel
1 Dondo (Angola)
1 Doneraile
1 Donggang
1 Dongning
1 Dongo (Angola)
1 Dongou
1 Dongtai
1 Dongxing
1 Donje Žabare
1 Doolow
1 Doon (Irlandia)
1 Dooxadacambaareed
1 Dorale
1 Dospat (miasto)
1 Dougabougou
1 Douglas (Falklandy)
1 Doumera
1 Dour
1 Dowa (Malawi)
1 Dołna Bania
1 Dołna Orjachowica
1 Dr. Francisco Soca
1 Draa Ben Chedda
1 Drama (prefektura)
1 Draria
1 Drechtsteden
1 Dromiskin
1 Dromod
1 Dromoland
1 Drummonds
1 Drumshanbo
1 Drysdale
1 Dszejra al-Dżihadia
1 Duarte (prowincja)
1 Duayaw Nkwanta
1 Duera
1 Duffel
1 Dukm
1 Dullewalla
1 Dumila
1 Duncans
1 Dundo
1 Dundrum (Down)
1 Dundrum (Tipperary)
1 Dunfanaghy
1 Dunga Bunga
1 Dungu (Demokratyczna Republika Konga)
1 Dunkwa-on-Offin
1 Dunmore East
1 Dunnose Head, West Falkland
1 Dunyapur
1 Dupczanczia
1 Durg
1 Durgapur (Netrokona)
1 Durgapur (Radźszahi)
1 Duszeti
1 Duulin Maaxato
1 Duurxagar
1 Duyun
1 Dułowo
1 Dušan Kos
1 Dušanovo
1 Dystrykt Jinja
1 Dyłgopoł
1 Débé
1 Dörtyol
1 Dźagannathpur
1 Dźaipur Hat
1 Dźaldhaka
1 Dźibannagar
1 Dżabbar al-Ali
1 Dżabrin
1 Dżalan Bani Bu Hassan
1 Dżamaa
1 Dżammal
1 Dżanub Czitan
1 Dżermuk
1 Dżibla
1 Dżuaija
1 Dżubajt
1 Dżunduba
1 Dżwari (miasto)
1 Dương Đông
1 Dаmjаne
1 EThekwini (okręg metropolitalny)
1 Ea Drăng
1 Eanuawirieria
1 Easington (Jamajka)
1 East End-Long Look
1 Eatabwerik
1 Eatamebure
1 Eatebibido
1 Eatedeta
1 Eatedogi
1 Eateduna
1 Eateegoba
1 Eateneno
1 Eateragabe
1 Eaterienago
1 Eaterieri
1 Eatibwer
1 Eatoborowada
1 Eatobwadae
1 Ebeltoft
1 Ecaussinnes
1 Ecilda Paullier
1 Edegem
1 Edet
1 Edgeworthstown
1 Edingeni
1 Efekt falowania
1 Effiakuma
1 Effium
1 Eghezée
1 Eglisau
1 Egmond
1 Eha Amufu
1 Eibergen
1 Eijsden
1 Einsiedeln (okręg)
1 Ejura
1 Ekata
1 Ekunha
1 Ekwendeni
1 El Bagre
1 El Banco
1 El Cairo
1 El Carmen de Bolívar
1 El Caño
1 El Cerrito (Kolumbia)
1 El Congo
1 El Consejo
1 El Copé
1 El Cortezo
1 El Cristo
1 El Espavé
1 El Espino de Santa Rosa
1 El Giral
1 El Guabo
1 El Monte (miasto w Chile)
1 El Paraíso (miasto)
1 El Pedregal (Peru)
1 El Real de Santa María
1 El Rincón
1 El Roble (Panama)
1 El Santuario
1 El Sauce
1 El Silencio
1 El Triunfo (Ekwador)
1 El Uvito
1 El Valle de la Unión
1 Elgaimeddo
1 Elgg
1 Elguriasamo
1 Elin Pelin (miasto)
1 Elleholm
1 Ellenbrook (Australia)
1 Ellezelles
1 Elmadağ
1 Elsloo
1 Elst (Utrecht)
1 Embangweni
1 Embarcación
1 Emeishan
1 Emek
1 Emerald (Australia)
1 Emirdağ
1 Emmen (Niederlande)
1 Empalme Olmos
1 Emyvale
1 Enghien
1 Engis
1 Enniskean
1 Ennistimon
1 Enping
1 Enshi City
1 Entradero
1 Entremont (okręg)
1 Enugu Ukwu
1 Enyellé
1 Epe (Niederlande)
1 Era (Nauru)
1 Erdek
1 Erezee
1 Erlach (Szwajcaria)
1 Erlach (okręg)
1 Ermesinde
1 Erts
1 Erzin
1 Escalante (Filipiny)
1 Escobal
1 Esmoriz
1 Esperanza (Dominikana)
1 Espinal
1 Esquel
1 Essau
1 Essen (Belgia)
1 Estavayer-le-Lac
1 Este (Etiopia)
1 Esteban Echeverría
1 Estère
1 Etabae
1 Etalle (Belgia)
1 Etamor
1 Ethlon
1 Etiti
1 Etur
1 Ewros (prefektura)
1 Ezeiza
1 Ezza Inyimagu
1 Eğirdir
1 Faanui
1 Faaone
1 Faidh al-Botma
1 Faimes
1 Fakarava (miasto)
1 Fana
1 Fangaua
1 Faqirwali
1 Farato
1 Faraweyne
1 Farciennes
1 Fare
1 Fareham and Portchester
1 Faro (gmina)
1 Farukolhufunadhoo
1 Farzuga
1 Fatehjang
1 Fauvillers
1 Fazilpur
1 Feicheng
1 Felidhoo
1 Fengcheng (Jiangxi)
1 Fengcheng (Liaoning)
1 Fenoarivobe
1 Fenyang
1 Ferbane
1 Ferdżiua
1 Ferns (Wexford)
1 Ferreñafe
1 Ferrières (Liège)
1 Fethard
1 Fexhe-le-Haut-Clocher
1 Fierzë
1 Filadelfia de Guanacaste
1 Filfil
1 Finca Blanco
1 Finca Cincuenta y Uno
1 Finca Corredor
1 Fincza
1 Firjana
1 Firozwala
1 Fitii
1 Fitzroy (Falklandy)
1 Fiua
1 Fiães
1 Flamands
1 Flandes
1 Flemalle
1 Fleron
1 Flobecq
1 Florencia (miasto w Kostaryce)
1 Florencio Sánchez (miasto)
1 Florencio Varela
1 Florennes
1 Florenville
1 Florida (Kolumbia)
1 Florida (Portoryko)
1 Florina (prefektura)
1 Folgares
1 Fonadhoo
1 Fonseca (miasto)
1 Fontaine-l'Évêque
1 Fontana (Argentyna)
1 Fontein
1 Fort Abbas
1 Fortuneswell
1 Foso
1 Fosses-la-Ville
1 Fousbann
1 Fox Bay
1 Foxford
1 Foynes
1 Fraile Muerto
1 Frankfield
1 Frasnes-lez-Anvaing
1 Frauenfeld (okręg)
1 Fray Marcos
1 Freamunde
1 Frenda
1 Friths
1 Fromager
1 Frías (Argentyna)
1 Fujin
1 Fulbari
1 Fulbaria
1 Fulgloy
1 Fundación
1 Fungurume
1 Funza
1 Fuqing
1 Fuquan
1 Furbo (Galway)
1 Fusagasugá
1 Fushë-Arrëz
1 Fuwajrit
1 Fuyuan
1 Fu’an
1 Fyad
1 Føroya Kommunufelag
1 Gabaa
1 Gabab
1 Gabtali
1 Gadouan
1 Gafanha da Nazaré
1 Gafargaon
1 Gahi
1 Gaibanda
1 Gairo (Tanzania)
1 Gaizhou
1 Gajuwaka
1 Galaczipa
1 Galaosiyo
1 Galapa
1 Galinsoor
1 Galle (dystrykt)
1 Galmaarden
1 Galo (Angola)
1 Gambaru
1 Gambat
1 Gambissara
1 Gampaha
1 Gampaha (dystrykt)
1 Gampola
1 Ganda (Angola)
1 Gandra (Paredes)
1 Gangni
1 Ganoko
1 Ganokoro
1 Gaobeidian
1 Gaoping
1 Gaoual
1 Gaoyou
1 Gaozhou
1 Gao’an
1 Gapan
1 Garachiné
1 Garh Maharaja
1 Gariché
1 Garita
1 Garowol
1 Garraf (Irak)
1 Garryspillane
1 Garsif
1 Garupá
1 Gasarenda
1 Gasparillo
1 Gatumba
1 Gaurnadi
1 Gawaan Dheere
1 Gawler
1 Gayle (Jamajka)
1 Gazipaşa
1 Gbawe
1 Gbendembu
1 Gbongan
1 Gdejjel
1 Gebre Guracha
1 Gedinne
1 Geer
1 Gelemso
1 Gendringen
1 Gene
1 General Alvear
1 General Enrique Martínez
1 General Güemes
1 General Rodríguez
1 General San Martín (Buenos Aires)
1 General San Martín (Chaco)
1 Genval
1 Gerede
1 Gerpinnes
1 Gesi
1