Przejdź do zawartości

Portal:Geografia

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii

 < Portale < Geografia


Geografia w polskojęzycznej Wikipedii

Geografianauka przyrodnicza i społeczna zajmująca się badaniem powierzchni Ziemi (przestrzeni geograficznej). Zajmuje się ona nie tylko analizą rozmieszczenia obiektów czy zjawisk na powierzchni Ziemi, ale także badaniem przyczyn takiego stanu rzeczy oraz powiązaniami pomiędzy środowiskiem przyrodniczym a działalnością społeczeństw ludzkich. Nazwa geografia pochodzi od greckich słów γῆ geos – „ziemia” i γράφω grapho – „piszę”.

Jeżeli chcesz edytować tę stronę przejdź tutaj.

  Ciekawostki geograficzne

Czy wiesz ...

  Artykuł wart przeczytania

Antarktydakontynent położony najdalej na południe na Ziemi, znajduje się na nim geograficzny biegun południowy. Około 98% Antarktydy pokrywa polarna czapa lodowa o średniej grubości 1,9 km, która rozciąga się do wszystkich, prócz wysuniętych najbardziej na północ krańców Półwyspu Antarktycznego, które są pokryte tundrą.

Pod względem średnich warunków Antarktyda to najzimniejszy, najsuchszy i najbardziej wietrzny kontynent, ma także najwyższą średnią wysokość ze wszystkich kontynentów. Temperatura na Antarktydzie spada poniżej -90 °C. Kontynent nie ma stałych mieszkańców, ale w ciągu roku od 1000 do ponad 4000 osób przebywa na stacjach badawczych rozsianych po całym kontynencie.

Antarktyda jest de facto kondominium, zarządzanym przez państwa, które mają prawo głosu w ramach systemu traktatu antarktycznego. Zakazuje on działań wojskowych i wydobycia surowców mineralnych, prowadzenia prób jądrowych i składowania odpadów jądrowych, wspiera badania naukowe i chroni faunę i florę kontynentu.

Więcej...

  Miasto miesiąca

Kalisz (łac. Calisia, jid. קאַליש) – miasto na prawach powiatu w środkowo-zachodniej Polsce, położone na Wysoczyźnie Kaliskiej, nad Prosną, u ujścia Swędrni; historyczna stolica Wielkopolski, drugi co do wielkości ośrodek województwa wielkopolskiego, siedziba powiatu kaliskiego, główny ośrodek aglomeracji kalisko-ostrowskiej i Kalisko-Ostrowskiego Okręgu Przemysłowego; stolica diecezji kaliskiej.

Nazwa pochodzi od archaizmu kał oznaczającego bagno, mokradło. Ze względu na liczne znaleziska wskazujące na obecność Celtów w okolicy Kalisza istnieje również możliwość, że nazwa pochodzi od celtyckiego słowa cal, oznaczającego strumień lub rzekę. Nazwę miasta w zlatynizowanej formie Kalis notuje Gall Anonim w Kronice polskiej spisanej w latach 1112–1116. Miasto wymienione jest w zlatynizowanej wersji Calis w napisanej na przełomie XIII i XIV wieku łacińskiej Kronice wielkopolskiej w związku z fundacją ok. 1145 kolegiaty św. Pawła Apostoła przez księcia kaliskiego Mieszka III Starego.

Liczne odkrycia rzymskich importów (skarb z Zagórzyna i in.) wskazują na to, że okolice Kalisza były ośrodkiem na trasie szlaku bursztynowego. Podobieństwo średniowiecznej nazwy Kalisza do antycznej Kalisii, wzmiankowanej w 158 roku n.e. przez Klaudiusza Ptolemeusza, są powodem utożsamiania ich ze sobą co do lokalizacji przez historyków, począwszy od Jana Długosza, który nazwał Kalisz najstarszym miastem Polski (Calisia – Poloniae civitatum vetustissima). Twierdzenie, że Kalisz jest najstarszym miastem Polski lub miastem polskim o najstarszej metryce pisanej ma charakter propagandowy, ponieważ Kalisz stał się miastem dopiero w połowie XIII w. po otrzymaniu praw miejskich.

Więcej...

  Zdjęcie tygodnia

Schemat wulkanu

  Państwo miesiąca

Francja (fr. France, IPA: /fʁɑ̃s/), Republika Francuska (République française /ʁe.py.blik fʁɑ̃.sɛz/) – państwo, którego część metropolitarna znajduje się w Europie Zachodniej, posiadające także zamorskie terytoria na innych kontynentach. Francja metropolitarna rozciąga się od Morza Śródziemnego na południu do kanału La Manche i Morza Północnego na północy, oraz od Renu na wschodzie do Zatoki Biskajskiej na zachodzie. Francuzi często nazywają swój kraj l’Hexagone (sześciokąt) – pochodzi to od kształtu Francji metropolitarnej.

Republika Francuska jest unitarnym państwem demokratycznym, w którym ważną rolę odgrywa prezydent. Jest również piątym spośród najlepiej rozwiniętych krajów świata i jedenastym w rankingu warunków życia. Najważniejsze ideały Francji sformułowane zostały w Deklaracji Praw Człowieka i Obywatela i w występującym na drukach urzędowych i monetach haśle rewolucji francuskiej liberté, égalité, fraternité („wolność, równość, braterstwo”). Kraj należy do grona założycieli Unii Europejskiej. Ma największą powierzchnię spośród państw wspólnoty. Francja jest także członkiem-założycielem Organizacji Narodów Zjednoczonych oraz wchodzi w skład m.in. Frankofonii, G8 oraz Unii Łacińskiej. Jest stałym członkiem Rady Bezpieczeństwa ONZ, w której posiada prawo weta.

Francja ze względu na swoją liczbę ludności, potencjał gospodarczy, pozycję w Europie, silną armię (trzeci po Rosji i USA arsenał nuklearny), uchodzi za jedno z najpotężniejszych państw świata.

Więcej...

  Miejsce na mapie

Tanganika
Ilustracja
Zdjęcie satelitarne jeziora
Położenie
Państwo

 Burundi
 Demokratyczna Republika Konga
 Tanzania
 Zambia

Morfometria
Powierzchnia

34 400 km²

Wymiary
• max długość
• max szerokość


670 km
80 km

Głębokość
• średnia
• maksymalna


570 m
1435 m

Hydrologia
Rodzaj jeziora

tektoniczne

Położenie na mapie Demokratycznej Republiki Konga
Mapa konturowa Demokratycznej Republiki Konga, po prawej nieco na dole znajduje się owalna plamka nieco zaostrzona i wystająca na lewo w swoim dolnym rogu z opisem „Tanganika”
Ziemia6°00′11,9″S 29°32′41,9″E/-6,003306 29,544972

Tanganikajezioro w Afryce Wschodniej, jedno z Wielkich Jezior Afrykańskich, położone w strefie ryftu wschodnioafrykańskiego, w Wielkim Rowie Zachodnim. Zajmuje powierzchnię 34,4 tys. km², jest najdłuższym słodkowodnym jeziorem świata i najgłębszym jeziorem afrykańskim. Jezioro położone na wysokości 773 m n.p.m. Maksymalna głębokość osiąga 1435 m (drugie pod względem głębokości po jeziorze Bajkał) – stanowi tym samym kryptodepresję, dno jeziora leży 662 m p.p.m.

Tanganika posiada bogatą faunę: krokodyle, hipopotamy, wiele gatunków ptactwa wodnego. Jezioro znane jest z wielu gatunków ryb, w większości endemitów, głównie z rodziny Cichlidae (pielęgnicowate – ponad 200 gatunków, m.in. rodzaje Tropheus, Labeotropheus i Pseudotropheus, niektóre bardzo popularne w akwarystyce). Gatunki endemiczne jeziora powstały w efekcie długotrwałej izolacji zbiornika. Nastąpiła w nim szybka radiacja adaptacyjna pielęgnic. Znaczenie konsumpcyjne ma ok. 60 gatunków ryb. Eksperci ONZ w połowie lat 80. XX w. ocenili potencjalne możliwości połowowe w jeziorze na ok. 2 mln ton rocznie.

Galeria

Więcej...

  Artykuły do napisania ♦ Zalążki do poszerzenia

Nie znalazłeś jakiegoś geograficznego hasła na Wikipedii? Możesz go umieścić na liście poniżej:

Zapraszamy do Wikiprojektu Geografia.

Geografia Polski

 1. Adventure World Warsawen (2 interwiki)
 2. Carski Dar (wieś) /gm. Golub-Dob./ Proszę o mapę wsi Carski Dar włącznie z granicami oraz rys historyczny tej wsi.
 3. Cygany (powiat kluczborski) - Mała wieś położona na opolszczyźnie w powiecie kluczborskim sąsiadująca między wsiami Markotów Duży, Krężel, Czaple Stare i Nową Wieś
 4. Drzewice (dzielnica) – Kostrzyna nad Odrą
 5. dzielnice Tarnowa
 6. Gmina Chabne
 7. Hotel Gołębiewski - hotel w Mikołajkach(więcej w Kocham Cię Polsko!)
 8. Jadwinów (Lubartów) – dawniej Jacek dzielnica Lubartowa mieszka tam ok. 10 tys. osób
 9. Kamienne (przysiółek Kwieciszowic)
 10. Nadmorski Park Miniatur w Dziwnowie otwarty od 2012 roku. W parku zobaczyć można m.in. miniatury polskich latarni morskich; miniaturową kolej wąskotorową. www.park-miniatur.pl
 11. Niepodległe Księstwo Pomorskie – Jedna z micronations założona w Polsce
 12. Obwodnica Zawiercia
 13. Orkan Paula – z wersji niemieckiej
 14. Osiedle Belzacka w Piotrkowie Trybunalskim
 15. Osiedle Bukowe w Koszalinie
 16. Osiedle Fazos w Tarnowskich Górach
 17. Osiedle Piast w Lubaniu
 18. Osiedle Reymonta w Jędrzejowie (woj. świętokrzyskie)
 19. Osiedle Waryńskiego w Lubaniu
 20. Osiedle Wieczorka w Piekarach Śląskich
 21. Porty Polski
 22. Przedmieścia (Lubartów) - dzielnica Lubartowa
 23. Przysiółek Uwrocie-Niwiska, podkarpackie
 24. Ronda w Lublinie – jako uzupełnienie sieci ulic i placów w Lublinie
 25. Syrachowska – Ulica w Krakowie, pochodzenie jej nazwy jest nie do odnalezienia
 26. Ulica Zbigniewa Herberta w Lublinie – ulica w Lublinie
 27. Ujastek Mogilski- ulica w N. Hucie, znaczenie samego rzeczownika
 28. Ulica Mościckiego w Lipkowie
 29. Ulica Świętego Wawrzyńca w Poznaniu (ważna ulica)
 30. Wiadukt na ul. Karowej im. dr. Markiewicza zabytek Warszawy położony na granicy starego miasta i Powiśla, wybudowany na początku XX w.
 31. Ziemia Gnieźnieńska

Geografia świata

Uwaga: podział administracyjny zmienił się w ostatnich 10 latach w wielu krajach (np. dobry opis w Podział administracyjny Kuby, Podział administracyjny Czadu). Najważniejszy zawsze powinien być podział aktualny, inne są historyczne, co sięga często do "prowincji historycznych". Nawet w en.wiki są błędy w tych podziałach. Wszystkie kontynenty sprawdzono dość gruntownie.

 1. Abdi İpekçi, Aleja Bağdat, Aleja İstiklal, Aleja Kennedy'ego, Bankalar Caddesi, Soğukçeşme Sokağı – ulice Stambułu
 2. Abyei (region) – sporny obszar między dwoma Sudanami; jest hasło o mieście
 3. Afore - miejscowość, Papua-Nowa Gwinea niedaleko Mount Victory (wulkan)
 4. Akhvakhsky, Dakhadayevsky, Gumbetovsky, Novolaksky, Pushkinogorsky, Rameshkovsky, Uporovsky – rejony w Rosji, jest ich 1868
 5. Alakurtti – wieś w Rosji
 6. Al-Atrun – oaza w Sudanie
 7. Albaicín – zabytkowa dzielnica miasta Grenada w Hiszpanii
 8. Aleja Vasileos Konstantinou – Ateny
 9. Sjömarken – miejscowość w Szwecji; Szwecja jest krajem takich wsi z 1000 mieszkańców
 10. Amaliegade, Købmagergade, Nørregade – ulica w Kopenhadze
 11. Amderma – osada na północy Rosji
 12. Andreba – miasto i gmina na Madagaskarze
 13. Ankenesstranda – wieś w Norwegii, być może kwatera polskich żołnierzy na cmentarzu
 14. Annevoie-Rouillon – wieś w Belgii
 15. Armação de Pêra – wieś turystyczna w Portugalii
 16. Auckland Domain park w Auckland
 17. Avenue de l'Opéra, Avenue de Wagram, Avenue Foch, Avenue George-V, Avenue Kléber, Avenue Montaigne, Avenue Victor-Hugo, Boulevard Barbès, Boulevard Beaumarchais, Boulevard des Capucines, Boulevard de la Madeleine, Boulevard de Magenta, Boulevards des Maréchaux, Boulevard de Rochechouart, Boulevard de Sébastopol, Boulevard des Italiens, Boulevard du Montparnasse, Boulevard du Temple, Boulevard Malesherbes, Boulevard Montmartre, Boulevard Poissonnière, Boulevard Poniatowski, Boulevard Raspail, Boulevard Richard-Lenoir, Boulevard Saint-Martin, Boulevard Saint-Michel, Boulevard Voltaire, Boulevards des Maréchaux, Rue Cambon, Rue Copernic, Rue de la Huchette, Rue de la Paix, Rue de Lappe, Rue des Martyrs, Rue des Rosiers, Rue de Vaugirard, Rue Lepic, Rue Montorgueil, Rue Royale, Rue Saint-Denis – bulwary i ulice w Paryżu
 18. Baggot Street, Dawson Street, Fishamble Street, Henrietta Street, Henry Street, Herbert Park, Kildare Street, Leeson Street, Marrowbone Lane, Merrion Street, Moore Street, Parnell Street, Pearse Street, Sheriff Street, South Circular Road, Talbot Street – ulice w Dublinie
 19. Balestrand (wieś), Eidfjord (wieś), Eidsdal, Gjetingsdalen, Hellesylt, Repvåg, Sylte, Tverrelvdalen, Vikebukt wsie w Norwegii; wydaje się, że Norwegia w ogóle jest krajem małych wsi, jezior, wysepek, wodospadów, gór, których często nie ma też w en.wiki; miasto Stokmarknes
 20. Barangay - jednostka administracyjna na Filipinach
 21. Barotseland - region w płd. Afryce
 22. Baza lotnicza Thule – obszar niemunicypalny na Grenlandii, en:Thule Air Base
 23. Bazar w Tabrizie, Iran
 24. Bibione - miasteczko włoskie
 25. Biełastok - wieś w Rosji założona przez polskich emigrantów
 26. Bi'r Abu al-Husajn – studnia w Egipcie
 27. Aldwych (ulica), Bishopsgate, Brick Lane, Cambridge Circus, Carnaby Street, Denmark Street, Drury Lane, Exhibition Road, Flower and Dean Street, Haymarket (ulica), King's Road, Ladbroke Grove, Langham Place, Leadenhall Street, Lime Street, Paternoster Row, Pudding Lane, Sloane Street, Strand (ulica), Thames Embankment – ulice w Londynie
 28. Bom Jesus (kolejka linowa) - w Portugalii
 29. Bouvignes-sur-Meuse – kiedyś samodzielne miasteczko w Belgii
 30. Brig (miasto) = Brigue = Briga (miasto) – miasto w Szwajcarii, mamy wprawdzie Brig-Glis, ale co z fr:Brigue?
 31. Brytyjskie Wyspy Salomona
 32. Bundesplatz (plac w Bernie)
 33. Burrell Boom – turystyczna historyczna wioska w Belize
 34. Cadore – region historyczny we Włoszech
 35. Calaca - miejscowość /siłownie energetyczne, elektrownia/ na Filipinach
 36. Calle de Alcalá, Calle Mayor, Paseo de la Castellana, Paseo de Recoletos, Paseo del Prado – ulice w Madrycie
 37. Çankaya – dzielnica Ankary, stolicy Turcji; inna: Keçiören
 38. Capcir – kiedyś comarca w Katalonii, teraz we Francji
 39. Carnia – region historyczno-geograficzny we Włoszech
 40. Carriacou i Mała Martynika – dependencja Grenady; en:Carriacou and Petite Martinique, są artykuły o tych dwóch wyspach
 41. Centralna Serbia - region w Serbii
 42. Chalna – miasto w Bangladeszu, https://encyklopedia.pwn.pl/haslo/Calna;3890097.html; straciło znaczenie: https://en.wikipedia.org/wiki/Port_of_Mongla; https://www.newsonprojects.com/news/ships-arrival-drops-at-mongla
 43. Chausseestraße, Ebertstraße, Heerstraße, Jüdenstraße, Kopenhagener Straße, Leipziger Straße (ulica), Motzstraße, Niederkirchnerstraße, Oranienburger Straße, Rigaer Straße, Schwedter Straße, Siegesallee, Sonnenallee, Tauentzienstraße, Tiergartenstraße, Voßstraße, Wilhelmstraße (Spandau) – ulice w Berlinie
 44. Chiny – jednostki administracyjne drugiego rzędu, dużo interwiki, skomplikowany system, widać to w ramce w en:Changle_District
 45. Chiny Kontynentalne
 46. Chodsko - region historyczny w płd.-zachodnich Czechach
 47. College Green, Merrion Square, Mountjoy Square – place w Dublinie
 48. Corso Vittorio Emanuele II (Rzym), Lungotevere, Sampietrini, Tridente, Via Cavour, Via Condotti, Via Cristoforo Colombo, Via dei Coronari, Via dei Fori Imperiali, Via del Babuino, Via della Lungara, Via di Ripetta,Via Giulia, Via Margutta, Via Nazionale, Via Ostiensis, Viale Aventino, Via Sistina – ulice w Rzymie
 49. Dafni (osada) – w Grecji na górze Athos
 50. Daira de Bojador - en:Daira de Bojador, obóz w Algierii dla uchodźców z Sahary Zachodniej
 51. Darling Harbour - dzielnica Sydney
 52. Deira (dzielnica Dubaju)
 53. Demografia Brazylii pt:Demografia do Brasil
 54. Demografia Japonii ja:日本の人口統計
 55. Demografia Niemiec de:Demografie Deutschlands
 56. Departamenty Beninu, są zrobione
 57. Departamenty Kolumbii, są zrobione
 58. Dhobi Ghat (pralnie) - pralnie w Mumbaju
 59. Dombås – miejscowość w Norwegii
 60. Donaupark – park w Wiedniu
 61. Dōtonbori – dzielnica rozrywki w Osace
 62. Downtown Dubai centrum miasta z wieżowcami
 63. Drezdeński Ogród Botaniczny - ogród botaniczny w Dreźnie
 64. Droga Bimini – rzekome podmorskie ruiny na Bahamach jest (en)
 65. Droga Yungas – niebezpieczna droga w Boliwii
 66. Dystrykty Bahamów 31 dystryktów, Podział administracyjny Bahamów
 67. Dystrykty w Indiach: 24 Parganas North (dystrykt), 24 Parganas South (dystrykt), Ahmedabad (dystrykt), Aizawl (dystrykt), Ajmer (dystrykt), Alappuzha (dystrykt), Alwar (dystrykt), Ambala (dystrykt), Amravati (dystrykt), Amreli (dystrykt), Anand (dystrykt), Anantnag (dystrykt), Andaman Islands (dystrykt), Angul (dystrykt), Araria (dystrykt), Aurangabad (dystrykt), Aurangabad (dystrykt), Azamgarh (dystrykt), Badaun (dystrykt), Badgam (dystrykt), Bagalkot (dystrykt), Baghpat (dystrykt), Bahraich (dystrykt), Balaghat (dystrykt), Baleshwar (dystrykt), Ballia (dystrykt), Balrampur (dystrykt), Banas Kantha (dystrykt), Banda (dystrykt), Bangalore (dystrykt), Bangalore Rural (dystrykt), Banka (dystrykt), Bankura (dystrykt), Banswara (dystrykt), Barabanki (dystrykt), Baragarh (dystrykt), Baramula (dystrykt), Baran (dystrykt), Bardhaman (dystrykt) od 2017 podzielony na: Purba Bardhaman (dystrykt) i Paschim Bardhaman (dystrykt), Bareilly (dystrykt), Barmer (dystrykt), Barwani (dystrykt), Bastar (dystrykt), Basti (dystrykt), Begusarai (dystrykt), Belgaum (dystrykt), Bellary (dystrykt), Betul (dystrykt), Bhadrak (dystrykt), Bhagalpur (dystrykt), Bharatpur (dystrykt), Bharuch (dystrykt), Bhavnagar (dystrykt), Bhilwara (dystrykt), Bhind (dystrykt), Bhiwani (dystrykt), Bhojpur (dystrykt w Indiach), Bhopal (dystrykt), Bid (dystrykt), Bidar (dystrykt), Bijapur (dystrykt), Bijnor (dystrykt), Bikaner (dystrykt), Bilaspur (dystrykt), Bilaspur (dystrykt), Birbhum (dystrykt), Bokaro (dystrykt), Bolangir (dystrykt), Boudh (dystrykt), Bulandshahr (dystrykt), Buldhana (dystrykt), Bundi (dystrykt), Buxar (dystrykt), Cachar (dystrykt), Chamba (dystrykt), Champhai (dystrykt), Chamrajnagar (dystrykt), Chandauli (dystrykt), Chandel (dystrykt), Chandigarh (dystrykt), Changlang (dystrykt), Chatra (dystrykt), Chennai (dystrykt), Chhatarpur (dystrykt), Chhindwara (dystrykt), Chikkaballapura (dystrykt), Chikmagalur (dystrykt), Chitradurga (dystrykt), Chitrakoot (dystrykt), Chittorgarh (dystrykt), Churachandpur (dystrykt), Churu (dystrykt), Cuddapah (dystrykt), Cuttack (dystrykt), Dadra and Nagar Haveli (dystrykt), Dahod (dystrykt), Dakshin Dinajpur (dystrykt), Dakshina Kannada (dystrykt), Damoh (dystrykt), Dantewada (dystrykt), Darbhanga (dystrykt), Darjeeling (dystrykt), Darrang (dystrykt), Datia (dystrykt), Dausa (dystrykt), Davanagere (dystrykt), Delhi (dystrykt), Deogarh (dystrykt), Deoghar (dystrykt), Dewas (dystrykt), Dhalai (dystrykt), Dhamtari (dystrykt), Dhanbad (dystrykt), Dhar (dystrykt), Dharwad (dystrykt), Dhenkanal (dystrykt), Dholpur (dystrykt), Dibang Valley (dystrykt), Dimapur (dystrykt), Dindori (dystrykt), Doda (dystrykt), Dumka (dystrykt), Dungarpur (dystrykt), Durg (dystrykt), East Garo wayan (dystrykt), East Imphal (dystrykt), East Kameng (dystrykt), East Khasi Hills (dystrykt), East Nimar (dystrykt), East Siang (dystrykt), East Sikkim (dystrykt), Ernakulam (dystrykt), Etah (dystrykt), Etawah (dystrykt), Faizabad (dystrykt), Faridabad (dystrykt), Farrukhabad (dystrykt), Fatehabad (dystrykt), Fatehpur (dystrykt), Firozabad (dystrykt), Gadag (dystrykt), Gajapati (dystrykt), Gandhinagar (dystrykt), Ganganagar (dystrykt), Ganjam (dystrykt), Garhwa (dystrykt), Gautam Buddha Nagar (dystrykt), Gaya (dystrykt), Ghaziabad (dystrykt), Ghazipur (dystrykt), Giridih (dystrykt), Godda (dystrykt), Gonda (dystrykt), Gondiya (dystrykt), Gopalganj (dystrykt), Gorakhpur (dystrykt), Gulbarga (dystrykt), Gumla (dystrykt), Guna (dystrykt), Gurgaon (dystrykt), Gwalior (dystrykt), Hamirpur (dystrykt), Hamirpur (dystrykt), Hanumangarh (dystrykt), Harda (dystrykt), Hardoi (dystrykt), Hathras (dystrykt), Haveri (dystrykt), Hazaribagh (dystrykt), Hissar (dystrykt), Hooghly (dystrykt), Hoshangabad (dystrykt), Howrah (dystrykt), Idukki (dystrykt), Indore (dystrykt), Jabalpur (dystrykt), Jagatsinghpur (dystrykt), Jaintia Hills (dystrykt), Jaipur (dystrykt), Jaisalmer (dystrykt), Jajpur (dystrykt), Jalandhar (dystrykt), Jalaun (dystrykt), Jalgaon (dystrykt), Jalore (dystrykt), Jalpaiguri (dystrykt), Jammu (dystrykt), Jamnagar (dystrykt), Jamui (dystrykt), Janjgir-Champa (dystrykt), Jashpur (dystrykt), Jehanabad (dystrykt), Jhabua (dystrykt), Jhajjar (dystrykt), Jhalawar (dystrykt), Jharsuguda (dystrykt), Jhunjhunun (dystrykt), Jind (dystrykt), Jodhpur (dystrykt), Jorhat (dystrykt), Junagadh (dystrykt), Kachchh (dystrykt), Kaimur (dystrykt), Kaithal (dystrykt), Kalahandi (dystrykt), Kamrup (dystrykt), Kancheepuram (dystrykt), Kandhamal (dystrykt), Kangra (dystrykt), Kanker (dystrykt), Kannur (dystrykt), Kanpur Dehat (dystrykt), Karaikal (dystrykt), Karauli (dystrykt), Karbi Anglong (dystrykt), Kargil (dystrykt), Karimganj (dystrykt), Karnal (dystrykt), Kasargod (dystrykt), Kathua (dystrykt), Katihar (dystrykt), Katni (dystrykt), Kawardha (dystrykt), Kendrapara (dystrykt), Keonjhar (dystrykt), Khagaria (dystrykt), Kheda (dystrykt), Khordha (dystrykt), Kinnaur (dystrykt), Kishanganj (dystrykt), Koch Bihar (dystrykt), Koderma (dystrykt), Kohima (dystrykt), Kokrajhar (dystrykt), Kolar (dystrykt), Kolasib (dystrykt), Kolkata (dystrykt), Kollam (dystrykt), Koppal (dystrykt), Koraput (dystrykt), Korba (dystrykt), Koriya (dystrykt), Kota (dystrykt), Kottayam (dystrykt), Kozhikode (dystrykt), Kulu (dystrykt), Kupwara (dystrykt), Kurukshetra (dystrykt), Lahaul and Spiti (dystrykt), Lakhimpur (dystrykt), Lakhisarai (dystrykt), Lakshadweep (dystrykt), Lalitpur (dystrykt w Indiach), Lawngtlai (dystrykt), Lohardaga (dystrykt), Lohit (dystrykt), Lower Subansiri (dystrykt), Ludhiana (dystrykt), Lunglei (dystrykt), Madhepura (dystrykt), Madhubani (dystrykt), Mahasamund (dystrykt), Mahe (dystrykt), Mahendragarh (dystrykt), Mahesana (dystrykt), Malappuram (dystrykt), Malda (dystrykt), Malkangiri (dystrykt), Mamit (dystrykt), Mandi (dystrykt), Mandla (dystrykt), Mandsaur (dystrykt), Marigaon (dystrykt), Maunathbhanjan (dystrykt), Mayurbhanj (dystrykt), Midnapore (dystrykt), Mokokchung (dystrykt), Mon (dystrykt), Morena (dystrykt), Muktsar (dystrykt), Mumbai City (dystrykt), Munger (dystrykt), Murshidabad (dystrykt), Muzaffarpur (dystrykt), Nabarangpur (dystrykt), Nadia (dystrykt), Nagaur (dystrykt), Nalanda (dystrykt), Nalbari (dystrykt), Narmada (dystrykt), Narsinghpur (dystrykt), Navsari (dystrykt), Nawada (dystrykt), Nawan Shehar (dystrykt), Nayagarh (dystrykt), Neemuch (dystrykt), Nicobar Islands (dystrykt), North Cachar Hills (dystrykt), North Goa (dystrykt), North Sikkim (dystrykt), North Tripura (dystrykt), Nuapada (dystrykt), Pakur (dystrykt), Palakkad (dystrykt), Palamu (dystrykt), Pali (dystrykt), Panch Mahals (dystrykt), Panchkula (dystrykt), Panipat (dystrykt), Panna (dystrykt), Papum Pare (dystrykt), Parbboma (dystrykt), Pashchim Champaran (dystrykt), Pashchim Singhbhum (dystrykt), Patan (dystrykt), Pathanamthitta (dystrykt), Patiala (dystrykt), Patna (dystrykt), Pauri Garhwal (dystrykt), Phek (dystrykt), Poonch (dystrykt), Porbandar (dystrykt), Pratapgarh (dystrykt), Pulwama (dystrykt), Purba Champaran (dystrykt), Purba Singhbhum (dystrykt), Puri (dystrykt), Purnia (dystrykt), Purulia (dystrykt), Rae Bareli (dystrykt), Raichur (dystrykt), Raigarh (dystrykt), Raigarh (dystrykt), Raipur (dystrykt), Raisen (dystrykt), Rajauri (dystrykt), Rajgarh (dystrykt), Rajkot (dystrykt), Rajnandgaon (dystrykt), Rajsamand (dystrykt), Ranchi (dystrykt), Ratlam (dystrykt), Rayagada (dystrykt), Rewa (dystrykt), Rewari (dystrykt), Ri-Bhoi (dystrykt), Rohtak (dystrykt), Rohtas (dystrykt), Rudra Prayag (dystrykt), Rupnagar (dystrykt), Sabar Kantha (dystrykt), Sagar (dystrykt), Saharsa (dystrykt), Sahibganj (dystrykt), Saiha (dystrykt), Samastipur (dystrykt), Sambalpur (dystrykt), Sant Ravi Das Nagar (dystrykt), Saran (dystrykt), Satna (dystrykt), Sawai Madhopur (dystrykt), Sehore (dystrykt), Senapati (dystrykt), Seoni (dystrykt), Serchhip (dystrykt), Shahdol (dystrykt), Shajapur (dystrykt), Sheikhpura (dystrykt), Sheohar (dystrykt), Sheopur (dystrykt), Shimla (dystrykt), Shimoga (dystrykt), Shivpuri (dystrykt), Sibsagar (dystrykt), Siddharth Nagar (dystrykt), Sidhi (dystrykt), Sikar (dystrykt), Sirmaur (dystrykt), Sirohi (dystrykt), Sirsa (dystrykt), Sitamarhi (dystrykt), Siwan (dystrykt), Solan (dystrykt), Sonepat (dystrykt), Sonepur (dystrykt), Sonitpur (dystrykt), South Garo Hills (dystrykt), South Goa (dystrykt), South Sikkim (dystrykt), South Tripura (dystrykt), Srinagar (dystrykt), Sundargarh (dystrykt), Supaul (dystrykt), Surat (dystrykt), Surendranagar (dystrykt), Surguja (dystrykt), Tamenglong (dystrykt), Tawang (dystrykt), Tehri Garhwal (dystrykt), The Dangs (dystrykt), Thiruvallur (dystrykt), Thiruvananthapuram (dystrykt), Thiruvarur (dystrykt), Thoothukudi (dystrykt), Thoubal (dystrykt), Thrissur (dystrykt), Tikamgarh (dystrykt), Tinsukia (dystrykt), Tirap (dystrykt), Tiruchirappalli (dystrykt), Tonk (dystrykt), Tuensang (dystrykt), Tumkur (dystrykt), Udaipur (dystrykt), Udhampur (dystrykt), Ujjain (dystrykt), Ukhrul (dystrykt), Umaria (dystrykt), Una (dystrykt), Upper Siang (dystrykt), Upper Subansiri (dystrykt), Uttar Dinajpur (dystrykt), Uttara Kannada (dystrykt), Vadodara (dystrykt), Vaishali (dystrykt), Valsad (dystrykt), Varanasi (dystrykt), Vidisha (dystrykt), Villupuram (dystrykt), Wayanad (dystrykt), West Garo Hills (dystrykt), West Imphal (dystrykt), West Kameng (dystrykt), West Khasi Hills (dystrykt), West Nimar (dystrykt), West Siang (dystrykt), West Sikkim (dystrykt), West Tripura (dystrykt), Wokha (dystrykt), Yamuna Nagar (dystrykt), Yanam (dystrykt), Zunheboto (dystrykt)
 68. Dystrykty Malezji: Batu Pahat (dystrykt)
 69. Dystrykty Turcji: Çınar, Derik, Gökçebey, Gürpınar, Hani (dystrykt w Turcji), Hassa, Lice (dystrykt)
 70. Dystrykty Wietnamu to dość niski szczebel administracyjny, jest ich ponad 700, ale niektóre mają wiele interwiki, np. en:Lệ Thủy District, być może pojedynczy spam, inne mają po 3-4 interwiki
 71. Dzielnica koptyjska w Kairze
 72. Dzielnice Stambułu dużo interwiki en:List_of_districts_of_Istanbul
 73. Dzielnice Wiednia
 74. Ekwador, dwa terytoria nienależące do żadnej prowincji: El Piedrero, Las Golondrinas
 75. El Fonoll - ekologiczna wioska naturystyczna w Katalonii (Hiszpania)
 76. El Nido (Filipiny) – filipińska gmina na wyspie Palawan (en)
 77. Eläintarha – park w Helsinkach
 78. Endenich - miasto w Niemczech
 79. Eugies - miejscowość w Belgii
 80. Europejska część Rosji
 81. Everland, Gyeonggi-Do, Korea Południowa
 82. Farmy Shebaa - na granicy Izraela i Libanu
 83. Finlandia Miasta: Dragsfjärd; wsie: Karigasniemi, gminy: Inari (gmina); dawne gminy: Kiikala, Ruotsinpyhtää
 84. Fossar de les Moreres, Pla de Palau, Plaza de la Sagrada Familia, Plaza de la República, Plaza de la Universidad,Plaza de Lesseps, Plaza de los Países Catalanes, Plaza de Mosén Jacinto Verdaguer, Plaza de Pablo Neruda, Plaza de San Felipe Neri, Plaza de San Jaime, Plaza de Tetuán, Plaza de Urquinaona, Plaza del Rey, Plaza Francesc Macià, Plaza Molina, Plaza Real – place w Barcelonie
 85. Francuska część Baskonii
 86. Francuska Flandria – fragment Flandrii znajdujący się we Francji
 87. Frognerparken – park w Oslo
 88. Garfagnana – region we Włoszech
 89. Gletsch, Gondo – wsie w górach w Szwajcarii
 90. Główne miasta - klasa w Japonii
 91. Gminy Albanii: Belsh
 92. Gminy Brazylii – dużo interwiki, jest ich 5570, en:Municipalities_of_Brazil
 93. Gminy Czech jest ich 6258, trudno o wykaz
 94. Gminy Grecji: Tyrnavos
 95. Gminy Haiti, w praktyce miasta: Cabaret (gmina), Capotille, Chantal, Chardonnières, Kenscoff, Lascahobas, Thomazeau
 96. Gminy Kolumbii drugi szczebel, jest ich 1122 en:Municipalities_of_Colombia, np. Apartadó, Santa Rosa de Osos, Urrao, Yolombó, Girardota, La Estrella (gmina), La Ceja, Puerto Berrío, Copacabana (gmina), Curumaní, Luruaco, Ricaurte (Cundinamarca), San José del Palmar, San Juan del Cesar, Sopetrán, Timbío, Toledo (gmina), Yaguará, Zipacón
 97. Gminy Nowej Kaledonii 33 gminy, w większości niezrobione jako gminy, tylko jako miasta Podział administracyjny Nowej Kaledonii
 98. Gminy Rumunii jest ich 2686, np. Floreşti (Cluj), Gilău (gmina), Racoș
 99. Gminy Słowacji jest ich 2891, trudno o wykaz
 100. Gminy Szwajcarii – dużo interwiki, zostały głównie od 25 interwiki w dół, ogółem jest ich 2636; wiele jest też dawnych gmin
 101. Gminy Szwecji brakuje 6 ich stolic
 102. Gminy Turcji: Yeniceoba
 103. Gold Reef City - park rozrywki w Johannesburgu
 104. Gospodarcze potęgi świata
 105. Granica bangladesko-indyjska, Granica indyjsko-pakistańska, Granica bhutańsko-indyjska, Granica angielsko-szkocka, Granica malezyjsko-tajlandzka, Granica irańsko-pakistańska, Granica Bangladeszu z Mjanmą, Frontier Closed Area czyli Granica hongkońsko-chińska, Granica Mozambiku z RPA, Granica irańsko-iracka, Granica Lesotho z RPA, Granica Botswany z RPA, Granica RPA ze Swazilandem, Granica gruzińsko-rosyjska, Granica chińsko-wietnamska, Granica iracko-syryjska, Granica gwatemalsko-meksykańska, Granica kolumbijsko-ekwadorska, Granica chińsko-pakistańska, Granica chińsko-indyjska, Granica argentyńsko-boliwiiajska, Granica angolijsko-namibijska, Granica Mozambiku ze Swazilandem, Granica kazachsko-uzbecka, Granica libańsko-syryjska, Granica chińsko-kirgiska, Granica jordańsko-syryjska, Granica Indii z Mjanmą, Granica kolumbijsko-panamska, Granica afgańsko-tadżycka, Granica afgańsko-pakistańska, Granica afgańsko-turkmeńska, Granica algiersko-libijska, Granica saudyjsko-jemeńska, Granica rumuńsko-serbska, Granica indyjsko-nepalska, Granica irańsko-turecka, Granica nigersko-nigeryjska, Granica czadyjsko-nigerska, Granica czadyjsko-nigeryjska, Granica bhutańsko-chińska, Granica benińsko-nigerska, Granica kameruńsko-czadyjska, Granica kolumbijsko-wenezuelska, Granica indonezyjsko-wietnamska
 106. Großer Tiergarten - park w Berlinie
 107. Grote Markt – rynek miasta Haarlem, Holandia
 108. Gürtel, Hohe Warte (ulica), Kärntner Straße, Schönlaterngasse, Wienzeile – ulice w Wiedniu
 109. Hahoe Folk Village – zabytkowa wieś z XVI wieku w Korei Płd.
 110. Han-sur-Lesse (wieś) – wieś w Belgii
 111. Harbourfront - dzielnica Toronto
 112. Hatta (eksklawa Dubaju)
 113. Heesch – wieś w Holandii
 114. Hong Kong Disneyland, Hongkong
 115. Hutatma Chowk - plac w Mumbaju
 116. Huangpu (dzielnica Szanghaju); inne: Baoshan (dzielnica Szanghaju), Hongkou, Jiading, Jing'an
 117. Hyde Park w Sydney
 118. İçmeler - miasto turystyczne Turcji Egejskiej
 119. Imlil – turystyczna wieś u podnóża gór w Maroku
 120. Indosfera, en:Indosphere
 121. Insa-dong - osiedle w Seulu
 122. Jemin Mosze dzielnica Jerozolimy
 123. Jongno – dzielnica Seulu
 124. Juhu - dzielnica Mumbaju
 125. Jung (dzielnica) - dzielnica Seulu
 126. Karlsplatz (plac) w Wiedniu
 127. Karori – przedmieście Wellington w Nowej Zelandii
 128. Kasba w Algierze
 129. Keskustori – plac w Tampere
 130. Kopalnie srebra w Kongsberg, Norwegia
 131. Koroni, Ierissos, Diakopto, Asprovalta, Antikyra – miasto w Grecji; Chortiatis – przedmieście Salonik
 132. Kraje Czech, są zrobione
 133. Krasnoye Selo – miasto w Rosji
 134. Kufra (grupa oaz) – depresja i grupa oaz w Libii, inne oazy w Libii: Marada, Sokna (oaza), Tajura, Tazirbu, Waddan, Waw an Namus, Zwila; Oaza Charga – Egipt
 135. Kuna de Madugandí, Kuna de Wargandí – terytoria autonomiczne o statusie powiatu w Panamie
 136. La Alcarria – kraina w Kastylii, Hiszpania
 137. Labadie – turystyczna miejscowość na Haiti
 138. Langelinie – część Kopenhagi
 139. Liberdade (dzielnica São Paulo), Brazylia
 140. Lijnbaan – ulica w Rotterdamie
 141. Linia McMahona – granica między Indiami a Chinami
 142. Lista miast świata według liczby ludności
 143. Lista obszarów metropolitalnych według liczby ludności
 144. Lista państw położonych na więcej niż jednym kontynencie
 145. Lista państw według długości linii brzegowej
 146. Little India (Singapur) - dzielnica w Singapurze, zamieszkała przez Hindusów
 147. Lo Manthang – zabytkowa wieś w Nepalu
 148. Lotte World, Seul
 149. Malasaña – obszar w centrum Madrytu
 150. mapa konturowa świata parę słów o niej oraz ilustracja File:BlankMap-World-v2.svg
 151. Maritimes - region geograficzny Kanady
 152. Markt (rynek) – w Brugii
 153. Martin-de-Viviès - jedyne osiedle we Francuskich Terytoriach Południowych i Antarktycznych
 154. Maurienne – kraina w Sabaudii
 155. Medborgarplatsen (plac) - plac w Sztokholmie
 156. Meksyk Gminy Meksyku np. stan Puebla (ramka u dołu): en:Acajete_Municipality,_Puebla, gmin jest 2438; Miasta Meksyku: Aculco, Akumal, Almoloya del Río, Anenecuilco, Capulalpam de Méndez, Chilapa de Álvarez, Ciudad Tula, Coatepec (Veracruz), Dolores Hidalgo, Ixpantepec Nieves, Malinalco, Nextlalpan, Ozumba, Papantla, Puerto Aventuras, San Andrés Tuxtla, San Sebastián Tutla, Santiago Yaveo, Santo Domingo Chihuitán, Silao, en:Tala, Jalisco, Tepoztlán Yehualtepec; Huasteca Alta - region historyczny w Meksyku; Chumayel – miejscowość na Jukatanie ważna dla kultury Majów
 157. Metoda kartowania hydrograficznego
 158. Miasta, brakujące w poszczególnych państwach: Kategoria:Listy_miast_według_państw
 159. Miasta Albanii: Bajzë
 160. Miasta Algierii: El Kala, Sebaïne, Sed Rahal, Ksabi
 161. Miasta Angoli: Dembos
 162. Miasta Arabii Saudyjskiej: Ras Tanura
 163. Miasta Argentyny: Basavilbaso, Bernal, González Catán, Humahuaca, Martínez (miasto w Argentynie), San Antonio Oeste, San Antonio de los Cobres, San Justo (Buenos Aires), Sarandí, Temperley, Victoria, Buenos Aires
 164. Miasta i wsie Armenii: Alagyaz, Aratashen, Ayrum, Getahovit, Tsaghkashen
 165. Miasta Australii: Benalla, Busselton, Campbelltown, Griffith (miasto w Australii), Hamilton (Australia), Ipswich (miasto w Australii), Palmerston (miasto w Australii), Swan Hill, Traralgon
 166. Miasta Bangladeszu: Dinajpur, Patuakhali, Pirojpur, Jhalokati, Amtali, Bakerganj, Char Fasson, Gaurnadi, Swarupkati, Kuakata, Bandarban, Khagrachhari, Rangamati, Rangunia, Sandwip (miasto), Fatikchhari, Nazir Hat,Baroiyarhat, Mirsharai, Sitakunda, Hathazari, Patiya, Chandanaish, Lohagara, Satkania, Boalkhali, Akhaura, Sarail, Chandpur (miasto), Chaumuhani, Laksam, Hatiya (miasto), Maijdee, Lakshmipur, Burichong, Feni Sadar Upazila, Ghorashal, Monohardi, Shibpur, Raipura, Madhabdi, Mirzapur (Bangladesz), Dhanbari, Gopalpur (miasto), Ghatail, Kalihati, Sakhipur, Bhuapur, Elenga, Karatia, Aricha, Basail, Bhairab, Kishoreganj, Manikganj, Munshiganj, Gopalganj (Bangladesz), Shariatpur, Madaripur, Rajbari, Bagherhat, Chuadanga, Darshana, Chuadanga, Jhenaidah, Meherpur, Narail, Nowapara, Shatkhira, Shambhuganj, Muktagachha, Bhaluka,Gouripur, Phulpur (Bangladesz), Trishal, Nandail, Gaffargaon, Ishwarganj, Haluaghat, Fulbaria, Netrokona, Joypurhat, Kalai, Khetlal, Akkelpur, Panchbibi,Mundumala, Natore, Shahjadpur, Ullapara, Iswardi, Santhia (miasto), Sherpur,Bogra, Tanore, Gaibandha, Kurigram, Lalmonirhat, Nilphamari, Panchagarh, Thakurgaon, Golapganj, Habiganj, Maulvibazar, Sreemangal, Sunamganj, Beanibazar, Barlekha, Zakiganj, Chhatak
 167. Miasta Bhutanu: Tala (Bhutan)
 168. Miasta Brazylii: Acreúna, Alto Parnaíba, Aquiraz, Araioses, Brejo do Cruz, Cortês, Lagoa Grande (Pernambuco), Pombos, Triunfo (miasto)
 169. Miasta Bułgarii: Banya, Boboshevo, Bobov Dol, Devnya, Dobrinishte, General Toshevo, Kaspichan, Kiten, Klisura (miasto), Laki (miasto), Polski Trambesh, Trastenik, Septemvri, Strazhitsa, Suhindol, Zlatitsa
 170. Miasta Chile: Alhué, Casablanca (miasto w Chile), Cholchol, Colbún, Curacaví, Domeyko (miasto), San Pedro de Atacama, Santa Bárbara (miasto w Chile)
 171. Miasta Chińskiej Republiki Ludowej, niektóre powyżej miliona mieszkańców (wytłuszczone), przeważnie na prawach powiatu: Ningguo (宁国), Qianshan (潜山), Tianchang (天长), Tongcheng (桐城), Changle (长乐), Fu’an (福安), Nan’an (南安), Shishi (石狮), Zhangping (漳平), Hezuo (合作), Huating (华亭), Enping (恩平), Gaozhou (高州), Huazhou (化州), Heshan (Kuangsi) (鹤山), Lechang (乐昌), Lianjiang (廉江), Lianzhou (连州), Lufeng (陆丰), Luoding (罗定), Nanxiong (南雄), Puning (普宁), Sihui (四会), Wuchuan (吴川), Xingning (兴宁), Xinyi (Guangdong) (信宜), Yangchun (阳春), Yingde (英德), Anguo (安国), Bazhou (霸州), Botou (泊头), Gaobeidian (高碑店), Hejian (河间), Jinzhou (Hebei) (晋州), Jizhou (冀州), Luanzhou (滦州), Nangong (南宫), Pingquan (平泉), Shahe (沙河), Sanhe (三河), Shenzhou (miasto) (深州), Xinji (辛集), Wu’an (武安), Xinle (新乐), Zhuozhou (涿州), Anda (miasto) (安达), Bei’an (北安), Dongning (东宁), Fujin (富锦), Fuyuan (抚远), Hailin (海林), Hailun (海伦), Hulin (miasto w Chinach)) (虎林), Mishan (密山), Mohe (漠河), Muling (穆棱), Nehe (讷河), Ning’an (宁安), Shangzhi (尚志), Suifenhe (绥芬河), Tieli (铁力), Tongjiang (同江), Wudalianchi (五大连池), Zhaodong (肇东), Dengzhou (邓州), Gongyi (巩义), Ruzhou (汝州), Yongcheng (永城), Lingbao (灵宝), Linzhou (林州), Mengzhou (孟州), Qinyang (沁阳), Weihui (卫辉), Xiangcheng (项城), Xingyang (荥阳), Xinmi (新密), Wugang (舞钢), Yanshi (偃师), Yima (义马), Yuzhou (禹州), Anlu (安陆), Chibi (miasto) (赤壁), Danjiangkou (丹江口), Daye (miasto) (大冶), Guangshui (广水), Hanchuan (汉川), Jingshan (京山), Lichuan (利川), Shishou (石首), Wuxue (武穴), Yicheng (宜城), Yidu (宜都), Yingcheng (应城), Zaoyang (枣阳), Zhijiang (枝江), Changning (常宁), Hongjiang (洪江), Jinshi (津市), Jishou (吉首), Leiyang (耒阳), Lengshuijiang (冷水江), Lianyuan (涟源), Linxiang (临湘), Liuyang (浏阳), Ningxiang (宁乡), Wugang (武冈), Yuanjiang (沅江), Changshu (常熟), Dongtai (东台), Gaoyou (高邮), Hai’an (海安), Haimen (海门), Jingjiang (靖江), Jurong (句容), Liyang (溧阳), Pizhou (邳州), Qidong (启东), Rugao (如皋), Taixing (泰兴), Xinyi (Jiangsu) (新沂), Yangzhong (扬中), Yixing (宜兴), Yizheng (仪征), Zhangjiagang (张家港), Dexing (德兴), Fengcheng (Jiangxi) (丰城), Gao’an (高安), Guixi (贵溪), Jinggangshan (井冈山), Leping (乐平), Lushan (miasto) (庐山), Ruichang (瑞昌), Zhangshu (樟树), Anning (安宁), Chuxiong (miasto) (楚雄), Kaiyuan (Junnan) (开远), Lushui (miasto) (泸水), Mengzi (miasto) (蒙自), Mile (弥勒), Ruili (瑞丽), Shangri-La (miasto) (香格里拉), Shuifu (水富), Tengchong (腾冲), Xuanwei (宣威), Chishui (赤水), Duyun (都匀), Fuquan (福泉), Panzhou (盘州), Qingzhen (清镇), Renhuai (仁怀), Xingyi (miasto) (兴义), Xingren (兴仁), Beipiao (北票), Beizhen (北镇), Dashiqiao (大石桥), Dengta (灯塔), Diaobingshan (调兵山), Donggang (东港), Fengcheng (Liaoning) (凤城), Gaizhou (盖州), Haicheng (海城), Kaiyuan (Liaoning) (开原), Linghai (凌海), Lingyuan (凌源), Pulandian (普兰店), Wafangdian (瓦房店), Xingcheng (兴城), Xinmin (新民), Zhuanghe (庄河), Yushu (Qinghai) (玉树), Binzhou (Shaanxi) (彬州), Hancheng (韩城), Shenmu (神木), Xingping (兴平), Fenyang (汾阳), Gaoping (高平), Gujiao (古交), Hejin (河津), Houma (miasto) (侯马), Huozhou (霍州), Jiexiu (介休), Lucheng (潞城), Xiaoyi (孝义), Yongji (永济), Yuanping (原平), Barkam (马尔康), Chongzhou (崇州), Emeishan (峨眉山), Huaying (华蓥), Jiangyou (江油), Jianyang (简阳), Langzhong (阆中), Longchang (隆昌), Mianzhu (绵竹), Pengzhou (彭州), Qionglai (邛崃), Shifang (什邡), Wanyuan (万源), Anqiu (安丘), Changyi (昌邑), Feicheng (肥城), Haiyang (海阳), Jiaozhou (miasto) (胶州), Jimo (即墨), Laixi (莱西), Laiyang (莱阳), Laizhou (莱州), Leling (乐陵), Linqing (临清), Longkou (龙口), Penglai (miasto) (蓬莱), Pingdu (平度), Qingzhou (青州), Qixia (栖霞), Rushan (乳山), Shouguang (寿光), Tengzhou (滕州), Xintai (新泰), Zhaoyuan (miasto) (招远), Zoucheng (邹城), Zouping (邹平), Jiangshan (江山), Lanxi (兰溪), Longquan (龙泉), Lin’an (临安), Linhai (临海), Pinghu (平湖), Rui’an (瑞安), Shengzhou (嵊州), Tongxiang (桐乡), Wenling (温岭), Yueqing (乐清), Yuhuan (玉环), Yuyao (余姚), Beiliu (北流), Cenxi (岑溪), Dongxing (东兴), Guiping (桂平), Heshan (合山), Jingxi (靖西), Lipu (miasto) (荔浦), Pingxiang (Kuangsi-Czuang) (凭祥), Yizhou (宜州), Lingwu (灵武), Qingtongxia (青铜峡), Tiemenguan (铁门关), Alashankou (阿拉山口), Artux (阿图什), Kokdala (可克达拉), Korgas (霍尔果斯), Kunyu (昆玉), Shuanghe (双河), Karasahr, Jinze (金泽镇)
 172. Miasta DR Kongo: Aba (DR Kongo), Ango (miasto), Aru (miasto), Bafwasende, Bagata, Balamba, Bambesa, Basankusu, Basoko (Basoko-Bandu), Befale, Bokoro (miasto w DR Kongo), Bokungu (Bokungo), Bolobo, Bolomba, Bomongo, Bondo (DR Kongo), Bongandanga, Bosobolo, Budjala, Bukama (Bukama-Kibanda), Bulungu, Businga (Mombombo), Dekese, Demba, Dibaya, Dibaya-Lubue (Dibaya-Lubwe), Dilolo, Dilunga, Dimbelenge, Djugu, Feshi, Fizi, Fungurume, Gungu, Gwane, Idjwi (miasto), Inga (miasto), Ingende, Irumu, Kabalo, Kabambare, Kabeya-Kamwanga (Kenankuna), Kabongo, Kahemba, Kalima (miasto w DR Kongo) (Kamisuku), Kalo (miasto), Kamituga, Kampene, Kaniama, Kanteba (Kateba), Kanyabayonga, Kapanga, Kasangulu, Kasenga, Kasongo, Kasongo-Lunda, Katako-Kombe, Katanda, Katwa (miasto w DR Kongo), Kayna (miasto), Kazumba, Kibombo, Kimpese, Kinzau-Mvuete (Kinzau-Vuete), Kipamba (Kikondja), Kiri (miasto), Kirumba, Kitona, Kituku, Kole, Kungu, Kutu, Libenge, Lokandu, Lomela (miasto), Lubao (Sentery), Lubefu, Lubero, Lubudi, Lubutu, Luiza (miasto), Lukolela, Lukula, Lukunga mputu, Luozi, Lupatapata (Luhatahata), Luputa, Lusambo, Lwambo (Luambo), Mahagi, Malemba-Nkulu (miasto), Mangai (Mangaï), Mangina, Mankanza, Manono (miasto), Masi-Manimba, Miabi, Mitwaba, Moba (Baudouinville), Mobayi-Mbongo, Mokambo, Mongbwalu, Monkoto, Muanda (Moanda), Mushie, Mutshatsha, Niangara, Nioki, Nyunzu, Oicha, Opala (miasto), Oshwe, Poko (miasto), Popokabaka, Punia (miasto), Pweto, Sakania, Sandoa, Sedzo, Seke-Banza, Shabunda, Shinkolobwe, Songololo, Tshilenge, Tshimbulu, Vivi, Walikale, Walungu, Wamba (miasto), Watsa, Yahuma, Yakoma, Yangambi, Zaba (miasto)
 173. Miasta Danii: Gurre, Hellebæk, Humlebæk, Lemvig, Maribo, Nykøbing Mors, Rødvig, Stege, Store Heddinge, Tønder
 174. Miasta Ekwadoru: Baños de Agua Santa, Salinas (miasto w Ekwadorze), Vilcabamba (Ekwador)
 175. Miasta Etiopii: Wuchale
 176. Miasta Filipin: Alabel, Alaminos, Pangasinan, Bago, Negros Occidental, Bais, Negros Oriental, Bangued, Batac, Bayawan, Baybay, Bayugan, Bislig, Bogo, Cebu, Borongan, Cabadbaran, Candon, Canlaon, Carcar, Cauayan, Isabela, Dapitan, Digos, Dipolog, Escalante, Negros Occidental, Gapan, Gingoog, Guihulngan, Himamaylan, Ilagan, Kabankalan, Kidapawan, La Carlota, Negros Occidental, Lamitan, Ligao, Maasin, Malaybalay, Oroquieta, Panabo, Passi, Iloilo, Sagay, Negros Occidental, Samal, Davao del Norte, San Narciso (Quezon), San Narciso (Zambales), Sipalay, Sorsogon City, Tabuk, Kalinga, Tacurong, Tandag, Tangub, Tanjay, Tayabas, Victorias
 177. Miasta Gruzji: Khobi, Jvari (miasto), Terjola, Tsnori, Dedoplistsqaro, Kareli, Anaklia
 178. Miasta Indii powyżej 100.000 mieszkańców, od końca listy: Aurangabad (miasto w stanie Bihar), Jehanabad, Amaravati (miasto), Tadepalligudem, Kavali, Jamalpur (miasto w Indiach), Miryalaguda, Karaikudi, Kishanganj, Bagaha (miasto), Suryapet, Narasaraopet, Gudivada, Dharmavaram, Guntakal, Bettiah, Siwan (miasto), Dehri, Bhimavaram, Hindupur, Proddatur, Surendranagar Dudhrej, Panvel, Sultan Pur Majra, Danapur, Raiganj, Bhusawal, Madhyamgram, Bhalswa Jahangir Pur, Bhind, Morena (miasto), Haldia, Nangloi Jat, Raurkela Industrial Township, Pallavaram, Bidhannagar, Naihati, Singrauli, Uluberia, Mango (miasto w Indiach), Karawal Nagar, Rewa (miasto w Indiach), Tiruvottiyur, Baranagar, Gandhidham, North Dumdum, Ambarnath, Barasat, Kirari Suleman Nagar, Jalna, Ichalkaranji, Bally, Bihar Sharif, Ozhukarai, Kulti, Avadi, Gopalpur (miasto), South Dumdum, Rajpur Sonarpur, Maheshtala, Ambattur, Sangli-Miraj & Kupwad, Hubli–Dharwad, Tiruvallur (miasto), mniejsze: Golaghat, Sirhind-Fategarh, Nandurbar, Rajmahal, Yavatmal, Beed,Jamtara, Palakollu, Panna (miasto), Maihar, Junnar, Vandavasi, Barwani, Naina Devi, Greater Noida, Malout, Anjangaon, Kagal, Nabinagar, Saswad, Paravur, Alibag, Bhattiprolu, Munnar, Palitana, Purulia, Thanesar, Vapi, Varkala, nawet ta lista nie jest kompletna, więcej w: https://en.wikipedia.org/wiki/User:Mdmahir/List_of_towns_and_cities_in_India (tu też są braki, wyniki z jakiegoś tool server z 2010 roku).

A.Thirumuruganpoondi A.Vellalapatti Aadityana Aambaliyasan Aantaliya Aarambhada Abhayapuri Abiramam Abrama Abu Road Achabal Achalpur Achampudur Acharapakkam Acharipallam Achhalda Achhnera Achipatti Adalaj Adampur Adari Adikaratti Adiramapattinam Adityapur Aduthurai alias Maruthuvakudi Afzalgarh Afzalpur Agar (India) Agaram Agastheeswaram Agra Ahiwara Ahmadnagar Ahmadpur Ahmedabad Cantonment Ahmedabad Ahmedgarh Ahraura Aiho Ailum Air Force Area Aistala Aizawl Ajhuwa Ajmer Ajnala Ajra Akalgarh Akaltara Akathiyoor Akbarpur Akhnoor Akkarampalle Akkayapalle Aklera Akoda Akodia Akola Akot Alagappapuram Alampalayam Alampur Aland (India) Alandur Alang Alanganallur Alangayam Alangudi Alangulam (Tirunelveli district) Alangulam (Tirunelveli district) Alanthurai Alapakkam Alappuzha Alawalpur Aldona Ali Pur Aliganj Aligarh Alipurduar Rly.Jnc. Alipurduar Alirajpur Allahabad Allahganj Allapur Allapuram Alnavar Along, Arunachal Pradesh Alot Alpur Alur (Tamil Nadu) Aluva Alwal Alwarkurichi Alwarthirunagiri Amadalavalasa Amalapuram Amalner Amanganj Amanpur Amarkantak Amarpatan Amarpur, Banka Amarpur Amarwara Ambad Ambada Ambagarh Chowki Ambah Ambaji Ambala Cantt. Ambala Sadar Ambala Ambarnath Ambasamudram Ambassa Ambattur Ambehta Ambejogai Ambikanagara Ambikapur Part-X Ambikapur Ambivali Tarf Wankhal Ambur Amet Amethi Amguri Amilo Aminagar Sarai Amini Amkula Amla, Madhya Pradesh Amlabad Amlai Amli (India) Amloh Ammainaickanur Ammapettai (Thanjavur district) Ammapettai Ammavarikuppam Ammoor Amodghata Amraudha Amravati Amreli Amritsar Cantt. Amritsar Amroha Amtala Anaimalai Anaiyur (Virudhunagar district) Anaiyur Anakapalle Anakaputhur Anand Nagar Anand, Gujarat Anandapur Anandnagar Anandpur Sahib Anantapur Ananthapuram Anantnag Ancharakandy Andada Andipalayam Andipatti Jakkampatti Andro, Imphal East Andul Anekal Angamaly Angarpathar Anjad Anjangaon Anjar, India Anjugramam Anklav Ankleshwar Anklesvar INA Ankola Anksa Ankurhati Annamalai Nagar Annavasal Annigeri Annur Antah Antari Anthiyur Antu, India Anugul Anup Nagar Anupgarh Anuppur Anupshahr Aonla, Uttar Pradesh Appakudal Aquem Ara, Jharkhand Arachalur Arakandanallur Arakonam Aralvaimozhi Arambag Arang Arani (India) Arani (India) Aranthangi Arasiramani Aravakurichi Aravankad Arcot Areraj Argari Arimalam Ariyalur Ariyappampalayam Ariyur Arkalgud Arnia Aron, India Arookutty Aroor Arrah (Indie) Arsikere Arumanai Arumbavur Arumuganeri Arvi, Wardha Asan Khurd Asansol Asarganj Ashokapuram Ashoknagar Kalyangarh Ashoknagar Ashrafpur Kichhauchha Ashta, Maharashtra Ashta Asifabad Asika Asind Asola (India) Assandh Atarra Atasu Ateli Athagad Athani (Tamil Nadu) Athanur Athimarapatti Athipattu Athmallik Athni Athur (Kanniyakumari district) Athur Atrauli Atraulia Attayampatti Attingal Attur Atul Aurad Auraiya Aurangabad Bangar Aurangabad, Bihar Auras Ausa (miasto) Avadattur Avadi Avalpoondurai Avanashi Avaniapuram Avinissery Awagarh Awantipora Ayakudi Aygudi Ayodhya Ayothiapattinam Ayyalur Ayyampalayam Ayyampettai Ayyampettai Azamgarh Azhagiapandiapuram Azhikode North Azhikode South Azizpur Azmatgarh B. Mallapuram B. Meenakshipuram Babai Babar Pur Babarpur Ajitmal Babhulgaon Babiyal Bablari Dewanganj Babrala Babua Kalan Babugarh Bachhraon Bachhrawan Bada Malhera Badagaon Badagoan Badami Bagh Badarpur Rly Town Badarpur Badarwas Badawada Bade Bacheli Badepalle Badgam Badhagachhi Badharghat Badhni Kalan Badi, Raisen Badkuhi Badlapur Badnagar Badnawar Badod Badoda Badra Badrinathpuri Baduria Bagaha Bagalkot Bagasara Bagbahara Bagbera Bagepalli Bageshwar Baggar Bagh, Dhar Bagha Purana Baghmara Bagli, Dewas Bagnan Bagru Bah Bahadurganj Bahadurgarh Baharampur Bahbari Gaon Baheri Bahirgram Bahjoi Bahsuma Bahula Bahuwa Baidyabati Baihar Baikunthpur, Rewa Baikunthpur Bail Hongal Bairabi Bairatisal Bairgania Bajala Bajpe Bajpur Bajva Bakani Bakewar Bakhtiarpur Bakiabad Bakloh Balachaur Balaghat Balagoda (Bolani) Balakrishnampatti Balakrishnapuram Balangir Balapallam Balapur Balaram Pota Balarampur, Budgebudge Balarampur Balasamudram Balasinor Balasore Baldeo Baldeogarh Bali, India Baliari Balichak Balimela Balkundra Ballarpur Ballavpur Bally, Howrah Bally, Howrah Balod Baloda Bazar Baloda Balotra Balugaon Balurghat Bambolim Bamhani Bamor Bamora Bamun Sualkuchi Bamunari Banapur Banarhat Tea Garden Banarsi Banaur Banbasa Bandarulanka Bandhgora Bandikui Bandipore Banga (Nawanshahr) Bangalore Bangaon Bangarapet Bangarmau Bangawan Bangramanjeshwar Bangura Banihal Banka, Bihar Bankapura Banki Bankner Bankra Bankura Banmankhi Bazar Bannur Bansatar Kheda Bansberia Bansdih Bansgaon Banshra Bansi Banswara Bantwa Bantwal Banupur Bapatla Bara Bamonia Barabazar Baragaon Barahiya Baraily Barajamda Baramati Baramulla Baran, Rajasthan Baranagar Barapali Barasat Barauli Barauni IOC Township Barbari (AMC Area) Barbigha Barbil Barddhaman Bardoli Barela Baretta, India Bargarh Barghat Bargur Barh Barhalganj Barhani Bazar Barhi, Katni Barhi Bari Brahmana Bari Sadri Barigarh Barijhati Baripada Bariwala Barjora Barkakana Barkhera Barkot Barmer, Rajasthan Barpathar Barpeta Road Barpeta Barrackpore Barrackpur Cantonment Barshi Barua Sagar Barughutu Baruihuda Baruipur Barwadih Barwaha Barwala Barwani Basar Basaria Basavakalyan Basavana Bagevadi Bashohli Basirhat Baska Basmath Basna Basni Belima Basoda Bassi Pathana Basudebpur Basugaon Basukinath Batala Batlagundu Batote Baudhgarh Bavla Bawal Bawana Bawani Khera Bayana Beawar Bedi, Gujarat Beed Beejoliya Kalan Beerwah, Jammu & Kashmir Begamganj Begampur Begowal Begum Pur Begumabad Budhana Begun Begusarai Behat Behea Behror Behta Hajipur Bela Pratapgarh Belagachhia Beldanga Beldubi Belebathan Belgaum Cantonment Belgaum Beliatore Bellaguntha Bellampalli Bellary Belonia Belpahar Belsand Beltangadi Belthara Road Belur Belvata Bemetra Beniganj Beohari Berasia Berhampore Beri Bermo Bestavaripeta Beswan Bethamcheria Betma Bettiah Betul Betul-Bazar Bewar Bhabat Bhabua Bhachau Bhadarsa Bhadaur Bhaderwah Bhadohi Bhadrachalam Bhadrak Bhadravati Bhadreswar Bhagalpur (M.Corp) Bhagatdih Bhagur Bhagwant Nagar Bhainsa Bhainsdehi Bhalariya Bhalki Bhalswa Jahangir Pur Bhamodi Bhandara Bhandardaha Bhander Bhangar Raghunathpur Bhangri Pratham Khanda Bhanjanagar Bhankharpur Bhanowara Bhanpura Bhanpuri Bhanvad Bharat Heavy Electrical Limited Ranipur Bharatganj Bharatpur Bhargain Bharoli Kalan Bharthana Bharuch INA Bharuch Bharuhana Bharveli Bharwari Bhatapara Bhatgaon, Raipur Bhatkal Bhatni Bazar Bhatpar Rani Bhatpara Bhaurasa Bhavani Bhavanisagar Bhavnagar Bhavra Bhawan Bahadur Nagar Bhawani Mandi Bhawanigarh Bhawanipatna Bhayavadar Bhedaghat Bheemavaram Bheemunipatnam Bhikangaon Bhikhi Bhikhiwind Bhilai Charoda Bhilai Nagar Bhilakhedi Bhilwara Bhimarayanagudi Bhimtal Bhind Bhinder Bhinga Bhingar Bhinmal Bhisiana Bhitarwar Bhiwadi Bhiwandi Bhiwani Bhogadi Bhogaon Bhogpur Bhojpur Dharampur Bhojudih Bhokardan Bhokarhedi Bholar Dabri Bhongir Bhopal Bhor Bhota Bhowali Bhowrah Bhuban Bhubaneswar Bhucho Mandi Bhulath Bhulepur Bhuli Bhum Bhuntar Bhusawal Bhusawar Bhuvanagiri Biaora Biate Bidasar Bidhan Nagar Bidhuna Bighapur Bihar Sharif Bihpuria Bijapur Bijawar Bijbehara Bijeypur Bijni Bijpur Bijuri Bikaner Bikapur Bikihakola Bikketti Bikramganj Bilandapur Bilara Bilariaganj Bilasipara Bilaspur, Chhattisgarh Bilaspur, Gautam Buddha Nagar Bilaspur, Rampur Bilaspur, Yamuna Nagar Bilaspur Bilaua Bilgi Bilgram Bilha Bilhaur Bilimora Billawar Biloli Bilpahari Bilpura Bilram Bilsanda Bilsi Bina Etawa Bina Rly Colony Bindki Binika Bipra Noapara Biramitrapur Birgaon Birlapur Birnagar Birpur (Indie) Birsinghpur Birur Birwadi Bisalpur Bisanda Buzurg Bisauli Bishama Katek Bisharatganj Bishenpur (city) Bishna Bishnupur (Bankura) Bishnupur (South 24 Parganas) Bisokhar Biswan Biswanath Chariali Bobbili Boda, Rajgarh Bodeli Bodhan Bodinayakkanur Bodri Bohari Bokajan Bokakhat Bokaro (Thermal) Bollarum Bolpur Bombooflat Bommanahalli Bommasandra Bongaigaon Bongaigaon Bongaigaon Boothapandi Boothipuram Bopal Borgolai Grant No.11 Boriavi Borsad Botad Bowali Brahmakulam Brahmana Periya-Agraharam Brahmapuri Brajarajnagar Budgebudge Budha Theh Budhana Budhgaon Budhlada Budhni Budhpura Bugganipalle Bugrasi Buguda Bulandshahr Buldhana Bundi Bundu Burari Burhanpur Burhar Buria Burla, India Buxwaha Byadgi Byadgi Byasanagar Byasanagar Byatarayanapura Byatarayanapura Calapor Carapur Chabua Chachanda Chachaura-Binaganj Chaibasa Chak Bankola Chak Bansberia Chak Enayetnagar Chak Kashipur Chakan, Maharashtra Chakapara Chakdaha Chakeri Chakghat Chakia, Bihar Chakia, Uttar Pradesh Chaklasi Chakradharpur Chakrata Chaksu Chakulia Chalala Chalisgaon Challakere Chalthan Chamba, Uttaranchal Champa, Chhattisgarh Champawat Champdani Champhai Champua Chamrail Chamrajnagar Chanasma Chandameta-Butaria Chandannagar Chandapur Chandaur Chanderi Chandia Chandigarh Chandil Chandili Chandkheda Chandla Chandlodiya Chandpur, Basirhat Chandpur Chandrakona Chandrapur Bagicha Chandrapur Chandrapura Chandur, Andhra Pradesh Chandur, Maharashtra Chandur Chandurbazar Changlang Channagiri Channapatna Channarayapattana Chanod Chanpatia Chapar Chapari Chapui Char Brahmanagar Char Maijdia Charari Sharief Charibatia Charka, Jangipur Charkhi Dadri Charthaval Chas Chata Kalikapur Chatakonda Chatra Chaumuhan Chaupal Chaurai Khas Chavakkad Chechakhata Chechat Cheeka Cheema (Sangrur district) Chekonidhara Chelad Chelora Chemmumiahpet Chenani Chengalpattu Chengam Chengamanad Chennasamudram Chennimalai Cheranallur Cheranmadevi Cherapunjee Cheruthazham Cheruvannur Chetpet Chettiarpatti Chettipalayam Chettithangal Chevvoor Chhabra Chhachhrauli Chhapar Chhaprabhatha Chhaprauli Chharchha Chharra Rafatpur Chhata Chhatari Chhatarpur Chhatatanr Chhatral INA Chhatrapur Chhawla Chhaya Chhibramau Chhindwara Chhipabarod Chhora Chhota Chhindwara (Gotegaon) Chhota Gobindpur Chhota Udaipur Chhotaputki Chhoti Sadri Chhuikhadan Chhutmalpur Chicalim Chichli Chicholi Chidambaram Chik Ballapur Chikhaldara Chikhli Chikiti Chikkamagaluru Chiknayakanhalli Chikodi Chikrand Chilakaluripet Chilkana Sultanpur Chilla Saroda Bangar Chiloda(Naroda) Chimbel Chinchani Chinchinim Chincholi Chinna Anuppanadi Chinnachowk Chinnakkampalayam Chinnalapatti Chinnamanur Chinnampalayam Chinnasalem Chinnasekkadu Chinnavedampatti Chintalavalasa Chintamani Chiplun Chirala Chirgaon Chiria Chirkunda Chirmiri Chitapur Chitbara Gaon Chitgoppa Chithode Chitlapakkam Chitradurga Chitrakoot Dham (Karwi) Chitrakut Chittaranjan Chittoor Chittur-Thathamangalam Chockli Chohal Cholapuram Chomu Choornikkara Chopda Chorvad Choto Haibor Choudwar Choutuppal Chowwara Chuari Khas Chunchupalle Churhat Churi Churk Ghurma Coimbatore Colgong Colonelganj Colvale Cooch Behar Coonoor Cooper's Camp Courtalam Cuddalore Curchorem Cacora Curti Dabhoi Daboh Dabra, Gwalior Dadhapatna Dafahat Dagshai Dahanu Dahegam Dainhat Daitari Dakor Dakshin Baguan Dakshin Jhapardaha Dakshin Rajyadharpur Dalavaipatti Dalkhola Dalli-Rajhara Dallo Pura Dalmau Dalsinghsarai Daltonganj Dalurband Daman, India Damanjodi Damnagar Damoh Damua Dandeli Danguwapasi Dankaur Dantewada Dapoli Camp Daporijo Darappur Darbhanga Dargajogihalli Dari, Jharkhand Dariyabad Darjeeling Darlawn Daroha Darwha Daryapur Banosa Dasarahalli Dasnapur Dasua Dataganj Datia Dattapur Dhamangaon Daudnagar Daulatpur Daurala Dausa Davanagere Davlameti Davorlim Dayal Pur Dayalbagh Debagarh Debipur Deeg Deesa Deglur Dehradun Cantonment Dehradun Dehri Dehu Road Dehu Delhi Cantt. Delhi Municipal Corporation (U) Denkanikottai Deodara Deoghar Deolali Pravara Deoli Deomali Deoranian Deori, Sagar Deori, Shahdol Deori Deoria Deorikalan Depalpur Dera Baba Nanak Dera Bassi Dera Gopipur Deracolliery Township Dergaon Desaiganj Deshnoke Desur Deulgaon Raja Deuli Dev Prayag Devadanapatti Devadurga, India Devanangurichi Devanhalli Devarakonda Devarshola Devendranagar Devgadbaria Devgarh Devhara Devsar Dewas Dewhadi Dhaka, Purba Champaran Dhakuria Dhalavoipuram Dhali Dhaliyur Dhaluwala Dhamanagar Dhamdha Dhamnod Dhampur Dhamtari Dhana Dhanauha Dhanaula Dhanauli Dhanaura Dhanbad Dhandadihi Dhandera Dhandhuka Dhanera Dhanpuri Dhanwar, Giridih Dhanyakuria Dhar Dharamjaigarh Dharamkot Dharampur, Gujarat Dharampuri Dharangaon Dharapadavedu Dharapur Dharapuram Dharasuram Dharchula Dehat Dharchula Dhariawad Dhariwal (town) Dharmabad Dharmadom Dharmanagar Dharmapur Dharmapuri Dharmavaram Dharoti Khurd Dharuhera Dharur Dhatau Dhatrigram Dhaunsar Dhaura Tanda Dhaurehra Dhekiajuli Dhemaji Dhenkanal Dhilwan Dhing Dhola Dholka Dholpur Dhoraji Dhrangadhra Dhrol Dhubri Dhuilya Dhule Dhulian Dhupguri Dhuri Dhusaripara Diamond Harbour Didwana Digapahandi Digboi Oil Town Digboi Digdoh Dighawani Dighwara Dignala Digras Digvijaygram Diken Dildarnagar Fatehpur Bazar Dimaruguri Dina Nagar Dinapur Cantt. Dinapur Nizamat Dindigul Dindori, Madhya Pradesh Dineshpur Dinhata Diphu Dipka Dirba Diu, India Doboka Dod Ballapur Doda Dogadda Doghat Dohad Dohrighat Doiwala Dokmoka Dola, Shahdol Domjur Dommara Nandyal Dondaicha-Warwade Dongar Parasia Dongargaon Dongragarh Donimalai Township Donkamokam Doom Dooma Dostpur Dowleswaram Dubrajpur Dudhani Dudhi Dugda Dulhipur Duliajan No.1 Duliajan Oil Town Dumar Kachhar Dumarkunda Dumka Dumraon Dundahera Dungamal Dungargarh Dungarpur Dungra Durg Durga Nagar Part-V Durgapur, Chandrapur Durgapur Durllabhganj Duru-Verinag Dusi Dwarahat Dwarka Dyane Edaganasalai Edaikodu Edakalinadu Edappadi Edathala Eddumailaram Egarkunr Egra Ekambara kuppam Eklahare Eksara Elathur Elayavoor Elayirampannai Ellenabad Elumalai Eral Erandol Eraniel Erich Eriodu Erumaipatti Eruvadi Ethapur Etmadpur Ettimadai Ezhudesam Faizganj Faizpur Falakata Farakhpur Faridabad Faridkot Faridnagar Faridpur, India Fariha Farooqnagar Farrakka Barrage Township Farrukhabad-cum-Fatehgarh Farrukhnagar Fatehabad, Haryana Fatehganj Pashchimi Fatehganj Purvi Fatehgarh Churian Fatehnagar Fatehpur Chaurasi Fatellapur Fazilka Ferozepur Jhirka Fertilzer Corporation of IndiaTownship Fiozpur Firozpur Cantt. Forbesganj Freelandgunj Frezarpur G. Udayagiri G.C.F Jabalpur Gabberia Gadag-Betigeri Gadarpur Gadarwara Gadchiroli Gaddi annaram Gadhada Gadhinglaj Gadhra Gadwal Gagret Gairatganj Gairkata Gajapathinagaram Gajendragarh Gajraula Gajsinghpur Gajularega Gajuwaka Gakulnagar Galiakot Ganapathipuram Ganaur Gandai Ganderbal Gandevi Gandhi Nagar(Katpadi Ext.) Gandhidham Gandhigram Gandhinagar, Maharashtra Gandhinagar Ganeshpur Gangaghat Gangaikondan Gangakhed Ganganagar Gangapur City Gangapur Gangarampur Gangavalli Gangawati Gangoh Gangotri Ganguvarpatti Ganj Dundawara Ganj Muradabad Garacharma Garalgachha Garautha Gardhiwala Garhakota Garhi Pukhta Garhi-Malhara Garhmukteshwar Garhshanker Gariadhar Garoth Garshyamnagar Garulia Gaura Barhaj Gaurella Gauri Bazar Gauribidanur Gauripur Gausganj Gawan Gayespur Geedam Georai Ghagga Ghanaur Ghansor Ghantapada Gharaunda Gharghoda Gharoli Gharonda Neemka Bangar alias Patpar Ganj Ghatampur Ghatanji Ghatkeser Ghatlodiya Ghatshila Gheora Ghiraur Ghitorni Gho Manhasan Ghoga Ghogha Ghoghardiha Ghorabandha Ghorawal Ghorsala Ghosi Ghosia Bazar Ghoti Budruk Ghughuli Ghugus Ghulewadi Ghumarwin Ghuwara Gidderbaha Gidi Goaljan Goasafat Gobindgarh Gobindpur Gobranawapara Gochar Godhar Godhra Godoli Gogaon Gogapur Gogri Jamalpur Gohad Gohana Gohand Gohpur Gokak Falls, Belgaum Gokak Gokal Pur Gokhivare Gola Gokarannath Golokganj Gomoh Gondal Goniana Gonikoppal Gooty Gopalasamudram Gopalpur Gopamau Gopiganj Gopinathpur Gora Bazar Gorah Salathian Goraya Goredi Chancha Goregaon Gormi Gosainganj Gossaigaon Gota, Gujarat Gottikere Goundampalayam Govindgarh, Rajasthan Greater Mumbai GSFC Complex INA Gua Gubbi Gudalur (Coimbatore district) Gudalur (Nilgiris district) Gudalur (Theni district) Gudibanda Gudivada Gudiyatham Gudur Guirim Gulabpura Gulaothi Gularia Bhindara Gulariya Guledgudda Guma Gumia Gummidipoondi Gundlupet Gunnaur Guntakal Guntur Gunupur Gurdaspur Gurgaon Rural Gurgaon Guriahati Gurmatkal Gursahaiganj Gursarai Guru Har Sahai Guskara Habibpur Habra Hadgaon Hafizpur Haidergarh Hailakandi Haileymandi Hajan Hajipur, Punjab Hajira INA Haldaur Haldia Haldibari Haldwani-cum-Kathgodam Haliyal Halol Haludbani Halvad Hamren Handia Handiaya Handwara Hangal Hanumana, Rewa Hanumangarh Hanumanthampatti Harda Harduaganj Hargaon Harharia Chak Hariana Haridwar Harihar Hariharpur Harij Harishpur Harpalpur Harpanahalli Harrai Harraiya Harsud Harur Harveypatti Hasayan Hassan (Indian city) Hassanpur Hastsal Hatgachha Hathin Hatibandha Hatkachora Hatod Hatpipalya Hatsimla Hatta Village Hatti Gold Mines Hazaribagh Hebbagodi Hebbalu Heggadadevanakote Herbertpur Heriok Herohalli Hesla Hijuli Himatnagar Hindalgi Hindaun Hindoria Hindupur Hindustan Paper Corporation Ltd. Township Area Panchgram Hindusthan Cables Town Hinganghat Hingoli Hinjilicut Hirakud Hiranagar Hirapur Hirekerur Hiriyur Hisar, India Hisua Hnahthial Hodal Hojai Holalkere Holenarsipur Homnabad Honavar Honnali Hoovina Hadagalli Hosabettu Hosanagara Hosapete Hosdurga Hoshangabad Hoshiarpur Hoskote Hosur Howli Howraghat Hrishikesh Hubballi Hubbathala Hugli-Chinsurah Hukeri Huligal Hunasamaranahalli Hungund Hunsur Hupari Hussainabad Hussainpur Hyderabad M.Corp Ibrahimpur Ichalkaranji Ichchapuram Ichchhapor Ichhapur Defence Estate Ichhawar Idar Idikarai Idukki Township Igatpuri Ikauna Iklehra Ilampillai Ilanji Ilkal Iltifatganj Bazar Iluppaiyurani Iluppur Imphal Inam Karur Indapur Indergarh Indi, Karnataka Indian Telephone Industry Indore Indragarh Indranagar Indri, India Injambakkam Iringaprom Iriveri Irugur Isagarh Islamnagar Islampur (Nalanda) Islampur (Uttar Dinajpur) Isnapur Isri Itanagar Itarsi Itaunja Jabalpur Cantt. Jabalpur Jadugora Jafarabad (India) Jafarpur Jaffrabad (Tamil Nadu) Jaffrabad Jafrabad Jagadanandapur Jagadhri Jagadishpur Jagalur Jagathala Jagatsinghpur Jagdalpur Jagdishpur Jaggayyapet Jagiroad Jagner Jagraon Jagtaj Jagtial Jahangirabad Jahangirpur Jahazpur Jainagar Jaipur Jaipur Jairampur Jais Jaisalmer Jaisinghnagar Jaitaran Jaithara Jaithari Jaitu Jaitwara Jajapur Jakhal Mandi Jala Kendua Jalakandapuram Jalalabad, Bijnor district, Uttar Pradesh Jalalabad, Muzaffarnagar district, Uttar Pradesh Jalalabad, Punjab Jalalabad, Shahjahanpur district, Uttar Pradesh Jalali Jalalpore Jalalpur Jalandhar Cantt. Jalandhar Jalaun Jalda Jalesar Jaleswar Jalgaon (Jamod) Jalgaon, Ratnagiri Jalgaon Jalladiampet Jallaram Kamanpur Jalna, India Jalore Jalpaiguri Jam Jodhpur Jamadoba Jamai Jamalpur, Bihar Jambai Jambusar Jamhaur Jamkhandi Jamkhed Jammalamadugu Jammu Cantonment Jammu Jamnagar Jamshedpur Jamshila Jamtara Jamui Jamul, Durg Jamuria Janakpur Road Jandiala Jandiala Jangaon Jangipur Jansath Jaora Jaridih Bazar Jarjapupeta Jarwal Jasdan Jashpur nagar Jasidih Jaspur Jasrana Jaswantnagar Jata Chhapar Jatani Jatara Jatari Jaunpur Jawad Jawaharnagar (Gujarat Refinery) Jawai Jawalamukhi Jawar Jawhar Jayankondam Jaygaon Jaynagar Mazilpur Jaysingpur Jehanabad Jejuri Jemari (J.K. Nagar Township) Jemari Jena, Bokaro Jeron Khalsa Jetia Jetpur Navagadh Jevargi Jewar Jeypur Jhabrera Jhabua Jhagrakhand Jhajha Jhajjar Jhalawar Jhalda Jhalrapatan Jhalu Jhanjharpur Jhansi Rly. Settlement Jhansi Jhansi Jhargram Jharia Khas Jharia Jharoda Majra Burari Jharsuguda Jhinjhak Jhinjhana Jhinkpani Jhorhat Jhumpura Jhumri Tilaiya Jhundpura Jhunjhunun Jhusi Kohna Jhusi Jiaganj Azimganj Jind Jintur Jiran Jirapur Jiribam Jiwan Pur alias Johri Pur Jiyanpur Jobat Jobner Joda Jodhpur, Gujarat Jodhpur Jog Falls, Shimoga Jogbani Jogendranagar Jogindarnagar Jolarpet Jona Pur Jonai Bazar Jorapokhar Jorethang Jorhat Joshipura Jot Kamal Joura Jourian Joya Jubbal Jugial Jugsalai Julana, India Junagadh Junagarh, Kalahandi Junnar Jutogh Jyoti Khuria Jyotirmath Kabnur Kachnal Gosain Kachu Pukur Kadachira Kadamakkudy Kadambur Kadapa Kadathur Kadaura Kadayal Kadayampatti Kadi, India Kadipur Kadodara Kadungalloor Kaghaznagar Kailaras Kailashahar Kailashpur Kailudih Kairana Kaithal Kaithoon Kajora Kakarhati Kakching Khunou Kakching Kakdihi Kakgaina Kakod Kakori Kakrala Kaladungi Kalakkad Kalamb, Osmanabad Kalambe Turf Thane Kalambur Kalameshwar Kalamnuri Kalan Wali Kalanaur (Haryana) Kalanaur (Punjab) Kalapatti Kalappanaickenpatti Kalara Kalavad Kalavai Kalayat Kalburgi Kalghatgi Kali Chhapar Kali, India Kaliaganj Kalikapur Kalinagar Kalinjur Kaliyakkavilai Kalka Kalladaikurichi Kallakkurichi Kallakudi Kalliasseri Kallukuttam Kallur Kalna (Indie) Kalol INA Kalol INA Kalol Kalol Kalugumalai Kalundre Kalyan-Dombivali Kalyandurg Kalyani, West Bengal Kamakshyanagar Kamalapuram Kamalganj Kamalpur Kaman Kamareddy Kamarhati Kamayagoundanpatti Kambainallur Kambam Kampli Kamptee Kampur Town Kamthi Kamuthi Kanad Kanadukathan Kanaipur Kanakkampalayam Kanakpur Part-II Kanakpura Kanam Kanapaka Kanchanpur Kanchrapara Kandanur Kandari Kandhar Kandhla Kandi, Murshidabad Kandla Kandra Kandri Kandri Kandukur Kangayampalayam Kangeyam Kangeyanallur Kangrali (BK) Kangrali (KH) Kanhan (Pipri) Kanhirode Kanina (India) Kanjhawala Kanjikkuzhi Kanjikoil Kankavli Kanke Kanker Kankuria Kannad Kannadendal Kannadiparamba Kannamangalam Kannampalayam Kannankurichi Kannapuram Kannivadi Kannod Kannur Cantonment Kannur, Dakshina Kannada Kannur Kanodar Kansepur Kantabamsuguda Kantabanji Kantaphod Kanth Kanti Kantilo Kantlia Kanuru Kanyakumari Kanyanagar Kapadvanj Kapas Hera Kapasan Kappiyarai Kapra Kaprain Kaptanganj Kapurthala Karachiya Karaikal Karamadai Karambakkam Karambakkudi Karamsad Karanja Karanje Turf Satara Karanjia Karanpur Karari Karauli Karawal Nagar Kardhan Kareli Karera Karhal Kari, Tikamgarh Kariamangalam Kariapatti Karimganj Karimnagar Karimpur Karivali Karjan Karkala Karmala Karn Prayag Karnal Karnawad Karnawal Karoran Karrapur Kartarpur Karugampattur Karumandi Chellipalayam Karumathampatti Karungal Karunguzhi Karuppur Karur Karuvanthuruthy Karwar Kasara Budruk Kasba (Purnia) Kasba (Uttar Dinajpur) Kasganj Kashinagara Kashipur Kashirampur Kasim Bazar Kasipalayam (E) Kasipalayam (G) Kasrawad Katai Kataiya Katangi Katangi Katariya Katghar Lalganj Katghora Kathera Kathua Kathujuganapalli Katihar Katkar Katpar Katra Medniganj Katra Katras Kattivakkam Kattumannarkoil Kattuputhur Kaugachhi Kauriaganj Kavaratti Kaveripakkam Kaveripattinam Kavisuryanagar Kawardha Kayalpattinam Kayatharu Kedarnath Kedla Keelakarai Keeranur Keeripatti Keezhapavur Kegaon Kekri Kela Khera Kelamangalam Kelhauri(chachai) Kembainaickenpalayam Kenda Kendra Khottamdi Kendrapara Kendua Kenduadih Kendujhar Kengeri Kerakat Kerur Kesabpur Keshod Keshoraipatan Kesinga Kesrisinghpur Kethi Kevadiya Khachrod Khadkale Khagaria Khagaul Khagrabari Khailar Khair Khairabad Khairagarh Khairthal Khajoori Khas Khajuraho Khalia Khaliapali Khalikote Khalor Khamanon Khamaria Khambhalia Khambhat Khamgaon Khamhria Khammam Khan Sahib (Jammu and Kashmir) Khanapur Khanauri Khand(Bansagar) Khandapada Khandela Khandra Khandwa Khaniyadhana Khanna (City) Khanpur, India Khantora Khapa Kharaghoda Kharagpur (Munger) Kharagpur Rly. Settlement Kharagpur Kharar, Ghatal Kharar Khardaha Kharela Khargapur Khargone Khargupur Khariar Road Khariar Kharijapikon Kharimala Khagrabari Khariya Kharkhari Kharkhoda (Haryana) Kharkhoda Kharod Kharsarai Kharsawan Kharsia Kharupatia Khatauli Rural Khatauli Khategaon Khatiguda Khatima Khawhai Khawzawl Khed (Satara district) Khed Kheda Khedbrahma Khekada Khelari Khem Karan Khera Khurd Kheragarh Kheralu Kherdi Kherli Kherliganj Kherwara Chhaoni Kheta Sarai Khetia Khetri Khilchipur Khirkiya Khodarampur Khongapani Khongman Khoni, Maharashtra Khordha Khour Khowai Khrew Khudaganj Khujner Khuldabad Khunti Khurai Khusrupur Khutar Kichha Kilampadi Kilkulam Kilkunda Killiyur Killlai Kilpennathur Kilvelur Kinathukadavu Kinwat Kirandul Kiranipura Kiraoli Kirari Suleman Nagar Kiratpur Kiriburu Kirkee Kirtinagar Kishanganj Kishangarh Renwal Kishangarh Kishni Kishtwar Kishunpur Kithaur Koath Kochinda Kochpara Kodala Kodalia Kodarma Kodavasal Kodigenahalli Kodinar Kodiyal Kodoli Kodumudi Koeripur Koilwar Kokkothamangalam Kokrajhar Kolachal Kolaghat Kolappalur Kolara Kolaras Kolasib Kolathupalayam Kolathur Kolazhy Kolhapur Kolkata Kollankodu Kollankoil Kollegal Kolvi Mandi Rajendra pura Komalapuram Komaralingam Kon (India) Konanakunte Konardihi Konavattam Kondagaon Kondalampatti Kondli Kondumal Konganapuram Konnagar Konnur Kooraikundu Koothappar Kopaganj Kopargaon Kopharad Koppa India Koppal Kora Jahanabad Koradacheri Koraon Koraput Koratagere Koratla Koratty Korba, Chhattisgarh Korochi Kosamba Kosi Kalan Kot Fatta Kot Kapura Kota, Bilaspur Kota, Rajasthan Kotar, Satna Kotdwara Kotekara Kothagudem Kothavalasa Kothi, Satna Kothinallur Kothnur Kotkhai Kotma Kotpad Kotputli Kottaiyur Kottakuppam Kottaram Kottayam-Malabar Kottivakkam Kotturu Kottuvally Kouthanallur Kovurpalle Kovvur Krishnanagar Krishnapur, Chanditala Krishnarajanagar Krishnarajapura Krishnarajasagara Krishnarajpet Krishnarayapuram Krishnasamudram Kshidirpur Kshirpai Kuchaman City Kuchanur Kuchera Kud Kudal Kudchi Kudligi Kudlu Kudremukh Kuhalur Kuju Kukatpalle Kukernag Kukshi Kul Pahar Kulasekarapuram Kulgam Kulihanda Kulithalai Kulti Kumar Kaibarta Gaon Kumarapalayam Kumarapuram Kumarghat Kumbhkot Kumbhraj Kumhari Kumher Kumta Kundalwadi Kundapura Kundarki Kundgol Kundrathur Kunigal Kuniyamuthur Kunjaban Kunnathur Kunustara Kunwargaon Kunzer Kuppam Kupwara Kurali Kuraoli Kurduvadi Kureekkad Kurgunta Kurichi Kurinjipadi Kurnool Kurpania Kursath Kurseong Kurthi Jafarpur Kurud Kurudampalayam Kurumbalur Kurumbapet Kurundvad Kurwai Kusgaon Budruk Kushalgarh Kushalnagar Kushinagar Kushtagi Kusmara Kustai Kuthalam Kutiyana Kwakta Kyathampalle Kymore L.B. Nagar Labbaikudikadu Lachhmangarh Ladnu Ladrawan Ladwa Lahar Laharpur Lakarka Lakhenpur Lakheri Lakhimpur Lakhipur Lakhisarai Lakhna Lakhnadon Lakkampatti Lakshmeshwar Lala, Assam Lalganj Lalganj Lalgudi Lalitpur Lalkuan Lalpet Lalsot Lamai Lambha Lamjaotongba Lamshang Landaura Landour Lanja Lanka, Assam Lansdowne, Garhwal Lapanga Lar Lasalgaon Latehar Lateri Lathi Lattikata Latur Laundi Lauthaha Lawar NP Ledwa Mahua Leh Lehragaga Lengpui Libas Pur Lidhorakhas Lido Tikok Lido Town Lilong (Imphal West) Lilong (Thoubal) Limbdi Limla Lingiyadih Lingsugur Llayangudi Lodhian Khas Lodhikheda Loha Lohaghat Loharda Lohardaga Loharu Lohta Lonar Lonavala Londa Longowal Lormi Losal Loyabad Lucknow Lucknow Ludhiana Lumding Rly Colony Lumding Lunawada Lunglei Machalpur Macherla Machhiwara Machhlishahr Machilipatnam Madambakkam Madanapalle Madanpur Madanrting Madaram Madathukulam Madavaram Maddur Madhavnagar Madhepura Madhoganj Madhogarh Madhubani Madhugiri Madhupur Madhusudanpur Madikeri Madippakkam Madukkarai Madukkur Madurai Maduranthakam Maduravoyal Magadi Magam Maghar Mahabaleshwar Mahabalipuram Mahaban Mahad Mahadevapura Mahadula Mahalingpur Maham Maharajganj Maharajpur, Madhya Pradesh Mahasamund Mahbubnagar Mahe Mahemdavad Mahendragarh Maheshtala Maheshwar Mahiari Mahidpur Mahilpur Mahira Mahmudabad Mahnar Bazar Mahoba Maholi Mahona Mahrajganj Mahrajganj Mahrajganj Mahroni Mahu Kalan Mahua Dabra Haripura Mahua Kheraganj Mahudha Mahur, Assam Mahuva Mahuvar Mahwa Maibong Maihar Mailani Mainaguri Maindargi Mainpuri Mairang Mairwa Maithon Majgaon Majhara Pipar Ehatmali Majhauli Raj Majholi Majitha Makarba Makardaha Makhdumpur Makhu Makrana Makronia Maksi Maktampur Makum Makundapur Malaj Khand Malavalli Malegaon Malerkotla Malhargarh Malihabad Malkajgiri Malkangiri Malkapur Malkapur Malkapur Malkera Mallamooppampatti Mallankinaru Mallar Mallasamudram Mallawan Mallur Maloud Malout Malpur Malpura Malur Malwan Mamit Mamsapuram Manachanallur Manadur Manali, Tamil Nadu Manali Manalmedu Manalurpet Manamadurai Manapakkam Manapparai Manasa, Neemuch Manavadar Manavalakurichi Manawar Manchar Mancherial Mandaikadu Mandalgarh Mandamarri Mandapam Mandapeta Mandarbani Mandav Mandawa Mandawar Mandawar Mandi (India) Mandi Dabwali Mandideep Mandla Mandleshwar Mandsaur Mandvi Mandya Manegaon Manendragarh Maner Mangadu Mangalagiri Mangalam Mangalampet Mangaldoi Mangalore Mangalvedhe Mangawan Manglaur Manglaya Sadak Mango, Jamshedpur Mangrol Mangrol Mangrulpir Manihari Manikpur Sarhat Manikpur Manikpur Manimutharu Maniyar Manjhanpur Manjlegaon Mankachar Mankapur Manmad Mannargudi Manohar Thana Manor Manpur, Indore Mansa, Gujarat Mansa Mansar Mansinhapur Mant Khas Manugur Manvi Manwath Mappilaiurani Mapusa Maradu Maraimalainagar Marakkanam Maramangalathupatti Marandahalli Marathakkara Marehra Margao Margherita, Assam Marhaura Mariahu Mariani Marigaon Markapur Markayankottai Marma, Dhanbad Maruadih Rly. Settlement Marudur Marungur Marwar Junction Masaurhi Maslandapur Maswasi Mataundh Mathabhanga Matheran Mathigiri Mathura Mathura Mattan Mau Aima Mau, Bhind Maudaha Mauganj Maunath Bhanjan Maur Mauranipur Maurawan Mavelikkara Mavilayi Mavoor Mawana Mawlai Mayang Imphal Mayiladuthurai Mecheri Medak Meenambakkam Meerpet Meerut Meerut Meghahatuburu Forest village Meghnagar Meghraj Mehara Gaon Mehatpur Basdehra Mehdawal Mehgaon Mehkar Mehmand Mehnagar Mehsana Mekliganj Melacheval Melachokkanathapuram Melagaram Melamadai Melamaiyur Melathiruppanthuruthi Melattur Melpattampakkam Melur Melvisharam Memari Memnagar Mendu Mera, Dhanbad Merta City Meru, Hazaribagh Mettupalayam, Tiruchirappalli Mettupalayam Mettur Mhasla Mhaswad Mhow Cantt. Mhowgaon Midnapore Mihijam Mihona Minicoy Minjur Mira-Bhayandar Miranpur Mirganj Mirganj Mirpur Turk Miryalguda Mirzapur-cum-Vindhyachal Misrikh-cum-Neemsar Mithapur Mithe Pur Modak Modakurichi Modasa Modinagar Moga Mogra Badshahpur Mogravadi Mohammadi Mohan Mohanpur Mohammadpur Mohanpur Mohanur Mohgaon Mohiuddinagar Mohiuddinpur Mohpa Mohpada Alias Wasambe Mokameh Molakalmuru Molar Band Mon Monoharpur Moolakaraipatti Moonak Moovarasampettai Mopperipalayam Moragudi Moran Town Moranhat Morar Cantt. Moreh, India Morena Morinda Mormugao Morshi Morvi Motera Moth Motihari Motipur Mount Abu Mowa Mowad Mrigala Mubarakpur Mudalgi Mudbidri Muddebihal Mudgal Mudhol Mudigere Mudkhed Mudukulathur Mudushedde Mughalsarai Rly. Settlement Mughalsarai Mugma Muhamma Muhammadabad Mukandgarh Mukasipidariyur Mukerian Mukhed Mukhiguda Mukkudal Muktsar Mul Mulagumudu Mulanur Mulavukad Mulbagal Mulgund Mulki Mullanpur Dakha Mullanpur- Garibdas Multai Mulur Mundargi Mundera Bazar Munderi Mundgod Mundi Mundka Mundra Mundwa Mungaoli Mungeli Munger Munirabad Project Area Munnur Muradnagar Muragachha Murbad Murgathaul Murgud Muri, Ranchi Murliganj Mursan Murtijapur Murud Muruganpalayam Murum Murwara (Katni) Musabani Musafirkhana Musiri Mussoori Mustafabad Mustafabad Muthupet Muthur Muttayyapuram Muzaffarnagar Muzaffarpur Myladi, Tamil Nadu Mysore N. Vanlaiphai N.Kawnpui Nabadwip Nabagram Colony Nabagram Nabarangpur Nabgram Nabha Nabinagar Nachane Nachhratpur Katabari Nadathara Nadaun Nadbai Nadiad Nadigaon Naduvattam Nagai Chaudhry Nagamangala Nagaon Nagapattinam Nagapur Nagar Nagardeole Nagari, Andhra Pradesh Nagarkurnool Nagaur Nagavakulam Nagda Nagercoil Nagina Nagod Nagojanahalli Nagothana Nagpur Nagram Nagri Kalan Nagri Nagrota Bagwan Nahan Naharkatiya Naharlagun Nai Bazar Nai Garhi Naihati Naila Janjgir Naina Devi Nainana Jat Nainital Cantonment Nainital Nainpur Nainwa Najibabad Nakoda Nakodar Nala Sopara Nalagarh Nalbari Nalco, Angul Naldurg Nalgonda Nalkheda Nallampatti Nallur Namagiripettai Nambiyur Nambol Namli Namna Kalan Namrup Namsai Nanakvada Nanauta Nand Prayag Nandambakkam Nanded-Waghala Nandej Nandesari INA Nandesari Nandgaon Nandgaon Nandivaram-Guduvancheri Nandura Nandurbar Nandyal Nangal Dewat Nangal Thakran Nangal Nangavalli Nangavaram Nangloi Jat Nanguneri Nanjangud Nanjikottai Nannilam Nanpara Naoriya Pakhanglakpa Naraingarh Naranammalpuram Naranapuram Narasaraopet Narasimhanaickenpalayam Narasimharajapura Narasingapuram, Salem Narasingapuram Narath Narauli Naraura Naravarikuppam Narayanavanam Narayangarh, Mandsaur Narayanpet Naregal Narendra Nagar Nargund Narkanda Narkatiaganj Narkhed Narnaul Narnaund Narsapur, Medak district & Narsapur, West Godavari Narsingarh, Tripura Narsinghgarh, Rajgarh Narsinghpur Narsingi Narsipatnam Narwana Narwar Nashik Nasirabad Nasiyanur Naspur Nasra, Ranaghat Nasrullaganj Natham Nathampannai Nathdwara Natibpur Natrampalli Nattapettai Nattarasankottai Naubaisa Gaon Naudhia Naugachhia Naugawan Sadat Naupala Nautanwa NavagamGhed Navalgund Navalpattu Navelim Navghar-Manikpur Navi Mumbai (Panvel Navi Mumbai Navsari Nawa Nawabganj Nawabganj Nawabganj Nawabganj Nawada Nawanshahr Nawapur Naya Baradwar Nayabazar Nayagarh Nazerath Nazira Nebadhai Duttapukur Needamangalam Neelagiri Neelankarai Neem-Ka-Thana Neemuch Nehon Nehtaur Neikkarapatti Neiyyur Nellikuppam Nellimaria Nelliyalam Nellore Nelmangala Nemili Nenmenikkara Nepanagar Neripperichal Nerkunram Nerkuppai Nerunjipettai Neuton Chikhli Kalan New Barrackpur New Bongaigaon Rly. Colony New Delhi Municipal Council New Mahe Newa Talai Neykkarappatti Neyveli Nibra Nichlaul Nidadavole Nidhauli Kalan Nilagiri Nilakkottai Nilanga Nildoh Nilokheri Nimapada Nimbahera Nimbhore Budruk Ningthoukhong Nipani Nirmal Nirmali Nirsa Niwai Niwari Niwari Nizamabad Nizamabad Noamundi Nohar Noida Nokha, Rohtas Nokha Nokpul Nongmynsong Nongpoh Nongstoin Nongthymmai Noor Mahal Noorpur North Barrackpur North Dumdum North Guwahati North Lakhimpur Northern Rly. Colony Nowgaon Nowrozabad(Khodargama) Nowshehra Nuapatna Nuh Numaligarh Refinery Township Nuzvid Nyoria Husainpur Nyotini O' Valley O.F.Khamaria Obedullaganj OCL Industrialship Odaipatti Odaiyakulam Oddanchatram Ode, Gujarat Odugathur Oel Dhakwa Oggiyamduraipakkam Oinam Okha port Okni NO.II Olagadam Olavanna Old Maldah Omalur Omerkhan daira Omkareshwar, East Nimar Ondal Orachha Orathanadu (Mukthambalpuram) Ordinance Factory Itarsi Orla Osmania University Othakadai Othakalmandapam Ottapparai Ozar Ozhukarai P. J. Cholapuram P.Mettupalayam P.N.Patti Pachgaon Pachmarhi Cantt Pachora Pachore Pachperwa Pacode Padagha Padaiveedu Padampur Paddhari Padianallur Padirikuppam Padmanabhapuram Padmapur Padra Padrauna Paduvilayi Pahalgam Paharpur, Gaya Pahasu Paintepur Pairagachha Paithan Pakaur Pal Chourai Palacole Palaganangudy Palakkodu Palakurthi Palamedu Palampur Palani Chettipatti Palani Palanpur Palasa @ Kasibugga Palasbari Palashban Palavakkam Palavansathu Palawa Palayad Palayam Palda Pale, India Palej Palera Pali, Hardoi Pali, Lalitpur Pali, Raigad Pali, Rajasthan Pali, Umaria Palissery Palitana Palladam Pallapalayam, Coimbatore Pallapalayam Pallapatti, Kapur Pallapatti, Virudhunagar Pallapatti Pallathur Pallavaram Pallikaranai Pallikkunnu Pallikonda Pallipalayam Agraharam Pallipalayam Pallipattu Paluvai Palwal Palwancha Pammal Pampore Pamur Panagar Panagudi Panaimarathupatti Panapakkam Panara Panboli Panchet Panchgani Panchkula Urban Estate Panchla Panchpara Pandamangalam Pandariya Pandavapura Pandhana Pandharkaoda Pandharpur Pandharpur Pandhurna Pandua, Hooghly Pangachhiya (B) Paniara Panihati Panipat Taraf Ansar Panipat Taraf Rajputan Panipt Taraf Makhdum Zadgan Panna, India Pannaikadu Pannaipuram Panniyannur Panoor Panposh Panruti Pansemal Pantheeramkavu Panuhat Paonta Sahib Papampeta Papanasam Pappankurichi Papparapatti, Salem Papparapatti Pappinisseri Pappireddipatti Par Beliya Paradip Paramakudi Paramathi Paranda Parangipettai Parashkol Parasia Paratdih Paravai Parbatsar Parbbatipur Parcem Pardi Parichha Parikshitgarh Parlakhemundi Parnera Parola -Parola, Jalgaon Parole Parsadepur Partur Parvat Parvathipuram Pasan Paschim Jitpur Paschim Punropara Pasighat Pasthal Pasur (India) Patala Patan, Durg Patan, Gujarat Patan, Jabalpur Patan, Satara Patancheru Pathalgaon Pathamadai Pathardi Pathardih Patharia Pathiriyad Pathri Pathsala Patiyali Patna Patnagarh Patratu Pattabong Tea Garden Pattamundai Pattanagere Pattinam Pattiom Pattiveeranpatti Pattran Pattukkottai Patuli Patulia Patur Pauni Pauri Pavagada Pawai Payal Payyannur Pazhugal Pedana Peddapuram Peerkankaranai Pehlad Pur Bangar Pehowa Pendra Penha-de-Franca Pennadam Pennagaram Pennathur Peraiyur Perakam Peralam Peralasseri Perambalur Peranamallur Peravurani Peringathur Perinthalmanna Periya Negamam Periyakodiveri Periyakulam Periyanaickenpalayam Periyapatti Periyasemur Pernampattu Perumagalur Perumandi Perumbaikad Perumbavoor Perumuchi Perundurai Perungalathur Perungudi Perungulam Perur Peth Umri Pethampalayam Pethanaickenpalayam Petlad Petlawad Petro Chemical Complex INA Phalauda Phalna Phalodi Phaltan Phaphund Phek Phulabani Phulera Phulia Phulpur Phulwari Sharif Phulwaria Phunderdihari Phuphkalan Phusro Pichhore, Shivpuri Pichhore Pihani Pilibanga Pilkhana Pilkhuwa Pillanallur Pimpri Chinchwad Pinarayi Pinjore Pipalsana Chaudhari Piparcity Pipariya, Jabalpur Pipariya Pipiganj Pipili Piploda Piplya Mandi Pipraich Pipri Pirawa Piriyapatna Piro, Bhojpur Pitapuram Pithampur Pithora Pithoragarh Podara Pokaran Poladpur Polasara Polay Kalan Polichalur Pollachi Polur Pondar Kanali Ponmani Ponnamaravathi Ponnampatti Ponnani Ponneri Ponnur Poolambadi Poolampatti Pooluvapatti Poonamallee Poonch Pooth Kalan Pooth Khurd Porbander Porompat Porsa Porur Pothanur Pothatturpettai Pottore Powayan Prantij Pratapgarh City Pratapgarh, Rajasthan Pratapgarh, Tripura Pratapsasan Pratitnagar Prayagpur Prithvipur Proddatur Pudu, Dakshina Kannada Puducherry (city) Pudukadai Pudukkottai Pudukkottai Pudupalaiyam Aghraharam Pudupalayam Pudupatti Pudupatti Pudupattinam Pudur (S) Puduvayal Pujali Pukhrayan Pul Pehlad Pulgaon Puliyankudi Puliyur Pullampadi Pulwama Punahana Punalur Pundri Pune Pune Punganur Punjai Thottakurichi Punjaipugalur Punjaipuliampatti Puranattukara Puranpur Purba Tajpur Purdilnagar Puri Purna Purnia Purquazi Puruliya Purushottamnagar Purusottampur Purwa Pusad Puthalam Puthukkad Puthunagaram Puttur, Andhra Pradesh Puttur, Karnataka Puvalur Puzhal Puzhathi Puzhithivakkam (Ullagaram) Pynthorumkhrah Qazigund Quammruddin Nagar Quepem Queula Quilandy Quilon Quthbullapur R.Pudupatti R.S.Mangalam Rabkavi Banhatti Rabupura Radaur Radhakund Radhanpur Rae Bareli Rafiganj Raghogarh -Vijaypur Raghudebbati Raghunathchak Raghunathpur (PS-Dankuni) Raghunathpur (PS-Magra) Raghunathpur Rahatgarh Rahimatpur Rahon Rahta Pimplas Rahuri Raichur Raigachhi Raigarh Raikot Raipur Rani Raipur, Uttaranchal Raipur Rairangpur Raisen Raisinghnagar Raja Ka Rampur Rajagangapur Rajahmundry Rajakhedi Rajakhera Rajaldesar Rajam, Andhra Pradesh Rajapur Rajarhat Gopalpur Rajasansi Rajauri Rajendranagar Rajgamar Rajgarh (Himachal Pradesh) Rajgarh (Madhya Pradesh) Rajgarh, Alwar District, Rajasthan Rajgarh, Churu District, Rajasthan Rajgarh, Dhar Rajgir Rajgurunagar (Khed) Rajkot Rajmahal Rajnagar, Chhatarpur Rajnandgaon Rajokri Rajpipla Rajpur Sonarpur Rajpur Rajpura Rajsamand Rajula Rajur Rajura Ram Garh Ramachandrapuram Ramachandrapuram Ramachandrapuram-Bhel Township ) Ramagundam Ramanagaram Ramanathapuram Ramanattukara Ramanayyapeta Ramanujganj Ramapuram, Andhra Pradesh Ramapuram Rambha (Orissa) Ramchandrapur Ramdass Ramdurg Rameswaram, Cuddapah district Rameswaram Ramganj Mandi Ramgarh Cantonment Ramgarh,Rajasthan Ramjibanpur Ramnagar colliery Ramnagar, Barabanki Ramnagar, Paschim Champaran Ramnagar, Udhampur Ramnagar, Uttaranchal Ramnagar, Varanasi Ramol Rampachodavaram Rampur (Himachal Pradesh) Rampur Baghelan Rampur Bhawanipur Rampur Karkhana Rampur Maniharan Rampur Naikin Rampura Phul Rampura, Jalaun Rampura, Neemuch Rampurhat Ramtek Ranaghat Ranapur Ranavav Ranbir Singh Pora Ranchi Rangapara Rangia Ranibennur Raniganj Ranikhet Ranip Ranipettai Ranipur Ranirbazar Ranoli Rapar Rashidpur Garhi Rasipuram Rasra Rasulabad Ratangarh, Churu Ratangarh, Neemuch Ratannagar Ratanpur Rath, India Ratia Ratibati Ratlam Rly. Colony (Ratlam Kasba) Ratlam Rau Raurkela Industrialship Rawalsar Rawatbhata Rawatsar Raxaul Bazar Rayachoti Rayadurg Rayagada Rayagiri Raybag Rayya Reasi Redhakhol Reengus Reethapuram Rehambal Rehli Rehti Reis Magos Religara alias Pachhiari Remuna Rengali Dam Projectship Renigunta Renukoot Reoti Repalle Resubelpara Revelganj Rewa Rewari (Rural) Richha Rikhabdeo Rishra Risia Bazar Risod Rithora Rly. Settlement Roza Robertson Pet Roha Ashtami Rohraband Roing Ron Roorkee Cantonment Roorkee Rosalpatti Rosera Roshan Pura alias Dichaon Khurd Rourkela Rudauli Rudayan Rudra Prayag Rudrapur Rudravathi Ruiya Runji Gautampura Rurki Kasba Rustamnagar Sahaspur S. Kannanur S.A.S. Nagar (Mohali) S.Kodikulam S.Nallur S.T. Power Project Town Sabalgarh Sabathu Sabroom Sachin INA Sadabad Sadalgi Sadasivpet Sadat Pur Gujran Sadaura Sadpur Sadri Sadulshahar Safidon Sagar Cantt. Sagar Sagwara Sahajadpur Sahanpur Sahapur Sahebganj (miasto) Sahibabad Daulat Pur Sahjanwa Sahnewal Sahnidih Sahpau NP Saidpur Saidul Ajaib Saiha Sailana Sailu Sainthal Sainthia Sairang Saitual Saiyad Raja Sakhanu Sakit Sakleshpur Sakti Salakati Salangapalayam Salap Salarpur Khadar Salaya Salempur Saligao Saligram Salumbar Salur Samalapuram Samalkha Samalkota Samana Samastipur Samathur Samba, Jammu Sambalpur Sambavar Vadagarai Sambhal Sambhalka Samdhan Samrala Samthar Samurou Sanand Sanaur Sanawad Sanchi Sancoale Sandi Sangamner Sangareddi Sangat Sangli-Miraj & Kupwad Sangod Sangole Sankaramanallur Sankarankoil Sankarapuram Sankari Sankarnagar Sankarpur Sankeshwar Sankhol Sankrail Sanoth Sanquelim Sansarpur Santipur Santokhgarh Santoshpur, Uluberia Santrampur Sanvordem Sao Jose-de-Areal Sapatgram Sarai Aquil Saraidhela Saraikela Saraipali Sarangarh Sarangpur Sarapaka Saravanampatti Sarbhog Sarcarsamakulam Sardarpur Sardarshahar Sardulgarh Sarenga Sarigam INA Sarila Sarjamda Sarkaghat Sarkhej-Okaf Sarni Sarpi, Bardhaman Sarthebari Sarupathar Bengali Sarupathar Sarwar Sasauli Sasni Sasti Sasvad Satai Satalkheri Sathankulam Sathiyavijayanagaram Sathuvachari Sathyamangala Sathyamangalam Satigachha Satna Satrikh Sattenapalle Sattur Satwas Saunda Saundatti-Yellamma Saunkh Saurikh Sausar Savarkundla Savda Savner Sawari Jawharnagar Sawer Sayalgudi Sayan Sayapuram Secunderabad Sedam Seerapalli Seevur Sehore Seithur Sekmai Bazar Semaria Sembakkam Semmipalayam Senchoa Gaon Sendhwa Senthamangalam Sentharapatti Senur Seohara Seondha Seoni (Himachal Pradesh) Seoni (Madhya Pradesh) Seoni Malwa Serampore Serchhip Serilingampalle Serpur Sethia Sethiathoppu Sevilimedu Sevugampatti Sewai Sewalkhas Sewarhi Shahabad ACC Shahabad, Gulbarga Shahabad, Hardoi Shahabad, Rampur Shahapur Shahbad Shahdol Shahganj Shahgarh Shahjahanpur Shahkot Shahpur, Betul Shahpur, Bihar Shahpur, East Nimar Shahpur, Karnataka Shahpur, Sagar Shahpur, Uttar Pradesh Shahpura, Bhilwara Shahpura, Dindori Shahpura, Jabalpur Shahpura, Jaipur District Shajapur Shaktigarh Shaktinagar Shamchaurasi Shamgarh Shamli Shamsabad Shankargarh Shankhanagar Shegaon Sheikhpura Shekhpura Shelar Shenbakkam Shendurjana Shenkottai Sheohar Sheopur Shergarh Sherghati Sherkot Shiggaon Shikarpur, Shimoga Shikarpur Shikohabad Shillong Cantt. Shillong Shimla Shirhatti Shirpur-Warwade Shirur Shirwal Shishgarh Shivatkar (Nira) Shivpuri Shivrinarayan Shohratgarh Sholavandan Sholinganallur Sholingur Sholur Shorapur Shrirampur(Rural) Shrirampur Shrirangapattana Shrivardhan Shujalpur Shupiyan Sibsagar Siddapur Siddhaur Siddipet Sidhauli Sidhi (miasto) Sidhpur Sidhpura Sidlaghatta Siduli Sihor Sihora Sijhua Sijua Sikanderpur Sikandra Rao Sikandra Sikandrabad Sikhong Sekmai Sikka, India Sikkarayapuram Silao Nalanda Silapathar Silchar Part-X Silchar Sillewada Silvassa Simdega Simga Sindgi Sindhanur Sindi Turf Hindnagar Sindkhed Raja Sindri, Jharkhand Sinduria Singahi Bhiraura Singampuneri Singaperumalkoil Singapur, Adilabad district Singarayakonda Singarva Singnapur Singoli Singrauli Singtam Singur Sinhasa Sini, Jharkhand Siolim Siralkoppa Siras Pur Sirathu Sirauli Sirgiti Sirgora Sirhind -Fategarh Sirka Sirkali Sirmaur, Rewa Sironj Sirsa Sirsa Sirsaganj Sirsha Sirsi Sirsi Sirsilla Sirugamani Siruguppa Sirumugai Sisauli Sitamarhi Sitamau Sitarganj Sithayankottai Sithurajapuram Siuliban Sivaganga Sivagiri, Erode Sivagiri, Tirunelveli Sivakasi Sivanthipuram Siwan, Bihar Siwani Sobhaganj Socorro (Serula) Sogariya Sohagpur Sohna Sojat Road Sojat Solan Someshwar Sompeta Sonamukhi Sonamura Sonari Sonatikiri Sonegaon (Nipani) Sonepur Songadh Sonkatch Sonpeth Sonpur Sopore Sorab Soro, Baleshwar South Dumdum Soyagaon Soyatkalan Sri Hargobindpur Sri Madhopur Srikakulam Srikalahasti Srikantabati Srimushnam Srinagar, Uttaranchal Srinagar Srinivaspur Sriperumbudur Sriramapuram Sriramnagar Srirampur Srisailam Project (RFC) Township Srisailamgudem Devasthanam Srivaikuntam Srivilliputhur sSiswa Bazar St.Thomas Mount-cum-Pallavaram Sualkuchi Suchindram Sugauli Sugnu Suhagi Sujanpur Sukdal Suket Sukhmalpur Nizamabad Sukhrali Suleeswaranpatti Sultan Pur Majra Sultan Pur Sultanganj Sultanpur Lodhi Sultanpur, Madhya Pradesh Sultanpur, Uttar Pradesh Sultanpur, Uttaranchal Sulur Sulya Sunabeda Sunam Sundarapandiam Sundarapandiapuram Sundarnagar Sunderbani Sundergarh Supaul Surada Surajgarh Surajkaradi Surampatti Surandai Suratgarh Surendranagar Dudhrej Surgana Suri (Birbhum) Suriyampalayam Suriyawan Suryapet Suryaraopeta Susner Suthaliya Swamibagh T.Kallupatti Tadepalligudem Tadpatri Taherpur Taj Pul Takhatpur Taki (India) Tal, Madhya Pradesh Talai Talaja Talbandha Talbehat Talcher Thermal Power Station Township Talcher Talegaon Dabhade Talen Talgram Tallapalle Talod Talode Taloje Panchnad Talwandi Bhai Talwara Tambaram Tambaur-cum-Ahmadabad Tanakpur Tanda Tandur Tangla Tanuku Taoru Tappa Tarakeswar Tarbha Taricharkalan Tarikere Tarn Taran Tarsali Tasgaon Tatarpur Lallu Tathavade Tati, Ranchi Tayilupatti Teegalapahad Tehri Tekadi Tekanpur Tekari Tekkalakota Telgaon Telhara Teliamura Tendu Kheda Tenkasi Tensa Tentulkuli Tenu Dam-cum- Kathhara Teonthar Terdal Tetri Bazar Tezu Thadikombu Thaikkad Thakkolam Thakurdwara Thakurganj Thalainayar Thalakudi Thaltej Thamaraikulam Thammampatti Thana Bhawan Thanamandi Thandla Thangadh Thanjavur Thanthoni Tharad Tharamangalam Tharangambadi Thathaiyangarpet Thedavur Thenambakkam Thengampudur Theni Allinagaram Thenkarai Thenkarai Thenthamaraikulam Thenthiruperai Thenzawl Theog Thesur Thevaram Thevur Thiagadurgam Thingalnagar Thirukarungudi Thirukattupalli Thirumalayampalayam Thirumangalam Thirumazhisai Thirunagar Thirunageswaram Thiruneermalai Thirunindravur Thiruparankundram Thiruparappu Thiruporur Thiruppanandal Thirupuvanam Thirupuvanam Thiruthangal Thiruthuraipoondi Thiruvaiyaru Thiruvalam Thiruvallur Thiruvankulam Thiruvarur Thiruvattaru Thiruvenkatam Thiruvennainallur Thiruverumbur Thiruvidaimarudur Thiruvithankodu Thisayanvilai Thittacheri Thokur-62 Thondamuthur Thondi Thongkhong Laxmi Bazar Thoothukkudi Thorapadi Thorapadi Thottipalayam Thottiyam Thoubal Thudiyalur Thumbe Thuraiyur Thuthipattu Thuvakudi Tigri Tihu Tijara Tikait Nagar Tikri Tilda Newra Tilhar Tilpat Timarni Timiri Tindivanam Tindwari Tinsukia Tiptur Tira Sujanpur Tirodi Tirora Tirthahalli Tiruchanur Tiruchendur Tiruchengode Tiruchirappalli Tirukalukundram Tirukkoyilur Tirumakudal-Narsipur Tirunelveli Tirupathur Tirupathur Tirupati - Tirumala Tirupati (NMA) Tirusulam Tiruttani Tiruvannamalai Tiruverkadu Tiruvethipuram Tiruvottiyur Tirwaganj Tisra Titabor Town Titagarh Titlagarh Tittakudi Tlabung TNPL Pugalur Todabhim Todaraisingh Todra Tohana Topa Topchanchi Torban (Khetri Leikai) Tosham Totaladoh Tral Trimbak Tufanganj Tulsipur Tumsar Tundla Kham Tundla Rly. Colony Tundla Tuni Turuvekere Uchana Uchgaon Udaipur, Rajasthan Udaipur, Tripura Udaipura Udaipurwati Udala Udalguri Udangudi Udayarpalayam Udgir Udhagamandalam Udhampur Udma Udpura Udumalaipettai Udupi Ugu Ujhani Ujhari Ukai Ukhra Uklanamandi Ukwa Ullur Uluberia Ulundurpettai Umarga Umarkhed Umarkote Umarsara Umbar Pada Nandade Umbergaon INA Umbergaon Umrangso Umred Umreth Umri Kalan Umri Pragane Balapur Umri Un, Gujarat Un Una (India) Una, Gujarat Uncha Siwana Unchahar Unchehara Unhel Uniara Unjalaur Unjha Unnamalaikadai Upleta Uppal Kalan Upper Sileru Project Site Camp Uppidamangalam Uppiliapuram Uran Islampur Uran Urapakkam Uravakonda Urla, Raipur Urmar Tanda Usawan Usehat Usilampatti Utekhol Uthamapalayam Uthangarai Uthayendram Uthiramerur Uthukkottai Uthukuli Utran Utraula Uttar Bagdogra Uttar Durgapur Uttar Goara Uttar Kalas Uttar Kamakhyaguri Uttar Krishnapur Part-I Uttar Latabari Uttar Mahammadpur Uttar Pirpur Uttar Raypur Uttarahalli Uttarkashi Uttarpara Kotrung V. Pudur Vada Vadakarai Keezhpadugai Vadakkanandal Vadakkuvalliyur Vadalur Vadamadurai Vadavalli Vadgaon Kasba Vadgaon Vadia Vadipatti Vadnagar Vadugapatti Vaghodia INA Vaijapur Vaitheeswarankoil Valangaiman Valapattanam Valasaravakkam Valavanur Vallabh Vidhyanagar Vallachira Vallam Valparai Valpoi Valsad INA Valsad Valvaithankoshtam Vanasthali Vanavasi Vandalur Vandiyur Vaniputhur Vanthali Vanvadi (Sadashivgad) Vaparala Vapi INA Vapi Varadarajanpettai Varam Varappuzha Varca Vartej Vasantnagar Vashind Vasna Borsad INA Vastral Vastrapur Vasudevanallur Vathirairuppu Vazhakkala Vazhapadi Vedapatti Vedaranyam Vedasandur Veeraganur Veerakeralam Veerakkalpudur Veerapandi Veerapandi Veerappanchatram Veeravanallur Veerbhadra Vehicle Fac. Jabalpur Vejalpur Velampalayam Vellakinar Vellakoil Vellalur Vellimalai Vellottamparappu Velur Vengampudur Vengathur Venkarai Venkatagiri Venkatapura Venmanad Vennanthur Vepagunta Veppathur Veraval Verkilambi Vetapalem Vettaikaranpudur Vettavalam Vicarabad Vijaigarh Vijainagar Vijalpor Vijapur Vijay Pur Vijayapura Vijayapuri (North) Vijayapuri Vijayraghavgarh Vikasnagar Vikramasingapuram Vikravandi Vilangudi Vilankurichi Vilapakkam Vilathikulam Vilavur Villiappally Villukuri Viluppuram Vinukonda Viramgam Virar Virudhachalam Virupakshipuram Visavadar Vishrampur Visnagar Viswanatham Vitthal Udyognagar INA Vyara Wadgaon Road Wadhwan Wadi (Gulbarga) Wadi (Maharashtra) Wadi ACC Waghapur Wai (Maharashtra) Wajegaon Walajabad Walajapet Walani Waliv Wanadongri Wanaparthi Wangjing, Manipur Wangoi Wani, Maharashtra Wankaner Wara Seoni Warangal Wardha Warhapur Warisaliganj Warora Warud Washim Wazirganj Weir, Rajasthan Wellington, Tamil Nadu Williamnagar Wokha Yadagirigutta Yadgir Yairipok Yamunanagar Yanam (India) Yavatmal Yawal Yelahanka Yelandur Yelbarga Yellandu Yellapur Yemmiganur Yenagudde Yerkheda Yerraguntla Yevla Yol (India) Zahirabad Zaidpur Zalod Zamin Uthukuli Zawlnuam Ziauddin Pur Zira (India) Zirakpur Ziro Zunheboto

 1. Miasta Indonezji: Anyer, Balaraja, Barabai, Cikupa, Demak (miasto), Jepara, Muntok, Sinabang, Tondano
 2. Miasta Iranu: