Robin Hood: Legenda Sherwood

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Robin Hood: Legenda Sherwood
Robin Hood: The Legend of Sherwood
Producent Spellbound Entertainment
Wydawca Wanadoo
Dystrybutor PL: CD Projekt
Projektant Jean-Marc Haessig, Martin Kuppe
Aktualna wersja 1.1
Data wydania 12 listopada 2002
PL: 12 lutego 2003
Gatunek gra strategiczna
Tryby gry gra jednoosobowa
Kategorie wiekowe ESRB: Teen
Wymagania sprzętowe
Platforma Microsoft Windows, Linux, OS X, MorphOS
Nośniki CD (1)
Wymagania

Pentium 450 MHz lub G3/G4 300 MHz lub Pegasos I/II 600 MHz, Windows 98/Me/2000/XP lub Linux 2.2 z glibc 2.1 lub OS X 10.2 lub MorphOS 1.4 128 MB RAM, 8 MB karta graficzna, 120 MB miejsca na twardym dysku

Kontrolery klawiatura, mysz

Robin Hood: Legenda Sherwoodstrategiczna gra czasu rzeczywistego z elementami zręcznościowymi stworzona przez studio Spellbound Entertainment w 2002 roku.

Fabuła gry[edytuj | edytuj kod]

Akcja gry toczy się w XII-wiecznej Anglii. Zadaniem gracza jest pokrzyżowanie planów księcia Jana (młodszego brata Ryszarda Lwie Serce) związanych z objęciem tronu Anglii. Musi zmierzyć się z żołnierzami Szeryfa i księcia Jana, który chce wykorzystać uwięzienie Ryszarda, by zostać królem. Robin Hood musi zebrać siedem klejnotów koronnych, by uniemożliwić Janowi koronację. Gracz kieruje Robinem i całą jego kompanią, która ma siedzibę w lesie Sherwood, w którym odpoczywa i wytwarza przedmioty, takie jak np. strzały i zioła lecznicze.

Wraz z postępem kampanii liczba ludzi Robina zwiększa się o chłopów, uciekających przed wyzyskiem finansowym Szeryfa, jak również o ludzi więzionych za popieranie Ryszarda. Robin w swoich misjach uwalnia też postacie znaczące dla akcji gry, w tym np. Małego Johna, Braciszka Tucka i Willa Szkarłatnego. Każda z nich posiada różne umiejętności i może zbierać określone przedmioty.

Rozgrywka[edytuj | edytuj kod]

Misje gry odbywają się w pięciu różnych zamkach, a także na trzech polanach leśnych, położonych na granicach lasu Sherwood oraz samo centrum lasu Sherwood.

W lesie Sherwood bohaterowie zbierają się po każdej misji, wytwarzają strzały, zioła lecznicze, piwo, jabłka, kamienie, udźce, sieci, gniazda os czy sakwy, a także trenują umiejętności walki.

Na polanach leśnych odbywają są misje przerywnikowe, pomiędzy głównymi misjami w zamkach. Można w nich zdobyć dodatkowe pieniądze, strzały lub udźce, które przewożą żołnierze szeryfa. W prawie każdej z nich na terenie miejsca bitwy występują tarcze, do których można strzelić z łuku, co powoduje pojawienie się sprzymierzeńców pomagających w walce. Niektóre tarcze aktywują pułapki, pomagające w pozbyciu się kilku wrogich żołnierzy. W misjach na polanach gracz broni też atakowanego zamku.