Tożsamość, Tradycja i Suwerenność

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Skocz do: nawigacja, szukaj

Tożsamość, Tradycja i Suwerenność (ang. Identity, Tradition and Sovereignty - ITS) - istniejąca między 15 stycznia a 14 listopada 2007[1] grupa polityczna w Parlamencie Europejskim, zrzeszająca członków o poglądach nacjonalistycznych. W skład grupy wchodziło 23 eurodeputowanych (w chwili założenia grupy było ich 20) z siedmiu państw.

Grupa została ustanowiona 9 stycznia 2007. Dzień później Bruno Gollnisch zorganizował w Parlamencie Europejskim konferencję prasową, na której ogłosił powstanie nowej grupy. Formalne ogłoszenie powstania nowej grupy odbyło się w dniu otwarcia pierwszej w nowym roku sesji plenarnej Parlamentu Europejskiego 15 stycznia 2007.

Wcześniejsze starania, aby utworzyć skrajnie prawicową grupę w parlamencie kończyły się niepowodzeniem ze względu na wymagania dotyczące liczby członków i reprezentowania przynajmniej 20% państw członkowskich. Sytuacja zmieniła się po rozszerzeniu Unii Europejskiej o Rumunię i Bułgarię, a w związku z tym z wejściem do Parlamentu Europejskiego reprezentantów odpowiednio Partii Wielkiej Rumunii i bułgarskiej partii Ataka, których członkowie wsparli utworzenie nowej grupy.

Największą partią w Tożsamość, Tradycja i Suwerenność był Front Narodowy, a należący do niej Bruno Gollnisch pełnił funkcję przewodniczącego grupy.

Frakcja przestała istnieć 14 listopada 2007.

Członkowie[edytuj | edytuj kod]

 Austria

 Belgia

 Bułgaria

 Francja

 Rumunia

 Wielka Brytania

 Włochy

Przypisy

  1. Likwidacja frakcji "Tożsamość, Tradycja i Suwerenność" [1] - artykuł na stronach Polskiego Radia