Skrót: WP:PopArt, WP:Popart

Wikiprojekt:Warsztat PopArt

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
(Przekierowano z Wikipedia:Popart)
Skocz do: nawigacja, szukaj
Warsztat PopArt

Funkcjonują trzy „klasy” jakości artykułów (zobacz porównanie): medalowa (Anm i Lnm), dobra (DA) i „czywieszowa”. Od pierwszych dwóch klas wymagamy wysokiego poziomu redakcyjnego i merytorycznego. Natomiast Wikiprojekt Czy wiesz wypracował klasę jakości artykułów poprawnych pod względem redakcyjnym (zakładamy, że nie zawierają rażących błędów merytorycznych, które każdy może zauważyć). Zadaniem PopArtu jest poprawa artykułów do „jakości czywieszowej”.

Warsztat powstał z inicjatywy Wikiprojektu Ocena i poprawa jakości.

Warunki zgłoszenia
Celem jest prezentacja artykułu na stronie głównej, więc dodajemy tutaj artykuły:
 1. posiadające źródła – wymagające poprawy redakcji: błędów językowych, stylistycznych, literówek, struktury artykułu, przypisów, linków, NPOV, ilustracji (opisuje to poradnik);
 2. pozbawione źródeł – jeśli źródła są powszechnie, łatwo dostępne (można je znaleźć w Internecie lub w domowej biblioteczce) – czyli te artykuły, do których każdy może znaleźć źródła;
Zobacz też propozycje do
Instrukcja obsługi
Przed zgłoszeniem najlepiej popraw 1–2 artykuły zamieszczone tu wcześniej.
 1. Wybierz artykuł do poprawy (zobacz niżej Artykuły wymagające naprawy).
 2. Dokonaj wstępnych poprawek, może to być: dodanie nowej treści, redakcja aktualnej treści (usunięcie POVu, ORu, itp), dodanie źródeł, itd.
 3. Wstaw na stronę artykułu szablon {{Warsztat PopArt}}, możesz również poprosić głównych autorów o pomoc szablonem {{Poprawa - autor}}: {{subst:Poprawa - autor|Artykuł}}.
 4. Zamieść w sekcji Zgłoszenia szablon {{Wikiprojekt:Warsztat PopArt/Poprawa}} według schematu:
  {{/Poprawa | Tytuł artykułu | ? | ? | ? | ? | Twój nick }} (szerszy opis na stronie szablonu)
 5. Stan poprawy artykułu zaznacz w zgłoszeniu za pomocą znaków + (plus) oraz - (minus). Jeśli trzeba, dodaj komentarz.
 6. Jeśli artykuł został poprawiony, wstaw na jego stronę dyskusji szablon {{Poprawiony}}.
 7. Zgłoszenia są archiwizowane: po 3 dniach od poprawienia (wstawienia czterech plusów) lub po przynajmniej miesiącu od ostatniego wpisu pod zgłoszeniem. W artykule możesz użyć szablonu {{Dopracować|z opisem, co poprawić}} i zamieścić na stronie dyskusji artykułu szablon {{Niepoprawiony|co należy poprawić}}.
 8. Usuń ze strony artykułu szablon {{Warsztat PopArt}}.
Artykuły wymagające naprawy
Z podanych miejsc możemy wybierać jedynie te artykuły, które spełniają wymagania opisane w sekcji Warunki zgłoszenia.
Zaproszenia do uczestnictwa

Możesz dodać szablon {{User Warsztat PopArt}} do swojej wieży (zobacz: kategoria).

PopArt icon.png Ten wikipedysta jest uczestnikiem Warsztatu PopArt.

Aby zaprosić innych użytkowników do projektu, możesz skorzystać z szablonów: Zaproszenie lub Zaproszenie wikiprojektu.

Tutaj znajduje się lista aktualnych uczestników.

Zgłoszenia[edytuj | edytuj kod]

Język amonicki[edytuj | edytuj kod]

Wątek założony przed: 21:04, 12 sty 2018 (CET)
Język amonicki (dyskusja, edytuj)
przypisy neutralność język forma wstawił(-a)
N T T N Mathieu Mars

Toyota AE86[edytuj | edytuj kod]

Toyota AE86 (dyskusja, edytuj)
przypisy neutralność język forma wstawił(-a)
N N N N Pachidensha

Przydałoby się rozbudować treść artykułu oraz dodać jeszcze więcej zdjęć Toyoty AE86. Pachidensha (dyskusja) 15:42, 8 sty 2018 (CET)

 • enwiki twierdzi, że AE86 to w zasadzie wariant Corolli. Ja bym zintegrował. Gżdacz (dyskusja) 11:16, 16 sty 2018 (CET)

Barotrauma[edytuj | edytuj kod]

Barotrauma (dyskusja, edytuj)
przypisy neutralność język forma wstawił(-a)
T T T N Tournasol7

Substub bez źródeł, a wydaje mi się bardzo potrzebny na wikipedii. Warto, by ktoś go ładnie rozbudował. Fallaner, Mpn, pomożecie? :) Tournasol Słucham :) 22:19, 5 sty 2018 (CET)

Stub poprawiony, ale zostawiam gdyby ktoś miał ochotę rozwinąć. Stanko (dyskusja) 12:03, 15 sty 2018 (CET)

Antykatolicyzm[edytuj | edytuj kod]

Antykatolicyzm (dyskusja, edytuj)
przypisy neutralność język forma wstawił(-a)
N  ? T  ? Pablo000

Hasło przez 10 dni przebywało w Poczekalni. Temat niewątpliwie encyklopedyczny, jednak w poczekalni nie widziałem szansy na poprawę, a usuwanie nawet zalążkowego hasła, które jest na 100% encyklopedyczne jest błędem, termin wielokrotnie używany w pracach naukowych, mający hasła w największych Wikipediach. Jeżeli nie uda się w Warsztacie poprawić, trudno trzeba będzie usunąć. --Pablo000 (dyskusja) 07:46, 24 gru 2017 (CET)

Zaproponowałem kilka prac z brzegu w tematyce. Encyklopedyczność hasła - niewątpliwa. Patephon (dyskusja) 23:23, 24 gru 2017 (CET)

Thomas Wilmer Dewing[edytuj | edytuj kod]

Thomas Wilmer Dewing (dyskusja, edytuj)
przypisy neutralność język forma wstawił(-a)
T T T N Anagram16

Amerykański malarz.Artykuł składa się nawet nie z dwóch zdań, tylko równoważników zdań, infoboksu i Linków zewnętrznych. Trochę mało jak na encyklopedycznego artystę.(Anagram16 (dyskusja) 02:18, 23 gru 2017 (CET))

2001: Odyseja kosmiczna (film)[edytuj | edytuj kod]

2001: Odyseja kosmiczna (film) (dyskusja, edytuj)
przypisy neutralność język forma wstawił(-a)
N N N N Anagram16

Jeden z najważniejszych filmów z gatunku science fiction właściwie bez zarysu fabuły. Źródła niby są, ale niespecjalnie naukowe. (Anagram16 (dyskusja) 21:40, 16 gru 2017 (CET))

Szablon:Interfejsy komputera[edytuj | edytuj kod]

Szablon:Interfejsy komputera ([[Dyskusja: Szablon:Interfejsy komputera |dyskusja]], edytuj)
przypisy neutralność język forma wstawił(-a)
N N N N Jckowal

Przeleżał w Poczekalni grubo ponad pół roku, proszę zerknąć. Aż się prosi o naprawę, co mam nadzieję nie będzie trudne z uwagi, że wśród edytorów aż się roi od "komputerowców" :) Zgłosiłem po konsultacjach ze Stanko. Jckowal piszże 19:54, 10 gru 2017 (CET)

Nie bardzo widzę co tu jest do poprawy, "interfejs sprzętowy" to jest nie do końca "pojęcie (...) tak ogólne, że to wszystko można pod nie podciągnąć" ale wszystko co tam jest się kwalifikuje. Wszelkie złącza, czy połączenia bezprzewodowe wykorzystywane przez komputery mogły by tam trafić. Tamten anglojęzyczny szablon uwzględnia też szyny (bus), których tu nie ma, a także się kwalifikują. Mithoron (pedo mellon) 20:35, 18 gru 2017 (CET)
Kiedyś się za to zabrałem ale tego jest dość dużo (i szybko sobie odpuściłem), tu trzeba przejrzeć każde hasło (to z szablonu na enwiki) i uzupełnić u nas, ale i poprawić resztę. Stanko (dyskusja) 12:05, 19 gru 2017 (CET)

Zgromadzenie Legislacyjne Nowej Szkocji[edytuj | edytuj kod]

Zgromadzenie Legislacyjne Nowej Szkocji (dyskusja, edytuj)
przypisy neutralność język forma wstawił(-a)
N N N N Hoa binh

Znalazłem coś takiego na Wikipedia:Zakurzone artykuły. Dwuzdaniowy substub bez źródeł, uzupełniony listą wyborów, której od czasu utworzenia hasła (2004) nikt nie aktualizował, więc jesteśmy już 5 wyborów w plecy. Przez 13 lat nikt też nie zauważył, że autorowi poplątały się szkockie prowincje (Nova Scottia Ontario), co już poprawiłem. Ale jest, jak widać. Hoa binh (dyskusja) 07:56, 8 gru 2017 (CET)

Klimat kontynentalny[edytuj | edytuj kod]

Klimat kontynentalny (dyskusja, edytuj)
przypisy neutralność język forma wstawił(-a)
N T N N Sidevar

Ważny temat, a napisany na kolanie i to 10 lat temu. Sidevar (dyskusja) 14:02, 4 gru 2017 (CET)

Bardzo porządnie wygląda Klasyfikacja klimatów Köppena, z rozbudowaną sekcją o klimacie kontynentalnym. Może po prostu zrobić przekierowanie? Gżdacz (dyskusja) 22:48, 15 gru 2017 (CET)

Lepiej wykorzystać treść z Klasyfikacja klimatów Köppena wstawiając tutaj i docelowo rozwijając. Temat zbyt ważny by zmieniać go na przekierowanie. Kenraiz (dyskusja) 16:35, 17 gru 2017 (CET)

Klub 27[edytuj | edytuj kod]

Klub 27 (dyskusja, edytuj)
przypisy neutralność język forma wstawił(-a)
N N N T Stanko

Ponieważ co jakiś czas umiera ktoś znany w wieku 27 lat i zostaje w jakiś magiczny sposób dodany do tej listy, toteż proponuje dodanie dodatkowej kolumny do tabelki na źródła (jak jest na enwiki), w których będzie można przeczytać o jakichkolwiek nawiązaniach do tego klub. Stanko (dyskusja) 14:20, 29 lis 2017 (CET)

Wstępnie tabelkę poprawiłem, teraz trzeba uzupełnić o źródła gdzie ich brak (tu mówię o tabelce), lub usunięcia pozycji jeśli takowych nie ma. Stanko (dyskusja) 15:33, 11 gru 2017 (CET)

Pionierki[edytuj | edytuj kod]

Pionierki (dyskusja, edytuj)
przypisy neutralność język forma wstawił(-a)
T T T N Pablo000

Substub bez źródeł, ale z przeprowadzonej dyskusji w Poczekalni wynika jednak, że jest szansa na poprawę tutaj. --Pablo000 (dyskusja) 22:01, 27 lis 2017 (CET)

Źródła się pojawiły, choć generalnie ciężko o inne. Zostawiam to tu jeszcze, gdyby ktoś miał ochotę coś dopisać. @JppPL dałbyś radę jeszcze uzupełnić nieco? Stanko (dyskusja) 12:01, 19 gru 2017 (CET)

Katabaza[edytuj | edytuj kod]

Katabaza (dyskusja, edytuj)
przypisy neutralność język forma wstawił(-a)
N N N N Szczureq

Substub bez źródeł, ale że wygląda na ency stąd zgłaszam tu. Przy braku poprawy - do DNU. Stanko (dyskusja) 23:12, 26 lis 2017 (CET)

Katabasis (chrześcijaństwo) jest niepotrzebne: jest już zstąpienie Chrystusa do piekieł. Zamieniłem na przekierowanie. Szczureq (π?) 15:37, 27 lis 2017

Pozwalam sobie zamienić, bo odkryłem artykuł na bardzo bliski temat, a w ogóle bez źródeł. Szczureq (π?) 15:54, 27 lis 2017 (CET)

Protokół internetowy[edytuj | edytuj kod]

Protokół internetowy (dyskusja, edytuj)
przypisy neutralność język forma wstawił(-a)
N N N N Stanko

Na początku gigantyczny szablon z wyjaśnieniem jak należy to hasło napisać, dalej kolejne dwa tym razem integracyjne. Wygląda na to, że całość jest błędna. Znajdzie się jakiś dobry informatyk, który rozstrzygnie co, gdzie i jak? Stanko (dyskusja) 22:29, 26 lis 2017 (CET)

Ron Paul[edytuj | edytuj kod]

Ron Paul (dyskusja, edytuj)
przypisy neutralność język forma wstawił(-a)
N N N N Stanko

O ile nie napisanie na nowo to do poprawy byłoby niewiele; w haśle wisi szablon: zaktualizować na podstawie najświeższych informacji, poszerzyć o istotne informacje. Warto też uzupełnić o źródła. Stanko (dyskusja) 12:06, 26 lis 2017 (CET)

Zeus[edytuj | edytuj kod]

Zeus (dyskusja, edytuj)
przypisy neutralność język forma wstawił(-a)
N N N N Stanko

Od kilku lat wisi szablon bez źródeł, ktoś poratuje? Stanko (dyskusja) 11:34, 10 lis 2017 (CET)

Zeusa się w tydzień nie opisze Mpn (dyskusja) 20:34, 13 lis 2017 (CET)
Mamy całe dwa miesiące :) Stanko (dyskusja) 23:16, 26 lis 2017 (CET)

Już jak widać pierwsze redakcje miały miejsce, pojawiły się też źródła - dzieki! Z czasem będzie można zdjąć szablon z góry (ewentualnie pouzupełniać wątpliwe framgenty {{fakt}}em). Stanko (dyskusja) 09:47, 28 lis 2017 (CET)

Thor[edytuj | edytuj kod]

Thor (dyskusja, edytuj)
przypisy neutralność język forma wstawił(-a)
N N N N Stanko

Jeden z bardziej znanych, może ktoś posiada literaturę na ten temat, tym bardziej, że ostatnio jest o nim głośniej (film Thor czy serial Wikingowie, a może i gdzieś jeszcze). Stanko (dyskusja) 08:47, 9 lis 2017 (CET)

 • Gdyby ktoś był chętny, to mogę podesłać skany rozdziału o Thorze z Mitologii skandynawskiej w epoce wikingów Słupeckiego. Proszę pisać. Hoa binh (dyskusja) 07:36, 8 gru 2017 (CET)

Jamusukro[edytuj | edytuj kod]

Jamusukro (dyskusja, edytuj)
przypisy neutralność język forma wstawił(-a)
N N N N Stanko

Nie wiedziałem, ze mamy jeszcze hasła o stolicach w formie stubów. Stanko (dyskusja) 10:23, 8 lis 2017 (CET)

 • Jak ktoś zna dobrze francuski, to mamy gotowca do przetłumaczenia :) --Gower (dyskusja) 16:41, 14 lis 2017 (CET)

Krewetki[edytuj | edytuj kod]

Wątek założony przed: 21:04, 8 lis 2017 (CET)
Krewetki (dyskusja, edytuj)
przypisy neutralność język forma wstawił(-a)
T T T T Stanko
 • Dorzuciłem 3 grosze. Jutro postaram się jeszcze trochę inf. dodać. D kuba (dyskusja) 23:26, 13 sty 2018 (CET)
  Podziękować :) Stanko (dyskusja) 11:49, 15 sty 2018 (CET)

Hollywood[edytuj | edytuj kod]

Hollywood (dyskusja, edytuj)
przypisy neutralność język forma wstawił(-a)
N N N N Stanko

Dodatkowo przydałby sie art o H.J. Whitley. Stanko (dyskusja) 10:58, 6 lis 2017 (CET)