Wikipedia:Wikipedystów portret własny/P
Wikipedystów portret własny to strona na której Wikipedyści piszą wzajemnie o sobie (ale, żeby uniknąć stronniczości, nie o sobie samych).
Strona ta ma zaznajomić Cię z aktywniejszymi uczestnikami przedsięwzięcia. Może przydać się przy szukaniu odpowiedniej osoby do rozwiązania Twojego zagadnienia, pomóc w prowadzeniu dyskusji itp. Może też stać się dla Ciebie źródłem motywacji, pomóc w zrozumieniu rzeczywistych intencji innych wikipedystów, a także pokazać czym grozi zadawanie się z nami i ostrzec przed pułapką wikipedioholizmu :-).
W rzeczywistości tak źle z nami nie jest. Spory sporami, ale w końcu wszyscy się godzą. Poniższe wpisy są zaprawione sporą dozą samokrytyki, życzliwych przycinków (dla dobra wspólnego) oraz wikipediowego czarnego humoru – bo jak wiadomo, łatwiej pisać o negatywach, niż chwalić się, a z zagłaskiwania jeszcze nic dobrego nie wyszło. W każdym razie nie sądź nas po tych wpisach, póki nie poznasz nas bliżej – a poznać możesz dopiero po włączeniu się w przedsięwzięcie.
ps. Staraj się nie pisać o sobie, a jeśli już, to tylko gdy trzeba coś poprawić lub uzupełnić o rzecz naprawdę istotną. Niech ta strona powstaje na zasadzie: jak cię widzą, tak cię piszą.
0-9 -
A - B - C - Ć - D - E - F - G - H - I - J - K - L - Ł - M - N - O - Ó - P - Q - R - S - Ś - T - U - V - W - X - Y - Z - Ź - Ż
Admin, kiedyś KomAr, militarysta, fizyk związany z Lublinem. Wniósł spory wkład w tworzenie artykułów na temat lotnictwa i I wojny światowej, ale nie mniejszy w wycinanie artykułów trafiających do poczekalni. Poczekalnię wymiata bowiem cyklicznie, na przemian z Adamemt. Aż dziw, że bardzo rzadko zdarzają się im konflikty (edycji).
Na Wikipedii od końca listopada 2005 r. Humanista, historyk. Mimo to informatyka nie jest mu straszna, a nawet obca. Użytkuje pomocne narzędzia ułatwiające edytowanie takie jak LiveRC i Popups, a także jest pomysłodawcą i wykonawcą przyjemnych dla oka drzewek genealogicznych zamieszczanych w artykułach o dynastiach (zob. Piastowie wielkopolscy, Górkowie, Raczyńscy). Stonowany, ale sympatyczny. Nie cierpi małp przy swoim nicku.
PaGa
[edytuj | edytuj kod]Wikipedysta, który niepotrzebnie zafiksował się na Roczniku ciechanowskim.
- Pokrój
- inkluzjonistyczny
- Kolce
- brak, przyjazny i pracowity
- Siedlisko
- głównie wody stojące i płynące, szczególnie, gdy znajdują się w nich jakieś rośliny
- Zagrożenie i ochrona
- wikipedysta najmniejszej troski, ale poza Wikipedią przeobraża się w "szalonego naukowca"
Panterka (dawniej: Panther)
[edytuj | edytuj kod]Zajmowała się wiedzą wszelaką prócz ścisłych rzeczy. Lubiła wyszukiwać ciekawostki o których nie wiadomo nawet, że istnieją. Duch niespokojny, łapiący kilka srok za ogon, ale jednak coś tam z tego wychodzi. Zabierała się za jedną dziedzinę i rozwijała ją tak długo, póki się nie znudziła. Po czym zajmowała się innym tematem. Literatura, rozrywka (hobby: gry fabularne), kulinaria, przyprawy, jubilerstwo, medycyna czy religia – wszędzie wtrąciła 3 grosze. Zajmowała się Książką kucharską na Wikibooks. Lubiła ucinać sobie rozmowy z Wikipedystami na IRC-u oraz z pewnym kilkulatkiem poza siecią. Niestety, przeszła na wikiemeryturę w lutym 2011.
Wikipedysta z koloratką, pallotyn, mieszkaniec Świętego Miasta. Wychowanek Seleny. Zajmuje się głównie tematami związanymi z Biblią i jego zakonem. Dzięki niemu można było załatwić lokal na pierwsze robocze spotkanie GDJ. Udziela się także w komitecie powitalnym. Jeżeli chodzi o muzykę, to wie co nieco o śpiewaniu, rocku progresywnym i disco polo.
Zajmuje się szablonami, modułami, łatkami, LUA i wszystkimi tymi rzeczami, o których zwykły śmiertelnik nic nie wie, ale dzięki którym techniczna część Wikipedii może hulać. Jeden z najaktywniejszych pomagaczy w kawiarence technicznej. Admin oraz admin interfejsu. Czasami jednak robi sobie odskocznie od całej tej roboty i zatapia się w rozrywkach logicznych. co czwarta edycja to działanie w przestrzeni Szablon:, Moduł: lub MediaWiki:
Jego kariera na Wikipedii zaczęła się od wzorów na wilgotność powietrza i parę nasyconą. Z czasem okazało się, że ma szerokie spektrum zainteresowań, co skutkuje poprawkami w artykułach z rozmaitych, bardzo odległych od siebie dziedzin. Udzielał się wszędzie, gdzie to możliwe. W dyskusjach trzymał się ściśle litery prawa i stosował żelazną logikę, był więc trudnym przeciwnikiem. Jedną z częściej stosowanych przez niego metod było trawestowanie wypowiedzi adwersarzy – stawianie ich przed lustrem, w którym mogli się obejrzeć. Na szczyty erystyczne wzniósł się w RFC/4C 2 oraz w PUA/Roo72. Po konflikcie między Roo72 a 4C udzielał się w założonym przez ToAra WikiProteście oraz zamieścił na swej stronie osobistej własny protest. Później ograniczył energochłonną działalność w życiu społeczności i obecnie przygląda się mu z dystansu.
Podróżnik, ale są miejsca, do których - jak sam mówi - na pewno nie zamierza wracać.
Właściwie Paweł Choiński. Zajmował się wieloma tematami z różnych dziedzin. Uporządkował szablony tabelek systematycznych wykorzystywanych w biologii i geografii. Nieoceniony, pomocny.
Taki wikipedialny Wicherek, o pogodzie wie wszystko. Zajmuje się głównie hasłami związanymi z pogodą i tematami pokrewnymi, jest "szalonym naukowcem" który znajduje czas na tworzenie Wikipedii pomimo, że jest zajęty poważną karierą naukową. Bardzo lubi hasło o kałuży. Choć jego licznik edycji zatrzymał się, w dalszym ciągu z ukrycia wiele edytuje. Ale my się nie damy i go rozpoznamy, zdradza go jego wiedza i styl.
Przesiaduje głownie na Wikisłowniku, ale gdy juz poajwai się w Wikipedii, to tworzy różne techniczne cudeńka. To dzięki niemu można w wikiprojektach szybko sprawdzić, kto ostatnio był aktywny. Tu i tam operuje botem. Nick pewnie zaczerpnięty z jakiejś wenezuelskiej telenoweli, gdyż hiszpański to jego drugi język. Ba, Peter es burócrata en Wikcionario en español!
PG
[edytuj | edytuj kod]Prawdopodobnie pacynka PMG, który już raz skracał swój nick, no bo jak to możliwe, że tutaj prawie zawsze znajduje się na pierwszym miejscu. Lubi, gdy muzyka popularna staje się dobra.
Dobry znajomy PMG spoza wikipedii. Jedyny człowiek na pl.wiki, który przegrał PUA z powodu podpisu.
Spokojny i rozważny administrator. Uczestniczy w Wikipedii od 2003. Choć ukończył prawo, a interesuje się przede wszystkim bronią pancerną, to edytuje głównie artykuły związane z... okrętami. Jak sam twierdzi, swój nick wybrał trochę bez sensu i tak już zostało. Po polsku czyta się go odrobinę ciężko, za to po walijsku łatwiej, bo tam w oznacza u.
Popularnie zwany Dzięciołem, przez grzeczność: zielonym. W nocy zmienia się w wilka. Długo bronił się przed admińskimi przyciskami, choć wielu widziało w nim świetnego kandydata. Wybaczono mu nawet liczne pacynki, tym bardziej że niektóre stały się ulubienicami społeczności. Jako admin okazał się waleczny i nieugięty, a jego wizję adminowania ilustrują ulubione szablony na jego stronie wikipedysty. Zaglądających na tę stronę przestrzega przed wadami, których nie posiada, ogólnie zresztą sporo czasu zabiera mu ukrywanie swoich licznych zalet. Ze szczególnym zacięciem zajmuje się wyławianiem obiecujących talentów administratorskich. Na stronie swojego drugiego PUA oznajmił: ... serdecznie i z wzajemnością nie znoszę [Roo72] (eufemizując: pięknie się różnimy) ... .
Jakiś czas temu przestał być dZięciołem i znienacka, ku uciesze wszystkich, przeistoczył się w gorliwego Litwina.
Zajmował się na Wikipedii głównie Kurowem i hasłami okolicznymi. Poprosił na wszystkich wikipediach o artykuł o Kurowie. Zgromadził dzięki temu artykuły o tej miejscowości w 205 językach (podobno obecnie 362 - luty 2017). Włączał się w różne gry wspomagające tworzenie wiki. Stworzył kilka portali, które następnie porzucił. Ze względu na niedobory w kindersztubie, liczne ataki personalne, trolling, antysemickie wypowiedzi oraz cechy charakterologiczne - konfliktował się z wieloma, mnożył sobie coraz dłuższe bany, ocierał się o abuse. Latem 2006 roku odszedł z Wikipedii. W lutym 2007 WarX udzielił mu amnestii, na krótko powrócił, ale dalej spamował, obrażał i dostał bana, tym razem infinite. Obecnie tworzy Wiki o Kurowie. W 2021 roku zawarł związek małżeński z jedną z byłych wikipedystek, w listopadzie 2022 roku został ojcem.
Zaczął od zastępowania bota w pisaniu artykułów na temat mgławic i galaktyk. W końcu doszedł do wniosku, że nie mamy szans, by uciec z tego padołu i przerzucił się na ratowanie Ziemi, a dokładniej artykułów o formach ochrony przyrody. Za zasługi dla Ziemi i reszty kosmosu otrzymał uprawnienia administratora oraz kilka galaktycznych odznaczeń.
Piom
[edytuj | edytuj kod]Pojawił się z całą masą pomysłów, jak każdy młody gniewny chciał zbudować nowy lepszy świat Wikipedii od zera. Stworzył masę szablonów o dinozaurach, a potem mu przeszło. Jeden z mistrzów grafiki wektorowej. Rotacyjnie zajmuje się tematami z kręgu swoich zainteresowań, stąd swoje 3 grosze, włącza w tematykę lotniczą, informatyczną, dinozaury i inne biologiczne rozmaitości, zaczepiając niekiedy o tematy około historyczne. Do tego wymaga nadzoru, z racji notorycznego popełniania literówek i błędów ortograficznych.
Bardzo aktywny wikipedysta, pełen sprzeczności które w sobie tylko znany sposób godzi. Neutralny punkt widzenia przy jasno sprecyzowanych poglądach, duży udział w neutralizacji haseł i godzeniu edytorów o skrajnie odmiennych poglądach przy niskim punkcie wrzenia w dyskusjach i skłonnościach do generalizowania i radykalnych szybkich ocen, i inne podobne paradoksy. Z tych właśnie powodów - mimo, iż dobro Wikipedii leży mu na sercu - o mocy stronę ciemną często ociera się. Aktywny uczestnik Dni Nowego Artykułu. Zdecydowanie nie chce być administratorem, co jasno zdeklarował (obok swych poglądów) na stronie użytkownika.
W projekcie od kwietnia 2004. Jeden z wikipedystów z najdłuższym podpisem, podpisuje się bowiem jako Piotr Konieczny aka Prokonsul Piotrus, podobnie zresztą na en-wiki, na której jest adminem. Na polskiej Wikipedii był przez długi czas jedynie gościem, o czym świadczyły choćby przekierowania ze stron użytkownika i dyskusji na angielską wersję językową i stosunkowo niewielki, jak na użytkownika z takim stażem, wkład. Zajmował się głównie dodawaniem interwików do artykułów na en, które uprzednio tam tłumaczył. Czasem odwrotnie, wrzucał do nas jakiś stubik z angielskiej wiki. Po długim okresie wrzucania, zajął się odrzucaniem. Zaczął bowiem walczyć z fikcją w poczekalni. Jeden z bohaterów rozprawy o królewskim ciele Jana Sowy.
Mistrz wektorowego obrazka. Wykonał kilka majstersztyków rysunkowych, niestety, brak czasu nie pozwala mu upiększać Wikipedii. Ma zwyczaj pomijać samogłoski zastępując je apostrofami. Ale poza tym jest OK. I ma śliczne dzieciątko.
Znawca Kafki. Zwolennik zaprowadzenia porzadku w Wikipedii. Należy do średniego pokolenia administratorów Wikipedii. Zaczął od tłumaczeń z Wikipedii-de i pisania o literaturze niemieckiej. Obecnie sprawdza i poprawia artykuły na niemal każdy temat. Zaangażowany mocno w ustalanie zasad i zaleceń Wikipedii oraz inne prace organizacyjne. Twórca plakatów promocyjnych Wikipedii. Inicjator powstania Komitetu Arbitrażowego. Wybrany do jego pierwszego składu, został pierwszym w historii sekretarzem tej instytucji. Teraz propaguje tzw. wersje stabilne Wiki.
Dołączył w grudniu 2004. Właściwie Piotr Zaborski (ma brata działającego pod nickiem Pazabo). Jest rzeczowy i konkretny, wyraża się krótko i precyzyjnie. Start na Wikipedii gładki – kilka rzeczowych porad bez zagłaskiwania od starych wikipedystów, nieświadomych, że w krótkim czasie wykształcili solidnego współpracownika, po czym z marszu zabrał się do ciężkiej roboty. Twórca wikiportali Muzyka i Matematyka. Jeden z opiekunów portalu Chemia. Nie lubi zastojów w pracy, często więc zabiera się za artykuły i tematy, o których nie ma pojęcia – niektórzy nie mogą zrozumieć, dlaczego jeszcze nie ma portali Fizyka, Filozofia i Religia. Uważa się za speca od muzyki (zwłaszcza rock i metal), religii chrześcijańskiej oraz niektórych dziedzin chemii i matematyki.
Szachista na wiki i poza nią. Regularnie tworzy biogramy tych bardziej znanych "konkurentów". Jego artykuły często są czywieszową deską ratunku, szczególnie w okresie zastoju w nowych artykułach, w jego wkładzie zawsze znajdzie się coś interesującego. Cichy i skromny tytan pracy, ale też uważny obserwator. Chociaż co jakiś czas namawiany, konsekwentnie odmawia kandydowania na admina, czym doprowadza niektórych wików do stanu najwyższej irytacji. Bywał aktywny w głosowaniach PUA, zazwyczaj głosując przeciwnie niż przygniatająca większość. Dwukrotnie zmieniał niki, po raz pierwszy na Przemek Jahr, a w sierpniu 2016 na VanWiel, po czym złożył deklarację o skorzystaniu z prawa do odejścia i opuszczeniu Wikipedii. Pozostawił strony dyskusji, i jednak sporadycznie edytuje.
Właściwie Piotr Kuczyński. Na Wikipedii od jesieni 2004. Początkowo chciał zmienić swój nick na fenRis, ale zabrakło czasu i determinacji. Inspirację do artykułów czerpie z lektury prasy i książek, przez co wciąż nie może znaleźć czasu na swój ulubiony temat: buddyzm. Nigdy nie pisze stubów. Dzięki jego zaangażowaniu udało się włączyć do Wikipedii obszerny zestaw zdjęć ptaków autorstwa Marka Szczepanka, a przy okazji rozpętać długą dyskusję o stosowaniu nazw łacińskich w tytułach artykułów.
Pojawił się w projekcie jako zalogowany w marcu 2007, od razu zrobił swój pierwszy artykuł, muzyczny. Od tamtej pory edytuje artykuły piłkarskie na polskiej Wikipedii, tylko czasami skubnie coś innego. Jest fanem FC Barcelona, dla której bardzo się poświęca, chce zdobyć medal dla Blaugrany. Nieraz ekuje artykuły nieencyklopedyczne, czasem zdarza mu się witać nowych userów. Wraz z Lukasem Skywalkerem zmedalizował Hearts i Hibs. Czasami zjawia się na kanale IRC Wikipedii polskiej i niemieckiej.
Do edytowania Wikipedii zmuszona została przez męża. Zajmuje się głównie rasami psów, a ostatnio także świętymi. Stara się walczyć ze spamem i POVem, które często wyprowadzają ją z równowagi.
Człowiek, który dzięki swemu uporowi i mimo przeciwności losu reaktywował biuletyn, za co dostał od Przykuty medal. Pogratulować!
PMG
[edytuj | edytuj kod]Uczynny administrator. Niestrudzony tłumacz artykułów o okrętach z enWiki; według niektórych z przodu ma dziób, z tyłu rufę i wszędzie, gdzie się da, działa okrętowe, które potrafią ustrzelić cel oddalony o siedem godzin (chyba: siedem mil morskich?). Szaleje po Commons, gdzie ładuje całą masę obrazków, a także porządkuje nieład w niektórych kategoriach. Wyszukuje ciekawostki w nowych artykułach i proponuje je do czywiesza. W wolnych chwilach jest kosiarzem starych dyskusji – nieaktualnych ostrzeżeń CommonsTickera lub bugbota. W projekcie uczestniczy od początku 2006. Cechą charakterystyczną PMG jest branie udziału w walce o jubileuszowe artykuły (400 000, 444 444, 500 000 itp.) - lubi, gdy artykuł z "okrągłą" liczbą kolejną jest jego autorstwa. Wielkim zwycięstwem PMG było napisanie artykułu nr 900 000 tym razem o brazylijskim stateczku z XIX wieku, za co od co poniektórych mu się oberwało, że popsuł zabawę innym edytując non stop do 4 rano, ponoć robiąc tajemnicze disambigi... A na zdjęciu cieszy się z powodu 888 888 archiwizowania swojej dyskusji przez bota. Rubinstein Wikipedii – jest w stanie edytować, używając dwóch klawiatur i przełączać się jednocześnie po 100 różnych zakładkach.
Dołączył w miesiąc od startu projektu. Naukowiec (chemia polimerów), który nie wyjechał za granicę - widocznie pracodawcy bardziej opłacało się kupić mu w Polsce laboratorium niż dom i samochód na Zachodzie. Na Wikipedii specjalista od polimerów i pozostałych zagadnień chemicznych, cichy (były?) zwolennik fazowania stanów skupienia. Kiedyś pisywał też artykuły z innych dziedzin (od informatyki przez filozofię do napojów alkoholowych), ale w miarę pojawiania się lepszych od niego specjalistów w tych dziedzinach zaprzestawał tej działalności, choć czasem jeszcze coś tam gdzieś skrobie. Główny autor działu ze sprzętem laboratoryjnym oraz opiekun Wikiportalu:Chemia. Również główny autor tematyki rowerowej, choć na łódzką Masę Krytyczną nie jeździ. Aktualnie pilnuje stron-kandydatów na medal. Straszny formalista, zdeklarowany wróg pacynek. Zwolennik regulaminów, twórca regulaminów i konsekwentnie maniakalny egzekutor tychże, choćby tylko w imię zasad (jednak ostatnio chyba pofolgował). Jest też w nieformalnym składzie "wikisprzątaczy". Bywa zachowawczy i na nowe pomysły często reaguje negatywnie, ale po przemyśleniu bywa ich gorącym zwolennikiem. Rekordzista w "urlopie" od Wikipedii, ale wrócił. Popiera działalność projektu Commons oraz Wikisłownika, choć w tym drugim się zupełnie nie udziela. Niektórzy uważają go za jednego z bardziej rzeczowych i pracowitych wikipedystów. Wybrany został do pierwszego składu Komitetu Arbitrażowego. Był też skarbnikiem Stowarzyszenia Wikimedia Polska, a od grudnia 2007 jest jego drugim w historii prezesem. Prywatnie fan geocachingu, a wygrzebane skarby rozdaje swojej córce. Na każdym spotkaniu i zjeździe bardzo gustownie ubrany, nie wiadomo jednak, czy ubiera go żona, czy sam ma taki dobry gust. Jedno jest pewne, że haseł z dziedziny mody nie edytuje, no chyba że robi to spod pacynki:-)
Miłośnik Monty Pythona i angielskiego humoru, słuchający "złego i ponurego black metalu" (acz nie tylko). Aktywny w latach 2005–2006, później zaglądał do nas coraz rzadziej.
Wikipedysta od 2005 roku, spec od stosunków międzynarodowych – w szczególności od krajów anglosaskich i międzynarodowych Wikimediów. Gorliwy anglo- i Wikidanofil, o czym chętnie i często przypomina. Od 2016 roku członek zarządu Stowarzyszenia Wikimedia Polska, gdzie piastuje funkcję szefa pracowników merytorycznych. (Podobno dużo wymaga). W pewnym momencie jego edycje zaczęły mieć opis "zmiana mapy lokalizacyjnej" lub "infobox". Wcześniej opisywał również okręgi wyborcze i dodawał biogramy polityków. Machał miotłą na Commons do czasu, gdy postanowił oddać się Wikidanym i Stowarzyszeniu.
Pisze artykuły z zakresu psychologii i socjologii pod pseudonimem ;-) Sebastian Skolik, który powiększył stan doktorów na plwiki. Wrzucił na serwer kilka ciekawych zdjęć z podtekstem socjologicznym. Profesjonalista w każdym calu. Cichy, kompetentny, wyluzowany, skutecznie rozkręca projekty, gasi konflikty, założyciel Braterstwa Wików, irl bezpośredni i wesoły rozmówca. Nie stroni od czarnej roboty. Twórca pierwszej radykalnej, udanej przebudowy portalu wikipedystów oraz kawiarenki. Odpowiedzialny za WikiFaktorię i jej kolejne wcielenia, pracuje nad swoją (i naszą) wizją Wiki. Inicjator, razem z Kpjasem GDJ. Jeden ze współtwórców Komitetu Arbitrażowego, do którego jednak świadomie nie kandydował i z tego powodu mylony z o. prowadzącym. Prywatnie uwielbia ple.. ple... cionki na brodzie model 2000. Ostatnio zarósł nawet bardziej niż RMS, stając się jego sobowtórem. Jeden z najbardziej poważanych i wpływowych polskich wikipedian, co jednak nie zawsze idzie w parze ze skutecznością, gdyż jest zwolennikiem zaszczepiania pomysłów i pozostawiania ich samoorganizującej się zdroworozsądkowej społeczności. A z tym bywa różnie. Jego wielką troską jest podnoszenie jakości zawartości polskiej Wikipedii oraz zwiększenie liczby autorów, zwłaszcza specjalistów i naukowców. W tym ostatnim różni się zdecydowanie z Beno, który nie wierzy w możliwość utrzymania się ludzi nauki na Wikipedii. Przez przeciwników zwany złośliwie "guru Wikipedii".
5 listopada 2012 odlinkował się z licznych stron, udał się na odwik i od tamtego czasu edytuje tyle, żeby utrzymać uprawnienia administratora (2015). Nie wiadomo, czy wrócił pod zmienioną postacią (co sam zapowiedział, odchodząc), jednak byli współpracownicy twierdzą, że czują go na parsek światłowodów i że nie ma siły, żeby Przykuta faktycznie uciekł z Wikipedii.
PS
[edytuj | edytuj kod]Bardzo młody, bo 16 letni chłopak, ze znajomością angielskiej piłki nożnej, i nie tylko. Wspaniale redagował na Wikipedii, chyba najmłodszy admin od lat. Udzielał się także m.in. na eurofutbol.pl.
Zmarł 25 listopada 2012 roku |
Ptj
[edytuj | edytuj kod]Czyli Paweł Jochym. Fizyk, ku utrapieniu profesora Turskiego doktoryzował się na UJ z klasycznej teorii pola. Jeden z dwu Ojców Założycieli (z tego powodu także Internetowy Obywatel Roku 2004). Po poście od początkującego wikiedysty, który zapytał się go, czy napisał jakiś porządny artykuł, wycofał się z bieżących prac ale raz na pół roku przypomina o sobie w Ostatnich zmianach. Trochę bardziej aktywny na en Wiki.
Administrator, a więc jak najbardziej przeciwieństwo pana Hyde'a, choć nierzadko buszuje po nocach na OZetach. Pewnie wówczas próbuje zerwać z wikipedioholizmem, ale niestety zupełnie mu się to nie udaje. Jeden z administratorów-chemików. Miejmy nadzieję, że nie przeprowadza żadnych niebezpiecznych eksperymentów. Między 2012 a 2014 rokiem miał wielką potrzebę zweryfikowania, że jest „nieszkodliwym i przyjaznym użytkownikiem”, co zostało w końcu potwierdzone podczas trzykrotnego PUA.
NA początku to był cichy wikipedysta, nawet Cichy555, ale jednocześnie jednym z najbardziej aktywnych wikipedystów piszących na temat piłki nożnej. Propagator myśli, że artykuł musi mieć wszystkie informacje, które są w internecie albo w innych źródłach. Zagorzały kibic AS Romy (o, której nawet artykuł zmedalizował) i FC Barcelony. Jest indywidualnym mistrzem IFQ (Internet Football Quiz). W końcu przestał był Cicjhym i został Puyolem, aż w końcu opuścił grono wikisportowców, korzystając z prawa do odejścia.
Bardzo młody profesor zarządzania, autor stron lingwistycznych i podręczników do języka angielskiego. Jeden z administratorów wybranych jednogłośnie na tę funkcję, biurokrata, checkuser i steward, ale co ważniejsze, międzynarodowa szycha ruchu Wikimedia, przewodniczący Funds Dissemination Committee, następnie wybrany przez globalną społeczność na członka Rady Powierniczej Wikimedia Foundation. Umiejętnie łączy inkluzjonizm z delecjonizmem. W czasie wolnym od Wikipedii i wykładów ćwiczy wschodnie sztuki walki lub gra w brydża czy scrabble.
Pur
[edytuj | edytuj kod]Dobry człowiek z gór. (Panie, jakie to góry - odezwało się sumienie...). Nieważne ile ma lat, zawsze będzie wydawał się ciut starszy i poważniejszy. W 2011 napisano o nim: „Zajmuje się wandalizmami. Nie, nie w tym sensie. Tropi wandali i - mimo że jeszcze nie ma guzików - pewnie niedługo na nie zasłuży. Zwolennik większej demokratyzacji i dostępu do przywilejów na wiki. Nie będzie zatem niespodzianką, jak kiedyś założy jakąś partię polityczną”. W okolicach 2011 i 2012 roku dał dyla z Wikipedii i tyleśmy go widzieli.