Zakład Elektroniki Przemysłowej „Profel”

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Zakład Elektroniki Przemysłowej „Profel” sp. z o.o.
Państwo

 Polska

Siedziba

Szydłowiec

Adres

ul. Kolejowa 36
26-500 Szydłowiec

Data założenia

1939

Forma prawna

Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością

Prezes

Zbigniew Borkiewicz

Udziałowcy

Profel Invest Sp. z o.o.

Nr KRS

0000177395

Zatrudnienie

166 osób

Dane finansowe
Kapitał zakładowy

10 100 000,00 zł

Położenie na mapie Szydłowca
Mapa konturowa Szydłowca, blisko prawej krawiędzi na dole znajduje się punkt z opisem „Zakład Elektroniki Przemysłowej „Profel” sp. z o.o.”
Położenie na mapie Polski
Mapa konturowa Polski, blisko centrum po prawej na dole znajduje się punkt z opisem „Zakład Elektroniki Przemysłowej „Profel” sp. z o.o.”
Położenie na mapie województwa mazowieckiego
Mapa konturowa województwa mazowieckiego, na dole znajduje się punkt z opisem „Zakład Elektroniki Przemysłowej „Profel” sp. z o.o.”
Położenie na mapie powiatu szydłowieckiego
Mapa konturowa powiatu szydłowieckiego, blisko centrum na dole znajduje się punkt z opisem „Zakład Elektroniki Przemysłowej „Profel” sp. z o.o.”
Położenie na mapie gminy Szydłowiec
Mapa konturowa gminy Szydłowiec, po prawej nieco na dole znajduje się punkt z opisem „Zakład Elektroniki Przemysłowej „Profel” sp. z o.o.”
Ziemia51°12′59,9″N 20°52′36,7″E/51,216639 20,876861
Strona internetowa

Zakład Elektroniki Przemysłowej „Profel” sp. z o. o. - produkcyjny zakład przemysłowy w Szydłowcu, działający na terenie SSE Starachowice. Zatrudnia 240 osób (31.12.2006). Jedynym wspólnikiem spółki jest Profel Invest Sp. z o.o.

Siedzibą firmy jest budynek przy ul. Kolejowej 36 w Szydłowcu.

Historia[edytuj | edytuj kod]

Pierwsze podwaliny pod zakład stworzyło założenie w 1939 r. w miejscu dzisiejszego zakładu Fabryki Wyrobów Metalowych „Podkowiak” - inż. Kindler i S-ka. Był to zakład produkujący żelazne i stalowe gwoździe do podków. Fabryka przetrwała okupację niemiecką i w marcu 1958 została znacjonalizowana. Przyjęła wtedy nazwę Szydłowieckie Zakłady Przemysłu Terenowego. Do 1962 r. produkowano tam gwoździe i siatkę ogrodzeniową. Decyzją Ministra Przemysłu Ciężkiego zakład przeszedł w struktury Zakładów Wytwórczych Urządzeń Elektronowych T-12 PP „Warel” w Warszawie. Po gruntownej modernizacji mocy produkcyjnych zmieniono profil produkcji na wytwórstwo detali i podzespołów do wyrobów elektronicznych.
Na mocy decyzji Ministra Przemysłu Maszynowego w 1976 r. fabryki „Warel"-u i wchodzący w jego struktury Zakład Elektroniki Przemysłowej „Profel” jako oddzielne zakłady zostały włączone w skład Przedsiębiorstwa Państwowego Centrum Naukowo-Produkcyjnego Elektroniki Profesjonalnej „Unitra-Radwar” w Warszawie. W latach 60., 70. i 80. XX wieku, należało do Zjednoczenia Przemysłu Elektronicznego UNITRA. W 1994 r. Centrum przekształcono w Jednoosobową Spółkę Akcyjną Skarbu Państwa i nazwano Centrum Naukowo-Produkcyjne Elektroniki Profesjonalnej „Radwar” S.A.; w jego strukturach funkcjonował oddział zamiejscowy Zakład Elektroniki Przemysłowej „Profel” w Szydłowcu. W 2003 roku Oddział Centrum Naukowo-Produkcyjne Elektroniki Profesjonalnej „Radwar” S.A. Zakład Elektroniki Przemysłowej „Profel” został wpisany do Krajowego Rejestru Sądowego jako samodzielny podmiot pod nazwą Zakład Elektroniki Przemysłowej „PROFEL” Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością z siedzibą w Szydłowcu przy ul. Kolejowej 36. Jedynym wspólnikiem był początkowo Radwar S.A[1]. Od dnia 4 listopada 2011 roku 100% udziałów, na mocy umowy zbycia, zostało objętych przez firmę Profel Invest sp. z o.o. – firma powstała z inicjatywy pracowników Zakładu Elektroniki Przemysłowej „PROFEL” sp. z o.o., w której posiadają 100% udziałów.

W 2018 roku sąd oddalił wniosek o ogłoszenie upadłości spółki z uwagi na brak majątku pozwalającego na pokrycie kosztów postępowania[1].

Struktura[edytuj | edytuj kod]

Jedynym członkiem zarządu jest obecnie (2020 rok) Zbigniew Borkiewicz - Prezes Zarządu[1]

Komórki organizacyjne

 • TT - Dział Techniczny
 • TRP - Dział Utrzymania Ruchu i Obsługi Produkcji
 • TGM - Dział Logistyki i Administracji
 • TH - Dział Zbytu i Marketingu
 • PP - Dział Przygotowania Produkcji
 • P-1 - Wydział Mechaniczny
 • NKS - Dział Kontroli Jakości i Obsługi Serwisowej
 • NK - Dział Ekonomiczno-Księgowy
 • NSO - Dział Osobowy, Informatyki i Kontroli Wewnętrznej
 • NB - Komórka ds. BHP i Spraw Obronnych

Przypisy[edytuj | edytuj kod]

 1. a b c Odpis pełny z KRS nr 0000177395 na dzień 24. 05. 2020.