Dyskusja wikipedysty:Pawel wegorzewo

Treść strony nie jest dostępna w innych językach.
Z Wikipedii, wolnej encyklopedii

Witaj.

Na Wikipedii przyjęliśmy zasady encyklopedyczności artykułów. Dla klubów piłkarskich limitem jest występowanie przez minimum jeden sezon w co najmniej trzeciej lidze. Klub, który opisujesz, nie spełnia tego kryterium. Proszę, oszczędź sobie trudu, gdyż artykuł i tak będzie usunięty. Postaraj się napisać o czymś/kimś bardziej znanym. Roo72 Dyskusja 13:43, 14 kwi 2007 (CEST)[odpowiedz]

witaj, skoro, jak piszesz, przez 7 sezonów (1960/61-1966/67) grała w III lidze, jest encyklopedyczna. Dopracuj w takim razie hasło, bo ma bardzo nieciekawą formę. Zobacz jak wyglądają inne hasła z kategorii.Koniecznie dodaj źródła z jakich korzystałeś pisząc hasło. Pozdrawiam Filip em 12:45, 8 wrz 2008 (CEST)[odpowiedz]

Grafiki[edytuj kod]

Zapoznaj sie z Wikipedia:Zasady przesyłania plików. Przede wszystkim KIEDY i JAKIE pliki mozemy wyslac na Wiki (np czy mozemy wysylac fotki nie swojego autorstwa), JAK opisywac pliki, a takze kilka slow o minimalnej jakosci. Pliki ponizej standardow, niskiej jakosci, nie bedace na wolnych licencjach sa kasowane. Pamietaj takze, ze przesylanei nieswoich fotek i nadawanie im wolnych licencji to nie tylko lamanie zasad Wikipedii, ale i prawa. Masur juhu? 18:55, 29 lis 2008 (CET)[odpowiedz]

Witajka[edytuj kod]

Witaj!

W imieniu Komitetu powitalnego przypadł mi zaszczyt powitania Ciebie na stronach polskojęzycznej Wikipedii. Cieszę się, że ten projekt wzbudził Twoje zainteresowanie i mam nadzieję, że zostaniesz tutaj z nami na dłużej :)
Przed rozpoczęciem edycji poświęć kilka chwil na zapoznanie się z podstawowymi zasadami obowiązującymi w naszej społeczności.

Kilka przydatnych linków
Jak edytować?

Nie krępuj się edytować stron! Na Wikipedii trzymamy się zasady śmiałego edytowania - nie musisz pytać nikogo o zgodę na edycje!

Nie bój się też, że cokolwiek zepsujesz. Jeśli nawet popełnisz jakikolwiek błąd, prawidłowa wersja artykułu może zostać natychmiast odtworzona! Zachęcam do zapoznania się z informacjami dla nowicjuszy.

Jeśli czegoś nie wiesz, nie krępuj się pytać innych. Po prostu wpisz tutaj {{Pomocy|Za kreską wpisz pytanie}} , a niedługo potem powinieneś poznać odpowiedź na dręczący Ciebie problem :)

Możesz wejść również na kanał IRC - po prostu kliknij tutaj.

W poradniku autora Wikipedii znajdziesz mnóstwo przydatnych informacji na temat edytowania i formatowania tekstu. A pod tym linkiem dowiesz się, jak edytować... i przeżyć :)

Pamiętaj o zasadach!

Przed rozpoczęciem edytowania poświęć trochę czasu na zapoznanie się z zasadami polskiej Wikipedii. Pozwoli to na uniknięcie rozczarowań wynikających z usunięcia Twoich wpisów lub wręcz zablokowania Ci możliwości edycji artykułów. Najważniejsze z nich to:

  • Czym Wikipedia nie jest
    Wikipedia to encyklopedia - nie słownik, forum dyskusyjne, miejsce do prezentacji własnych poglądów ani prospekt reklamowy;
  • Neutralny punkt widzenia
    Przedstawiaj bezstronnie wszystkie możliwe punkty widzenia, bez wskazywania słuszności żadnego z nich;
  • Prawa autorskie
    Nie kopiuj tekstów z innych publikacji lub stron internetowych, nie umieszczaj grafik objętych prawami autorskimi;
  • Weryfikowalność
    Każdy Twój wpis do artykułu musi być poparty wiarygodnym źródłem;
  • Unikaj wyrażeń zwodniczych
    Unikaj nieprecyzyjnych wyrażeń typu "niektórzy ludzie mówią" czy "badania dowodzą, że" bez podania konkretnych źródeł;
  • Unikaj próżnych wyrażeń
    Zamiast mówić czytelnikowi, że coś jest ważne, piękne, głębokie, klasyczne, unikalne - użyj faktów, by to pokazać.
  • Nie przedstawiamy twórczości własnej
    Wszystkie wpisy powinny opierać się na cytowaniu źródeł, a nie na własnych przemyśleniach;
  • Wstawianie linków zewnętrznych
    Linki zewnętrzne muszą być bezpośrednio związane z artykułem, oraz go znacząco poszerzać.
Parę słów na zakończenie :)

Kilka rad na koniec. Na stronach dyskusji i w głosowaniach (ale nie w artykułach) podpisujemy się poprzez wpisanie ~~~~ (czterech tyld). Po zapisaniu strony w miejsce tyld pokaże się Twój nick z linkiem i datą. Pamiętaj też, że chcąc skontaktować się z innym wikipedystą, wpisz się na jego stronie dyskusji, bowiem wtedy dana osoba otrzyma komunikat o wiadomości (taki jak Ty przed chwilą) i będzie mogła Ci odpowiedzieć.

Jeżeli masz jakieś pytania lub wątpliwości, to z chęcią Ci pomogę - w tym celu wpisz się na mojej stronie dyskusji. Zawsze chętnie służę pomocą :)

Życzę owocnych edycji i... śmiało edytuj strony!

-- serdelll (dyskusja | edycje) 19:46, 29 lis 2008 (CET)[odpowiedz]

Ulice Węgorzewa[edytuj kod]

Proszę, nie przywracaj kompletnej listy ulic Węgorzewa do artykułu o mieście. Zapoznaj się proszę ze stroną WP:CWNJ, z jej ustaleń wynika, że takie zestawienia nie są encyklopedyczne. Jeśli masz na to wiarygodne źródła, możesz napisać o tym, jakie są główne ulice tego miasta, bądź jak rozwijał się jego układ urbanistyczny, ale nie przywracaj listy w dotychczasowej postaci. Pozdrawiam serdecznie Loraine (dyskusja) 20:29, 23 lut 2009 (CET)[odpowiedz]

Cześć! Dlaczego uważasz, że ten redir należy skasować? Czy oby na pewno jest on niepotrzebny? Czy osoby wchodzące na Wikipedię muszą koniecznie wiedzieć o nowej nazwie festiwalu? Co z osobami, które były na tym festiwalu kilka lat temu i teraz pomyślą, że hasło opisujące festiwal nie istnieje? Proszę rozważnie wstawiać szablon ek ;) Pozdrawiam, Patrol110 dyskusja 21:37, 29 sty 2010 (CET)[odpowiedz]

Przepraszam za zamieszanie, ale to ja wstawiłem eka w Union Of Rock, a potem zaraz go usunąłem, więc możesz zignorować powyższe. Merdis <dyskusja /> 21:51, 29 sty 2010 (CET)[odpowiedz]

Union of Rock[edytuj kod]

Stara nazwa może zostać, ale trzeba zmienić nazwę strony, bo teraz się nazywa "Seven Fesdtival" (jest drobny błąd w nazwie)

Redaktor[edytuj kod]

Witaj. W przypadku odrzucenia podania o przyznanie uprawnień redaktora nie ma sensu ponawiać tej prośby zaledwie trzy dni później (szczególnie, jeśli jedyne zmiany to kilka edycji wykonanych w dwóch hasłach). Pozdrawiam, Trivelt (dyskusja) 21:38, 4 lut 2010 (CET)[odpowiedz]

Nedops (dyskusja) 21:12, 12 mar 2010 (CET)[odpowiedz]

  • Jak już zauważyłeś hasło zostało skierowane do poczekalni. Jako, że jesteś autorem zwracam się z zapytaniem, czy masz możliwość poprawienia hasła w celu jego odratowania. Pozdrawiam, Omega933 (dyskusja) 11:55, 13 mar 2010 (CET)[odpowiedz]

Redaktor 2[edytuj kod]

Witaj

Przyznałem Ci uprawnienia redaktora, zachowaj szczególną ostrożność przy oznaczaniu edycji IPków.

Proszę byś ograniczył serie edycji w jednym artykule. Jak edytujesz postaraj się dokonać wszystkie poprawki za jednym zapisem.

StoK (dyskusja) 17:31, 26 mar 2010 (CET)[odpowiedz]

Witaj w gronie wikipedystów z uprawnieniami redaktora![edytuj kod]

Wraz z wprowadzeniem do Wikipedii wersji przejrzanych wszystkie edycje dokonywane przez początkujących i niezalogowanych użytkowników muszą zostać oznaczone jako przejrzane przez wikipedystę z uprawnieniami redaktora – takiego jak Ty :)

Mechanizm funkcjonowania wersji przejrzanych został opisany na kilku stronach:

W skrócie: jako przejrzany oznacza się artykuł wolny od wandalizmów. Nie oznacza to, że artykuł musi zostać sprawdzony pod kątem merytorycznym. Celem wersji przejrzanych jest jedynie wychwycenie oczywistych nieprawidłowości, ale oczywiście warto poprawić np. literówki, jeśli się je zauważy. Mamy szansę poprawienia całej Wikipedii. Wykorzystajmy to.

Przycisk oznaczania

Pamiętaj, aby szczególnie uważnie przeglądać artykuły, które są przeglądane po raz pierwszy (tzn. w prawym górnym rogu widnieje komunikat: „ Brak wersji przejrzanej”). Najlepiej jest zacząć od stron, które sam utworzyłeś lub posiadasz w obserwowanych (kliknij, by zobaczyć pełną listę stron, które obserwujesz).

Sprawdzenie artykułu, który posiada już wersję przejrzaną, polega najczęściej na porównaniu z nią ostatnio wprowadzonych zmian (tzw. szkicem). Zobacz też jak patrolujemy ostatnie zmiany.

Na stronie specjalnej zdezaktualizowane przejrzane strony znajduje się lista artykułów oczekujących na ponowne przejrzenie. Zaglądaj tam, jeśli tylko masz czas.
Jak oznaczać artykuły?

Na końcu każdego artykułu i szablonu oraz na stronie porównywania wersji znajdują się przyciski „Oznacz wersję”. By oznaczyć wersję, należy po prostu kliknąć. Jeżeli chcesz odznaczyć wersję przejrzaną, musisz odkliknąć "fajkę" z kwadracika, dopisać ewentualny komentarz i kliknąć „Oznacz wersję”. Jeżeli chcesz najpierw przetestować wersje oznaczone, wejdź na Testową Wiki.

Cofanie zmian

Wraz z uprawnieniami redaktora uzyskałeś także możliwość szybszego cofania zmian. Oznacza to, że w przypadku ewidentnych wandalizmów możesz użyć przycisku „cofnij” (zamiast „anuluj edycję”), którego naciśnięcie powoduje natychmiastowe wycofanie edycji, bez konieczności wypełniania opisu zmian.

Jeżeli masz wątpliwości, zadaj pytanie tutaj. Postaramy się szybko odpowiedzieć.

Ten komunikat został wysłany automatycznie przez bota Beau.bot (dyskusja) 17:45, 26 mar 2010 (CET)[odpowiedz]

Witam! Cofnąłeś moją edycję. Wg mnie błędnie. Czy mógłbyś uzasadnić swoje działanie? pozdrawiam Upior polnocy (dyskusja) 11:43, 31 mar 2010 (CEST)[odpowiedz]

Pociągi pasażerskie kursują też na odcinku Białystok- Białystok Starosielce

Pawel wegorzewo(dyskusja) 17:49, 31 mar 2010 (CEST)[odpowiedz]

Prośba o źródła w artykule Układ dynamiczny I rzędu[edytuj kod]

Dziękujemy za napisanie artykułu Układ dynamiczny I rzędu. Prosimy, dodaj jeszcze w tym artykule źródła, tzn. materiały, w oparciu o które artykuł ten został przez Ciebie napisany. Pewnie masz je jeszcze pod ręką. Od dłuższego czasu staramy się, aby wszystkie treści w Wikipedii były weryfikowalne (wiarygodne). Stąd właśnie wymóg dodawania źródeł. Źródła wykorzystane przez Ciebie przy pisaniu artykułu zamieść proszę w sekcji (rozdziale) Bibliografia (zobacz: Wikipedia:Bibliografia). Jeśli w artykule występują treści nieoczywiste czy drażliwe, należy przy nich wstawić dokładny przypis. Dotyczy to także konkretnych danych, np. odnoszących się do liczby mieszkańców danego miasta itp. W przypadku źródeł papierowych należy podać również numer strony. W razie jakichkolwiek problemów z tymi czynnościami możesz zadać pytanie na stronie pytań nowicjuszy lub zgłosić się po pomoc do przewodnika. Możesz też spotkać się z wikipedystami podczas cotygodniowych warsztatów w Warszawie.

(To jest automatyczny komunikat. W razie pytań możesz także skontaktować się z wikipedystą Dawid12373 (dyskusja).)

Prośba o źródła w artykule Układ dynamiczny II rzędu[edytuj kod]

Dziękujemy za napisanie artykułu Układ dynamiczny II rzędu. Prosimy, dodaj jeszcze w tym artykule źródła, tzn. materiały, w oparciu o które artykuł ten został przez Ciebie napisany. Pewnie masz je jeszcze pod ręką. Od dłuższego czasu staramy się, aby wszystkie treści w Wikipedii były weryfikowalne (wiarygodne). Stąd właśnie wymóg dodawania źródeł. Źródła wykorzystane przez Ciebie przy pisaniu artykułu zamieść proszę w sekcji (rozdziale) Bibliografia (zobacz: Wikipedia:Bibliografia). Jeśli w artykule występują treści nieoczywiste czy drażliwe, należy przy nich wstawić dokładny przypis. Dotyczy to także konkretnych danych, np. odnoszących się do liczby mieszkańców danego miasta itp. W przypadku źródeł papierowych należy podać również numer strony. W razie jakichkolwiek problemów z tymi czynnościami możesz zadać pytanie na stronie pytań nowicjuszy lub zgłosić się po pomoc do przewodnika. Możesz też spotkać się z wikipedystami podczas cotygodniowych warsztatów w Warszawie.

(To jest automatyczny komunikat. W razie pytań możesz także skontaktować się z wikipedystą Marek Mazurkiewicz (dyskusja).)

Witaj! Twoja zmiana [1] spowodowała, iż zamiast "Ten artykuł dotyczy niedawnego lub trwającego wydarzenia. Informacje w nim zamieszczone mogą się zmienić lub zdezaktualizować." mamy "Ten artykuł dotyczy trwającego obecnie wydarzenia sportowego. Informacje w nim zawarte mogą się szybko zmienić." A przecież już po zawodach, więc pierwotna wersja była właściwą. Pozdrawiam serdecznie, Nedops (dyskusja) 14:28, 27 sie 2014 (CEST)[odpowiedz]

Dodałem nową kategorię - "Aktualne wydarzenia sportowe" (wydzieliłem ją z kategorii "Aktualne") i stąd to zamieszanie. Już przywróciłem poprzednią wersję. --Pawel wegorzewo (dyskusja) 18:15, 27 sie 2014 (CEST)[odpowiedz]

Szablon:Aktualne wydarzenie sportowe[edytuj kod]

Cześć, dlaczego usunąłeś ten szablon z trwających wydarzeń?--Andrzej94 (dyskusja) 15:33, 2 wrz 2014 (CEST)[odpowiedz]

Czy chcesz go umieścić tylko w kategoriach?--Andrzej94 (dyskusja) 15:35, 2 wrz 2014 (CEST)[odpowiedz]

Tylko te trwacjące wydarzenia wrzuciłem do kategorii, które się do tego nadają - US Open 2014, Puchar Narodów Afryki 2015/kwalifikacje itp. --Pawel wegorzewo (dyskusja) 15:36, 2 wrz 2014 (CEST)[odpowiedz]

Kalendarium historii Węgorzewa[edytuj kod]

Cześć! Przeniosłem stworzony przez Ciebie artykuł do Twojego brudnopisu (teraz można go znaleźć tutaj: Wikipedysta:Pawel wegorzewo/Kalendarium historii Węgorzewa). Powodem tego był fakt, iż jest on jeszcze w trakcie tworzenia i w obecnej formie nie możne on pozostać w przestrzeni głównej (w swoim brudnopisie zaś możesz go swobodnie modyfikować dowolną ilość czasu i nikt Ci nie będzie w tym przeszkadzał). Proszę, pamiętaj o dodaniu również źródeł potwierdzających dodane przez Ciebie informacje. Kiedy stwierdzisz, że hasło jest już gotowe (nie musi być idealnie dopracowane i wyczerpywać tematu, ale konieczne są źródła i przynajmniej lekkie uzupełnienie każdej sekcji, która w artykule występuje), możesz je samodzielnie przenieść pod pierwotną nazwę (więcej: Pomoc:Zmiana_nazwy_strony#Opis_operacji) Pozdrawiam, RoodyAlien (dyskusja) 15:54, 15 lut 2016 (CET)[odpowiedz]

"Brązowy" medal Tomasza Zielińskiego[edytuj kod]

Witaj,
bardzo się cieszę, że zainteresowałeś się tematyką IO. Musiałem cofnąć Twoje edycje w artykułach:

ponieważ nie podałeś tam wiarygodnego źródła nt dodanych informacji. W oficjalnym raporcie MKOL LINK można przeczytać, że zostały anulowane wyniki olimpijskie Intigama Zairova, ale to nie oznacza automatycznego przyznania medalu Tomaszowi Zielińskiemu. Na to trzeba poczekać. Pozdrawiam serdecznie i w razie pytań służę pomocą, Fafik Napisz coś® 19:22, 9 lut 2017 (CET)[odpowiedz]

MKOl już potwierdził brązowy medal dla Tomasza Zielińskiego, IWF zweryfikowała wyniki:

--Pawel wegorzewo (dyskusja) 15:40, 13 lut 2017 (CET)[odpowiedz]

Odpowiadaj proszę na mojej stronie dyskusji - to ułatwi komunikację :) Napisałem do ciebie wiadomość 9 lutego, artykuł na sport.pl pojawił się 10 lutego. Co do IHF to nie wiem kiedy zmienili wyniki, tylko dla mnie nie jest to wiarygodne. Powinni dać adnotacje, że podczas konkursu rezultaty były inne ale ze względu na wykrycie dopingu u zawodników medale zostały przyznane innym zawodnikom. Na dekoracji podczas Igrzysk medale dostali oszuści...i to ludzie zapamiętają. Mało kto się potem dowiaduje dlaczego Tomasz Zieliński awansował z 9 na trzecie miejsce. De facto podczas zawodów uzyskał 9 rezultat ale ze względu na rywali po 5 latach awansował na trzecie miejsce. No cóż...taki mamy "brudny" sport. Sory za wywód ale mnie tak wzięło. Pozdrawiam serdecznie, Fafik Napisz coś® 17:15, 13 lut 2017 (CET)[odpowiedz]

dot. Sytem ligowy w woj.podlaskim[edytuj kod]

Witam, cofnąłem Pana edycję, taki zapis nie pasuje do pozostałych wierszy tabeli. W miejscu, które Pan edytował wpisuję całkowitą liczbę grup z okręgu podlaskiego lub biał., łomż., suwalskiego. Ponadto w kolumnie po prawej stronie jest informacja o okręgach i w jakich konfiguracjach odbywały się rozgrywki w danym sezonie. Szczegółowe strony sezonów będą tutaj, tam znajdą się dokładne informacje jak dzieliły się ligi na grupy. Pozdrawiam Krisgola (dyskusja) 23:10, 26 kwi 2017 (CEST)[odpowiedz]

’’’Zagłosuj dziś’’’ w wyborach do Rady Powierniczej WMF![edytuj kod]

Twoje konto spełnia kryteria udziału w głosowaniu w wyborach do Rady Powierniczej Fundacji Wikimedia - oznacza to, że możesz mieć na nie wpływ.

Tegoroczne wybory to jedne z najważniejszych w historii naszego ruchu. Najbliższe lata (a kadencja Rady trwa trzy) to czas, kiedy będą miały miejsce kluczowe zmiany technologiczne (VR, AR, AI…) i społeczne (dominacja urządzeń mobilnych, gwałtowny wzrost czytelnictwa w Azji i Afryce, znacznie większe zapotrzebowanie na multimedia…). To ważne, aby osoby wybrane do Rady miały silny mandat społeczności - jednocześnie dotychczasowa historyczna frekwencja jest bardzo niska.

Dlatego Fundacja Wikimedia podejmuje duże wysiłki, aby zwiększyć​ udział społeczności w głosowaniu. Nie powinno zabraknąć w tym głosowaniu także osób z polskich projektów - tylko w ten sposób możemy mieć realny wpływ na decyzje, które będą silnie kształtowały rozwój ruchu Wikimedia.

Twój głos jest bardzo ważny - w poprzednich wyborach raptem kilka tysięcy głosów wystarczało do wyboru. Algorytm głosowania powoduje, że każdy głos “za” liczy się normalnie na plus, natomiast każdy głos na “nie” ma wagę kilkukrotnie większą na minus. Głosy neutralne pozostają bez wpływu na wynik. Posługuj się zatem tym mechanizmem rozważnie. Zostało niewiele czasu!

‘’’Zagłosuj w wyborach!’’’

-- mastibot <dyskusja> 00:21, 10 maj 2017 (CEST)[odpowiedz]

Pytanie o tabele OZPN Suwałki[edytuj kod]

Witam, jestem w trakcie tworzenia stron o rozgrywkach okręgowych głównie podlaskich, ale też suwalskich. Brakuje mi tabel, szczególnie z niższych lig. Może masz tabele, których mi brakuje, bądź znasz ludzi, którzy są w temacie. Będę systematycznie aktualizował sezony, więc zachęcam do wsparcia. Pzdr Krisgola (dyskusja) 12:48, 26 maj 2017 (CEST)[odpowiedz]

  • Dzięki za link, znam tą stronę, ...będę szukał dalej... jak byś kiedyś znalazł brakujące tabele, to wrzuć na te moje 'okręgówki'. Co do okręgówki suwalskiej to w gazetach i powszechnie używano określenia okręgówka, ale oficjalnie to była klasa A. Od sezonu 1980/81 weszła okręgówka. Np. na klasę A w łomży mówiono klasa wojewódzka :), III ligę zwano klasą "M". Notabene w latach kiedy nie było III ligi to właśnie na okręgówkę nazywano potocznie III liga. Pzdr Krisgola (dyskusja) 20:10, 29 maj 2017 (CEST)[odpowiedz]

Twój wkład[edytuj kod]

Cześć! :-) Mam takie pytanko, co się stało że Ciebie nie było tyle na Wikipedii? Zapomniałeś Hasło? Czy były inne sprawy że tak rzadko piszesz tu. Jak potrzebujesz pomocy to napisz, pomogę tobie chętnie. Nie ma sprawy. Czyli jak masz pytania to proszę zwróć się do mnie. Nie ma sprawy, pomogę tobie chętnie. Pozdrawiam serdecznie z Berlina i życzę tobie przyjemnego tygodnia i życzę udanych artykułów na naszej Wikipedii! --J.Dygas (dyskusja) 13:53, 6 cze 2017 (CEST)[odpowiedz]

Został już tylko jeden dzień, aby zagłosować w wyborach na członków finansowego komitetu doradczego przy Wikimedia Foundation - Fund Dessimination Committee. Ten organ wspiera fundację przy decydowaniu o tym, jak dystrybuować jej zasoby finansowe pomiędzy organizacje partnerskie. To ważny organ, którego skład będzie w znaczący sposób decydował o polityce finansowe WMF.

A decyzja o tym, kto wejdzie w jego skład zależeć będzie od takich osób jak Ty. Dlatego nie rezygnuj ze swojego prawa do oddania głosu w wyborach. Zagłosuj na wybranych członków FDC.

--mastibot <dyskusja> 22:34, 10 cze 2017 (CEST)[odpowiedz]

Witam. Twoja strona brudnopisu została usunięta z kategorii, w których znajdować się nie powinna - odwołanie do kategorii zostało zamienione na link. Podczas pisania artykułu w brudnopisie zamiast: [[Kategoria:XXX]], używaj [[:Kategoria:XXX]] (w przypadku szablonów jest to {{s|xxx}}). Pozwoli to uniknąć sytuacji, kiedy czyjaś strona brudnopisu przebywa w poważnej kategorii Wikipedii. Podczas umieszczania artykułu pod właściwą nazwą należy ten dodatkowy dwukropek po prostu skasować (dotyczy to również linków interwiki). Dziękuję za zrozumienie. Ta wiadomość została wygenerowana automatycznie, dlatego nie musisz na nią odpowiadać. MalarzBOT (dyskusja) 09:55, 27 cze 2017 (CEST)[odpowiedz]

Ad:Liga międzyokręgowa (makroregionalna)[edytuj kod]

Ad:Liga międzyokręgowa (makroregionalna)

Cześć. Zamiast usuwać artykuł zdecydowałem się dokonać integracji tego zgłoszonego przez Ciebie do usunięcia z docelowym. W miejsce "starego" wstawiłem przekierowanie, a na stronie dyskusji docelowego wstawiłem odpowiedni szablon. Czy to rozwiązaie jest, Twoim zdaniem, dobre? Pozdrawiam Pawel Niemczuk (dyskusja) 21:23, 28 cze 2017 (CEST)[odpowiedz]

Warm.-maz. rozgrywki okręgowe[edytuj kod]

Witam, wstawiłem do sezonu 2016/17 infobox, wstęp z podziałem na klasy i poziomy oraz szablon. Jeżeli chodzi o szablon to jest jak widać (sezony oddzielnie), natomiast widziałem u ciebie starsze sezony w formie bloków. Proponuję jednak rozbić na osobne sezony, ... z infoboxem i szablonem strona będzie bardziej czytelna. Ponadto w przyszłości można uzupełnić niższe klasy, itp. Jeżeli uznasz to za sensowne to daj mi znać, mogę pomóc. Pozdrawiam Krisgola (dyskusja) 18:34, 24 lip 2017 (CEST)[odpowiedz]

Ewentualnie można szablon edytować i wstawić te bloki, a kiedyś rozbić na pojedyncze sezony. Z drugiej strony to nawet jak masz mało tabel to nie przeszkadza, wstawiasz to co masz, dodatkowo podajesz jakie były ligi i poziomy rozgrywkowe, jest już miejsce pod edycję w przyszłości. Teraz gdyby ktoś wstawił do twego bloku kilka tabel z niższych klas to dopiero wyszedłby misz-masz. Przemyśl to. pzdr Krisgola (dyskusja) 18:55, 24 lip 2017 (CEST)[odpowiedz]

Okręgowe rozgrywki w piłce nożnej[edytuj kod]

Cześć. Rozumiem, że zintegrowałeś te artykuły z innymi, bardziej ogólnymi i dlatego teraz zgłaszasz je do usunięcia? Na pewno je usunąć, czy raczej przenieść do Twojego brudnopisu? Pozdrawiam Pawel Niemczuk (dyskusja) 14:11, 26 lip 2017 (CEST)[odpowiedz]

Ok, teraz rozumiem, o co chodzi. Mam prośbę na przyszłość - jeśli zgłaszasz do usunięcia artykuł, którego jesteś jedynym autorem, to podawaj, bardzo proszę, uzasadnienie swojej prośby. Nie tylko ułatwia to pracę administratorom (nie muszą prowadzić śledztwa aby dojść do tego, o co chodzi), ale także jest to wymagane (tj. podanie uzasadnienia) przez zasady ekspresowego kasowania, pkt. 8. Udanego dnia! Pawel Niemczuk (dyskusja) 14:27, 26 lip 2017 (CEST)[odpowiedz]

Ad:Okręgowe rozgrywki w piłce nożnej woj. olsztyńskiego (1957-1965/1966)[edytuj kod]

Ad:Okręgowe rozgrywki w piłce nożnej woj. olsztyńskiego (1957-1965/1966)

Cześć. O ile mnie pamięć nie myli, to prosiłem Cię już o to, abyś uzasadniał swoje EK-i. Raz, że bez uzasadnienia administratorzy zwyczajnie nie wiedzą, o co chodzi, a dwa - jeśli przyjmiemy, że artykuł jest usuwany na prośbę jego autora, to i tak, zgodnie z zasadami, uzasadnienie jest konieczne. Pozdrawiam Pawel Niemczuk (dyskusja) 14:41, 2 sie 2017 (CEST)[odpowiedz]

O, przepraszam najmocniej. Widzę, że uzasadnienie wpisałeś w kodzie szablonu, choć jednak nie jest widoczne bezpośrednio na stronie. Uznaj, proszę, moją wcześniejszą wiadomość za niebyłą. Pawel Niemczuk (dyskusja) 14:44, 2 sie 2017 (CEST)[odpowiedz]

Czy moglibyśmy poprosić o wypełnienie krótkiej ankiety dla akademickiego badania, który pozwoli nam rozwinąć Wikipedie?[edytuj kod]

Dzień dobry Pawel wegorzewo -

Czy moglibyśmy poprosić o wypełnienie krótkiej ankiety dla akademickiego badania, który pozwoli nam rozwinąć Wikipedie?

Organizacja non-profit CivilServant wraz z Uniwersytetem Princeton prowadzi projekt dotyczący ulepszenia polskiej Wikipedii. Zostałeś zaproszony do udziału w projekcie ze względu na swoje doświadczenie oraz Twój wkład w Wikipedię.

Czy zgodzisz się nam pomóc? Wystarczy wypełnić krótką ankietę, która zawiera pytania na temat Twoich doświadczeń związanych z Wikipedią.

Mamy nadzieję, że nam pomożesz, ponieważ tak jak my chcesz, żeby polska Wikipedia dalej się rozwijała. Po zakończeniu badań prześlemy do Ciebie informacje na temat tego czego się nauczyliśmy dzięki projektowi oraz Twojemu udziałowi w nim.

Kliknij tutaj, żeby dowiedzieć się więcej i wypełnić ankietę

Dziękujemy, mamy nadzieję, że nam pomożesz

W przypadku pytań prosimy o kontakt w języku angielskim z User:Juliakamin(cs). Możesz również spytać nas, User:Natalia Szafran-Kozakowska (WMPL) lub User:Wojciech Pędzich (WMPL), a pomożemy z tłumaczeniem pytań.

CivilServantBot (dyskusja) 16:47, 22 wrz 2019 (CEST)[odpowiedz]

Wiadomość dotycząca wyników badania związanego z Wikipedią[edytuj kod]

Dzień dobry,

organizacja non profit CivilServant współpracowała z badaczami z Uniwersytetu Cornell przy badaniu, którego celem było uzyskanie informacji o możliwości podniesienia poczucia satysfakcji autorów polskiej Wikipedii. W ramach badania, które odbyło się pomiędzy sierpniem 2019 a lutym 2020, doświadczeni autorzy polskiej Wikipedii wysłali podziękowania innym edytorom za ich wkład.

Kontaktujemy się z Tobą, aby poinformować Cię, że mogłeś(-aś) być jednym z autorów, którzy otrzymali podziękowania w ramach projektu, oraz aby przedstawić wyniki badania, które znaleźć tutaj. Pamiętaj, że ewentualne podziękowania zostało wysłane przez doświadczonego edytora Wikipedii według jego własnego uznania.

Wstępne wyniki badania dostępne są online: https://citizensandtech.org/ochotnicy-podziekowali-tysiacom-ludziom-za-ich-wklad-w-wikipedie-oto-czego-sie-dowiedzielismy/.

W ramach badania zebraliśmy publicznie dostępne informacje z Wikipedii. Jeśli chcesz abyśmy usunęli Twoje dane z badania, prosimy o kontakt z Meta:user:Juliakamin(cs).

Głównym badaczem w tym projekcie jest J. Nathan Matias, profesor Uniwersytetu Cornell. W przypadku pytań, które masz już teraz, albo będziesz mieć później, prosimy o kontakt z Nathanem Matiasem, wysyłając wiadomość na adres e-mail nathan.matias@civilservant.io lub z menagerem projektu Julią Kamin wysyłając wiadomość na adres e-mail julia.kamin@civilservant.io. Nathan jest założycielem organizacji CivilServant, odpowiedzialnym za oprogramowanie wykorzystywane w tym badaniu. Jeśli masz jakieś pytania w tym zakresie, prosimy o kontakt z Nathanem. Jeśli masz wątpliwości dotyczące Twoich praw w związku z udziałem w badaniu, prosimy o kontakt z Uniwersytetem Cornel, dzwoniąc pod numer +1 607-255-5138 lub poprzez stronę http://www.irb.cornell.edu. Cornell to amerykański uniwersytet, który poprosiliśmy o nadzór nad naszym badaniem, aby upewnić się, że jest ono przeprowadzone zgodnie z odpowiednimi standardami etycznymi. Swoje skargi lub zastrzeżenia możesz również zgłaszać anonimowo do Ethicspoint poprzez stronę http://www.hotline.cornell.edu, lub dzwoniąc pod numer 1-866-293-3077. Ethicspoint jest niezależną instytucją działającą jako pośrednik pomiędzy Uniwersytetem a osobą zgłaszającą skargę, zapewniając w ten sposób anonimowość.

Możliwe jest także, że jesteś jedną z osób, która wypełniała ankietę będącą częścią badania. Jeśli tak było, Twoje prawa dotyczące Twoich danych zostały wówczas przedstawione, ale w przypadku jakichkolwiek pytań prosimy o kontakt z Julią (julia.kamin@civilservant.io). Wyniki badania były niejednoznaczne, dlatego też nie zostaną one opublikowane.

Dziękujemy

CivilServantBot (dyskusja) 07:21, 12 cze 2020 (CEST)[odpowiedz]

Przypominamy: zagłosuj w wyborach do Rady Powierniczej Wikimedia Foundation 2021[edytuj kod]

Otrzymujesz niniejszą wiadomość, gdyż masz prawo głosować w wyborach do Rady Powierniczej WMF w tym roku. Wybory rozpoczęły się 18 sierpnia 2021 i potrwają do końca miesiąca.

Wikimedia Foundation (WMF) odpowiada za projekty takie, jak Wikipedia, zaś na jej czele stoi Rada Powiernicza. Jest to ciało decyzyjne WMF. Więcej o Radzie przeczytać możesz tutaj.

W tym roku, społeczności ruchu Wikimedia wybierają czterech swoich przedstawicieli w Radzie. O miejsca w Radzie ubiega się 19 kandydatów z całego świata. Więcej o kandydatach przeczytać możesz pod tym adresem.

Do głosowania uprawnionych jest prawie 70 tysięcy użytkowników, w tym Ty! Głosowanie potrwa do godziny 23:59 (UTC), 31 sierpnia 2021. Zagłosuj przez link na meta.

Jeśli oddałeś/-aś już głos, dziękujemy i prosimy o zignorowanie tej wiadomości. Można głosować raz, niezależnie od liczby posiadanych kont.

Więcej informacji o wyborach

dostarczone zgodnie z informacją podaną na Tablicy ogłoszeń (Specjalna:Diff/64157534) przez mastibot <dyskusja> 01:17, 29 sie 2021 (CEST)[odpowiedz]

Witam. Twoja strona brudnopisu została usunięta z kategorii, w których znajdować się nie powinna - odwołanie do kategorii zostało zamienione na link. Podczas pisania artykułu w brudnopisie zamiast: [[Kategoria:XXX]], używaj [[:Kategoria:XXX]] (w przypadku szablonów jest to {{s|xxx}}). Pozwoli to uniknąć sytuacji, kiedy czyjaś strona brudnopisu przebywa w poważnej kategorii Wikipedii. Podczas umieszczania artykułu pod właściwą nazwą należy ten dodatkowy dwukropek po prostu skasować. Dziękuję za zrozumienie. Ta wiadomość została wygenerowana automatycznie, dlatego nie musisz na nią odpowiadać. MalarzBOT (dyskusja) 22:39, 17 lip 2023 (CEST)[odpowiedz]

Rekord Guinnessa może być nasz! Dołącz do uczestników wyjątkowego edytonu![edytuj kod]

Dzień dobry!

Zapraszam Ciebie bardzo serdecznie do wyjątkowego uczczenia 22 urodzin Polskiej Wikipedii! 26 września rozpocznie się w Warszawie 100-godzinny edyton, którego celem jest pobicie rekordu Guinnessa w długości edytowania. Na stronie Wikipedia:Rekord Guinnessa 2023 przedstawiliśmy szczegóły wydarzenia. Jeśli masz ochotę dołączyć, choćby na kilka godzin, to świetnie! Teraz zbieramy deklaracje TUTAJ.

Zapewniamy nocleg, wyżywienie, dyplom uczestnictwa oraz upominki, możemy również pomóc w organizacji podróży. Jeśli masz jakieś pytania dotyczące organizacji tego wydarzenia, chętnie odpowiem. Pozdrawiam, Gdarin dyskusja, 20:57, 21 sie 2023 (CEST)[odpowiedz]

Druga zasada termodynamiki[edytuj kod]

To co napisałeś w Druga zasada termodynamiki jakoś tak nie bardzo tam pasuje.

Fakt I. Praw fizyki w zasadzie nie dowodzi się, tak jak twierdzeń matematycznych. Zgodność prawa z doświadczeniem, polegająca na wskazywaniu wyników doświadczenia przy danych parametrach doświadczenia, w określonym paradygmacie i warunkach jest "dowodem" każdego prawa fizycznego. Prawa szczegółowe można weryfikować poprzez zgodność z prawami ogólniejszymi, ale niezgodność weryfikacji nie musi oznaczać nieprawdziwości prawa ale może wskazywać zakres stosowania prawa. Dlatego pierwsze wstawione przez Ciebie zdanie dotyczy wszystkich praw fizycznych a nie tego.

Także postaci matematycznej nie możemy dowodzić, a weryfikować jej zgodność z doświadczeniem.

Można także, zakładając prawdziwość II zasady termodynamiki, wyprowadzić jej matematyczną postać. II ZT jest tak ogólna, że z jej prawdziwości można wyprowadzić wiele postaci matematycznych i co najwyżej można przeprowadzić rozumowanie wskazujące czy dana postać jest zgodna z zasadą.

Podsumowając tekst ten wywołuje więcej wątpliwości niż je rozwiązuje, dlatego jest do usunięcia.

Problem z grubsza jest taki. Termodynamika klasyczna powstała na gruncie doświadczeń i tak nadal jest postrzegana. O ile I ZT ma prosty odnośnik do zasady zachowania energii, to II ZT może być uzasadniona ogólniejszymi prawami poprzez metody statystyczne, a te .... Stok (dyskusja) 16:09, 12 wrz 2023 (CEST)[odpowiedz]

Przypomnienie: zachęcamy do głosowania na członków pierwszego składu U4C[edytuj kod]

Możesz znaleźć tę wiadomość przetłumaczoną na inne języki na Meta-wiki. Pomóż przetłumaczyć na Twój język

Drodzy Wikimedianie,

Tę wiadomość otrzymujecie, gdyż zaangażowaliście się w przeszłości w proces powstawania PZP.

Przypominamy, że głosowanie na pierwszy skład Komitetu Koordynującego PZP, w skrócie U4C, zakończy się 9 maja 2024. Więcej informacji o głosowaniu i uprawnionych do głosowania znaleźć można w serwisie Meta-wiki.

Komitet koordynujący PZP to globalna grupa, której zadaniem jest równe i spójne wdrożenie PZP. Do członkostwa zaproszono członków społeczności. Więcej informacji o zakresie działania U4C znaleźć można na stronie przeglądowej statutu U4C.

Prosimy o pomoc w dotarciu z tą wiadomością do maksymalnej liczby członków społeczności.

W imieniu zespołu odpowiedzialnego za Powszechne Zasady Postępowania,

RamzyM (WMF) 00:53, 3 maj 2024 (CEST)[odpowiedz]