Mistrzostwa Świata Juniorów w Narciarstwie Klasycznym 2013

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Skocz do: nawigacja, szukaj
Mistrzostwa świata juniorów
w narciarstwie klasycznym

Ski jumping pictogram.svgNordic combined pictogram.svgCross country skiing pictogram.svg
201220132014
20 - 27 stycznia 2013
Czechy Liberec, Czechy

Mistrzostwa Świata Juniorów w Narciarstwie Klasycznym 2013 – zawody sportowe, które odbywaly się w dniach od 20 do 27 stycznia 2013 roku w czeskim Libercu. Podczas mistrzostw zawodnicy rywalizowali w 21 konkurencjach w trzech dyscyplinach klasycznych: skokach narciarskich, kombinacji norweskiej i biegach narciarskich. W klasyfikacji medalowej zwyciężyli reprezentanci Rosji, którzy zdobyli także najwięcej medali (18, w tym 6 złotych, 7 srebrnych i 5 brązowych).

Program[edytuj | edytuj kod]

21 stycznia

22 stycznia

23 stycznia

24 stycznia

25 stycznia

26 stycznia

27 stycznia

Medaliści[edytuj | edytuj kod]

Cross country skiing pictogram.svg Biegi narciarskie - juniorzy[edytuj | edytuj kod]

Mężczyźni

Konkurencja Data złoto Złoto srebro Srebro brąz Brąz
Sprint techniką klasyczną 21 stycznia 2013 Niemcy Lennart Metz Rosja Wadim Korolew Norwegia Bjørn Vidar Suhr
Bieg łączony na 20 km 25 stycznia 2013 Rosja Dmitrij Rostowcew Rosja Artem Małcew Rosja Aleksiej Czewrotkin
Bieg na 10 km techniką dowolną 23 stycznia 2013 Rosja Dmitrij Rostowcew Rosja Artem Małcew Niemcy Martin Weisheit
Bieg sztafetowy 4x5 km 27 stycznia 2013  Rosja
Aleksiej Czewrotkin
Artem Małcew
Roman Tarasow
Dmitrij Rostowcew
 Norwegia
Bjørn Vidar Suhr
Simen Hegstad Krüger
Magne Haga
Håvard Solås Taugbøl
 Szwecja
Oskar Svensson
Marcus Ruus
Oscar Ivars
Rasmus Hornfeldt

Kobiety

Konkurencja Data złoto Złoto srebro Srebro brąz Brąz
Sprint techniką klasyczną 21 stycznia 2013 Szwecja Stina Nilsson Niemcy Victoria Carl Rosja Jewgienija Oszczepkowa
Bieg łączony na 10 km 25 stycznia 2013 Austria Teresa Stadlober Rosja Nadieżda Szuniajewa Rosja Alisa Żambałowa
Bieg na 5 km techniką dowolną 23 stycznia 2013 Niemcy Victoria Carl Austria Teresa Stadlober Rosja Anastasija Siedowa
Bieg sztafetowy 4x3,3 km 27 stycznia 2013  Szwecja
Julia Svan
Sofia Henriksson
Jonna Sundling
Stina Nilsson
 Rosja
Alisa Żambałowa
Natalja Nieprjajewa
Anastasija Siedowa
Nadieżda Szuniajewa
 Niemcy
Laura Gimmler
Katharina Hennig
Julia Belger
Victoria Carl

Cross country skiing pictogram.svg Biegi narciarskie - U 23[edytuj | edytuj kod]

Mężczyźni

Konkurencja Data złoto Złoto srebro Srebro brąz Brąz
Bieg na 15 km techniką dowolną 24 stycznia 2013 Rosja Siergiej Ustiugow Rosja Jewgienij Biełow Niemcy Thomas Bing
Bieg łączony na 30 km 26 stycznia 2013 Rosja Siergiej Ustiugow Rosja Jewgienij Biełow Kazachstan Mark Starostin
Sprint techniką klasyczną 22 stycznia 2013 Włochy Federico Pellegrino Finlandia Juho Mikkonen Rosja Jewgienij Biełow

Kobiety

Konkurencja Data złoto Złoto srebro Srebro brąz Brąz
Bieg na 10 km techniką dowolną 24 stycznia 2013 Norwegia Ragnhild Haga Kazachstan Anastasija Słonowa Włochy Debora Agreiter
Bieg łączony na 15 km 26 stycznia 2013 Norwegia Ragnhild Haga Włochy Debora Agreiter Norwegia Kari Øyre Slind
Sprint techniką klasyczną 22 stycznia 2013 Rosja Jelena Sobolewa Niemcy Sandra Ringwald Niemcy Hanna Kolb

Ski jumping pictogram.svg Skoki narciarskie[edytuj | edytuj kod]

Mężczyźni

Konkurencja Data złoto Złoto srebro Srebro brąz Brąz
Skocznia normalna - indywidualnie 24 stycznia 2013 Słowenia Jaka Hvala Polska Klemens Murańka Austria Stefan Kraft
Skocznia normalna - drużynowo 26 stycznia 2013  Słowenia
Anže Semenič
Ernest Prišlič
Cene Prevc
Jaka Hvala
 Polska
Bartłomiej Kłusek
Krzysztof Biegun
Aleksander Zniszczoł
Klemens Murańka
 Niemcy
Karl Geiger
Michael Dreher
Tobias Löffler
Andreas Wellinger

Kobiety

Konkurencja Data złoto Złoto srebro Srebro brąz Brąz
Skocznia normalna - indywidualnie 24 stycznia 2013 Japonia Sara Takanashi Włochy Evelyn Insam Słowenia Katja Požun
Skocznia normalna - drużynowo 26 stycznia 2013  Słowenia
Urša Bogataj
Ema Klinec
Špela Rogelj
Katja Požun
 Francja
Léa Lemare
Océane Avocat Gros
Julia Clair
Coline Mattel
 Niemcy
Ramona Straub
Pauline Heßler
Svenja Würth
Katharina Althaus

Nordic combined pictogram.svg Kombinacja norweska[edytuj | edytuj kod]

Mężczyźni

Konkurencja Data złoto Złoto srebro Srebro brąz Brąz
Skocznia normalna, bieg na 10 km - indywidualnie 23 stycznia 2013 Niemcy Manuel Faißt Niemcy David Welde Estonia Han-Hendrik Piho
Skocznia normalna, bieg na 5 km - indywidualnie 25 stycznia 2013 Niemcy Manuel Faißt Francja Theo Hannon Estonia Kristjan Ilves
Skocznia normalna, bieg na 4x5 km - drużynowo 26 stycznia 2013  Niemcy
Michael Schuller
Jakob Lange
David Welde
Manuel Faißt
 Austria
Franz-Josef Rehrl
Paul Gerstgraser
Thomas Jöbstl
Philipp Orter
 Japonia
Go Yamamoto
Go Sonehara
Shota Horigome
Takehiro Watanabe

Tabela medalowa[edytuj | edytuj kod]

Klasyfikacja medalowa
Lp. Państwo złoto
złoto
srebro
srebro
brąz
brąz
złotosrebrobrąz
razem
1.  Rosja 6 7 5 18
2.  Niemcy 5 3 6 14
3.  Słowenia 3 0 1 4
4.  Norwegia 2 1 2 5
5.  Szwecja 2 0 1 3
6.  Austria 1 2 1 4
 Włochy 1 2 1 4
8.  Japonia 1 0 1 2
9.  Francja 0 2 0 2
 Polska 0 2 0 2
11.  Kazachstan 0 1 1 2
12.  Finlandia 0 1 0 1
13.  Estonia 0 0 2 2

Bibliografia[edytuj | edytuj kod]