Puchar Świata w kolarstwie torowym 2009/2010

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Skocz do: nawigacja, szukaj
Puchar Świata w kolarstwie torowym
2008/20092009/20102010/2011
Zwycięzca
 Niemcy

Puchar Świata w kolarstwie torowym w sezonie 2009/2010 to 18. edycja tej imprezy. Organizowany przez UCI, obejmował cztery rundy: w brytyjskim Manchesterze w dniach 30 października-1 listopada 2009 roku, w australijskim Melbourne w dniach 19-21 listopada 2009, w kolumbijskim Cali w dniach 10-12 grudnia 2010 oraz stolicy Chin - Pekinie w dniach 22-24 stycznia 2010 roku.

Trofeum sprzed roku obroniła reprezentacja Niemiec.

Klasyfikacja narodów[edytuj | edytuj kod]

Miejsce Państwo Punkty
1.  Niemcy 342
2.  Australia 325
3.  Holandia 225
4.  Wielka Brytania 223
5.  Chiny 208
6.  Nowa Zelandia 183
7.  Francja 160
8.  Litwa 140
9.  Ukraina 132
10. Australia Team Jayco 126

Wyniki[edytuj | edytuj kod]

Mężczyźni[edytuj | edytuj kod]

Keirin[edytuj | edytuj kod]

Lp Miasto 1. miejsce 2. miejsce 3. miejsce
1. Wielka Brytania Manchester Wielka Brytania Chris Hoy Grecja Christos Volikakis Niemcy Maximilian Levy
2. Australia Melbourne Niemcy Carsten Bergemann Malezja Azizulhasni Awang Malezja Josiah Ng Onn Lam
3. Kolumbia Cali Francja Michaël D'Almeida Holandia Teun Mulder Ukraina Andrij Wynokourow
4. Chińska Republika Ludowa Pekin Malezja Azizulhasni Awang Australia Jason Niblett Australia Daniel Ellis
Klasyfikacja końcowa Malezja Azizulhasni Awang Niemcy Maximilian Levy Australia Jason Niblett

1000 m[edytuj | edytuj kod]

Lp Miasto 1. miejsce 2. miejsce 3. miejsce
1. Wielka Brytania Manchester Niemcy Stefan Nimke Wielka Brytania David Daniell Chińska Republika Ludowa Wang Chongyang
2. Australia Melbourne Australia Scott Sunderland Chińska Republika Ludowa Wang Chongyang Holandia Teun Mulder
3. Kolumbia Cali Francja Michaël D'Almeida Francja François Pervis Ukraina Jewhen Bolibruch
4. Chińska Republika Ludowa Pekin Chińska Republika Ludowa Zhang Miao Niemcy Joachim Eilers Polska Kamil Kuczyński
Klasyfikacja końcowa Chińska Republika Ludowa Wang Chongyang Australia Scott Sunderland Wielka Brytania David Daniell

Sprint indywidualny[edytuj | edytuj kod]

Lp Miasto 1. miejsce 2. miejsce 3. miejsce
1. Wielka Brytania Manchester Wielka Brytania Chris Hoy Wielka Brytania Matthew Crampton Wielka Brytania Jason Kenny
2. Australia Melbourne Australia Shane Perkins Francja Kévin Sireau Wielka Brytania Matthew Crampton
3. Kolumbia Cali Francja Kévin Sireau Niemcy Robert Förstemann Niemcy Maximilian Levy
4. Chińska Republika Ludowa Pekin Nowa Zelandia Edward Dawkins Francja Michaël D'Almeida Francja Kévin Sireau
Klasyfikacja końcowa Francja Kévin Sireau Australia Shane Perkins Wielka Brytania Matthew Crampton

Sprint drużynowy[edytuj | edytuj kod]

Lp Miasto 1. miejsce 2. miejsce 3. miejsce
1. Wielka Brytania Manchester Wielka Brytania Team Sky + Hd
Ross Edgar
Chris Hoy
Jamie Staff
 Wielka Brytania
Matthew Crampton
David Daniell
Jason Kenny
 Niemcy
Robert Förstemann
Stefan Nimke
Tobias Wächter
2. Australia Melbourne Australia Team Jayco
Scott Sunderland
Shane Perkins
Daniel Ellis
 Niemcy
Carsten Bergemann
René Enders
Tobias Wächter
 Rosja
Siergiej Borysow
Dienis Dmitrijew
Siergiej Kuczerow
3. Kolumbia Cali Francja Cofidis
Teun Mulder
François Pervis
Kévin Sireau
 Niemcy
Robert Förstemann
Maximilian Levy
Mathias Stumpf
 Ukraina
Jewhen Bolibruch
Jurij Cupyk
Andrij Wynokurow
4. Chińska Republika Ludowa Pekin  Francja
Grégory Baugé
Kévin Sireau
Michaël D'Almeida
Australia Team Jayco
René Enders
Maximilian Levy
Stefan Nimke
 Chiny
Cheng Changsong
Zhang Lei
Zhang Miao
Klasyfikacja końcowa  Niemcy Australia Team Jayco Francja Cofidis

Wyścig indywidualny na dochodzenie[edytuj | edytuj kod]

Lp Miasto 1. miejsce 2. miejsce 3. miejsce
1. Wielka Brytania Manchester Wielka Brytania Geraint Thomas Belgia Dominique Cornu Ukraina Witalij Szczedow
2. Australia Melbourne Nowa Zelandia Jesse Sergent Australia Rohan Dennis Ukraina Witalij Szczedow
3. Kolumbia Cali Francja Witalij Popkow Kolumbia Juan Esteban Arango Litwa Gediminas Bagdonas
4. Chińska Republika Ludowa Pekin Ukraina Witalij Szczedow Australia Michael Hepburn Rosja Walerij Kajkow
Klasyfikacja końcowa Ukraina Witalij Szczedow Rosja Walerij Kajkow Francja Witalij Popkow

Wyścig drużynowy na dochodzenie[edytuj | edytuj kod]

Lp Miasto 1. miejsce 2. miejsce 3. miejsce
1. Wielka Brytania Manchester  Wielka Brytania
Steven Burke
Edward Clancy
Andrew Tennant
Geraint Thomas
 Hiszpania
Sergi Escobar
David Muntaner
Antonio Tauler
Eloy Teruel
 Ukraina
Maksym Fonrabe
Maksym Poliszczuk
Witalij Szczedow
Roman Kononenko
2. Australia Melbourne  Australia
Rohan Dennis
Luke Durbridge
Michael Hepburn
Cameron Meyer
 Wielka Brytania
Steven Burke
Edward Clancy
Andrew Tennant
Andrew Fenn
 Nowa Zelandia
Sam Bewley
Peter Latham
Jesse Sergent
Marc Ryan
3. Kolumbia Cali  Kolumbia
Juan Esteban Arango
Arles Castro
Edwin Ávila
Weimar Roldán
Rosja Lokomotiv
Artur Jerszow
Walerij Kajkow
Jewgienij Szałunow
Kiriłł Swiesznikow
 Hiszpania
Pablo Bernal
Ramon Domene
Sergi Escobar
Luis Mas
4. Chińska Republika Ludowa Pekin  Australia
Leigh Howard
Luke Durbridge
Michael Hepburn
Cameron Meyer
 Holandia
Levi Heimans
Arno van der Zwet
Tim Veldt
Sipke Zijlstra
 Nowa Zelandia
Thomas Scully
Shane Archbold
Myron Simpson
Aaron Gate
Klasyfikacja końcowa  Wielka Brytania  Australia  Hiszpania

Scratch[edytuj | edytuj kod]

Lp Miasto 1. miejsce 2. miejsce 3. miejsce
1. Wielka Brytania Manchester Rosja Iwan Kowalow Polska Łukasz Bujko Ukraina Serhij Łahkuti
2. Australia Melbourne Nowa Zelandia Thomas Scully Polska Łukasz Bujko Rosja Wiktor Szmałko
3. Kolumbia Cali Argentyna Ángel Darío Colla Niemcy Erik Mohs Kolumbia Leonardo Duque
4. Chińska Republika Ludowa Pekin Kanada Zachary Bell Nowa Zelandia Hayden Godfrey Austria Werner Riebenbauer
Klasyfikacja końcowa Polska Łukasz Bujko Kanada Zachary Bell Argentyna Ángel Darío Colla

Madison[edytuj | edytuj kod]

Lp Miasto 1. miejsce 2. miejsce 3. miejsce
1. Wielka Brytania Manchester  Belgia
Tim Mertens
Kenny De Ketele
 Niemcy
Roger Kluge
Robert Bartko
 Rosja
Siergiej Kolesnikow
Aleksiej Schmidt
2. Australia Melbourne  Nowa Zelandia
Marc Ryan
Thomas Scully
 Niemcy
Robert Bengsch
Marcel Kalz
 Ukraina
Serhij Łahkuti
Mychajło Radionow
3. Kolumbia Cali  Niemcy
Marcel Barth
Erik Mohs
Rosja Lokomotiv
Artur Jerszow
Walerij Kajkow
 Kolumbia
Carlos Ospina
Carlos Urán
4. Chińska Republika Ludowa Pekin  Hongkong
Kwok Ho Ting
Choi Ki Ho
 Włochy
Angelo Ciccone
Elia Viviani
 Nowa Zelandia
Myron Simpson
Thomas Scully
Klasyfikacja końcowa  Niemcy  Nowa Zelandia  Belgia

Wyścig punktowy[edytuj | edytuj kod]

Lp Miasto 1. miejsce 2. miejsce 3. miejsce
1. Wielka Brytania Manchester Wielka Brytania Chris Newton Hongkong Kwok Ho Ting Niemcy Roger Kluge
2. Australia Melbourne Australia Cameron Meyer Grecja Joanis Tamuridis Polska Łukasz Bujko
3. Kolumbia Cali Grecja Joanis Tamuridis Belgia Iljo Keisse Niemcy Marcel Barth
4. Chińska Republika Ludowa Pekin Kanada Zachary Bell Hongkong Kwok Ho Ting Nowa Zelandia Thomas Scully
Klasyfikacja końcowa Grecja Joanis Tamuridis Hongkong Kwok Ho Ting Kanada Zachary Bell

Kobiety[edytuj | edytuj kod]

Keirin[edytuj | edytuj kod]

Lp Miasto 1. miejsce 2. miejsce 3. miejsce
1. Wielka Brytania Manchester Litwa Simona Krupeckaitė Chińska Republika Ludowa Guo Shuang Australia Anna Meares
2. Australia Melbourne Australia Anna Meares Chińska Republika Ludowa Guo Shuang Niemcy Christin Muche
3. Kolumbia Cali Niemcy Christin Muche Australia Emily Rosemond Kolumbia Diana García
4. Chińska Republika Ludowa Pekin Chińska Republika Ludowa Guo Shuang Niemcy Miriam Welte Hongkong Lee Wai Sze
Klasyfikacja końcowa Chińska Republika Ludowa Guo Shuang Niemcy Christin Muche Australia Anna Meares

500 m[edytuj | edytuj kod]

Lp Miasto 1. miejsce 2. miejsce 3. miejsce
1. Wielka Brytania Manchester Australia Anna Meares Wielka Brytania Victoria Pendleton Holandia Willy Kanis
2. Australia Melbourne Australia Anna Meares Australia Kaarle McCulloch Francja Sandie Clair
3. Kolumbia Cali Litwa Simona Krupeckaitė Holandia Willy Kanis Kuba Lisandra Guerra
4. Chińska Republika Ludowa Pekin Holandia Willy Kanis Chińska Republika Ludowa Gong Jinjie Australia Anna Meares
Klasyfikacja końcowa Australia Anna Meares Holandia Willy Kanis Litwa Simona Krupeckaitė

Sprint indywidualny[edytuj | edytuj kod]

Lp Miasto 1. miejsce 2. miejsce 3. miejsce
1. Wielka Brytania Manchester Wielka Brytania Victoria Pendleton Chińska Republika Ludowa Guo Shuang Litwa Simona Krupeckaitė
2. Australia Melbourne Australia Anna Meares Chińska Republika Ludowa Guo Shuang Holandia Willy Kanis
3. Kolumbia Cali Litwa Simona Krupeckaitė Holandia Willy Kanis Kuba Lisandra Guerra
4. Chińska Republika Ludowa Pekin Chińska Republika Ludowa Guo Shuang Australia Anna Meares Chińska Republika Ludowa Lin Junhong
Klasyfikacja końcowa Chińska Republika Ludowa Guo Shuang Australia Anna Meares Holandia Willy Kanis

Sprint drużynowy[edytuj | edytuj kod]

Lp Miasto 1. miejsce 2. miejsce 3. miejsce
1. Wielka Brytania Manchester  Australia
Kaarle McCulloch
Anna Meares
 Holandia
Yvonne Hijgenaar
Willy Kanis
 Niemcy
Dana Glöss
Miriam Welte
2. Australia Melbourne  Chiny
Gong Jinjie
Lin Junhong
 Holandia
Yvonne Hijgenaar
Willy Kanis
 Australia
Emily Rosemond
Anna Meares
3. Kolumbia Cali  Holandia
Yvonne Hijgenaar
Willy Kanis
 Litwa
Simona Krupeckaitė
Gintarė Gaivenytė
 Rosja
Wiktorija Baranowa
Olga Strielcowa
4. Chińska Republika Ludowa Pekin  Chiny
Gong Jinjie
Lin Junhong
 Holandia
Yvonne Hijgenaar
Willy Kanis
 Australia
Emily Rosemond
Anna Meares
Klasyfikacja końcowa  Holandia  Australia  Chiny

Wyścig indywidualny na dochodzenie[edytuj | edytuj kod]

Lp Miasto 1. miejsce 2. miejsce 3. miejsce
1. Wielka Brytania Manchester Wielka Brytania Wendy Houvenaghel Australia Josephine Tomic Holandia Vera Koedooder
2. Australia Melbourne Wielka Brytania Wendy Houvenaghel Nowa Zelandia Alison Shanks Ukraina Łesia Kałytowśka
3. Kolumbia Cali Stany Zjednoczone Sarah Hammer Kanada Tara Whitten Litwa Vilija Sereikaitė
4. Chińska Republika Ludowa Pekin Nowa Zelandia Alison Shanks Litwa Vilija Sereikaitė Kanada Tara Whitten
Klasyfikacja końcowa Wielka Brytania Wendy Houvenaghel Nowa Zelandia Alison Shanks Litwa Vilija Sereikaitė

Wyścig drużynowy na dochodzenie[edytuj | edytuj kod]

Lp Miasto 1. miejsce 2. miejsce 3. miejsce
1. Wielka Brytania Manchester  Wielka Brytania
Elizabeth Armitstead
Wendy Houvenaghel
Joanna Rowsell
 Niemcy
Verena Jooß
Lisa Brennauer
Madeleine Sandig
 Australia
Tess Downing
Belinda Goss
Josephine Tomic
2. Australia Melbourne  Nowa Zelandia
Kaytee Boyd
Lauren Ellis
Alison Shanks
 Wielka Brytania
Katie Colclough
Wendy Houvenaghel
Joanna Rowsell
 Australia
Ashlee Ankudinoff
Sarah Kent
Josephine Tomic
3. Kolumbia Cali  Kanada
Tara Whitten
Laura Brown
Stephanie Roorda
 Stany Zjednoczone
Dotsie Bausch
Sarah Hammer
Lauren Tamayo
 Litwa
Vaida Pikauskaitė
Vilija Sereikaitė
Aušrinė Trebaitė
4. Chińska Republika Ludowa Pekin  Australia
Ashlee Ankudinoff
Sarah Kent
Josephine Tomic
 Nowa Zelandia
Jaime Nielsen
Lauren Ellis
Alison Shanks
 Kanada
Tara Whitten
Laura Brown
Stephanie Roorda
Klasyfikacja końcowa  Australia  Nowa Zelandia  Wielka Brytania

Scratch[edytuj | edytuj kod]

Lp Miasto 1. miejsce 2. miejsce 3. miejsce
1. Wielka Brytania Manchester Australia Belinda Goss Rosja Jewgienija Romaniuta Stany Zjednoczone Shelley Olds
2. Australia Melbourne Rosja Jewgienija Romaniuta Włochy Giorgia Bronzini Stany Zjednoczone Theresa Cliff-Ryan
3. Kolumbia Cali Białoruś Tacciana Szarakowa Włochy Giorgia Bronzini Kuba Yumari González
4. Chińska Republika Ludowa Pekin Holandia Vera Koedooder Litwa Aušrinė Trebaitė Rosja Jewgienija Romaniuta
Klasyfikacja końcowa Rosja Jewgienija Romaniuta Włochy Giorgia Bronzini Holandia Vera Koedooder

Wyścig punktowy[edytuj | edytuj kod]

Lp Miasto 1. miejsce 2. miejsce 3. miejsce
1. Wielka Brytania Manchester Wielka Brytania Elizabeth Armitstead Kuba Yumari González Rosja Jewgienija Romaniuta
2. Australia Melbourne Włochy Giorgia Bronzini Stany Zjednoczone Shelley Olds Niemcy Madeleine Sandig
3. Kolumbia Cali Włochy Giorgia Bronzini Kanada Tara Whitten Niemcy Charlotte Becker
4. Chińska Republika Ludowa Pekin Australia Megan Dunn Rosja Jelena Czałych Włochy Giorgia Bronzini
Klasyfikacja końcowa Włochy Giorgia Bronzini Białoruś Tacciana Szarakowa Kuba Yumari González

Linki zewnętrzne[edytuj | edytuj kod]