Puchar Świata w kolarstwie torowym 2012/2013

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Skocz do: nawigacji, wyszukiwania
Puchar Świata w kolarstwie torowym
2011/20122012/20132013/2014
Zwycięzca
 Niemcy

Puchar Świata w kolarstwie torowym w sezonie 2012/2013 to 21. edycja tej imprezy. Organizowany przez UCI, obejmował trzy rundy: w kolumbijskim Cali w dniach 11-13 października 2012, w szkockim Glasgow w dniach 16-18 listopada 2012 oraz w meksykańskim Aguascalientes w dniach 17-19 stycznia 2013 roku.

Trofeum sprzed roku obroniła reprezentacja Niemiec.

Klasyfikacja narodów[edytuj | edytuj kod]

Miejsce Państwo Punkty
1.  Niemcy 178
2.  Wielka Brytania 156
3.  Francja 140
4.  Australia 120
5.  Rosja 104
5.  Hiszpania 104
7.  Kolumbia 97
8.  Włochy 83
9.  Japonia 79
10.  Polska 71

Wyniki[edytuj | edytuj kod]

Mężczyźni[edytuj | edytuj kod]

Keirin[edytuj | edytuj kod]

Lp Miasto 1. miejsce 2. miejsce 3. miejsce
1. Kolumbia Cali Kolumbia Fabián Puerta Japonia Tomoyuki Kawabata Niemcy Marc Schröder
2. Wielka Brytania Glasgow Niemcy Stefan Bötticher Australia Peter Lewis Japonia Takashi Sakamoto
3. Meksyk Aguascalientes Holandia Matthijs Büchli Japonia Kazunari Watanabe Francja François Pervis
Klasyfikacja końcowa Holandia Matthijs Büchli Niemcy Stefan Bötticher Kolumbia Fabián Puerta

1000 m[edytuj | edytuj kod]

Lp Miasto 1. miejsce 2. miejsce 3. miejsce
1. Kolumbia Cali Kolumbia Fabián Puerta Wielka Brytania Kian Emadi-Coffin Francja Quentin Lafargue
Klasyfikacja końcowa Kolumbia Fabián Puerta Wielka Brytania Kian Emadi-Coffin Francja Quentin Lafargue

Sprint indywidualny[edytuj | edytuj kod]

Lp Miasto 1. miejsce 2. miejsce 3. miejsce
1. Kolumbia Cali Niemcy Philipp Thiele Kolumbia Fabián Puerta Niemcy Eric Engler
2. Wielka Brytania Glasgow Niemcy Stefan Bötticher Niemcy Robert Förstemann Rosja Dienis Dmitrijew
3. Meksyk Aguascalientes Rosja Dienis Dmitrijew Niemcy Max Niederlag Hiszpania Juan Peralta
Klasyfikacja końcowa Rosja Dienis Dmitrijew Hiszpania Juan Peralta Niemcy Stefan Bötticher

Sprint drużynowy[edytuj | edytuj kod]

Lp Miasto 1. miejsce 2. miejsce 3. miejsce
1. Kolumbia Cali  Niemcy
Philipp Thiele
Eric Engler
Marc Schröder
 Japonia
Tomoyuki Kawabata
Takashi Sakamoto
Kenta Inake
 Wenezuela
Juan Orellana
César Marcano
Ángel Pulgar
2. Wielka Brytania Glasgow  Niemcy
René Enders
Robert Förstemann
Stefan Bötticher
 Wielka Brytania
Philip Hindes
Jason Kenny
Edward Clancy
 Francja
Julien Palma
Kévin Sireau
Quentin Lafargue
3. Meksyk Aguascalientes  Nowa Zelandia
Ethan Mitchell
Sam Webster
Edward Dawkins
 Francja
Kévin Sireau
François Pervis
Michaël D'Almeida
 Australia
Alex Bird
Mitchell Bullen
Peter Lewis
Klasyfikacja końcowa  Niemcy  Francja  Nowa Zelandia

Wyścig indywidualny na dochodzenie[edytuj | edytuj kod]

Lp Miasto 1. miejsce 2. miejsce 3. miejsce
1. Wielka Brytania Glasgow Dania Lasse Norman Hansen Irlandia Martyn Irvine Hiszpania David Muntaner
Klasyfikacja końcowa Dania Lasse Norman Hansen Irlandia Martyn Irvine Hiszpania David Muntaner

Wyścig drużynowy na dochodzenie[edytuj | edytuj kod]

Lp Miasto 1. miejsce 2. miejsce 3. miejsce
1. Kolumbia Cali  Kolumbia
Edwin Ávila
Juan Esteban Arango
Arles Castro
Weimar Roldán
 Rosja
Siergiej Szyłow
Maksim Kozyrew
Pawieł Karpienkow
Dmitrij Sokołow
 Szwajcaria
Loïc Perizzolo
Kilian Moser
Frank Pasche
Cyrille Thièry
2. Wielka Brytania Glasgow  Dania
Casper von Folsach
Lasse Norman Hansen
Mathias Møller Nielsen
Rasmus Quaade
 Niemcy
Maximilian Beyer
Henning Bommel
Theo Reinhardt
Kersten Thiele
 Belgia
Kenny De Ketele
Jasper De Buyst
Moreno De Pauw
Gijs Van Hoecke
3. Meksyk Aguascalientes  Rosja
Jewgienij Kowalow
Iwan Sawicki
Aleksandr Sierow
Nikołaj Żurkin
 Szwajcaria
Loïc Perizzolo
Tom Bohli
Silvan Dillier
Stefan Küng
 Włochy
Liam Bertazzo
Marco Coledan
Francesco Lamon
Michele Scartezzini
Klasyfikacja końcowa  Szwajcaria  Rosja  Ukraina

Scratch[edytuj | edytuj kod]

Lp Miasto 1. miejsce 2. miejsce 3. miejsce
1. Wielka Brytania Glasgow Szwajcaria Tristan Marguet Irlandia Martyn Irvine Holandia Roy Eefting
Klasyfikacja końcowa Szwajcaria Tristan Marguet Irlandia Martyn Irvine Holandia Roy Eefting

Madison[edytuj | edytuj kod]

Lp Miasto 1. miejsce 2. miejsce 3. miejsce
1. Meksyk Aguascalientes  Francja
Vivien Brisse
Thomas Boudat
 Ukraina
Mychajło Radionow
Serhij Łahkuti
 Szwajcaria
Silvan Dillier
Stefan Küng
Klasyfikacja końcowa Francja Tristan Marguet Ukraina Martyn Irvine Szwajcaria Roy Eefting

Wyścig punktowy[edytuj | edytuj kod]

Lp Miasto 1. miejsce 2. miejsce 3. miejsce
1. Kolumbia Cali Austria Andreas Graf Polska Wojciech Pszczolarski Walia Jonathan Mould
Klasyfikacja końcowa Austria Andreas Graf Polska Wojciech Pszczolarski Walia Jonathan Mould

Omnium[edytuj | edytuj kod]

Lp Miasto 1. miejsce 2. miejsce 3. miejsce
1. Kolumbia Cali Włochy Paolo Simion Hiszpania David Muntaner Szwajcaria Loïc Perizzolo
2. Wielka Brytania Glasgow Niemcy Lucas Liß Australia Glenn O'Shea Hiszpania Unai Elorriaga
3. Meksyk Aguascalientes Rosja Artur Jerszow Francja Vivien Brisse Czechy Ondřej Rybín
Klasyfikacja końcowa Szwajcaria Loïc Perizzolo Rosja Artur Jerszow Niemcy Lucas Liß

Kobiety[edytuj | edytuj kod]

Keirin[edytuj | edytuj kod]

Lp Miasto 1. miejsce 2. miejsce 3. miejsce
1. Kolumbia Cali Kolumbia Juliana Gaviria Meksyk Luz Daniela Gaxiola Francja Virginie Cueff
2. Wielka Brytania Glasgow Niemcy Kristina Vogel Rosja Jekatierina Gnidienko Hongkong Lee Wai Sze
3. Meksyk Aguascalientes Chińska Republika Ludowa Zhong Tianshi Chińska Republika Ludowa Gong Jinjie Chińska Republika Ludowa Xu Yulei
Klasyfikacja końcowa Hongkong Lee Wai Sze Wielka Brytania Rebecca James Chińska Republika Ludowa Zhong Tianshi

500 m[edytuj | edytuj kod]

Lp Miasto 1. miejsce 2. miejsce 3. miejsce
1. Wielka Brytania Glasgow Białoruś Olga Panarina Niemcy Kristina Vogel Hiszpania Tania Calvo
Klasyfikacja końcowa Białoruś Olga Panarina Niemcy Kristina Vogel Hiszpania Tania Calvo

Sprint indywidualny[edytuj | edytuj kod]

Lp Miasto 1. miejsce 2. miejsce 3. miejsce
1. Kolumbia Cali Hongkong Lee Wai Sze Wielka Brytania Rebecca James Wielka Brytania Jessica Varnish
2. Wielka Brytania Glasgow Niemcy Kristina Vogel Wielka Brytania Jessica Varnish Wielka Brytania Rebecca James
3. Meksyk Aguascalientes Chińska Republika Ludowa Gong Jinjie Kuba Lisandra Guerra Hongkong Lee Wai Sze
Klasyfikacja końcowa Hongkong Lee Wai Sze Wielka Brytania Jessica Varnish Wielka Brytania Rebecca James

Sprint drużynowy[edytuj | edytuj kod]

Lp Miasto 1. miejsce 2. miejsce 3. miejsce
1. Kolumbia Cali  Wielka Brytania
Rebecca James
Jessica Varnish
 Japonia
Kayono Maeda
Hiroko Ishii
 Kolumbia
Martha Bayona
Juliana Gaviria
2. Wielka Brytania Glasgow  Wielka Brytania
Rebecca James
Jessica Varnish
 Hiszpania
Tania Calvo
Helena Casas
 Francja
Sandie Clair
Olivia Montauban
3. Meksyk Aguascalientes  Australia
Kaarle McCulloch
Stephanie Morton
 Chiny
Xu Yulei
Zhong Tianshi
 Rosja
Darja Szmielewa
Anastasija Wojnowa
Klasyfikacja końcowa  Wielka Brytania  Japonia  Chiny

Wyścig indywidualny na dochodzenie[edytuj | edytuj kod]

Lp Miasto 1. miejsce 2. miejsce 3. miejsce
1. Meksyk Aguascalientes Polska Katarzyna Pawłowska Kolumbia María Luisa Calle Australia Rebecca Wiasak
Klasyfikacja końcowa Polska Katarzyna Pawłowska Kolumbia María Luisa Calle Australia Rebecca Wiasak

Wyścig drużynowy na dochodzenie[edytuj | edytuj kod]

Lp Miasto 1. miejsce 2. miejsce 3. miejsce
1. Kolumbia Cali  Włochy
Giulia Donato
Beatrice Bartelloni
Maria Giulia Confalonieri
 Walia
Elinor Barker
Ciara Horne
Amy Roberts
 Kolumbia
Lorena Vargas
María Luisa Calle
Valentina Paniagua
2. Wielka Brytania Glasgow  Wielka Brytania
Laura Trott
Elinor Barker
Danielle King
 Australia
Ashlee Ankudinoff
Amy Cure
Melissa Hoskins
 Białoruś
Tacciana Szarakowa
Alena Dyłko
Aksana Papko
3. Meksyk Aguascalientes  Kanada
Gillian Carleton
Jasmin Glaesser
Stephanie Roorda
 Ukraina
Iwana Borowyczenko
Waleryja Kononenko
Anna Nahirna
 Walia
Elinor Barker
Ciara Horne
Amy Roberts
Klasyfikacja końcowa  Włochy  Walia  Białoruś

Scratch[edytuj | edytuj kod]

Lp Miasto 1. miejsce 2. miejsce 3. miejsce
1. Kolumbia Cali Australia Isabella King Czechy Jarmila Machačová Włochy Elena Cecchini
Klasyfikacja końcowa Australia Isabella King Czechy Jarmila Machačová Włochy Elena Cecchini

Wyścig punktowy[edytuj | edytuj kod]

Lp Miasto 1. miejsce 2. miejsce 3. miejsce
1. Meksyk Aguascalientes Polska Katarzyna Pawłowska Czechy Jarmila Machačová Kuba Yudelmis Domínguez
Klasyfikacja końcowa Polska Katarzyna Pawłowska Czechy Jarmila Machačová Kuba Yudelmis Domínguez

Omnium[edytuj | edytuj kod]

Lp Miasto 1. miejsce 2. miejsce 3. miejsce
1. Kolumbia Cali Australia Isabella King Polska Natalia Rutkowska Czechy Jarmila Machačová
2. Wielka Brytania Glasgow Wielka Brytania Laura Trott Australia Ashlee Ankudinoff Rosja Tamara Bałabolina
3. Meksyk Aguascalientes Stany Zjednoczone Sarah Hammer Chińska Republika Ludowa Li Huang Hiszpania Leire Olaberría
Klasyfikacja końcowa Stany Zjednoczone Sarah Hammer Wielka Brytania Laura Trott Australia Isabella King

Linki zewnętrzne[edytuj | edytuj kod]