Turniej o Złoty Kask 1969

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Skocz do: nawigacja, szukaj
Złoty Kask 1969
Poprzednie: 1968 Następne: 1970
Edward Jancarz - zdobywca ZK 1969

Turniej o Złoty Kask 1969 – rozegrany w sezonie 1969 turniej żużlowy z cyklu rozgrywek o „Złoty Kask”. Wygrał Edward Jancarz, drugi był Andrzej Pogorzelski i Andrzej Wyglenda stanął na najniższym stopniu.

Wyniki[edytuj | edytuj kod]

Czołówka piątka

I turniej[edytuj | edytuj kod]

Msc. Zawodnik Klub Pkt
1 Zbigniew Podlecki Wybrzeże Gdańsk 15
2 Andrzej Pogorzelski Stal Gorzów Wlkp. 12
3 Zdzisław Dobrucki Unia Leszno 12
4 Zygmunt Pytko Unia Tarnów 11
5 Paweł Waloszek Śląsk Świętochłowice 10

II turniej[edytuj | edytuj kod]

Msc. Zawodnik Klub Pkt
1 Andrzej Wyglenda ROW Rybnik 13
2 Edward Jancarz Stal Gorzów Wlkp. 12
3 Antoni Woryna ROW Rybnik 11
4 Jerzy Trzeszkowski Sparta Wrocław 11
5 Zbigniew Podlecki Wybrzeże Gdańsk 10

III turniej[edytuj | edytuj kod]

Msc. Zawodnik Klub Pkt
1 Andrzej Wyglenda ROW Rybnik 14
2 Zbigniew Podlecki Wybrzeże Gdańsk 12
3 Zdzisław Dobrucki Unia Leszno 12
4 Edward Jancarz Stal Gorzów Wlkp. 9
5 Henryk Glücklich Polonia Bydgoszcz 9

IV turniej[edytuj | edytuj kod]

Msc. Zawodnik Klub Pkt
1 Edward Jancarz Stal Gorzów Wlkp. 15
2 Stanisław Tkocz ROW Rybnik 14
3 Zbigniew Podlecki Wybrzeże Gdańsk 12
4 Andrzej Pogorzelski Stal Gorzów Wlkp. 11
5 Jerzy Padewski Stal Gorzów Wlkp. 10

V turniej[edytuj | edytuj kod]

Msc. Zawodnik Klub Pkt
1 Edward Jancarz Stal Gorzów Wlkp. 15
2 Zbigniew Podlecki Wybrzeże Gdańsk 12
3 Andrzej Wyglenda ROW Rybnik 12
4 Antoni Woryna ROW Rybnik 11
5 Jerzy Padewski Stal Gorzów Wlkp. 11

VI turniej[edytuj | edytuj kod]

Msc. Zawodnik Klub Pkt
1 Edward Jancarz Stal Gorzów Wlkp. 15
2 Henryk Glücklich Polonia Bydgoszcz 12
3 Andrzej Wyglenda ROW Rybnik 12
4 Jan Mucha Śląsk Świętochłowice 12
5 Stanisław Kasa Polonia Bydgoszcz 11

VII turniej[edytuj | edytuj kod]

Msc. Zawodnik Klub Pkt
1 Andrzej Pogorzelski Stal Gorzów Wlkp. 14
2 Edward Jancarz Stal Gorzów Wlkp. 13
3 Henryk Glücklich Polonia Bydgoszcz 12
4 Zygmunt Pytko Unia Tarnów 11
5 Jan Mucha Śląsk Świętochłowice 11

VIII turniej[edytuj | edytuj kod]

Msc. Zawodnik Klub Pkt
1 Paweł Waloszek Śląsk Świętochłowice 15
2 Jerzy Gryt ROW Rybnik b.d.
3 Henryk Glücklich Polonia Bydgoszcz 12
4 Stanisław Kasa Polonia Bydgoszcz 10
5 Jerzy Trzeszkowski Sparta Wrocław 8

Klasyfikacja końcowa[edytuj | edytuj kod]

Uwaga!: Odliczono dwa najgorsze wyniki.

Poz Zawodnik Klub CZE WRO GDA ŚWI GOR BDG RZE RYB Punkty
1 Edward Jancarz Stal Gorzów Wlkp. 7 12 9 15 15 15 13 79
2 Andrzej Pogorzelski Stal Gorzów Wlkp. 12 6 9 11 10 7 14 0 63
3 Andrzej Wyglenda ROW Rybnik 13 14 6 12 12 3 60
4 Henryk Glücklich Polonia Bydgoszcz 7 8 9 5 7 12 12 12 60
5 Paweł Waloszek Śląsk Świętochłowice 10 10 9 7 9 14 59
6 Zdzisław Dobrucki Unia Leszno 12 6 12 7 4 8 6 51
7 Zygmunt Pytko Unia Tarnów 11 10 8 1 7 11 4 51
8 Zbigniew Podlecki Wybrzeże Gdańsk 15 10 12 12 12? 49
9 Jerzy Trzeszkowski Sparta Wrocław 9 11 5 2 5 2 9 8 47
10 Jan Mucha Śląsk Świętochłowice 4 8 10 12 11 45
11 Stanisław Kasa Polonia Bydgoszcz 4 3 6 1 11 9 10 43
12 Jerzy Padewski Stal Gorzów Wlkp. 7 2 7 10 11 4 41
13 Stanisław Tkocz ROW Rybnik 9 14 8 9 40
14 Edmund Migoś Stal Gorzów Wlkp. 3 7 6 8 8 6 38
15 Antoni Woryna ROW Rybnik 6 11 7 11 35
16 Piotr Bruzda Sparta Wrocław 9 5 3 3 2 3 4 6 30
17 Jerzy Gryt ROW Rybnik b.d b.d
18 Andrzej Tanaś Unia Tarnów 6 1 0 7
19 Henryk Żyto Wybrzeże Gdańsk 7 7
20 Jan Kolber Stal Rzeszów 7 7
21 Andrzej Koselski Polonia Bydgoszcz 6 6
22 Stanisław Witkowski Polonia Bydgoszcz 5 5
23 Benedykt Kosek Polonia Bydgoszcz 5 5
24 Erwin Brabański Śląsk Świętochłowice 3 2
25 Wojciech Jurasz Stal Gorzów Wlkp. 3 3
26 Grzegorz Kuźniar Stal Rzeszów 3 3
27 Adam Ciepiela Stal Rzeszów 3 3
28 Stanisław Lalicki Stal Rzeszów 3 3
29 Zygfryd Friedek Kolejarz Opole 2 2
30 Wiktor Waloszek Śląsk Świętochłowice 2 2
31 Marian Zaranek Polonia Bydgoszcz 2 2
32 Zdzisław Hap Stal Rzeszów 2 2
33 Bogdan Berliński Wybrzeże Gdańsk 1 1
34 Józef Batko Stal Rzeszów 1 1
35 Jerzy Kowalski Unia Leszno 0 0
36 Marek Cieślak Włókniarz Częstochowa 0 0
Kolor Wynik
Złoty Zwycięzca
Srebrny 2. miejsce
Brązowy 3. miejsce
Limanowy 4. miejsce
cyjan 5. miejsce

Bibliografia[edytuj | edytuj kod]