Civilization: Call to Power

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Civilization: Call to Power
Producent Activision
Wydawca Activision, Loki Software
Data wydania marzec 1999
Gatunek strategia turowa
Wymagania sprzętowe
Platforma PC (BeOS, Linux, Mac OS, Windows)
Nośniki CD
Kontrolery klawiatura, mysz

Civilization: Call to Power – strategia turowa, powstała na bazie serii Civilization Sida Meiera. Podobnie jak w oryginale, gracz zarządza wybranym przez siebie narodem, rozwijając go przez kolejne stulecia. W tym celu musi zakładać nowe miasta i kierować ich rozbudową, opracowywać nowe technologie, tworzyć infrastrukturę, budować cuda świata, prowadzić wojny z innymi narodami i sterować polityką wewnętrzną. Stopień skomplikowania jest zwiększony w stosunku do oryginału, wprowadzając w każdej z tych dziedzin nowe rozwiązania. Główną różnicą jest rozszerzenie rozgrywki również w przyszłość, umożliwiając graczowi opracowanie licznych futurystycznych technologii.

Gra obejmuje pięć epok: Starożytność (Ancient Age), Renesans (Renaissance), Współczesność (Modern Age), Epokę genetyki (Genetic Age) i Epokę Diamentu (Diamont Age). Futurystyczne technologie umożliwiają graczowi z czasem przenieść rozgrywkę również na dna oceanów i w przestrzeń kosmiczną.

W 2000 roku został wydany sequel Call to Power 2, będący w dużej mierze klonem tej gry. W sequelu poprawiono większość problemów z niewygodnym interfejsem i niezbalansowaniem gry, zmieniono warunki zwycięstwa i dodano nowe możliwości dyplomatyczne.