Czarnogóra na Letnich Igrzyskach Olimpijskich 2016

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Czarnogóra na Letnich Igrzyskach Olimpijskich 2016
Czarnogóra
Kod MKOl MNE
Letnie Igrzyska Olimpijskie 2016
Rio de Janeiro
Chorąży Bojana Popović
Liczba zawodników 34 w 7 dyscyplinach
Medale Złoto
0
Srebro
0
Brąz
0
Razem
0

Czarnogórę na Letnich Igrzyskach Olimpijskich 2016 reprezentowało 34 zawodników, z czego 17 kobiet oraz 17 mężczyzn. Chorążym reprezentacji została piłkarka ręczna Bojana Popović[1]. Nie udało się zdobyć żadnego medalu.

Był to trzeci udział reprezentacji Czarnogóry na letnich igrzyskach olimpijskich.

Reprezentanci[edytuj | edytuj kod]

Udział zawodników według dyscyplin
Dyscyplina Mężczyźni Kobiety Razem
Judo 1 0 1
Lekkoatletyka 1 1 2
Piłka ręczna 0 14 14
Piłka wodna 13 0 13
Pływanie 1 1 2
Tenis ziemny 0 1 1
Żeglarstwo 1 0 1

Judo[edytuj | edytuj kod]

Zawodnik Konkurencja 1/32 finału 1/16 finału 1/8 finału Ćwierćfinał Półfinał Finał
Srđan Mrvaljević –81 kg mężczyzn Wolny los Mołdawia Duminică
P 000–002
Nie zakwalifikował się

Lekkoatletyka[edytuj | edytuj kod]

Zawodnik Konkurencja Eliminacje Finał
Wynik Pozycja Wynik Pozycja
Danijel Furtula Rzut dyskiem mężczyzn NM Nie zakwalifikował się
Slađana Perunović Maraton kobiet DNF

Piłka ręczna[edytuj | edytuj kod]

Reprezentacja Konkurencja Faza grupowa Ćwierćfinał Półfinał Finał
Przeciwnicy Pozycja
 Czarnogóra Turniej kobiet  Hiszpania
P 19–25
 Angola
P 25–27
 Rumunia
P 21–25
 Norwegia
P 19–28
 Brazylia
P 23–29
6. Nie zakwalifikowali się
Numer Pozycja Zawodnik Data urodzenia Wzrost Klub
1 BR Vukčević, MarinaMarina Vukčević 1993-08-2424 sierpnia 1993 178 cm Francja Metz Handball
2 PS Petrović, RadmilaRadmila Petrović 1988-04-1919 kwietnia 1988 157 cm Czarnogóra Budućnost Podgorica
4 PS Radičević, JovankaJovanka Radičević 1986-10-2323 października 1986 169 cm Macedonia Północna Wardar Skopje
9 LR Jauković, ĐurđinaĐurđina Jauković 1997-02-2424 lutego 1997 185 cm Czarnogóra Budućnost Podgorica
10 ŚR Bulatović, AnđelaAnđela Bulatović 1987-01-1515 stycznia 1987 175 cm Węgry Érdi VSE
15 PR Klikovac, AndreaAndrea Klikovac 1991-05-055 maja 1991 174 cm Macedonia Północna Wardar Skopje
17 LR Popović, BojanaBojana Popović 1979-11-2020 listopada 1979 185 cm Czarnogóra Budućnost Podgorica
22 BR Barjaktarović, SonjaSonja Barjaktarović 1986-09-1111 września 1986 180 cm Turcja Bursa Osmangaz
32 PR Bulatović, KatarinaKatarina Bulatović 1984-11-1515 listopada 1984 186 cm Czarnogóra Budućnost Podgorica
66 OB Ramusović, EmaEma Ramusović 1996-11-2828 listopada 1996 182 cm Czarnogóra Budućnost Podgorica
77 LS Mehmedović, MajdaMajda Mehmedović 1990-05-2525 maja 1990 169 cm Rumunia CSM Bukareszt
88 LS Pavićević, BiljanaBiljana Pavićević 1988-05-1212 maja 1988 170 cm Czarnogóra Budućnost Podgorica
90 LR Raičević, MilenaMilena Raičević 1990-03-1212 marca 1990 178 cm Czarnogóra Budućnost Podgorica
92 OB Lazović, SuzanaSuzana Lazović 1992-01-2828 stycznia 1992 176 cm Czarnogóra Budućnost Podgorica
Trener: Adžić, DraganDragan Adžić 1969-12-1313 grudnia 1969

Piłka wodna[edytuj | edytuj kod]

Reprezentacja Konkurencja Faza grupowa Ćwierćfinał Półfinał Finał Pozycja
Przeciwnicy Pozycja
 Czarnogóra Turniej mężczyzn  Francja
W 7–4
 Chorwacja
P 7–8
 Włochy
P 5–6
 Stany Zjednoczone
W 8–5
 Hiszpania
R 9–9
4. (Q)  Węgry
W 9–9 (k. 4–2)
 Chorwacja
P 8–12
o 3. miejsce:
 Włochy
P 10–12
4.
Numer Pozycja Zawodnik Data urodzenia Wzrost Klub
1 BR Radić, ZdravkoZdravko Radić 1979-06-2424 czerwca 1979 193 cm Włochy S.S. Lazio
2 OB Brguljan, DraškoDraško Brguljan 1984-12-2727 grudnia 1984 194 cm Węgry Orvosegyetem SC
3 OB Pasković, VjekoslavVjekoslav Pasković 1985-03-2323 marca 1985 180 cm Turcja Galatasaray Stambuł
4 ŚN Petrović, AntonioAntonio Petrović 1982-09-2424 września 1982 193 cm Chorwacja Primorje Rijeka
5 ŚO Brguljan, DarkoDarko Brguljan 1990-11-055 listopada 1990 180 cm Włochy Circolo Canottieri Napoli
6 OB Radović, AleksandarAleksandar Radović 1987-02-2424 lutego 1987 191 cm Niemcy SG Waspo'98 Hannover
7 OB Janović, MlađanMlađan Janović 1984-06-1111 czerwca 1984 180 cm Turcja Galatasaray Stambuł
8 OB Čučković, UrošUroš Čučković 1990-04-2525 kwietnia 1990 199 cm Węgry Egri VK
9 ŚO Ivović, AleksandarAleksandar Ivović 1986-02-2424 lutego 1986 197 cm Włochy Pro Recco Waterpolo 1913
10 ŚN Mišić, SašaSaša Mišić 1987-08-2424 sierpnia 1987 198 cm Rosja Kinef Kiriszy
11 ŚN Klikovac, FilipFilip Klikovac 1989-02-077 lutego 1989 190 cm Włochy KCircolo Nautico Posillipo
12 ŚO Jokić, PredragPredrag Jokić 1983-02-033 lutego 1983 188 cm Niemcy SG Waspo'98 Hannover
13 BR Šćepanović, MilošMiloš Šćepanović 1982-11-099 listopada 1982 185 cm Turcja Galatasaray Stambuł
Trener: Gojković, VladimirVladimir Gojković 1981-01-2929 stycznia 1981

Pływanie[edytuj | edytuj kod]

Zawodnik Konkurencja Eliminacje Półfinał Finał
Czas Pozycja Czas Pozycja Czas Pozycja
Maksim Inić 50 m stylem dowolnym mężczyzn 23,88 51. Nie zakwalifikował się
Jovana Terzić 100 m stylem dowolnym kobiet 59,59 42. Nie zakwalifikowała się

Tenis ziemny[edytuj | edytuj kod]

Zawodnik Konkurencja 1/32 finału 1/16 finału 1/8 finału Ćwierćfinał Półfinał Finał
Danka Kovinić Singel kobiet Stany Zjednoczone Keys
P 0–2
Nie zakwalifikowała się

Żeglarstwo[edytuj | edytuj kod]

Zawodnik Konkurencja Wyścig Punkty Pozycja
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 M
Milivoj Dukić Laser mężczyzn 12 26 35 24 33 19 32 34 33 29 232 29.

Przypisy[edytuj | edytuj kod]

  1. Bojana Popović nosi crnogorsku zastavu u Riju! (bośn.). [dostęp 2018-01-17].