Gruzja na Letnich Igrzyskach Olimpijskich 2016

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Gruzja na Letnich Igrzyskach Olimpijskich 2016
Gruzja
Kod MKOl GEO
Letnie Igrzyska Olimpijskie 2016
Rio de Janeiro
Chorąży Awtandil Czrikiszwili (otwarcie)
Lasza Talachadze (zamknięcie)
Liczba zawodników 40 w 40 konkurencjach w 11 dyscyplinach
Medale
Pozycja: 38.
Złoto
2
Srebro
1
Brąz
4
Razem
7

Gruzja na Letnich Igrzyskach Olimpijskich 2016 – występ kadry sportowców reprezentujących Gruzję na igrzyskach olimpijskich w Rio de Janeiro. Reprezentacja liczyła 40 zawodników – 30 mężczyzn i 10 kobiet. Był to szósty start reprezentacji Gruzji na letnich igrzyskach olimpijskich.

Zdobyte medale[edytuj | edytuj kod]

Medal Zawodnik Dyscyplina Konkurencja Rezultat Data Źródło
Gold medal.svg Złoto Lasza Talachadze Podnoszenie ciężarów + 105 kg mężczyzn 473 kg WR OR 16 sierpnia [1][2][3][4]
Gold medal.svg Złoto Wladimer Chinczegaszwili Zapasy - 57 kg w stylu wolnym mężczyzn W finale wygrał
z reprezentantem Japonii Rei Higuchi 4:3
19 sierpnia [5][6][7]
Silver medal.svg Srebro Warlam Liparteliani Judo kategoria do 90 kg mężczyzn W finale przegrał
z reprezentantem Japonii Mashu Baker 000:001
10 sierpnia [8][9][10]
Bronze medal.svg Brąz Lasza Szawdatuaszwili Judo kategoria do 73 kg mężczyzn W pojedynku o brązowy medal wygrał
z reprezentantem Izraela Sagi Muki 100:000
8 sierpnia [8][11][12]
Bronze medal.svg Brąz Szmagi Bolkwadze Zapasy kategoria do 66 kg w stylu klasycznym mężczyzn W pojedynku o brązowy medal wygrał
z reprezentantem Japonii Tomohiro Inoue 3:0
16 sierpnia [13][14][15]
Bronze medal.svg Brąz Irakli Turmanidze Podnoszenie ciężarów + 105 kg mężczyzn 448 kg 16 sierpnia [1][16][3][4]
Bronze medal.svg Brąz Geno Petriaszwili Zapasy kategoria do 125 kg w stylu wolnym mężczyzn W pojedynku o brązowy medal wygrał
z reprezentantem Stanów Zjednoczonych Tervel Dlagnev 10:0
20 sierpnia [17][18][19]

Reprezentanci[edytuj | edytuj kod]

Gimnastyka[edytuj | edytuj kod]

Gimnastyka artystyczna[edytuj | edytuj kod]

Zawodniczka Konkurencja Kwalifikacje Finał Źródło
Przyrząd Razem Miejsce Przyrząd Razem Miejsce
H B C R H B C R
Salome Pażawa wielobój indywidualny 17,233 17,783 17,433 16,666 69,15 14. NQ 14. [20]

Skoki na trampolinie[edytuj | edytuj kod]

Kobiety
Zawodniczka Konkurencja Kwalifikacje Finał Źródło
Układ obowiązkowy Układ dowolny Razem Miejsce Trudność Wykonanie Lot Razem Miejsce
Luba Golowina indywidualnie 47,080 51,205 98,285 8. Q 14,400 21,300 15,310 51,010 7. [21]

Judo[edytuj | edytuj kod]

Mężczyźni
Zawodnik Konkurencja 1/32 1/16 1/8 Ćwierćfinał Półfinał Repasaż Finał/BM Źródło
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Pozycja
Amiran Papinaszwili – 60 kg BYE Kanada Pessoa
W 011-000
Bułgaria Gerczew
W 100-000
Japonia Takatō
W 100-000
Rosja Mudranow
P 000-100
BYE Uzbekistan Urozboyev
P 000-001
5. [8][22][23]
Waża Margwelaszwili – 66 kg BYE Słowenia Gomboc
P 000-100
NQ 17. [8][24][25]
Lasza Szawdatuaszwili – 73 kg BYE Kuba Estrada
W 100-000
Sri Lanka Repiyallage
W 100-000
Japonia Ōno
P 010-000
NQ Rosja Iartcev
W 100-001
Izrael Muki
W 100-000
3. [8][11][12]
Awtandil Czrikiszwili – 81 kg BYE Kuba Morales
W 001-000
Salwador Turcios
W 000-000
Włochy Marconcini
W 011-000
Stany Zjednoczone Stevens
P 000-100
BYE Japonia Nagase
P 000-001
5. [8][26][27]
Warlam Liparteliani – 90 kg BYE Tadżykistan Ustopiriyon
W 100-000
Nauru Uera
W 100-000
Mongolia Otgonbaatar
W 000-000
Korea Południowa Gwak D-h
W 100-000
BYE Japonia Baker
P 000-001
2. [8][9][10]
Beka Ghwiniaszwili – 100 kg BYE Wielka Brytania Fletcher
W 100-000
Belgia Nikiforov
W 101-000
Francja Maret
P 010-000
NQ Japonia Haga
P 000-000
NQ 7. [8][28][29]
Adam Okruaszwili + 100 kg Japonia Harasawa
P 000-000
NQ 17. [8][30][31]
Kobiety
Zawodniczka Konkurencja 1/16 1/8 Ćwierćfinał Półfinał Repasaż Finał/BM Źródło
Przeciwniczka
Wynik
Przeciwniczka
Wynik
Przeciwniczka
Wynik
Przeciwniczka
Wynik
Przeciwniczka
Wynik
Przeciwniczka
Wynik
Pozycja
Esther Stam – 70 kg Mongolia Naranjargal
W 011-000
Kanada Zupancic
P 000-000
NQ 9. [8][32][33]

Kajakarstwo[edytuj | edytuj kod]

Kajakarstwo klasyczne[edytuj | edytuj kod]

Mężczyźni
Zawodnik Konkurencja Eliminacje Półfinał Finał Pozycja Źródło
Czas Pozycja Czas Pozycja Czas Pozycja
Zaza Nadiradze C-1 200 m 41,423 4. Q 40,146 1. FA 39,817 5. 5. [34][35]

Lekkoatletyka[edytuj | edytuj kod]

Mężczyźni
Zawodnik Konkurencja Finał Źródło
Wynik Miejsce
Dawit Charaziszwili maraton 2:20,47 72. [36][37][38]
Konkurencje techniczne
Zawodnik Konkurencja Kwalifikacje Finał Źródło
Wynik Miejsce Wynik Miejsce
Benik Abrahamian pchnięcie kulą 18,72 31. NQ [39][40][41]
Baczana Chorawa skok w dal 7,77 19. NQ [42][43][44]
Lasza Torghwaidze trójskok NM NQ [45][46][47]
Kobiety
Konkurencje techniczne
Zawodniczka Konkurencja Kwalifikacje Finał Źródło
Wynik Miejsce Wynik Miejsce
Walentina Liaszenko skok wzwyż 1,80 =32. NQ [48][49][50]

Łucznictwo[edytuj | edytuj kod]

Kobiety
Zawodniczka Konkurencja Runda rankingowa 1/32 1/16 1/8 Ćwierćfinał Półfinał Finał Źródło
Punkty Rozstawienie Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Pozycja
Kristine Esebua indywidualnie 612 45. Indie Kumari
P 4-6
NQ [51][52][53]
Iulia Lobżenidze 594 57. Meksyk Valencia
P 4-6
NQ
Chatuna Narimanidze 625 34. Ukraina Siczenikowa
P 1-7
NQ
Kristine Esebua
Iulia Lobżenidze
Chatuna Narimanidze
drużynowo 1831 12.  Meksyk
P 0-6
NQ [54][55][56]

Pływanie[edytuj | edytuj kod]

Mężczyźni
Zawodnik Konkurencja Eliminacje Półfinał Finał Źródło
Czas Miejsce Czas Miejsce Czas Miejsce
Irakli Rewiszwili 400 m stylem dowolnym 4:00,56 45. NQ [57][58][59]
Kobiety
Zawodniczka Konkurencja Eliminacje Półfinał Finał Źródło
Czas Miejsce Czas Miejsce Czas Miejsce
Teona Bostaszwili 100 m stylem klasycznym 1:22,91 43. NQ [60][61][62]

Podnoszenie ciężarów[edytuj | edytuj kod]

Mężczyźni
Zawodnik Konkurencja Rwanie Podrzut Razem Pozycja Źródło
Wynik Pozycja Wynik Pozycja
Giorgi Czcheidze – 105 kg 170 kg 14. 208 kg DNF 170 kg DNF [1][63][64][65]
Lasza Talachadze + 105 kg 215 kg 2. 258 kg 1. 473 kg WR OR 1. [1][2][3][4]
Irakli Turmanidze 207 kg 4. 241 kg =4. 448 kg 3. [1][16][3][4]
Kobiety
Zawodniczka Konkurencja Rwanie Podrzut Razem Pozycja Źródło
Wynik Pozycja Wynik Pozycja
Anastasija Hotfrid + 75 kg 113kg 11. 135 kg 12. 248 kg 12. [1][66][67][68]

Strzelectwo[edytuj | edytuj kod]

Mężczyźni
Zawodnik Konkurencja Kwalifikacje Finał Źródło
Wynik Pozycja Wynik Pozycja
Cotne Maczawariani pistolet pneumatyczny 10 m 574 29. NQ [69][70][71]
pistolet dowolny 50 m 552 15. NQ [72][73][74]
Kobiety
Zawodniczka Konkurencja Kwalifikacje Półfinał Finał Źródło
Wynik Pozycja Wynik Pozycja Wynik Pozycja
Nino Salukwadze pistolet pneumatyczny 10 m 377 34. NQ [75][76][77]
pistolet sportowy 25 m 584 3. Q 14 6. NQ [78][79][80]

Szermierka[edytuj | edytuj kod]

Mężczyźni
Zawodnik Konkurencja 1/16 1/8 Ćwierćfinał Półfinał Finał/BM Źródło
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Pozycja
Sandro Bazadze szabla indywidualnie Brazylia Agresta
W 15-3
Korea Południowa Kim J-h
P 14-15
NQ [81][82][83]

Tenis ziemny[edytuj | edytuj kod]

Mężczyźni
Zawodnik Konkurencja 1/32 1/16 1/8 Ćwierćfinał Półfinał Finał/BM Źródło
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Pozycja
Nikoloz Basilaszwili gra pojedyncza Urugwaj Cuevas
P 3:6, 7:6(10:8), 3:6
NQ [84][85][86]

Zapasy[edytuj | edytuj kod]

Mężczyźni
Styl wolny
Zawodnik Konkurencja Eliminacje 1/8 Ćwierćfinał Półfinał Repasaż 1 Repasaż 2 Finał/BM Źródło
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Miejsce
Wladimer Chinczegaszwili - 57 kg BYE Kazachstan Sanaa
W 4-3
Azerbejdżan Əliyev
W 5-3
Bułgaria Dubow
W 8-4
BYE Japonia Higuchi
W 4-3
1. [5][6][7]
Zurabi Iakobiszwili - 65 kg BYE Nigeria Daniel
W 2-1
Włochy Chamizo
P 3-4
NQ 10. [87][88][89]
Iakob Makaraszwili - 74 kg BYE Bułgaria Iwanow
W 13-8
Azerbejdżan Həsənov
P 0-11
NQ NQ 11. [90][91][92]
Sandro Aminaszwili - 86 kg BYE Polska Baranowski
P 1-3
NQ NQ 14. [93][94][95]
Elizbar Odikadze - 97 kg BYE Armenia Kietojew
W 8-1
Kazachstan Ibragimow
W 6-1
Stany Zjednoczone Snyder
P 4-9
BYE Rumunia Saritow
P 0-10
5. [96][97][98]
Geno Petriaszwili - 125 kg Bułgaria Kumczew
W 10-0
Ukraina Zasiejew
W 11-6
Iran Ghasemi
P 4-4
NQ BYE Kanada Jarvis
W 6-2
Stany Zjednoczone Dlagnev
W 10-0
3. [17][18][19]
Styl klasyczny
Zawodnik Konkurencja Eliminacje 1/8 Ćwierćfinał Półfinał Repasaż 1 Repasaż 2 Finał/BM Źródło
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Miejsce
Szmagi Bolkwadze - 66 kg BYE Finlandia Välimäki
W 3-0
Iran Nouruzi
W 3-0
Serbia Štefanek
P 0-5
BYE Japonia Inoue
W 3-0
3. [13][14][15]
Zurab Datunaszwili - 75 kg Kazachstan Kartykow
P 0-2
NQ NQ 18. [99][100][101]
Robert Kobliaszwili - 85 kg Meksyk Leyva
W 5-0
Niemcy Kudla
P 1-1
NQ 9. [102][103][104]
Rewazi Nadareiszwili - 98 kg BYE Bułgaria Guri
P 2-3
NQ NQ 10. [105][106][107]
Iakobi Kadżaia - 130 kg Brazylia Soghomonyan
W 4-0
Ukraina Czernecki
W 5-0
Rosja Siemionow
P 0-3
NQ NQ 7. [108][109][110]

Przypisy[edytuj | edytuj kod]

  1. a b c d e f XXXI OLYMPIC GAMES RESULTS (ang.). iwf.net. [dostęp 2018-04-30].
  2. a b TALAKHADZE Lasha (ang.). iwf.net. [dostęp 2018-04-30].
  3. a b c d Men Over 105kg Weightlifting XXXI Olympic Games Rio de Janeiro 2016 – Tuesday 16.08 (ang.). todor66.com. [dostęp 2018-04-30].
  4. a b c d Weightlifting at the 2016 Rio de Janeiro Summer Games:Men’s Super-Heavyweight (ang.). sports-Reference.com. [dostęp 2018-04-30].
  5. a b Wrestling: Men’s Freestyle 57 kg (ang.). bbc.com. [dostęp 2018-04-30].
  6. a b Men Freestyle Wrestling under 57kg XXXI Olympic Games Rio de Janeiro (BRA) 2016 – Friday 19.08 – Gold Medal Vladimer Khinchegashvili (GEO) (ang.). todor66.com. [dostęp 2018-04-30].
  7. a b Wrestling at the 2016 Rio de Janeiro Summer Games:Men’s Featherweight, Freestyle (ang.). sports-Reference.com. [dostęp 2018-04-30].
  8. a b c d e f g h i j Judo Olympic Games 2016 Results (ang.). ippon.org. [dostęp 2018-04-30].
  9. a b Men Under 90kg (Middleweight) Judo XXXI Olympic Games Rio de Janeiro (BRA) 2016 – Wednesday 10.08 (ang.). todor66.com. [dostęp 2018-04-30].
  10. a b Judo at the 2016 Rio de Janeiro Summer Games:Men’s Middleweight (ang.). sports-Reference.com. [dostęp 2018-04-30].
  11. a b Men Under 73kg (Lightweight) Judo XXXI Olympic Games Rio de Janeiro (BRA) 2016 – Monday 08.08 (ang.). todor66.com. [dostęp 2018-04-30].
  12. a b Judo at the 2016 Rio de Janeiro Summer Games:Men’s Lightweight (ang.). sports-reference.com. [dostęp 2018-04-30].
  13. a b Wrestling: Men’s Greco-Roman 66 kg (ang.). bbc.com. [dostęp 2018-04-30].
  14. a b Men Greco-Roman Wrestling under 66kg XXXI Olympic Games Rio de Janeiro (BRA) 2016 – Tuesday 16.08 – Gold Medal Davor Štefanek (SRB) (ang.). todor66.com. [dostęp 2018-04-30].
  15. a b Wrestling at the 2016 Rio de Janeiro Summer Games:Men’s Welterweight, Greco-Roman (ang.). sports-Reference.com. [dostęp 2018-04-30].
  16. a b TURMANIDZE Irakli (ang.). iwf.net. [dostęp 2018-04-30].
  17. a b Wrestling: Men’s Freestyle 125 kg (ang.). bbc.com. [dostęp 2018-04-30].
  18. a b Men Freestyle Wrestling under 125kg XXXI Olympic Games Rio de Janeiro (BRA) 2016 – Saturday 20.08 – Gold Medal Taha Akgül (TUR) (ang.). todor66.com. [dostęp 2018-04-30].
  19. a b Wrestling at the 2016 Rio de Janeiro Summer Games:Men’s Super-Heavyweight, Freestyle (ang.). sports-Reference.com. [dostęp 2018-04-30].
  20. Rio 2016 Olympic Games Gymnastics Rhythmic Indiwidual Women’s (ang.). database.fig-gymnastics.com. [dostęp 2018-04-30].
  21. Rio 2016 Olympic Games Trampoline Senior – Women Individual (ang.). database.fig-gymnastics.com. [dostęp 2018-04-30].
  22. Men Under 60kg (Extra-lightweight) Judo XXXI Olympic Games Rio de Janeiro (BRA) 2016 – Saturday 06.08 (ang.). todor66.com. [dostęp 2018-04-30].
  23. Judo at the 2016 Rio de Janeiro Summer Games:Men’s Extra-Lightweight (ang.). sport-reference.com. [dostęp 2018-04-30].
  24. Men Under 66kg (Half-lightweight) Judo XXXI Olympic Games Rio de Janeiro (BRA) 2016 – Sunday 07.08 (ang.). todor66.com. [dostęp 2018-04-30].
  25. Judo at the 2016 Rio de Janeiro Summer Games:Men’s Half-Lightweight (ang.). sport-reference.com. [dostęp 2018-04-30].
  26. Men Under 81kg (Half-middleweight) Judo XXXI Olympic Games Rio de Janeiro (BRA) 2016 – Tuesday 09.08 (ang.). todor66.com. [dostęp 2018-04-30].
  27. Judo at the 2016 Rio de Janeiro Summer Games:Men’s Half-Middleweight (ang.). sport-reference.com. [dostęp 2018-04-30].
  28. Men Under 100kg (Half-heavyweight) Judo XXXI Olympic Games Rio de Janeiro (BRA) 2016 – Thursday 11.08 (ang.). todor66.com. [dostęp 2018-04-30].
  29. Judo at the 2016 Rio de Janeiro Summer Games:Men’s Half-Heavyweight (ang.). sport-reference.com. [dostęp 2018-04-30].
  30. Men Over 100kg (Heavyweight) Judo XXXI Olympic Games Rio de Janeiro (BRA) 2016 – Friday 12.08 (ang.). todor66.com. [dostęp 2018-04-30].
  31. Judo at the 2016 Rio de Janeiro Summer Games:Men’s Heavyweight (ang.). sport-reference.com. [dostęp 2018-04-30].
  32. Women Under 70kg (Middletweight) Judo XXXI Olympic Games Rio de Janeiro (BRA) 2016 – Wednesday 10.08 (ang.). todor66.com. [dostęp 2018-04-30].
  33. Judo at the 2016 Rio de Janeiro Summer Games:Women’s Middleweight (ang.). sport-reference.com. [dostęp 2018-04-30].
  34. Rio 2016 Olympic Games Canoeing Spirint Results (ang.). canoeicf.com. s. 73–86. [dostęp 2018-04-30].
  35. Canoeing at the 2016 Rio de Janeiro Summer Games:Men’s Canadian Singles, 200 metres (ang.). sports-Reference.com. [dostęp 2018-04-30].
  36. Athletics at the 2016 Rio de janeiro Summer Games: Men’s Marathon (ang.). sports-Reference.com. [dostęp 2018-04-30].
  37. MARATHON MEN XXXI OLYMPIC GAMES (ang.). iaaf.org. [dostęp 2018-04-30].
  38. Men Marathon Athletics XXXI Olympic Games Rio de Janeiro 2016 – Sunday 21.08 Gold Medal: Eliud Kipchoge (KEN) (ang.). todor66.com. [dostęp 2018-04-30].
  39. Athletics at the 2016 Rio de Janeiro Summer Games: Men’s Shot Put Qualifying Round (ang.). sports-reference.com. [dostęp 2018-04-30].
  40. SHOT PUT MEN XXXI OLYMPIC GAMES (ang.). iaaf.org. [dostęp 2018-04-30].
  41. Men Shot Put Athletics XXXI Olympic Games Rio de Janeiro 2016 – Thursday 18.08 (ang.). todor66.com. [dostęp 2018-04-30].
  42. Athletics at the 2016 Rio de Janeiro Summer Games: Men’s Long Jump Qualifying Round (ang.). sports-reference.com. [dostęp 2018-04-30].
  43. LONG JUMP MEN XXXI OLYMPIC GAMES (ang.). iaaf.org. [dostęp 2018-04-30].
  44. Men Long Jump Athletics XXXI Olympic Games Rio de Janeiro 2016 – Thursday 18.08 (ang.). todor66.com. [dostęp 2018-04-30].
  45. Athletics at the 2016 Rio de Janeiro Summer Games: Men’s Triple Jump Qualifying Round (ang.). sports-reference.com. [dostęp 2018-04-30].
  46. TRIPLE JUMP MEN XXXI OLYMPIC GAMES (ang.). iaaf.org. [dostęp 2018-04-30].
  47. Men Triple Jump Athletics XXXI Olympic Games Rio de Janeiro 2016 – Thursday 18.08 (ang.). todor66.com. [dostęp 2018-04-30].
  48. Athletics at the 2016 Rio de Janeiro Summer Games: Women’s High Jump Qualifying Round (ang.). sports-reference.com. [dostęp 2018-04-30].
  49. HIGH JUMP MEN XXXI OLYMPIC GAMES (ang.). iaaf.org. [dostęp 2018-04-30].
  50. Women High Jump Athletics XXXI Olympic Games Rio de Janeiro 2016 – Saturday 20.08 Winner Ruth Beitia (ESP) (ang.). todor66.com. [dostęp 2018-04-30].
  51. Rio 2016 Olympic Games Archery – Women’s Individual (ang.). worldarchery.org. [dostęp 2018-04-30].
  52. Women Individual Archery XXXI Olympic Games Rio de Janeiro (BRA) – Friday 05 August – Thursday 11 August (ang.). todor66.com. [dostęp 2018-04-30].
  53. Archery at the 2016 Rio de Janeiro Summer Games:Women’s Individual (ang.). sports-reference.com. [dostęp 2018-04-30].
  54. Rio 2016 Olympic Games Archery – Women’s Team (ang.). worldarchery.org. [dostęp 2018-04-30].
  55. Women Team Archery XXXI Olympic Games Rio de Janeiro (BRA) – Friday 5th August – Sunday 7th August (ang.). todor66.com. [dostęp 2018-04-30].
  56. Archery at the 2016 Rio de Janeiro Summer Games:Women’s Team (ang.). sports-reference.com. [dostęp 2018-04-30].
  57. 400 Metres Freestyle Men – The XXXI Olympic Games (ang.). fina.org. [dostęp 2018-04-30].
  58. Swimming at the 2016 Rio de Janeiro Summer Games:Men’s 400 metres Freestyle (ang.). sports-reference.com. [dostęp 2018-04-30].
  59. Men 400m Freestyle Swimming XXXI Olympic Games Rio de Janeiro (Brazil) 2016 – Saturday 06.08 Winner Mack Horton (AUS) (ang.). todor66.com. [dostęp 2018-04-30].
  60. 100 Metres Breakstroke Women – The XXXI Olympic Games (ang.). fina.org. [dostęp 2018-04-30].
  61. Swimming at the 2016 Rio de Janeiro Summer Games:Women’s 100 metres Breaststroke (ang.). sports-reference.com. [dostęp 2018-04-30].
  62. Women 100m Breaststroke Swimming XXXI Olympic Games Rio de Janeiro (Brazil) 2016 – Sunday 07.08, Monday 08.08 – Winner Lillia King (USA) (ang.). todor66.com. [dostęp 2018-04-30].
  63. CHKHEIDZE Giorgi (ang.). iwf.net. [dostęp 2018-04-30].
  64. Men Under 105kg Weightlifting XXXI Olympic Games Rio de Janeiro 2016 – Monday 15.08 (ang.). todor66.com. [dostęp 2018-04-30].
  65. Weightlifting at the 2016 Rio de Janeiro Summer Games:Men’s Heavyweight (ang.). sports-reference.com. [dostęp 2018-04-30].
  66. HOTFRID Anastasiia (ang.). iwf.net. [dostęp 2018-04-30].
  67. Women Over 75kg Weightlifting XXXI Olympic Games Rio de Janeiro 2016 – Friday 12.08 – Winner Suping Meng (CHN) (ang.). todor66.com. [dostęp 2018-04-30].
  68. Weightlifting at the 2016 Rio de Janeiro Summer Games:Women’s Super-Heavyweight (ang.). sports-reference.com. [dostęp 2018-04-30].
  69. Rio 2016 Olympic Games Shooting 10m Air Pistol Men (ang.). issf-sports.org. [dostęp 2018-04-30].
  70. Shooting at the 2016 Rio de Janeiro Summer Games:Men’s Air Pistol, 10 metres (ang.). sports-reference.com. [dostęp 2018-04-30].
  71. Men 10m Air Pistol Shooting XXXI Olympic Games Rio de Janeiro (BRA) 2016 – Saturday 06.08 (ang.). todor66.com. [dostęp 2018-04-30].
  72. Rio 2016 Olympic Games Shooting 50m Pistol Men (ang.). issf-sports.org. [dostęp 2018-04-30].
  73. Shooting at the 2016 Rio de Janeiro Summer Games:Men’s Free Pistol, 50 metres (ang.). sports-reference.com. [dostęp 2018-04-30].
  74. Men 50m Pistol Shooting XXXI Olympic Games Rio de Janeiro (BRA) 2016 – Tuesday 09.08 (ang.). todor66.com. [dostęp 2018-04-30].
  75. Rio 2016 Olympic Games Shooting 10m Air Pistol Women (ang.). issf-sports.org. [dostęp 2018-04-30].
  76. Shooting at the 2016 Rio de Janeiro Summer Games:Women’s Air Pistol, 10 metres (ang.). sports-reference.com. [dostęp 2018-04-30].
  77. Women 10m Air Pistol Shooting XXXI Olympic Games Rio de Janeiro (BRA) 2016 – Sunday 07.08 (ang.). todor66.com. [dostęp 2018-04-30].
  78. Rio 2016 Olympic Games Shooting 25m Pistol Women (ang.). issf-sports.org. [dostęp 2018-04-30].
  79. Shooting at the 2016 Rio de Janeiro Summer Games:Women’s Sporting Pistol, 25 metres (ang.). sports-reference.com. [dostęp 2018-04-30].
  80. Women 25m Pistol Shooting XXXI Olympic Games Rio de Janeiro (BRA) 2016 – Tuesday 09.08 (ang.). todor66.com. [dostęp 2018-04-30].
  81. Rio 2016 Olympic Games Fencing Men’s Sabre Individual (ang.). bbc.com. [dostęp 2018-04-30].
  82. Fencing at the 2016 Rio de Janeiro Summer Games:Men’s Sabre, Individual (ang.). sports-reference.com. [dostęp 2018-04-30].
  83. Men Fencing Sabre Individual Olympic Games Rio de Janeiro (BRA) 2016 – Wednesday 10.08 (ang.). todor66.com. [dostęp 2018-04-30].
  84. Rio 2016 Olympic Games Tennis Men’s Singles (ang.). bbc.com. [dostęp 2018-04-30].
  85. Tennis at the 2016 Rio de Janeiro Summer Games:Men’s Singles (ang.). sports-reference.com. [dostęp 2018-04-30].
  86. Men Tennis XXXI Olympic Games Rio de Janeiro (BRA) 2016 – Saturday 06 August – Sunday 14 August – Winner Andy Murray (GBR) (ang.). todor66.com. [dostęp 2018-04-30].
  87. Rio 2016 Olympic Games Wrestling Men’s Freestyle 65 kg (ang.). bbc.com. [dostęp 2018-04-30].
  88. Men Freestyle Wrestling under 65kg XXXI Olympic Games Rio de Janeiro (BRA) 2016 – Sunday 21.08 – Gold Medal Soslan Ramonov (RUS) (ang.). todor66.com. [dostęp 2018-04-30].
  89. Wrestling at the 2016 Rio de Janeiro Summer Games:Men’s Welterweight, Freestyle (ang.). sports-reference.com. [dostęp 2018-04-30].
  90. Rio 2016 Olympic Games Wrestling Men’s Freestyle 74 kg (ang.). bbc.com. [dostęp 2018-04-30].
  91. Men Freestyle Wrestling under 74kg XXXI Olympic Games Rio de Janeiro (BRA) 2016 – Friday 19.08 – Gold Medal Hassan Yazdani (IRI) (ang.). todor66.com. [dostęp 2018-04-30].
  92. Wrestling at the 2016 Rio de Janeiro Summer Games:Men’s Middleweight, Freestyle (ang.). sports-reference.com. [dostęp 2018-04-30].
  93. Rio 2016 Olympic Games Wrestling Men’s Freestyle 86 kg (ang.). bbc.com. [dostęp 2018-04-30].
  94. Men Freestyle Wrestling under 86kg XXXI Olympic Games Rio de Janeiro (BRA) 2016 – Saturday 20.08 – Gold Medal Abdulrashid Sadulaev (RUS) (ang.). todor66.com. [dostęp 2018-04-30].
  95. Wrestling at the 2016 Rio de Janeiro Summer Games:Men’s Light-Heavyweight, Freestyle (ang.). sports-reference.com. [dostęp 2018-04-30].
  96. Rio 2016 Olympic Games Wrestling Men’s Freestyle 97 kg (ang.). bbc.com. [dostęp 2018-04-30].
  97. Men Freestyle Wrestling under 97kg XXXI Olympic Games Rio de Janeiro (BRA) 2016 – Sunday 21.08 – Gold Medal Kyle Snyder (USA) (ang.). todor66.com. [dostęp 2018-04-30].
  98. Wrestling at the 2016 Rio de Janeiro Summer Games:Men’s Heavyweight, Freestyle (ang.). sports-reference.com. [dostęp 2018-04-30].
  99. Rio 2016 Olympic Games Wrestling Men’s Greco-Roman 75 kg (ang.). bbc.com. [dostęp 2018-04-30].
  100. Men Greco-Roman Wrestling under 75kg XXXI Olympic Games Rio de Janeiro (BRA) 2016 – Sunday 14.08 – Gold Match Roman Vlasov (RUS) (ang.). todor66.com. [dostęp 2018-04-30].
  101. Wrestling at the 2016 Rio de Janeiro Summer Games:Men’s Middleweight, Greco-Roman (ang.). sports-reference.com. [dostęp 2018-04-30].
  102. Rio 2016 Olympic Games Wrestling Men’s Greco-Roman 85 kg (ang.). bbc.com. [dostęp 2018-04-30].
  103. Men Greco-Roman Wrestling under 85kg XXXI Olympic Games Rio de Janeiro (BRA) 2016 – Gold Medal Davit Chakvetadze (RUS) (ang.). todor66.com. [dostęp 2018-04-30].
  104. Wrestling at the 2016 Rio de Janeiro Summer Games:Men’s Light-Heavyweight, Greco-Roman (ang.). sports-reference.com. [dostęp 2018-04-30].
  105. Rio 2016 Olympic Games Wrestling Men’s Greco-Roman 98 kg (ang.). bbc.com. [dostęp 2018-04-30].
  106. Men Greco-Roman Wrestling under 98kg XXXI Olympic Games Rio de Janeiro (BRA) 2016 – Gold Medal Artur Aleksanyan (ARM) (ang.). todor66.com. [dostęp 2018-04-30].
  107. Wrestling at the 2016 Rio de Janeiro Summer Games:Men’s Heavyweight, Greco-Roman (ang.). sports-reference.com. [dostęp 2018-04-30].
  108. Rio 2016 Olympic Games Wrestling Men’s Greco-Roman 130 kg (ang.). bbc.com. [dostęp 2018-04-30].
  109. Men Greco-Roman Wrestling under 130kg XXXI Olympic Games Rio de Janeiro (BRA) 2016 – Monday 15.08 – Gold Medal Mijaín López (CUB) (ang.). todor66.com. [dostęp 2018-04-30].
  110. Wrestling at the 2016 Rio de Janeiro Summer Games:Men’s Super-Heavyweight, Greco-Roman (ang.). sports-reference.com. [dostęp 2018-04-30].

Bibliografia[edytuj | edytuj kod]