Izrael na Letnich Igrzyskach Olimpijskich 2016

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Izrael na Letnich Igrzyskach Olimpijskich 2016
Izrael
Kod MKOl ISR
Letnie Igrzyska Olimpijskie 2016
Rio de Janeiro
Chorąży Neta Riwkin[1]
Liczba zawodników 47 w 17 dyscyplinach
Medale
Pozycja: 65.
Złoto
0
Srebro
0
Brąz
2
Razem
2

Izrael na Letnich Igrzyskach Olimpijskich 2016 – czterdziestosiedmioosobowa reprezentacja Izraela na Letnich Igrzyskach Olimpijskich 2016 w Rio de Janeiro. Występ w 2016 roku to 7. start reprezentacji Izraela na letnich igrzyskach olimpijskich. Podczas ceremonii otwarcia chorążym reprezentacji była gimnastyczka artystycznaNeta Riwkin[1].

Medaliści[edytuj | edytuj kod]

Medal Zawodnik Dyscyplina Data
Bronze medal.svg Jarden Dżerbi Judo 9 Sierpnia
Bronze medal.svg Or Sason 12 Sierpnia

Skład reprezentacji[edytuj | edytuj kod]

Badminton[edytuj | edytuj kod]

Zawodnik Konkurencja Faza grupowa 1/8 finału Ćwierćfinały Półfinały Finał
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Pozycja Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Misha Zilberman Gra pojedyncza mężczyzn Belgia Yuhan T
L 0-2 (20:22 12:21)
Chińskie Tajpej Chou T-c
L 0-2 (9:21 11:21)
3. NQ

Gimnastyka[edytuj | edytuj kod]

Gymnastics (rhythmic) pictogram.svg Gimnastyka artystyczna[edytuj | edytuj kod]

Zawodniczka Konkurencja Kwalifikacje Finał
Wynik Pozycja Wynik Pozycja
Neta Riwkin Wielobój indywidualny kobiet 69,223 13. NQ
Allona Koszewatski Zawody drużynowe 34,883 6. Q 34,549 6.
Ekaterina Levina
Juwal Filo
Ida Majrin
Karina Lychwar

Gimnastyka sportowa[edytuj | edytuj kod]

Zawodnik Konkurencja Eliminacje Finał Pozycja
Wynik Pozycja Wynik Pozycja
Alexander Shatilov Ćwiczenia wolne mężczyzn 13.500 58. NQ 58.
Drążek mężczyzn 14.066 44. NQ 44.

Golf[edytuj | edytuj kod]

Zawodnik Konkurencja Runda 1 Runda 2 Runda 3 Runda finałowa Wynik Poniżej Par Pozycja
Punkty Punkty Punkty Punkty Punkty
Laetitia Beck Kobiety indywidualnie 75 70 71 70 286 +2 31.

Judo[edytuj | edytuj kod]

Mężczyźni[edytuj | edytuj kod]

Zawodnik Konkurencja 1/16 finału 1/8 finału Ćwierćfinał Repasaż Półfinał Finał Miejsce
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Or Sason Powyżej 100 kg Egipt El Shehaby
W 100-000
Polska Sarnacki
W 010-000
Holandia Meyer
W 010-000
Francja Riner
L 000-010
BM
Kuba Garcia Mendoza
W 000-000 S
Bronze medal icon.svg
Sagi Muki Poniżej 73 kg Słowenia Drakšič
W 100-000
Niemcy Wandtke
W 010-000
Stany Zjednoczone Delpopolo
W 100-000
Azerbejdżan Orujov
L 000-001
BM
Gruzja Szawdatuaszwili
L 000-100
5.
Golan Pollack Poniżej 66 kg Zambia Punza
L 000-100
NQ

Kobiety[edytuj | edytuj kod]

Zawodnik Konkurencja 1/16 finału 1/8 finału Ćwierćfinał Repasaż Półfinał Finał Miejsce
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Jarden Dżerbi Poniżej 63 kg Kuba Espinosa
W 100-001
Brazylia Silva
L 000-001
Chińska Republika Ludowa Yang Jx
W 010-000
BM
Japonia Tashiro
W 011-000
Bronze medal icon.svg
Linda Bolder Poniżej 70 kg Niezależni sportowcy olimpijscy na letnich igrzyskach olimpijskich Bukasa Mabika
W 110-000
Korea Południowa Kim S-y
W 010-000
Wielka Brytania Conway
L 000-100
Hiszpania Bernabéu
L 000-000 S
NQ 7.
Gili Cohen Poniżej 52 kg Mauritius Legentil
L 000-001
NQ
Shira Rishony Poniżej 48 kg Ukraina Cherniak
L 000-100
NQ

Kolarstwo[edytuj | edytuj kod]

Kolarstwo górskie[edytuj | edytuj kod]

Zawodnik Konkurencja Finał
Czas Miejsce
Shlomi Haimy cross-country mężczyzn 1:43:59 48.

Kolarstwo szosowe[edytuj | edytuj kod]

Zawodnik Konkurencja Finał
Czas Miejsce
Shani Bloch Wyścig ze startu wspólnego kobiet 4:02:59 48

Lekkoatletyka[edytuj | edytuj kod]

Mężczyźni[edytuj | edytuj kod]

Zawodnik Konkurencja Kwalifikacje Półfinał Finał
Czas/Wynik Miejsce Czas/Wynik Miejsce Czas/Wynik Miejsce
Donald Sanford Bieg na 400 m 46,06 s 33. NQ
Dmitrij Krojter Skok wzwyż 2.17 m 41. NQ
Tasama Moogas Maraton 2:30:30 121.
Maru Teferi 2:01:06 74.
Ageze Guadie 2:30:45 122.

Kobiety[edytuj | edytuj kod]

Zawodnik Konkurencja Kwalifikacje Półfinał Finał
Czas/Wynik Miejsce Czas/Wynik Miejsce Czas/Wynik Miejsce
Hanna Knyazyeva-Minenko Trójskok 14,20 m 8. 14,68 m 5.
Maor Tiyouri Maraton 2:47:27 90.
Lonah Chemtai Korlima DNF

Pływanie[edytuj | edytuj kod]

Zawodnik Konkurencja Kwalifikacje Półfinał Finał
Czas Miejsce Czas Miejsce Czas Miejsce
Amit Iwri 100 m stylem motylkowym kobiet 59,42 s 26. NQ
100 m stylem klasycznym kobiet 1:09,42 30. NQ
200 m stylem klasycznym kobiet 2:31,49 28. NQ
Keren Siebner
Zohar Hen Shikler
Amit Iwri
Andrea Murez
sztafeta 4 x 100 m stylem dowolnym kobiet 3:41,97 16. NQ
Andrea Murez 200 m stylem dowolnym kobiet DNS NQ
100 m stylem dowolnym kobiet 55,47 s 30. NQ
50 m stylem dowolnym kobiet 25,41 s 35. NQ
Zohar Hen Shikler 25,38 s 33. NQ

Synchronized swimming pictogram.svg Pływanie synchroniczne[edytuj | edytuj kod]

Zawodniczki Konkurencja Układ techniczny Układ dowolny (eliminacje) Układ dowolny (finał)
Punkty Miejsce Punkty Razem (techniczny + wolny) Miejsce Punkty Razem (techniczny + wolny) Miejsce
Anastasia Gloushkov Leventhal
Ievgeniia Tetelbaum
Duet 79.4488 20. 78.9000 158.3488 20. NQ

Weightlifting pictogram.svg Podnoszenie ciężarów[edytuj | edytuj kod]

Zawodnik Konkurencja Rwanie Podrzut Razem Pozycja
Wynik Pozycja Wynik Pozycja
Igor Olshanetskyi Powyżej 105 kg mężczyzn 165 kg 21. 207 kg 17. 372 kg 17.

Shooting pictogram.svg Strzelectwo[edytuj | edytuj kod]

Zawodnik Konkurencja Kwalifikacje Finał
Wynik Pozycja Wynik Pozycja
Sergy Rikhter Karabin pneumatyczny, 10 m mężczyzn 623.8 14. NQ
Karabin małokalibrowy leżąc, 50 m mężczyzn 622.6 15. NQ

Taekwondo pictogram.svg Taekwondo[edytuj | edytuj kod]

Zawodnik Konkurencja 1/8 finału Ćwierćfinał Repasaż Półfinał Finał Miejsce
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Ron Atias Poniżej 58 kg mężczyzn Brazylia Torres Teixeira

P 2-16

NQ

Tennis pictogram.svg Tenis ziemny[edytuj | edytuj kod]

Zawodnik Konkurencja 1/32 finału 1/16 finału 1/8 finału Ćwierćfinał Półfinał Finał Miejsce
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Dudi Sela Gra pojedyncza mężczyzn Bośnia i Hercegowina Džumhur
W 2-0 (6:4 6:4)
Belgia Goffin
L 0-2 (3:6 3:6)
NQ

Triathlon pictogram.svg Triathlon[edytuj | edytuj kod]

Zawodniczka Konkurencja Pływanie (1,5 km) Jazda na rowerze (40 km) Bieg (10 km) Czas Pozycja
Czas Czas Czas
Ron Darmon Mężczyźni 18:06 55:48 33:21 1:48:41 26.

Wrestling pictogram.svg Zapasy[edytuj | edytuj kod]

Zawodnik Konkurencja 1/16 finału 1/8 finału Repasaż - Runda 1 Ćwierćfinał Repasaż - Runda 2 Półfinał Finał Miejsce
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Ilana Kratysh Do 69 kg styl wolny kobiet Brazylia de Oliveira
P 1 - 3
NQ 13.

Sailing pictogram.svg Żeglarstwo[edytuj | edytuj kod]

Mężczyźni[edytuj | edytuj kod]

Zawodnik Konkurencja Wyścig Punkty Finałowa pozycja
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 M*
Szachar Zubari RS:X 9 17 20 22 DNF 19 19 6 7 17 21 4 NQ 160 17.
Dan Froyliche
Ejal Lewin
470 7 15 17 21 21 20 16 19 22 16 NQ 152 21.

Kobiety[edytuj | edytuj kod]

Zawodnik Konkurencja Wyścig Punkty Finałowa pozycja
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 M*
Maayan Davidovich RS:X 5 6 6 11 4 3 2 15 14 5 2 2 9 78 7.
Gil Cohen
Nina Amir
470 UFD 9 19 15 17 17 15 5 10 13 NQ 120 17.

Przypisy[edytuj | edytuj kod]

  1. a b Rio 2016 – Lista chorążych. stillmed.olympic.org. [dostęp 2018-05-28].

Bibliografia[edytuj | edytuj kod]