Przejdź do zawartości

Doktor Octopus

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Cosplay postaci, nawiązujący do Spider-Man 2.

Doktor Octopus (inaczej Doc Ock) – fikcyjna postać z komiksów Marvela, jeden z najgroźniejszych przeciwników Spider-Mana.

W rzeczywistości dr Otto Octavius jest naukowcem, specjalistą w dziedzinie atomistyki oraz fizyki kwantowej. W wyniku nieudanego eksperymentu do ciała doktora Octaviusa zostają trwale przyczepione cztery mechaniczne ramiona, których używał podczas przeprowadzania eksperymentu. Od tej pory znany jako dr Octopus, szalony naukowiec, który za wszelką cenę dąży do przeprowadzenia swoich niebezpiecznych eksperymentów oraz zniszczenia Spider-Mana, którego jest wielkim wrogiem. Pierwszy raz pojawił się w The Amazing Spider-Man #3

Octopus pojawił się w sequelu filmu Spider-Man - Spider-Man 2. Postać tę zagrał Alfred Molina.

W 2013 roku zagościł także w The Superior Spider-Man i został głównym bohaterem, stało się to tak, ponieważ umierający Octopus po ostatniej walce ze Spider-Manem (na Pajęczej Wyspie) posiadł fale mózgowe Parkera. Dzięki nim zamienił swój mózg z mózgiem Petera i stał się Spider-Manem, a Parker umarł i to w nie swoim ciele, a wszystko dlatego, że wcześniej postanowił użyć technologii swojego wroga. Po śmierci już jako duch „pilnował” Octopusa, gdyż część jego została w ciele do momentu aż Otto usunął pamięć wcześniejszego właściciela ciała.

Linki zewnętrzne[edytuj | edytuj kod]