Kingpin

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Skocz do: nawigacji, wyszukiwania

Kingpin, właśc. Wilson Fisk — fikcyjna postać z komiksów Spider-man i Daredevil. Jest postacią negatywną.

Opis postaci[edytuj | edytuj kod]

Gdy Kingpin dowiedział się, że jego ojciec jest kryminalistą, postanowił przyłączyć się do niego. Podczas jednego z napadów ścigała ich policja. Z powodu wysokiej wagi Wilsonowi nie udało się uciec i trafił do więzienia. Po wyjściu stał się królem nowojorskich bandytów. Aby zmazać swoją kryminalną przeszłość, nadał sobie imię Kingpin. Rozkazał swoim ludziom odszukać ojca, a gdy się to udało, zabił go i zaczął się zajmować zbrodniczymi interesami.

Ma żonę i dorosłego syna. Nosi biały garnitur i laskę. Kingpin w komiksach ma jasną karnację, lecz w filmie Daredevil i w serialu animowanym Spiderman: The New Animated Series ma czarną skórę. Chociaż ma wielką tuszę, posiada dużą siłę i refleks, z którymi jego przeciwnicy mają często problem. Jego największymi przeciwnikami są Spiderman, Daredevil oraz Punisher.

Filmy oraz seriale animowane[edytuj | edytuj kod]

Kingpin pojawił się w filmie Daredevil. W postać tą wcielił się Michael Clarke Duncan. Pojawił się też m.in. w serialu animowanym Spider-Man (przedstawiony jest z jasną karnacją) oraz w serialu animowanym Spiderman: The New Animated Series (jako ciemnoskóry).

Gry[edytuj | edytuj kod]

Kingpin pojawił się w grze Spiderman 3: The Game, opartej na filmie Spider-Man 3 oraz w grze The Punisher na automaty oraz Sega Mega drive. Kingpin pojawił się również w grze firmy TT - Lego Marvel Super Heroes dostępnej na różne platformy.