FC Martigues

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
FC Martigues
Pełna nazwa Football Club de Martigues
Data założenia 1921
Liga Championnat National
Stadion Stade Francis Turcan
Trener Francja Patrice Eyraud
Stroje
domowe
Stroje
wyjazdowe

Football Club de Martigues - francuski klub piłkarski, grający obecnie w Ligue 2, mający siedzibę w mieście Martigues, leżącym w regionie Prowansja-Alpy-Lazurowe Wybrzeże.

Historia[edytuj | edytuj kod]

Klub został założony w 1921 roku i przez blisko 50 lat grywał w ligach regionalnych, a w pierwszej połowie lat 70. po raz pierwszy awansował do profesjonalnej Ligue 2. Największym osiągnięciem klubu jest awans do Ligue 1 w 1993 roku. W ekstraklasie francuskiej Martigues występował przez trzy sezony i w 1996 roku powrócił do drugiej ligi. Nieudana próba wywalczenia ponownego awansu zakończyła się spadkiem do trzeciej ligi w 1998 roku. Dwa lata później zespół wrócił na dwa sezony do Ligue 2.

W 2002 roku miał miejsce następny spadek do Championnat National, a w 2003 roku kłopoty finansowe spowodowały karną relegację do CFA, odpowiednika czwartej ligi. W sezonie 2007/2008 klub znów występuje na szczeblu trzeciej ligi.

Swoje domowe mecze Martigues rozgrywa na stadionie Stade Francis Turcan (liczy 12.000 widzów), a największym rywalem jest drużyna FC Istres.

Reprezentanci kraju grający w klubie[edytuj | edytuj kod]

 

Linki zewnętrzne[edytuj | edytuj kod]