Gastein Ladies 2008

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Gastein Ladies 2008
Miejsce  Austria
Bad Gastein
Nawierzchnia Ceglana
Data 12–20.07.2008
WTA Tour
Kategoria III
Pula nagród 175 000 $
Drabinka 32S/32Q/16D
Dyrektor Sandra Reichel
Zwyciężczynie
Gra pojedyncza
Francja Pauline Parmentier
Gra podwójna
Czechy Andrea Hlaváčková
Czechy Lucie Hradecká
2007 2009
Strona internetowa

Gastein Ladies 2008tenisowy turniej WTA z cyklu Gastein Ladies rozgrywany w dniach 12–20 lipca 2008 roku w Bad Gastein na kortach ziemnych o puli nagród 175 000 dolarów amerykańskich.

Gra pojedyncza[edytuj | edytuj kod]

Zawodniczki rozstawione[edytuj | edytuj kod]

Numer
Tenisistka
Ranking[1]
1 Węgry Ágnes Szávay 14
2 Francja Alizé Cornet 20
3 Dania Caroline Wozniacki 30
4 Francja Pauline Parmentier 52
5 Szwajcaria Timea Bacsinszky 59
6 Włochy Sara Errani 60
7 Czechy Iveta Benešová 62
8 Rosja Wiera Duszewina 63
9 Czechy Klára Zakopalová 65

Drabinka[edytuj | edytuj kod]

Faza finałowa[edytuj | edytuj kod]

  Ćwierćfinały Półfinały Finał
  1  Węgry Ágnes Szávay 6 6  
7  Czechy Iveta Benešová 2 2  
  1  Węgry Ágnes Szávay 4 2  
  4  Francja Pauline Parmentier 6 6  
4  Francja Pauline Parmentier 7 6
     Austria Yvonne Meusburger 6 3  
    4  Francja Pauline Parmentier 6 6
  Q  Czechy Lucie Hradecká 4 4
  Q  Czechy Tereza Hladíková 3 1  
   Ukraina Marija Korytcewa 6 6  
   Ukraina Marija Korytcewa 3 2
  Q  Czechy Lucie Hradecká 6 6  
Q  Czechy Lucie Hradecká 6 6
  WC  Austria Patricia Mayr 3 1  

Faza początkowa[edytuj | edytuj kod]

  1 runda 2 runda Ćwierćfinały
  1  Węgry Ágnes Szávay 6 6  
LL  Ukraina Wiktoria Kutuzowa[2] 4 2  
  1  Węgry Ágnes Szávay 3 7 7  
  WC  Austria Melanie Klaffner 6 6 6  
WC  Austria Melanie Klaffner 6 6
     Czechy Lucie Šafářová 3 4  
    1  Węgry Ágnes Szávay 6 6
  7  Czechy Iveta Benešová 2 2
     Chorwacja Sanda Mamić 6 4 0  
   Rosja Galina Woskobojewa 4 6 6  
   Rosja Galina Woskobojewa 4 6 1
  7  Czechy Iveta Benešová 6 4 6  
   Belgia Kirsten Flipkens 7 5 4
  7  Czechy Iveta Benešová 6 7 6  
  1 runda 2 runda Ćwierćfinały
  4  Francja Pauline Parmentier 6 7  
   Włochy Tathiana Garbin 2 6  
  4  Francja Pauline Parmentier 7 4 6  
  WC  Niemcy Anna-Lena Grönefeld 5 6 4  
WC  Niemcy Anna-Lena Grönefeld 6 6
     Ukraina Julia Wakułenko 1 1  
    4  Francja Pauline Parmentier 7 6
     Austria Yvonne Meusburger 6 3
     Francja Stéphanie Cohen-Aloro 5 2  
   Austria Yvonne Meusburger 7 6  
   Austria Yvonne Meusburger 6 2 6
     Estonia Maret Ani 2 6 3  
   Estonia Maret Ani 7 4 6
  9  Czechy Klára Zakopalová 5 6 3  
  1 runda 2 runda Ćwierćfinały
  8  Rosja Wiera Duszewina 3 4  
   Chorwacja Karolina Šprem 6 6  
     Chorwacja Karolina Šprem 3 6 4  
  Q  Czechy Tereza Hladíková 6 1 6  
   Hiszpania Nuria Llagostera Vives 6 6 5
  Q  Czechy Tereza Hladíková 3 7 7  
    Q  Czechy Tereza Hladíková 3 1
     Ukraina Marija Korytcewa 6 6
     Ukraina Marija Korytcewa 6 6  
   Izrael Cippora Obziler 2 1  
   Ukraina Marija Korytcewa 6 4 7
  3  Dania Caroline Wozniacki 4 6 6  
   Chińskie Tajpej Hsieh Su-wei 1 1
  3  Dania Caroline Wozniacki 6 6  
  1 runda 2 runda Ćwierćfinały
  5  Szwajcaria Timea Bacsinszky 6 3 6  
Q  Rumunia Liana Ungur 3 6 3  
  5  Szwajcaria Timea Bacsinszky 1 4  
  Q  Czechy Lucie Hradecká 6 6  
Q  Czechy Lucie Hradecká 6 6
  Q  Chińska Republika Ludowa Zhang Shuai 3 0  
    Q  Czechy Lucie Hradecká 6 6
  WC  Austria Patricia Mayr 3 1
     Niemcy Martina Müller 3 3  
WC  Austria Patricia Mayr 6 6  
WC  Austria Patricia Mayr 6 6
     Paragwaj Rossana de los Ríos 3 3  
   Paragwaj Rossana de los Ríos 2 6 3
  2  Francja Alizé Cornet 6 2 2k  

Pula nagród[edytuj | edytuj kod]

Runda Pieniądze ($) Punkty (WTA)
Zwyciężczyni 28 000 $ 140
Finalistka 14 650 $ 100
Półfinalistka 7 700 $ 65
Ćwierćfinalistka 4 050 $ 35
2 runda 2 200 $ 20
1 runda 1 300 $ 1

Gra podwójna[edytuj | edytuj kod]

Zawodniczki rozstawione[edytuj | edytuj kod]

Numer Tenisistki
1 Czechy Iveta Benešová
Słowacja Janette Husárová
2 Ukraina Marija Korytcewa
Rosja Galina Woskobojewa
3 Czechy Andrea Hlaváčková
Czechy Lucie Hradecká
4 Szwajcaria Timea Bacsinszky
Francja Alizé Cornet

Drabinka[edytuj | edytuj kod]

1 runda   2 runda   Półfinały   Finał
1  Czechy Iveta Benešová
 Słowacja Janette Husárová
   
   Francja Stéphanie Cohen-Aloro
 Francja Pauline Parmentier
w     1  Czechy Iveta Benešová
 Słowacja Janette Husárová
4 6 9  
   Słowacja Katarína Kachlíková
 Austria Melanie Klaffner
0 2      Wielka Brytania Sarah Borwell
 Stany Zjednoczone Courtney Nagle
6 3 11  
   Wielka Brytania Sarah Borwell
 Stany Zjednoczone Courtney Nagle
6 6          Wielka Brytania Sarah Borwell
 Stany Zjednoczone Courtney Nagle
4 6 5  
4  Szwajcaria Timea Bacsinszky
 Francja Alizé Cornet
w          Bułgaria Sesił Karatanczewa
 Serbia Nataša Zorić
6 4 10  
   Niemcy Anna-Lena Grönefeld
 Niemcy Martina Müller
         Niemcy Anna-Lena Grönefeld
 Niemcy Martina Müller
4 6 6
   Austria Stefanie Haidner
 Bułgaria Chjulija Weliewa
0 0      Bułgaria Sesił Karatanczewa
 Serbia Nataša Zorić
6 4 10  
   Bułgaria Sesił Karatanczewa
 Serbia Nataša Zorić
6 6          Bułgaria Sesił Karatanczewa
 Serbia Nataša Zorić
3 3
   Czechy Lucie Šafářová
 Czechy Klára Zakopalová
6 6       3  Czechy Andrea Hlaváčková
 Czechy Lucie Hradecká
6 6
   Niemcy Anne Priska Schäfer
 Rosja Alina Cepluchowa
0 0        Czechy Lucie Šafářová
 Czechy Klára Zakopalová
0 2  
   Estonia Maret Ani
 Włochy Astrid Besser
1 k   3  Czechy Andrea Hlaváčková
 Czechy Lucie Hradecká
6 6  
3  Czechy Andrea Hlaváčková
 Czechy Lucie Hradecká
2         3  Czechy Andrea Hlaváčková
 Czechy Lucie Hradecká
7 6
   Izrael Cippora Obziler
 Australia Bryanne Stewart
5 2          Chińska Republika Ludowa Xu Yifan
 Chińska Republika Ludowa Zhang Shuai
6 4  
   Chińska Republika Ludowa Xu Yifan
 Chińska Republika Ludowa Zhang Shuai
7 6        Chińska Republika Ludowa Xu Yifan
 Chińska Republika Ludowa Zhang Shuai
6 7
WC  Austria Sandra Klemenschits
 Niemcy Marlene Weingärtner
    WC  Austria Sandra Klemenschits
 Niemcy Marlene Weingärtner
2 5  
2  Ukraina Marija Korytcewa
 Rosja Galina Woskobojewa
w  

Pula nagród[edytuj | edytuj kod]

Runda Pieniądze ($) [3] Punkty (WTA)[4]
Zwyciężczynie 8 250 $ 140
Finalistki 4 350 $ 100
Półfinalistki 2 350 $ 65
Ćwierćfinalistki 1 250 $ 35
1 runda 650 $ 1

Eliminacje gry pojedynczej[edytuj | edytuj kod]

Zawodniczki rozstawione[edytuj | edytuj kod]

Numer
Tenisistka
Ranking[1]
1 Ukraina Wiktoria Kutuzowa 142
2 Bułgaria Sesił Karatanczewa 175
3 Węgry Gréta Arn 180
4 Chińska Republika Ludowa Zhang Shuai 190
5 Słowenia Polona Hercog 204
6 Rumunia Liana Ungur 207
7 Ukraina Jewhenija Sawranśka 218
8 Czechy Lucie Hradecká 231

Drabinka[edytuj | edytuj kod]

  1 runda 2 runda Finały
  1  Ukraina Wiktoria Kutuzowa 6 6  
   Grecja Stamatia Fafaliou 1 1  
  1  Ukraina Wiktoria Kutuzowa 6 6  
     Czechy Andrea Hlaváčková 2 2  
   Czechy Andrea Hlaváčková 6 6
     Austria Nicole Rottmann 2 4  
    1  Ukraina Wiktoria Kutuzowa 3 6
  6  Rumunia Liana Ungur 6 7
  WC  Austria Franziska Klotz 2 2  
   Czechy Eva Pigova 6 6  
   Czechy Eva Pigova 3 2
  6  Rumunia Liana Ungur 6 6  
WC  Austria Natascha Bredl 1 1
  6  Rumunia Liana Ungur 6 6  
  1 runda 2 runda Finały
  2  Bułgaria Sesił Karatanczewa 6 6  
   Niemcy Kim Grajdek 1 3  
  2  Bułgaria Sesił Karatanczewa 2 3  
     Czechy Sandra Záhlavová 6 6  
   Czechy Sandra Záhlavová 6 6
     Słowenia Anja Poglajen 2 0  
       Czechy Sandra Záhlavová 1 6
  8  Czechy Lucie Hradecká 6 7
     Serbia Nataša Zorić 6 6  
Alt  Niemcy Carolin Kottutz[5] 0 0  
   Serbia Nataša Zorić 6 3 5
  8  Czechy Lucie Hradecká 4 6 7  
   Słowacja Dominika Nociarová 6 3 0
  8  Czechy Lucie Hradecká 4 6 6  
  1 runda 2 runda Finały
  3  Węgry Gréta Arn 2 3  
   Włochy Astrid Besser 6 6  
     Włochy Astrid Besser 3 1  
     Łotwa Anastasija Sevastova 6 6  
   Chińska Republika Ludowa Xu Yifan 2 1
     Łotwa Anastasija Sevastova 6 6  
       Łotwa Anastasija Sevastova 6 5 3
     Czechy Tereza Hladíková 4 7 6
     Bułgaria Ljutfija Wieliewa 1 1  
   Czechy Tereza Hladíková 6 6  
   Czechy Tereza Hladíková 6 2 7
  7  Ukraina Jewhenija Sawranśka 4 6 6  
   Bułgaria Chjulija Weliewa 1 1
  7  Ukraina Jewhenija Sawranśka 6 6  
  1 runda 2 runda Finały
  4  Chińska Republika Ludowa Zhang Shuai 7 6  
WC  Austria Janina Toljan 6 3  
  4  Chińska Republika Ludowa Zhang Shuai 7 6  
     Polska Joanna Sakowicz 5 2  
   Niemcy Anne Priska Schäfer 0 0
     Polska Joanna Sakowicz 6 6  
    4  Chińska Republika Ludowa Zhang Shuai 6 6
     Chińska Republika Ludowa Han Xinyun 3 1
     Chińska Republika Ludowa Han Xinyun 6 6  
   Szwajcaria Milica Tomić 0 2  
   Chińska Republika Ludowa Han Xinyun 6 0 6
  5  Słowenia Polona Hercog 3 6 4  
WC  Austria Jeannine Prentner 4 1
  5  Słowenia Polona Hercog 6 6  

Pula nagród[edytuj | edytuj kod]

Runda Pieniądze ($) Punkty (WTA)
Zwyciężczynie 8
Finalistki 650 $ 4
2 runda 350 $ 3
1 runda 200 $ 1

Przypisy[edytuj | edytuj kod]

  1. a b Pozycja tenisistki w rankingu WTA z dnia 7 lipca 2008 roku
  2. Szczęśliwa przegrana z eliminacji, Wiktoria Kutuzowa zastąpiła w turnieju głównym kontuzjowaną Sarę Errani
  3. Pieniądze za grę podwójną są wypłacane na parę
  4. Punkty za grę podwójną przypisane są na osobę
  5. Zawodniczka rezerwowa, Carolin Kottutz zastąpiła w eliminacjach Petrę Martić

Linki zewnętrzne[edytuj | edytuj kod]