Gromda

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Federacja Gromda F.C.
Ilustracja
logo
Państwo

 Polska

Siedziba

Pionki

Adres

Aleje Lipowe 14[1]

Data założenia

17 kwietnia 2020[1]

Forma prawna

spółka z ograniczoną odpowiedzialnością[1]

Prezes

Marcel Grabowski[1]

Udziałowcy

Mariusz Grabowski (70%)
Marcel Grabowski (30%)[1]

Nr KRS

0000838216

Dane finansowe
Kapitał zakładowy

5 000 zł[1]

brak współrzędnych
Strona internetowa

Gromda także jako Gromda Fight Clubpolska organizacja promująca walki bokserskie na gołe pięści(ang.), założona w 2020 roku w Pionkach[2].

Zasady[3][edytuj | edytuj kod]

Walki są organizowane na ringu bokserskim o wymiarach 4 × 4 metry, toczące się bez kategorii wagowych, na dystansie 4 rund po 2 minuty z 1 minutową przerwą. Jeśli walka nie zakończy się po 4 rundach to odbędzie się 5 runda tzw. runda dodatkowa bez limitu czasowego, aż do wyłonienia zwycięzcy.

Walka może zakończyć się werdyktem:

 • nokautem (KO),
 • technicznym nokautem (TKO),
 • dyskwalifikacją (DISQ),
 • poddaniem narożnika (RTD).

Zestawianie zawodników do par turniejowych jest losowane najpóźniej na 24 godziny przed datą turnieju. Ceremonię losowania par turniejowych przeprowadza organizator przy udziale Delegata Federacji Gromda.

Podczas każdej z numerowanych gal Gromdy odbywa się turniej, składający się z pierwszej oraz na kolejnej gali z drugiej części, w którym udział bierze ośmiu uczestników. Czterech przegranych odpada z turnieju, a czterech dalszych przechodzi z ćwierćfinału do półfinału. Ostatecznie zostaje dwóch zwycięzców, gdzie spotykają się w finale. Wygrany turnieju spotyka się w wielkim finale (na innej gali) ze zwycięzcą kolejnej edycji Gromdy (np. wygrani 1 i 2 gali spotkali się na 3 edycji Gromdy). Główną nagrodą jest 100.000,00 zł (sto tysięcy złotych).

Poza pojedynkami turniejowymi na galach Gromdy mogą odbywać się walki rezerwowe oraz tzw. super fighty.

Historia[edytuj | edytuj kod]

Organizacja została założona w 2020 w Pionkach przez Mariusza Grabowskiego oraz jego syna Marcela Grabowskiego, pełniącego role prezesa Gromdy, w projekcie do gali nr 8 uczestniczył także Mateusz Borek[4]

Gale[edytuj | edytuj kod]

Pierwsza historyczna gala Gromdy odbyła się 6 czerwca 2020 w Pionkach (wszystkie gale są w tym miejscu organizowane). Na tej edycji odbyło się łącznie 10 pojedynków, w tym 7 turniejowych, 2 rezerwowe oraz 1 był tzw. super fightem. Zwycięzcą turnieju drabinkowego został Krystian „Tyson” Kuźma, pokonując kolejno – Piotra „Capo” Półchłopka, Łukasza „Brodacza” Załuskę oraz w finale Michała „Kickboxera” Bławdziewicza, znanego z tej dyscypliny (kick-boxing). W super fightcie zawodowy bokser Tomasz „Zadyma” Gromadzki technicznie znokautował w ostatniej, nielimitowanej rundzie – Wiktora „Wicia” Szadkowskiego. Dostęp do wideo transmisji z gali był dostępny za pomocą systemu pay-per-view (PPV) na stronie Gromda.tv (każda następna gala także była z tym systemem powiązana)[5].

Druga edycja Gromdy została zorganizowana 28 sierpnia 2020. Turniej drabinkowy tej gali zwyciężył 2-krotny mistrz świata w kick-boxingu federacji WAKO w formule full contact (kat. 86 kg oraz 91 kg) – Mateusz „Don Diego” Kubiszyn, wygrywając m.in z Arturem „Chuliganem” Tomalą, Rafałem „Łazarem” Łazarekim oraz w finale eliminując doświadczonego kick-boksera formuły K-1, Dawida „Maximusa” Żółtaszka[6]. Udział w turnieju wziął także czołowy polski zawodnik mieszanych sztuk walki wagi ciężkiej, Łukasz „Punisher” Parobiec (przedstawiany w późniejszych wydarzeniach jako „Goat”), jednak w walce półfinałowej został wyeliminowany przez „Maximusa”[6].

Walką wieczoru gali Gromda 3, która odbyła się w terminie 11 grudnia 2020, było starcie zwycięzców pierwszej oraz drugiej części turnieju nr I. Mateusz „Don Diego” Kubiszyn znokautował Krystiana „Tysona” Kuźmę w trzeciej rundzie, dzięki czemu stał się pierwszym w historii zwycięzcą wielkiego turnieju nr I. Na tej samej gali do walki finałowej o pierwszą część turnieju nr II weszli m.in znany z Gromdy 1, UkrainiecWasyl „Vasyl” Hałycz oraz jego rywal walczący na poprzedniej gali – Denis „Bad Boy” Załęcki. Walkę przez TKO w drugiej rundzie zwyciężył „Vasyl”. W powrocie do super fightu zwycięstwo odniósł Tomasz „Zadyma” Gromadzki, pokonując przez RTD (poddanie narożnika) Rafała „Łazara” Łazarka w drugiej odsłonie walki[7].

Następna gala zatytułowana była nazwą Gromda 4: Miasto Grzechu, która odbyła się dnia 26 lutego 2021. Drugą część turnieju nr II zwyciężył popularny „Zadyma”, Tomasz Gromadzki, eliminując z pola kolejno – Dominika „Domino” Machlika, Daniela „Huntera” Więcławskiego oraz w ostatniej finałowej walce Pawła „Byka” Strzelczyka. Nieudany powrót do ringu Gromdy zaliczył Łukasz „Goat” Parobiec, ulegając przez RTD 140-kilogramowemu – Bartłomiejowi „Kruszynie” Bielasie, ze względu na brak możliwości kontynuowania walki przez „Goata”[8]. W dwóch pozostałych superfightach zwycięstwa odnieśli Krzysztof „Żołnierz” Ryta oraz Piotr „Capo” Półchłopek.

Na gali Gromda 5 po raz pierwszy odbyło się aż 11 walk, klasyczne 7 turniejowych oraz 4 super fighty. W finale pierwszej części turnieju nr III Bartłomiej „Balboa" Domalik technicznie znokautował w drugiej rundzie Patryka „Glebę” Tołkaczewskiego, wcześniej pokonywał m.in Piotra „Piecie” Samełko czy Mariusza „Mario” Kruczka. Udane powroty w super walkach zaliczyli m.in Mateusz „Niedźwiedź” Kopeć, Rafał „Łazar” Łazarek, Łukasz „Goat” Parobiec oraz Mateusz „Don Diego” Kubiszyn[9].

Specjalna edycja gali Gromda Beach odbyła się 6 sierpnia 2021. Turniej dodatkowy tej gali zwyciężył znany z wcześniejszych imprez Gromdy – Łukasz „Brodacz” Załuska, który najpierw odprawił w pierwszej rundzie Piotra „Bubu” Ćwika, po czym w półfinale miał zawalczyć z Norbertem „Lodówą” Rozenbajgierem, jednak były rywal (z gali nr 1) musiał się wycofać z tej walki z powodu kontuzji, w związku z czym „Brodacz” przeszedł do finału tzw. walkowerem, a w ostatnim etapie technicznie znokautował rezerwowego zawodnika – Dawida „Stolare” Stolarskiego. Wcześniej udział w półfinale musiał opuścić także kontuzjowany Krzysztof „Żołnierz” Ryta, który miał zawalczyć w tym etapie z Nikodemem „Nikosiem” Chilewskim. Zwycięstwa w super fightach odnieśli: Mateusz „Niedźwiedź” Kopeć (po pokonaniu Piotra „Harego” Piaskowskiego oraz Damian „Góral” Górski (po pokonaniu Dariusza „Kojota” Rzepińskiego)[10].

Kolejna 6 numerowana Gromda odbyła się 17 września 2021. Walką wieczoru tej edycji było starcie zwycięzców pierwszej oraz drugiej części turnieju nr II, m.in Wasyla „Vasyla” Hałycza oraz Tomasza „Zadymy” Gromadzkiego. Walkę oraz wielki finał tego turnieju zwyciężył w ostatniej rundzie zawodnik z Ukrainy, który konsekwentnie porozbijał twarz popularnego „Zadymy”, w związku z czym do ringu wkroczył lekarz i przerwał to starcie, ze względu na mocne obrażenia. Turniej nr III drugiej części wygrał Dawid „Maximus” Żółtaszek, po pokonaniu kolejno – Daniela „Japy” Utkowskiego, Arkadiusza „Karabina” Sautera oraz w finale rezerwowego zawodnika Mariusza „Mario” Kruczka, pierwotnie do walki z „Maximusem” miał przystąpić Mateusz „Świr” Wijas, jednak ten zdecydował wycofać się z finałowej walki, z powodu kontuzji złamania ręki[11].

W walce wieczoru gali Gromda 7, odbytej w terminie 10 grudnia 2021, a zarazem wielkim finale turnieju nr III, doszło do konfrontacji Bartłomieja „Balboy" Domalika z Dawidem „Maxiumusem" Żółtaszkiem. To starcie o 100.000,00 zł (sto tysięcy złotych) zwyciężył Balboa, trafiając Maximusa szybką kombinacją składającą się z prawego i lewego sierpowego, po czym ten padł na deski, a narożnik postanowił poddać swojego zawodnika. Pierwszą część turnieju drabinkowego nr IV wygrał zawodnik rezerwowy Mariusz „Mario” Kruczek, technicznie nokautując w drugiej rundzie Daniela „Huntera" Więcławskiego, który wchodząc do finału był już po dwóch walkach. Początkowo do finału z Hunterem miał przystąpić Piotr „Łapa” Łapuć, będący także po dwóch stoczonych walkach, jednak ten musiał wycofać się z finałowej walki, z powodu kontuzji. W dwóch superfightach zwycięstwo odnieśli Piotr „Capo” Półchłopek, zwyciężając przez TKO w drugiej rundzie z Krzysztofem „Żołnierzem” Rytą oraz przez RTD (kontuzję rywala) Grzegorz „Małpa” Czerny z Damianem „Góralem” Górskim[12].

Ósma edycja Gromdy odbyła się 18 marca 2022. Drugą część turnieju drabinkowego nr IV zwyciężył Łukasz „Goat” Parobiec, po niełatwej przeprawie. W pierwszej walce po drobnych kłopotach pokonał Tobiasza „Bombiasza" Adriańczyka. W drugiej walce, a za razem najdłuższej w historii Gromdy batalii, trwającej ponad 22 minuty, zwycięsko wyszedł ze starcia z Adamem „Ziomkiem" Ziomkiem. Ostatecznie w finale Parobiec pokonał Daniela „Huntera" Więcławskiego, wracającego po wygranej w półfinale z Danielem „Japą" Utkowskim. Początkowo Japa w tamtym etapie miał zmierzyć się z Piotrem „Capo” Półchłopkiem, jednak ten musiał wycofać się z półfinałowej walki, z powodu kontuzji i Hunter wszedł na zastępstwo. Zawodnikiem rezerwowym w gotowości zastępstwa, prócz Huntera, był także Przemysław „Reksio” Rekowski, który jednak nie otrzymał szansy walki na tej edycji. W pierwszym superfighcie podczas tej gali, znany z występu dla federacji Genesis - Marcin „Wasyl" Wasilewski technicznie znokautował Patryka „Pele" Bednarza. Druga super walka, mająca status oficjalnego eliminatora do pasa Gromdy, odbyła się pomiędzy - Mateuszem „Niedźwiedziem" Kopciem, a zwycięskim w ostatniej odsłonie przez RTD Łukaszem „Brodaczem" Załuską. W ostatnim superfighcie błyskawiczny (6 sekund) i ciężki nokaut zaliczył Saulo „Cassius Clay" Cavalar, otrzymując potężny prawy sierpowy na szczękę od Patryka „Gleby” Tołkaczewskiego[13].

W terminie 10 czerwca 2022 odbyła się Gromda 9. W karcie walk odbyło się aż 12 pojedynków, co jest aktualnym rekordem. Najważniejszą walką tej imprezy było starcie o międzynarodowy pas mistrzowski Gromdy, pomiędzy – Bartłomiejem „Balboą" Domalikiem, a angielskim zawodnikiem MMA, w tym byłym mistrzem brytyjskiej organizacji BAMMA(ang.) oraz mistrzem walk na gołe pięści federacji Valor Bare KnuckleMarkiem „The Hand ofem” Godbeerem(ang.)[14][15]. Walkę przez TKO w drugiej rundzie zwyciężył Balboa, tym stając się pierwszym w historii międzynarodowym mistrzem Gromdy. Zwycięstwo w wielkim finałe turnieju nr IV odniósł Łukasz „Goat" Parobiec, pokonując przez TKO w 3 odsłonie Mariusza „Mario" Kruczka. Z pierwszej części turnieju drabinkowego nr V zwycięsko wyszedł Przemysław „Reksio” Rekowski, pokonując kolejno – Waina „Rhino” Morgana, Piotra „Łape" Łapucia oraz w finale Ormianina, Armana „Armana” Amirjana. Dodatkowo w superfightach zwyciężali Patryk „Korcu” Korzec, Remigiusz „Remi” Gruchała, a także w kontrowersyjny sposób zwyciężył Grzegorz „Małpa” Czerny[16].

Jubileuszowa Gromda 10 odbyła się 2 września 2022. W głównej walce wieczoru, a zarazem eliminatorze półfinałowym do walki o pas mistrzowski Gromdy, doszło do konfrontacji Mateusza „Don Diego" Kubiszyna oraz Wasyla „Vasyla” Hałycza. Pojedynek dotrwał do piątej, nielimitowanej czasowo rundy, a zwyciężył go po niespełna 9 minutach (8:48) Mateusz Kubiszyn, werdyktem RTD (poddanie przez narożnik - wrzucenie ręcznika do ringu)[17]. W drugiej części turnieju Gromda nr V do finału doszli Patryk „Gleba” Tołkaczewski i Brad „Dalton” Watson. Tołkaczewski zakończył pojedynek już w pierwszej odsłonie przez TKO, zwyciężając ten turniej. Początkowo Arkadiusz „Karabin” Sauter oraz Marcin „Żelo” Żelechowski mieli zmierzyć się w półfinale, jednak obaj zawodnicy z powodu kontuzji wycofali się z rywalizacji. Tym samym starcie Daltona z Glebą automatycznie przeszło do finału turnieju. Udane powroty w super fightach zaliczyli: Marcin „Wasyl" Wasilewski oraz Mateusz „Niedźwiedź” Kopeć[18].

Pas mistrzowski[edytuj | edytuj kod]

29 sierpnia 2021 federacja za pośrednictwem mediów społecznościowych ogłosiła mistrzowski turniej o pas Gromdy tzw. Finał finałów, w którym podczas 10-siątej jubileuszowej gali udział wezmą zwycięzcy I, II, III i IV edycji wielkich finałów[19]. Ostatecznie plany federacji się zmieniły i podczas gali nr 9 w walce wieczoru o pas mistrzowski międzynarodowy Gromdy zawalczyli Bartłomiej „Balboa" Domalik oraz Mark Godbeer(ang.)[14][15].

12 sierpnia 2022 Gromda ogłosiła oficjalne eliminatory półfinałowe (w dwóch pojedynkach) do walki o pas mistrzowski Gromdy. Ogłoszonymi Gromdziarzami byli zwycięzcy wielkich finałów turniejów Gromda, m.in Mateusz „Don Diego” Kubiszyn, Wasyl „Vasyl” Hałycz, Bartłomiej „Balboa" Domalik oraz Łukasz „Goat” Parobiec. Podczas gali Gromda 10 Don Diego pokonał Vasyla, przechodząc do finału z zwycięzcą półfinału, który obędzie się na Gromdzie 11, pomiędzy Łukaszem „Goatem” Parobiecem oraz międzynarodowym mistrzem, Bartłomiejem „Balboą" Domalikiem[20].

Mistrzowie Gromdy[edytuj | edytuj kod]

Międzynarodowy mistrz Gromdy

Nr Mistrz Od Do Obrony tytułu
1. Polska Bartłomiej Domalik[21]
(pokonał Marka Godbeera(ang.))
10 czerwca 2022 (Gromda 9) aktualny

Mistrz Gromdy

*Mistrz wyłoniony ze zwycięzców poszczególnych, numerowanych wielkich finałów.

Nr Mistrz Od Do Obrony tytułu
1.
(pokonał –)

Lista gal i rozpiska[edytuj | edytuj kod]

Nr Gala Data Miejsce Transmisja
1 Gromda 1 6 czerwca 2020 Pionki, Gromda Fight Club PPV – Gromda.tv
2 Gromda 2 28 sierpnia 2020
3 Gromda 3: Tyson vs. Don Diego 11 grudnia 2020
4 Gromda 4: Miasto Grzechu 26 lutego 2021
5 Gromda 5 7 maja 2021
6 Gromda Beach 6 sierpnia 2021
7 Gromda 6: Zadyma vs. Vasyl 17 września 2021
8 Gromda 7: Balboa vs. Maximus 10 grudnia 2021
9 Gromda 8 18 marca 2022
10 Gromda 9: Balboa vs. Godbeer 10 czerwca 2022
11 Gromda 10: Don Diego vs. Vasyl 2 września 2022
12 Gromda 11: Balboa vs. Goat 2 grudnia 2022

Wyniki gal[edytuj | edytuj kod]

Legenda: TKO – techniczny nokaut, KO – nokaut, DISQ – dyskwalifikacja, RTD – poddanie narożnika, WO – walkower (z różnych powodów np. nieprzystąpienie do walki z powodu kontuzji)

Wygrany Rozstrzygnięcie
Przegrany

Gromda 1[edytuj | edytuj kod]

Turniej Gromda nr (I) – pierwsza część:

  Ćwierćfinały Półfinały Finał
                           
  Ukraina  Wasyl „Vasyl” Hałycz KO1  
Polska  Paweł „Bizer” Dziuba  
  Polska  Michał „Kickboxer” Bławdziewicz TKO1  
  Ukraina  Wasyl „Vasyl” Hałycz  
Polska  Michał „Kickboxer” Bławdziewicz KO2
  Polska  Konrad „Ruski” Podemniak  
    Polska  Krystian „Tyson” Kuźma TKO3
  Polska  Michał „Kickboxer” Bławdziewicz
  Polska  Krystian „Tyson” Kuźma KO1  
Polska  Piotr „Capo” Półchłopek  
  Polska  Krystian „Tyson” Kuźma KO1
  Polska  Łukasz „Brodacz” Załuska  
Polska  Łukasz „Brodacz” Załuska TKO4
  Polska  Norbert „Lodówa” Rozenbajgier  

Walki rezerwowe:

Polska Krzysztof „Żołnierz” Ryta TKO2
Polska Adrian „Gladiator” Smykowski
Polska Rafał „Łazar” Łazarek TKO3
Polska Damian „Góral” Górski

Superfight:

Polska Tomasz „Zadyma” Gromadzki TKO5
Polska Wiktor „Wicio” Szadkowski

[5]

Gromda 2[edytuj | edytuj kod]

Turniej Gromda nr (I) – druga część:

  Ćwierćfinały Półfinały Finał
                           
  Polska  Rafał „Łazar” Łazarek TKO1  
Polska  Jarek „Dzidziuś” Juchner  
  Polska  Mateusz „Don Diego” Kubiszyn TKO5  
  Polska  Rafał „Łazar” Łazarek  
Polska  Łukasz „Punisher” Parobiec TKO5
  Polska  Miłosz „Ali” Wodecki  
    Polska  Mateusz „Don Diego” Kubiszyn TKO2
  Polska  Dawid „Maximus” Żółtaszek
  Polska  Mateusz „Don Diego” Kubiszyn KO2  
Polska  Artur „Chuligan” Tomala  
  Polska  Dawid „Maximus” Żółtaszek TKO3
  Polska  Łukasz „Punisher” Parobiec  
Polska  Dawid „Maximus” Żółtaszek KO1
  Polska  Dariusz „Kojot” Rzepiński  

Superfight'y:

Polska Michał „Boyka” Walczak TKO3
Polska Krzysztof „Żołnierz” Ryta
Polska Denis „Bad Boy” Załęcki TKO1
Polska Daniel „Dziku” Soczyński

[6]

Gromda 3: Tyson vs. Don Diego[edytuj | edytuj kod]

Wielki finał turnieju Gromda nr (I):

Polska Krystian „Tyson” Kuźma
Polska Mateusz „Don Diego” Kubiszyn KO3

Turniej Gromda nr (II) – pierwsza część

  Ćwierćfinały Półfinały Finał
                           
  Ukraina  Wasyl „Vasyl” Hałycz TKO1  
Polska  Dawid „Stolara” Stolarski  
  Ukraina  Wasyl „Vasyl” Hałycz TKO3  
  Polska  Karol „Ziółek” Żołowski  
Polska  Paweł „Hose” Strykowski RTD5
  Polska  Mateusz „Niedźwiedź” Kopeć  
    Ukraina  Wasyl „Vasyl” Hałycz TKO2
  Polska  Denis „Bad Boy” Załęcki
  Polska  Karol „Ziółek” Żółowski TKO1  
Polska  Daniel „Kastet” Nowicki  
  Polska  Denis „Bad Boy” Załęcki WO
  Polska  Paweł „Hose” Strykowski  
Polska  Denis „Bad Boy” Załęcki KO1
  Polska  Kacper „Raiden” Olszewski  

Superfight'y:

Polska Piotr „Capo” Półchłopek KO1
Polska Norbert „Lodówa” Rozenbajgier
Polska Tomasz „Zadyma” Gromadzki RTD2
Polska Rafał „Łazar” Łazarek

[7]

Gromda 4: Miasto Grzechu[edytuj | edytuj kod]

Turniej nr (II) – druga część:

  Ćwierćfinały Półfinały Finał
                           
  Polska  Paweł „Byku” Strzelczyk KO1  
Polska  Damian „Achilles” Kowalczyk  
  Polska  Paweł „Byku” Strzelczyk WO  
  Polska  Piotr „Hulk” Bączyk  
Polska  Piotr „Hulk” Bączyk RTD1
  Polska  Krzysztof „Doberman” Pietraszek  
    Polska  Tomasz „Zadyma” Gromadzki RTD2
  Polska  Paweł „Byku” Strzelczyk
  Polska  Daniel „Hunter” Więcławski TKO2  
Polska  Damian „Grabarz” Zapart  
  Polska  Tomasz „Zadyma” Gromadzki DISQ5
  Polska  Daniel „Hunter” Więcławski  
Polska  Tomasz „Zadyma” Gromadzki KO1
  Polska  Dominik „Domino” Machlik  

Superfight'y:

Polska Krzysztof „Żołnierz” Ryta KO3
Polska Kamil „Kocur” Kot
Polska Bartłomiej „Kruszyna” Bielas RTD4
Polska Łukasz „Goat” Parobiec
Polska Piotr „Capo” Półchłopek TKO5
Polska Kacper „Polish Machine” Miklasz

[8]

Gromda 5[edytuj | edytuj kod]

Turniej Gromda nr (III) – pierwsza część:

  Ćwierćfinały Półfinały Finał
                           
  Polska  Piotr „Piecia” Samełko TKO3  
Polska  Adam „Psycho” Lazar  
  Polska  Patryk „Gleba” Tołkaczewski TKO1  
  Polska  Piotr „Piecia” Samełko  
Polska  Patryk „Gleba” Tołkaczewski KO1
  Polska  Daniel „Bochen” Bochenek  
    Polska  Bartłomiej „Balboa” Domalik TKO2
  Polska  Patryk „Gleba” Tołkaczewski
  Polska  Bartłomiej „Balboa” Domalik KO1  
Polska  Michał „Boyka” Walczak  
  Polska  Bartłomiej „Balboa” Domalik TKO1
  Polska  Mariusz „Mario” Kruczek  
Polska  Mariusz „Mario” Kruczek TKO2
  Polska  Piotr „Buku” Ćwik  

Superfight'y:

Polska Mateusz „Niedźwiedź” Kopeć TKO3
Polska Damian „Góral” Górski
Polska Rafał „Łazar” Łazarek TKO2
Armenia Arman „Arman” Amirjan
Polska Łukasz „Goat” Parobiec TKO1
Polska Karol „King Kong" Grzesiuk
Polska Mateusz „Don Diego” Kubiszyn TKO2
Polska Paweł „Byku” Strzelczyk

[9]

Gromda Beach[edytuj | edytuj kod]

Turniej Gromda – dodatkowy:

  Ćwierćfinały Półfinały Finał
                           
  Polska  Kamil „Kocur” Kot  
Polska  Krzysztof „Żołnierz” Ryta TKO5  
  Polska  Dawid „Stolara” Stolarski[a] TKO5  
  Polska  Nikodem „Nikoś” Chilewski  
Polska  Nikodem „Nikoś” Chilewski KO1
  Polska  Damian „Grabarz” Zapart  
    Polska  Łukasz „Brodacz” Załuska TKO3
  Polska  Dawid „Stolara” Stolarski
  Polska  Łukasz „Brodacz” Załuska TKO1  
Polska  Piotr „Bubu” Ćwik  
  Polska  Łukasz „Brodacz” Załuska WO
  Polska  Norbert „Lodówa” Rozenbajgier  
Polska  Norbert „Lodówa” Rozenbajgier TKO5
  Polska  Konrad „Ruski” Podemniak  

Superfight'y:

Polska Mateusz „Niedźwiedź” Kopeć TKO4
Polska Piotr „Hary” Piaskowski
Polska Damian „Góral” Górski TKO4
Polska Dariusz „Kojot” Rzepiński

Zawodnik rezerwowy:

Polska Dawid „Stolara” Stolarski

[10]

Gromda 6: Zadyma vs. Vasyl[edytuj | edytuj kod]

Wielki finał turnieju nr (II):

Polska Tomasz „Zadyma” Gromadzki
Ukraina Wasyl „Vasyl” Hałycz TKO5

Turniej Gromda nr (III) – druga część:

  Ćwierćfinały Półfinały Finał
                           
  Polska  Marcin „Wąski” Kunikowski  
Polska  Arkadiusz „Karabin” Sauter TKO2  
  Polska  Arkadiusz „Karabin” Sauter  
  Polska  Dawid „Maximus” Żółtaszek TKO3  
Polska  Dawid „Maximus” Żółtaszek TKO3
  Polska  Daniel „Japa” Utkowski  
    Polska  Dawid „Maximus” Żółtaszek TKO2
  Polska  Mariusz „Mario” Kruczek[b]
  Polska  Przemysław „Reksio” Rekowski TKO2  
Polska  Tomasz „Kaliniak” Kalinowski  
  Polska  Przemysław „Reksio” Rekowski
  Polska  Mateusz „Świr” Wijas TKO2  
Polska  Patryk „Chacia” Chacia
  Polska  Mateusz „Świr” Wijas KO1  

Superfight'y:

Polska Karol „King Kong” Grzesiuk RTD2
Polska Kamil „Kosa” Al-Temimi
Polska Łukasz „Goat” Parobiec TKO3
Polska Bartłomiej „Kruszyna” Bielas

Zawodnik rezerwowy:

Polska Mariusz „Mario” Kruczek

Nagrody bonusowe:[22]

Bomba gali → Polska Mateusz „Świr" Wijas
WTF!? (nokdaun MAXIMUSA by JAPA) → Polska Daniel „Japa" Utkowski
Odjechany debiut → Polska Arkadiusz „Karabin" Sauter
Walka wieczoru → Polska Tomasz „Zadyma” GromadzkiUkraina Wasyl „Vasyl” Hałycz

[11]

Gromda 7: Balboa vs. Maximus[edytuj | edytuj kod]

Wielki finał turnieju nr (III):

Polska Bartłomiej „Balboa" Domalik RTD2
Polska Dawid „Maxiumus" Żółtaszek

Turniej Gromda nr (IV) – pierwsza część:

  Ćwierćfinały Półfinały Finał
                           
  Polska  Piotr „Łapa" Łapuć KO1  
Polska  Artur „Gołąb" Gołembiewski  
  Polska  Piotr „Łapa" Łapuć TKO2  
  Polska  Adam „Psycho" Lazar  
Polska   Adam „Psycho" Lazar TKO5
  Polska  Krystian „Krycha" Cieślik  
    Polska  Daniel „Hunter" Więcławski
  Polska  Mariusz „Mario” Kruczek[c] TKO2
  Polska  Daniel „Hunter" Więcławski TKO1  
Polska  Piotr „Bzik" Dembiński  
  Polska  Daniel „Hunter" Więcławski TKO1
  Polska  Bartłomiej „Chrupas" Chrubczyński  
Polska  Bartłomiej „Chrupas" Chrubczyński TKO2
  Polska  Mateusz „Kowal" Kowalski  

Superfight'y:

Polska Grzegorz „Małpa” Czerny RTD1
Polska Damian „Góral” Górski
Polska Piotr „Capo” Półchłopek TKO2
Polska Krzysztof „Żołnierz” Ryta

Zawodnik rezerwowy:

Polska Mariusz „Mario” Kruczek

[12]

Gromda 8[edytuj | edytuj kod]

Turniej Gromda nr (IV) – druga część:

  Ćwierćfinały Półfinały Finał
                           
  Polska  Łukasz „Goat” Parobiec TKO1  
Polska  Tobiasz „Bombiasz" Adriańczyk  
  Polska  Łukasz „Goat” Parobiec TKO5  
  Polska  Adam „Ziomek" Ziomek  
Polska  Adam „Ziomek" Ziomek RTD2
  Polska  Wiesław „Złoty” Złoty  
    Polska  Łukasz „Goat” Parobiec TKO5
  Polska  Daniel „Hunter” Więcławski'
  Polska  Dawid „Stolara” Stolarski  
Polska  Piotr „Capo” Półchłopek TKO3  
  Polska  Daniel „Hunter” Więcławski[d] RTD3
  Polska  Daniel „Japa" Utkowski  
Polska  Daniel „Japa" Utkowski TKO3
  Polska  Denis „Romuś" Romek  

Superfight'y:

Polska Patryk „Pele" Bednarz
Polska Marcin „Wasyl" Wasilewski TKO1
Eliminator do pasa Gromdy
Polska Mateusz „Niedźwiedź" Kopeć
Polska Łukasz „Brodacz" Załuska RTD5
Polska Patryk „Gleba” Tołkaczewski KO1
Brazylia Saulo „Cassius Clay" Cavalar

Zawodnicy rezerwowi:

Polska Daniel „Hunter" Więcławski
Polska Przemysław „Reksio” Rekowski

[13]

Gromda 9: Balboa vs. Godbeer[edytuj | edytuj kod]

Walka o pas mistrzowski międzynarodowy Gromda w kategorii open:

Polska Bartłomiej „Balboa" Domalik TKO2
Anglia Mark „The Hand of” Godbeer(ang.)

Wielki finał turnieju nr (IV):

Polska Łukasz „Goat" Parobiec TKO3
Polska Mariusz „Mario" Kruczek

Turniej Gromda nr (V) – pierwsza część:

  Ćwierćfinały Półfinały Finał
                           
  Polska  Piotr „Łapa" Łapuć KO1  
Polska  Mateusz „Kowal” Kowalski  
  Polska  Piotr „Łapa" Łapuć  
  Polska  Przemysław „Reksio” Rekowski KO1  
Polska  Przemysław „Reksio” Rekowski TKO1
  Anglia  Wain „Rhino” Morgan  
    Polska  Przemysław „Reksio” Rekowski RTD4
  Armenia  Arman „Arman” Amirjan
  Polska  Łukasz „Batman” Nowicki KO2  
Polska  Paweł „Ryba” Rybicki  
  Polska  Łukasz „Batman” Nowicki[e]
  Armenia  Arman „Arman” Amirjan WO  
Polska  Paweł „Hose” Strykowski
  Armenia  Arman „Arman” Amirjan TKO3  

Superfight'y:

Polska Damian „Góral” Górski
Polska Patryk „Korcu” Korzec TKO1
Polska Remigiusz „Remi” Gruchała TKO2
Polska Piotr „Diabełek” Czajko
Polska Norbert „Lodówa” Rozenbajgier
Polska Grzegorz „Małpa” Czerny TKO1

[23]

Nagrody bonusowe:[24]

Twarda i mocna walka → Polska Łukasz „Goat" ParobiecPolska Mariusz „Mario" Kruczek
Krwawa i szalona bitka → Polska Piotr „Diabełek” Czajko – Polska Remigiusz „Remi” Gruchała

Gromda 10: Don Diego vs. Vasyl[edytuj | edytuj kod]

Eliminator półfinałowy do walki o pas mistrzowski Gromdy - pierwsza część:

Polska Mateusz „Don Diego" Kubiszyn RTD5
Ukraina Wasyl „Vasyl” Hałycz

Turniej Gromda nr (V) – druga część:

  Ćwierćfinały Półfinały Finał
                           
  Polska  Arkadiusz „Karabin” Sauter TKO3  
Polska  Denis „Romuś" Romek  
  Polska  Arkadiusz „Karabin” Sauter' WO[f]  
  Polska  Marcin „Żelo” Żelechowski WO[g]  
Polska  Marcin „Żelo” Żelechowski TKO2
  Polska  Jan „Tank” Sulecki  
    Anglia  Brad „Dalton” Watson
  Polska  Patryk „Gleba” Tołkaczewski TKO1
  Anglia  Brad „Dalton” Watson TKO1  
Polska  Piotr „Bubu” Ćwik  
  Anglia  Brad „Dalton” Watson --->
  Polska  Patryk „Gleba” Tołkaczewski --->  
Polska  Patryk „Gleba” Tołkaczewski TKO1
  Polska  Krzysztof „Kaban” Mazurkiewicz  

Superfight'y:

Polska Miłosz „Wąsu'' Wąsik
Polska Sebastian „Scarface” Skiermański KO1
Polska Mateusz „Niedźwiedź” Kopeć KO4
Anglia Liam „Dangerous Davies” Davis
Anglia John „Big Bad John” Ferguson
Polska Marcin „Wasyl" Wasilewski TKO2

Zawodnik rezerwowy:

Anglia Wain „Rhino” Morgan

Nagrody bonusowe:[25]

Walka wieczoru → Polska Mateusz „Don Diego" KubiszynUkraina Wasyl „Vasyl” Hałycz
Nokaut → Polska Mateusz „Niedźwiedź” Kopeć
Debiut → Polska Sebastian „Scarface” Skiermański

Gromda 11: Balboa vs. Goat[edytuj | edytuj kod]

Ogłoszone zestawienia Ogłoszeni uczestnicy
Polska Bartłomiej „Balboa" DomalikPolska Łukasz „Goat" Parobiec Polska Rafał „Łazar” Łazarek
Polska „Siwy”
Polska Łukasz „Brodacz" Załuska
Polska „Morela”
Polska Mariusz „Mario" Kruczek
Polska Bartłomiej „Kruszyna” Bielas
Polska „Gorilla”
Polska Sebastian „Scarface” Skiermański
Polska „Hiszpan Tony”
Polska Daniel „Japa" Utkowski
Polska Marcin „Wasyl" Wasilewski
Polska „Ragnar”

Eliminator półfinałowy do walki o pas mistrzowski Gromdy - druga część:

Polska Bartłomiej „Balboa" Domalik
Polska Łukasz „Goat" Parobiec

Turniej Gromda nr (VI) – pierwsza część:

  Ćwierćfinały Półfinały Finał
                           
     
   
     
     
 
     
     
   
     
   
   
     
 
     

Superfight'y:

Ranking Gromdy[edytuj | edytuj kod]

Ranking przedstawiający TOP 20 Gromdziarzy[26], aktualny na dzień – 22 czerwca 2022[27].

Msc. Gromdziarz Pseudonim Rekord
1. Polska Bartłomiej Domalik „Balboa" 5-0
2. Polska Mateusz Kubiszyn „Don Diego" 6-0
3. Ukraina Wasyl Hałycz „Vasyl" 5-2
4. Polska Łukasz Parobiec „Goat" 7-2
5. Polska Tomasz Gromadzki „Zadyma" 5-1
6. Polska Patryk Tołkaczewski „Gleba" 5-1
7. Polska Krystian Kuźma „Tyson" 3-1
8. Polska Dawid Żółtaszek „Maximus" 5-2
9. Polska Przemysław Rekowski „Reksio" 4-1
10. Polska Łukasz Załuska „Brodacz" 4-1
11. Polska Piotr Półchłopek „Capo” 4-1
12. Polska Daniel Więcławski „Hunter” 4-3
13. Polska Piotr Łapuć „Łapa" 3-1
14. Polska Mariusz Kruczek „Mario” 2-3
15. Polska Rafał Łazarek „Łazar” 3-2
16. Polska Mateusz Kopeć „Niedźwiedź" 3-2
17. Polska Mateusz Wijas „Świr" 2-0
18. Polska Marcin Wasilewski „Wasyl" 2-0
19. Armenia Arman Amirjan „Arman" 2-2
20. Polska Adam Ziomek „Ziomek" 1-1

Skład[edytuj | edytuj kod]

Członkowie Funkcja Dawni Członkowie
Mariusz Grabowski Właściciel Mateusz Borek (współwłaściciel)
Marcel Grabowski Prezes
Piotr Dzięcielski Prowadzący gale Edward Durda
Janusz Pindera Komentatorzy
Maciej Turski
Michał Tuszyński Prowadzący studio Mateusz Borek
Piotr Dzięcielski Prowadzący losowanie zestawień oraz ceremonie ważenia
Maciej Turski Wywiady po walkach
Mariusz Konieczyński Superwizor
Artur „Szpila” Szpilka Twarze promujące
Tomasz „Góral” Adamek
Paweł „Popek” Mikołajuw

Uwagi[edytuj | edytuj kod]

 1. Krzysztof „Żołnierz” Ryta musiał wycofać się z półfinałowej walki z powodu odniesionych obrażeń. Jego miejsce zajął Dawid „Stolara” Stolarski.
 2. Mateusz „Świr” Wijas wycofał się z finałowej walki, z powodu kontuzji złamania ręki. Jego miejsce zajął zawodnik rezerwowy Mariusz „Mario” Kruczek.
 3. Piotr „Łapa” Łapuć wycofał się z finałowej walki, z powodu kontuzji. Jego miejsce zajął zawodnik rezerwowy Mariusz „Mario” Kruczek.
 4. Piotr „Capo” Półchłopek wycofał się z półfinałowej walki, z powodu kontuzji. Jego miejsce zajął zawodnik rezerwowy Daniel „Hunter” Więcławski.
 5. Łukasz „Batman” Nowicki nie wyszedł do walki półfinałowej, ze względu na kontuzję łokcia, w związku z czym walkowerem przeszedł do finału Arman „Arman” Amirjan.
 6. Arkadiusz „Karabin” Sauter oraz Marcin „Żelo” Żelechowski mieli zmierzyć się w półfinale, jednak obaj zawodnicy z powodu kontuzji wycofali się z rywalizacji. Tym samym starcie Brad „Dalton” Watson vs Patryk „Gleba” Tołkaczewski automatycznie przeszło do finału turnieju.
 7. Arkadiusz „Karabin” Sauter oraz Marcin „Żelo” Żelechowski mieli zmierzyć się w półfinale, jednak obaj zawodnicy z powodu kontuzji wycofali się z rywalizacji. Tym samym starcie Brad „Dalton” Watson vs Patryk „Gleba” Tołkaczewski automatycznie przeszło do finału turnieju.

Przypisy[edytuj | edytuj kod]

 1. a b c d e f KRS 0000838216 [dostęp 2021-12-07].
 2. GROMDA: Walki na gołe pięści, GROMDA [dostęp 2021-05-08] (pol.).
 3. Gromda, Regulamin FEDERACJI GROMDA.
 4. Telewizja Polska S.A, Borek kończy współpracę. Powodem "szereg pomówień", sport.tvp.pl, 15 marca 2022 [dostęp 2022-03-15] (pol.).
 5. a b Krzysztof Kordys, GROMDA – wyniki gali na gołe pięści | MMAROCKS, MMA Rocks!, 6 czerwca 2020 [dostęp 2021-05-03] (pol.).
 6. a b c Wirtualna Polska Media, GROMDA 2. Wyniki gali. Mateusz Kubiszyn zwycięzcą turnieju - WP SportoweFakty, sportowefakty.wp.pl, 28 sierpnia 2020 [dostęp 2022-03-11] (pol.).
 7. a b Wirtualna Polska Media, GROMDA 3. Wyniki gali. "Don Diego" i "Vasyl" największymi wygranymi walk na gołe pięści – WP SportoweFakty, sportowefakty.wp.pl, 11 grudnia 2020 [dostęp 2021-05-08] (pol.).
 8. a b GROMDA 4 – wyniki na żywo, MMA PL, 26 lutego 2021 [dostęp 2021-05-08] (pol.).
 9. a b GROMDA 5: Brutalne nokauty i strumienie krwi! Balboa zwycięzcą w turnieju!, GROMDA, 8 maja 2021 [dostęp 2022-03-11] (pol.).
 10. a b Krzysztof Kordys, GROMDA Beach – wyniki gali walk na gołe pięści | MMAROCKS, MMA Rocks!, 6 sierpnia 2021 [dostęp 2021-08-07] (pol.).
 11. a b Krzysztof Kordys, GROMDA 6 – wyniki gali walk na gołe pięści | MMAROCKS, MMA Rocks!, 17 września 2021 [dostęp 2021-09-18] (pol.).
 12. a b Krzysztof Kordys, GROMDA 7 - wyniki gali walk na gołe pięści na żywo od 20:00 | MMAROCKS, MMA Rocks!, 10 grudnia 2021 [dostęp 2021-12-10] (pol.).
 13. a b Krzysztof Kordys, GROMDA 8 - wyniki gali walk na gołe pięści | MMAROCKS, MMA Rocks!, 18 marca 2022 [dostęp 2022-03-18] (pol.).
 14. a b GROMDA 9 JUŻ 10 CZERWCA! HISTORYCZNA WALKA O PAS + FINAŁ, Bokser.org [dostęp 2022-05-20].
 15. a b Gromda - BALBOA vs GODBEER o pas światowego mistrza walk na gołe pięści GROMDA, czyli największego sk*rwiela w tej grze! Polski król nokautu kontra brytyjski czempion i weteran UFC. To będzie epicka bitka! GROMDA 9 już 10 CZERWCA. KUP PPV na GROMDA.tv GROMDA. Nie ma miękkiej gry. #GROMDA #GROMDA9 #champ #champion | Facebook, facebook.com [dostęp 2022-05-26] (pol.).
 16. Krzysztof Kordys, GROMDA 9 - wyniki gali walk na gołe pięści | MMAROCKS, MMA Rocks!, 10 czerwca 2022 [dostęp 2022-08-15] (pol.).
 17. Don Diego rozbił Vasyla w walce wieczoru! Gleba triumfatorem turnieju GROMDA 10, sport.se.pl [dostęp 2022-09-21].
 18. Krzysztof Kordys, GROMDA 10 - wyniki gali walk na gołe pięści | MMAROCKS, MMA Rocks!, 2 września 2022 [dostęp 2022-09-21] (pol.).
 19. Gromda, Mistrzowski turniej Gromda o pas najtwardszego i najbardziej bitnego bijoka walk na gołe pieści!, 29 sierpnia 2021.
 20. GROMDA 10 już w PIĄTEK! KUP PPV na www.GROMDA.tv DON DIEGO, VASYL, BALBOA i GOAT. 4 championów wielkich finałów turniejów GROMDA. Kto według Was okaże się najlepszym bijokiem walk na gołe pięści? GROMDA. Nie ma miękkiej gry. #GROMDA #GROMDA10 | Facebook, www.facebook.com [dostęp 2022-09-21] (pol.).
 21. Gromda 9. Bartłomiej „Balboa” Domalik międzynarodowym mistrzem!, sport.interia.pl [dostęp 2022-06-10] (pol.).
 22. GROMDA przyznała bonusy po ostatniej gali. Nagrody wręczono za... odjechany debiut, bombę czy WTF gali!, MMA PL, 21 września 2021 [dostęp 2021-09-21] (pol.).
 23. GROMDA 9: Znamy nowego mistrza! Zobacz wyniki całej gali! Co się działo?, MMA PL, 10 czerwca 2022 [dostęp 2022-06-12] (pol.).
 24. Gromda - To była naprawdę bardzo dobra gala. Brutalne walki i bijocy z charakterem. Szacunek i brawa! Postanowiliśmy przyznać BONUSY bohaterom 2 walk, facebook.com [dostęp 2022-06-12] (pol.).
 25. Tomasz Nowosielski, Bonusy po gali GROMDA 10 | MMAROCKS, MMA Rocks!, 8 września 2022 [dostęp 2022-09-08] (pol.).
 26. RANKING zawodników walk na gołe pięści, GROMDA [dostęp 2021-05-23] (pol.).
 27. Gromda - BALBOA. Mistrz, król nokautu i najlepszy bijok walk na gołe pięści. Pełny ranking GROMDA na naszej stronie internetowej., facebook.com [dostęp 2022-06-22] (pol.).

Linki zewnętrzne[edytuj | edytuj kod]

Zobacz też[edytuj | edytuj kod]