Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Mistrzostwa Polski Par Klubowych na Żużlu 1991 – zawody żużlowe , mające na celu wyłonienie medalistów mistrzostw Polski par klubowych w sezonie 1991. Rozegrano trzy turnieje eliminacyjne oraz finał, w którym zwyciężyli zawodnicy Polonii Bydgoszcz.
Miejsce
Kluby
Suma
Zawodnicy
Punkty
Polonia Bydgoszcz
21
Tomasz Gollob Jacek Woźniak Ryszard Dołomisiewicz
12 (3,3,3,2,1)0 (u,–,–,–,–)9 (–,2,2,3,2)
Unia Leszno
19
Roman Jankowski Zenon Kasprzak Adam Łabędzki
14 (2,3,3,3,3)3 (3,0,0,–,–)2 (–,–,–,2,0)
Apator Toruń
15
Jacek Krzyżaniak Mirosław Kowalik Robert Sawina
8 (1,1,–,3,3)4 (2,2,0,–,–)3 (–,–,2,1,0)
4
Motor Lublin
13
Dariusz Stenka Marek Kępa Dariusz Śledź
8 (1,3,0,2,2)1 (t,1,–,0,–)4 (–,–,1,–,3)
5
Stal Westa Rzeszów
12
Jan Krzystyniak Janusz Stachyra Romuald Janusz
8 (2,2,2,1,1)4 (1,0,1,w,2) ns
6
Stal Gorzów Wlkp.
10
Piotr Świst Ryszard Franczyszyn Jarosław Gała
7 (3,1,3,u,–)1 (0,–,–,–,1)2 (–,1,1,u,0)
1974 : Polonia Bydgoszcz (Glücklich , Kasa )
1975 : Stal Gorzów Wielkopolski (Rembas , Nowak )
1976 : Stal Gorzów Wielkopolski (Jancarz , Rembas )
1977 : Stal Gorzów Wielkopolski (Rembas , Nowak )
1978 : Stal Gorzów Wielkopolski (Proch , Jancarz )
1979 : Falubaz Zielona Góra (Huszcza , Olszak )
1980 : Unia Leszno (Jąder , Piwosz )
1981 : Stal Gorzów Wielkopolski (Rembas , Towalski )
1982 : Falubaz Zielona Góra (Huszcza , Krzystyniak )
1983 : Falubaz Zielona Góra (Huszcza , Krzystyniak , Jaworek )
1984 : Unia Leszno (Jankowski , Kasprzak , Heliński )
1985 : GKS Wybrzeże Gdańsk (Plech , Dzikowski , Berliński )
1986 : Apator Toruń (Żabiałowicz , Śniegowski , Miedziński )
1987 : Unia Leszno (Jankowski , Kasprzak , Krzystyniak )
1988 : Unia Leszno (Jankowski , Krzystyniak , Baliński )
1989 : Unia Leszno (Jankowski , Kasprzak , Pawlicki )
1990 : Polonia Bydgoszcz (Dołomisiewicz , Gollob , Woźniak )
1991 : Polonia Bydgoszcz (Gollob , Woźniak , Dołomisiewicz )
1992 : Stal Gorzów Wielkopolski (Świst , Franczyszyn , Paluch )
1993 : Polonia Bydgoszcz (Gollob , Gollob , Skupień )
1994 : Polonia Bydgoszcz (Gollob , Gollob , Cieślewicz )
1995 : Polonia Bydgoszcz (Gollob , Gollob , Malak )
1996 : Polonia Bydgoszcz (Gollob , Gollob , Tudzież )
1997 : Polonia Bydgoszcz (Gollob , Protasiewicz , Gollob )
1998 : Pergo Gorzów Wielkopolski (Bajerski , Cegielski , Paluch )
1999 : Polonia Bydgoszcz (Gollob , Protasiewicz , Tajchert )
2000 : Polonia Bydgoszcz (Gollob , Protasiewicz , Robacki )
2001 : WTS Wrocław (Krzyżaniak , Ułamek , Sawina )
2002 : Polonia Bydgoszcz (Gollob , Protasiewicz , Gollob )
2003 : Unia Leszno (Dobrucki , Kasprzak , Baliński )
2004 : Apator Toruń (Protasiewicz , Jaguś , Miedziński )
2005 : ZKS Stal Rzeszów (Kuciapa , Śledź , Rempała )
2006 : Włókniarz Częstochowa (Ułamek , Drabik , Szczepaniak )
2007 : Unia Tarnów (Gollob , Holta , Kołodziej )
2008 : Unibax Toruń (Jaguś , Kościecha , Miedziński )
2009 : ZKŻ Zielona Góra (Dobrucki , Walasek , Zengota )
2010 : Unibax Toruń (Jaguś , Miedziński , Pulczyński )
2011 : WTS Wrocław (Świderski , Jędrzejak , Janowski )
2012 : Unia Leszno (Pawlicki , Baliński , Pawlicki )
2013 : Unia Tarnów (Kołodziej , Janowski , Gomólski )
2014 : Stal Gorzów Wielkopolski (Kasprzak , Zmarzlik , Cyfer )
2015 : Unia Leszno (Pawlicki , Musielak , Zengota )
2016 : WTS Wrocław (Woźniak , Jędrzejak )
2017 : Stal Gorzów Wielkopolski (Zmarzlik , Kasprzak , Szczotka )
2018 : WTS Wrocław (Janowski , Drabik , Dróżdż )
2019 : Unia Leszno (Pawlicki , Hampel )
2020 : Unia Leszno (Pawlicki , Kubera )
2021 : GKM Grudziądz SA (Kasprzak , Pawlicki , Krakowiak )
2022 : Speedway Lublin (Michelsen , Lampart , Kubera )
2023 : Speedway Lublin (Zmarzlik , Kubera , Lindgren )
2024 : Speedway Lublin (Zmarzlik , Kubera , Holder )