Mistrzostwa Polski Seniorów w Lekkoatletyce 2005

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Skocz do: nawigacja, szukaj
81. Mistrzostwa Polski Seniorów w Lekkoatletyce
2004 2006
Data 24–26 czerwca 2005
Gospodarz Polska Biała Podlaska
Stadion Stadion AWF Biała Podlaska

81. Mistrzostwa Polski Seniorów w Lekkoatletyce – zawody sportowe, które rozgrywane były w Białej Podlaskiej na stadionie AWF Biała Podlaska w dniach 24–26 czerwca 2005 roku[1].

Rezultaty[edytuj]

NRrekord Polski | NL – najlepszy wynik w Polsce w sezonie | SB – najlepszy wynik w sezonie | PB – rekord życiowy

Mężczyźni[edytuj]

Konkurencja: Gold medal blank.svg 1. miejsce Rezultat Silver medal blank.svg 2. miejsce Rezultat Bronze medal blank.svg 3. miejsce Rezultat
Bieg na 100 m Piotr Bielczyk
AZS-AWF Warszawa
10,42 Zbigniew Tulin
Legia Warszawa
10,45 Dariusz Kuć
Elite Cafe Wawel Kraków
10,56
Bieg na 200 m Marcin Jędrusiński
AZS Poznań
20,86 Paweł Ptak
AZS-AWF Wrocław
21,24 Piotr Wiaderek
AZS-AWFiS Gdańsk
21,24
Bieg na 400 m Marcin Marciniszyn
Śląsk Wrocław
45,69 Piotr Klimczak
AZS-AWF Kraków
46,01 Piotr Rysiukiewicz
Śląsk Wrocław
46,09
Bieg na 800 m Paweł Czapiewski
Lubusz Słubice
1:47,10 Grzegorz Krzosek
RLTL ZTE Radom
1:47,50 Tomasz Marks
AZS-UWM Olsztyn
1:48,51
Bieg na 1500 m Mirosław Formela
Sporting Międzyzdroje
3:39,41 Paweł Czapiewski
Lubusz Słubice
3:40,14 Ireneusz Sekretarski
Vectra Włocławek
3:40,32
Bieg na 5000 m Radosław Popławski
Astra Nowa Sól
13:46,80 Michał Kaczmarek
Grunwald Poznań
13:59,62 Mariusz Giżyński
AZS-AWF Warszawa
14:03,55
Bieg na 110 m przez płotki Tomasz Ścigaczewski
AZS Poznań
13,66 Artur Kohutek
Zawisza Bydgoszcz
13,76 Mariusz Kubaszewski
Zawisza Bydgoszcz
13,87
Bieg na 400 m przez płotki Marek Plawgo
Warszawianka
50,60 Tomasz Rudnik
ULKS Zielony Dąb Żarów
51,15 Marek Motyka
AZS-AWF Katowice
51,52
Bieg na 3000 m z przeszkodami Jakub Czaja
SKLA Sopot
8:22,68 Jan Zakrzewski
Oleśniczanka
8:29,69 Tomasz Szymkowiak
ULKS Orkan Wielkopolska
8:29,96
Sztafeta 4 × 100 m MKL Szczecin
Tomasz Mińko
Grzegorz Mitek
Mikołaj Lewański
Łukasz Rokicki
40,55 AZS-AWF Warszawa
Paweł Dutkiewicz
Tomasz Biernat
Michał Bielczyk
Łukasz Trochimiak
40,56 AZS-AWF Wrocław
Łukasz Pryga
Daniel Kaczmarczyk
Marcin Niewiara
Paweł Ptak
40,62
Sztafeta 4 × 400 m Śląsk Wrocław
Marcin Marciniszyn
Jacek Bocian
Piotr Rysiukiewicz
Robert Maćkowiak
3:07,29 AZS-AWF Wrocław
Daniel Czuchnowski
Filip Walotka
Łukasz Pryga
Paweł Ptak
3:08,32 AZS Łódź
Krzysztof Klonowicz
Daniel Dąbrowski
Piotr Kędzia
Daniel Bródka
3:11,30
Skok wzwyż Michał Bieniek
AZS-AWF Wrocław
2,34 Grzegorz Sposób
Start Lublin
2,30 Aleksander Waleriańczyk
Elite Cafe Wawel Kraków
2,28
Skok o tyczce Adam Kolasa
KL Gdynia
5,60 Przemysław Czerwiński
MKL Szczecin
5,55 Krzysztof Skrzyński
OST Gdańsk
5,20
Skok w dal Tomasz Mateusiak
OKLA Intercell Ostrołęka
7,91 Michał Łukasiak
AZS-AWF Warszawa
7,79 Marcin Starzak
Elite Cafe Wawel Kraków
7,76
Trójskok Jacek Kazimierowski
MKLA Łęczyca
16,52 Konrad Katarzyński
AZS-AWF Kraków
16,36 Mateusz Parlicki
AZS-AWS Katowice
16,25
Pchnięcie kulą Tomasz Majewski
AZS-AWF Warszawa
20,13 Leszek Śliwa
Zawisza Bydgoszcz
19,22 Dominik Zieliński
Lechia Gdańsk
18,63
Rzut dyskiem Piotr Małachowski
Śląsk Wrocław
64,74 Andrzej Krawczyk
AZS-AWF Biała Podlaska
63,07 Olgierd Stański
NKS Namysłów
60,04
Rzut młotem Szymon Ziółkowski
AZS Poznań
77,75 Maciej Pałyszko
NKS Namysłów
70,58 Marcin Fernówka
Zawisza Bydgoszcz
70,17
Rzut oszczepem Dariusz Trafas
NKS Namysłów
77,55 Tomasz Damszel
NKS Namysłów
77,36 Igor Janik
AZS-AWFiS Gdańsk
76,06

Kobiety[edytuj]

Konkurencja: Gold medal blank.svg 1. miejsce Rezultat Silver medal blank.svg 2. miejsce Rezultat Bronze medal blank.svg 3. miejsce Rezultat
Bieg na 100 m Daria Onyśko
AZS-AWF Poznań
11,44 Dorota Dydo
AZS Poznań
11,65 Iwona Brzezińska
Skra Warszawa
11,77
Bieg na 200 m Anna Guzowska
AZS-AWF Warszawa
23,02 Grażyna Prokopek
AZS-AWF Warszawa
23,49 Dorota Dydo
AZS Poznań
23,90
Bieg na 400 m Anna Guzowska
AZS-AWF Warszawa
51,29 Zuzanna Radecka
AZS-AWF Katowice
51,58 Monika Bejnar
AZS-AWF Warszawa
51,68
Bieg na 800 m Ewelina Sętowska
AZS-AWF Warszawa
2:02,12 Anna Jakubczak
Agros Zamość
2:03,06 Joanna Buza
Start Lublin
2:03,77
Bieg na 1500 m Wioletta Janowska
AZS-AWF Kraków
4:10,23 Justyna Lesman
Olimpia Poznań
4:15,55 Małgorzata Jamróz
Warszawianka
4:21,90
Bieg na 5000 m Justyna Bąk
NKS Namysłów
17:09,53 Marzena Kłuczyńska
Orkan Wielkopolska Poznań
17:14,64 Karolina Jarzyńska
AZS-AWF Wrocław
17:18,35
Bieg na 100 m przez płotki Aurelia Trywiańska
AZS-AWF Warszawa
13,05 Joanna Kocielnik
Orzeł Warszawa
13,55 Justyna Oleksy
AZS-AWFiS Gdańsk
13,63
Bieg na 400 m przez płotki Anna Jesień
AZS-AWF Warszawa
54,53 Małgorzata Pskit
AZS-AWF Warszawa
55,25 Marta Chrust-Rożej
AZS-AWF Wrocław
55,56
Bieg na 3000 m z przeszkodami Katarzyna Kowalska
Vectra Włocławek
10:11,07 Anna Kądziela
Ostrovia Ostrowiec Św.
10:19,87 Agata Dróżdż
Juventa Starachowice
10:25,38
Sztafeta 4 × 100 m AZS-AWF Warszawa
Grażyna Prokopek
Anna Guzowska
Monika Bejnar
Aurelia Trywiańska
44,90 AZS-AWF II Warszawa
Marta Zasławska
Edyta Grzyb
Elżbieta Druzd
Danuta Blicharska
46,40 AZS-AWF Wrocław
Karolina Tłustochowska
Agnieszka Czyż
Iwona Dorobisz
Dorota Górska
46,64
Sztafeta 4 × 400 m AZS-AWF Warszawa
Anna Jesień
Ewelina Sętowska
Dorota Udałow
Monika Bejnar
3:33,45 AZS-AWF Wrocław
Maria Kuśniar
Małgorzata Pskit
Marta Chrust-Rożej
Anita Hennig
3:35,00 AZS-AWF Kraków
Wioletta Janowska
Edyta Gruszka
Jolanta Wójcik
Alicja Smyrska
3:45,16
Skok wzwyż Anna Ksok
Śląsk Wrocław
1,88 Kamila Stepaniuk
Podlasie Białystok
1,86 Marta Borkowska
AZS-UMCS Lublin
Magdalena Drop
Wisła Sandomierz
1,81
Skok o tyczce Monika Pyrek
MKL Szczecin
4,70 Anna Rogowska
SKLA Sopot
4,60 Róża Kasprzak
AZS-AWFiS Gdańsk
4,30
Skok w dal Małgorzata Trybańska
Warszawianka
6,32 Dominika Miszczak
Gwda Piła
6,26 Katarzyna Zioło
LKS Mielec
6,23
Trójskok Aleksandra Fila
Start Lublin
13,63 Aneta Sadach
Vis Ksawerów
13,59 Liliana Zagacka
Krokus Leszno
13,54
Pchnięcie kulą Magdalena Sobieszek
AZS-AWF Warszawa
15,97 Agnieszka Bronisz
Płomień Sosnowiec
15,75 Wioletta Potępa
AZS-AWF Warszawa
15,69
Rzut dyskiem Marzena Wysocka
AZS-AWF Biała Podlaska
63,75 Wioletta Potępa
AZS-AWF Warszawa
61,89 Joanna Wiśniewska
Gwardia Warszawa
59,69
Rzut młotem Kamila Skolimowska
Gwardia Warszawa
72,43 Katarzyna Kita
Agros Zamość
62,50 Agnieszka Pogroszewska
Jantar Ustka
60,73
Rzut oszczepem Barbara Madejczyk
Jantar Ustka
61,05 Izabella Wojczakowska
AZS-AWF Kraków
52,22 Monika Kołodziejska
Start Skierniewice
50,34

Biegi przełajowe[edytuj]

77. mistrzostwa Polski w biegach przełajowych rozegrano 5 marca w Policach. Kobiety rywalizowały na dystansie 4 km, a mężczyźni na 10 km.

Mężczyźni[edytuj]

Konkurencja: Gold medal blank.svg 1. miejsce Rezultat Silver medal blank.svg 2. miejsce Rezultat Bronze medal blank.svg 3. miejsce Rezultat
Bieg przełajowy (10 km) Jakub Czaja
SKLA Sopot
30:43 Henryk Szost
Podgórze Kraków
30:48 Michał Kaczmarek
Grunwald Poznań
30:57

Kobiety[edytuj]

Konkurencja: Gold medal blank.svg 1. miejsce Rezultat Silver medal blank.svg 2. miejsce Rezultat Bronze medal blank.svg 3. miejsce Rezultat
Bieg przełajowy (4 km) Justyna Lesman
Olimpia Poznań
14:10 Małgorzata Sobańska
Dąb Kozienice
14:23 Marzena Kłuczyńska
Orkan Wielkopolska Poznań
14:28

Maraton[edytuj]

Mistrzostwa Polski w maratonie kobiet i mężczyzn zostały rozegrane 10 kwietnia w Dębnie.

Mężczyźni[edytuj]

Konkurencja: Gold medal blank.svg 1. miejsce Rezultat Silver medal blank.svg 2. miejsce Rezultat Bronze medal blank.svg 3. miejsce Rezultat
Maraton Rafał Wójcik
KKL Fart Kielce
2:14:47 Radosław Dudycz
Ekspres Katowice
2:16:30 Paweł Ochal
Zawisza Bydgoszcz
2:17:47

Kobiety[edytuj]

Konkurencja: Gold medal blank.svg 1. miejsce Rezultat Silver medal blank.svg 2. miejsce Rezultat Bronze medal blank.svg 3. miejsce Rezultat
Maraton Janina Malska
Wawel Kraków
2:41:43 Arleta Meloch
Olimpia Grudziądz
2:41:51 Joanna Kamińska
Budowlani Częstochowa
2:42:34

Bieg na 10 000 m[edytuj]

Zawody mistrzowskie w biegu na 10 000 metrów kobiet i mężczyzn odbyły się 7 maja w Międzyzdrojach.

Mężczyźni[edytuj]

Konkurencja: Gold medal blank.svg 1. miejsce Rezultat Silver medal blank.svg 2. miejsce Rezultat Bronze medal blank.svg 3. miejsce Rezultat
Bieg na 10 000 m Arkadiusz Sowa
Oleśniczanka
28:48,25 Michał Kaczmarek
Grunwald Poznań
28:53,95 Jakub Czaja
SKLA Sopot
28:56,50

Kobiety[edytuj]

Konkurencja: Gold medal blank.svg 1. miejsce Rezultat Silver medal blank.svg 2. miejsce Rezultat Bronze medal blank.svg 3. miejsce Rezultat
Bieg na 10 000 m Grażyna Syrek
Olimpia Poznań
33:21,73 Monika Drybulska
Olimpia Poznań
33:48,37 Marzena Kłuczyńska
Orkan Wielkopolska Poznań
34:02,29

Wieloboje[edytuj]

Mistrzostwa w dziesięcioboju mężczyzn i w siedmioboju kobiet zostały rozegrane 4 i 5 czerwca w Kielcach.

Mężczyźni[edytuj]

Konkurencja: Gold medal blank.svg 1. miejsce Rezultat Silver medal blank.svg 2. miejsce Rezultat Bronze medal blank.svg 3. miejsce Rezultat
Dziesięciobój Łukasz Płaczek
AZS-AWFiS Gdańsk
7289 pkt. Daniel Grabowski
Warszawianka
7007 pkt. Michał Chalabala
AZS-AWF Wrocław
6943 pkt.

Kobiety[edytuj]

Konkurencja: Gold medal blank.svg 1. miejsce Rezultat Silver medal blank.svg 2. miejsce Rezultat Bronze medal blank.svg 3. miejsce Rezultat
Siedmiobój Magdalena Szczepańska
AZS-AWFiS Gdańsk
6090 pkt. Karolina Tymińska
AZS-AWFiS Gdańsk
6026 pkt. Joanna Grzesiak
AZS-AWFiS Gdańsk
5982 pkt.

Chód na 20 km[edytuj]

Mistrzostwa w chodzie na 20 kilometrów kobiet i mężczyzn zostały rozegrane 12 czerwca w Rumi.

Mężczyźni[edytuj]

Konkurencja: Gold medal blank.svg 1. miejsce Rezultat Silver medal blank.svg 2. miejsce Rezultat Bronze medal blank.svg 3. miejsce Rezultat
Chód na 20 km Benjamin Kuciński
AZS-AWF Katowice
1:20:45 Roman Magdziarczyk
AZS-AWFiS Gdańsk
1:20:47 Grzegorz Sudoł
AZS-AWF Gdańsk
1:21:03

Kobiety[edytuj]

Konkurencja: Gold medal blank.svg 1. miejsce Rezultat Silver medal blank.svg 2. miejsce Rezultat Bronze medal blank.svg 3. miejsce Rezultat
Chód na 20 km Agnieszka Olesz
AZS-AWF Katowice
1:37:47 Katarzyna Kwoka
Resovia Rzeszów
1:41:13 Agnieszka Dygacz
AZS-AWF Katowice
1:42:12

Półmaraton[edytuj]

Mistrzostwa Polski w półmaratonie rozegrano 11 września w Pile.

Mężczyźni[edytuj]

Konkurencja: Gold medal blank.svg 1. miejsce Rezultat Silver medal blank.svg 2. miejsce Rezultat Bronze medal blank.svg 3. miejsce Rezultat
Półmaraton Adam Dobrzyński
Ekspres Katowice
1:05:14 Paweł Ochal
Zawisza Bydgoszcz
1:05:41 Dariusz Kruczkowski
Zawisza Bydgoszcz
1:05:55

Kobiety[edytuj]

Konkurencja: Gold medal blank.svg 1. miejsce Rezultat Silver medal blank.svg 2. miejsce Rezultat Bronze medal blank.svg 3. miejsce Rezultat
Półmaraton Grażyna Syrek
Olimpia Poznań
1:14:56 Edyta Lewandowska
RKS Łódź
1:15:17 Renata Paradowska
KS Piaseczno
1:16:31

Chód na 50 km[edytuj]

Zawody mistrzowskie w chodzie na 50 kilometrów mężczyzn odbyły się 2 października w Wiedniu w Austrii.

Konkurencja: Gold medal blank.svg 1. miejsce Rezultat Silver medal blank.svg 2. miejsce Rezultat Bronze medal blank.svg 3. miejsce Rezultat
Chód na 50 km Kamil Kalka
Gwda Piła
4:04:23 Maciej Rosiewicz
UKS 12 Kalisz
4:05:10 Michał Jarosz
AZS-AWF Kraków
4:08:12

Przypisy

  1. Edycje mistrzostw Polski seniorów (pol.). Oficjalny portal Polskiego Związku Lekkiej Atletyki. [dostęp 22 listopada 2014].

Bibliografia[edytuj]

  • Henryk Kurzyński, Stefan Pietkiewicz, Janusz Rozum, Tadeusz Wołejko: Historia finałów lekkoatletycznych mistrzostw Polski 1920-2007. Konkurencje męskie. Szczecin – Warszawa: Komisja Statystyczna PZLA, 2008. ISBN 978-83-61233-20-6.
  • Henryk Kurzyński, Leszek Luftman, Janusz Rozum, Maciej Rychwalski, Andrzej Socha: Historia finałów lekkoatletycznych mistrzostw Polski 1922-2011. Konkurencje kobiece. Bydgoszcz: Komisja Statystyczna PZLA, 2011. ISBN 978-83-934369-0-3.