Puchar Świata Juniorów w saneczkarstwie 2013/2014

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Puchar Świata Juniorów w saneczkarstwie 2013/2014
2012/2013 2014/2015
Data 29.11.2013 – 25.01.2014
Miejsce rozpoczęcia Niemcy Altenberg
Miejsce zakończenia Niemcy Oberhof

Sezon 2013/2014 Pucharu Świata Juniorów w saneczkarstwie rozpocznie się 29 listopada 2013 roku w niemieckim mieście Altenberg. Ostatnie zawody z tego cyklu zostaną rozegrane również w Niemczech 25 stycznia 2014 roku na torze w Oberhofie.

Kalendarz Pucharu Świata[edytuj | edytuj kod]

Lp. Data Miejscowość Konkurencja 1 miejsce 2 miejsce 3 miejsce
1. PŚJ 29 listopada 2013 Niemcy Altenberg Jedynki kobiet Niemcy Angelique Fleischer Rosja Wiktoria Demczenko Niemcy Jessica Tiebel
Jedynki mężczyzn Niemcy Toni Gräfe Rosja Roman Riepiłow Niemcy Christian Paffe
Dwójki mężczyzn  Niemcy
Tim Brendel
Florian Funk
 Włochy
Florian Gruber
Simon Kainzwaldner
 Austria
David Trojer
Philp Knoll
2. PŚJ 6 grudnia 2013 Niemcy Winterberg Jedynki kobiet Niemcy Angelique Fleischer Niemcy Jessica Tiebel Niemcy Julia Taubitz
Jedynki mężczyzn Łotwa Kristens Rozitis Niemcy Toni Gräfe Niemcy Christian Paffe
Dwójki mężczyzn  Niemcy
Florian Löffler
Manuel Stiebing
 Włochy
Florian Gruber
Simon Kainzwaldner
 Rosja
Jewgienij Jewdokimow
Aleksiej Groszew
Sztafety mieszane  Niemcy  Rosja  Austria
3. PŚJ 14 grudnia 2013 Norwegia Lillehammer Jedynki kobiet Włochy Sandra Robatscher Włochy Andrea Vötter Rosja Katja Katnikowa
Jedynki mężczyzn Rosja Aleksander Stepitczew Austria Armin Frauscher Austria David Gleirscher
Dwójki mężczyzn  Austria
Thomas Steu
Lorenz Koller
 Włochy
Florian Gruber
Simon Kainzwaldner
 Austria
David Trojer
Philp Knoll
Sztafety mieszane  Austria  Włochy  Rosja
4. PŚJ 10 stycznia 2014 Łotwa Sigulda Jedynki kobiet
Jedynki mężczyzn
Dwójki mężczyzn
5. PŚJ 18 stycznia 2014 Niemcy Königssee Jedynki kobiet
Jedynki mężczyzn
Dwójki mężczyzn
6. PŚJ 24 stycznia 2014 Niemcy Oberhof Jedynki kobiet
Jedynki mężczyzn
Dwójki mężczyzn

Klasyfikacje[edytuj | edytuj kod]

Jedynki Kobiet[edytuj | edytuj kod]

Miejsce Pilot Kraj ALT WIN LIL SIG KON OBE Punkty
1.
2.
3.
4.
5.
6.
7.
8.
9.
10.

Jedynki Mężczyzn[edytuj | edytuj kod]

Miejsce Pilot Kraj ALT WIN LIL SIG KON OBE Punkty
1.
2.
3.
4.
5.
6.
7.
8.
9.
10.

Dwójki Mężczyzn[edytuj | edytuj kod]

Miejsce Pilot Kraj ALT WIN LIL SIG KON OBE Punkty
1.
2.
3.
4.
5.
6.
7.
8.
9.
10.

Drużynowo (sztafety mieszane)[edytuj | edytuj kod]

Klasyfikacja generalna[edytuj | edytuj kod]

Miejsce Kraj ALT WIN LIL SIG KON OBE Punkty
1.
2.
3.
4.
5.
6.
7.
8.
9.
10.

Bibliografia[edytuj | edytuj kod]