Resident Evil 2: Apokalipsa

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Skocz do: nawigacja, szukaj
Resident Evil: Apokalipsa
Resident Evil: Apocalypse
Gatunek horror, akcja, sci-fi
Data premiery Ziemia 10 września 2004
Polska 29 października 2004
Kraj produkcji  Francja
 Kanada
 Niemcy
 Wielka Brytania
Język angielski
Czas trwania 93 min
Reżyseria Alexander Witt
Scenariusz Paul W.S. Anderson
Główne role Milla Jovovich,
Oded Fehr,
Matthew G. Taylor
Muzyka Jeff Danna,
Elia Cmiral
Zdjęcia Derek Rogers,
Christian Sebaldt
Scenografia Nigel Churcher,
Steven Essam,
Paul D. Austerberry
Montaż Eddie Hamilton
Wytwórnia Constantin Film Produktion
Screen Gems
Davis-Films
Constantin Film Ltd.
Impact Pictures
Dystrybucja Screen Gems
Budżet 50 000 000 $
Poprzednik Resident Evil
Kontynuacja Resident Evil 3: Zagłada

Resident Evil 2: Apokalipsa (oryg. Resident Evil: Apocalypse) – film fabularny z 2004 roku.

Opis fabuły[edytuj | edytuj kod]

W pierwszej części misja Alice nie powiodła się, żywe trupy wydostały się i spustoszyły całe miasto Raccoon City. Alice odkrywa, że jej ciało zostało poddane biogenetycznym modyfikacjom – jest teraz silniejsza, zręczniejsza i ma wyostrzone zmysły.

Grupa naukowców z korporacji Umbrella otwiera Ul – tajne laboratorium pod Raccoon City (znane z pierwszej części filmu), gdzie doszło do infekcji wśród jego byłych pracowników. W efekcie wirus „wydostaje się” na powierzchnię ziemi. W mieście panuje chaos, a najlepszym wyjściem dla ocalałych okazuje się ucieczka z niego. Nie jest to jednak takie proste. Jak ukazano to już w pierwszej części filmu, Alice budzi się w „szpitalu” korporacji Umbrella. W istocie została ona obudzona w ramach programu „Alice” przez Majora Caina (jednego z najwyższych pracowników Umbrelli), który później „budzi” również najnowszy eksperyment Umbrelli – Nemesisa. W zniszczonym mieście Alice natrafi na kilka osób, z którymi wspólnie będzie musiała stawić czoło hordom zombie i ewakuować się z miasta dzięki układowi z dr. Ashfordem (głównym doktorem korporacji w dziale wirusologii). Otóż w zamian za znalezienie jego córki, wskaże on możliwość ostatniej ucieczki z Raccoon City przed zrzuceniem na nie bomby atomowej mającej zatuszować całą aferę Umbrelli. Jednak nie będzie to proste, gdyż główną bohaterkę czeka bezpośredni pojedynek z Nemesisem.

Alice i grupie jej przyjaciół udaje się uciec z miasta przed wybuchem bomby, lecz rozbijają się oni w górach niedaleko Raccoon City. Alice zostaje przetransportowana do jednego z laboratoriów Umbrelli. Tam budzi się i okazuje się, że pamięta wszystko co wydarzyło się wcześniej. Alice „zdążyła wypróbować” swoje nowe umiejętności, będące wynikiem jej „ewolucji”. Ucieka ze swoimi przyjaciółmi, którzy przeżyli katastrofę przez pustynie Nevady na Alaskę.

Obsada[edytuj | edytuj kod]

Linki zewnętrzne[edytuj | edytuj kod]