Resident Evil 2: Apokalipsa

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Resident Evil: Apokalipsa
Resident Evil: Apocalypse
ilustracja
Gatunek

horror, akcja, sci-fi

Data premiery

10 września 2004

Kraj produkcji

Francja
Kanada
Niemcy
Wielka Brytania

Język

angielski

Czas trwania

93 min

Reżyseria

Alexander Witt

Scenariusz

Paul W.S. Anderson

Główne role

Milla Jovovich,
Oded Fehr
Matthew G. Taylor

Muzyka

Jeff Danna
Elia Cmiral

Zdjęcia

Derek Rogers
Christian Sebaldt

Scenografia

Nigel Churcher
Steven Essam
Paul D. Austerberry

Montaż

Eddie Hamilton

Wytwórnia

Constantin Film Produktion
Screen Gems
Davis-Films
Constantin Film Ltd.
Impact Pictures

Dystrybucja

Screen Gems

Budżet

45 mln dolarów

Poprzednik

Resident Evil (2002)

Kontynuacja

Resident Evil 3: Zagłada (2007)

Strona internetowa

Resident Evil 2: Apokalipsa (oryg. Resident Evil: Apocalypse) – film fabularny z 2004 roku.

Fabuła[edytuj | edytuj kod]

W pierwszej części misja Alice nie powiodła się, żywe trupy wydostały się i spustoszyły całe miasto Raccoon City. Alice odkrywa, że jej ciało zostało poddane biogenetycznym modyfikacjom – jest teraz silniejsza, zręczniejsza i ma wyostrzone zmysły.

Grupa naukowców z korporacji Umbrella otwiera Ul – tajne laboratorium pod Raccoon City (znane z pierwszej części filmu), gdzie doszło do infekcji wśród jego byłych pracowników. W efekcie wirus „wydostaje się” na powierzchnię ziemi. W mieście panuje chaos, a najlepszym wyjściem dla ocalałych okazuje się ucieczka z niego. Nie jest to jednak takie proste. Jak ukazano to już w pierwszej części filmu, Alice budzi się w „szpitalu” korporacji Umbrella. W istocie została ona obudzona w ramach programu „Alice” przez Majora Caina (jednego z najwyższych pracowników Umbrelli), który później „budzi” również najnowszy eksperyment Umbrelli – Nemesisa. W zniszczonym mieście Alice natrafi na kilka osób, z którymi wspólnie będzie musiała stawić czoło hordom zombie i ewakuować się z miasta dzięki układowi z dr. Ashfordem (głównym doktorem korporacji w dziale wirusologii). Otóż w zamian za znalezienie jego córki, wskaże on możliwość ostatniej ucieczki z Raccoon City przed zrzuceniem na nie bomby atomowej mającej zatuszować całą aferę Umbrelli. Jednak nie będzie to proste, gdyż główną bohaterkę czeka bezpośredni pojedynek z Nemesisem.

Alice i grupie jej przyjaciół udaje się uciec z miasta przed wybuchem bomby, lecz rozbijają się oni w górach niedaleko Raccoon City. Alice zostaje przetransportowana do jednego z laboratoriów Umbrelli. Tam budzi się i okazuje się, że pamięta wszystko co wydarzyło się wcześniej. Alice „zdążyła wypróbować” swoje nowe umiejętności, będące wynikiem jej „ewolucji”. Ucieka ze swoimi przyjaciółmi, którzy przeżyli katastrofę przez pustynie Nevady na Alaskę.

Obsada[edytuj | edytuj kod]

Bibliografia[edytuj | edytuj kod]