Resident Evil: The Umbrella Chronicles

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Resident Evil: The Umbrella Chronicles
Producent Capcom
Wydawca Capcom, Nintendo Australia
Projektant Masachika Kawata
Data wydania Wii
13 listopada 2007 (USA)
15 listopada 2007 (USA)
30 listopada 2007 (Europa)
13 grudnia 2007 (Australia)
Gatunek Survival horror, Shooter
Tryby gry Gra jedno- i dwuosobowa
Kategorie wiekowe BBFC: 15
CERO: C
ESRB: M
OFLC: MA15+
PEGI: 18+
Wymagania sprzętowe
Platforma Wii
Nośniki Wii Optical Disc
Kontrolery Wii Remote, Nunchuk, Wii Zapper

Resident Evil: The Umbrella Chronicles (pol. Kroniki Parasola, w Japonii pod tytułem バイオハザード アンブレラ・クロニクルズ, Baiohazādo Anburera Kuronikuruzu) to gra z serii "Resident Evil" będąca strzelanką tylko na konsolę Wii. Za produkcję i wydanie gry odpowiada japońskie studio Capcom.
Umbrella Chronicles w przeciwieństwie do poprzedników, nie jest grą opowiadającą o dalszych przygodach bohaterów, a jedynie jest streszczeniem najważniejszych wydarzeń z trzech części serii: Resident Evil Zero, Resident Evil i Resident Evil 3: Nemesis. Między rozdziałami, dostępne są także misje poboczne, a całość jest "opowiadana" przez Alberta Weskera - główny czarny charakter serii.

Scenariusze[edytuj | edytuj kod]

Train Derailment[edytuj | edytuj kod]

Wykolejenie pociągu - Rozdział streszczający wydarzenia z Resident Evil Zero.

  • Train Derailment - Grywalnymi bohaterami są Rebecca Chambers i Billy Coen. Całość składa się z dwóch lokacji - pociągu i fabryki należącej do Umbrelli. Ich rozdział kończy się dokładnie tak samo, jak w oryginale.
  • Beginnings - Grywalnym bohaterem jest Albert Wesker. Po wycieku Wirusa T, Wesker musi uciec z fabryki by zwabić oddział S.T.A.R.S. do posiadłości Arklay (z części pierwszej serii).

Mansion Incident[edytuj | edytuj kod]

Incydent w posiadłości - Rozdział streszczający wydarzenia z Resident Evil.

  • Nightmare - Rebecca Chambers i Richard Aiken spotykają się i razem postanawiają odszukać członka ich grupy - Enrico Marini'ego. Rozdział kończy się, kiedy Richard zostaje pogryziony przez ogromnego węża.
  • Mansion Incident - Grywalnymi bohaterami są Jill Valentine i Chris Redfield. Wydarzenia w których biorą udział są takie same, co w pierwowzorze. Spotykają na swojej drodze Rebeccę i Richarda, oraz walczą z finałowym Tyrantem.
  • Rebirth - Scenariusz, którego grywalnym bohaterem znów jest Albert Wesker. Wesker przed pewną śmiercią wstrzykuje sobie próbkę wirusa otrzymaną od Williama Birkina, dzięki której przeżywa. Gdy odkrywa, że posiadłość ulegnie zniszczeniu, postanawia się z niej wydostać.

Raccoon's Destruction[edytuj | edytuj kod]

Destrukcja Raccoon - Rozdział streszczający wydarzenia z Resident Evil 3: Nemesis.

  • Raccoon's Destruction - Grywalnymi bohaterami są Jill Valentine i Carlos Oliviera. Całość składa się z trzech części, w których streszczone są wydarzenia z trzeciej części serii, aż do zrzucenia na miasto Raccoon bomby atomowej.
  • Death's Door - Scenariusz przedstawia ucieczkę Ady Wong, która rzekomo zginęła na oczach Leona Kennedy'ego (wydarzenie z "Resident Evil 2", którego w owej części nie uwzględniono). Pomimo odniesieniu wielu poważnych ran, Adzie udało się zdobyć poszukiwaną przez Weskera próbkę Wirusa-G, który daje kobiecie wskazówki jak uciec z miasta przed finalną eksplozją.
  • Fourth Survivor - Na nowo opowiedziany scenariusz z "Resident Evil 2", którego grywalnym bohaterem jest HUNK - nieznany z tożsamości agent Umbrelli, któremu udało się przeżyć atak zmutowanego Williama Birkina i wejść w posiadanie próbki Wirusa-G.

Umbrella's End[edytuj | edytuj kod]

Koniec Umbrelli - Rozdział przedstawiający wydarzenia, które dotychczas nigdy nie ukazały się w żadnej części. Dzieją się one pięć lat po destrukcji Raccoon, i rok przed wydarzeniami w "Resident Evil 4".

  • Umbrella's End - Trzyczęściowy scenariusz, którego grywalnymi bohaterami są Chris Redfield i Jill Valentine. Przybywają oni do tajnej fabryki Umbrelli w Rosji, w której skrywane są najważniejsze dane dla korporacji.
  • Dark Legacy - Po tym, jak Chrisowi i Jill udaje się zniszczyć fabrykę, Albert Wesker postanawia ukraść wszystkie dane Umbrellii jakie ocalały, i samemu uciekać. Następnie chce przy pomocy Ady Wong wznowić działalność korporacji, co jest jego celem w "Resident Evil 4".