SimCity 4

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Skocz do: nawigacja, szukaj
SimCity 4
Producent Maxis
Wydawca Electronic Arts
Projektant Will Wright
Silnik własny
Aktualna wersja 1.0.2
Data wydania PC: 14 stycznia 2003
Mac: 20 czerwca 2003
Gatunek symulacyjno-strategiczna
Tryby gry gra jednoosobowa
Kategorie wiekowe ESRB: E (6+)
OFLC: G
PEGI: 3+
Wymagania sprzętowe
Platforma Microsoft Windows, Mac OS
Nośniki 2 CD
Wymagania

Windows 95 lub nowszy, albo Mac OS X w w wersji 10.2 lub nowszej; 500 MHz Intel Pentium III lub AMD Athlon, 128 MB RAM, CD-ROM / DVD-ROM x8, karta graficzna z 16 MB pamięci ze sterownikami DirectX 7.0, karta dźwiękowa ze sterownikami DirectX 7.0

Kontrolery klawiatura i mysz

SimCity 4gra komputerowa wydana w 2003 przez firmy Electronic Arts i Maxis. Jej wydawca w Polsce to firma EA Polska, jest kontynuacją gry SimCity 3000 z serii SimCity, a jej następcą jest SimCity: Społeczności.

Rozgrywka[edytuj | edytuj kod]

Główną zmianą w stosunku do poprzedniej części jest widok regionu, którego przedtem nie było. Gracz może z niego wybrać odpowiadającą mu parcelę i na niej zbudować miasto. Tym samym, w przeciwieństwie do SC3000, miasta sąsiedzkie trzeba również wybudować samemu. Zmienił się również system modyfikowania terenu pod miasto – w poprzedniej część gracz mógł sobie wylosować teren, zmieniając tylko preferowaną liczbę drzew, zbiorników wodnych i nierówności. Tutaj w ręce przyszłego burmistrza trafia specjalny Tryb Boski, w którym można do woli i za darmo kształtować teren przed założeniem miasta. Do dyspozycji oddano rozmieszczanie zwierząt, drzew oraz wywoływanie katastrof.
Po założeniu miasta w Trybie Burmistrza, działanie Trybu Boskiego zostaje mocno ograniczone, np. nie można już sadzić masowo drzew ani ustawiać zwierząt.

Samo budowanie miasta nie uległo znaczącym zmianom, jednakże przy wyznaczaniu stref handlowych i mieszkalnych ustawiany zostaje ich kierunek. W przypadku przemysłowych wyznaczenie pozostało bez zmian.

Linki zewnętrzne[edytuj | edytuj kod]