SimCity 4: Godziny szczytu

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Skocz do: nawigacja, szukaj
SimCity 4: Godziny szczytu
Producent Maxis
Wydawca Electronic Arts
Projektant Will Wright
Silnik własny
Data wydania 2003
Gatunek symulacyjno-strategiczna
Tryby gry gra jednoosobowa
Kategorie wiekowe ESRB: E
OFLC: G
PEGI: 3+
Wymagania sprzętowe
Platforma Microsoft Windows, Linux
Nośniki 1 CD
Wymagania

Windows 95 lub nowszy, 500 MHz Intel Pentium III lub AMD Athlon, 128 MB RAM, CD-ROM / DVD-ROM x8, karta graficzna z 32 MB pamięci ze sterownikami DirectX 7.0, karta dźwiękowa ze sterownikami DirectX 7.0

Kontrolery klawiatura i mysz

SimCity 4: Godziny szczytu (ang.: Rush Hour) – dodatek do komputerowej gry ekonomicznej SimCity 4 wyprodukowanym przez studio Maxis i wydanym przez Electronic Arts.

Rozgrywka[edytuj | edytuj kod]

Po uruchomieniu gry pojawia się widok na zielony, prostokątny region, złożony z mniejszych prostokątów różnej wielkości, na których można stworzyć poszczególne miasta. Każdy mały prostokąt to jedno miasto. Po wybraniu obszaru na którym gracz zbuduje swoje miasto, można dokonać zmian w powierzchni terenu - dodać górę, morze, rzekę, krater, las, zwierzęta. Po zatwierdzeniu zmian gracz staje się inżynierem, planistą i burmistrzem w jednym - tworzy osiedla mieszkaniowe, strefy biurowo-handlowe i przemysłowe. Każda decyzja ma wpływ na rozwój miasta. Należy zadbać o to by w mieście nie było korków, by dojazd do pracy był krótki, pamiętać o czystym powietrzu, o zapobieganiu przestępstwom, pożarom, itp. Zbyt mała ilość miejsc pracy spowoduje wyludnienie miasta. Zbyt mała liczba łóżek w szpitalu - strajki lekarzy, itp. Miasto powinno też przynosić dochód, bankructwo uniemożliwia rozbudowę miasta. Istnieje możliwość grania w trybie przyspieszonym. Można grać w trzech różnych poziomach trudności, według wybranego scenariusza lub swobodnie.

Istnieje możliwość pobrania ze strony producenta dodatkowych elementów - budynków, pojazdów, itp.

Linki zewnętrzne[edytuj | edytuj kod]